آیا بوتاکس ابرو دائمی است و چه کسانی کاندید مناسبی برای بوتاکس ابر هستند؟

920

بوتاکس ابرو یک روش دائمی برای بالا بردن ابرو و جوانسازی صورت نیست اما روش سریع و بدون دردسری برای این کار است. بوتاکس ابرو معایب و البته مزایای بسیاری دارد.

بوتاکس ابرو یک روش دائمی برای جوانسازی صورت نیست اما بسیار سریع، آسان و پرکاربرد است. برای مثال، ابروهای افتاده و یا خطوط بین ابروها چهره شما را عبوث و مسن‌تر نشان می‌دهد. تزریق بوتاکس ابرو یکی از روش‌های بر طرف نمودن خطوط ایجاد شده بین ابروها می‌باشد. از طریق تزریق بوتاکس در انتهای ابروها نیز می‌توانید به بالا رفتن ابرو کمک کنید. در کل تزریق بوتاکس برای لیفت ابروها یک راه حل موقت و با عارضه‌های کمتری نسب به دیگر درمان‌ها می‌باشد.

اگر به دنبال لیفت دائمی ابروها هستید این درمان را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم. اما در نهایت توصیه می‌کنیم این مقاله که شامل آشنایی با لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، علل افتادگی ابرو، خطرات و عوارض، هزینه و مراقبت‌های قبل و بعد از بوتاکس مطالعه نمایید. شاید لیفت ابرو گزینه مناسب تری برای شما بود.

بوتاکس ابرو چیست؟

اگر از افتادگی و خطوط بین ابرو رنج می‌برید و در صدد رفع آن می‌باشید. با مراجعه به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص و با دریافت مشاوره می‌توانید روش تزریق بوتاکس ابرو را انتخاب کنید.

پزشک متخصص به شما توضیح خواهد داد که دو عضله فرونتالیس پیشانی را به سمت بالا می‌کشند در مقابل آن عضلات دور چشم و اخم پیشانی را به سمت پایین می‌کشند. فرایند بوتاکس ابرو، با تزریق سم بوتولونیوم نوع A به عضلاتی که در قسمت زیرین و بین ابرو هستند باعث فلج شدن آن می‌شود. به این ترتیب عضله فرونتالیس پیشانی را به سمت بالا می‌کشد و چین و چروک و افتادگی ابروها را از بین می‌برد.

می‌توانید برای تاثیر بیشتر و جوان تر دیده شدن چهره خود با بالا بردن بیشتر ابرو مقداری از بوتاکس را در انتهای ابروها تزریق کنید. تزریق بوتاکس می‌تواند بر خطوط سخت اخم با نام گلابلا نیز تاثیر بسازی داشته باشد. این روش به افرادی که خواهان یک تغییر موقت و قابل بازگشت در چهره خود هستند، پیشنهاد می‌شود. البته هر گونه نتیجه ای کاملا به نوع عضلات و سن شما بستگی دارد.

تزریق بوتاکس

عواملی که باعث افتادگی و یا خطوط بین ابرو می‌شود

بوتاکس ابرو راه حلی موقت برای بالا بردن ابروها و از بین بردن خطوط بین ابرو می‌باشد. با توجه به بالا رفتن سن که با از دست دادن الاستین و کلاژن پوست همراه است این خطوط و افتادگی در ابروها به وجود می‌آید.

کلاژن: ظاهر جوان، پوست صاف و بدون چروک ارتباط مستقیم با کلاژن پوست دارد. کلاژن از فیبروبلاست‌ها تشکیل شده و به سفت و مستحکم نگهداشتن پوست کمک می‌کند. کلاژن‌ها کمک می‌کند که پوست مداوم سلول‌های خود را بازتولید کرده و مستحکم باقی بماند. این خاصیت کلاژن باعث می‌شود که با منبست و منقض شدن پوست همچنان استحکامش را حفظ کند. با بالا رفتن سن تولید و کیفیت کلاژن کاهش پیدا می‌کند به طوری‌که بعد از سی سالگلی هر ساله  ۱% از تولید کلاژن کمتر می‌شود.

الاستین: الاستین و کلاژن دو پروتئین وابسته به یکدیگر هستند و با فعالیت همزمان بهترین نتیجه، پوستی سالم و جوان را ارائه می‌دهند. الاستین یک پروتئین مفید دیگر در پوست می‌باشد که به حالت ارتجاعی پوست کمک می‌کند. فیبرهای الاستین با قرار گرفت در بین لایه‌های کلاژن حالت ارتجاعی پوست را افزایش می‌دهند.

بالا رفتن سن، کاهش کلاژن و الاستین سازی پوست و همچنین فعالیت عضلات ابرو با بالا و پایین بردن روزمره از عوامل افتادگی و خطوط بین ابرو است.

لیفت دائمی ابرو

آیا شما کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس ابرو هستید؟

از اولین نکاتی که باید به آن توجه کنید سن شماست. تمام زنان و مردان بالای ۱۸ سال می‌توانند از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو خود بهره‌مند شوند. اگرسن مناسبی دارید به جلو آینه بروید و ابروهای خود را بررسی کنید تا بدانید باید چه خواسته‌ای را از پزشک تان داشته باشید. چند نمونه از دلایلی که افراد با توجه به آن به متخصصان زیبایی برای لیفت ابرو مراجعه می‌کنند، مطرح می‌کنیم.

 • افتادگی پلک بالا
 • چروک و چین بین ابرو
 • خستگی چشم‌ها
 • افتادگی عضلات ابرو و پیشانی
 • چروک‌های افقی پیشانی
 • برآمدگی بالا ابرو

در صورتی که بیماری‌های مانند اختلال در انعقاد خون، میاستنی گراویس، نارسایی کلیه،MS، نفروپاتی، بیماری‌های قلبی و عروقی، ضعف ایمنی، وجود عفونت در بدن را دارید تزریق بوتاکس به شما توصیه نمی‌شود. همینطور تزریق بوتاکس ابرو را به دو هفته بعد از واکسیناسیون موکول کنید.

ممکن است برای گرفتن نتیجه بهتر پزشک متخصص انجام بلفاروپلاستی به صورت همزمان برای لیفت ابرو را نیز در نظر بگیرد. بلفاروپلاستی نوعی عمل است که با برداشتن بخش افتاده پلک بالا چشم را بازتر کرده و برای افتادگی پلک انجام می‌شود.

اگر در دوران بارداری و یا شیردهی قرار دارید حتما این موضوع را با پزشک خود مطرح نمائید زیرا تزریق بوتاکس خطراتی برای جنین و یا نوزاد شیرخوار شما دارد.

برای مطالعه بیشتر مقاله بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین و رفع چین و چرک پیشانی را پیشنهاد میکنیم.

خطرات تزریق بوتاکس ابرو چیست؟

اگر تزریق بوتاکس توسط فرد غیر متخصص، در مکانی غیر درمانی و بهداشتی مانند آریشگاه‌ها انجام شود خطرات جبران ناپذیر ی مانند فلج به بار خواهد آورد. پس تزریق بوتاکس ابرو خود را به پزشک متخصص بسپارید تا عوارض کمتری را شاهد باشید. در کل تزریق بوتاکس برای اکثر مردم بی خطر و یا با عوارض جانبی کم همراه است.

اگر پوست حساسی دارید بروز کبودی در ناحیه سوزن‌ها، قرمزی خفیف و تورم می‌تواند از عوارض جانبی پس از تزریق بوتاکس ابرو باشد. البته این عوارض تنها در ۱۵ درصد افراد نمایان می‌شود.اصلا نگران نباشید پس از گذشت تقریبا یک هفته تمامی عوارض از بین خواهد رفت. اما در صورت ادامه داشتن این اعلام حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر بوتاکس ابرو همراه با عمل جراحی لیفت ابرو صورت گیرد امکان بروز عفونت‌های بعد از عمل نیز افزایش پیدا می‌کند.

بر اساس منابع معتبر خارجی علائمی که پس از بوتاکس ابرو نباید نگران آن بود:

 • دردهای خفیف
 • بی حسی
 • درد گرفتن ناحیه سر

علائمی که پس از بوتاکس ابرو باید با دکتر درمیان بگذارید:

 • مشکل در قورت دادن غذا و یا آشامیدن
 • بروز اختلالات تنفسی
 • افتادگی ناحیه پیشانی و ابرو
 • بروز اختلال و تغییر در گفتار

بهتر است پس از تزریق بوتاکس به طور منظم با پزشک خود در ارتباط باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی به سرعت به آن رسیدگی شود.

هزینه پیش بینی شده برای تزریق بوتاکس ابرو

تمام عواملی که در محاسبه تزریق بوتاکس ابرو تاثیر گذار است میتواند شامل این موارد باشد:

 • مهارت‌های پزشک متخصص
 • انتخاب کلینیک مجهز و معتبر
 • کیفیت برند بوتاکس استفاده شده
 • کیفیت ابزار استفاده شده
 • مراقبت‌ها و مشاوره‌های بعد از تزریق بوتاکس

باید اضافه کنیم عواملی مانند میزان تعداد واحدهای بوتاکس مصرفی و تعداد نواحی مورد درمان نیز در هزینه بوتاکس تاثیر گذار است.

در صورتیکه بخواهید از مهارت یک پزشک متخصص و ماهر در یک کلینیک معتبر بهره‌مند شوید باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید که حتما ارزشش را دارد. بوتاکس ابرو یک فرایند تخحصصی، حساس و مهم است.

معمولا هزینه بوتاکس بر حسب یکای بین الملی محاسبه می‌شود.در هر ۰٫۱ سی سی محلول باید ۲٫۵ یکای بین المللی وجود داشته باشد، بنابراین یک سرنگ ۱ سی سی باید شامل ۲۵ یکای بین المللی باشد.

ممکن است در بین تبلیغات با قیمت‌های به مراتب کمتری روبه‌رو شوید که این کاهش قیمت ارتباط مستقیم با میزان رقیق کردن بوتاکس مصرفی باشد. این کار باعث می‌شود شما نتیجه مطلوبی از بوتاکس ابرو خود نگیرید.

برای بوتاکس ابرو به سراغ بیمه‌های درمانی نروید زیرا بوتاکس ابرو یک اقدام زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

برای بالا بردن ابروها چه مقدار تزریق بوتاکس نیاز است؟

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو در هر کس بنا به سن، جنس عضلات و میزان افتادگی آن‌ها متفاوت است.

اما به طور معمول متخصصان برای ابروها از ۱۲ یونیت بوتاکس استفاده می‌شود که شامل سه تزریق در چهار یونت در ناحیه ابرو تزریق می‌شود. یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس در گوشه هر دو ابرو و یک تزریق حاوی چهار یونیت بوتاکس بین ابروها تزریق می‌شود.

نقاط و میزانی که برای از بین بردن خط و چین و چروک ابروها استفاده می‌شود:

 • خط اخم و یا چروک‌های بین دو ابرو (۱۰ تا ۲۵ واحد بوتاکس)
 • چروک‌های بالای ابروها یا لیفت ابرو (۲ تا ۵ واحد بوتاکس در هر طرف)
 • خطوط اطراف چشم (۵ تا ۱۵ واحد در هر طرف)

لیفت ابرو با بوتاکس چقدر دوام دارد؟

بوتاکس یک روش سریع، ارزان، راحت و بدون نیاز به جراحی برای لیفت ابرو می‌باشد. اما بدانید اگر به دنبال لیفت دائمی ابرو هستید تزریق بوتاکس انتخاب مناسبی برای شما نیست. چرا که بوتاکس یک درمان موقت برای لیفت ابروها می‌باشد.

پس به شما پیشنهاد می‌دهیم در صورتیکه از عمل‌های جراحی می‌ترسید و یا نمی‌خواهید بصورت دائمی از لیفت ابرو بهره ببرید از تزریق بوتاکس استفاده کنید در غیر این صورت روش‌های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

طبق تحقیقی که در آکادمی پوست آمریکا (AAD) انجام شده ماندگاری بوتاکس ابرو معمولا بین ۳ الی ۴ ماه و در برخی افراد تا ۶ ماه متغییر است. نتایج لیفت ابرو با تزریق بوتاکس را چند روز بعد از تزریق مشاهده می‌نمایید. برای مشاهده نتیجه نهایی باید ۱۴ روز به خود زمان دهید. اما پزشک شما پس از معاینه نتیجه را بررسی کرده و تشخیص نهایی را جهت تزریق‌های مجدد به شما اعلام می‌کند. در صورتیکه می‌خواهید نتایج را حفظ کنید هر چند ماه یک بار به متخصص خود جهت تزریق دوباره بوتاکس مراجعه کنید.

اگر می‌خواهید لیفت دائمی ابرو را تجربه کنید و یا خطوط و افتادگی‌های شدید دارید روش‌های جراحی اندوسکوپیک و همینطور اندوتاین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اگر به دنبال لیفت دائمی ابرو هستید مقاله  لیفت اندوسکوپیک ابرو و لیفت ابرو با اندوتاین را از دست ندهید.

ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس

مراحل انجام بوتاکس ابرو (قبل، حین و بعد از بوتاکس ابرو)

تا اینجای مقاله دانستید که بوتاکس ابرو چیست و دلایل افتادگی و خطوط ابرو چه می‌باشد. آیا کاندید مناسبی برای بوتاکس ابرو هستید، با خطرات و عوارض ناشی از تزریق بوتاکس و هزینه‌های آن آشنا شدید.اگر آگاهی کافی را از تمام این موارد بدست آورده‌اید و همچنان به گزینه بوتاکس ابرو خود فکر می‌کنید، پس وقت آن رسیده که خود را آماده کنید و با مراحل تزریق بوتاکس ابرو آشنا شوید.

قبل از بوتاکس ابرو چه باید کرد؟

قبل از تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو پزشک در ناحیه تزریق از کرم‌های بی‌حسی و یا تکه یخ و در صورت نیاز از غلطک تیتانیوم استفاده می‌کند. با این کار عضلات خنک و بی حس شده و باعث می‌شود شما در ناحیه تزریق دردی را حس نکنید یا کمترین میزان درد را تحمل کنید.

پزشک از شما می‌خواهد که یک هفته قبل از تزریق بوتاکس ابرو از مصرف داروها و مکمل‌هایی که خون را رقیق می‌کنند اجتناب کنید. از جمله این داروها و مکمل‌ها: روغن ماهی، سیر، جنسینگ، ویتامین E، آسپرین، آلیو، آدویل، اکسردین می‌باشد.

در روز تزریق بوتاکس ابرو چه اتفاقی می‌‍افتد؟

اگر پزشک و کلینیک معتبری را انتخاب کرده‌اید پس با خیال راحت خود را به دستان متبحر پزشک‌تان بسپارید.پزشک ماهر می‌داند که شما به چه میزان از ماده بوتاکس نیاز دارید. غلظت مایع بوتاکس را به درستی محاسبه کرده و با اشراف بر آناتومی عضلات ابرو سوزن را در جای درستی فرو می‌کند.

سوزن‌های تزریق بوتاکس همانند سوزن‌های تزریق انسولین بسیار نازک و ظریف هستند و همین باعث می‌شود شما درد کمتری را تجربه کنید. معمولا زمان تزریق بوتاکس در یک جلسه بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است. اگر شما برای اولین بار اینکار را انجام می‌دهید ممکن است مقدار بوتاکس کمتری را دریافت کنید. که این خود از عوارض و واکنش‌های جانبی جلوگیری می‌کند.

با تزریق بوتاکس و افزایش ۱ میلیمتر در ارتفاع ابروها ظاهری بسیار طبیعی و ظریف خواهید داشت.

لیفت ابرو با بوتاکس

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس ابرو چیست؟

استفاده از هرگونه روش‌های درمانی و مراقبتی پوست را به ۵ روز بعد از تزریق بوتاکس ابرو موکول نمائید.   ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس ابرو با رعایت این موارد شاهد نتایج بهتری باشید.

 • اجتناب از ماساژ و لمس کردن ناحیه تزریق بوتاکس به منظور جذب هر چه بهتر و عدم جا‌به‌جایی آن
 • استفاده از کمپرس سرد برای جلوگیری از تورم و کبودی
 • اجتناب از لایه‌برداری و میکرودرم ابریشن
 • اجتناب از ورزش و فعالیت‌های سنگین بدنی
 • قرار دادن سر بالاتر از بدن در هنگام خواب

برای مطالعه بیشتر مقاله میکرودرم ابریژن چیست؟ را پیشنهاد میکنیم.

در نهایت

تزریق بوتاکس ابرو یک روش کم خطر، آسان و کم هزینه برای از بین بردن خطوط بین ابرو و لیفت ابرو می‌باشد. می‌توانید تزریق بوتاکس را برا بالا بردن ابروها با درمان‌های دیگر مانند بلفاروپلاستی همراه کنید و نتیجه بهتری را شاهد باشید.

در نهایت اگر به دنبال لیفت دائمی ابروهای خود هستید با پزشک‌تان درباره درمان‌های دیگر مشورت کنید. زیرا تزریق بوتاکس لیفت ابرو یک درمان دائمی برای بالا بردن و از بین بردن خطوط ابرو نسیت.

برای آشنایی با دیگر جراحی های زیبایی مقاله پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی را مطالعه کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید