کشیدن پوست پا

202

کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا : امروزه عمل های جراحی زیبایی طرفداران زیادی دارد. کشیدن پوست پا و کشیدن پوست ران (لیفت ران) و لیفت بازو هم دو عمل پرطرفدار هستند.

کشیدن پوست پا با حذف پوست و در برخی موارد، چربی اضافه‌ ی ران‌ ها، موجب فرم ‌دهی مجدد به ران‌ ها، صاف ‌شدن و هموار‌شدن پوست ران، و ظاهری زیباتر در پاها و لاغری ساق پا می ‌شود.

در صورتی که کم ‌کردن وزن و ورزش کردن، شما را به نتایج دلخواهتان نمی ‌رساند و نمی ‌توانید از این طریق ظاهری لاغرتر، جوان ‌تر و فرم بدنی زیباتری داشته باشید، احتمالا انجام جراحی ران می‌ تواند راه‌ حل مناسبی برای شما باشد. لیفت بازو نیز یک راه کار مؤثر برای افرادی است که با چربی و پوست اضافی موجود در بازوهای خود مشکل دارند و با استفاده از ورزش و رژیم غذایی هم نتوانسته‌ اند که به نتایج دلخواه خود در فرم ‌دهی و کوچک کردن بازو دست پیدا کنند.

کشیدن پوست پا برای کشیدن پوست ران یا تایوپلاستی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام می ‌شود، موجب فرم دادن مجدد به ران‌ ها و حذف پوست و چربی اضافه در ناحیه ران و در نتیجه داشتن پوستی هموار‌تر و لاغر کردن ران و تناسب اندام بیشتر می ‌شود. همچنین بعد از این جراحی متوجه خواهید شد که لباس ‌های شما بسیار بهتر به تنتان می ‌آیند و اعتماد به نفس شما بالاتر خواهد رفت.

طی جلسه ‌ی مشاوره با دکتر نجف بیگی ، ایشان در مورد تمام جزئیات  کشیدن پوست پا را به شما توضیح خواهند داد، از جمله چگونگی آماده شدن برای جراحی و گذراندن پروسه ‌ی ریکاوری بعد از کشیدن پوست پا .

دکتر نجف بیگی در مورد تمامی روش ‌ها و گزینه ‌های پیش رو با شما صحبت می‌ کنند و با دادن اطلاعات صحیح، به شما کمک می ‌کنند که انتظارات منطقی از نتایج کشیدن پوست پا و ظاهر خود بعد از کشیدن پوست پا داشته باشید.

جراحی کشیدن پوست ران صرفا برای از بین بردن چربی‌ های اضافه‌ی ران طراحی نشده است. با انجام لیپوساکشن ران به تنهایی نیز می‌توان چربی‌ های اضافه‌ ی ران را حذف کرد، اما  به این شرط که پوست بیمار قابلیت ارتجاعی خوبی داشته باشد و بتواند به خوبی با فرم جدید پاها انطباق پیدا کند.

در مواردی که پوست قابلیت ارتجاعی خوبی نداشته باشد (یعنی در واقع حالت شل و افتادگی داشته باشد)، ترکیبی از لیپوساکشن و تکنیک‌های جراحی کشیدن پوست ران و کوچک کردن ران توصیه می ‌شود.

آمادگی برای کشیدن پوست پا:

 • به منظور آمادگی برای کشیدن پوست ران ، ممکن است پزشک از شما بخواهد که:
 • مورد معاینات پزشکی قرار بگیرید و برخی آزمایشات روی شما انجام شوند.
 • در وضعیت نحوه مصرف داروهایی که در حال حاضر مصرف می ‌کنید تغییراتی ایجاد کنید و برخی داروهای خاص را مصرف کنید.
 • کشیدن سیگار را متوقف کنید.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌ های گیاهی خودداری کنید، چرا که می‌توانند موجب افزایش خونریزی شما در جراحی بشوند.

کشیدن پوست پا ، ممکن است در یک مرکز جراحی خصوصی، کلینیک مجهز به امکانات جراحی و یا در بیمارستان انجام شود.

در صورتی که کشیدن پوست ران برای شما به صورت سرپایی انجام می‌ شود (به این معنا که بعد از جراحی در بیمارستان یا کلینیک بستری نمی ‌شوید) حتما از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که یک نفر شما را تا کلینیک برساند و همراه شما باشد و سپس شما را از کلینیک به خانه برساند و همچنین حداقل یک شب بعد از عمل  کشیدن پوست پا کنار شما بماند.

مراحل انجام جراحی کشیدن پوست ران:

مرحله اول – بیهوشی:

برای آن که در حین انجام کشیدن پوست ران شما کاملا راحت باشید، داروی بی‌ حسی به شما تزریق می‌ شود. ممکن است داروی بی ‌حس ‌کننده موضعی و آرام ‌بخش به شما تزریق شود و یا بیهوشی عمومی اعمال شود. جراح شما با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می ‌دهد.

 

مرحله دوم – ایجاد برش و انجام کشیدن پوست پا :

چگونگی ایجاد برش ‌ها بستگی به ناحیه ‌ی مورد نظر برای کشیدن پوست پا ، میزان تغییراتی که قرار است اعمال شوند و همچنین نظر جراح پلاستیک و خود بیمار دارد و الگوی ایجاد برش روی پوست در هر بیمار متفاوت است.

یکی از تکنیک‌ های پرکاربرد برای ایجاد برش به منظور انجام کشیدن پوست ران این است که برش‌ها از قسمت جلویی کشاله ران آغاز می ‌شوند و به سمت پایین و قسمت داخلی ران  امتداد می ‌یابند و سپس دور تا دور ناحیه داخلی ران ادامه دارند و به پشت ران می ‌رسند .

شبکه ماتریکسی بافت‌ ها در زیر این ناحیه در هنگام جراحی، کشیده می ‌شود و دوباره فرم داده می ‌شود. همچنین قسمتی از پوست برش زده می‌ شود و جدا می ‌شود و دوباره لبه‌ های برش به هم بخیه زده می ‌شوند و در نتیجه علاوه بر بهبود فرم و شکل ران‌ ها، پوست ران نیز کاملا صاف و هموار می ‌شود.

ممکن است با توجه به شرایطتتان، شما کاندید مناسبی برای انجام لیفت داخلی ران با برش کوچک باشید، که در این صورت تنها یک برش در ناحیه داخلی کشاله ران شما ایجاد می ‌شود. جراح شما قبل از جراحی در مورد روش ‌های جراحی و تکنیک مناسب برای شما، با شما صحبت خواهد کرد.

برای بهبود دان فرم ران ‌ها در ناحیه خارجی ران، باید برش‌هایی ایجاد شود که از قسمت جلوی کشاله ران به سمت پشت ران امتداد می ‌یابد.

در تکنیک‌ های پیشرفته ‌تر جراحی، می‌ توان برش‌ ها را به نحوی ایجاد کرد که در محل‌ هایی قرار بگیرند که با اغلب لباس ‌هایی که فرد ممکن است بپوشد، پنهان شوند. البته در این حالت باز هم ممکن است اندازه‌ ی برش‌ ها بزرگ باشد.

مرحله سوم – بخیه زدن برش‌ها:

در بافت‌ های عمقی ران بخیه‌ هایی زده می ‌شود تا بافت داخلی ران بالا کشیده شود و به وسیله بخیه‌ ها پشتیبانی شود و بدین ترتیب فرم و شکل ران‌ ها تغییر م ی‌کند. سپس برش‌ های پوستی نیز بخیه زده می‌ شوند.

 

مرحله چهارم – نتایج کشیدن پوست پا:

حتی بلافاصله بعد از کشیدن پوست پا نیز نتایج جراحی مشهود هستند و ران‌ ها دارای پوستی صاف ‌تر و فرمی زیباتر خواهند بود. البته در ابتدا نتایج جراحی تا حدود زیادی به خاطر تورم و کبودی اولیه پنهان هستند و بعد اتمام دوره ریکاوری نتایج کامل عمل آشکار خواهد شد.

کاندید‌ های مناسب برای کشیدن پوست ران :

به طور کلی کاندید‌های مناسب برای جراحی کشیدن پوست ران دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که وزن آن ‌ها تقریبا ثابت است.
 • افرادی که دارای بافت نرم و پوست اضافی در ناحیه داخلی یا خارجی ران خود هستند.
 • افرادی که دارای سلامت عمومی هستند و به بیماری یا مشکلی دچار نیستند که ممکن است در بهبودی پس از جراحی اختلال ایجاد کند یا ریسک جراحی را بالا ببرد.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که دیدگاه مثبتی نسبت به این جراحی دارند و انتظارات آن‌ ها از نتایج جراحی واقع‌ بینانه است.
 • افرادی که خود را متعهد می ‌دانند که سبک زندگی سالمی داشته باشند و از جمله تغذیه مناسب داشته و ورزش کنند.

 

نتایج کشیدن پوست پا و کشیدن پوست ران:

نتایج اولیه جراحی کشیدن پوست ، حتی بلافاصله بعد از جراحی نیز مشهود هستند. اما ممکن است چند ماه طول بکشد که نتایج نهایی این جراحی آشکار شوند. بعد از جراحی لیفت ران، کیفیت و ظاهر پوست ران‌ها به طور چشمگیری بهبود پیدا می ‌کند و نه تنها ظاهر ران‌ ها، بلکه احساسی که خود بیمار نسبت به بدنش دارد بهتر می‌ شود.

جای زخم‌ذهای جراحی تا حدودی میذ‌ماند. اما نتایج کشیدن پوست پا بسیار ماندگار هستند، البته به شرطی که وزن شما ثابت بماند و با داشتن تحرک فیزیکی کافی، فرم بدن خود را حفظ کنید.

با بالا رفتن سن، کاملا طبیعی است که پوست ران‌ها مجددا حالت سفتی خود را کمی از دست می ‌دهند. اما بخش اعظمی از تغییرات ایجاد شده در این جراحی، کاملا دائمی هستند و هرگز از بین نمی‌ روند.

هر چند انتظار می ‌رود که شما از این جراحی به نتایج بسیار خوبی برسید، اما دست یابی به این نتایج تضمین شده نیست. در برخی موارد نیز ممکن است برای رسیدن به ایده‌ال‌ ترین نتایج ممکن، انجام یک جراحی کافی نباشد و لازم باشد جراحی دیگری نیز انجام شود.

بعد از عمل کشیدن پوست پا :

بسیار مهم است که بعد از جراحی به دستورالعمل‌های جراح خود عمل کنید. این دستورالعمل‌ها می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مطمئن شوید که بعد از جراحی یک نفر شما را تا خانه می ‌رساند و حداقل تا چند روز مراقب شما خواهد بود.
 • قرص ‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.
 • باید در زمان مشخصی، بین ۵ تا ۱۰ روز پس از جراحی، برای برداشتن لوله ‌های مخصوص خروج مایعات اضافی و همچنین برای کشیدن بخیه‌ های جراحی به پزشک مراجعه کنید.
 • باید بین ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی، یک گن فشاری مخصوص بپوشید تا از بافت‌ های جراحی شده به خوبی پشتیبانی کند و به پوست شما کمک کند که با فرم جدید ران منطبق شود، خصوصا اگر لیپوساکشن نیز انجام شده باشد.
 • انجام ورزش‌ های بسیار سبک معمولا پیشنهاد می ‌شود چرا که این کار موجب تسریع بهبودی شما و کاهش خطر تشکیل لخته خون می ‌شود. البته شما نباید ورزش ‌های پرفشار و شدید انجام دهید. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌ توانید به روند عادی فعالیت‌ های خود بازگردید.
 • شما باید در صورتی که علائم بروز عفونت در کشیدن پوست را مشاهده کردید و یا خونریزی یا افزایش شدید و ناگهانی درد داشتید، فورا با جراح خود تماس بگیرید.

 

 دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید