پیکرتراشی با واترجت

646

آیا تاکنون اسم روش بادی جت برای حذف چربی‌های اضافه بدن را شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید که جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت به عنوان یکی از بهترین روش‌های جراحی لاغری درنظر گرفته می‌شود؟ پیکرتراشی با واترجت که به نام های “لیپوساکشن با کمک آب” و “لیپوساکشن آب” نیز شناخته می‌شود، یکی از روش‌های نوین جراحی است که برای داشتن بدنی خوش‌اندام و البته سالم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه که این روش، نسخه پیشرفته لیپوساکشن است، اما تفاوت‌های اصلی نیز با آن دارد.

در ادامه، این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در مورد این روش جراحی لاغری کسب کنید.

معرفی روش پیکرتراشی با واترجت

پیکرتراشی با واترجت یا همان بادی جت را می‌توان حالت پیشرفته‌ای از لیپوساکشن در نظر گرفت که با فشار آب کار می‌کند. به عبارت دیگر، در این متد درمانی برای خروج چربی‌های اضافه از بدن، آب با فشار بالا استفاده می‌شود. بنابراین، سلول‌های چربی در این روش آسیب ندیده و قابل استفاده مجدد هستند. این روش جراحی به دلیل غیر تهاجمی بودنش توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت چگونه انجام می‌شود؟

در روش واترجت، برای کندن سلول‌های چربی از جای خود از فشار آب زیاد استفاده می‌شود. در این روش، آب، با فشار زیاد وارد بدن شده و به سرعت خارج می‌شود. در نتیجه، سلولهای چربی جدا شده و از طریق یک لوله از بدن خارج می‌شود. برای وارد کردن لوله به بدن چند برش کوچک ایجاد شده که بعد از چند روز التیام می‌یابند.

در لاغری با واترجت از آب پرفشار استفاده می شود

تفاوت بادی جت و لیپوساکشن چیست؟

 • همانطور که گفته شد، پیکرتراشی با واترجت حالت پیشرفته‌ای از لیپوساکشن است. در روش لیپوساکشن از یک دستگاه مکنده برای کندن چربی‌ها استفاده می‌شود که به دلیل پایین بودن کیفیت سلول‌های چربی خارج‌شده، امکان استفاده مجدد از آنها وجود ندارد.
 • یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی این دو روش، کاهش میزان تورم، التهاب، قرمزی و درد است. در روش لیپوساکشن آب، به دلیل اینکه نیاز به بیهوشی کامل نیست و سرپایی انجام می‌شود، عوارض بعد از عمل بسیار کم است. به طوری که فرد می‌تواند بعد از چند روز به انجام فعالیت‌های روزانه‌اش بازگردد.
 • با توجه به اینکه بادی جت، حالت پیشرفته‌ای از لیپوساکشن است، در مدت زمان کمتری، میزان بیشتری چربی از بدن خارج می‌شود.
 • آسیب‌هایی که به بدن در روش پیکرتراشی با واترجت وارد می‌شود، بسیار کمتر از لیپوساکشن است.

لیپوساکشن بادی جت با لیپوساکشن لیزری چه تفاوتی دارد؟

لیپوساکشن لیزری یکی دیگر از روش‌های لاغری است که برای نواحی با چربی کم استفاده می‌شود. البته یکی دیگر از کاربردهای این روش، سفت کردن پوست هم هست. در حالی که پیکرتراشی با واترجت این قابلیت‌ها را ندارد. به همین خاطر است که برخی از پزشکان از این دو روش باهم استفاده می‌کنند.

آیا از چربی خارج شده لیپوساکشن با کمک آب می‌توان برای تزریق به قسمت‌های دیگر استفاده کرد؟

یکی از مزایای اصلی روش پیکرتراشی با واترجت استفاده از چربی خارج شده برای سایر قسمت‌های بدن است. در لاغری با واترجت با توجه به اینکه هیچ مایعی به بدن تزریق نشده و یا سلول ها تحت تاثیر یک عملیات حرارتی قرار نگرفته‌اند، سلول ها به صورت زنده از بدن خارج می‌شوند. بنابراین، در صورتی که قصد فرم دهی به سایر قسمت‌های بدنتان را دارید، لیپوساکشن آب انتخاب مناسبی خواهد بود. اما سوال مهمی که برای شما احتمالا ایجاد شده این است که از این چربی برای انجام چه اموری می‌توان استفاده کرد؟

 • افزایش سایز سینه‌ها

یکی از روش‌های افزایش سایز سینه، روش‌ تزریق چربی است. بهترین حالت تزریق چربی زمانی است که چربی از بدن خود فرد گرفته شده و مجددا به سینه‌ها تزریق شود. علاوه بر این، از این چربی می‌توان برای تکمیل جراحی زیبایی سینه استفاده کرد. به عنوان مثال، بعد از انجام جراحی پروتز سینه با ایمپلنت‌های سیلیکونی. براساس آمار، حدود ۹۰ درصد از چربی تزریق‌شده ماندگار خواهد بود.

 • افزایش حجم باسن

فرم‌دهی باسن یکی دیگر از جراحی‌های زیبایی است که با چربی خارج‌شده از روش پیکرتراشی با واترجت قابل انجام است.

 • جوانسازی پوست صورت

با توجه به اینکه با گذشت زمان میزان تولید کلاژن توسط پوست تا حد زیادی کاهش پیدا کرده، فرآیند ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست نیز آغاز می‌شوند. تزریق چربی روشی مناسب برای رفع شل‌شدگی پوست است؛ چرا که در این متد چربی از بین‌رفته‌ی پوست مجددا به آن بازگردانده می‌شود.

از پیکرتراشی با واترجت برای لاغری کدام قسمت‌های بدن می‌توان استفاده کرد؟

از این روش لاغری تقریبا می‌توان برای تمام قسمت‌های بدن استفاده کرد. مناطقی که اغلب با این روش لاغر می‌شوند، عبارت هستند از: شکم، ران، بازو، غبغب، باسن و … . البته با توجه به اینکه سرعت انجام عمل در این روش غیر تهاجمی، زیاد است، معمولا بیماران چند قسمت از بدن خود را همزمان لاغر می‌کند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای پیکرتراشی با واترجت هستند؟

به طور کلی، افرادی کاندیدای مناسب این جراحی هستند که سلامت عمومی خوبی داشته و بیشتر از ۱۱ کیلوگرم اضافه وزن ندارند. این دسته از افراد معمولا کسانی هستند که دارای چربی موضعی و مقاوم به ورزش هستند. اگر می‌خواهید بدانید که این روش برای شما مناسب هست یا نه، بهتر است با یک پزشک متخصص زیبایی صحبت کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از لیپوساکشن با کمک آب

با توجه به اینکه پیکرتراشی با واترجت یک روش غیر تهاجمی است و به نسبت سایر روشها آسیب کمتری به بدن وارد می‌کند، دستورالعمل خاصی برای بعد از جراحی وجود ندارد. البته در صورتی که بیمار احساس درد در ناحیه تحت درمان داشته باشد، احتمالا پزشک چند مسکن تجویز می‌کند. اما دو نکته مهمی که به عنوان مراقبت‌های همیشگی بعد از لاغری با واترجت باید به خاطر داشته باشید، رعایت یک رژیم غذایی سالم و ورزش است؛ چرا که تنها در صورت رعایت این دو مورد از نتیجه جراحی خود در دراز مدت راضی خواهید بود.

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از انجام بادی جت

با توجه به اینکه در روش پیکرتراشی با واترجت چربی‌های اضافه از میان بافتها و زیر پوست خارج می‌شوند، احتمال افتادگی پوست بعد از انجام عمل وجود دارد. اما برای جلوگیری از این اتفاق می‌توان از یک شکم‌بند و گن استفاده کرد. معمولا مدت زمانی که باید از گن استفاده کنید، چیزی حدود ۴ هفته است که البته زمان دقیق آن توسط پزشکتان تعیین خواهد شد.

چه نتیجه‌ای از لیپوساکشن واتر جت می‎‌توان  کسب کرد؟

 • کاهش وزن (به دلیل خروج چربی‌های اضافی)
 • بدنی صاف و هموار (چرا که چربی‌ها به صورت یکنواخت از بدن خارج شده و زیر پوست گلوله گلوله نمی‌شوند.)

به چند جلسه جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت نیاز است؟

خبر خوب برای شما عزیزان این است که برای کسب نتیجه مطلوب از این روش، تنها به یک جلسه درمان نیاز است. البته در صورتی که میزان چربی‌هایی که باید خارج شوند، زیاد بوده و خارج کردن همه آنها در ۱ جلسه برای بیمار خطر داشته باشد، احتمالا این عمل در چند جلسه انجام خواهد شد. مدت زمانی که برای ۱ جلسه جراحی لاغری با واترجت نیاز می‌شود، معمولا بین ۳ الی ۵ ساعت خواهد بود.

جراحی لیپوساکشن به روش بادی جت چه مدت دوام دارد؟

یکی از سوالات رایج میان افرادی که به دنبال لاغری هستند، این است که ماندگاری این روش تا چه مدت است. اگر حاضر به استفاده از یک رژیم غذایی و ورزشی منظم نباشید، فرقی نمی‌کند که شما از بهترین روش پیکرتراشی استفاد کنید یا نه؛ چرا که در تمامی روش‌ها، تنها چربی اضافه از بدنتان خارج می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید برای همیشه اندامی زیبا داشته باشید، باید علاوه بر جراحی، یک رژیم مناسب داشته باشید تا نتیجه این جراحی همیشگی باشد.

اگر سوال دیگری دارید، جهت مشاوره با کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

مزایای انجام پیکرتراشی با واترجت چیست؟

 • مناسب برای افرادی که قصد دارند مقدار کمی چربی از بدن خارج کنند. (چیزی حدود ۱۱ کیلوگرم از کل بدن)
 • مناسب برای افرادی که برنامه ورزشی و غذایی منظمی داشته، اما هنوز مقدار چربی موردنظرشان را نسوزانده‌اند.
 • از بین بردن کامل سلولهای چربی (تنها در صورتی که بیشتر از ۲۲ کیلو وزن اضافه کنید، سلولهای چربی مجددا پیدا می‌شوند. میزان چربی اضافه شده به صورت یکنواخت در سراسر بدن توزیع می‌شوند.)
 • عدم نیاز به طی کردن دوره ریکاوری طولانی (بسته به منطقه تحت درمان و میزان چربی استخراج‌شده، دوره ریکاوری پیکرتراشی با واترجت حدود ۲ الی ۵ روز خواهد بود.)
 • حداقل میزان تورم و کبودی (به دلیل غیر تهاجمی بودن روش، کبودی ناچیز بعد از عمل وجود خواهد داشت.)
 • عدم آسیب رسانی به پوست (سلولهای چربی بدون ایجاد آسیب به پوست از لایه‌های زیرین خارج می‌شوند.)
 • استفاده از بی حسی موضعی (در پیکرتراشی با واترجت نیازی به بیهوشی کلی نیست.)
 • ماندگاری طولانی مدت به نسبت سایر روش‌ها
 • امکان استفاده از چربی‌های خارج‌شده برای تزریق به سایر قسمت‌های بدن

عوارض پیکرتراشی با واترجت

 • ابتلا به عفونت
 • از دست رفتن آب بدن
 • آسیب رساندن به بافت
 • افزایش سلولیت یا تجمع چربی
 • از دست دادن خون

هزینه پیکرتراشی با واترجت چقدر است؟

هزینه‌ای که برای انجام این عمل می‌پردازید، بسته به ناحیه تحت درمان و میزان چربی که از بدن خارج می‌شود، متفاوت است. بنابراین، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌ها بهتر است در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت کنید.

برخی از سوالات متداول را در ادامه بخوانید.

دستگاه واترجت با استفاده از سیستم فشار آب، سلول‌های چربی بدن را خرد و سپس به صورت همزمان تخلیه می‌کند.

عوارض خاصی با این دستگاه گزارش نشده و معمولاً کبودی و تورم آن بعد از ۱۰ روز الی دو هفته برطرف خواهد شد.

خیر، این عمل ها با بی حسی موضعی نیز قابل انجام است. البته در صورت تمایل فرد می‌توان با بیهوشی عمومی نیز انجام شود.

در کلیه نواحی بدن خانمها و آقایان واترجت قابل انجام است و مزیت آن در قابلیت تزریق چربی ها به نقاط دیگر بدن می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. الناز می گوید

  میشه لطف کنید فیلم این عمل رو بذارید .

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز ممنون از شما که وب سایت مارا انتخاب کردید.
   به محض اینکه فیلم این عمل تهیه شد حتما در وب سایت بارگذاری خواهد شد.

 2. مریم می گوید

  نوشتین ممکنه بافتای بدن رو از بین ببره، چقدر اختمال داره توی روش واترجت این اتفاق بیوفته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه تکنیک های پیکرتراشی توسط جراح متخصص و با تجربه انجام شود، هیچ گونه خطری برای فرد ایجاد نمی کند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید