1. خانه
 2. /
 3. کاشت مو
 4. /
 5. همه چیز درباره کاشت مو به روش اتوماتیک Safer

همه چیز درباره کاشت مو به روش اتوماتیک Safer

دکتر آرش نجف بیگی

کاشت مو به روش Safer، ثمره تحقیقات طولانی مدت در مورد بهبود روش‌های کاشت موی موجود است. این تکنیک، اثربخشی بالا، دقت، دوره نقاهت کوتاه مدت و بدون اسکار پس از درمان را تضمین می‌کند. این روش پیشرفته، موثرترین تکنیک کاشت مو را ارائه می‌دهد که انتظارات بیماران را برآورده می‌سازد.

کاشت مو به روش safer (نئوگرافت)، یک فناوری نوآورانه است که پس از سال‌ها تحقیق در مورد بهبود روش‌های کاشت مو، ایجاد شده است. همان طور که گفته شد، این تکنیک، اثربخشی بالا، دقت، دوره نقاهت کوتاه و بدون اسکار پس از درمان را تضمین می‌کند.

فناوری جدید استخراج فولیکولی، خطر آسیب رساندن به فولیکول‌های مو را به حداقل می‌رساند که برای تاثیر نهایی روش درمانی بسیار مهم است. اگر به درستی کاشته شود، فولیکول‌های مو برای یک عمر، مو تولید می‌کنند.

روش استریپ که زمانی محبوب بود، شامل بریدن یک نوار از پوست سر با مو و کاشت مجدد پیازهای تک مو در مناطق بدون مو است. متأسفانه، این روش، اسکار نامطلوبی برجای می‌گذارد و دوره نقاهت حتی تا چند هفته طول می‌کشد و خطر عوارض را به همراه دارد. از سوی دیگر، روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) با خطر بالای آسیب به فولیکول‌های مو همراه است.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

تکنیک سِیفِر (SAFER) برای کاشت مو

با توجه به سوالات فراوانی که در مورد استفاده‌کنندگان از اکستنشن موی اتوماتیک پرسیده می‌شود، باید اطلاعات نسبتا جامع و علمی در مورد کاشت مو به روش safer ارائه دهیم. اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن یا مشکلات ژنتیکی و …، دچار ریزش مو می‌شوند. چندین بیماری می‌تواند منجر به ریزش مو شود، اما شایع‌ترین علت آن، آلوپسی آندروژنتیک است که بیشتر به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه شناخته می‌شود.

کاشت مو به روش safer، جراحی‌هایی است که فولیکول‌های مو را از یک قسمت از پوست سر، معمولا از پشت یا کناره‌ها گرفته و در نواحی طاسی کاشت می‌کنند. نتایج این جراحی‌ها از زمانی که برای اولین بار در سال 1939 انجام شد، به طور قابل توجهی بهبود یافته است. هر دو پتانسیل ارائه نتایج طبیعی و زیبایی شناختی را دارند. کاشت مو به روش safer، یک نسخه نیمه خودکار از FUE و یکی از مدرن‌ترین تکنیک‌های کاشت مو است. گفته می‌شود که با حذف برخی از خطاهای انسانی مرتبط با جراحی نسبت به سایر تکنیک های FUE موثرتر است. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله به مزایا و خطرات بالقوه پیوند مو نئوگرافت با دستگاه سیفر نگاه کنیم.

دو روش رایج کاشت مو fut و fue

فرآیند کاشت مو به روش سیفر

 • جراح شما، یا کل سر یا قسمتی از پوست سر را که فولیکول‌های مو از آن اهدا می‌شود را می‌تراشد.
 • سپس پوست سر شما را با استفاده از یک بی‌حس‌کننده موضعی، بی‌حس می‌کند. آن‌ها ممکن است به شما یک آرام‌بخش خفیف پیشنهاد دهند تا به شما کمک کند در طول عمل ریلکس شوید.
 • پس از آن، فولیکول‌های موی شما را با یک دستگاه مخصوص که از فشار پنومونی استفاده می‌کند، استخراج می‌کنند.
 • سپس جراح، فولیکول‌های مو را با استفاده از یک ابزار تخصصی به قسمت‌های طاسی سر شما کاشت می‌کند.
 • جراح ممکن است یک پانسمان به محل اهدا کننده و محل کاشت برای کمک به کنترل خونریزی بمالد.

مقاله کاشت مو به روش DHI را از دست ندهید.

مراحل کاشت مو به روش safer

کاشت مو به روش safer شامل سه مرحله است:

 1. مرحله اول، شامل جمع‌آوری گروه‌های منفرد از فولیکول‌های مو از ناحیه اکسیپوت (به اصطلاح ناحیه دهنده) با استفاده از دستگاه مخصوص است.
 2. در مرحله دوم، فولیکول‌های مو دوباره در برش‌های کوچکی که قبلا ایجاد شده‌اند، به دقت کاشته می‌شوند.
 3. در مرحله بعد، ناحیه درمان با یک لامپ LED روشن می‌شود تا روند بهبودی و رشد پیازهای موی جدید تسریع شود. پس از آن، ناحیه با یک پانسمان محکم می‌شود.

مزایای کاشت مو به روش safer

کاشت مو به روش safer، یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو با منبع معتبر است. این یک نسخه نیمه خودکار از تکنیک FUE است که از فناوری روز استفاده می‌کند. در طول کاشت مو به روش FUE، جراح، فولیکول‌های مو را به صورت دستی از پشت یا کناره‌های سر شما برمی‌دارد. سپس، قبل از کاشت موهای جدید، یک سری برش در بخش‌های طاسی پوست سر شما ایجاد می‌کنند. هنگام استفاده از تکنیک سیفر، فولیکول‌های مو با یک گره که آن‌ها را با مکش استخراج می‌کند، برداشته می‌شود. جراح، نیازی به ایجاد برش برای فولیکول‌های موی جدید ندارد و در عوض می‌تواند از ابزار خاصی استفاده کند که برش‌ها را ایجاد کرده و فولیکول‌ها را همزمان کاشت می‌کند.

کاهش آسیب فولیکول مو

کاشت مو به روش safer، ممکن است تروما و آسیب فولیکول‌های مو را در مقایسه با جراحی‌های سنتی FUE و FUT کاهش دهد. تصور می‌شود که این کاهش ضربه می‌تواند میزان بقای موهای پیوند شده را بهبود بخشد.

عوارض کم‌تر

از آن‌جایی که این روش، کم تهاجمی است، ممکن است شانس کم‌تری برای عارضه جراحی داشته باشد، به خصوص در مقایسه با جراحی FUT که شامل بریدن نواری از پوست سر است. کاشت مو به روش safer به هیچ بخیه یا منگنه‌ای نیاز ندارد و اتوماسیون به حذف خطای انسانی که می‌تواند به اعصاب یا رگ‌های خونی آسیب برساند، کمک می‌کند.

سرعت بالاتر در کاشت نسبت به FUE

کاشت مو به روش safer همچنین، سریع‌تر از FUE سنتی است که ممکن است برای تعداد زیادی از پیوندها چندین روز طول بکشد.

کاشت مو به روش safer معمولا بین 4 تا 10 ساعت طول می‌کشد.

مقاله کاشت مو به روش نئوگرافت Neo Graft را از دست ندهید.

معایب کاشت مو به روش safer

یک مطالعه در سال 2018 اشکالات اصلی کاشت مو به روش safer را به عنوان منحنی یادگیری شیب‌دار برای جراحان و هزینه دستگاه ذکر کرده است. خود جراحی، به طور کلی منبع مطمئن ایمن در نظر گرفته می‌شود و به ندرت، عوارض جدی ایجاد می‌کند. برخی از عوارض جانبی بالقوه عبارتند از:

آسیب احتمالی در محل اهداکننده مو

اگر محل اهداکننده، بیش از حد برداشت شود، می‌تواند منجر به آسیب منبع مورد اعتماد شود که در آن ریزش موی قابل توجهی وجود دارد. اگر جراح تعداد زیادی فولیکول را از یک ناحیه بردارد، هم در روش NeoGraft و هم روش FUE سنتی می‌توانند منجر به بروز آسیب شوند.

جای زخم‌های ریز و بسیار کوچک در محل اهداکننده مو

برخلاف تکنیک FUT، FUE، کاشت مو به روش safer، جای زخم طولانی از خود به جای نمی‌گذارد. با این حال، این روش می‌تواند باعث ایجاد اسکار در محل برداشتن فولیکول‌ها شود. اغلب اوقات، این اسکارها قابل توجه نیستند، اما اگر سر خود را بتراشید یا موهایتان را خیلی کوتاه کنید، ممکن است قابل مشاهده باشند.

خط موی غیر طبیعی

اگر فولیکول‌ها با زاویه‌ای که با خط موی شما مطابقت دارد، کاشته نشوند، ممکن است نتایج شما طبیعی به نظر نرسد.

شوک ریزش مو

برخی از افراد، روزها یا هفته‌ها پس از جراحی، شوک ریزش مو را تجربه می‌کنند که به آن افلوویوم بعد از عمل نیز می‌گویند. شوک، ریزش موقت موهای کاشته شده است. بیشتر اوقات، این وضعیت موقتی است و موها در عرض 3 تا 4 ماه دوباره رشد می‌کنند.

سایر عوارض

سایر عوارض عمومی کاشت مو به روش safer عبارتند از:

 • ورم
 • خون‌ریزی
 • فولیکول‌های مو ملتهب (فولیکولیت)
 • بی‌حسی پوست سر
 • عفونت‌ها

برای آشنایی بیشتر با کاشت مو به روش SUT این مقاله را پیشنهاد مطالعه میدهیم.

چه افرادی نمی‌توانند کاشت مو به روش سیفر را انجام دهند؟

کاشت مو به روش safer هم در مردان و هم در زنان استفاده می‌شود. این روش، به طور کلی به افرادی که از نازک شدن مو و ریزش موی پیشرونده رنج می‌برند، توصیه می‌شود.

حتی اگر هیچ مزیت پزشکی برای جراحی کاشت مو به روش safer وجود نداشته باشد، ممکن است به شما کمک کند در مورد ظاهر خود، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. جراحی‌های کاشت مو به طور کلی، برای افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک که به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه نیز شناخته می‌شود، بهترین کار است.

کاندیدای کاشت مو به روش سیفر چه کسانی هستند؟

 • افرادی که مبتلا به فشار خون بالا، دیابت کنترل نشده و شرایطی که بر لخته شدن خون تأثیر می‌گذارد، نیستند.
 • بیشتر از 25 سال سن دارند.
 • دارای الیاف موی ضخیم هستند.
 • ریزش مو در امتداد خط مو وجود دارد.
 • رنگ موی نزدیک به رنگ پوست خود دارند.
 • ریزش مو ناشی از استرس یا دارو نباشد.

افزایش سرعت عمل در کاشت مو به روش اتوماتیک سیفر

مدت زمان عمل در کاشت مو به روش safer به تعداد گرافت‌های انجام شده و وضعیت کلی مو بستگی دارد. تقریبا در مورد 1000 پیوند، این عمل حدود 8 ساعت طول می‌کشد. بین مرحله اول و دوم درمان، حدود 30 دقیقه فاصله وجود دارد که طی آن بیمار یک وعده غذایی گرم دریافت می‌کند.

دوره نقاهت کوتاه مدت و عدم خونریزی و تورم در روش safer

مزیت بزرگ کاشت مو به روش safer، دوره نقاهت کوتاه مدت چند روزه است. ناحیه اهداکننده تا یک هفته پس از عمل، بهبود می‌یابد. برای تسریع در روند بهبودی و رشد مو، توصیه می‌کنیم پس از انجام مراحل درمان، یک سری جلسات نوردرمانی LED انجام دهید که تأثیر مفیدی بر نتیجه نهایی درمان دارد.

کاشت مو به روش safer نسبت به جراحی FUT و FUE سنتی کم‌تر تهاجمی است؛ زیرا سیستم خودکار، عمق برش‌ها را کنترل می‌کند. به طور کلی، ایمپلنت‌ها باید در عرض یک هفته بهبود یابند و بیشتر افراد در عرض ۲ هفته به روال معمول خود باز می‌گردند. بسیاری از افراد چند روز پس از جراحی به کار خود باز می‌گردند.

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

اثرات کاشت مو به روش safer

 • ضخیم شدن مو
 • رشد مجدد مو در خط رویش مو و نوک سر
 • کاهش خط مو
 • پرپشت شدن

توصیه‌های پس از کاشت مو سیفر که باید توسط بیمار دنبال شود

لطفا در روزهای اول پس از کاشت مو به روش safer، مراقب باشید که به فولیکول‌های موی کاشته شده، آسیب نرسانید، مثلا با مالش یا فشار زیاد. در نتیجه بی‌هوشی، ممکن است یک تورم خفیف در پیشانی ظاهر شود. با این حال، باید تا یک هفته بدون باقی ماندن هیچ اثری فروکش کند.

ما توصیه می‌کنیم که محل پیوند به طور مرتب هر 2 تا 4 ساعت به مدت 1 تا 5 روز پس از درمان شسته شود. لطفا از فعالیت بدنی و تلاش زیاد خودداری کنید. همچنین، توصیه می‌شود از مکان‌هایی که خطر عفونت پوست سر بیشتر است (مانند استخرها)، اجتناب کنید. یک شامپوی ظریف با مقادیر PH از 5.5 تا 5.8 را می‌توان برای شستشوی مو در مدت 6 تا 21 روز پس از درمان استفاده کرد. لطفا مطمئن شوید که فشار آب خیلی قوی نباشد. همچنین، می‌توان فعالیت بدنی با شدت کم را شروع کرد. پس از 21 روز بعد از کاشت مو به روش safer، پوست سر و مو را می‌توان شستشو داد. همچنین، می‌توان درگیر فعالیت بدنی با شدت بالا شد. پوسته‌های کوچکی که محل پیوند را می‌پوشانند، در عرض یک هفته از بین می‌روند. در عرض دو هفته پس از درمان، ریزش ساقه‌های موی کاشته‌شده به منظور ایجاد فضا برای موهای جدید کاملا طبیعی است.

آماده‌سازی قبل از کاشت مو به روش safer

در روز درمان، لازم است تا موهای خود را با استفاده از شامپو بدون نرم‌کننده بشویید. استفاده از سایر محصولات آرایشی مانند لوسیون، ژل یا حالت دهنده نیز مجاز نیست. قبل از شروع درمان، انجام آزمایش‌های اولیه آزمایشگاهی ضروری است. نتایج آزمایش باید شخصا یا از طریق ایمیل حداکثر 7 روز قبل از تاریخ برنامه‌ریزی شده درمان، به پزشک تحویل داده شود.

برای آشنایی بیشتر با بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو این مقاله را مطالعه نمایید.

هزینه روش درمانی سیفر چقدر است؟ و به چه چیزی بستگی دارد؟

هزینه کاشت مو به روش safer، به ناحیه‌ای که باید درمان شود، بستگی دارد. قیمت نهایی بر اساس تعداد پیوندهایی که قرار است کاشته شوند، محاسبه می‌شود. زمانی که فولیکول‌های بیشتری پیوند زده می‌شود، کاشت مو به روش safer گران‌تر می‌شود.

قیمت بر اساس عواملی مانند موارد زیر متفاوت است:

 • تجربه و مهارت جراح شما
 • مقدار موهای کاشته شده
 • هزینه زندگی در منطقه شما

علاوه بر این، اگر برای جراحی سفر می‌کنید، ممکن است نیاز به اختصاص بودجه برای هزینه‌های سفر داشته باشید. بعید است که بیمه های پایه جراحی کاشت موی شما را پوشش دهند؛ زیرا معمولا یک جراحی زیبایی در نظر گرفته می‌شود. اگر از بیمه های تکمیلی استفاده می‌کنید، میتوانید درباره کاشت مو، استعلام بگیرید.

پیشنهاد میشود مقاله آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟ را مطالعه نمایید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر