واتر جت

واترجت

واترجت چیست؟

واترجت یا همان بادی جت به معنی لیپوساکشن با فشار آب می‌باشد و اکثراً دستگاه‌های واتر جت ساخت کشور آلمان می‌باشند که این دستگاه جهت انجام لیپولیز نیز کاربرد دارد.

 

Chorro de agua

واتر جت، آسان و سرپائی بوده و با بیهوشی موضعی می‌توان آن را انجام داد. روش واتر جت یک روش نوین برای از بین بردن چربی‌ها می‌باشد که در آن با پاشیدن آب با قدرت بسیار بالا به میان چربی‌ها، چربی‌های زیر پوست قطعه‌ قطعه می‌شوند و چربی‌های جداشده به داخل دستگاه مکیده می‌شوند و از بدن خارج می‌شوند.

 

در بیشتر روش‌هایی که برای از بین بردن چربی‌های زائد استفاده می‌شود چربی‌ای که از طریق ساکشن از بدن خارج می‌شود چربی زنده نیست و مجدداً نمی‌توان از این سلول‌های چربی برای سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد. اما در روش واتر جت، چربی‌های خارج‌ شده حاصل از ساکشن زنده هستند و می‌توان این چربی‌ها را به قسمت‌های مختلف بدن تزریق نموده و پیوند چربی انجام داد.

 

آیا نتایج حاصل از دستگاه واتر جت دائمی است ؟

روش لاغری با دستگاه واترجت بسیار آسان بوده و ماندگاری این روش لاغری طولانی‌مدت می‌باشد و اگر بعدها بدن بیمار بعد از انجام واتر جت، مجدداً چربی اضافه‌ تولید کرد، این اضافه‌ وزن در سراسر بدن شخص به شکل متناسب توزیع می‌شود و چربی‌ها در یک نقطه از بدن جمع نمی‌شوند. اما توصیه پزشکان و جراحان برای ثابت ماندن وزن بعد از انجام لیپوساکشن به روش واتر جت یا هر روش لاغری دیگری مثلا لیپوماتیک این است که بیمار باید از پرخوری و کم‌تحرکی دوری کند.

دستگاه واترجت

 

کاندیدای مناسب برای انجام پیکرتراشی با واتر جت

واتر جت مناسب افرادی است که اولاً سن آن‌ها زیر 60 سال باشد و چربی در نقاط خاصی از بدن آن‌ها مثل شکم، پهلو، پشت ران، بازوها و …تجمع پیدا کرده باشد.

 

افتادگی پوست بعد از انجام واتر جت

بعد از استفاده از هر نوع روش لاغری، از جمله واتر جت و خارج کردن چربی‌های اضافه، پوست آن ناحیه موقتاً شل و آویزان می‌گردد که این افتادگی را می‌توان با بستن شکم‌بند به مدت چند هفته برطرف کرد تا بدن به فرم طبیعی خود بازگردد. معمولاً 4 هفته اول پس از انجام واتر جت، ناحیه‌ی ساکشن شده به‌طور چشمگیری کاهش سایز می‌یابد و این کاهش سایز تا 6 ماه بعد انجام  واترجت هم ادامه خواهد داشت.

 

مزایای روش لاغری واتر جت

واتر جت یک روش کم عارضه و آسان برای از بین بردن چربی‌های اضافی در بدن افراد می‌باشد و دارای دوران نقاهت کمی است و در این روش چربی‌های برداشته‌ شده به شکل زنده از بدن بیمار خارج می‌شوند و می‌توان این چربی‌ها را مجدداً به نواحی دیگری از بدن فرد تزریق نمود. بادی جت روش جدیدی در انجام لیپولیز محسوب می‌شود. لیپولیز ،به خرد کردن چربی‌ها برای راحت‌تر خارج کردن آن‌ها از بدن می‌گویند و به‌ صورت سرپایی و با بیهوشی موضعی در کلینیک انجام می‌شود.

 

مزایای واترجت

از دیگر مزایای بادی جت، برش دادن چربی بدن است بدون اینکه تغییری در خاصیت ذاتی چربی‌ها ایجاد شود و یا  آسیبی به آن‌ها وارد شود. از آنجایی‌ که در این روش بافت چربی تحت عملیات حرارتی و یا ویبریشن قرار نمی‌گیرد، بنابراین سالم می‌ماند و سالم از بدن خارج می‌شود. بنابراین به‌ وسیله واترجت می‌توان  چربی اضافه را از قسمت‌هایی از بدن بیمار مثل شکم و پهلو برداشت و به قسمت‌های دیگر بدن تزریق نمود.

 

چربی حاصل شده از واتر جت

در تزریق چربی به بافت‌های دیگر بدن فقط سلول‌های چربی‌ای که سالم هستند، می‌توانند زنده بمانند و سلول‌هایی که آسیب‌ دیده‌اند خیلی زود جذب بدن می‌شوند. بنابراین حدود هشتاد درصد چربی حاصل از واتر جت که تزریق می‌شود در بدن باقی می‌ماند و بنابراین پیوند چربی موفقیت‌آمیز خواهد بود. مزیت دیگری که دستگاه واتر جت دارد این است که نیروی ملایم و قابل‌کنترل واتر جت باعث خارج کردن سلول‌های چربی بدون آسیب زدن به بافت‌های مجاور می‌شود.

 

گاهی ممکن است حتی افرادی که وزن ایده آلی دارند، مشکلاتی با رسوبات چربی کوچک اما سرسخت داشته باشند که در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم‌اند که دستگاه واتر جت قادر است این‌گونه چربی‌ها را نیز از بین ببرد. در این روش نیروی حاصل از واتر جت سبب می‌شود چربی اضافه لیز شود و سپس از بدن خارج گردد. کسانی که  فیتنس کار می‌کنند تلاش می‌کنند تا رسوبات چربی متوسط اما سرسخت را در ناحیه شکم خود از بین ببرند. نیروی ملایم body-jet، می‌تواند بافت چربی اضافی که در قسمت  بالای ماهیچه‌های شکمی و زیرپوست قرار دارد را با دقت بالایی خارج کرده و در نتیجه شیارهایی که اطراف عضلات شکمی وجود دارند عمیق‌تر شوند و عضلات برجسته‌تر دیده شوند.

 

موارد استفاده از چربی استخراج‌ شده از بدن به روش واتر جت

۱- افزایش دادن حجم سینه‌ها
از چربی خارج‌شده از بدن خود فرد به‌وسیله دستگاه بادی جت، می‌توان بدون استفاده از پروتز حجم سینه‌ها را افزایش داد. این روش مناسب کسانی است که تمایل دارند سینه‌هایی با ظاهری طبیعی و با ماندگاری بالا داشته باشند. بیش از ۸۷% از سلول‌هایی که به سینه فرد تزریق می‌شوند ماندگار هستند لذا نتیجه عمل موفقیت‌آمیز خواهد بود. این روش تزریق چربی حتی برای خانم‌های لاغر اندامی که چربی کمی در بدن خود دارند هم قابل انجام می‌باشد.

 

۲- اصلاح نواقص باقیمانده بعد از عمل پروتز سینه

از چربی حاصل از واتر جت می‌توان به‌عنوان مکمل درمانی بعد از عمل پروتز سینه با ایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده کرد. یعنی می‌توان فرورفتگی‌های باقیمانده بعد از قرار دادن ایمپلنت داخل سینه را برطرف کرد.

 

۳- بازسازی سینه

افرادی هستند که سرطان سینه سبب شده قسمتی یا تمام سینه آن‌ها برداشته شود که در این حالت می‌توان با چربی حاصل‌شده از واتر جت اقدام به بازسازی سینه کرد. البته عمل تزریق چربی برای چنین بیماری باید با همکاری جراح فوق تخصص بیماری‌های سینه صورت گیرد.

کار با دستگاه واترجت

۴- افزایش حجم باسن

افرادی که خواهان باسن حجیم‌تری می‌باشند می‌توانند باسن خود را توسط چربی حاصل‌شده از دستگاه واتر جت و بدون نیاز به مواد سنتتیک حجیم‌تر نمایند.

 

۵- جوان‌سازی صورت و پشت دست

با سپری شدن 30 سال از زندگی افراد، کم‌کم کلاژن والاستین کمتر تولید می‌شود و استحکام خود را از دست می‌دهد. همچنین حجم چربی طبیعی زیرپوست هم کم می‌شود و سبب تشدید شل شدن و افتادگی پوست می‌گردد. تزریق چربی، روش ویژه‌ای برای لیفت صورت می‌باشد. در این روش علاوه بااینکه حجم چربی ازدست‌رفته جبران می‌شود به جوان‌سازی پوست هم کمک می‌شود. دلیل آن‌هم این است که بافت چربی حاصل‌ شده از واتر جت، علاوه بااینکه دارای سلول‌های چربی است، استم سل هم دارد و به‌ مرور زمان می‌تواند با تولید کلاژن والاستین باعث جوان‌سازی پوست گردد.

 

 

 

مزایای واتر جت برای بدن

 •  واتر جت کبودی کمتر و درد کمتری دارد و آسیب کمتری به پوست می زند
 • آبیاری همزمان و اشتیاق به معنای فشار کمتری برای بیمار است که این به خاطر حجم بسیار کوچک‌تر سیال tumescent استفاده‌شده و زمان عملیات کاهش‌یافته می باشد
 • اثر نیروی مکانیکی کم در طول liposuction به علت مکش متوسط و قدرت انتخابی واتر جت، امکان کنترل آسان را فراهم می‌کند که برای جراح و بیمار راحت‌تر است.
 • جداسازی دقیق بافت از سلول‌های چربی با کاهش زمان
 • واتر جت تحت کنترل مستقیم بصری انجام می‌شود
 • واتر جت معمولا بدون بی‌حسی عمومی انجام می شود
 • در واتر جت استفاده از سانتریفیوژ یا دیگر روش‌های فراوری چربی لازم نیست. این منجر به صرفه‌جویی در زمان قابل‌ توجهی شده و سرزندگی بیشتری سلول چربی را بیشت می کند.
 • چربی به طور مداوم از آب جدا می‌شود و هیچ شستشوی اضافی مورد نیاز نیست
 • باعث راحت تر جدا شدن چربی از مناطق مختلف بدن می شوذ (به عنوان مثال از شکم و ران)
 • در واتر جت سلول‌های چربی بسیار حیاتی می‌توانند مستقیما و به راحتی از بدن استخراج شوند.
 • موج‌های ملایم و جهنده آب در واتر جت کمک می کند کاهش چربی کم‌تر و راحت‌تر انجام شود. بیمار می‌تواند در ظرف چند ساعت شکل خود را تغییر دهد و بیماران یک دوره بهبود بسیار کوتاه‌تر را با ناراحتی کم‌تر پشت سز می گذارد.
مزایای استفاده از واترجت

واتر جت به جای لیپوساکشن قدیمی

به جای لیپوساکشن سنتی که با بیهوشی عمومی در بیمارستان ها انجام می شود و همچنین به جای لیپوماتیک، از بادی جت کوچک به شکل فن استفاده می شود که فشار را در مقابل بافت چربی تضعیف می کند و اجازه می دهد سلول های چربی بلافاصله شسته شوند. این تکنیک در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید برای لیپوساکشن با توجه به اثربخشی آن، میزان بهبود سریع و صرفه جویی در هزینه لیپوساکشن سنتی است. اگر شما در تلاش برای از بین بردن چربی در اطراف شکم، ران، باسن و بازو هستید، بادی جت روش مناسبی برای شما می باشد. 

 

 

استفاده کمتر از  مایع بی حس کننده تزریقی در واتر جت

متأسفانه چاقی مشکلی است که هزاران نفر از مردان و زنان با آن مبارزه می کنند و به همین دلیل اقدام به برداشتن چربی می کنند. واتر جت، راه حلی است که به شما اجازه می دهد چربی های ناخواسته را از بین ببرید و نتایج فوری را مشاهده کنید. مزایای واتر جت متفاوت از لیپوساکشن استاندارد است که در آن کمتر از مایع بی حس کننده تزریقی استفاده می شود و این روش اجازه می دهد که سلول های چربی به آرامی از بین بروند، زیرا آنها بدون متابولیسم شیمیایی از بافت جدا می شوند.

 

این باعث تورم کمتر پس از عمل نیز می شود زیرا مایع نفوذ کمتری در بدن وجود دارد. معمولا افراد فقط چند روز پس از انجام این کار به کار خود ادامه می دهند. لیپوساکشن آب با حداقل تهاجم، از خطر بیهوشی عمومی در بیمارستان ها اجتناب می کند و در هزینه های بیمارستان و بیهوشی صرفه جویی میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *