1. خانه
  2. /
  3. بلاگ
  4. /
  5. گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی دارای چه ویژگی هایی است؟ + مزایا و معایب

گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی دارای چه ویژگی هایی است؟ + مزایا و معایب

دکتر آرش نجف بیگی

ویژگی های مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی

گن ابدومینوپلاستی نوعی لباس مخصوص است که معمولا پس از اعمال جراحی زیبایی شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد. گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی به شما کمک می‌کند که سلامتی خود را سریع‌تر به دست آورید. گن‌های ابدومینوپلاستی مزایای بسیاری را برای مردان و زنانی که پس از جراحی بهبود می‌یابند، به همراه می‌آورند. استفاده صحیح از گن یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید بعد از عمل زیبایی شکم انجام دهید تا اندام طبیعی‌تری داشته باشید و سریع‌تر به زندگی عادی خود بازگردید. در این مقاله به معرفی این گن و ویژگی‌های گن مناسب می‌پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا خواهیم شد:

 جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

به دلایلی مانند افزایش وزن، بارداری، کهولت سن و ناتوانی در حفظ وزن ایده‌آل، ممکن است چربی‌های سرسختی در ناحیه شکم شما ایجاد شود. یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم ممکن است برای حذف این چربی‌های سرسخت مفید باشد اما در موارد بسیاری ممکن است کافی نباشد و همچنان با حجم چربی زائد یا پوست افتاده روبرو باشید. در چنین شرایطی می‌توانید از عمل ابدومینوپلاستی استفاده کنید. ابدومینوپلاستی در واقع یک روش زیبا سازی شکم است که چربی‌های اضافه را حذف می‌کند و پوست افتاده شکم را ترمیم می‌کند. به همین دلیل این روش یکی از محبوب‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی است.

اغلب افراد فکر می‌کنند که ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن است و می‌توانند با این روش بدون اینکه تغییری در سبک زندگی خود ایجاد کنند وزن خود را کاهش دهند. اما ابدومینوپلاستی بیشتر از اینکه یک روش کاهش وزن باشد بیشتر برای زیبایی ناحیه شکم به کار می‌رود. این روش با حذف چربی و افتادگی باعث شکل دادن به شکم شما می‌شود در حالی که وزن زیادی کم نخواهید کرد. پزشک شما استفاده از گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی را توصیه خواهد کرد. این گن‌ها با فشار مناسب بر ناحیه تحت درمان باعث شکل دادن به شکم شما می‌شود و به کاهش سریع‌تر تورم کمک خواهد کرد.

بدون استفاده از گن ممکن است شما نتیجه مطلوبی از عمل زیبایی شکم دریافت نکنید.

تاثیر گن بر کاهش تورم

آیا باید بعد از ابدومینوپلاستی از گن استفاده کنم؟

ابدومینوپلاستی فرآیند تخلیه چربی و شکل دادن به پوست در ناحیه بسته شکم شما است. استفاده از گن ابدومینوپلاستی تورم ناحیه را محدود می‌کند و به بیمار آرامش و آزادی عمل می‌دهد. امروزه گن‌ها از موادی تولید می‌شوند که بسیار نازک هستند و بدون نیاز به سفت شدن قابل استفاده هستند. استفاده از گن به منظور بهبودی در زمان کوتاه‌تر و پیشگیری از تورم ضروری است. گن در طول روز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیمار می‌تواند در صورت تمایل با مشورت پزشک شب‌ها گن خود را خارج کند. اگرچه توصیه می‌شود در طول شب نیز از گن استفاده کنید.

مطالعه مقاله بهترین جراح زیبایی شکم را توصیه می کنیم.

گن طبی چیست؟ 

گن‌های پزشکی از پارچه‌های محکم و مصنوعی (مانند نایلون و لیکرا) ساخته می‌شوند که پس از پوشیدن به بدن فشار وارد می‌کنند. گن‌ها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند تا بسته به روش جراحی و حجم چربی خارج شده مورد استفاده قرار گیرد. گن‌های طبی متناسب با ساختار بدن تولید می‌شوند وفشار اضافه بر ناحیه‌ای از بدن وارد نمی‌کنند.

گن ابدومینوپلاستی

روند بهبودی پس از ابدومینوپلاستی

امکان ترخیص از بیمارستان در همان روز یا روز بعد پس از عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد. بسته به شدت عمل بیماران می‌توانند حدود دو هفته پس از ابدومینوپلاستی به زندگی عادی خود بازگردند. تورم و احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه‌ای که عمل انجام می‌شود طبیعی است. در پایان هفته سوم، شکم شکل خود را پیدا می‌کند و نتایج عمل زیبایی شکم قابل مشاهده است.

استفاده از گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مزایای استفاده از گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی

جراحان به دلایل مختلف مانند تسریع بهبود و دستیابی به نتایج دلخواه و جلوگیری از عوارض پوشیدن گن مناسب را پس از ابدومینوپلاستی توصیه می‌کنند. بعضی از مهمترین مزایای استفاده از گن شامل موارد زیر است:

لباس‌های فشرده مانند گن به کاهش تورم کمک می‌کنند

پوشیدن گن پس از ابدومینوپلاستی به بهبودی سریع‌تر بدن کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد در طول فرآیند بهبودی راحت‌تر حرکت کنید. در طی بهبودی، بدن به طور طبیعی بین بافت‌های مناطقی که ابدومینوپلاستی انجام شده است، مایعاتی تولید می‌کند. این مایعات می‌توانند در این نواحی جمع شوند و باعث تورم و احساس سفتی شوند و روند بهبودی را طولانی‌تر کنند.

بسیاری از بیماران ابدومینوپلاستی پس از عمل دچار تورم می‌شوند که تا چند هفته نیز ادامه خواهد داشت. گن با اعمال فشار مساوی در سراسر ناحیه ابدومینوپلاستی از تجمع مایعات جلوگیری می‌کند و به بدن شما کمک می‌کند مایعات موجود را جذب کند و تورم کاهش یابد.

گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند کبودی‌ها را کاهش دهد

وجود کبودی در کنار تورم بعد از ابدومینوپلاستی طبیعی است. میزان و تداوم کبودی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، اما با پوشیدن گن می‌توان آن را به حداقل رساند. کبودی زمانی رخ می‌دهد که رگ‌های خونی در طی فرآیند ابدومینوپلاستی کمی آسیب ببینند. هنگامی که رگ‌های خونی آسیب می‌بینند، خون وارد بافت اطراف می‌شود و رنگ پوست بالای محل آسیب را تغییر می‌دهد و با قرمزی آغاز می‌شود. اما این تغییر رنگ در عرض یک هفته از بین می‌رود و ابتدا بنفش و سپس سبز می‌شود. فشار متعادل گن هم به توقف خونریزی کمک می‌کند و هم از حرکت خون به سمت سطح پوست و در نتیجه ایجاد کبودی جلوگیری می‌کند.

فشار متعادل گن هم به توقف خونریزی کمک می‌کند و هم از حرکت خون به سمت سطح پوست و در نتیجه ایجاد کبودی جلوگیری می‌کند.

ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک ؟ برای پاسخ به سوال این مقاله را مطالعه نمایید.

گن‌ها باعث بهبود سریع جای زخم می‌شوند

ممکن است تا حدودی جای زخم بعد از عمل ابدومینوپلاستی روش شکم شما قابل مشاهده باشد. برش‌های ایجاد شده به طور استراتژیک در چین‌های خاصی قرار می‌گیرند تا دید آن‌ها را تا حد ممکن کاهش دهند. میزان اسکار ایجاد شده به مهارت پزشک، حجم چربی و استعداد ژنتیکی بیمار در بهبود زخم بستگی دارد. اگر در مورد جای زخم نگران هستید، پوشیدن گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی به نرم شدن، صاف شدن و کاهش بیشتر جای زخم‌های شما کمک می‌کند.

باید رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی را جدی بگیرید. در مقاله همه چیز درباره رژیم غذایی بعد از عمل ابدومینوپلاستی درباره آن بخوانید.

گن می‌تواند نتایج عمل شما را بهبود بخشند

پوشیدن گن می‌تواند خطوط جراحی ابدومینوپلاستی را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهترین نتایج زیبایی را بدست آورید. فشار گن به بدن شما کمک می‌کند تا ا شکل ساده و جدید خود سازگار شود و خطر ایجاد ظاهر شل یا مواج پوست شکم را کاهش می‌دهد. استفاده از گن می‌تواند باعث نتایج صاف‌تر، محکم‌تر و جذاب‌تر ابدومینوپلاستی شود. برخی از بیماران همچنین گزارش می‌کنند که پوشیدن گن باعث بهبود وضعیت بدنی و حرکت راحت‌تر پس از ابدومینوپلاستی می‌شود.

ویژگی‌های گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی

گن در واقع باید به نوعی طراحی شود که فشار مناسب و متعادلی به شکم و نواحی اطراف آن وارد کند. گاهی اوقات بیماران هنگام برداشتن آن احساس ناراحتی می‌کنند زیرا نمی‌توانند به احساسی که هنگام پوشیدن گن دارند عادت کنند، به خصوص در دوره اولیه که تورم زیاد است این مشکلات بیشتر است. با این حال فشرده‌سازی بیش از حد می‌تواند باعث درد شود و خطر نکروز را نیز افزایش دهد.

گنی که سفتی یا طرح نامناسب داشته باشد ممکن است برخلاف انتظاری که دارید به تجمع مایع بین بافتی به نام سروما کمک کند. اگر در مورد میزان سفتی گن خود تردید دارید لازم است که با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

اگر از گن استفاده نکنم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر گن خود را بعد از ابدومینوپلاستی نپوشید، یا آن را طبق دستور پزشک نپوشید، در معرض عوارض جانبی منفی مانند موارد زیر قرار می‌گیرید:

  • تورم بیش از حد، کبودی یا زخم
  • افزایش درد
  • عفونت
  • زمان بهبودی طولانی‌تر
  • نتایج زیبایی شناختی منفی مثل فرورفتگی، برجستگی یا موج‌دار شدن پوست شما

بیمارانی که گن خود را طبق دستور جراح می‌پوشند، بهبودی آسان‌تری را تجربه می‌کنند و زودتر از کسانی که این کار را ترک می‌کنند متوجه نتایج  مثبت عمل می‌شوند. اگرچه پوشیدن گن ممکن است برای شما ناراحت کننده به نظر برسد، اما نتاج مثبت آن با توجه به هزینه‌ای که برای عمل زیبایی کرده‌اید ارزش تحمل سختی‌های آن را دارد.

نحوه خوابیدن بعد از عمل ابدومینوپلاستی چگونه است؟

چطور از گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی استفاده کنیم؟

بعد از انجام هر گونه جراحی پلاستیک، پیروی از توصیه‌های پزشک برای بهبودی سریع و دستیابی به نتایج مطلوب بسیار مهم است. گن نقش مهمی در بهبودی پس از ابدومینوپلاستی دارد. مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی از گن تقریبا برای هر سایز بدنی وجود دارد. بلافاصله پس از ابدومینوپلاستی و در طول دوره نقاهت، گن باید به طور منظم برای چند هفته پوشیده شود. بعد از جراحی ابتدا باید گن را نسبتا سفت ببندید و سپس به مرور زمان از سفتی آن بکاهید. علاوه بر این با گذشت زمان، ساعاتی که در طول روز باید گن بپوشید کاهش می‌یابد. قبل از برداشتن کامل گن، پزشک توصیه‌های لازم را به شما ارائه خواهد داد.

برای اینکه نتایج عمل شما موثر باشد، گن باید به خوبی با بدن شما تناسب داشته باشد.

گن باید کل ناحیه ابدومینوپلاستی را بپوشاند و نباید هیچ ناحیه‌ای را در معرض دید قرار دهد. اگر یک ناحیه باز وجود داشته باشد، ممکن است اسکار به وجود بیاید، زیرا بهبود در این قسمت با سرعت متفاوتی پیش خواهد رفت. به همین دلیل مهم است که اندازه گن را به درستی برای خود تعیین کنید و نواحی مورد نظر را کاملا بپوشانید.

فواید استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی تا کی پوشیده شود؟

نکاتی وجود دارد که پس از انجام ابدومینوپلاستی باید به آن‌ها توجه کنید. باید این مسائل را جدی بگیرید تا هر چه زودتر بدنتان بهبود یابد و بتوانید در مدت کوتاهی به زندگی قبلی خود بازگردید. همان‌طور که گفته شد استفاده از گن‌های مخصوص تولید شده بعد از انجام عمل مهم است. لازم است که حدود سه تا چهار هفته به طور منظم گن خود را بپوشید تا کبودی‌ها و تورم‌ها خود به خود از بین بروند. به طور کلی، حدود یک ماه پس از عمل، بدن بهبود می‌یابد و می‌توان زندگی روزمره را از سر گرفت. این دوره ممکن است با توجه به ویژگی‌های بدن متفاوت باشد. اگر در این مدت تورم و کبودی شما از بین نرفت بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مطالعه مقاله آیا بارداری بعد از ابدومینوپلاستی خطرناک است؟ پیشنهاد میکنیم.

جمع‌بندی

در صورتی که به علت بارداری، افزایش سن یا عدم تحرک دچار مشکلات زیبایی در ناحیه شکم خود شده‌اید می‌توانید به کمک جراحی ابدومینوپلاستی این مشکلات را برطرف کنید. این روش چربی‌های اضافی شکم را خارج می‌کند و پوست آن را می‌کشد تا از حالت افتادگی خارج شود. همچنین عضلات شکم را تقویت می‌کند تا شکم ظاهر زیباتری داشته باشید.

بعد از عمل پزشک مجموعه‌ای از مراقبت‌ها را به شما توصیه می‌کند تا زودتر سلامتی خود را به دست آورید. یکی از این موارد پوشیدن گن مناسب است. گن لباسی الاستیکی است که نواحی تحت درمان شکم شما را تحت فشار می‌گذارد. این فشار باعث می‌شود که مایعات تجمع یافته زیر پوست سریع‌تر خارج شوند و در نتیجه تورم کاهش یابند. گن همچنین باعث می‌شود که کبودی پوست کمتر شود و سریع‌تر از بین برود. همچنین با افزایش سرعت بهبود زخم‌ها از ایجاد اسکار روی پوست پیشگیری می‌کند. گن شما نباید بیش از حد بدن شما را تحت فشار بگذارد و به مرور زمان نیز باید فشار آن کمتر شود. شما باید بین سه تا چهار هفته گن را بپوشید تا بدن شما به حالت نرمال برسد.

در این مقاله به بررسی کامل پوشیدن گن مناسب بعد از عمل ابدومینوپلاستی پرداختیم و ویژگی‌های آن را شرح دادیم. در صورتی مه به اطلاعات بیشتری در مورد جراحی ابدومینوپلاستی نیاز دارید می‌توانید از سایر مقالات ما بازدید کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر