1. خانه
  2. /
  3. جوانسازی صورت
  4. /
  5. تزریق چربی به صورت
  6. /
  7. لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ کدام را انتخاب کنیم؟

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ کدام را انتخاب کنیم؟

دکتر آرش نجف بیگی

امروزه سرعت حرکت زندگی ما بسیار زیاد شده است. بعضی از ما مجبوریم با عجله هر روز از نقطه به نقطه ای دورتر از شهر برویم تا در شغل خود حاضر شویم و مدت زیادی از وقت خود را در ترافیک و شلوغی بگذارنیم. به همین دلیل، افراد تمایل دارند بدون اینکه از این زندگی پرمشغله جا بمانند، دغدغه‌های زیبایی شناختی خود را نیز برطرف کنند. تغییرات صورت بعد از ۴۰ سالگی برای همه شناخته شده است. پوست نازک‌تر می‌شود و برخی خطوط، رگ‌ها و لکه‌ها روی پوست ایجاد می‌شوند. لیفت صورت با نخ و تزریق چربی دو روش برای ترمیم این مشکلات است. این سوال برای بسیاری از افراد پیش می‌آید که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ به همین دلیل در این مقاله به بررسی بیشتر این دو روش می‌پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

صورت ما چطور پیر و چروک می‌شود؟

پیری صورت به دلیل شل شدن پوست و کشیدگی رباط‌های ساختاری مختلف و همچنین به دلیل شل شدن سیستم عضلانی آپونوروتیک (SMAS) اتفاق می‌افتد. صورت با ظاهر شدن چین‌های بینی و خطوط گونه به سمت پایین کشیده می‌شود. این از دست دادن خاصیت ارتجاعی که منجر به شل شدن پوست می‌شود با از دست رفتن بافت چربی صورت در طول زمان همراه می‌شود که منجر به از دست رفتن حمایت پوست می‌شود.

پر کردن صورت با تزریق چربی

برای اینکه بتوانیم به این پرسش پاسخ دهیم لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی باید ابتدا این دو روش و نحوه انجام آن‌ها را بشناسیم. تزریق چربی به صورت روشی است که در ۳۰ دقیقه تکمیل می‌شود و امکان ترخیص در همان روز وجود دارد. این روش فقط فرورفتگی‌های صورت را پر نمی‌کند بلکه به ایجاد تنش در پوست صورت و جوانسازی صورت با تحریک تولید کلاژن به ترمیم آن می‌پردازد. در کاربردهای صحیح، نتایج کاملا خوشایند و طبیعی هستند.

مدت زمان تزریق چربی به سن و ساختار فردی فرد بستگی دارد. به طور متوسط ​​۳۰ درصد بافت چربی به طور دائم در ناحیه صورت باقی می‌ماند. در بسیاری از مواقع ترجیح بر این است که چربی استخراج شده از بدن خود فرد به صورت فرد تزریق شود.

از بین بردن خط خنده با نخ چگونه است را در این مقاله بخوانید.

پر کردن چربی صورت برای چه کسانی اعمال می‌شود؟

تزریق چربی به صورت را می‌توان از سن ۳۰ سالگی اعمال کرد. افتادگی صورت با بالا رفتن سن مشاهده شود و مناطقی که حجم آن به شدت کاهش یافته است باید در این فرآیند تقویت شوند. به عنوان مثال، با شروع از ۳۰ سالگی و داشتن یک جلسه هر دو تا سه سال، می‌توان در مناطقی که نیاز شدید است در هر جلسه اعمال کرد. این باعث می‌شود ظاهر صورت شما حفظ شود و چربی از دست ندهید. یکی از مواردی که می‌تواند به این پرسش پاسخ دهد که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی همین است که تزریق چربی را می‌توان به صورت یک امر مستمر و برای ترمیم ایرادهای جزئی استفاده کرد. با این حال باید سایر مزایا و معایب دو روش را با هم مقایسه کرد.

اگر فرد در حال حاضر در مراحل پیشرفته پیری باشد، حجم مورد نیاز برای تزریق چربی به صورت بالا خواهد بود. در این حالت، انتقال بافت چربی با حجم بالا را می‌توان در یک جلسه، معمولا به عنوان بخشی از جراحی‌های جوانسازی صورت، روی کل صورت اعمال کرد. کاندیدهای مناسب برای این روش قبل از هر چیز باید افرادی صبور و دارای انتظارات واقع بینانه باشند، زیرا تورمی که بعد از عمل ایجاد می‌شود برای همه یکسان نیست.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یک تکنیک لیفت پوست بدون جراحی است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. این یک فرآیند کوتاه مدت است و حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. فردی که این عمل را انجام می‌دهد می‌تواند بلافاصله به زندگی اجتماعی و فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

توجه به دوره نقاهت می‌تواند انتخاب اینکه لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی موثر باشد.

آیا لیفت صورت با تزریق چربی دائمی است؟

ماندگاری تزریق چربی به صورت می‌تواند ماندگاری متفاوتی داشته باشد. پرکردن چربی صورت را هم می‌توان روشی دائمی و هم غیر دائمی دانست. برای مثال؛ در هر جلسه برنامه، ۱۰ تا ۴۰ از چربی منتقل شده زنده می‌ماند و بقیه سلول‌ها خواهند مرد. این فرآیند در نهایت یک انتقال سلولی است و سلول‌های چربی می‌توانند آسیب ببینند. برخی از سلول‌های زنده مانده نیز اگر نتوانند مویرگی را در جایگاه جدید خود برای تغذیه پیدا کنند، خواهند مرد. بنابراین تقریبا ۲واحد از ۱۰ واحد بافت چربی زنده می‌مانند و این ۲ واحد بازمانده مانند سایر بافت‌های شما عمر می‌کنند و پیر می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بهترین دکتر تزریق چربی،مقاله‌ی بهترین دکتر برای تزریق چربی را از دست ندهید.

آیا لیفت صورت با نخ دائمی است؟

نخ‌ها به طور متوسط ​​۶ ماه تا یک سال روی پوست باقی می‌مانند و بعد جذب می‌شوند و در زیر پوست ناپدید می‌گردند، اما تاثیر آن در نوسازی پوست، رفع چین و چروک و افتادگی همچنان ادامه دارد. این تغییر ساختار تا دو سال طول می‌کشد.

عوارض جانبی تزریق چربی به صورت

عوارض جانبی از عواملی است که می‌تواند در پاسخ به این پرسش که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی تعیین کننده باشد. پس از تزریق چربی به صورت، تورم بسیار محسوسی در ناحیه اعمال ایجاد می‌شود. کبودی نیز ممکن است تا حدودی رخ دهد. در حالی که امکان بازگشت به فعالیت‌های عادی در ۵ تا ۷ روز بعد از تزریق وجود دارد، این روند ممکن است تا سه هفته برای تمام برنامه‌ها طول بکشد. تورم در ۴۸ ساعت پس از استفاده به اوج خود می‌رسد.

در این بین بعضی بیماران ممکن است نگران باشند صورت آن‌ها همین‌طور بماند. در این مرحله بیش از نیمی از تورم ادم است و به طور کامل از بین خواهد رفت. حدود ۳۰ درصد آن بافت چربی است که دفع می‌شود و ۲۰ درصد باقیمانده دائمی خواهد بود که حجم صورت شما را پر خواهد کرد. ممکن است تا ۶ هفته طول بکشد تا صورت به حجم نهایی خود برسد. در طی این دوره، این روند می‌تواند برای بیمارانی که نمی‌توانند اضطراب خود را کنترل کنند یا منتظر کاهش تورم هستند ناراحت کننده باشد.

عوارض جانبی لیفت صورت با نخ چیست؟

بزرگترین مزیت روش لیفت صورت با نخ این است که یک روش غیر جراحی است. نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و با بی‌حسی انجام می‌شود. علاوه بر این، این یک فرآیند بسیار کوتاه مدت است. حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. فردی که لیفت را انجام می‌دهد می‌تواند بلافاصله به زندگی اجتماعی و فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

از آنجایی که در لیفت صورت با نخ و جوانسازی پوست از بی‌حسی موضعی برای بیمار استفاده می‌شود، خطر عوارض بیهوشی که ممکن است در بیمار دیده شود وجود ندارد. قبل از لیفت باید مصرف رقیق‌کننده‌های خون، مسکن‌ها و داروهای مشتق از آسپرین باید یک هفته متوقف شوند.

مقاله مراقبت های لازم بعد از لیفتینگ پوست را نیز از دست ندهید.

زیبایی شناسی با روش لیفت صورت با نخ

اساس روش لیفت صورت با نخ مکانیزمی است که پوست را به تولید مجدد کلاژن به جای کاهش کلاژن تشویق می‌کند. نخ‌های دوخته شده در ناحیه مشکل اثر بلند کنندگی قوی ایجاد می‌کند و افتادگی را رفع می‌کنند. نخ‌هایی که زیر پوست قرار می‌گیرند با ایجاد واکنشی شروع به تولید فیبروبلاست‌های بیولوژیکی، کلاژن و الاستین می‌کنند. این یک رویداد مهم است که اثر لیفتینگ و ضد پیری هدفمند را در برنامه لیفت صورت با نخ افزایش می‌دهد.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟

برای انتخاب هر یک از این دو روش بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. از مزایای تزریق چربی می‌توان به این اشاره کرد که می‌تواند به عنوان یک روش مستمر (هر دو تا سه سال یکبار) برای جلوگیری از بروز چروک استفاده شود و نتایج طولانی‌تری ارائه می‌دهد.

از مزایای لیفت با نخ نیز می‌توان به عدم عوارض و بازگشت سریع به زندگی اجتماعی اشاره کرد.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی

جمع‌بندی

در صورتی که پوست صورت شما در اثر افزایش سن، لاغری شدید یا بیماری دچار چروک یا افتادگی شده است می‌توانید به کمک روش‌های زیبایی صورت خود را جوانتر و زیباتر کنید. روش‌های لیفت با نخ و تزریق چربی از رایج‌ترین روش‌های جوان سازی هستند. در این مقاله این دو روش را معرفی کردیم و مزایا و نحوه انجام هر کدام را شرح دادیم. همچنین سعی کردیم به این پرسش که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی پاسخ دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های زیبایی و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

منبع: webmd

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر