کشیدن پوست شکم | لیفت شکم بدون جراحی و عوارض آن

360,489

برای افتادگی شکم چه باید کرد؟ چگونه افتادگی شکم را از بین ببریم؟  آیا لیفت شکم بدون جراحی امکان پذیر است؟

هزینه عمل کشیدن پوست شکم چقدر است؟ چه کسانی می‌توانند لیفت شکم بدون جراحی را تجربه کنند؟ چه روش هایی برای کشیدن پوست شکم وجود دارد؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات هر آن چیزی که باید درباره عمل لیفت شکم بدانید پرداخته‌ایم.

همچنین در پاسخ به برخی سوالات درون مقاله نیز ویدئویی از دکتر آرش نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی آورده شده است که می‎‌توانید با مشاهده آن به جواب سوال خود برسید.

در صورتی که به جواب مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا دکتر نجف بیگی به آن پاسخ دهند.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

آیا تا به‌حال نمونه واقعی لیفت شکم بدون جراحی را دیده اید؟ در این ویدئو می‌ توانید نمونه ای از قبل و بعد برداشتن چربی و لیفت شکم بدون جراحی همراه با توضیحات دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده کنید سپس به مطالعه مقاله بپردازید:

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

یکی از روش‌هایی که می‌تواند با رفع افتادگی شکم به داشتن شکم صاف برای فرد کمک کند، جراحی لیفت شکم است. انواع روش‌های لیفت شکم عبارت است از:

ابدومینوپلاستی: در این جراحی، با ایجاد برش در قسمت تحتانی شکم چربی‌ها و پوست اضافی را از بدن جدا کرده و سپس، پوست را کشیده و بخیه می‌زنند. در این روش افتادگی هم ترمیم خواهد شد.

پانیکولکتومی: جراح در این روش با ایجاد برش در زیر ناف، پوست و چربی‌های موضعی اضافی را برمی‌دارد. این جراحی برای بانوان پس از بارداری بسیار کمک کننده است.

لیفت شکم: یکی از روش‌های رایج است که در آن پزشک پس از برداشتن پوست اضافی و ایجاد شکم صاف، کاشت ناف را در منطقه‌ی جدید انجام می‌دهد.

لیپولیز: این روش را می‌توان لیفت بدون جراحی دانست که در آن با وارد کردن یک سوزن توخالی در بدن فرد و سپس، به کمک اشعه‌ی لیزر، چربی‌های اضافی انباشته شده در زیر پوست، آب شده و همچنین، پوست فرد سفت شده و افتادگی از بین می‌رود.

لیپوماتیک: در این روش، چند برش کوچک در بدن فرد ایجاد شده و سپس، با وارد کردن لوله کانولا به کمک لرزش و ارتعاش حاصل از آن، چربی‌ها از بافت‌های بدن جدا شده و سپس، توسط ساکشن از بدن خارج می‌شوند.

از جمله روش‌های غیرجراحی برای لیفت شکم می‌توان به کول اسکالپتینگ، ترواسکالپ، بادی تایت، اسمارت لیپو و اسکالپشور اشاره کرد.

عوارض لیفت پوست شکم:

 • امکان تجمع مایع در زیر پوست
 • عفونت، کبودی و خونریزی
 • امکان بازگشت چربی ر صورت عدم رعایت رژیم
 • از بین رفتن س پوست
 • حساسیت به داروی بیهوشی

مزایای کشیدن پوست شکم:

 • از بین رفتن چروک
 • بهبود گردش خون
 • شادابی پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی
 • بهبود عملکرد سیستم لنفاوی
 • بهبود حجم عضلانی

لیفت شکم چیست؟

داشتن شکمی صاف و به اصطلاح ورزشی آرزوی بسیاری از افراد است. ورزش های سخت برای رسیدن به شکمی خوش فرم بسیار زمان بر بوده و اگر اصولی صورت نپذیرد گاه با صدمات جدی همراه می باشد.

رژیم غذایی برای تمامی افراد امکان پذیر نخواهد بود و کاهش وزن افراطی با صدمات جدی ریزش مو و عدم کیفیت پوست همراه می باشد. پس از بارداری نیز، افتادگی شکم امری طبیعی بوده و گاه بازگرداندن آن به حالت اول بسیار دشوار است.

لیفت شکم یا جراحی شکم شل و افتاده چیست؟

آیا نتایج عمل لیفت شکم ماندگار است؟ سایت معتبر وبمدیکال در این‌باره اینگونه نوشته است:

جراحی لیفت بدن می تواند ظاهر شما را به طور چشمگیری تغییر دهد و نتایج آن نیز دائمی است، به جز از بین رفتن استحکام طبیعی بدن که ناشی از افزایش سن است.

یکی از روش های جدید و بسیار روتین برای رفع افتادگی و چربی های اضافی است. در کشیدن پوست شکم، ناف نیاز به کاشت در منطقه ای جدید دارد. در قسمت باز شده برای ماهیچه ها می بایست از روش های بازدگرداننده استفاده شود.

این روش برای افرادی است که در افتادگی پوست شکم خود رنج می برند. خط بخیه افقی ناشی از این روش کم رنگ بوده و محسوس نمی باشد. پس از انجام کشیدن پوست شکم میزان کمی عفونت، زخم، و تورم و کبودی دیده می شود که به زودی رفع خواهد شد.

لیفت شکم به چه روش هایی انجام می شود؟ در ویدیو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره روش های کشیدن و لیفت پوست شکم توضیح میدهند:

انواع روش های لیفت شکم با جراحی و بدون جراحی

جراحی ابدومینوپلاستی

یکی از روش‌های درمانی برای از بین رفتن شلی پوست شکم، جراحی ابدومینوپلاستی است که به عمل ابدو نیز معروف است. در این جراحی، پزشک برش‌هایی در قسمت تحتانی پوست شکم و زیر ناف ایجاد می‌کند. سپس، پوست و چربی‌های اضافی شکم از سایر بافت‌های بدن جدا شده و پوست اضافی از قسمت پایین ناف برداشته می‌شود.

سپس، جراح، پوست شکم را به اندازه‌ی کافی می‌کشد تا بتواند به لبه‌ی پایینی شکم متصل و بخیه کند. در این جراحی، علاوه بر از بین رفتن چربی‌های اضافی، افتادگی پوست شکم ترمیم می‌گردد.

در این روش پوست شل شده ای که زاویه ای به سمت پایین دارد کشیده شده و میزان اضافه آن برداشته می شود.

پانیکولکتومی

این جراحی گزینه‌ی مناسبی برای افرادی است که از شل بودن و افتادگی شکم خود رنج می‌برند. همچنین، این جراحی، پس از بارداری می‌تواند به رفع افتادگی شکم بانوان کمک کند.

در این جراحی، با ایجاد برش‌های افقی در زیر ناف و بالای اندام جنسی، پوست اضافی و چربی‌های موضعی برداشته می‌شود. اندازه‌ی برش‌های ایجاد شده در این جراحی، به میزان افتادگی پوست در فرد بستگی دارد.

لیفت شکم

یکی از روش‌های جدید و بسیار روتین برای ایجاد شکمی صاف و از بین بردن افتادگی پوست، لیفت شکم است. پزشک با استفاده از این روش، پوست اضافی شکم را که سبب افتادگی شکم می‌شود را برش می‌زند و کاشت ناف را در منطقه‌ی جدید انجام می‌دهد.

لیفت شکم برای افرادی که پس از لاغری و یا بارداری با کاهش خاصیت ارتجاعی سبب افتادگی پوست شده‌اند، تاثیرگذار است.

لیپولیز

لیپولیز را می توان به عنوان روش لیفت شکم بدون جراحی دانست. در این جراحی یک سوزن توخالی مخصوص وارد بدن فرد می‌شود و سپس توسط فیبر نوری، اشعه‌ی لیزر وارد بدن فرد شده و با استفاده از سوزن مخصوص در تماس مستقیم با چربی‌های انباشته شده در زیر پوست قرار می‌گیرد. با استفاده از تاباندن لیزر، چربی‌ها آب شده و توسط بدن فرد جذب می‌شود. لیپولیز، علاوه بر از بین بردن چربی‌های زیر پوست با تحریک کلاژن، سبب سفت شدن پوست شده و پوست را از حالت افتادگی خارج می‌کند.

لیپوماتیک

شاید این سوال در ذهن شما باشد عمل لیپوماتیک چیست؟ در این روش برای لاغری شکم، ابتدا چند سوراخ کوچک و چند میلی‌متری رو شکم زده می‌شود. سپس، وسیله‌ی مخصوصی به نام کانولا از طریق سوراخ ایجاد شده وارد بدن بیمار می‌شود.

امواج، ارتعاش و لرزش کانولا در شکم فرد، سبب جداسازی سلول‌های چربی از سلول‌ها و بافت‌های دیگر بدن می‌گردد و پس از جدا شدن سلول‌های چربی، بدون این‌که سلول‌ها متلاشی شوند، توسط ساکشن به صورت سالم از بدن خارج می‌شود.

یکی از مزیت‌های این عمل در این است که سلول‌های چربی تخریب نمی‌شوند و می‌توان در قسمت‌های دیگر بدن از آن‌ها استفاده کرد. درواقع عمل لیپوماتیک از روش های لیفت شکم بدون جراحی است.

یکی از مزیت‌های عمل لیپوماتیک در این است که سلول‌های چربی تخریب نمی‌شوند و می‌توان در قسمت‌های دیگر بدن از آن‌ها استفاده کرد.

لیفت شکم بدون جراحی

روش‌های غیر جراحی برای لیفت صورت و کشیدن پوست افتاده روز به ‌روز محبوب ‌تر می ‌شوند چرا که بدون نیاز به ایجاد برش در پوست و رفتن زیر تیغ جراحی، صورت شما را به صورت سه‌ بعدی فرم دهی می ‌کنند. برای آنکه تأثیرات مشابه لیفت صورت ایجاد شود و پوست شما منسجم‌ تر شود، می ‌توان کل صورت را تحت درمان قرار داد تا پوست شما جوانسازی شود و ظاهری شاداب و جوان پیدا کند.

عکس قبل و بعد لیفت شکم

عمل کشیدن پوست بدن بعد از لاغری برای از بین بردن پوست شل و افتاده کاربرد دارد. برای مطالعه بیشتر این مقاله را بخوانید.

  روش کول اسکالپتینگ CoolSculpting

این روش پیکرتراشی غیرتهاجمی برای افرادی که به وزن ایده‌آل خود نزدیک هستند، مناسب است. این افراد تنها می‌خواهند نقاط مشکل‌دار با چربی اضافی کوچک و موضعی در ناحیه لگن‌، شکم یا ران خود را کاهش دهند.

روش ترواسکالپ TruSculpt

درمان مشابه با روش کول اسکالپتینگ بدون نیاز به جراحی و با کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش از فناوری پیشرفته کنترل فرکانس رادیویی برای از بین بردن سلول‌های اضافی چربی در نواحی مختلف بدن مانند شکم استفاده می‌شود.

روش بادی تایت BodyTite

این راه حل لاغری یک روش کم‌خطر کاهش چربی است که موجب سفت شدن پوست شده و با کمک انرژی فرکانس‌های رادیویی، رسوبات اضافی چربی را کم می‌کند. این روش در حالی انجام می‌شود که یک پروب داخلی، انرژی حرارتی لازم را برای کمک به ذوب سلول‌های چربی‌ و تقویت نوارهای کلاژن در زیر سطح پوست وارد می‌کند و از یک اپلیکاتور خارجی برای سفت شدن بیشتر، انرژی فرکانس رادیویی را به پوست استفاده می‌کند.

در این باره بخوانید  عمل سیکس پک چیست؟ سیکس پک با عمل جراحی ممکن است؟

روش اسمارت‌ لیپو  SmartLipo

یا لیپولیز، که به آن لیپوساکشن لیزری نیز گفته می‌شود. در این روش پیکرتراشی از فناوری لیزر سه طول موج برای از بین بردن سلول‌های چربی اضافی در اطراف ماهیچه‌ها و سفت شدن پوست شل بدون نیاز به تیغ جراحی استفاده می‌کند.

اسکالپشور SculpSure

پیکرتراشی با اسکالپشور نیز یک روش بدون نیاز به جراحی و کم‌خطر است که چربی‌های ناخواسته زیر پوست(چربی زیر شکمی) را از بین می‌برد. مشابه دیگر روش‌های زیبایی مانند کول اسکالپتینگ برای افرادی که چربی‌های زیادی در زیر پوست خود ندارند اما می‌خواهند چربی‌های سرسخت نواحی مانند شکم، لگن، چانه و گردن خود که در برابر ورزش‌های روزانه و رژیم غذایی مقاومت می‌کنند را از بین ببرند، بسیار ایده‌آل است.

هزینه هر عمل جراحی زیبایی با توجه به انتخاب هریک از روش‌ها متفاوت است و به  عوامل مختلفی بستگی دارد.

عوامل موثر در میزان افتادگی پوست شکم

هزینه انجام لیفت شکم

هزینه هر عمل جراحی زیبایی با توجه به انتخاب هریک از روش‌ها متفاوت است و به  عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان مبلغ قطعی برای این نوع جراحی‌ها تعیین کرد. لطفاً برای تعیین هزینه نهایی خود با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی خود مشورت کنید.

هزینه پزشک بر اساس تجربه ایشان، نوع راهکار‌های مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی مطب تعیین خواهد شد.  همچنین مراکز بیمه عموما برای جراحی‌هایی که مبنی بر زیبایی هستند، هزینه‌ای پرداخت نخواهند کرد. با این وجود پس از تحقیقات لازم، بهتر است با مشاور بیمه خود مشورت کنید.

هنگام انتخاب جراح پلاستیک با تجربه برای لیفت بدنتان، به یاد داشته باشید که تجربه پزشک، نتیجه موفقیت آمیز کار و راحتی شما با ایشان به اندازه هزینه نهایی جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه‌های مربوط به انواع روش‌های زیبایی پوست و لاغری شکم می‌تواند با عوامل مختلفی سنجیده شود. این عوامل می‌توانند:

 • هزینه بیهوشی یک متخصص بی‌هوشی ماهر، باشد.
 • و یا هزینه بیمارستان یا کلینیک فوق تخصصی پزشکتان، باشد.
 • و یا آزمایش‌های مورد نیاز پزشکی قبل و بعد از جراحی را شامل شود.
 • و یا هزینه‌های مربوط به اقلام و وسایل مورد نیاز جراحی، باشد.
 • و یا هزینه مربوط به تهیه داروهای تجویز شده تویط پزشک متخصص شما، باشد.
 • و در نهایت هزینه دستمزد جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی شما باشد.
جراحی شکم شل و افتاده

کاندیدای مناسب لیفت پوست

به طور کلی، کاندیدهای مناسب برای کشیدن پوست صورت افرادی هستند که:

 • افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند و به بیماری‌ هایی که در روند درمان اختلال ایجاد می ‌کند، مبتلا نیستند.
 • افرادی که سیگار نمی ‌کشند.
 • افرادی به نگرش مثبت نسبت به درمان و انتظارات واقع ‌بینانه از نتایج درمان

پوست شل و اضافی چه مشکلاتی دارد؟

 • احساس عدم رضایت از اندام خود

در صورتی که فرد پس از لاغر شدن دچار افتادگی پوست شود و یا به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی مناسب و یا افزایش سن، پوست به مرور زمان حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد، فرد احساس ناخوشایندی نسبت به اندام خود پیدا میکند.

 • کاهش فعالیت بدنی فرد

افتادگی پوست اغلب سبب می‌شود که فرد فعالیت ورزشی خود را کاهش دهد و یا در برخی افراد مشاهده شده که به طور کامل ورزش و فعالیت بدنی را کنار گذاشته‌اند؛ زیرا هنگام فعالیت مردم به بدن آنها خیره می‌شوند. به همین دلیل، ممکن است فعالیت روزانه‌ی فرد با اختلال مواجه شود.

 • کاهش اعتماد به نفس در فرد

افتادگی و شلی پوست در افراد سبب ایجاد حس نارضایتی در آن‌ها شده و باعث می‌شود اعتماد به نفسشان را از دست بدهند و از رفتن به جمع خودداری کنند؛ زیرا حس می‌کنند دیگران به آنها خیره می‌شوند و این برای آنها آزاردهنده است.

بازگشت چربی در صورت رعایت نکردن تغذیه سالم و ورزش منظم از عوارض عمل لیفت شکم محسوب میشود.

عوارض لیفت شکم

در روش‌های مختلف زیبایی لیفت شکم، با توجه به شرایط هر بیمار و میزان گستردگی وسعت ناحیه حذف چربی در ایشان، بیمار ممکن است نیازمند استراحت گسترده و طولانی مدت، زمانی در حدود چهار الی شش هفته باشد.

جدا از تورم و درد که معمولاً با اکثر جراحی‌های تهاجمی اتفاق می‌افتد، تعداد زیاد برش‌ها اسکارها به این معنا است که تا مدت زیادی فعالیت بدنی ممنوع است. همچنین قیمت لیفت بدن، تا حد زیادی، جزء گرانترین جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود.

از دیگر معایب انجام این جراحی زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باقی ماندن جای برش و اسکار ناشی از برش جراحی
 • امکان تجمع مایع در زیر پوست
 • عفونت، کبودی و خونریزی در ناحیه برش
 • آسیب دیدن و یا از بین رفتن بافت پوست زیر پوست شکم
 • از بین رفتن حس پوست شکم
 • خطرات ناشی از جراحی در روش‌های تهاجمی
 • حساسیت به دارو‌های بی‌هوشی
 • بازگشت چربی در صورت رعایت نکردن تغذیه سالم و ورزش منظم

مزایا کشیدن پوست افتاده

 • از بین بردن چین و چروک ‌های صورت
 • بهبود حجم عضلانی در صورت و گردن
 • بهبود گردش خون
 • کاهش یا درمان جوش‌ های صورت
 • کشیدن پوست افتاده‌ گونه و ابرو‌ها
 • کمک به عملکرد بهتر سیستم لنفاوی
 • درمان آفتاب ‌سوختگی
 • بهبود رنگ پوست
 • داشتن پوستی صاف‌ تر و منسجم‌ تر
 • آبرسانی و شادابی پوست
 • بهبود قابلیت ارتجاعی و رفع شل شدگی پوست

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

.

نتایج کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم وسیله ای برای وزن کم کردن نمی باشد. اغلب هم زمان با کشیدن پوست شکم نیاز به لیپوساکشن نیز می باشد.

بهترین نتیجه در بیماران لاغری که دچار افتادگی پوست شکم می باشند به دست می آید. خط بخیه افقی و تقریبا بلند ناشی از جراحی بالای محل رویش موهای آلت تناسلی قرار می گیرد که به آسانی توسط شورت پوشش داده می شود.

توصیه های پیش از کشیدن پوست شکم

 • حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.
 • در صورت وجود آلرژی و یا بیماری های در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.
 • اگر به سرعت و بر اثر ضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.

بعد از کشیدن پوست بدن به مدت یک هفته استراحت در منزل توصیه می شود.

توصیه های پس از کشیدن پوست شکم

 • پس از جراحی مدت زیادی از لگن استفاده نکنید و تلاش کنید حتی در صورت امکان عصر روز جراحی با استفاده از کمک همراهان حداقل برای رفتن به توالت از جای برخیزید و از روز بعد در راهرو بیمارستان پیاده روی کوچکی داشته باشید.
 • در صورت قابل جذب نبودن بخیه ها پس از ۱۲ ـ ۱۰ روز کشیده می شوند.
 • برای مدت ۶ هفته پس از جراحی نیاز به بستن گن شکم می باشد.
 • به مدت ۱۰ ـ ۸ هفته از برداشتن بار سنگین و فعالیت ورزشی من جمله شنا خودداری شود.
 • به مدت ۱۲ هفته از حمام آفتاب گرفتن و سولاریوم اجتناب شود.

عوامل موثر بر کاهش خاصیت ارتجاعی پوست

·        مدت زمان چاقی فرد

به طور کلی، هر چقدر زمان چاقی در یک فرد بیشتر باشد، امکان کاهش خاصیت ارتجاعی و افتادگی پوست در این فرد، پس از چاقی افزایش می‌یابد. همچنین، علاوه بر مدت زمان چاقی، میزان کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست، به مقدار وزن اضافه‌ی فرد نیز بستگی دارد. هر چقدر میزان وزن کاهش یافته، بیشتر باشد، طبیعتا میزان افتادگی پوست در فرد نیز بیشتر می‌شود.

·        سن افراد

سن افراد نقش بسیار تعیین کننده‌ای در حالت ارتجاعی پوست دارد. هر فرد با افزایش سن باید مراقبت‌های پوستی را بیشتر رعایت کند و با رعایت مسائلی که به سلامت پوست کمک می‌کند، از سرعت روند کاهش حالت ارتجاعی پوست بکاهد.

·        عوامل ژنتیکی

ژن‌های هر فرد ممکن است در حالت پوست او تاثیرگذار باشد. عوامل ژنتیکی می‌تواند در پاسخگویی پوست نسبت به کاهش حالت ارتجاعی و افتادگی پوست پس از کاهش وزن اثر بگذارد.

·       قرار گرفتن بیش از حد در معرض خورشید

لایه‌ی درونی پوست شامل کلاژن و الاستین است و کم شدن آنها سبب کاهش خاصیت کشسانی می‌شود و در نتیجه، سبب افتادگی و شلی پوست می‌گردد. اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید بسیار برای پوست مضر است و باعث می‌شود میزان تولید کلاژن و الاستین کاهش یابد و روند پیری پوست را افزایش می‌دهد.

·       سیگار کشیدن

سیگار کشیدن یکی از مهم‌ترین عوامل تخریب سلول‌های پوستی به شمار می‌رود. سیگار سبب تنگ شدن رگ‌های خونی شده و به همین دلیل جریان خونی در رگ‌ها کاهش می‌یابد. کم شدن جریان خون باعث می‌شود اکسیژن و مواد مغذی که پوست برای کلاژن سازی به آن نیاز دارد به میزان کافی در اختیار پوست قرار نگیرد.

در این باره بخوانید  همه آن چیزی که باید در رابطه با جراحی پهلو و هزینه آن بدانید

·        عوامل محیطی

عوامل محیطی از جمله آلودگی هوا، وجود آلاینده و ذرات معلق در هوا بر پوست تاثیر می‌گذارند و از آنجا که پوست اولین عامل دفاعی در مقابل عوامل خارجی است این عوامل در دراز مدت می‌تواند تاثیراتی چون پیری پوست و کاهش حالت ارتجاعی را ایجاد کند.

·        رژیم نامناسب غذایی

تغذیه، نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آسیب به اندام‌ها از جمله پوست دارد. با استفاده از یک تغذیه‌ی مناسب که شامل ویتامین‌ها و پروتئین‌های لازم برای کلاژن سازی پوست است می‌توان از شلی و افتادگی پوست جلوگیری کرد. موارد زیر از جمله موادغذایی مهم برای پوست است:

پروتئین: پروتئین نقش بسیار مهم و ضروری را برای پوست ایفا می‌کند و نقش مستقیم در کلاژن سازی را بر عهده دارد. اگر مقدار کلاژن در پوست کاهش یابد، پوست به سختی به حالت اولیه‌ی خود بازمی‌گردد و این امر سبب افتادگی پوست می‌شود.

ویتامین c : وجود ویتامین c سبب محافظت پوست در برابر نور خورشید می‌شود و اثر مخرب نورخورشید بر پوست را کاهش می‌دهد. همچنین، این ویتامین برای سنتز کلاژن پوست مورد نیاز است.

اسیدهای چرب امگا ۳: طبق آزمایشات انجام‌شده، وجود امگا ۳، سبب افزایش حالت الاستیک و کشسانی پوست می‌شود و به همین دلیل، از پیری پوست و از بین رفتن حالت ارتجاعی جلوگیری می‌کند و در سلامت پوست نقش مفیدی دارد. امگا ۳ در ماهی، گردو، سویا و سبزیجات تیره رنگ مانند اسفناج موجود است.

علل افتادگی پوست شکم

افتادگی پوست بعد از لاغری نیز یکی از مسائل بسیار آزاردهنده در بین افراد، به خصوص بانوان می‌باشد که علل مختلفی می‌تواند سبب این موضوع شود‌. پوست به عنوان یک مانع در مقابل عوامل مختلف می‌باشد و در صورت عدم مراقبت، خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. از جمله علل افتادگی پوست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·        کاهش وزن

پوست محکم به راحتی کشیده شده و مجدد به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. اگر به مدت زیادی دچار اضافه وزن باشید و به سرعت وزن خود را کاهش دهید، به احتمال زیاد دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم می‌شوید زیرا پوست سخت‌تر جمع می‌شود و در مدت کوتاه، زمانی برای جمع شدن ندارد‌.

·        بارداری

افتادگی پوست در قسمت شکم پس از بارداری امری بسیار شایع در بین بانوان است؛ زیرا پوست در مدت بارداری، کشش زیادی را تجربه کرده و به همین دلیل، بعد از به دنیا آمدن نوزاد پوست دچار افتادگی می‌شود. در بارداری‌های چندقلو، امکان دارد که افتادگی بیشتری در ناحیه شکم مشاهده شود.

·        بیماری

برخی از بیماری‌ها بر پوست فرد تاثیر گذاشته و سبب ایجاد افتادگی در پوست نواحی مختلف بدن می‌شود. این بیماری‌ها ممکن است زمینه‌ی ارثی داشته باشد و یا به مرور زمان، شخص را مبتلا سازد. این بیماری‌ها، با تاثیر بر کلاژن‌ سازی یا بافت‌های بدن باعث شلی پوست می‌شود.

سوالات متداول 

آیا بعد از کشیدن پوست شکم، درصورت اضافه وزن تجمع چربی در شکم نخواهید داشت؟

تصور اشتباهی وجود دارد که به افراد می‌گوید، اگر عمل کشیدن پوست شکم را انجام دهید، تحت هیچ شرایطی دچار چاقی شکمی نمی‌شوید.

این تصور کاملا اشتباه است و هیچ سندیت علمی ندارد. شما در صورتی که بعد از کشیدن پوست شکم دچار چاقی و تجمع چربی احشایی و زیر پوستی شوید، قطعا چاقی در شکم شما پدیدار می‌شود. ضمن اینکه در چنین شرایطی به‌دلیل کاهش میزان پوست اضافی، بدن دچار کشیدگی زیاد و ترک‌های پوستی می‌شود.

چگونه می‌توان بهترین نتیجه از عمل کشیدن پوست شکم را مشاهده کرد؟

قطعا اکثر افراد کاندید عمل کشیدن پوست شکم، علاقه‌مند هستند تا بهترین نتیجه را از این جراحی مشاهده کنند. بدیهی است که چنین جراحی با کمک پزشک متخصص و باتجربه امکان‌پذیر است.

اگر شما بخواهید نتیجه خوبی از جراحی ببینید، باید حتما در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی داشته باشید و پس از تحقیق، ارزیابی و جستجوی کافی، بهترین پزشک را انتخاب کنید.

معیارهای انتخاب پزشک متخصص باید باتوجه به تجربه، تخصص، نمونه کار و نحوه برخورد در کنار مسئولیت پذیری و رضایت مراجعه کنندگان قبلی باشد. هر گونه مشکل در هر یک از پارامترهایی که به آن اشاره کردیم، موجب انتخاب دارای ریسک و خطرناک است.

آیا بعد از جراحی کشیدن پوست شکم راه رفتن ممنوع است؟

عده زیادی تصور می‌کنند که عمل کشیدن پوست شکم موجب می‌شود تا پس از آن نیاز به استراحت مطلق داشته باشند و انجام هر گونه فعالیت مثل پیاده روی ممنوع است.

اما بهتر است بدانید که برای سلامت و بهبودی سریع‌تر، پزشک متخصص توصیه می‌کند تا حداقل هر ۲ الی ۳ ساعت یکبار، به کمک همراه شروع به قدم زدن کنید. راه رفتن، بعد از جراحی کشیدن پوست شکم ممنوع نیست!

آیا جراحی کشیدن پوست مخصوص خانم هاست؟

هدف از  انجام جراحی‌های مربوط به کشیدن پوست شکم، برداشتن پوست و چربی آویزان از ناحیه زیر شکم است تا یک خط شکم صاف‌تر داشته باشید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود در زیر شکم هر فردی پوست و چربی اضافی ایجاد شود. دلایلی چون:  سن، ارث، بارداری، جراحی قبلی، کاهش و افزایش وزن سریع.

به غیر از بارداری که مختص به بانوان است، تمامی موارد بالا می‌تواند در هر مرد و زنی مشاهده شود. لذا هیچ مانعی برای آقایان وجود ندارد که بخواهند اندامی ایده‌آل را تجربه کنند. خارج از جنسیت هر کسی می‌تواند درمان‌های زیبایی اندام خود را تجربه کند اگر درک درستی از شرایط زیر داشته باشد:

 • به طور کلی هر فردی که از سلامت جسمی و روحی کاملی برخوردار باشد و درک درستی از انتظارات خود از جراحی داشته باشد.
 • با بررسی هزینه، عوارض و معایب راه‌های لیفت پوست شکم، تصمیم قطعی خود را گرفته باشد.
 • آگاه باشد که پس از پیکرتراشی ممکن است در صورت رعایت نکردن مجددا به شرایط قبل خود بازگردد.
 • همچنین بداند پس از جراحی ممکن است جای برش و زخم با پوشیدن لباس‌های باز مانند مایو مشاهده شود.

از لحاظ پزشکی هیچ مانعی برای کشیدن پوست شکم پیش از بارداری وجود ندارد، اما پزشک معالج شما باید در خصوص قصد شما برای بارداری در آینده آگاه باشد تا تکنیک مناسب را برای این‌کار استفاده کند. اما از لحاظ فردی بهتر است چنین اقدامی را بعد از زایمان انجام دهید؛ چرا که در پروسه زایمان پوست ناحیه شکم به شدت کشیده می‌شود و ترک‌های پوستی زیادی بر روی شکم ظاهر می‌شود.

اگر پوست‌تان خاصیت کشسانی مناسبی نداشته باشد، پس از بارداری دچار افتادگی شکم نیز خواهید شد. پس چه بهتر که انجام چنین جراحی مطلوبی را به بعد از بارداری موکول کنید تا بتوانید جذابیت و زیبایی اندام‌تان را خصوصا در ناحیه شکم حفظ کنید.

یکی از مزایایی که برای عمل ابدومینوپلاستی به آن اشاره می‌شود، ازبین بردن پوست آسیب دیده و دارای ترک در ناحیه شکم است. اگر با این جراحی آشنایی کافی داشته باشید، حتما می‌دانید که پوست شکم با کشش زیاد ناشی از چاقی، دچار ترد و افتادگی می‌شود. پزشک متخصص در زمان عمل، نواحی موردنظر جهت برش و برداشتن از ناحیه شکم را علامت می‌زند و با برداشتن پوست این ناحیه، ظاهری جذاب و زیبا برای شکم فرد ایجاد می‌کند.

بدیهی است که اگر پوست دارای ترک در نواحی برداشته شده قرار گرفته باشد، کاملا ازبین خواهد رفت و ظاهری زیبا برای شکم ایجاد می‌گردد.

عده زیادی تصور می‌کنند که در صورت افتادگی شکم بیش از اندازه، پس از عمل ابدومینوپلاستی دیگر ناف نخواهند داشت. اما این تصور کاملا اشتباه است؛ چرا که پزشک متخصص و باتجربه، ضمن حفاظت از این ناحیه اقدام به جابه‌جایی ناف می‌کند. همین اقدام موجب می‌شود تا درصورتی‌که شکل و فرم ناف ناموزون است، شکل بهتری پیدا کند و پس از عمل جراحی، استایل بدن در ناحیه شکم بسیار جذاب‌تر و مطلوب‌تر باشد.

عده زیادی از افراد کاندید جراحی کشیدن پوست شکم، تمایل چندانی به استفاده از گن مخصوص بعد از عمل ندارند. اما بهتر است بدانید که استفاده از گن بعد از عمل کشیدن پوست شکم ضروری است؛ چرا که با ایجاد فاصله صفر بین پوست شکم و بافت زیرین، موجب لیفت و چسبندگی مطلوب می‌شود و ریسک شل شدن پوست یا فاصله گیری آن را کاهش می‌دهد.

از سوی دیگر، استفاده از گن موجب کاهش ریسک جمع شدن آب در محل زحم و ایجاد درد و تورم آن می‌شود. گن دوران نقاهت را کوتاه‌تر می‌کند و مراقبت‌های بعد از عمل را نیز به خوبی مدیریت می‌کند.

حال که درباره لیفت شکم بدون جراحی و روش های آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
87 نظرات
 1. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید من ۳۱سالم هست سه تا بچه دارم میخوام عمل افتادگی شکم انجام بدم هزینش چند میشه چه روشی برام بهتره چاق هم نیستم فقط افتادگی دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام برای بدن شما میبایست به طور کامل آنلیز انجام شود
   و همچنین bmi شما چک شود تا بتوان برای عمل تصمیم گیری نمود
   شما میتوانید برای دریافت اطلاعات کامل و نوع عمل با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۳۲۶

 2. شیرین می گوید

  سلام من جراحی شکم پهلو میخوام انجامبده هزنیه میخواستم و درد بعد عمل میخواستم بدونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه جراحی میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. پرویزرمضانی می گوید

  سلام آقای دکتر حالت خوبه انشالله؟بنده پسر ۲۹ساله ای هستم واز۲۵سالگی به بعد دچار افتادگی ابرو شده ام ، آیا میشه ابرو هامو بالا بکشین؟ممنون میشم جواب بدین.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای تشخیص انجام جراحی میبایست به صورت حضوری مشاوره رایگان صورت گیرد
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. ناشناس می گوید

  با سلام؛ من مادرم ۵۲ سالشه و ۱۲۰ کیلو هست چربی شکمی زیاد داره ؛ دیسک کمر و گردن داره ؛ البته فشار خون بالا هم سابقه داره؛ برای اینکهدیسک کمر رو عمل کنه دکتر گفته باید وزنت رو کم کنی ؛ ایا این عمل برداشتن چربی شکمی جواب میده و چه عملی باید انجام بده تا شکمش کوچیک بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   اول میبایست به صورت حضوری مشاوره صورت گیرد تا با انجام ازمایش های لازمه بتوان برای خارج نمودن چربی تصمیم گیری نمود . برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق تلفن های کلینیک با ما در ارتباط باشید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. خانم زیبا می گوید

  سلام هزینه چربی گشیدن شکم چنده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   شما برای مشاوره رایگان میتوانید با شماره های کلینیک در ارتباط باشید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 6. ناشناس می گوید

  سلام آقای دکترببخشیدمن ۳۳سال سن و۱۶۷قد و۷۹وزن دارم شکمم به شکل بیضی هست دورکمرم ۱۰۸هست میخام عمل ساکشن شکم را همزمان با تزریق چربی به باسن انجام دهم امکانپذیر هست یاخیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام . بله در حالت طبیعی این امکان وجود دارد اما میبایست برای راهنمایی دقیق تر به صورت حضوری مشاوره صورت گیرد . شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید. سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 7. امیس می گوید

  سلام دکترمن سه تا فرزند دارم که هرسه با عمل سزارین به دنیا آمدن و وزن من ۶۳ کیلو و قد هم ۱۶۵ هستش ولی افتاده‌ی شکم دارم بهترین روش جراحی برای من چیست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام دوست عزیز برای افتادگی شکم بهترین روش جراحی ابدومینوپلاسی هست . شما میتوانید برای مشاوره کامل در این خصوص با شماره های کلینیک تماس بگیرید . سعادت اباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. اعظم می گوید

  سلام خسته نباشی هزینه شکم افتاده بدون جراحی چقدرمیشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 9. حیدری می گوید

  سلام وخسته نباشید آیا لیفت سینه به همراه لیپوماتیک شکم پهلو انجام میشود دریک جلسه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر حجم ناحیه جراحی زیاد نباشد و مدت زمان جراحی طولانی نشود می توان در یک جلسه انجام داد.

 10. Neda می گوید

  سلام، من ایران نیستم ولی تا ۳/۴ هفته اینده میام ایران. آیا این وبسایت اپدیت سده و شما فعال هستید. اگر باشید باهاتون تماس بگیرم برای مشاوره و‌با نظر شما لایپوماتیک🙏

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 11. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من افتادگی پوست شکم دارم یعنی انتهای شکمم پوستش شل شده از چه روشی استفاده کنم که بدون جراحی باشه و خطر امبولی نداشته باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

 12. ناشناس می گوید

  سلام من تالاسمی مینورهستم ،دوبارهم سزارین شدم ،میتونم لیفت شکم انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز آزمایشات شما باید به صورت حضوری بررسی شود تا مشخص شود آیا مکان جراحی دارید یا خیر.

 13. تنگستانی می گوید

  سلام اقای دکتر.. من سرطان داشتم و الان درگیر پرتو درمانی هستم ایا بعد اتمام پرتو میتونم اقدام به جراحی زیبایی سینه کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حداقل یک سال باید از درمان سرطان شما گذشته باشد.

   1. ناشناس می گوید

    باسلام خسته نباشید من دیابت دارم دوبار هم سزارین کردم ایا میشه جراحی شکم انجام بدم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز اگر دیابت شما کنترل شده باشد و از متخصص غدد تایید بگیرید که جراحی برای شما مشکلی ندارد می توانید انجام دهید.

 14. MOHAMAD می گوید

  کشیدن پوست شکم هزینه اش چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 15. اشرف می گوید

  سلام من رماتیسم دارم هرجا میرم میگن عمل نمیکنیم ینی هیچ راهی وجود نداره از افتادگی شکم واقعا رنج میبرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام
   دوست عزیز با انجام جراحی سلامتی شما به خطر می افتد. اولویت اول برای جراحی های زیبایی سلامتی فرد می باشد.

 16. جعفر عبدی می گوید

  با سلام آیا لیفت یا جراحی شکم مشکلی برای بارداری خانمها ایجاد نمیکنه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تکنیک های خاصی برای جراحی خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند وجود دارد.

 17. ليندا خالقي می گوید

  سلام من از هامبوگ با شما ارتباط برقرار میکنم و میخواستم بپرسم اگه شماره واتساپ دارید لطفا به من یه پیام بدید تا سوالات خودمو ازتون بپرسم.
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 18. ناشناس می گوید

  سلام وقتتون بخیر چگونه میشه نمونه عملهاتون رو دید ایا شما اینستا گرام داریید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه های جراحی شکم به پیج زیر مراجعه نمایید:
   https://www.instagram.com/lipo_drnajafbeygi/

 19. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید ادرس کجاست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دکتر نجف بیگی هم در سعادت آباد و هم جردن مطب دارند.

 20. زهرا یوسفی می گوید

  سلام من ۸۵ کیلو بودم با ورزش ورژیم شدم۶۷ ولی وزنم استپ کرده و فقط در نواحی شکم و پهلو چربی دارم ایا با واتر جت میتوان چربیها را بیرون او رد وقیمت ان چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله از تمامی دستگاه های پیکرتراشی برای تخلیه چربی و فرم دادن به بدن می توان استفاده کرد.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. ناشناس می گوید

   سلام من شکمم بزرگه به نطرشماازکدام عملهایه جراحی میتوان برایه کوچک کردن استفاده کنم…بدآیاضررنداره این روش عمل کردن ها…ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب ترین است.

 21. خانم اوحدی می گوید

  سلام ، من دیابت دارم ، E1C من روی ۶/۸ هست و روزی ۳ تا متفورمین میخورم ، میتونم از لیپوساکشن با آب استفاده کنم ؟
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا بیماری دیابت مشکلی برای انجام جراحی پیکرتراشی با انواع دستگاه ها ایجاد نمی کند ولی باید حتما قبل از جراحی به صورت حضوری معاینه شوید و آزمایشات لازم را انجام دهید.

 22. زهرا می گوید

  سلام روزتون بخیر ممنونیم از اینکه جواب میدید من چندساله اضافه وزن زیادی دارم هرکار میکنم لاغر نمیشم بگید دوکیلو کم شه اصلا اگه کم شد باز دوباره برمیگرده عکسهای کوچکیم نگاه کنید از اول این مشکل بامن بوده خسته شدم اقای دکتر چه کنم شماهم خیلی از ما دور هستید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر اضافه وزن شما زیاد باشد باید از روش های کوچک کردن معده برای لاغری استفاده کنید.

 23. نظری می گوید

  سلام من وزنم صدو شش کیلو بوده بعداز دوسال تونستن ۳۰ کیلو کم کنم.الان پوست شکمم شل و افتاده شده .به نظرشما چیکار باید بکنن تا خلاص شم…

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 24. مهراز می گوید

  سلام افتادگی شکم دارم دوتا سزارین داشتم یکم هم چربی داره شکمم بدون عمل میشه کاریش کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. سارا می گوید

   باسلام و وقت بخیر خدمت شما. بنده میخواستم بدونم برای رفع سلولیت در پشت ران پاهام چه کنم؟ آیا با لیفت مشکلم حل میشه؟ مچکرم.

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید و بدن شما به صورت دقیق آنالیز نشود نمی توان تشخیص داد چه درمانی برای شما مناسبترین است.

 25. فاطمه خالصی می گوید

  سلام شکم من افتاده هست ولی چاق نیستم پوست شکمم افتاده بدون جراحی قابل درمان هست یانه واینکه هزینه تقریبی چه قدر میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. الهام می گوید

    شکم وسینه های من شل وافتاده شده میشه بدون عمل جراحی اونارولیف وجمع کنید؟

 26. ناشناس می گوید

  ایا تنها ناف رامیشه لیفت کرد وازحالت چروکی در اورد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 27. آیدا نجفی می گوید

  سلام خشته نباشید لطف کنید بگید لیفت شکم رو میشه همراه با لیفت سینه هم انجام داد یا خیر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انجام همزمان این دو عمل بستگی به شرایط جسمانی فرد دارد. و این موضوع فقط از طریق معاینه حضوری قابل تشخیص است.

  2. مریم کیانی می گوید

   سلام خسته نباشید آقای دکترمن ۴۸ساله هستم میخواستم افتادگی شکم وسینه دارم ایاهمزمان میشه دوتا روباهم لیفت انجام داد؟همچنین صورتم هم میخوام

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر حجم جراحی زیاد نباشد می توان در یک جلسه جراحی افتادگی شکم و سینه را انجام داد. بهتر است جراحی صورت همزمان با این جراحی ها انجام نشود.

 28. مریم اقبالی می گوید

  سلام خسته نباشید من شکم افتاده اس بخوام چربی تخلیه کنم بکشم هزینه اش چقده ممنون میشم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   1. سودابه می گوید

    افتادگی شکم و سینه دارم چکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. ناشناس می گوید

   با عرض سلام وادب هزینه کشیدن پوست صورت و بالای چشم حدودا چقدر میشه ممنون

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

    1. zahraamiri می گوید

     سلام دکتر من رزمیکارم افتادگی شکم دارم پهلو هم دارم از روش خانگی استفاده کنم یا جراحی خوبه ایا جراحی عوارض خاصی نداره واگرجراحی لیپتوشدم میتونم ورزشمو ادامه بدم

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      اگر با روش های خانگی چواب نگرفتین بهترین گزینه جراحی می باشد.
      بعد از جراحی تا ۳ ماه نباید ورزش سنگشن انجام دهید.

 29. زهرانصیری می گوید

  سلام خسته نباشید، به طور همزمان امکان جراحی، سینه وشکم وجود دارد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا می توان به صورت هم زمان دو عمل جراحی انجام داد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. مینا می گوید

   سلام و خسته نباشید
   من میخواهم از کانادا برای عمل لیفت شکم باز و ران مراجعه کنم میخواستم ببینم همه عمل ها در یک روز انجام میشود
   عمل بای پس کردم و خیلی لاغر شدم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز اگر ناحیه ها و مدت زمان جراحی زیاد باشد نمی توان در یک جلسه همه جراحی ها را انجام داد زیرا ممکن است برای سلامتی شما خطرناک باشد.

 30. سمیه مرادی می گوید

  هزینه تقریبی برای شکم وسینه چقدره هردوکوچیک هستندولی افتاده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. ناشناس می گوید

   با سلام خدمت آقای دکتر.هزینه لیفت سینه و شکم چقدر است

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   2. ناشناس می گوید

    سلام وقت بخیر
    هزینه لیفت شکم چقدر است

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   3. شادی می گوید

    سلام شکم من سفت هستش و بزرگ افتاده بدون جراحی چه عملی میشه انجام داد؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تشخیص داد چه روش غیرجراحی برای شما بهترین نتیجه را می دهد.

  3. شاهمرادی می گوید

   سلام هزینه کشیدن پوست شکم بدون جراحی ویا با جراحی چقدر هست؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام وقت بخیر
    لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
    سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

   2. شبنم می گوید

    سلام من شهرستانم میخوام بدونم هزینه لیفت شکم وسینه چقده وچند جلسه باید بیام

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     سلام وقت بخیر
     لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
     سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید