1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی سینه
 4. /
 5. پروتز سینه
 6. /
 7. مناسب ترین کاندید پروتز سینه چه کسانی هستند؟

مناسب ترین کاندید پروتز سینه چه کسانی هستند؟

دکتر آرش نجف بیگی

مناسب ترین کاندید پروتز سینه

جراحی‌های بزرگ‌کردن سینه که از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک در دنیا هستند. زیبایی سینه موضوع بسیار گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. سینه‌ها اندام‌هایی هستند که برای خانم‌ها مهم هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند احساس بهتری داشته باشند. زنان در هر سنی می‌خواهند سینه‌هایشان صاف، پر و متناسب با بدنشان باشد. بدشکلی سینه به دلیل افزایش سن، افزایش و کاهش وزن بیش از حد، عوامل ژنتیکی، روند بارداری رخ می‌دهد.

یکی از سوالات رایج زنان این است که چه کسی می‌تواند کاندید پروتز سینه باشد و چه کسانی برای زیبایی سینه مناسب نیستند؟ در این مقاله قصد داریم شرایط لازم برای انجام این عمل را شرح دهیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

کاندید پروتز سینه

جراحی کاشت پروتز سینه چیست؟

سینه‌های کوچک می‌تواند عامل ناراحتی برای زنان باشد. این باعث می‌شود که هم در زندگی عادی و هم در زندگی جنسی احساس بدی داشته باشند. خانم‌هایی که ساختار سینه‌شان کوچک است تمایل دارند با مداخلات جراحی این مشکل را برطرف کنند. جراحی بزرگ کردن سینه یک عمل زیبایی شناختی است که خانم‌ها زمانی انجام می‌دهند که ساختار سینه در ابعاد مورد نظر نباشد.

استفاده از پروتز یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای افزایش حجم پستان‌ها است. اغلب زنان بالای ۱۸ سال می‌تواندد کاندید پروتز سینه باشند. امروزه عمل‌های زیادی برای بزرگ کردن سینه وجود دارد و نتایج موثری نیز ایجاد می‌کنند. جراحی بزرگ کردن سینه توسط جراحان پلاستیک متخصص و تحت بیهوشی انجام می‌شود. پروتزهای ژل سیلیکونی برای زیبایی بزرگ کردن سینه استفاده می‌شوند و این روش در مقایسه با سایر روش‌ها بیشتر ترجیح داده می‌شود و می‌تواند نتایج دائمی‌تری ایجاد کند.

آیا افتادگی سینه با پروتز سینه از بین می‌رود؟

در سال‌های پیش‌تر وزن پروتزها بزرگ باعث می‌شد که به مرور زمان اثرات افتادگی سینه افزایش یابد. اما حالا با ظهور پروتزهای سیلیکونی سبک به جای این نگرانی، این فرصت برای شما فراهم شده است که با وزن بسیار کمتر به اندازه دلخواه برسید. پروتز علاوه بر اینکه مشکلات افتادگی را بلافاصله پس از عمل برطرف می‌کند به نظر می‌رسد که برخی از مشکلاتی که ممکن است در دراز مدت رخ دهد بسیار کمتر دیده شود.

پروتز همچنین جایگاه مهمی در بازسازی سینه پس از سرطان سینه خواهند داشت.

بازسازی بافت پستان در افرادی که به دلیل سرطان سینه تحت عمل ماستکتومی قرار گرفته‌اند، هم از نظر سلامت جسمانی و هم از نظر روانی بسیار مهم است. در چنین مواردی، اغلب به پروتزهای بزرگ برای تشکیل کل سینه نیاز است.

بهترین کاندید پروتز سینه چه کسانی هستند؟

این نوع عمل برای زنان بالای ۱۸ سال مناسب است. این مسئله مهم است که هنگام عمل رشد سینه شما کامل شده باشد. در غیر این صورت ادامه رشد سینه می‌تواند باعث ایجاد عدم توازن در سینه شما شود. این یک عمل زیبایی شناسی ایده‌آل برای خانم‌هایی است که از ساختار سینه خود شکایت دارند و ظاهر مورد نظر خود را ندارند. همچنین کسانی که به دلیل سرطان بافت سینه خود را از دست داده‌اند می‌توانند از پروتز برای ترمیم ظاهر سینه خود استفاده کنند.

با بهترین مارک پروتز سینه بیشتر آشنا شوید.

چه کسانی برای دریافت پروتز سینه مناسب نیستند؟

 • افرادی که باردار هستند یا در معرض بارداری نزدیک هستند.
 • افرادی که در مرحله شیردهی هستند می‌توانند حداقل ۶ ماه پس از پایان روند شیردهی تحت عمل جراحی قرار گیرند.
 • افرادی که مشکلات انعقاد خون یا بهبود زخم دارند.
 • جراحی پروتز سینه برای افراد مبتلا به بیماری‌های روماتیسمی مزمن یا بیماری بافت کلاژن توصیه نمی‌شود.
 • افرادی که درمان سرطان را ادامه می‌دهند.
 • کسانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دارای تپش قلب هستند.
 • زیبایی سینه برای افراد دیابتی توصیه نمی‌شود.
 • برای افرادی که بلاتکلیف هستند و خواسته‌هایشان برای زیبایی سینه مشخص نیست توصیه نمی‌شود.

جراحی بزرگ کردن سینه چگونه انجام می‌شود؟

جراحی بزرگ کردن سینه توسط جراحان پلاستیک متخصص انجام می‌شود و عمل با بیهوشی عمومی شروع می‌شود. قبل از عمل، ساختار سینه‌ای که فرد می‌خواهد داشته باشد با معاینه به صورت آناتومیک ترسیم می‌شود و با فرد به طور مفصل مصاحبه می‌شود. پروتز سینه را می‌توان از زیر بغل، زیر سینه یا از نوک پستان قرار داد؛ اما بیشتر پروتز‌های سینه با برش‌هایی به طول ۴ تا ۵ سانتی‌متر در زیر سینه اعمال می‌شوند. مطلقا سیلیکون‌ها در بافت سینه قرار نمی‌گیرند؛ آن‌ها در زیر بافت سینه یا در قسمت پایین عضله جلوی قفسه سینه قرار داده می‌شوند.

آیا پروتز سینه دائمی است؟

در حالی که در گذشته سیلیکون‌هایی که با جراحی روی سینه قرار می‌گرفتند عمر کوتاه‌تری داشتند، اما با گذشت مقاوم‌تر شده‌اند. کسانی که کاندید پروتز سینه هستند می‌توانند به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ سال از آن استفاده کنند. در برخی از انواع سیلیکون، این مدت می‌تواند به تمام عمر گسترش یابد. بنابراین عواملی مانند برند سیلیکون و تجربه پزشکی که عمل را انجام می‌دهد به طور جدی بر عمر آن تاثیر می‌گذارد.

جراحی بزرگ کردن سینه چقدر طول می‌کشد؟

مداخله جراحی که قبلا زمان بیشتری می‌برد، اکنون تقریبا در ۲ ساعت به پایان می‌رسد. در جراحی بزرگ کردن سینه، کل عمل از طریق یک برش کوچک ۴-۵ سانتی‌متری انجام می‌شود، بنابراین هیچ جای زخمی باقی نمی‌ماند. این عمل فقط باید در بیمارستان‌هایی با شرایط استریل انجام شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از شرایط عمل جراحی بینی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

آیا نصب پروتز سینه درد دارد؟

هنگامی که پروتز به سینه‌ها متصل می‌شود، تنش اولیه‌ای که ایجاد می‌شود می‌تواند در بیشتر زنان با درد همراه باشد. در اثر تنش و رشد در روزهای اول ممکن است درد خفیفی ایجاد شود. این بسیار طبیعی است و پزشک برای شما داروی مسکن تجویز می‌کند. این درد پس از چند روز به مرور کاهش می‌یابد تا کاملا برطرف شود. حتی اگر احساس می‌کنید که سینه‌ها با تنش شروع به بزرگ شدن می‌کنند و سیلیکون کاملا آزاد می‌شود، نیازی به انجام اقدامات احتیاطی اضافی نیست.

نتیجه‌گیری

در صورتی که سینه‌های شما به علل مادرزادی کوچک است و تمایل دارید که برای زیبایی بیشتر حجم آن‌ها را افزایش دهید می‌توانید از عمل کاشت پروتز سینه استفاده کنید. این عمل برای اغلب زنانی که رشد سینه آن‌ها کامل شده است می‌تواند انجام شود. همچنین زنانی که به علت سرطان مجبور به تخلیه پستان شده‌اند می‌توانند از پروتز سینه استفاده کنند. این عمل به زنانی که باردار هستند یا کودک خود را شیر می‌دهند مناسب نیست. در این مقاله به این پرسش که مناسب‌ترین کاندید پروتز سینه چه کسانی هستند پرداختیم. در صورتی که قصد دارید در مورد جراحی زیبایی سینه بیشتر بدانید سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر