The cost of rhinoplasty

هزینه ی رینوپلاستی

هزینه ی رینوپلاستی

هزینه ی رینوپلاستی ، یکی از مهم ترین مسایل مربوط به تصمیم گیری برای انجام چنین عملی می باشد.

اگر در فکر رینوپلاستی هستید، مسلماً یکی از گزینه هایی که به آن فکر می کنید هزینه ی رینوپلاستی است که به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.

در این مقاله به هزینه ی رینوپلاستی و فاکتورهایی که بر آن در جراحی بینی تأثیر گذارند پرداخته شود.

 

 

The cost of rhinoplasty

 

 

 

انجام عمل زیبایی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند.

رینوپلاستی گوشتی نوعی عمل جراحی ترمیمی بینی است و در واقع شاخه ای از رینوپلاستی است و خطرات، مضرات و نیز فواید خود را دارد.

برخی از شبکه های تلویزیونی استفاده از کوچک کننده ی بینی را برای بینی گوشتی توصیه می کنند که دستگاهی بی فایده و بیهوده است.

دکتر آرش نجف بیگی می داند که چگونه برای درمان بینی گوشتی ظاهر بینی را به شکلی تغییر دهد تا مناسب و هماهنگ با سایر اجزای صورت بشود.

 

هزینه ی رینوپلاستی چقدر است ؟

عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) فرایندی کاملاً شخصی و ویژه‌ی همان بیمار تعریف می‌ شود، بنابراین هزینه ی رینوپلاستی به روش بسته به شمار عوامل می ‌تواند بیشتر یا کمتر از هر مقدار برآورد شده‌ ای باشد.

یکی از سؤالات رایج در مورد رینوپلاستی بینی این است که چه تفاوتی بین جراحی زیبایی باز بینی و عمل جراحی بسته بینی وجود دارد.

این دو رویکرد متفاوت جراحی برای دسترسی و نمایان شدن چارچوب اسکلتی در زیر پوست بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انتخاب بین تکنیک جراحی باز و بسته بینی توسط جراح، بستگی دارد به این که اسکلت زیرین بینی چه تأثیری بر تغییرات مورد نظر در شکل و فرم بینی می‌ گذارد.

 

 

 

The cost of rhinoplasty

 

 

 

با صحبت کردن با پزشک در مورد هزینه ی رینوپلاستی استخوانی و بررسی بودجه‌ای که در اختیار دارید، این آرامش خاطر را برای خود به ارمغان آورید که پس از رینوپلاستی  دغدغه ‌ی مسائل مادی را نخواهید داشت و از تجربه‌ ی یک عمل زیبایی خرسند خواهید بود.

با اندکی جستجو و برنامه‌ ریزی مناسب می‌توانید بینی خود را با صرف هزینه ‌ای کمتر از آن ‌چه می ‌پنداشتید و البته با همان کیفیت و توسط پزشک متخصص عمل بینی عمل کنید.

از دیدگاه جراح بینی ، چون نیازها و خواسته ‌های هر فرد متفاوت از دیگری است، تعیین دقیق هزینه‌ ی رینوپلاستی غیرممکن است.

از طرفی برآورد هزینه ی رینوپلاستی یا در اختیار قرار دادن دامنه ‌ای برای مبلغی که جهت تغییر شکل بینی ‌تان پرداخت خواهید کرد نیز می‌ تواند برای جراح درد سرآفرین باشد.

به همین دلیل است که در وب سایت، بروشورها یا آگهی‌های تبلیغی پزشک خود کوچک‌ ترین اشاره ‌ای به هزینه ‌های واقعی نمی ‌شود.

اگر می ‌خواهید از هزینه جراحی بینی در یکی از شهرهای ایران آگاهی یابید، بهترین گزینه مشورت با جراح متخصص این زمینه است. همچنین مشاوره با چند جراح نیز پیش از تصمیم ‌گیری نهایی می ‌تواند راه گشا باشد.

هزینه ی ‌رینوپلاستی  شامل چه مواردی می‌ شود؟

  • دستمزد جراح
  • حق ‌الزحمه متخصص بیهوشی
  • هزینه‌های بیمارستان
  • احتساب مالیات کالا و خدمات (GST)و افزودن به هزینه ‌های اعلام شده

دلیل تفاوت قابل ملاحظه در هزینه ی رینوپلاستی استخوانی اعلام شده برای انجام جراحی زیبایی بینی از سوی پزشکان مختلف به نوسان داشتن یک یا چند مورد از موارد فوق برمی‌ گردد.

اکنون هر یک از موارد فوق را به تفصیل بررسی می ‌کنیم.

 

 

The cost of rhinoplasty

 

 

 

دستمزد جراح:

دستمزد متخصص جراحی زیبایی بینی یا جراح پلاستیک صورت معمولاً هزینه ی رینوپلاستی ، شامل مراقبت پیش از عمل و پس از عمل ، را دربرمی‌ گیرد ، بنابراین لازم نیست برای تعداد معین بازدید های پس از عمل جراح باز هم مبلغی بپردازید.

هزینه ی رینوپلاستی استخوانی در مورد دستمزد جراح برای انجام عمل زیبایی بینی به جراح انتخابی شما بستگی دارد. دامنه بسیار گسترده ‌ی حق‌ العمل ‌ها بازتابی از تبحر جراح در عمل تغییر شکل بینی، مهارت‌های حرفه‌ ای، تجربه، تشخیص تخصصی و شهرت جراحان در هزینه ی رینوپلاستی تاثیر گذار است.حتماً اطمینان حاصل کنید که جراح انتخابی شما آموزش لازم را برای انجام این عمل خاص دیده باشد.

اکثر جراحان بر این باوراند که رینوپلاستی بینی و کوچک کردن بینی  یکی از مشکل ‌ترین عمل ‌های جراحی است، و از این گذشته یکی از معدود عمل‌های جراحی زیبایی است که پس از عمل، نیاز به ویزیت مکرر بیمار دارد.

این پیچیدگی و مراقبت بالای عمل بینی از آن رو است که این عمل تلفیقی از دانش و هنر است، و کوچکترین حرکت پیامدهای چشمگیری را به بار می‌آورد که می ‌تواند مثبت یا منفی باشد.

در سطحی دیگر، دستمزد‎های جراحان بر مبنای موقعیت مطب و بیمارستان محل جراحی تغییر می‌ کند.جراح باید در نخستین جلسه مشاوره ریز ارقام هزینه‌ ی رینوپلاستی بینی را در اختیار شما بگذارد.

دستمزد جراح می ‌تواند سر به چندین میلیون تومان بزند که البته در میان متخصصین گوناگون، تفاوت‌های قابل ملاحظه ‌ای وجود دارد.

ضمناً دستمزدهای مطالبه شده از سوی جراحان به نوع عمل جراحی زیبایی بینی نیز بستگی دارد، که البته کاملاً عادلانه است، چون عمل‌های پیچیده‌ تر به مهارت، تبحر و صرف زمان بیشتر در اتاق عمل نیاز دارد.

 

 

 

The cost of rhinoplasty

 

 

 

هزینه‌ ی مشاوره‌ ی اولیه:

وقتی اولین بار برای عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی)  به جراح مراجعه می‌ کنید، هزینه مشاوره را نیز باید متقبل شوید. باز هم مقدار این هزینه بستگی به جراح دارد.

 

حق ‌الزحمه متخصص بیهوشی:

حق ‌الزحمه متخصصین بیهوشی بسته به مهارت‌ هایشان تغییر می‌کند. متخصصین بیهوشی نیز، مانند اکثر متخصصین پزشکی حرفه ‌ای دیگر، مقیاس استانداردی برای دریافت حق‌الزحمه ندارند.

با این وجود، بر طبق گزارش جامعه متخصصین بیهوشی استرالیا حق‌ الزحمه مطالبه شده از سوی این دسته از متخصصین با توجه به نمره‌ی”برنامه مزایای پزشکی” (MBS)یا “راهنمای ارزش نسبی” (RVG)تعیین می ‌شود.

 

هزینه ‌های بیمارستان:

هزینه بیمارستان‌ های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اطمینان حاصل کنید که در بیمارستانی معتبر با کارکنان آموزش دیده و استاندارد های بالا عمل می ‌شوید.

اکثر جراحان سرشناس تنها در چنین مکان‌ هایی دست به جراحی می ‌زنند.بخش اصلی مخارج بیمارستان به هزینه اتاق عمل مربوط می‌ شود.

معمولاً در برآورد هزینه بیمارستان برای جراحی زیبایی بینی، مبلغی برای بستری شدن در نظر گرفته نمی ‌شود. اکثر اوقات مبلغ اعلام شده هزینه‌ی عملی سرپایی است که یک تا سه ساعت در اتاق عمل طول می‌ کشد و زمانی نیز برای برطرف شدن اثر داروی بیهوشی و بازگشت بیمار به حال طبیعی لحاظ می‌ شود.مسلماً اگر لازم باشد شب در بیمارستان بمانید، هزینه بیشتری هم باید بپردازید.

 

 

The cost of rhinoplasty

 

 

 

وسعت درمان:

وسعت و پیچیدگی درمان نیز می‌ تواند هزینه ی رینوپلاستی را افزایش دهد. به طور خلاصه، یک عمل پیچیده زمان بیشتری طول می‌ کشد و به همین خاطر هزینه بیشتری نسبت به عمل ‌های ساده ‌تر خواهد داشت.

 

 

عواملی که می ‌توانند باعث پیچیده‌ تر شدن جراحی شوند عبارتند از:

  • داشتن تجربه چندین مصدومیت بینی
  • داشتن پوست خیلی نازک یا خیلی ضخیم
  • انسداد بینی
  • انحراف بینی بسیار شدید

موقعیت جغرافیایی:

موقعیت جغرافیایی مطب جراح می‌تواند به طرز چشمگیری بر هزینه ی رینوپلاستی بینی  تأثیر بگذارد.

 

 دکتر آرش نجف بیگی – جراح زیبایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *