1. خانه
 2. /
 3. جراحی بینی (رینوپلاستی)
 4. /
 5. ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

دکتر آرش نجف بیگی

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی

تنوع شکل بینی در بین افراد مختلف بسیار زیاد و جذاب است. یکی از شایع ترین مدل های بینی در بین ایرانیان نیز بینی های استخوانی است که و فرد علاقه مند به جراحی بینی تصمیم می گیرد که برای عمل بینی خود به سراغ جراح زیبایی برود. اما چگونه می توان به بهترین جراح بینی استخوانی در تهران برای ایجاد نتیجه ای که از آن راضی خواهید بود اعتماد کنید؟

ملاقات با یک جراح پلاستیک متخصص بهترین مکان برای شروع است. بسیاری از بیماران از تغییر بیش از حد بینی خود ناراضی هستند و نمی خواهند بینی خود را بیش از حد کوچک، سربالا، نوک تیز یا فانتزی و مصنوعی ببینند. سایر بیماران خواهان تغییر چشمگیرتری هستند و احساس می کنند بینی آنها برای صورتشان بسیار بزرگ است. آنها ممکن است آرزو کنند که بینی‌شان باریک‌تر، صاف‌تر و از نظر ظاهری ظریف ‌تر باشد.

برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه اندازه و شکلی برای هر فرد مناسب است، یک جراح بینی استخوانی ماهر باید تعیین کند که چه تغییراتی را می توان با خیال راحت به دست آورد. بنابراین اولین قدم برای یک عمل بینی موفقیت آمیز پیدا کردن بهترین دکتر جراح بینی استخوانی در تهران است. در ادامه این مطلب ضمن معرفی بینی های استخوانی، ویژگی ها و نحوه پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران را بررسی می کنیم.

عمل بینی استخوانی

انواع و مدل های مختلفی از بینی وجود دارد و یکی از رایج ترین آنها بینی استخوانی است. این فرم بینی بر اثر ژنتیک و کاملاً ارثی به افراد می رسد و ظاهر آن هرمی شکل است و پوست روی بینی نیز در این مدل بسیر نازک است. گاهی بر اثر ضربه یا تصادف شکل بینی افراد عوض شده و چیزی شبیه به بینی استخوانی ، قوز کرده و با کمی انحراف همراه می شود. در این صورت این افراد می توانند برای اصلاح ظاهر بینی خود و تغییر مدل آن به عمل بینی استخوانی روی بیاورند.

در این مدل بینی، اندازه استخوان پل بینی بیش از حد نرمال است و وجود انحراف و قوز بینی در برخی از افراد، آنها را به سمت عمل بینی سوق می دهد. به طور کلی نتایج حاصل از عمل بینی های استخوانی بسیار خوب است و معمولاً نتایج موقیت آمیزی دارد؛ البته اگر به دست یک جراح ماهر و بهترین جراح بینی استخوانی در تهران انجام شود. در این صورت جراح با تجربه و تخصص در بینی های استخوانی می تواند به راحتی مشکل و نواقص بینی شما و همچنین بهترین راه و تکنیک برای رفع آن را تشخیص دهد.

مطالعه مقاله مراحل انجام عمل بینی چیست؟ را پیشنهاد میکنیم.

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

اگر قصد انجام جراحی بینی استخوانی را دارید، قبل از هر چیزی باید از یک جراح بسیار ماهر برای انجام این عمل کمک بخواهید. جراحان پلاستیک معمولاً انواع مختلف جراحی بینی را انجام می دهند، اما متخصصان دیگری نیز هستند که در جراحی بینی استخوانی تخصص دارند. این جراحان به خوبی با آناتومی بینی استخوانی، فرم و نواقص و مشکلات آن و راه های بر طرف کردن عیوب بینی استخوانی آشنا هستند و عمل های زیادی در این مورد به خصوص داشته اند. اما چگونه بهترین جراح را که برای شما مناسب است پیدا کنید؟ ادامه برخی از ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران را به شما معرفی می کنیم، شناخت این ویژگی ها و توانایی تشخیص آنها در جراحان پلاستیک می تواند شما را از نتایج موفقیت آمیز عمل بینی مطمئن کند. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر است:

 • بهترین جراح بینی استخوانی در تهران دارای گواهی بورد است و در جراحی پلاستیک یا جراحی صورت تخصص دارد. متخصصین گوش و حلق و بینی (ENT) نیز برای انجام جراحی بینی آموزش دیده اند.
 • بهترین جراح بینی استخوانی کسی است که تجربه درمان بیماران با شرایط خاص شما را دارد.
 • یک جراح بینی استخوانی خوب کسی است که عمل های خود را در بیمارستان یا مرکز جراحی معتبر و ایمن و استاندارد انجام می دهد.
 • بهترین دکتر بینی استخوانی کسی است که بیمه شما را می پذیرد (البته اگر به دلایل پزشکی جراحی بینی انجام می دهید).
 • بهترین دکتر جراح بینی استخوانی در تهران کسی است که  شما راحت با او صحبت می کنید و به طور کامل به سوالات شما پاسخ می دهد.

در ادامه شش مرحله برای یافتن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران آورده شده است.

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

نحوه پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

هر ساله پیشرفت تکنولوژی باعث می شود که جراحی بینی دقیق تر و قابل پیش بینی تر شود. با انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران و دکتری با تجربه و مهارت و شرایط مناسب صورت، بینی شما می تواند به گونه ای تغییر شکل دهد که چهره شما را برای یک عمر زیباتر و دلنشین تر کند. اما انتخاب چنین جراحی چندان هم ساده نیست. در واقع می توان گفت رینوپلاستی یکی از سخت ترین عمل های جراحی زیبایی است که در دنیا انجام می شود، بنابراین باید در انتخاب جراح خود دقیق و با حوصله باشید. در ادامه با مراحل و نحوه پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران آشنا می شویم:

1. از اطرافیان خود بپرسید

برای انتخاب بهترین دکتر جراح بینی استخوانی در تهران و داشتن نتایج ایده آل از عمل بینی، با ایجاد لیستی از جراحان بالقوه شروع کنید. از خانواده، دوستان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک بخواهید و با آنها مشورت کنید. می توانید از تجربیات اطرافیانتان که قبلاً عمل بینی استخوانی انجام داده اند و یا از نظراتشان در مورد یک جراح یا یک کلینیک عمل بینی خاص کمک بگیرید. اگر بدون هیچ ارجاعی شروع به تحقیق در مورد بهترین جراح بینی استخوانی می کنید یا به دنبال گزینه های بیشتری هستید، می توانید از وب سایت های مخصوص معرفی پزشکان و جراحان و یا سرچ گوگل نیز کمک بگیرید و نام جراحانی که جراحی بینی استخوانی انجام می دهند را جستجو کنید.

برخی از سایت ها رتبه‌بندی رضایت بیمار را نشان می ‌دهد، که به شما بینشی در مورد چگونگی تجربه خودتان با پزشک مورد نظر می ‌دهد. بیماران به پزشک و عملکرد پزشکی او امتیاز می دهند و می گویند که آیا آن پزشک را به خانواده و دوستان توصیه می کنند یا خیر.

2. اعتبار تحقیق و تجربه

برای تحقیق در مورد اعتبار و تجربه جراحان وقت بگذارید. به دنبال جراحی باشید که در زمینه جراحی پلاستیک، جراحی دهان و فک و صورت، یا جراحی گوش، حلق و بینی (گوش و حلق و بینی) دارای گواهینامه بورد و یا مدرک جراحی بین المللی باشد. همچنین مهم است که به دنبال جراحی باشید که جراحی بینی استخوانی را به طور منظم انجام می دهد و سابقه زیادی در عمل بینی استخوانی دارد. هر چه جراح تجربه بیشتری در عل بینی مد نظر شما یا انجام جراحی بینی استخوانی داشته باشد، آمادگی بیشتری برای پیش بینی مشکلاتی بالقوه و پیشگیری از عوارض دارد. یک جراح با تجربه یکی از مهم ترین گام ها برای داشتن یک نتیجه موفق در عمل بینی است. همچنین، مطمئن شوید که جراح از وضعیت خوبی در سازمان‌ های دولتی و پزشکی برخوردار است و هیچ سابقه ادعای قصور یا اقدامات انضباطی ندارد.

بررسی اعتبار تحقیق و تجربه برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

برای آگاهی  از مناسب‌ترین روش جراحی برای بینی خود و قیمت عمل بینی با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

3. عملکرد محل انجام عمل بینی را بررسی کنید

جراحان به تیمی از متخصصان مراقبت های بهداشتی و کادر درمان بسیار ماهر و با تجربه نیاز دارند. به همین دلیل، باید کیفیت کلی مراقبت های جراحی و تعهد به ایمنی بیمار را در کلینیک عمل بینی یا بیمارستانی که جراح در آن عمل های خود را انجام می دهد نیز در نظر بگیرید.

ابتدا باید بررسی کنید که جراح مورد نظرتان کجا بیماران خود را درمان و عمل می کند. سپس در مورد آن بیمارستان یا کلینیک زیبایی تحقیق کنید. بیمارستان ها را از نظر میزان مرگ و میر و عوارض بیماران در حالی که در بیمارستان هستند برای طیف وسیعی از شرایط و روش ها ارزیابی کنید. برخی از سازمان های نظام پزشکی هستند که بیمارستان ها را از نظر ایمنی بیمار رتبه بندی می کنند، برای مثال در مواردی همچون جلوگیری از عفونت، صدمات و خطا های پزشکی. فراموش نکنید که خطر ابتلا به عارضه یا خطای پزشکی در بیمارستانی با رتبه 5 ستاره ایمنی بیمار در مقایسه با بیمارستانی با رتبه 1 ستاره برای ایمنی بیمار کمتر است؛ بنابراین با انتخاب بهترین کلینیک جراحی بینی استخوانی در تهران همزمان با انتخاب بهترین جراح می توانید نتایج موفقیت آمیز عمل بینی خود را تضمین کنید.

اگر یک بیمارستان خاص از نظر کیفیت یا ایمنی بیمار کم است، با جراح خود صحبت کنید که آیا در مرکز دیگری عمل می کند یا خیر. در غیر این صورت، جراحی را پیدا کنید که بیماران را در بیمارستان یا کلینیکی معالجه می کند که احتمالاً بهترین نتیجه ممکن را به شما ارائه می دهد.

4. با جراح مصاحبه کنید

همانطور که لیست جراحان انتخابی خود را محدود می کنید، با مطب هر جراح تماس بگیرید و برای ملاقات و مصاحبه با پزشک وقت مشاوره بخواهید. در این جلسات معارفه می توانید ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران که پیشتر در این مطلب با هم بررسی کردیم را در او جستجو کنید. همچنین در این جلسه باید بررسی کنید که آیا از صحبت کردن با این جراح راحت هستید یا خیر. و یا آیا او به نظرات شما احترام می گذارد و به سؤالات شما به گونه ای که شما درک می کنید پاسخ می دهد؟ در نهایت در ادامه چند سوال مهم وجود دارد که باید از جراح انتخابی خود بپرسید:

 • آیا شما معمولاً بیمارانی با فرم بینی استخوانی را عمل  می کنید؟
 • هر چند وقت یکبار عمل بینی استخوانی انجام می دهید؟
 • به طور کل چند عمل جراحی بینی انجام داده اید؟
 • معمولا چه نتایجی از عمل بینی استخوانی به دست می آورید ؟ آیا می توانید این نتایج را به من نشان دهید؟
 • هر چند وقت یک بار با عوارض جراحی مواجه می شوید؟
 • برای جلوگیری از عوارض یا اصلاح آنها در صورت بروز چه کاری انجام می دهید؟

ویزگی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران را در این مقاله بخوانید.

برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران با جراح مصاحبه کنید

5. استفاده از بیمه

پوشش بیمه شما یک موضوع عملی است. متأسفانه، برنامه ‌های بیمه معمولاً به دلایل زیبایی، جراحی زیبایی بینی را پوشش نمی ‌دهند، اما اغلب برای اصلاح یک وضعیت پزشکی، مانند انحراف تیغه بینی یا شکستگی بینی، هزینه جراحی را پرداخت می ‌کنند. برای دریافت بیشترین مزایای بیمه و پرداخت کمترین هزینه برای جراحی، انتخاب جراح بینی استخوانی که در طرح شما مشارکت دارد مقرون به صرفه است.

به خاطر داشته باشید، فقط به این دلیل که یک جراح در طرح بیمه شما شرکت می کند، به این معنا نیست که او یک پزشک با کیفیت است و با این وجود هم باید تجربه و تخصص جراح را در نظر بگیرید.

6. تخصص و دانش

داشتن تخصص در زمینه انواع عمل های بینی، بالاخص عمل بینی استخوانی می تواند یکی از ویژگی های اصلی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران باشد. بنابراین یکی از اقداماتی که باید حتماً انجام دهید، چک کردن سوابق تحصیلی و دوره ها و آموزش هایی که جراح مورد نظرتان دیده است. در این بین جراحان بینی که گواهی بین المللی دارند و عضو انجمن جراحان پلاستیک کشور هستند، معمولاً با تجربه تر هستند و دانش بیشتری در مورد عمل بینی دارند. این تحصیلات و آموزش ها می تواند یک جراح را به روز نگه داشته و مهارت او را در انجام عمل بینی استخوانی بالا ببرد.

در آخر

عمل بینی به اندازه کافی پیچیده و دشوار است و روند آن هم بسیار زمانبر. جدای از اینکه اغلب افراد علاقه زیادی به انججام عمل بینی دارند، بسیاری از افرادی که بینی استخوانی دارند از فرم بینی و قوز بینی خود بسیار ناراضی هستند و تنها راه کار برای آنها جراحی بینی استخوانی است. اما صرف انجام یک عمل بینی چاره ساز نیست و در واقع عمل بینی رضایت خاطر یک بیمار را تأمین می کند که موفقیت آمیز باشد و انتظارات بیمار را برآورده کند. مهم ترین قدم برای داشتن یک جراحی بینی موفقیت آمیز، انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران است. در مسیر پیدا کردن یک جراح مناسب برای انجام عمل بینی با چالش هایی رو برو می شوید؛ اما در این مطلب ما ویژگی های جراحان خوب عمل بینی استخوانی و راه کار های پیدا کردن آنها را به خوبی بررسی کردیم. می توانید از این مطلب به عنوان یک راهنما برای انتخاب دکتر عمل بینی استخوانی در تهران استفاده کنید و اگر نکته دیگری به ذهنتان می رسد آن را با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

منبع: healthgrades

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر