هایفوتراپی صورت چیست ؟| عوارض و مزایا

1,396

هایفوتراپی صورت یکی از جدیدترین راه‌های لیفت و جوانسازی پوست می‌باشد. هر فردی به دنبال داشتن چهره‌ای جوان و زیبا است و در این راه تلاش‌های فراوانی می‌کند. در دنیای نوین کنونی با توجه به این دغدغه، روزانه روش‌های مطمئن‌تر با میزان پاسخدهی هرچه بیشتر در دسترس افراد قرار می‌گیرد. لیفت صورت و ابرو تأثیر به‌سزایی بر بهبود ظاهر دارد و می‌تواند اعتماد به نفس شخص را بسیار افزایش دهد. اگر شما نیز از اینکه پوستتان طراوت خود را از دست داده و یا می‌خواهید از شر چین و چروک‌ها خلاص شوید و پوستی صاف و سالم داشته باشید با ما همراه شوید.

اجزای مختلف صورت برای هایفوتراپی

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

هایفوتراپی صورت

در روش هایفوتراپی امواج فراصوت با انرژی تولید شده به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده و با گرم کردن پوست سبب تولید کلاژن می‌شوند. هنگامی که سلول‌های موجود در لایه‌های زیرین پوست به دمای معینی برسند، به دلیل آسیب سلولی، تحریک شده و سلول‌های بیشتری را تولید می‌کنند تا کلاژن بیشتری تولید شود و در نتیجه، تولید کلاژن و الاستین پوست افزایش می‌یابد.

مزایای هایفوتراپی

 • هایفوتراپی با انجام یک الی سه جلسه نتیجه‌ی مطلوب را نشان می‌دهد و این نتایج یک الی دو سال ماندگار است.
 • در این روش، از طریق سونوگرافی لایه‌های پوست مشاهده شده و انرژی حاصل از امواج به نقطه‌ی مورد نظر وارد می‌گردد.
 • این روش برای افراد بالای ۳۰ سال که دچار افتادگی و چین و چروک خفیف هستند، مناسب است.
 • هایفوتراپی با انواع مختلف پوست با طیف رنگ گوناگون سازگار است. از جمله عوارض این روش ایجاد قرمزی جزئی و تورم است که در زمان کوتاهی از بین می‌رود.
 • معمولا افراد در حین انجام هایفوتراپی دردی را حس نمی‌کنند.
 • در این روش، از سوزن استفاده نشده و برش ایجاد نمی‌شود؛ به همین دلیل، از جای زخم و اسکار اثری نیست.
 • فرد پس از انجام هایفوتراپی به نقاهت نیاز ندارد و بلافاصله می‌تواند به فعالیت روزانه خود بپردازد.
 • به دلیل ورود امواج به عمق پوست، به صورت ریشه‌ای پوست را درمان می‌کند.

نتایج حاصل از هایفوتراپی

 • سفت کردن پوست
 • کاهش میزان چین و چروک
 • لیفت صورت
 • ماندگاری بالا
 • رفع سیاهی و تیرگی دور چشم
 • از بین بردن خط اخم و خط خنده
 • رفع افتادگی در نقاط مختلف صورت
 • از بین بردن غبغب
 • لیفت شکم و پهلوها

هایفوتراپی برای چه قسمت‌هایی از بدن کاربرد دارد؟

هایفوتراپی برای از بین بردن چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن از جمله شکم، پهلو، بازوها، باسن و ران استفاده می‌شود. چربی‌های تخریب شده توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌گردد. نتایج به دست آمده از هایفوتراپی با توجه به نوع پوست، سن و سابقه‌ی خانوادگی متفاوت است. علاوه بر قسمت‌هایی که بیان شد، از هایفوتراپی برای کوچک کردن بینی و بهبود پوست آن استفاده می‌گردد.

این روش غیرتهاجمی با کمترین عوارض برای رفع افتادگی و چین و چروک استفاده می‌شود و با بهبود ظاهر و استحکام بافت‌های زیرین پوست، ظاهر ایده‌آلی را به فرد می‌بخشد.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هر کدام از روش‌های جوانسازی با توجه به شرایط موجود هزینه‌هایی را دربردارد. هزینه‌ی هایفوتراپی نیز با توجه به میزان افتادگی و چین و چروک، نواحی مورد نظر برای انجام جوانسازی، پزشک مورد نظر و نوع کلینیک متغیر است.

هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت نوعی روش برای جوانسازی پوست است. هایفوتراپی مخفف کلمه High-intensity focused ultrasound به معنای امواج فراصوت با شدت بالا می‌باشد. این روش نوعی شیوه زیبایی نسبتأ جدید است که برای سفت کردن و لیفت صورت و ابرو و همچنین لاغری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اولین استفاده برای مصارف زیبایی از این امواج در سال ۲۰۰۸ گزارش شده است و سپس در سال ۲۰۰۹ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا با کارایی لیفت ابرو تأیید شد. در ادامه و در سال ۲۰۱۴ هایفوتراپی برای بهبود خطوط و چین و چروک‌های بالای سینه و گردن تأییدیه گرفت. در این سال‌ها طی انجام آزمایشات بالینی مشخص شد که هایفوتراپی صورت برای بهبود ظاهر، لیفت صورت و ابرو و از بین بردن چین و چروک‌ها مؤثر و بی‌خطر است. این روش در دستیابی به نتایج زیر به طور مؤثری عمل کرده است.

 • افزایش استحکام و سفت کردن پوست در ناحیه صورت و گردن
 • کاهش چین و چروک پوست
 • افزایش طول عمر نتایج جراحی
 • لیفت گونه‌ها
 • رفع سیاهی و تیرگی دور چشم
 • پر کردن خط خنده
 • از بین بردن خط اخم
 • از بین بردن افتادگی پوست چانه
 • لیفت پوست بینی و از بین بردن چین و چروک‌های این ناحیه از صورت
 • بهبود ظاهر و رفع افتادگی پلک‌ها
 • بالا بردن و لیفت ابرو‌ها و پیشانی
 • درمان ناهمواری‌ها و سفت کردن پوست بعد از لیپوساکشن
 • لاغری موضعی
 • لیفت شکم و پهلوها
 • از بین بردن برآمدگی غبغب
 • ایجاد زاویه در فک
در این باره بخوانید  راه های جوانسازی پوست کدامند؟

برای اطلاع از دیگر روش های جوانسازی صورت مقالات جراحی پلک افتاده و بهترین متخصص جراحی پلک را از دست ندهید.

لیفت صورت و ابرو با هایفوتراپی

هایفوتراپی صورت روشی نوآورانه است که بدون درد و به شیوه‌ای غیر تهاجمی به منظور کاهش چین و چروک استفاده می‌گردد. نتایج این روش تا دو سال ماندگار است. این روش در کنار از بین بردن چین و چروک، به لیفت صورت و ابرو نیز منجر می‌شود.

امواج این دستگاه بسیار متمرکز هستند و انرژی تولیدشده از این امواج باعث گرم شدن سریع بافت پوست می‌شود. امواج فراصوت با شدت خود به اعماق پوست نفوذ کرده و باعث تولید کلاژن و الاستین می‌شوند.

به منظور لیفت صورت و ابرو با این روش، تولید کلاژن از طریق ورود هدفمند انرژی امواج فراصوت با لایه‌های عمیق بافت پوست و تحریک آن صورت می‌گیرد. هنگامی که سلول‌های ناحیه مورد نظر به دمای معینی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند، بنابراین، این سلول‌ها، سلول‌های بیشتری را تولید می‌کنند تا کلاژن بیشتری تولید شود و فقدان ایجادشده را جبران نمایند.

با افزایش کلاژن که پروتئینی است که ساختار پوست را تشکیل می‌دهد، در اثر هایفوتراپی صورت، شاهد کاهش چین و چروک پوست و افزایش استحکام و سفتی پوست خواهیم بود.

پوست صورت برای انجام روش هایفوتراپی

مزایا و معایب روش هایفوتراپی برای جوانسازی

هایفوتراپی صورت به عنوان روشی مطمئن و با نتایج درخشان، به یکی از روش‌های جذاب برای افراد متقاضی برای لیفت صورت و ابرو تبدیل شده است. در این روش با گرم کردن بافت باعث ایجاد یک واکنش طبیعی در پوست می‌شود که از طریق تولید کلاژن شروع به ترمیم خود کند. در هایفوتراپی صورت امواج از سطح پوست عبور می‌کند و کاملاً روی لایه‌های عمیق و ساختاری پوست که کلاژن در آن قرار دارد، تمرکز می‌کند. بنابراین، این روش بدون ایجاد زخم و یا بر جای گذاشتن نشانه‌ای به عمق پوست نفوذ می‌کند و باعث جوانسازی به صورت عمقی و ریشه‌ای می‌شود که نتایج آن در سطح پوست نیز قابل مشاهده است.

هایفوتراپی صورت روشی است که پس از انجام آن، دوران نقاهتی وجود ندارد و فرد می‌تواند فعالیت روزانه خود را از سر بگیرد. در این روش از سوزن استفاده نمی‌شود و اثری از زخم و برش نیست. هایفوتراپی با انجام ۱ تا ۳ جلسه نتایج مطلوب را نشان می‌دهد که این نتایج در حدود ۱ تا ۲ سال ماندگار هستند.

در روش‌های درمانی برای بهبود ظاهر پوست و لیفت صورت و ابرو، هایفوتراپی صورت تنها روشی است که با استفاده از تصویربرداری با سونوگرافی این امکان را می‌دهد تا لایه‌هایی از بافتی را که در طول درمان هدف قرار داده می‌شود، دید. با این روش  اطمینان حاصل می‌گردد که انرژی دقیقاً به همان جایی که مؤثرتر است، روانه شود. این روش دارای حداقل عوارض جانبی است. در بعضی موارد در پی هایفوتراپی صورت ممکن است قرمزی جزئی یا تورم ایجاد شود که به سرعت فروکش می‌کند. در موارد بسیار نادر، ممکن است کبودی و بی حسی موضعی موقت رخ دهد که بعد از چند روز از بین می‌رود. معمولأ مراجعه‌کننده در این روش هیچ دردی را حس نمی‌کند؛ اما امکان دارد ایجاد مقداری گرما را در پوست خود حس کند. افراد برای انجام این درمان با محدودیت نوع پوست و طیف رنگ آن مواجه نیستند و این درمان با هر نوع پوستی سازگاری دارد.

بیماری در حال جوانسازی صورت با هایفوتراپی

روش هایفوتراپی مناسب چه افرادی است؟

افرادی که دچار افتادگی شدید پوست هستند، با استفاده از هایفوتراپی صورت نبایست انتظار نتیجه بهبود صد در صدی را داشته باشند؛ اما نتیجه درمان در این افراد نیز مشهود خواهد بود. به طور کلی، کاندیدای خوب کسی است که بالای ۳۰ سال سن دارد و دچار افتادگی و شل شدن پوست صورت و گردن شده است و می‌خواهد سفتی و استحکام گذشته را به پوست خود برگرداند. برای بیمارانی که در دهه چهارم زندگی خود هستند، از روش هایفوتراپی صورت برای تحریک تولید کلاژن و لیفت صورت و ابرو استفاده شده و از این رو، سبب به تاخیر انداختن روند پیری می‌گردد.

در این باره بخوانید  درمان گودی زیر چشم

بیمارانی که در دهه ۴۰ و۵۰ سن خود قرار دارند، شایع‌ترین گروه سنی هستند که می‌توانند این معالجه را انجام دهند. این درمان همچنین برای افراد بالای ۶۰ سال مناسب است به شرط اینکه درجه سستی و افتادگی پوست آن‌ها خیلی زیاد نباشد. هایفوتراپی صورت همچنین می‌تواند روی افرادی انجام شود که قبلاً عمل جراحی صورت را انجام داده‌اند و از نتایج کاملاً راضی نیستند. این شیوه در طولانی‌تر کردن اثرات جراحی‌های صورت کمک خواهد کرد.

به طور کل، هایفوتراپی صورت برای افرادی توصیه می‌شود که دچار چین و چروک و افتادگی با درجه خفیف و متوسط هستند. افرادی که دارای پوستی بسیار افتاده و شل می‌باشند، ممکن است برای دریافت بهترین نتایج و لیفت ابرو و صورت، در کنار این روش به چندین درمان نیاز داشته باشند. این شیوه درمان همچنین برای افرادی مناسب است که به علت بیماری زمینه‌ای یا سن بالا، برای جراحی آماده نیستند. هایفوتراپی صورت برای مبتلایان به عفونت و ضایعات پوستی باز در منطقه هدف، آکنه شدید یا کیستیک در ناحیه درمان توصیه نمی‌شود.

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هر کدام از روش‌های جوانسازی پوست با توجه به فاکتورهای مربوط به خود هزینه‌هایی در بر دارد که با توجه به شرایط ظاهری بیمار و نیاز وی این هزینه‌ها محاسبه می‌گردد. لازم است برای استفاده از روش هایفوتراپی صورت نیز از به‌روز بودن دستگاه مورد نظر و تخصص پزشک و یا اپراتور در این زمینه اطمینان حاصل نمود.

هایفوتراپی شکم و بینی

همانطور که گفته شد، امواج فراصوت استفاده‌شده در هایفوتراپی با افزایش دمای سلول‌ها در لایه‌های زیرین پوست به بهبود ظاهر آن کمک می‌کند. این روش، علاوه بر بهبود کیفیت و استحکام پوست برای دستیابی به لاغری موضعی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. هایفوتراپی جدیدترین فناوری ارائه‌شده برای کاهش میزان چربی به صورت موضعی است. با این روش در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توان مناطق خاصی که چربی در آن‌ها تجمع کرده است را مورد هدف قرار داد. از هایفوتراپی لاغری برای کاهش سایز شکم و پهلوها، پشت بدن، غبغب، بازوها، باسن و ران بهره برد. با این روش بافت‌های همبند سفت می‌شوند و سلولیت نیز درمان می‌گردد.
با استفاده از این دستگاه می‌شود امواج فراصوت را با شدت زیاد و به صورت متمرکز به عمق مشخص، در لایه چربی زیرجلدی فرستاد تا باعث تخریب سلول‌های چربی شود و پوست را در ناحیه تحت درمان سفت و محکم کند.
سلول‌های چربی تخریب‌شده از طریق سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند. این روند تا ۶ ماه بعد از درمان ادامه می‌یابد. نتایج به‌دست‌آمده با توجه به سابقه خانوادگی، سن و نوع پوست در افراد مختلف متفاوت است و از دو هفته تا سه ماه بعد از درمان قابل مشاهده می‌باشد؛ اما بیشتر افراد تحت درمان می‌توانند انتظار کاهش ۲ تا ۴ سانتی‌متر را در اندازه شکم خود داشته باشند. برای دستیابی به نتایج در هایفوتراپی به منظور لاغری یک تا ۳ جلسه درمان توصیه می‌گردد. باید توجه داشت که این درمان کاملأ غیر تهاجمی، بدون درد و برش و زخم است و نیازی به بیهوشی وجود ندارد.
اکنون این روش به عنوان مؤثرترین روش غیر تهاجمی شناخته می‌شود. از هایفوتراپی برای بهبود پوست بینی و کوچک کردن ظاهر آن نیز استفاد می‌گردد. این روش برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی و طبق نظر پزشک می‌تواند به عنوان یک روش غیر تهاجمی با حداقل عوارض نتایج چشمگیری را به بار آورد.
برای رسیدن به ظاهر ایده‌آل اعم از پوستی جوان، بدون چین و چروک و افتادگی و اندامی متناسب روش‌های بسیاری ابداع شده است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش‌ها طیفی از تأثیرگذاری با میزان تهاجم مختلف را در بر می‌گیرند. هایفوتراپی را به طور قطع می‌توان تنها روشی عنوان کرد که دو عملکرد بهبود ظاهر پوست و استحکام بافت زیرین آن را به همراه امکان لاغری به صورت موضعی، با کمترین تهاجم در اختیار علاقه‌مندان زیبایی و تناسب قرار می‌دهد. این رویکرد با کمترین عوارض گزارش‌شده می‌تواند در مدتی کوتاه با هزینه‌ای متناسب شما را در داشتن ظاهری بسیار جوانتر و متناسب‌تر یاری رساند.

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین روش جوانسازی صورت را برای خودتان مشخص کنید، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید