مادلینگ صورت یا زاویه‌دار کردن چانه

715

سوالات متداول :

بهبودی پس از جراحی زاویه‌سازی فک و چانه از آنجایی که استخوان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد به نسبت دیگر بیماران باید انتظار داشته باشند که پس از از بین رفتن آثار داروی بی‌هوشی، تا چند هفته پس از جراحی درد خفیفی را تجربه خواهید کرد.

همچنین نگران تورم و کبودی به وجود آمده روی چانه نباشید کاملا طبیعی است. پس از دو هفته به مرور کاسته شده و فروکش خواهد کرد.

این اثرات پس از ۳ الی ۵ ماه به مرور جذب شده و کاهش می‌یابد. پف چانه از بین رفته و به مرور به حالت اولیه خود باز می‌گردید. اگر می‌خواهید برایتان طولانی مدت دوام داشته باشد لازم است برای تمدید آن مجددا عملیات تزریق را انجام دهید.

اگر چونه‌ای بسیار فرورفته باشد. می‌توان به طور موقت و با تزریق دوز مناسبی از ژل و پربی یا بوتاکس به آن حجم داد. به طوریکه به نظر این فرم ناخوشایند اصلاح و برجسته شود. اما در جراحی فک  با ایجاد برش در دهان و اضافه کردن و ایمپلنت یک استخوان اضافی برای همیشه چانه را به حالت نرمال بر می‌گردانند.

پس از اعمال تغییر و گذراندن دوران نقاهت نتایج نهایی بر صورت شما پدیدار خواهد شد. در پس این تغییرات از آنجایی که صورتی ظریف‌تر و چانه‌ای تیز خواهید داشت چهره‌تان لاغر‌تر به نظر خواهد آمد.

زاویه‌دار کردن چانه و داشتن یک فک خوش تراش تعادل خوبی بین بینی، گردن و گونه‌های شما ایجاد می‌کند. در مقابل یک چانه مربعی شکل، فرورفته کوچک، یا یک فک بزرگ و برآمده می‌تواند شما را فرسنگ‌ها از چهره ایده‌آلتان دور کند. گزینه‌های مختلفی برای برقراری تعادل در صورت وجود دارد.

مادلینگ صورت یا زاویه‌دار کردن چانه چگونه است؟

زاویه‌دار کردن چانه و داشتن چهر‌ه‌ای با خط و خطوط مادلینگ با حضور پیشرفت‌های چشمگیر در پزشکی، در زمینه پوست، پلاستیک و زیبایی کاری آسان شده است که امروزه در اختیار متقاضیان زیبایی قرار گرفته است. با وجود متقاضیان زیاد در این زمینه هر روزه بر علاقمندان این جراحی زیبایی افزوده می‌شود.

اصلاح زاویه صورت با گونه‌های برجسته و فکی استاندارد پیشتر در آسیای شرقی و به ویژه در کشور کره محبوبیت پیدا کرد. مردم آسیای شرقی به طور ژنتیکی دارای صورت‌های پهن و بدون خطوط هستند. چانه‌های کوتاه و پهنی دارند که همین امر موجب شده بیشتر از دیگران به فکر عملیات زیباسازی چانه باشند.

اما امروزه در سراسر دنیا داشتن یک صورت با زوایا و خطوط خاص بسیار از نکات مهم داشتن یک چهره جذاب خواهد بود.

نمونه جراحی مادلینگ صورت یک خانم

مزایای مادلینگ صورت چیست؟

از مزایا و دلایلی که باعث می‌شود هر روزه بر متقاضیان این روش افزوده شود می‌توان به:

 • زیبایی دو چندان صورت
 • بدست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته
 • از بین بردن خطوط ناهموار چانه
 • رسیدن به ظرافت و لاغری در چهره
 • رفع و از بین بردن غبغب

اشاره کرد.

آیا برای درمان زوایای صورت لازم است به یک پزشک جراح مراجعه کنیم؟

قطعا بله- استخوان فک را نمی‌توان هیچگونه با روش‌های خانگی اصلاح نمود. لازم و ضروری است که برای رسیدن به نتیجه دلخواه و خاص خود تنها به جراحی با استعداد که داراری دو برد معتبر در شاخه (پلاستیک و زیبایی) و (فک و صورت) باشند مراجعه کنید.

زیرا این نوع از جراحی، از جمله عمل‌های زیبایی است که هنر پزشک جراح شما را به چالش می‌کشد و نیازمند تخصص پزشکی در این زمینه است. ظرافت، مهارت و حس زیبا شناختی یک پزشک، چهره‌ای فوق‌العاده و خوش فرمی به شما هدیه خواهد داد.

در مقابل مراجعه به افراد نامناسب می‌تواند نه تنها مشکل شما را رفع کند بلکه بر آن نیز بیفزاید. این چنین جراحی، پزشکی با تجربه کافی را نیاز خواهد داشت تا استخوان چانه و فک و همچنین بافت نرم صورت را به خوبی اصلاح کند.

در چه سنی می‌توانم برای جراحی به پزشک مراجعه کنم؟

عملیات زیباسازی چانه و دیگر جراحی‌های زیبایی را نمی‌توان به زمان خاص و دقیقی موکول کرد. این فرآیند تنها وقتی انجام خواهد شد که بیمار حس کند دیگر نمی‌تواند از چهره خود لذت ببرد. ممکن است این نارضایتی به مرور زمان یا بر اثر اتفاق و بیماری خاص در فرد متقاضی رخ دهد.

عملیات زیباسازی چانه زمانی نیاز به یک پزشک پلاستیک خواهد داشت که بیمار چانه فرورفته یا بسیار کشیده و بزرگ داشته باشد. به طوری که از حالت طبیعی خود خارج شده باشد و باعث ناخشنودی بیمار شود.

صورتV_line  چیست؟

v-line اصطلاحی است که در کشور کره برای فک زاویه دار نام گذاری شده است. در واقع این روش همان کانتورینگ صورت است که به منظور تقویت و از بین بردن پف و ناهماهنگی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. داشتن فک و چانه با یک زاویه مشخص  v شکل مانند مطلوب‌ترین و دلپذیر‌ترین ویژگی خواهد بود که قرن‌ها در بین زنان و مردمان وجود داشته است.

بر اساس قانون مادلینگ صورت، چهره‌ای زاویه‌دار از جذاب‌ترین خصوصیت بدن و صورت یک مدل زیبایی محسوب می‌شود. این علاقمندی از دیرباز در نقاشی‌های دوران رنسانس تا عکس‌های سلفی و فیلتر‌های جدید امروزه وجود داشته و دارد.

عملیات زیباسازی چهره و روش‌های آن

زاویه‌دار کردن چانه و راه‌های رسیدن به آن با وجود پیشرفت‌‌‍های بسیار علم پزشکی راهکاری آسان برای داشتن چهره‌ای جذاب است. در این روش به گونه‌ای است که در آن استخوان گونه تا فک به تدریج باریک و باریک‌تر شده تا زمانی که به تیزی برسد جمع می‌شود. روش‌های مختلفی برای رسیدن به این خواسته وجود دارد. از جمله روش‌های تهاجمی جراحی، و روش‌های تزریقی با استفاده از پرکننده‌هایی مانند (ژل، بوتاکس و چربی)

محل برش ژینوپلاستی برای فرآیند زاویه سازی صورت

۱-    روش جراحی چانه ( ژینوپلاستی)

ژینوپلاستی نام دیگری از جراحی کاشت و تغییر چانه است. این روش کلاسیک و بسیار کارآمد پزشکی به منظور اصلاح زاویه صورت و مادلینگ ‌آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش پر طرفدار در معقوله جراحی‌های زیبایی مدرن جای گرفته است.

به این صورت که در این فرآیند زاویه‌دار کردن چهره می‌توان چانه‌های نا‌مرتب ، نامتعادل و غیرطبیعی را اصلاح نمود و فرمی هماهنگ و جذاب ایجاد کرد. در این روش درمانی لازم است چانه تحت عمل جراحی و بی‌هوشی عمومی با کمک یک سیلیکون جامد و یا کامپوزیت پزشکی بریده شده و اصلاح گردد.

مقاله جراحی زیبایی چانه | ژنیوپلاستی را ازدست ندهید.

آیا پس از جراحی جای اسکار و بخیه روی صورت باقی می‌ماند؟

از آنجایی که این روند بهبودی توسط یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود، باید خیالتان راحت باشد که علاوه بر درمان، زیبایی شما نیز در اولویت پزشک با مهارتتان خواهد بود. بنابراین مطمئنا جراحی به گونه‌ای نخواهد بود که زیبایی شما کم شود.

عموما برش‌های جراحی از داخل دهان انجام می‌شود. به همین دلیل عموما هیچ جای زخمی روی صورت باقی نخواهد گذاشت. بهبودی فک از داخل دهان موجب ایجاد زخم‌های جزئی در داخل دهان می‌شود که با انجام تمرینات و نکات لازمی که پزشکتان در اختیارتات قرار خواهد دارد خیلی زود از بین می‌رود.

چه نوع بی‌هوشی برای ژینوپلاستی لازم است؟

بسته به شرایط بیمار ممکن است بی‌حسی موضعی نیز انتخاب شود. اما عموما به دلیل رعایت جزئیات و ظرافت کار بهتر است این جراحی تحت بی‌هوشی عمومی و در اتاق عمل اجرا شود. به طوریکه بیمار در تمام مراحل جراحی به خوابی عمیق فرو خواهد رفت.

نمونه زاویه دار کردن چانه یک خانم

مراحل انجام این پروسه درمانی :

جراحی پلاستیک چانه در ابتدا در مطب پزشک توسط نرم‌افزار‌های سه بعدی خاص طراحی می‌شود. با کمک این نرم‌افزار‌ها بازسازی آناتومیکی مخصوص صورت و چانه انجام می‌شود. اینگونه هم بیمار و هم پزشک می‌توانند طی یک توافق مصور با دقت و وضوح بالا عملیات پس از جراحی را مشاهده و درباره آن به درستی تصمیم بگیرند.

سپس روش مناسب بی‌حسی انتخاب شده و تایم جراحی بین پزشک و بیمار هماهنگ می‌شود.چس از جراحی نیز برای جلوگیری از عفونت و درد ناشی از آن، برایتان آنتی‌بیوتیک و مسکن‌های ضد درد تجویز خواهد شد.

مزایای انتخاب روش ژینوپلاستی:

 • رسیدن به نتایج دائمی پس از یک مرحله درمان
 • نتایج کاملا طبیعی و استخوان نرمالی از چانه خواهید داشت.
 • مدت زمان کوتاه جراحی و حداقل خطرات ممکن
 • ایمنی بالا
 • بدون باقی ماندن جای زخم و برش
 • باز بودن دست پزشک برای اعمال هرگونه تغییر مورد نظر بیمار

معایب انتخاب ژینوپلاستی:

 • نیازمند به اتاق عمل و بی‌هوشی
 • هزینه بالاتر به نسب تزریق پر کننده‌ها
 • نیازمند به استراحت و دوران نقاهت پس از جراحی
 • احساس درد ناشی از برش جراحی
 • روشی تهاجمی با ریسک اتاق عمل
تاثیر تزریق فیلر برای تغییر زاویه چانه

۲-  روش‌های تزریقی با استفاده از پرکننده‌هایی مانند (ژل، بوتاکس و چربی)

این راهکار نوین در تغییر زوایای صورت، برای کسانی که به دنبال روش‌های ایمن‌تر و بدون نیاز به جراحی هستند بسیار کارآمد است. آثار این روش ماه‌ها باقی خواهد ماند اما دائمی و همیشگی نخواهد بود.

چانه و فکی که که مربعی، فرورفته و یا بیروزن زده است می‌تواند بر اثر ژنتیک فرد، بیماری و یا تصادف رخ دهد.با کمک این فیلر‌های پوستی می‌توانید تقارن و تعادل را به چهره بازگردانید.

کاربرد پر کننده‌ها:

پر کننده‌ها عموما ژل یا چربی‌هایی هستند که به پوست اطراف گونه و چانه تزریق می‌شوند. آنها با کمک حجم تولید شده در گونه و فک زوایای چهره را تغییر داده و زیبا می‌کنند. همچنین با تحریک کلاژن و هیالورونیک اسید موجود در پوست از افتادگی و تحلیل رفتن استخوان‌ها در این ناحیه جلوگیری می‌کنند.

مراحل انجام تزریق برای عملیات زیباسازی صورت:

در این روش عضلات قبل از شروع درمان بی‌حس شده و بدون ایجاد هیچ دردی فرآیند شروع می‌شود.مواد تزریق شده طبق یک اندازه‌گیری دقیق به نواحی خاص وارد می‌شود. این مواد پرکننده باعث کاهش خطوط و چین و چروک می‌شود.

این عملیات طی یک اندازه‌گیری دقیق، با کمک تجهیزات پیشرفته و بهترین مواد اولیه انجام می‌گردد. پی از تزریق نیز برای کاهس درد و تورم پس از بی‌حسی از کرم‌ها و مسکن‌های ضد درد و کبودی برای تسکین درد استفاده می‌شود.

برای باقی ماندن بیشتر آثار درمان طبق توصیه پزشک برای تمدید به مطب ایشان مراجعه کنید.

مزایای انتخاب روش‌های تزریقی در ازای ژینوپلاستی:

 • ایمن و کم تهاجمی‌تر از روش‌های جراحی
 • دوران نقاهت پس از درمان ندارد
 • فروکش کردن سریع‌تر درد و تورم
 • هزینه کمتر
 • جذب شدن مواد تزریقی پس از چند ماه
 • نتایج موقتی اما طولانی مدت
 • مشاهده نتایج فوری بلافاصله پس از تزریق

معایب استفاده از این روش:

 • عوارضی به غیر از تورم و کبودی برای این راهکار گزارش نشده است.
 • خونریزی و قرمزی ناشی از استفاده از سوزن آلوده.
 • امکان عفونت بر اثر استریل نشدن محل تزریق.
 • موقتی بودن و از بین رفتن آثار پس از چند ماه

کدام روش برای من مناسب‌تر است؟

اینکه کدام راه مناسب‌ترین روش برای شما است، تنها به نیاز‌ها و میزان تغییرات در چهره شما بستگی خواهد داشت. پر کننده‌ها یک روش کم‌خطر هستند که می‌توانید روی آنها به عنوان یک روش آزمایشی و موقت حساب کنید. اگر به دنبال یک تغییر موقت هستید نیازی به جراحی نخواهید داشت.

در مقابل اما اگر به دنبال نتیجه دلخواه همیشگی هستید در روش جراحی نتایج کاملا دائمی بوده و برای همیشه برایتان باقی خواهد ماند. بنابراین انتخاب این دو راه تنها به شما بستگی خواهد داشت.

آیا به هنگام اصلاح زاویه صورت بین زنان و مردان تفاوتی وجود خواهد داشت؟

یکی از فاکتور‌های بسیار مهمی که باید با هر عمل جراحی چانه در خاطر داشته باشیم، فرم صورت زنانه و مردانه است. اندازه، شکل و مدل فک در دو جنسیت مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. پزشک باید دقت داشته باشد که تغییرات صورت، هویت جنسیتی فرد بیمار را مختل نکند.

هزینه زاویه‌سازی صورت چقدر است؟

هزینه درمان برای این عملیات زیباسازی متغییر است. این هزینه به روش انتخابی شما جراحی یا غیر جراحی به نوع مواد مورد استفاده، میزان تغییرات مورد نیاز در صورت شما و عوامل دیگر بستگی خواهد داشت. از آنجایی که این نوع جراحی صرفا جنبه زیبایی و نه درمانی دارد، عموما اداره بیمه هزینه‌ای برای آن در نظر نمی‌گیرد. با این وجود می‌توانید از قبل با کارشناس بیمه خود مشورت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید