بررسی جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف

291

جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف، مدرن‌ترین ایده پزشکی است که سعی در رفع چین و چروک پوست دارد. شادابی پوست بخش تاثیرگذاری در زیبایی چهره هر شخصی است و در عین حال، نشان از سلامتی و ظاهری جوان و سرزنده دارد. این عنصر تأثیرگذار در چهره ما، در اثر بالا رفتن سن دچار چین و چروک‌های طبیعی می‌شود. چروک‌هایی که ظاهرا خبر از چهره‌ای میانسال را به ما می‌دهند.

وجود چین و چروک بر چهره افراد میانسال برای بسیاری قابل درک است و تقریباً با آن کنار آمده‌اند؛ اما بسیاری افراد نمی‌خواهند به این سادگی‌ها دست از رخسار جوان خود بردارند. آنها نمی‌خواهند با یک چهره‌ای پر چین و چروک‌ که هر روز عمیق‌تر می‌شوند، زندگی کنند. آنها، خواهان جوانی و در عین حال، زیبایی چهره خود هستند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند.

اما سوال اینجاست که چگونه می‌توانیم از جریان طبیعی چین و چروک‌های پوست در امان باشیم؟

در میان خیل روش‌های دارویی و ایده‌های جراحی که گاهاً همراه با تبعات نگران‌کننده‌ای هستند، روش مدرن و تاثیرگذار جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف مطرح شده است. این روش ماجرای کاملاً متفاوتی از ایده‌های کلاسیک را دنبال می‌کند.

در این روش، قرار است تا لایه‌ای از سطح پوست را تخریب کنیم و با تکمیل پروسه بهبود سلول‌های پوستی جدید در سطح پوست، ظاهری متفاوت را برای آنان بسازیم.

به این ترتیب، می‌توانیم با کمک روش لیفتینگ پوست با آر اف علاوه بر رفع چین و چروک‌ها، اقدام موثری در بهبود جای زخم‌ها، لکه‌ها و یا کدر بودن پوست داشته باشیم.

پوست جدید که تحت روش آر اف در حال شکل‌گیری است، ظاهری یکدست و روشن‌تر و در عین حال شاداب‌تر خواهد داشت.

لیفتینگ پوست با آر اف،

لیفتینگ پوست با آر اف مناسب چه کسانی است؟

هر فردی که دچار افتادگی و یا چین و چروک پوست ناشی از عوامل غیر تهاجمی شده باشد، می‌تواند تحت جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف قرار بگیرند. قاعدتا اگر افتادگی پوست و یا هر گونه تغییر در ظاهر آنها ناشی از یک بیماری خاص و شاید حادثه‌ای سنگین باشد، مستعد لیفتینگ پوست با دستگاه آر اف قرار نمی‌گیرند.

مگر آنکه مدت زیادی از وجود عامل تهاجمی مانند یک بیماری خاص گذشته باشد و مطمئن شویم که با پئتی تخریب‌شده و بدون حضور بیماری مواجهیم.

استفاده از دستگاه آر اف برای صورت، یک روش درمانی مدرن جهت برطرف کردن افتادگی پوست است. اما افتادگی پوست خود در حالت‌های گوناگونی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

به طور کلی، هر گونه تغییر در ظاهر جوان و یکدست پوست که به شکل چین و چروک و یا شل شدن آن ظاهر خواهد شد، در دسته‌بندی افتادگی پوست قرار می‌گیرد.

به موازات این پدیده که غالباً در اثر افزایش سن دیده می‌شود، برخی دیگر از جریانات باعث تخریب سطح پوست هستند. مثلاً یک آفتاب سوختگی عمیق و یا مواجه بودن با حوادثی که حالا با گذشت زمان اثرات آنها همچنان بر سطح پوست خودنمایی می‌کند.

روش جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف برای این دسته از تخریب‌های پوستی نیز انجام می‌پذیرد. در این روش، قصد حذف لایه‌ای تخریب‌شده از پوست را داریم؛ لذا می‌توانیم از چین و چروک و آفتاب سوختگی که در لایه‌های بیرون پوست ظاهر شده‌اند را به مرور با ترمیم سطح پوست با کمک روش آر اف حذف کنیم.

عمده نواحی از صورت که مستعد بهبود با روش آر اف هستند:

  • رفع افتادگی پوست در ناحیه صورت تا گردن که با کاهش چین و چروک‌ها همراه است.
  • کشیدن ملایم پوست با هدف حذف منافذ در گونه‌ها و بخش‌های میانی صورت
  • جوانسازی و کشیدن پوست در ناحیه زیر چشم
  • بالا بردن  ابرو که همراه با حذف چین و چروک و سفت کردن پوست در ناحیه‌ی پیشانی است.

استفاده از روش آر اف برای جوانسازی پوست با محدودیت‌هایی نیز همراه است. موارد منع استفاده از دستگاه آر اف به قرار زیر هستند:

  • زنانی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
  • افرادی که به دیابت مبتلا می‌باشند.
  • افرادی که مشکلات شدید قلبی دارند.
  • کسانی که در اثر انواع حوادث در استخوان‌های صورتشان از فلزاتی مانند پلاتین استفاده شده است.

دستگاه آر اف برای صورت چگونه کار می‌کند؟

ایده درمانی در استفاده از جوانسازی و کشیدن پوست صورت با دستگاه آر اف متکی بر بازسازی و تقویت کلاژن پوست در درازمدت می‌باشد.

پوست‌ها تخریب می‌شوند، زیرا بافت منسجم خود را از دست می‌دهند. بافت منسجم پوست نیز در اثر حضور فیبرهای قدرتمند کلاژن شکل می‌گیرد؛ پس اگر فیبرهای کلاژن، استحکام خود را از دست بدهند، پوست نمی‌تواند ساختار منسجم و یکدست خود را حفظ کند. در این حالت، به شکل پوستی که از فرم خارج شده و به اصطلاح افتاده‌شده، در می‌آید.

حال اگر بتوانیم به ترتیبی این بافت‌های کلاژن موجود در عمق پوست را تقویت کنیم، قطعا می‌توانیم شادابی پوست را بازسازی نماییم.

یک ایده درمانی برای تقویت کلاژن‌ها، گرم کردن موضعی آنها می‌باشد. دستگاه آر اف برای صورت یک جریان الکتریکی است که در محدوده فرکانسی ۳ الی ۳۰۰ گیگاهرتزی به شکل تابش‌های الکترومغناطیسی تولید می‌شود. حضور این جریان در سطح پوست باعث افزایش گرمای موضعی لایه‌های تشکیل‌دهنده پوست خواهد شد. در این روش هدف تحریک لایه دوم (لایه درم) پوست است.

کلاژن‌های پوست که حکم یک بافت کشسان را دارند، تحت تاثیر گرمای ناشی از عبور جریان الکترومغناطیسی تحریک شده، ضخیم‌تر می‌شوند. به این ترتیب، می‌توانند مانند سابق، قدرت ارتجاعی خود را به دست آورند.

از طرفی، حرارت در سطح پوست، مقدمات حذف بخش‌های آسیب دیده را فراهم می‌کند. در این حالت، به شکل آرام و پیوسته در حال تقویت لایه‌های زیرین پوست هستیم، در حالیکه سعی در حذف لایه‌های تخریب شده در سطح پوست نیز داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیفت صورت مقاله کشیدن پوست صورت (لیفت صورت) را مطالعه فرمایید.

جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف،

مقدمات انجام لیفتینگ پوست با دستگاه آر اف چیست؟

در جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف قصد ما تحریک لایه‌های عمیق پوست می‌باشد. لذا در مقدمات امر، قبل از آنکه بخواهیم پوست صورت خود و یا هر ناحیه دیگر را در اختیار دستگاه آر اف بگذاریم، باید مقدمات پذیرش این امواج الکترومغناطیسی را فراهم کرده باشیم.

حضور یک بیماری زمینه‌ای، سوابق پزشکی در ابتلا به برخی از بیماری‌های پوستی و یا مستعد بودن به برخی از ناهنجاری‌های پوستی و در مواردی، حساسیت بالا به تابش امواج الکترومغناطیسی، موارد منع استفاده از این روش جوانسازی پوست هستند.

قبل از شروع دوره جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف باید فرد متقاضی از جانب پزشک معالج مورد معاینه کامل قرار بگیرد.

انجام برخی از آزمایش‌ها در صورت لزوم و صلاحدید پزشک معالج ضروری هستند. در مقابل، لازم است تا فرد متقاضی تمام اطلاعات پزشکی را اعم از داشتن انواع حساسیت‌ها و یا سوابق پزشکی‌اش را در اختیار پزشک معالج قرار بدهد تا در باب پرداختن به این روش برای جوانسازی پوست تصمیمات بهتری اتخاذ شود.

پوست‌های تحریک شده مانند پوست آفتاب سوخته که به تازگی حادث شده است، مانع از انجام درست جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف می‌باشد. لذا آنها که به تازگی اقدام به برنزه کردن پوستان در نور آفتاب و یا با استفاده از دستگاه سولار کرده‌اند، مستعد انجام لیفتینگ پوست با آر اف نمی‌باشند.

البته با گذشت زمان و رفع حساسیت‌ها می‌توانند اقدام نهایی در پرداختن به جوانسازی پوست با آر اف داشته باشند.

دوره درمان جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف یک مسیر تقریباً بلندمدت است که باید در چندین مرحله صورت گیرد. لکن ممکن است زمان انجام جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف همزمان با دوره قاعدگی بانوان باشد. بسیاری از بانوان در این دوره نسبت به تشعشعات الکترومغناطیسی دستگاه آر اف حساسیت دارند؛ لذا بهتر است در صورت هماهنگی با کلینیک مجری جوانسازی پوست، نوبت‌های خود را در زمان بهتری تنظیم کنند.

مراحل اجرای لیفتینگ پوست با آر اف کدامند؟

در آغاز انجام درمان لیفتینگ پوست با آر اف، پاکیزگی کامل سطح پوست حائز اهمیت است. حضور هر نوع مواد آرایشی بر سطح پوست مانع از اجرای کار دستگاه آر اف است. برای اطمینان از اینکه با پوستی کاملا پاکیزه که عاری از هر گونه مواد آرایشی بهداشتی و چربی‌های سطحی پوست است، مواجه باشیم، سطح پوست را با صابون و آب گرم به خوبی شستشو می‌دهند.

عمل جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف که در پی حرارت دادن اعماق پوست صورت می‌گیرد، پایانه‌های عصبی را تحریک کرده، باعث ایجاد دردهای موضعی تقریباً عمیق و غیرقابل تحملی خواهد شد. لازم است تا در حین اجرای کار دستگاه آر اف برای صورت، بیمار آرام باشد. لذا از برخی کرم‌های بی‌حس‌کننده و موضعی استفاده می‌شود. این کرم‌ها تأثیر بی حسی ملایمی در پایانه‌های عصبی منطقه پوست صورت ایجاد خواهند کرد.

پرداختن به عمل جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف می‌تواند به شکل موضعی همراه با تماس دستگاه با یک ناحیه خاص از صورت باشد؛ اما غالباً پزشک معالج با بررسی کامل چهره فرد متقاضی سعی در یافتن تمامی چین و چروک‌های سطح پوست دارد.

چه آنها که آشکار هستند و یا آنها که هنوز نتوانسته‌اند خودشان را نشان بدهند، در کاوش پزشک قرار می‌گیرند. از این رو، در بسیاری از موارد، مراتب لیفتینگ پوست با آر اف برای تمامی فضای صورت انجام می‌پذیرد.

با حضور کرم بی‌حس‌کننده، تمام احساسی که از پایش سطح پوست توسط دستگاه آر اف احساس می‌کنید، چیزی شبیه به یک ماساژ گرم و دلنشین خواهد شد.

البته ممکن است پزشک معالج برای رفع چین و چروک‌های عمیق‌تر و یا برطرف نمودن تیرگی‌های شدیدتر، درجات قویتری از امواج الکترومغناطیسی را بکار گیرد.

در این حالت، احتمالا فضای اجرای عملیات جوانسازی اندکی بیشتر از یک ماساژ گرم، همراه با دردی خفیف و در مواردی نادر دردهایی عمیق‌تر می‌شود. بهتر است در مواجهه با درد، نوع و مقدار آن را با پزشک معالج در میان بگذاریم. شاید لازم باشد که تنظیمات دستگاه آر اف برای آستانه تحمل درد شما تنظیم شود. یک مرحله از لیفتینگ پوست با آر اف چیزی در حدود ۱ الی ۲ ساعت به طول خواهد انجامید.

این عمل زیبایی در دسته درمان‌های سرپایی قرار می‌گیرد و در انتهای هر دوره عملیات جوانسازی از یک ژل مخصوص که به نوعی آرام‌بخش و ملایم‌کننده التهابات سطحی است، استفاده می‌شود.

دستگاه آر اف برای صورت

لیفتینگ پوست با آر اف چه اندازه تاثیرگذار است؟

محدوده‌ی سنی بالاتر از ۲۵ سال مناسب استفاده از دستگاه آر اف برای جوانسازی پوست هستند. برای سنین بالاتر هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد.

اگرچه هیچ محدودیت خاصی نیز برای دفعات متوالی در استفاده از دستگاه آر اف مطرح نیست؛ اما بهتر است بیش از ۲ بار در سال اقدام به استفاده از روش لیفتینگ پوست با آر اف نکنید.

جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف نیاز به زمان دارد. شاید تمام اجرای عملیات جوانسازی در کار با دستگاه آر اف را بتوانید در کمتر از ۲ ساعت تجربه کنید؛ اما برای رسیدن به یک پوست شاداب، تحت تاثیر امواج الکترومغناطیسی دستگاه آر اف، باید برای مدت چند هفته و گاهاً چندین ماه انتظار بکشید.

لکن به احتمال زیاد بلافاصله پس از اتمام دوره جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف احساس سفتی خوبی در ناحیه پوست صورت دارید. این سفت شدن در اثر تحریک کلاژن‌ها است؛ اما نتیجه نهایی کار نیست.

دوره نقاهت لیفتینگ پوست با آر اف بسیار کوتاه در حد یک الی دو روز است و افراد متقاضی قادرند تا به سرعت، به جریان طبیعی زندگی خود بازگردند. در دوران پس از لیفتینگ نیز نیاز چندانی برای انجام مراقبت‌های خاصی توصیه نمی‌شود؛ اما بهتر است از مواجه شدن با عوامل تحریک کننده پوست مانند تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید.

استفاده از لوسیون‌های آرامش بخش  و ژل‌ها و کرم‌های مخصوص محافظت از پوست که توسط خود پزشک معالج، تجویز خواهد شد، توصیه می‌گردد. بهتر است تا مدتی این ژل‌ها و کرم‌ها را به شکل منظم بر سطح پوست خود داشته باشید.

از لحظه اتمام عملیات جوانسازی و کشیدن پوست صورت با آر اف هیچ نگرانی‌ای بابت شستشوی صورت نداشته باشید؛ به راحتی می‌توانید صورت خود را بشویید و حتی حمام کنید. استفاده از آب سرد در تسکین دردهای بعد از لیفتینگ پوست با آر اف تاثیرگذار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید