1. خانه
  2. /
  3. لیفت صورت
  4. /
  5. لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

دکتر آرش نجف بیگی

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد

همه افراد با بالا رفتن سن پوستشان چروکیده‌تر و افتاده می‌شود. با افزایش سن، پوست شروع به از دست دادن ساختار الاستیک خود می‌کند. علاوه بر این‌ها، افتادگی صورت با عوارض زیادی مانند اثر جاذبه، الکل یا سیگار و استرس اجتناب ناپذیر می‌شود. در زمینه زیبایی شناسی روش‌های زیادی برای ترمیم افتادگی صورت وجود دارد. لیفت صورت با نخ به عنوان یک روش بسیار موثر استفاده می‌شود و مشکلات ایجاد شده در قسمت صورت ‌را از بین می‌برد. سوالی که برای اغلب خانم‌ها مطرح می‌شود این است که لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ در این مقاله قصد داریم این سوال را پاسخ دهیم و سایر جزئیات این روش را بررسی کنیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید :

لیفت صورت با نخ چیست و چرا انجام می‌شود؟

لیفت صورت با نخ روشی است که افتادگی‌های پوست را بدون برش جراحی برطرف می‌کند. این روش شامل کشیدن پوست آویزان با نخ است به طوری که دیده نمی‌شود و پوست را به نسبت جوان‌تر نشان می‌دهد. این فرآیند برای به دست آوردن ظاهری جوان‌تر، متمایز و روشن انجام می‌شود.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بی‌حسی‌ با استفاده از کرم لیدوکائین اعمال می‌شود. کرم‌های دارای اثر بی‌حسی از احساس درد در فرد جلوگیری می‌کنند. پس از انجام این روش‌ها، سوزن‌ها یا کانول‌هایی با نوک بسیار ظریف در ناحیه‌ای که عمل کشش انجام می‌شود قرار داده می‌شود که از قبل توسط پزشک مشخص می‌شود.

پلی دیوکسانون نوعی نخ جراحی است. این نخ به گونه‌ای قرار می‌گیرد که قسمت پایینی پوست به صورت مورب نسبت به یکدیگر قرار گیرد. با قرارگیری مورب، این اطمینان حاصل می‌شود که کشش محکم‌تری روی بافت‌ها اعمال می‌شود. پوست به میزان دلخواه با توجه به میزان کشش تعیین شده پس از فرآیند قرار دادن نخ کشیده می‌شود. با کشش پوست به کمک نخ‌ها تولید کلاژن که برای پوست مهم است، تحریک می‌شود. به این ترتیب پوست خود را قوی‌تر می‌کند.

اینکه لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد به میزان توانایی پوست شما در تولید کلاژن نیز بستگی دارد.

لیفت صورت با نخ
از بین بردن خط خنده با نخ چگونه است را در این مقاله بخوانید.

چه زمانی اثرات لیفت با نخ ظاهر می‌شود؟

پس از اعمال، اثرات به تدریج دیده می‌شود. بلافاصله پس از انجام، فرد می‌تواند تفاوت را در چهره خود ببیند. هر چه روزهای بیشتری می‌گذرد، تأثیر آن در چهره شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. پس از ۹۰ روز، اثر آن به حداکثر سطح خود می‌رسد.

بهبودی پس از لیفت صورت با نخ

فردی که از روش لیفت صورت با نخ استفاده کرده است می‌تواند بلافاصله پس از انجام عمل به زندگی اجتماعی خود بازگردد. به طور کلی انجام این روش بین ۳۵ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد. پس از استفاده، تورم و کبودی خفیفی در صورت فرد مشاهده می‌شود. در چنین حالتی هیچ اقدامی لازم نیست، این کبودی‌ها و تورم‌های خفیف در مدت کوتاهی خود به خود از بین می‌روند.

همچنین ممکن است دو تا سه روز پس از استفاده، خارش روی پوست ایجاد شود. خارش خفیف است و در صورت بروز به طور خودکار ناپدید می‌شود.

صاف نگه داشتن سر بعد از لیفت از ایجاد ورم و کبودی جلوگیری می‌کند.

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

اینکه ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است به عوامل متعددی بستگی دارد. فرآیندهای ماندگاری از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی، ماندگاری بین یک سال تا دو سال ادامه دارد. البته برای فردی که از این روش سود می‌برد مراقبت از خود و پوستش نیز بسیار مهم است. این اثر در مواردی مانند سیگار کشیدن، مصرف الکل و رژیم غذایی نامنظم کاهش می‌یابد. به همین دلیل پس از استفاده باید به سلامت خود توجه کنید.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

مقاله مراقبت های لازم بعد از لیفتینگ پوست را نیز از دست ندهید.

مزایای لیفت صورت با نخ

یکی از مهم‌ترین مزایای لیفت با نخ این است که هیچ گونه عمل جراحی برای سفت کردن پوست انجام نمی‌شود. یکی از مزایای دیگر لیفت، بهبود سریع فرد در مدت زمان کوتاهی است. علاوه بر این، فرد بلافاصله اثر ترمیمی را می‌بیند و می‌تواند حداکثر اثر را در مدت زمان کوتاهی مانند سه ماه مشاهده کند.

در طول استفاده از روش به هیچ وجه نیازی به بیهوشی عمومی نیست. ناحیه مورد نظر با کرم بی حس می‌شود و از احساس ناراحتی در فرد جلوگیری می‌شود. یکی از جنبه‌های سودمند روش این است که فرد پس از اعمال هیچ گونه عارضه منفی را تجربه نمی‌کند.

بعد از لیفت با نخ باید به چه نکاتی توجه کرد؟

لیفت صورت با نخ تا زمانی که به درستی و در شرایط مناسب اعمال شود عوارض جدی ندارد. تورم، کبودی، حساسیت، ادم خفیف و فرورفتگی‌هایی ممکن است در ناحیه کاربرد ایجاد شود. همه این اثرات در عرض چند روز برطرف می‌شوند و در پایان عمل هیچ جای زخمی روی پوست باقی نمی‌ماند. پس از انجام عمل، بیمار می‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد و پس از ۲۴ ساعت آرایش کند. توصیه می‌شود افراد به مدت دو هفته پس از عمل لیفت از انجام کارهای دندانپزشکی، جویدن غذاهای سفت، خوابیدن روی شکم و موقعیت‌هایی که عضلات صورت خود را بیش از حد حرکت می‌دهد خودداری کنند.

مزایای لیفت صورت با نخ

جمع‌بندی

با انجام روش لیفت صورت با نخ می‌توانید آثار چروکیدگی پو افتادگی را در پوست صورت خود برطرف کنید. این یک روش بدون جراحی است که خیلی سریع انجام می‌شود و بلافاصله بعد از آن می‌توانید به زندگی عادی خود برگردید. ممکن است علائم کمی مثل خارش و قرمزی بعد از آن به وجود آید که بعد از چند روز از بین خواهد رفت. آثار لیفت صورت تا سه ماه بعد از روش همچنان بهبود می‌یابد و بسته به ویژگی‌های پوست و مراقبت از پوست بین یک تا سه سال باقی خواهد ماند.

در این مقاله به این پرسش که لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد پرداختیم و سایر جزئیات این روش را بررسی کردیم. برای اطلاعات بیشتر از سایر مقالات سایت ما دیدن کنید.

منبع: healthline

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر