1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی اندام
 4. /
 5. کشیدن پوست شکم | لیفت شکم بدون جراحی و عوارض آن

کشیدن پوست شکم | لیفت شکم بدون جراحی و عوارض آن

دکتر آرش نجف بیگی

برای افتادگی شکم چه باید کرد؟ چگونه افتادگی شکم را از بین ببریم؟  آیا لیفت شکم بدون جراحی امکان پذیر است؟

هزینه عمل کشیدن پوست شکم چقدر است؟ چه کسانی می‌توانند لیفت شکم بدون جراحی را تجربه کنند؟ چه روش هایی برای کشیدن پوست شکم وجود دارد؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات هر آن چیزی که باید درباره عمل لیفت شکم بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به جواب مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا تا به‌حال نمونه واقعی لیفت شکم بدون جراحی را دیده اید؟ در این ویدئو می‌ توانید نمونه ای از قبل و بعد برداشتن چربی و لیفت شکم بدون جراحی همراه با توضیحات دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید سپس به مطالعه مقاله بپردازید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

لیفت شکم چیست؟

داشتن شکمی صاف و به اصطلاح ورزشی آرزوی بسیاری از افراد است. ورزش های سخت برای رسیدن به شکمی خوش فرم بسیار زمان بر بوده و اگر اصولی صورت نپذیرد گاه با صدمات جدی همراه می باشد.

رژیم غذایی برای تمامی افراد امکان پذیر نخواهد بود و کاهش وزن افراطی با صدمات جدی ریزش مو و عدم کیفیت پوست همراه می باشد. پس از بارداری نیز، افتادگی شکم امری طبیعی بوده و گاه بازگرداندن آن به حالت اول بسیار دشوار است.

آیا نتایج عمل لیفت شکم ماندگار است؟ سایت معتبر وبمدیکال در این‌باره اینگونه نوشته است:

جراحی لیفت بدن می تواند ظاهر شما را به طور چشمگیری تغییر دهد و نتایج آن نیز دائمی است، به جز از بین رفتن استحکام طبیعی بدن که ناشی از افزایش سن است.

یکی از روش های جدید و بسیار روتین برای رفع افتادگی و چربی های اضافی است. در کشیدن پوست شکم، ناف نیاز به کاشت در منطقه ای جدید دارد. در قسمت باز شده برای ماهیچه ها می بایست از روش های بازدگرداننده استفاده شود.

این روش برای افرادی است که در افتادگی پوست شکم خود رنج می برند. خط بخیه افقی ناشی از این روش کم رنگ بوده و محسوس نمی باشد. پس از انجام کشیدن پوست شکم میزان کمی عفونت، زخم، و تورم و کبودی دیده می شود که به زودی رفع خواهد شد.

لیفت شکم به چه روش هایی انجام می شود؟ در ویدیو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره روش های کشیدن و لیفت پوست شکم توضیح میدهند:

انواع روش های لیفت شکم با جراحی و بدون جراحی

جراحی ابدومینوپلاستی

یکی از روش‌های درمانی برای از بین رفتن شلی پوست شکم، جراحی ابدومینوپلاستی است که به عمل ابدو نیز معروف است. در این جراحی، پزشک برش‌هایی در قسمت تحتانی پوست شکم و زیر ناف ایجاد می‌کند. سپس، پوست و چربی‌های اضافی شکم از سایر بافت‌های بدن جدا شده و پوست اضافی از قسمت پایین ناف برداشته می‌شود.

سپس، جراح، پوست شکم را به اندازه‌ی کافی می‌کشد تا بتواند به لبه‌ی پایینی شکم متصل و بخیه کند. در این جراحی، علاوه بر از بین رفتن چربی‌های اضافی، افتادگی پوست شکم ترمیم می‌گردد.

در این روش پوست شل شده ای که زاویه ای به سمت پایین دارد کشیده شده و میزان اضافه آن برداشته می شود.

پانیکولکتومی

این جراحی گزینه‌ی مناسبی برای افرادی است که از شل بودن و افتادگی شکم خود رنج می‌برند. همچنین، این جراحی، پس از بارداری می‌تواند به رفع افتادگی شکم بانوان کمک کند.

در این جراحی، با ایجاد برش‌های افقی در زیر ناف و بالای اندام جنسی، پوست اضافی و چربی‌های موضعی برداشته می‌شود. اندازه‌ی برش‌های ایجاد شده در این جراحی، به میزان افتادگی پوست در فرد بستگی دارد.

لیفت شکم

یکی از روش‌های جدید و بسیار روتین برای ایجاد شکمی صاف و از بین بردن افتادگی پوست، لیفت شکم است. پزشک با استفاده از این روش، پوست اضافی شکم را که سبب افتادگی شکم می‌شود را برش می‌زند و کاشت ناف را در منطقه‌ی جدید انجام می‌دهد.

لیفت شکم برای افرادی که پس از لاغری و یا بارداری با کاهش خاصیت ارتجاعی سبب افتادگی پوست شده‌اند، تاثیرگذار است.

لیپولیز

لیپولیز را می توان به عنوان روش لیفت شکم بدون جراحی دانست. در این جراحی یک سوزن توخالی مخصوص وارد بدن فرد می‌شود و سپس توسط فیبر نوری، اشعه‌ی لیزر وارد بدن فرد شده و با استفاده از سوزن مخصوص در تماس مستقیم با چربی‌های انباشته شده در زیر پوست قرار می‌گیرد. با استفاده از تاباندن لیزر، چربی‌ها آب شده و توسط بدن فرد جذب می‌شود. لیپولیز، علاوه بر از بین بردن چربی‌های زیر پوست با تحریک کلاژن، سبب سفت شدن پوست شده و پوست را از حالت افتادگی خارج می‌کند.

لیپوماتیک

شاید این سوال در ذهن شما باشد عمل لیپوماتیک چیست؟ در این روش برای لاغری شکم، ابتدا چند سوراخ کوچک و چند میلی‌متری رو شکم زده می‌شود. سپس، وسیله‌ی مخصوصی به نام کانولا از طریق سوراخ ایجاد شده وارد بدن بیمار می‌شود.

امواج، ارتعاش و لرزش کانولا در شکم فرد، سبب جداسازی سلول‌های چربی از سلول‌ها و بافت‌های دیگر بدن می‌گردد و پس از جدا شدن سلول‌های چربی، بدون این‌که سلول‌ها متلاشی شوند، توسط ساکشن به صورت سالم از بدن خارج می‌شود.

یکی از مزیت‌های این عمل در این است که سلول‌های چربی تخریب نمی‌شوند و می‌توان در قسمت‌های دیگر بدن از آن‌ها استفاده کرد. درواقع عمل لیپوماتیک از روش های لیفت شکم بدون جراحی است.

یکی از مزیت‌های عمل لیپوماتیک در این است که سلول‌های چربی تخریب نمی‌شوند و می‌توان در قسمت‌های دیگر بدن از آن‌ها استفاده کرد.

لیفت شکم بدون جراحی

روش‌های غیر جراحی برای لیفت صورت و کشیدن پوست افتاده روز به ‌روز محبوب ‌تر می ‌شوند چرا که بدون نیاز به ایجاد برش در پوست و رفتن زیر تیغ جراحی، صورت شما را به صورت سه‌ بعدی فرم دهی می ‌کنند. برای آنکه تأثیرات مشابه لیفت صورت ایجاد شود و پوست شما منسجم‌ تر شود، می ‌توان کل صورت را تحت درمان قرار داد تا پوست شما جوانسازی شود و ظاهری شاداب و جوان پیدا کند.

عمل کشیدن پوست بدن بعد از لاغری برای از بین بردن پوست شل و افتاده کاربرد دارد. برای مطالعه بیشتر این مقاله را بخوانید.

  روش کول اسکالپتینگ CoolSculpting

این روش پیکرتراشی غیرتهاجمی برای افرادی که به وزن ایده‌آل خود نزدیک هستند، مناسب است. این افراد تنها می‌خواهند نقاط مشکل‌دار با چربی اضافی کوچک و موضعی در ناحیه لگن‌، شکم یا ران خود را کاهش دهند.

روش ترواسکالپ TruSculpt

درمان مشابه با روش کول اسکالپتینگ بدون نیاز به جراحی و با کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش از فناوری پیشرفته کنترل فرکانس رادیویی برای از بین بردن سلول‌های اضافی چربی در نواحی مختلف بدن مانند شکم استفاده می‌شود.

روش بادی تایت BodyTite

این راه حل لاغری یک روش کم‌خطر کاهش چربی است که موجب سفت شدن پوست شده و با کمک انرژی فرکانس‌های رادیویی، رسوبات اضافی چربی را کم می‌کند. این روش در حالی انجام می‌شود که یک پروب داخلی، انرژی حرارتی لازم را برای کمک به ذوب سلول‌های چربی‌ و تقویت نوارهای کلاژن در زیر سطح پوست وارد می‌کند و از یک اپلیکاتور خارجی برای سفت شدن بیشتر، انرژی فرکانس رادیویی را به پوست استفاده می‌کند.

روش اسمارت‌ لیپو  SmartLipo

یا لیپولیز، که به آن لیپوساکشن لیزری نیز گفته می‌شود. در این روش پیکرتراشی از فناوری لیزر سه طول موج برای از بین بردن سلول‌های چربی اضافی در اطراف ماهیچه‌ها و سفت شدن پوست شل بدون نیاز به تیغ جراحی استفاده می‌کند.

اسکالپشور SculpSure

پیکرتراشی با اسکالپشور نیز یک روش بدون نیاز به جراحی و کم‌خطر است که چربی‌های ناخواسته زیر پوست(چربی زیر شکمی) را از بین می‌برد. مشابه دیگر روش‌های زیبایی مانند کول اسکالپتینگ برای افرادی که چربی‌های زیادی در زیر پوست خود ندارند اما می‌خواهند چربی‌های سرسخت نواحی مانند شکم، لگن، چانه و گردن خود که در برابر ورزش‌های روزانه و رژیم غذایی مقاومت می‌کنند را از بین ببرند، بسیار ایده‌آل است.

هزینه هر عمل جراحی زیبایی با توجه به انتخاب هریک از روش‌ها متفاوت است و به  عوامل مختلفی بستگی دارد.

هزینه انجام لیفت شکم

هزینه هر عمل جراحی زیبایی با توجه به انتخاب هریک از روش‌ها متفاوت است و به  عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان مبلغ قطعی برای این نوع جراحی‌ها تعیین کرد. لطفاً برای تعیین هزینه نهایی خود با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی خود مشورت کنید.

هزینه پزشک بر اساس تجربه ایشان، نوع راهکار‌های مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی مطب تعیین خواهد شد.  همچنین مراکز بیمه عموما برای جراحی‌هایی که مبنی بر زیبایی هستند، هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد. با این وجود پس از تحقیقات لازم، بهتر است با مشاور بیمه خود مشورت کنید.

هنگام انتخاب جراح پلاستیک با تجربه برای لیفت بدنتان، به یاد داشته باشید که تجربه پزشک، نتیجه موفقیت آمیز کار و راحتی شما با ایشان به اندازه هزینه نهایی جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه‌های مربوط به انواع روش‌های زیبایی پوست و لاغری شکم می‌تواند با عوامل مختلفی سنجیده شود. این عوامل می‌توانند:

 • هزینه بیهوشی یک متخصص بی‌هوشی ماهر، باشد.
 • و یا هزینه بیمارستان یا کلینیک فوق تخصصی پزشکتان، باشد.
 • و یا آزمایش‌های مورد نیاز پزشکی قبل و بعد از جراحی را شامل شود.
 • و یا هزینه‌های مربوط به اقلام و وسایل مورد نیاز جراحی، باشد.
 • و یا هزینه مربوط به تهیه داروهای تجویز شده تویط پزشک متخصص شما، باشد.
 • و در نهایت هزینه دستمزد جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی شما باشد.

کاندیدای مناسب لیفت پوست

به طور کلی، کاندیدهای مناسب برای کشیدن پوست صورت افرادی هستند که:

 • افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند و به بیماری‌ هایی که در روند درمان اختلال ایجاد می ‌کند، مبتلا نیستند.
 • افرادی که سیگار نمی ‌کشند.
 • افرادی به نگرش مثبت نسبت به درمان و انتظارات واقع ‌بینانه از نتایج درمان

پوست شل و اضافی چه مشکلاتی دارد؟

 • احساس عدم رضایت از اندام خود

در صورتی که فرد پس از لاغر شدن دچار افتادگی پوست شود و یا به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی مناسب و یا افزایش سن، پوست به مرور زمان حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد، فرد احساس ناخوشایندی نسبت به اندام خود پیدا میکند.

 • کاهش فعالیت بدنی فرد

افتادگی پوست اغلب سبب می‌شود که فرد فعالیت ورزشی خود را کاهش دهد و یا در برخی افراد مشاهده شده که به طور کامل ورزش و فعالیت بدنی را کنار گذاشته‌اند؛ زیرا هنگام فعالیت مردم به بدن آنها خیره می‌شوند. به همین دلیل، ممکن است فعالیت روزانه‌ی فرد با اختلال مواجه شود.

 • کاهش اعتماد به نفس در فرد

افتادگی و شلی پوست در افراد سبب ایجاد حس نارضایتی در آن‌ها شده و باعث می‌شود اعتماد به نفسشان را از دست بدهند و از رفتن به جمع خودداری کنند؛ زیرا حس می‌کنند دیگران به آنها خیره می‌شوند و این برای آنها آزاردهنده است.

بازگشت چربی در صورت رعایت نکردن تغذیه سالم و ورزش منظم از عوارض عمل لیفت شکم محسوب میشود.

عوارض لیفت شکم

در روش‌های مختلف زیبایی لیفت شکم، با توجه به شرایط هر بیمار و میزان گستردگی وسعت ناحیه حذف چربی در ایشان، بیمار ممکن است نیازمند استراحت گسترده و طولانی مدت، زمانی در حدود چهار الی شش هفته باشد.

جدا از تورم و درد که معمولاً با اکثر جراحی‌های تهاجمی اتفاق می‌افتد، تعداد زیاد برش‌ها اسکارها به این معنا است که تا مدت زیادی فعالیت بدنی ممنوع است. همچنین قیمت لیفت بدن، تا حد زیادی، جزء گرانترین جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود.

از دیگر معایب انجام این جراحی زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باقی ماندن جای برش و اسکار ناشی از برش جراحی
 • امکان تجمع مایع در زیر پوست
 • عفونت، کبودی و خونریزی در ناحیه برش
 • آسیب دیدن و یا از بین رفتن بافت پوست زیر پوست شکم
 • از بین رفتن حس پوست شکم
 • خطرات ناشی از جراحی در روش‌های تهاجمی
 • حساسیت به دارو‌های بی‌هوشی
 • بازگشت چربی در صورت رعایت نکردن تغذیه سالم و ورزش منظم

مزایا کشیدن پوست افتاده

 • از بین بردن چین و چروک ‌های صورت
 • بهبود حجم عضلانی در صورت و گردن
 • بهبود گردش خون
 • کاهش یا درمان جوش‌ های صورت
 • کشیدن پوست افتاده‌ گونه و ابرو‌ها
 • کمک به عملکرد بهتر سیستم لنفاوی
 • درمان آفتاب ‌سوختگی
 • بهبود رنگ پوست
 • داشتن پوستی صاف‌ تر و منسجم‌ تر
 • آبرسانی و شادابی پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی و رفع شل شدگی پوست

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

.

نتایج کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم وسیله ای برای وزن کم کردن نمی باشد. اغلب هم زمان با کشیدن پوست شکم نیاز به لیپوساکشن نیز می باشد.

بهترین نتیجه در بیماران لاغری که دچار افتادگی پوست شکم می باشند به دست می آید. خط بخیه افقی و تقریبا بلند ناشی از جراحی بالای محل رویش موهای آلت تناسلی قرار می گیرد که به آسانی توسط شورت پوشش داده می شود.

توصیه های پیش از کشیدن پوست شکم

 • حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.
 • در صورت وجود آلرژی و یا بیماری های در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر به سرعت و بر اثر ضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.

بعد از کشیدن پوست بدن به مدت یک هفته استراحت در منزل توصیه می شود.

توصیه های پس از کشیدن پوست شکم

 • پس از جراحی مدت زیادی از لگن استفاده نکنید و تلاش کنید حتی در صورت امکان عصر روز جراحی با استفاده از کمک همراهان حداقل برای رفتن به توالت از جای برخیزید و از روز بعد در راهرو بیمارستان پیاده روی کوچکی داشته باشید.
 • در صورت قابل جذب نبودن بخیه ها پس از ۱۲ ـ ۱۰ روز کشیده می شوند.
 • برای مدت ۶ هفته پس از جراحی نیاز به بستن گن شکم می باشد.
 • به مدت ۱۰ ـ ۸ هفته از برداشتن بار سنگین و فعالیت ورزشی من جمله شنا خودداری شود.
 • به مدت ۱۲ هفته از حمام آفتاب گرفتن و سولاریوم اجتناب شود.

عوامل موثر بر کاهش خاصیت ارتجاعی پوست

·        مدت زمان چاقی فرد

به طور کلی، هر چقدر زمان چاقی در یک فرد بیشتر باشد، امکان کاهش خاصیت ارتجاعی و افتادگی پوست در این فرد، پس از چاقی افزایش می‌یابد. همچنین، علاوه بر مدت زمان چاقی، میزان کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست، به مقدار وزن اضافه‌ی فرد نیز بستگی دارد. هر چقدر میزان وزن کاهش یافته، بیشتر باشد، طبیعتا میزان افتادگی پوست در فرد نیز بیشتر می‌شود.

·        سن افراد

سن افراد نقش بسیار تعیین کننده‌ای در حالت ارتجاعی پوست دارد. هر فرد با افزایش سن باید مراقبت‌های پوستی را بیشتر رعایت کند و با رعایت مسائلی که به سلامت پوست کمک می‌کند، از سرعت روند کاهش حالت ارتجاعی پوست بکاهد.

·        عوامل ژنتیکی

ژن‌های هر فرد ممکن است در حالت پوست او تاثیرگذار باشد. عوامل ژنتیکی می‌تواند در پاسخگویی پوست نسبت به کاهش حالت ارتجاعی و افتادگی پوست پس از کاهش وزن اثر بگذارد.

·       قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید

لایه‌ی درونی پوست شامل کلاژن و الاستین است و کم شدن آنها سبب کاهش خاصیت کشسانی می‌شود و در نتیجه، سبب افتادگی و شلی پوست می‌گردد. اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید بسیار برای پوست مضر است و باعث می‌شود میزان تولید کلاژن و الاستین کاهش یابد و روند پیری پوست را افزایش می‌دهد.

·       سیگار کشیدن

سیگار کشیدن یکی از مهم‌ترین عوامل تخریب سلول‌های پوستی به شمار می‌رود. سیگار سبب تنگ شدن رگ‌های خونی شده و به همین دلیل جریان خونی در رگ‌ها کاهش می‌یابد. کم شدن جریان خون باعث می‌شود اکسیژن و مواد مغذی که پوست برای کلاژن سازی به آن نیاز دارد به میزان کافی در اختیار پوست قرار نگیرد.

·        عوامل محیطی

عوامل محیطی از جمله آلودگی هوا، وجود آلاینده و ذرات معلق در هوا بر پوست تاثیر می‌گذارند و از آنجا که پوست اولین عامل دفاعی در مقابل عوامل خارجی است این عوامل در دراز مدت می‌تواند تاثیراتی چون پیری پوست و کاهش حالت ارتجاعی را ایجاد کند.

·        رژیم نامناسب غذایی

تغذیه، نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آسیب به اندام‌ها از جمله پوست دارد. با استفاده از یک تغذیه‌ی مناسب که شامل ویتامین‌ها و پروتئین‌های لازم برای کلاژن سازی پوست است می‌توان از شلی و افتادگی پوست جلوگیری کرد. موارد زیر از جمله موادغذایی مهم برای پوست است:

پروتئین: پروتئین نقش بسیار مهم و ضروری را برای پوست ایفا می‌کند و نقش مستقیم در کلاژن سازی را بر عهده دارد. اگر مقدار کلاژن در پوست کاهش یابد، پوست به سختی به حالت اولیه‌ی خود بازمی‌گردد و این امر سبب افتادگی پوست می‌شود.

ویتامین c : وجود ویتامین c سبب محافظت پوست در برابر نور خورشید می‌شود و اثر مخرب نورخورشید بر پوست را کاهش می‌دهد. همچنین، این ویتامین برای سنتز کلاژن پوست مورد نیاز است.

اسیدهای چرب امگا ۳: طبق آزمایشات انجام‌شده، وجود امگا ۳، سبب افزایش حالت الاستیک و کشسانی پوست می‌شود و به همین دلیل، از پیری پوست و از بین رفتن حالت ارتجاعی جلوگیری می‌کند و در سلامت پوست نقش مفیدی دارد. امگا ۳ در ماهی، گردو، سویا و سبزیجات تیره رنگ مانند اسفناج موجود است.

علل افتادگی پوست شکم

افتادگی پوست بعد از لاغری نیز یکی از مسائل بسیار آزاردهنده در بین افراد، به خصوص بانوان می‌باشد که علل مختلفی می‌تواند سبب این موضوع شود‌. پوست به عنوان یک مانع در مقابل عوامل مختلف می‌باشد و در صورت عدم مراقبت، خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. از جمله علل افتادگی پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·        کاهش وزن

پوست محکم به راحتی کشیده شده و مجدد به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. اگر به مدت زیادی دچار اضافه وزن باشید و به سرعت وزن خود را کاهش دهید، به احتمال زیاد دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم می‌شوید زیرا پوست سخت‌تر جمع می‌شود و در مدت کوتاه، زمانی برای جمع شدن ندارد‌.

·        بارداری

افتادگی پوست در قسمت شکم پس از بارداری امری بسیار شایع در بین بانوان است؛ زیرا پوست در مدت بارداری، کشش زیادی را تجربه کرده و به همین دلیل، بعد از به دنیا آمدن نوزاد پوست دچار افتادگی می‌شود. در بارداری‌های چندقلو، امکان دارد که افتادگی بیشتری در ناحیه شکم مشاهده شود.

·        بیماری

برخی از بیماری‌ها بر پوست فرد تاثیر گذاشته و سبب ایجاد افتادگی در پوست نواحی مختلف بدن می‌شود. این بیماری‌ها ممکن است زمینه‌ی ارثی داشته باشد و یا به مرور زمان، شخص را مبتلا سازد. این بیماری‌ها، با تاثیر بر کلاژن‌ سازی یا بافت‌های بدن باعث شلی پوست می‌شود.

سوالات متداول 

آیا بعد از کشیدن پوست شکم، درصورت اضافه وزن تجمع چربی در شکم نخواهید داشت؟

تصور اشتباهی وجود دارد که به افراد می‌گوید، اگر عمل کشیدن پوست شکم را انجام دهید، تحت هیچ شرایطی دچار چاقی شکمی نمی‌شوید.

این تصور کاملا اشتباه است و هیچ سندیت علمی ندارد. شما در صورتی که بعد از کشیدن پوست شکم دچار چاقی و تجمع چربی احشایی و زیر پوستی شوید، قطعا چاقی در شکم شما پدیدار می‌شود. ضمن اینکه در چنین شرایطی به‌دلیل کاهش میزان پوست اضافی، بدن دچار کشیدگی زیاد و ترک‌های پوستی می‌شود.

چگونه می‌توان بهترین نتیجه از عمل کشیدن پوست شکم را مشاهده کرد؟

قطعا اکثر افراد کاندید عمل کشیدن پوست شکم، علاقه‌مند هستند تا بهترین نتیجه را از این جراحی مشاهده کنند. بدیهی است که چنین جراحی با کمک پزشک متخصص و باتجربه امکان‌پذیر است.

اگر شما بخواهید نتیجه خوبی از جراحی ببینید، باید حتما در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی داشته باشید و پس از تحقیق، ارزیابی و جستجوی کافی، بهترین پزشک را انتخاب کنید.

معیارهای انتخاب پزشک متخصص باید باتوجه به تجربه، تخصص، نمونه کار و نحوه برخورد در کنار مسئولیت پذیری و رضایت مراجعه کنندگان قبلی باشد. هر گونه مشکل در هر یک از پارامترهایی که به آن اشاره کردیم، موجب انتخاب دارای ریسک و خطرناک است.

آیا بعد از جراحی کشیدن پوست شکم راه رفتن ممنوع است؟

عده زیادی تصور می‌کنند که عمل کشیدن پوست شکم موجب می‌شود تا پس از آن نیاز به استراحت مطلق داشته باشند و انجام هر گونه فعالیت مثل پیاده روی ممنوع است.

اما بهتر است بدانید که برای سلامت و بهبودی سریع‌تر، پزشک متخصص توصیه می‌کند تا حداقل هر 2 الی 3 ساعت یکبار، به کمک همراه شروع به قدم زدن کنید. راه رفتن، بعد از جراحی کشیدن پوست شکم ممنوع نیست!

آیا جراحی کشیدن پوست مخصوص خانم هاست؟

هدف از  انجام جراحی‌های مربوط به کشیدن پوست شکم، برداشتن پوست و چربی آویزان از ناحیه زیر شکم است تا یک خط شکم صاف‌تر داشته باشید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود در زیر شکم هر فردی پوست و چربی اضافی ایجاد شود. دلایلی چون:  سن، ارث، بارداری، جراحی قبلی، کاهش و افزایش وزن سریع.

به غیر از بارداری که مختص به بانوان است، تمامی موارد بالا می‌تواند در هر مرد و زنی مشاهده شود. لذا هیچ مانعی برای آقایان وجود ندارد که بخواهند اندامی ایده‌آل را تجربه کنند. خارج از جنسیت هر کسی می‌تواند درمان‌های زیبایی اندام خود را تجربه کند اگر درک درستی از شرایط زیر داشته باشد:

 • به طور کلی هر فردی که از سلامت جسمی و روحی کاملی برخوردار باشد و درک درستی از انتظارات خود از جراحی داشته باشد.
 • با بررسی هزینه، عوارض و معایب راه‌های لیفت پوست شکم، تصمیم قطعی خود را گرفته باشد.
 • آگاه باشد که پس از پیکرتراشی ممکن است در صورت رعایت نکردن مجددا به شرایط قبل خود بازگردد.
 • همچنین بداند پس از جراحی ممکن است جای برش و زخم با پوشیدن لباس‌های باز مانند مایو مشاهده شود.

حال که درباره لیفت شکم بدون جراحی و روش های آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر