1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی سینه
 4. /
 5. هزینه عمل كوچك كردن سينه مردان + فیلم واقعی عمل سينه اقايان

هزینه عمل كوچك كردن سينه مردان + فیلم واقعی عمل سينه اقايان

دکتر آرش نجف بیگی

جراحی کوچک کردن سینه مردان

هزینه عمل كوچك كردن سينه مردان چقدر است؟ براي كوچك كردن سينه مرد چه بايد كرد؟ راه هاي كوچك كردن سينه اقایان چیست؟ ساکشن سینه مردان چگونه است؟ چه سنی برای کوچک کردن سینه مرد مناسب است؟ در اینجا به همه چیز درباره كوچك كردن سينه مردان میپردازیم.

در ابتدای مقاله نیز می‌توانید ویدئو واقعی قبل و بعد از عمل کوچک‌کردن سینه برای یک آقا از دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید.

در نهایت اگر سوالی دارید، در انتهای همین مقاله در قسمت نظرات درج کنید تا دکتر آرش نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

آیا نمونه کار واقعی کوچک کردن سینه یک مرد را دیده اید؟ در این ویدئو از دکتر آرش نجف بیگی می‌توانید یک نمونه عمل ژنیکوماستی را مشاهده کنید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

در بدن زنان و مردان، هورمون‌های تستسترون (هورمون جنسی مرد) و استروژن (هورمون جنسی زن) به میزان مختلفی وجود دارد. مسلما در زنان میزان هورمون استروژن و در مردان میزان هورمون تستسترون بیشتر می‌باشد.

اما زمانی که سطح یکی از این هورمون‌ها در بدن فرد به هر دلیلی تغییر کند، تغییرات متنوعی در ظاهر فرد ایجاد می‌شود.

به عنوان مثال، زمانی که در یک مرد یا یک پسر، بنا به دلایل مختلف مانند رسیدن به دوران بلوغ یا یک بیماری، سطح هورمون تستسترون تغییر کند، میزان هورمون استروژن افزایش پیدا می‌کند.

در این شرایط احتمال اینکه سینه‌ها در مردان رشد کرده و به مرور زمان حالتی شبیه سینه زنان پیدا کند، وجود دارد. یرای کوچک کردن سینه مردان هم می توان به تشخیص پزشک از عمل كوچك كردن سينه آقايان کمک گرفت.

جراحی کوچک کردن سینه مردان یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که در برخی از مردان با توجه به سایز سینه شان قابل انجام است.

علل بزرگ شدن سینه مردان

اگرچه دلیل اصلی افزایش سینه در مردان تغییر هورمون‌ها است، اما عوامل دیگری نیز می‌توانند در شکل‌گیری این مشکل موثر باشند مانند دلایل ژنتیکی، استفاده از برخی داروهای خاص یا دلایل نامشخص دیگر، در برخی از مردان باعث بزرگ شدن سینه‌ها به طور غیر طبیعی می‌شود.

تخمین زده شده که حدود ۵۰٪ از مردان در ایالات متحده در طول عمر خود نوعی ژنیکوماستی را تجربه می‌کنند. ژنیکوماستی در هر سنی ممکن است وجود داشته باشد. خوشبختانه کوچک کردن سینه در مردان می‌تواند در هر سنی، چه نوجوان بالغ یا سالخورده با اطمینان و موفقیت کامل انجام شود. برخی از مهمترین مواردی که موجب ایجاد نیاز انجام عمل ژنیکوماستی در مردان می‌شود، عبارت است از:

·         دوره شیرخوارگی

شاید جالب باشد که بدانید تقریبا نیمی از نوزادان پسری که به دنیا می‌آیند، مبتلا به ژنیکوماستی هستند. دلیل این مسئله هم مصرف شیر مادر است. البته جای نگرانی نیست؛ چرا که بعد از چند هفته و با بزرگ تر شدن نوزاد، رشد اندام‌ها با هورمون‌های مردانه آغاز می‌شود.

·         دوران بلوغ در مردان

یکی دیگر از دلایلی که موجب ایجاد ژنیکوماستی در مردان می‌شود، دوران بلوغ است. در این برهه از زمان، به دلیل تغییرات زیادی که در سطح هورمون های فرد ایجاد می‌گردد، احتمال افزایش سایز سینه نیز وجود دارد. اما مشابه با شرایطی که در دوران شیرخوارگی وجود دارد، این مشکل به خودی خود رفع شده و نیازی به انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان نیست.

·         نقش چاقی در ژنیکوماستی

درست مانند زنان، افزایش وزن می‌تواند در افزایش سایز سینه‌ها موثر باشد. در این شرایط، در صورتی که پزشک دلیل افزایش سینه را افزایش وزن تشخیص دهد، نیازی به انجام جراحی سینه در مردان نیست؛ چرا که با رعایت یک رژیم غذایی مناسب، این مشکل قابل حل است.

·         مصرف الکل

کبد مسئولیت تنظیم هورمون در بدن را به عهده دارد. استفاده بیش از اندازه از الکل، می‌تواند به کبد آسیب زده و موجب بیماری سیروز کبدی شود. زمانی که کبد دچار مشکل شود، به درستی هورمون‌های بدن را تنظیم نکرده و در مردان موجب افزایش میزان هورمون‌های استروژن می‌شود.

·         سرطان در مردان و ژنیکوماستی

در میان انواع سرطان‌هایی که در مردان ایجاد می‌شود، سرطان بیضه و سرطان ریه موجب تغییر هورمون‌ها در آنها می‌گردد؛ حتی در مواردی که تومور خوش خیم و غیر سرطانی می‌باشد، احتمال افزایش سایز سینه در افراد وجود دارد.

نمایش درجه بندی ژنیکوماستی در آقایان

نشانه های بزرگ شدن سینه مردان

تشخیص ژنیکوماستی در مردان تقریبا کار مشکلی است؛ چرا که همانطور که گفته شد، یکی از دلایل ایجاد این مشکل در افراد، افزایش وزن می‌باشد. در ادامه، برخی از رایج‌ترین نشانه‌های ژنیکوماستی در مردان را به شما معرفی می‌کنیم. با این وجود تشخیص نهایی اینکه آیا شما به عمل کوچک کردن سینه مردان نیاز دارید یا نه، به نظر پزشک متخصص ژنیکوماستی بستگی خواهد داشت:

 • افزایش سایز سینه به صورت غیر طبیعی اولین نشانه ژنیکوماستی می‌باشد.
 • نوسانات خلقی یکی دیگر از نشانه های ژنیکوماستی می‌باشد؛ چرا که تغییرات هورمون‌ها موجب ایجاد تغییر در خلق و خوی افراد می‌شود.
 • احساس درد در سینه‌ها می‌تواند یکی دیگر از نشانه‌های این بیماری باشد. اگرچه در بیشتر افراد این مسئله به عنوان یک نشانه مشهود نمی‌باشد.
 • شکل‌گیری توده در پستان از جمله نشانه‌های این بیماری است که بیشتر در نوک سینه ایجاد می‌شود. این توده در برخی موارد می‌تواند نشانه‌ای از سرطان هم باشد. بنابراین، در صورتی که احساس می‌کنید در سینه‌تان توده‌ای وجود دارد، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید؛ چرا که احتمالا به جراحی سینه در مردان نیاز دارید!
 • تورم در نوک سینه مردان یکی از مسائلی است که در نتیجه افزایش میزان هورمون استروژن در مردان ایجاد می‌شود.

مقاله بهترين جراح زيبايي سينه در تهران را از دست ندهید.

دلایل پزشکی کم کردن سایز سینه

سینه‌های بیش از حد بزرگ باعث درد و رنج، اختلال جسمی و مشکلات روانی می‌شود. فعالیت‌های ورزشی به طور قابل توجهی محدود می‌شوند. تغییرات دائمی در نحوه حمل اشیا برای جبران وزن سینه‌های بیش از حد بزرگ، می‌تواند منجر به درد مزمن در ناحیه کمر، گردن و شانه ها شود.

 • درد کمر، شانه و گردن در اثر بزرگی سینه

طبق آمار، یکی از شایع‌ترین دلایلی که خانم‌ها به دنبال کم کردن سایز سینه هستند، دردی است که می‌تواند در اثر سینه‌های بیش از حد بزرگ ایجاد شود. با وجود اینکه قسمت بالای ستون فقرات، قوی و انعطاف پذیر است و به عنوان تکیه‌گاه قفسه سینه و کل قسمت فوقانی بدن عمل می‌کند، اما با این حال، فشار روی عضلات و رباطها، ناشی از سینه‌های بسیار بزرگ نسبت به ابعاد بدن یک خانم، می‌تواند باعث ایجاد درد شود. گاهی اوقات درد زودگذر است، اما به مرور زمان ممکن است به درد مزمن منجر شود. این درد ممکن است ماه‌ها و یا حتی سال‌ها ادامه داشته باشد.

 • تحریک پوست زیر سینه‌ها

سینه های بزرگتر تمایل به افتادگی دارند. اصطکاک پوست سینه و عرق کردن می‌تواند به ایجاد جوش قرمز در زیر سینه منجر شود. این جوش‌ها معمولاً روی چین‌های پوستی در اثر قارچ یا باکتری ایجاد می‌شوند. ممکن است افراد مبتلا به این واکنش پوستی به طور مداوم درد و خارش در زیر سینه خود احساس کنند. این مشکل نیز، نیاز به مداوای سریع دارد. سریع‌ترین درمان برای این مشکل، کم کردن سایز با جراحی سینه توسط دستگاه لیپوساکشن سینه و سایر روش های غیر جراحی مانند لیپوماتیک است.

 • زیبایی شناسی و تصویر بدن مرتبط با اندازه سینه

زیبایی؛ از دلایل مهم کوچک نمودن سینه به روش لیپوساکشن سینه است. برای هر انسانی مهم است که خودش برای ظاهر و زیبایی و اندازه سینه خود تصمیم بگیرد. هیچ کس نباید برای او تصمیمی اتخاذ کند. برخی اوقات یک فرد ریزنقش، ممکن است سینه‌های بزرگی نداشته باشد، اما نسبت به اندازه بدن خود، احساس بزرگ بودن کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، باعث می‌شود آن فرد به نحوه مشاهده بدن خود از سوی دیگران تاثیر بگذارد.

سینه های بسیار بزرگ می‌توانند شکل و نسبت بدن را تحریف کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، فرد به طور ناخودآگاه دچار فشار عضلانی می‌شود. همچنین، این اندازه نامتناسب می‌تواند امکان پوشیدن لباس، به سبک دلخواه و مطلوب را صلب کند.

کسانی که دارای این مشکل هستند، با کوچک شدن سینه های خود به روش لیپوساکشن سینه به طور ناگهانی با این تجربه مواجه می‌شوند که می‌توانند لباسهایی را تن کنند که مدت‌ها آرزو داشتند!

 • ایجاد اختلال در روند فعالیت‌های ورزشی

شکی نیست که سینه‌های بزرگ در ورزش اختلال ایجاد می‌کنند. این امر به ویژه در مورد ورزشکارانی که درگیر رقابت هستند صادق است.

افرادی که هیچ هدف ورزشی ندارند، اما دوست دارند دویدن، دوچرخه‌سواری، یا هر ورزش دیگری را برای تفریح و سلامتی خود انجام دهند، در صورتی که سینه‌های بزرگی داشته باشند، می توانند از جراحی لیپوساکشن سینه برای کوچک کردن سینه خود بهره‌مند شوند.

مطالعه مقاله کوچک کردن نوک سینه را ازدست ندهید.

انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان برای چه کسانی الزامی است؟

شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی سینه در مردان هستید، اگر:

 • از سایر روش های کاهش سایز سینه استفاده کرده ولی نتیجه‌ای نگرفته‌اید. روش‌های مختلفی برای کاهش سایز سینه وجود دارد مانند رعایت رژیم غذایی و یا خارج سازی چربی‌های اضافی. در صورتی که هیچ یک از این روش‌ها جواب نداده باشند، عمل کوچک کردن سینه مردان آخرین راه حل پیشنهادی می‌باشد.
 • افرادی که سلامت عمومی خوبی داشته و اضافه وزن زیادی ندارند. انجام عمل کوچک کردن سینه مردان به افرادی که دیابت، بیماری قلبی یا ضعف در سیستم ایمنی بدن دارند، توصیه نمی‌شود.
 • اگرچه روش‌های طبیعی دردسر کمتری برای فرد دارند، اما نتیجه آنها پایدار نیست. بنابراین، در صورتی که به دنبال نتیجه پایدار و همیشگی هستید، باید عمل ژنیکوماستی را انجام دهید.

در ویدیو زیر نمونه جراحی لیپوساکشن شکم و سینه برای یک آقا توسط دکتر نجف بیگی را مشاهده می‌کنید.

چه زمانی مناسب است برای کوچک کردن سینه ؟

بهترین شرایط برای کم کردن سایز سینه، در شرایطی است که بیمار با سینه‌هایی حاوی بخش زیادی از چربی مواجه است. به عنوان مثال، زنانی که یائسگی را پشت سر گذاشته‌اند، به طور معمول دارای سینه‌هایی حاوی سهم بیشتری از چربی نسبت به نوجوانان هستند.

همچنین، بزرگی بیش از حد سینه باعث ایجاد درد و محدود شدن فعالیت‌های حرکتی در بدن زنان می‌شود. لازم است زنانی که سینه‌های بزرگی دارند، با تجربه درد در قسمت فوقانی بدن یا آسیب پوستی در ناحیه بین سینه‌ها یا زیر سینه، پیش از جدی‌تر شدن مشکل اقدام به کم کردن سایز سینه‌های خود کنند.

در مردان نیز، عموما پس از تجربه لاغر شدن یا مواجه شدن با عوارض داروهای هرمونی، در هر سنی می‌توان اقدام به جراحی لیپوساکشن سینه برای کوچک شدن سینه نمود. در این شرایط، جراحی سینه، انتخابی است که آزمون خود را پس داده و می‌توان برای رفتن به سفر یا شروع کار، پس از ساکشن کردن سینه، برنامه ریزی کرد. استفاده از دارو یا روش‌های غیر از جراحی سینه، این امکان را به بیمار نمی‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راه های کوچک کردن سینه مردان و هزینه آن با ما در کلینیگ دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

روش‌های کوچک کردن سایز سینه در مردان

برای درمان این مشکل در مردان روش های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها به صورت طبیعی و بدون نیاز به انجام جراحی قابل استفاده هستند. اینکه کدام یک از روش‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم، برای شما مناسب است، به میزان پیشرفت مشکل و شرایط سلامتی خودتان بستگی دارد.

روش‌های طبیعی کوچک کردن سایز سینه مردان یا عمل ژنیکوماستی

اگرچه بهترین روش درمان ژنیکوماستی در مردان، انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان یا عمل ژنیکوماستی می‌باشد، اما در برخی موارد می‌توان این مشکل را به صورت طبیعی و بدون نیاز به جراحی سینه در مردان رفع نمود. بنابراین، در صورتی که تمایلی به انجام عمل کوچک کردن سینه مردان ندارید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • از مصرف الکل و داروهای حجم‌دهنده غیرقانونی خودداری کنید.
 • مصرف دخانیات و سیگار را قطع کنید.
 • از مصرف خودسرانه موادی مانند ماری جوانا، هروئین، استروئید و متادون خودداری کنید.
 • به طور منظم ورزش کنید و از انجام ورزش‌های مربوط به قفسه سینه غافل نشوید.
 • از عوارض داروهایی که مصرف می‌کنید، مطلع باشید.

نحوه انجام عمل ژنیکوماستی

اگرچه افزایش سایز سینه در بسیاری از موارد خطری برای فرد به همراه ندارد، اما با توجه به تاثیرات منفی که در روحیه افراد دارد، روز به روز به تعداد افرادی که خواهان انجام عمل ژنیکوماستی هستند، اضافه می‌شود.

برای انجام این جراحی، می‌توان از تکنیک لیپوساکشن یا برداشتن بافت اضافی و یا ترکیبی از هر دو استفاده کرد. انجام لیپوساکشن به افرادی توصیه می‌شود که درجه ژنیکوماستی در آنها خفیف یا متوسط بوده و پوست اضافی ندارند.

در صورتی که بافت اضافی ایجادشده در محدوده نوک سینه و آرئولا (Areola) باشد، با ایجاد یک برش کوچک می‌توان این بافت را به راحتی از بدن خارج کرد؛ اما در برخی مواقع برای افزایش اطمینان خاطر از اینکه تمام بافت‌های اضافی از بدن خارج شده است، می‌توان از لیپوساکشن با دستگاه پال ( PAL ) یا UAL استفاده کرد.

در برخی موارد که شدت پیشروی ژنیکوماستی در فرد زیاد است، احتمالا نیاز به ایجاد برش‌های عمیق تری باشد. در این شرایط، احتمال اینکه نوک سینه کمی جا به جا شده و بعد از برداشتن چربی و بافت‌های اضافی در جای دیگری قرار گیرد، وجود دارد.

برای مطالعه بیشتر مقاله مراقبتهاي بعد از عمل كوچك كردن سينه را توصیه می کنیم.

لیپوساکشن سینه چیست؟

کوچک شدن سینه به روش لیپوساکشن در مردان مؤثرترین روش شناخته‌شده برای ژنیکوماستی یا رفع بزرگی سینه‌ در مردان است. این روش جراحی زیبایی، با از بین بردن چربی و بافت غده اضافی، باعث داشتن سینه‌های صاف‌تر، محکم‌تر و مردانه‌تر می‌شود.

کوچک کردن سینه به وسیله جراحی سینه با دستگاه لیپوساکشن سینه یک روش جراحی زیبایی است که باعث کاهش اندازه و وزن سینه‌های بزرگ و سنگین می‌شود. این جراحی هم مانند عمل بالا بردن سینه می توانند به داشتن سینه‌های سالم‌تر و به لحاظ زیبایی‌شناسی، متناسب‌تر با بدن بیمار، کمک کند. عمل لیپوساکشن سینه در مردان می‌تواند با از بین بردن چربی و بافت اضافی پستان و پوست کشیده‌شده با استفاده از دستگاه لیپوساکشن سینه، نه تنها سینه ها را کوچکتر، سبک‌تر و محکم‌تر کند، بلکه باعث بهبود تقارن پستان و از بین بردن افتادگی پستان شود.

در حالی که بسیاری از بیماران برای کاهش علائم جسمی مانند درد کمر، درد گردن یا شانه یا ناراحتی در هنگام ورزش، جراحی لیپوساکشن سینه را انتخاب می‌کنند، از مزایای زیبایی عمل کوچک کردن سینه به وسیله دستگاه لیپوساکشن سینه نباید غافل شد.

مزایای لیپوساکشن سینه:

 • سینه شما بلندتر و محکم‌تر خواهد شد و باعث می‌شود جوان‌تر به نظر برسید.
 • سینه‌بند راحت‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.
 • با داشتن سینه های متناسب‌تر، فرم کلی بدن شما متعادل‌تر و جذاب‌تر خواهد بود.
 • نوک سینه‌های بزرگ را می توان با همین روش کاهش داد، این کار به شما کمک می کند، در زیر لباس و بیرون لباس بهتر به نظر برسید.
 • لباس شنا، سینه بند اسپرت و لباس در تن شما، فرم بهتری پیدا می‌کند. داشتن فرم متناسب به تقویت اعتماد به نفس شما، مخصوصا در هنگام فعالیت روزانه کمک می کند.
 • زمان بهبودی عمل لیپوساکشن سینه بسیار سریع است. یک بیمار معمولی می‌تواند ظرف دو تا سه روز پس از ساکشن کردن سینه به محل کار خود برگردد و فعالیت روزمره عادی داشته باشد
 • عملاً بدون زخم، چند روز پس جراحی لیپوساکشن سینه، زخمی بر روی بدن شما وجود نخواهد داشت
 • کاهش ۲۰ تا ۵۰ درصد از حجم سینه
 • حداقل خطر و کمترین عوارض و نقاحت بعد از عمل

عوارض لیپوساکشن سینه

بدیهی است که هر نوع جراحی، می‌تواند منجر به عارضه شود. قابل ذکر است که کوچک کردن سینه به روش سنتی جراحی سینه (بدون دستگاه لیپوساکشن) از طریق برداشتن چربی و بافت سینه به صورت دستی، با عوارض بیشتری نسبت به کوچک شدن سینه با دستگاه لیپوساکشن همراه است. می‌توان گفت ساکشن کردن سینه، روش بی‌خطری محسوب می‌شود.

عارضه‌ای که ممکن است با لیپوساکشن سینه رخ دهد، کبودی بیش از حد، در ناحیه سینه به دلیل استفاده از لباس فشرده‌سازی سینه است. حالت الاستیک (کش‌سانی) ضعیف در این لباس، منجر به فشار ناکافی بر سینه می‌شود، این عارضه فقط با استفاده از لباس نامناسب پس از جراحی رخ می‌دهد که معمولاً پس از گذشت زمان کوتاهی بدون هیچ مشکل دائمی برطرف می‌شود.

چرا لیپوساکشن سینه برای کوچک کردن سینه مردان انجام می‌شود؟

در حالی که کاهش وزن می‌تواند برای برخی از مردان به کاهش اندازه سینه‌ها کمک کند، اما اغلب اوقات، بیش از حد بافت غده‌ای در سینه وجود دارد که باعث می‌شود حتی بیماران بسیار لاغر نیز با سینه‌های بزرگ مواجه شوند و نیاز به کوچک شدن سینه داشته باشند. در حال حاضر، کوچک کردن سینه برای مردان به روش لیپوساکشن سینه تنها درمان مداوم و مؤثر برای ژنیکوماستی است. شاید این درمان دائمی نباشد، ولی طولانی‌ترین درمان ممکن است.

معمولاً بعد از ساکشن کردن سینه و تجربه کوچک شدن سینه، تمامی بیماران، اینگونه اظهار نظر می‌کنند: برای اولین بار؛ پس از سالها، بدون پیراهن احساس راحتی می‌کنند و احساس اعتماد به نفس بیشتری در خود می‌یابند.

اگر به طور آگاهانه از ظاهر سینه خود ناراضی هستید، یا از انجام برخی فعالیتها اجتناب می‌کنید، به این دلیل که می‌ترسید قفسه سینه‌تان را نشان دهید، گزینه‌ی کم کردن سایز سینه به روش لیپوساکشن سینه را در نظر بگیرید. کوچک شدن سینه با کمک جراح زیبایی با استفاده از دستگاه لیپوساکشن سینه، پیشرفت چشمگیر و تقریباً فوری با حداقل زخم را دربر دارد.

مراقبت‌های قبل از عمل ژنیکوماستی

قبل از انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان حتما با یک پزشک متخصص صحبت کنید. قبل از هر چیز پزشک باید دلیل این مشکل در شما را شناسایی کرده و براساس آن یکی از شیوه‌های درمان را به شما پیشنهاد کند. همچنین، شما به عنوان فرد بیمار موظفید تا تاریخچه کاملی از عمل‌هایی که تا کنون انجام داده‌اید و داروهایی که مصرف کرده و یا می‌کنید را در اختیار وی قرار دهید.

سپس، در مورد آنچه که در مورد این عمل فکر می‌کنید، به صورت دقیق و واضح با جراح صحبت کنید تا مطمئن شوید انتظارات شما از عمل ژنیکوماستی واقعی و به جا است.

مراقبت های بعد از عمل ژنیکوماستی

بعد از انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان بیمار باید از بانداژهای مخصوص جهت جلوگیری از تورم و خونریزی استفاده نماید. بسته به اینکه از کدام یک از روش‌های جراحی کوچک کردن سینه مردان استفاده شده است، امکان دارد که یک لوله در زیر پوست وی برای مدتی جهت خارج کردن مایعات اضافی قرار گیرد.

هزینه عمل كوچك كردن سينه مردان به چه عواملی بستگی دارد

جراحی‌های پلاستیک و ترمیمی، معمولا فرایندهای مختلفی را در بر می‌گیرند که هر کدام هزینه جداگانه‌ای را شامل می‌شود. در واقع یک عمل جراحی تنها به دستمزد پزشک محدود نمی‌شود. از هزینه‌های آماده‌سازی قبل جراحی مانند انجام برخی آزمایش‌ها تا هزینه‌های بعد از جراحی و پست آپ، همگی باید در نظر گرفته شود.

هزینه عمل كوچك كردن سينه مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این میان هزینه بیمارستان، بیهوشی و اتاق عمل، یکی از مهمترین بخش‌های هزینه‌ای شما را شامل خواهد شد که در کنار دستمزد جراح قرار می‌گیرد. دستمزد تیم پزشکی همراه نیز در همین بخش محاسبه می‌شود.

با این حال دستمزد خود جراح، به چند فاکتور دیگر بستگی دارد. اولین موضوع سختی عمل و شرایط بدنی خود فرد است. اینکه عمل تا چه اندازه پیچیده و زمان‌بر باشد، روی هزینه جراحی اثر دارد. فاکتور مهم بعدی، تخصص و دانش جراح است. بی‌شک هزینه انجام جراحی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، هزینه بیشتری خواهد داشت.

چرا که داشتن فوق تخصص پلاستیک و ترمیمی، به معنی استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌تر همراه با مهارت و دانش بالاتر و در نهایت رسیدن به نتیجه بهتر از جراحی کوچک کردن سینه مردان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راه های کوچک کردن سینه مردان و هزینه آن با ما در کلینیگ دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

نتیجه‌گیری

جراحی کوچک کردن سینه مردان در سال‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است؛ چرا که افزایش سایز سینه در مردان بیشتر از آنکه برای سلامت عمومی آنها خطر آفرین باشد، موجب کاهش اعتماد به نفس آنها می‌شود. به همین علت، انجام عمل ژنیکوماستی برای افرادی که به دنبال درمانی با نتیجه دائم هستند، توصیه می‌شود.

برای مطالعه بیشتر این مقاله معتبر از سایت betterhealth را پیشنهاد می دهیم.

حال که درباره کوچک کردن سینه مردان و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر