لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

186

همه افراد با بالا رفتن سن پوستشان چروکیده‌تر و افتاده می‌شود. با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن ساختار الاستیک خود می‌کند. علاوه بر این‌ها، افتادگی صورت با عوارض زیادی مانند اثر جاذبه، الکل یا سیگار و استرس اجتناب ناپذیر می‌شود. در زمینه زیبایی شناسی روش‌های زیادی برای ترمیم افتادگی صورت وجود دارد. لیفت صورت با نخ به عنوان یک روش بسیار موثر استفاده می‌شود و مشکلات ایجاد شده در قسمت صورت ‌را از بین می‌برد. سوالی که برای اغلب خانم‌ها مطرح می‌شود این است که لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ در این مقاله قصد داریم این سوال را پاسخ دهیم و سایر جزئیات این روش را بررسی کنیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید :

لیفت صورت با نخ چیست و چرا انجام می‌شود؟

لیفت صورت با نخ روشی است که افتادگی‌های پوست را بدون برش جراحی برطرف می‌کند. این روش شامل کشیدن پوست آویزان با نخ است به طوری که دیده نمی‌شود و پوست را به نسبت جوان‌تر نشان می‌دهد. این فرآیند برای به دست آوردن ظاهری جوان‌تر، متمایز و روشن انجام می‌شود.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بی‌حسی‌ با استفاده از کرم لیدوکائین اعمال می‌شود. کرم‌های دارای اثر بی‌حسی از احساس درد در فرد جلوگیری می‌کنند. پس از انجام این روش‌ها، سوزن‌ها یا کانول‌هایی با نوک بسیار ظریف در ناحیه‌ای که عمل کشش انجام می‌شود قرار داده می‌شود که از قبل توسط پزشک مشخص می‌شود.

پلی دیوکسانون نوعی نخ جراحی است. این نخ به گونه‌ای قرار می‌گیرد که قسمت پایینی پوست به صورت مورب نسبت به یکدیگر قرار گیرد. با قرارگیری مورب، این اطمینان حاصل می‌شود که کشش محکم‌تری روی بافت‌ها اعمال می‌شود. پوست به میزان دلخواه با توجه به میزان کشش تعیین شده پس از فرآیند قرار دادن نخ کشیده می‌شود. با کشش پوست به کمک نخ‌ها تولید کلاژن که برای پوست مهم است، تحریک می‌شود. به این ترتیب پوست خود را قوی‌تر می‌کند.

اینکه لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد به میزان توانایی پوست شما در تولید کلاژن نیز بستگی دارد.

لیفت صورت با نخ
از بین بردن خط خنده با نخ چگونه است را در این مقاله بخوانید.

چه زمانی اثرات لیفت با نخ ظاهر می‌شود؟

پس از اعمال، اثرات به تدریج دیده می‌شود. بلافاصله پس از انجام، فرد می‌تواند تفاوت را در چهره خود ببیند. هر چه روزهای بیشتری می‌گذرد، تأثیر آن در چهره شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. پس از ۹۰ روز، اثر آن به حداکثر سطح خود می‌رسد.

در این باره بخوانید  جراحی لیفت لب بالا

بهبودی پس از لیفت صورت با نخ

فردی که از روش لیفت صورت با نخ استفاده کرده است می‌تواند بلافاصله پس از انجام عمل به زندگی اجتماعی خود بازگردد. به طور کلی انجام این روش بین ۳۵ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. پس از استفاده، تورم و کبودی خفیفی در صورت فرد مشاهده می‌شود. در چنین حالتی هیچ اقدامی لازم نیست، این کبودی‌ها و تورم‌های خفیف در مدت کوتاهی خود به خود از بین می‌روند.

همچنین ممکن است دو تا سه روز پس از استفاده، خارش روی پوست ایجاد شود. خارش خفیف است و در صورت بروز به طور خودکار ناپدید می‌شود.

 صاف نگه داشتن سر بعد از لیفت از ایجاد ورم و کبودی جلوگیری می‌کند.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

اینکه ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است به عوامل متعددی بستگی دارد. فرآیندهای ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی، ماندگاری بین یک سال تا دو سال ادامه دارد. البته برای فردی که از این روش سود می‌برد مراقبت از خود و پوستش نیز بسیار مهم است. این اثر در مواردی مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و رژیم غذایی نامنظم کاهش می‌یابد. به همین دلیل پس از استفاده باید به سلامت خود توجه کنید.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

مقاله مراقبت های لازم بعد از لیفتینگ پوست را نیز از دست ندهید.

مزایای لیفت صورت با نخ

یکی از مهم‌ترین مزایای لیفت با نخ این است که هیچ گونه عمل جراحی برای سفت کردن پوست انجام نمی‌شود. یکی از مزایای دیگر لیفت، بهبود سریع فرد در مدت زمان کوتاهی است. علاوه بر این، فرد بلافاصله اثر ترمیمی را می‌بیند و می‌تواند حداکثر اثر را در مدت زمان کوتاهی مانند سه ماه مشاهده کند.

در طول استفاده از روش به هیچ وجه نیازی به بیهوشی عمومی نیست. ناحیه مورد نظر با کرم بی حس می‌شود و از احساس ناراحتی در فرد جلوگیری می‌شود. یکی از جنبه‌های سودمند روش این است که فرد پس از اعمال هیچ گونه عارضه منفی را تجربه نمی‌کند.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

بعد از لیفت با نخ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

لیفت صورت با نخ تا زمانی که به درستی و در شرایط مناسب اعمال شود عوارض جدی ندارد. تورم، کبودی، حساسیت، ادم خفیف و فرورفتگی‌هایی ممکن است در ناحیه کاربرد ایجاد شود. همه این اثرات در عرض چند روز برطرف می‌شوند و در پایان عمل هیچ جای زخمی روی پوست باقی نمی‌ماند. پس از انجام عمل، بیمار می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و پس از ۲۴ ساعت آرایش کند. توصیه می‌شود افراد به مدت دو هفته پس از عمل لیفت از انجام کارهای دندانپزشکی، جویدن غذاهای سفت، خوابیدن روی شکم و موقعیت‌هایی که عضلات صورت خود را بیش از حد حرکت می‌دهد خودداری کنند.

در این باره بخوانید  لیفت بینی؛ سریع‌ترین و جذاب‌ترین روش‌ زیبایی بینی
مزایای لیفت صورت با نخ

جمع‌بندی

با انجام روش لیفت صورت با نخ می‌توانید آثار چروکیدگی پو افتادگی را در پوست صورت خود برطرف کنید. این یک روش بدون جراحی است که خیلی سریع انجام می‌شود و بلافاصله بعد از آن می‌توانید به زندگی عادی خود برگردید. ممکن است علائم کمی مثل خارش و قرمزی بعد از آن به وجود آید که بعد از چند روز از بین خواهد رفت. آثار لیفت صورت تا سه ماه بعد از روش همچنان بهبود می‌یابد و بسته به ویژگی‌های پوست و مراقبت از پوست بین یک تا سه سال باقی خواهد ماند.

در این مقاله به این پرسش که لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد پرداختیم و سایر جزئیات این روش را بررسی کردیم. برای اطلاعات بیشتر از سایر مقالات سایت ما دیدن کنید.

منبع: healthline

سوالات متداول میزان ماندگاری لیفت صورت

این فرآیند بسته به تعداد نخ‌هایی که قرار است قرار گیرد بین ۳۰ دقیقه تا حداکثر یک ساعت طول می‌کشد.

همه افراد بین ۳۰ تا ۶۵ سال که مشکلاتی در سفتی پوست احساس می‌کنند و می‌خواهند اثر لیفت صورت طولانی‌تر، موثرتر و بدون جراحی داشته باشند، مناسب‌ترین کاندیدها هستند. مهم این است که افتادگی پوست افراد تحت درمان خیلی پیشرفته نباشد. افرادی که دارای افتادگی بیش از حد پوست و خطوط عمیق هستند نتیجه کاملی از این روش دریافت نمی‌کنند. همچنین فرد نباید در مراحل پیشرفته روند پیری باشد.

تاثیر این روش بسته به تفاوت در میزان متابولیسم افراد مختلف است. به طور کلی، از یک تا چند سال آثار آن باقی می‌ماند. اما در این مرحله، سطح دانش، تجربه پزشک و مراقبت فرد از پوست خود مهم است.

بلافاصله پس از درمان، تورم، خارش، قرمزی قابل مشاهده است. این علائم پس از چند روز خود به خود ناپدید می‌شوند. درمان دندان، ماساژ صورت و ورزش زیاد تا چند هفته پس از درمان توصیه نمی‌شود. همچنین مهم است که برای مدتی به پشت دراز بکشید تا از هر گونه عارضه ای جلوگیری شود.

برای افراد مبتلا به سرطان پیشرفته، بیماران دیابتی، افراد مبتلا به اختلالات انعقادی، کسانی که التهاب ناشی از عفونت در پوست خود دارند، مبتلایان به بیماری‌های خودایمنی شدید، کودکان و زنان باردار نباید استفاده شود. علاوه بر این، افراد مبتلا به آلرژی یا حساسیت مفرط به مواد بیولوژیکی باید این اطلاعات را با پزشک خود در میان بگذارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید