لاغری با دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال چه تفاوتی با روش‌های سنتی‌تر دارد؟

648

روش‌های مختلف لاغری مثل پیکرتراشی، لیپوساکشن، لیپولیز و… هم مثل سایر ابعاد علم پزشکی به تدریج پیشرفت داشته است. یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر ابداع شده و جزو متدهای جدید لاغری محسوب می‌شود، لاغری با دستگاه پال است. در این مطلب، با روش لاغری با دستگاه پال و برخی روش‌های سنتی‌تر آشنا می‌شویم.

در روش‌های مختلف لاغری معمولاً جراح یا اپراتور درگیر فرآیند هستند و این موضوع در صورت طولانی شدن زمان فرآیند، خستگی جراح یا اپراتور دستگاه را به دنبال دارد؛ اما پیشرفت در فناوری منجر به ابداع دستگاهی شد که کاهش کلی خستگی اپراتور را به همراه داشت.

چرا لاغری با دستگاه پال؟

لاغری با دستگاه پال یا همان لیپوساکشن به کمک نیرو با استفاده از کانول مخصوصی انجام می‌شود که از لرزش‌های ریز برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند، به این ترتیب، چربی‌ها می‌توانند از بدن خارج شوند. یکی از مزیت‌های لاغری با دستگاه پال نسبت به روش های سنتی‌تر، این است که پزشک می‌تواند در مدت زمان کمتر، چربی بیشتری را از بدن خارج کند و به این ترتیب، نتایج بهتر و فرآیند ایمن‌تری را خواهیم داشت. از طرف دیگر، دوره نقاهت و پروسه ریکاوری هم آسان‌تر طی خواهد شد.

دستگاه PAL از تکنولوژی‌ای استفاده می‌کند که طی آن برای انتقال راحت  چربی‌ها از کانول، مایع بی‌حسی به ناحیه درمان تزریق می‌شود.

دستگاه‌های لیپوساکشن با کمک قدرت یا همان دستگاه PAL چطور کار می‌کند؟

لیپوساکشن به طور کلی، شامل از بین بردن چربی اضافی از طریق یک لوله نازک است که به آن کانول می‌گویند. در فرآیند سنتی، برش انجام می‌شود و این اجازه می‌دهد کانول داخل برود، چربی‌ها به طور همزمان شکسته شده و از طریق کانول خارج شود. این تکنیک هنوز به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و با حداقل خطر، نتایج رضایت‌بخشی را ارائه می‌کند.

در فرآیند لاغری با دستگاه پال لرزش سریع نوک کانول را داریم که  با نزدیک شدن به بافت چربی بافت را راحت‌تر از هم جدا می کند. این موضوع باعث انجام یک جراحی ملایم‌تر و کارآمدتر می شود که به جراح پلاستیک در روند کار کمک می‌کند.

لاغری با دستگاه پال برای چه افرادی مناسب است؟

لاغری با دستگاه پال برای افرادی مناسب است که می‌خواهند طی فرآیندی سریعتر از روش‌های سنتی مانند لیپوساکشن، چربی‌هایشان را خارج کنند و بدنی لاغرتر و تراشیده‌تر داشته باشند.

چطور عمل جراحی لاغری مناسب برای هر فرد تشخیص داده می‌شود؟

شاید با مطالعه در مورد ویژگی‌های لاغری با دستگاه پال، خیلی از افراد تمایل داشته باشند این نوع از لاغری را انتخاب کنند، اما انتخاب روش لاغری تا حدی به اختیار افراد است و علاوه بر آن باید به عوامل دیگری نیز توجه کرد. عمل جراحی لاغری را نمی‌توان براساس BMI انتخاب کرد. در واقع این موضوع به فاکتورهای متعددی از جمله نوع تغذیه و بیماری‌های احتمالی بستگی دارد. برای مثال به کسانی که ریفلاکس معده دارند، جراحی اسلیو توصیه نمی‌شود یا کسانی که سابقه سرطان فامیلیال معده دارند، نباید جراحی بای‌پس انجام دهند؛ زیرا در این عمل دو قسمت معده از هم جدا می‌شود و دیگر با آندوسکوپ به آن دسترسی نخواهیم داشت تا معده را بررسی کنیم. عمل اسلیو برای این افراد مناسب ‌تر است؛ زیرا در این عمل ۷۵ تا ۸۰ درصد معده برداشته می‌شود و احتمال سرطان معده نیز ۷۵ تا ۸۰ درصد کم می‌شود. در عین حال بخش باقی‌‌مانده معده نیز با آندوسکوپ قابل بررسی است. علاوه بر این، جراحی اسلیو برای کسانی که عادت به ریزه‌خواری دارند، غذا زیاد می‌خورند و نمی‌توانند خودشان را کنترل کنند، مناسب نیست؛ به این دلیل که بعد از عمل جراحی لاغری با این حجم غذا خوردن دوباره معده بزرگ می‌شود و فرد اضافه وزن پیدا می‌کند. البته انتخاب خود بیمار هم در این رابطه اهمیت دارد.

 چرا استقبال از انواع روش‌های لاغری از جمله دستگاه PAL افزایش یافته است؟

تحقیقات و مطالعات گسترده در جوامع پیشرفته نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد افراد از مرد و زن از وضعیت ظاهری اندام خود راضی نیستند و معتقدند باید تغییراتی در بدن آن‌ها چه از طریق رژیم غذایی و یا ورزش و عمل جراحی لاغری صورت گیرد.

با وجود اینکه معیارهای زیبایی و زیبایی‌شناسی در جوامع گوناگون با فرهنگ‌های مختلف، متفاوت بوده و طی قرون بارها دچار تغییر و تحولات بسیار شده است، در مورد شکم اصل زیبایی شناسی همیشه یکسان بوده است: شکم کوچک و محکم و کمر گود رفته در تمامی زمان‌ها و مکان‌ها و جوامع مختلف مورد قبول همگان بوده است.

بدن انسان زمانی دچار چاقی و فرم بد می‌شود که عوامل داخلی (ژنتیکی) و یا خارجی (محیطی) وجود داشته باشد. عامل داخلی همان است که مردم عادی به آن استعداد چاقی می‌گویند و عوامل خارجی معمولاً زیاده‌خوری و یا بدخوری، حاملگی و عدم تحرک است. خبر بد این است که شکم بیشتر از هر جای دیگر بدن تحت تاثیر این عوامل داخلی و خارجی قرار دارد.

این روند از کجا آغاز شد و چطور به متد لاغری با دستگاه پال رسیدیم؟

اولین عمل جراحی لاغری مربوط به عمل جراحی لاغری شکم در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به انجام رسید. این عمل جراحی لاغری که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت می‌گرفت، قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را به صورت قاچ هندوانه در می‌آوردند و پوست دو طرف را بهم می‌دوختند.

اما این عمل جراحی لاغری شکم هم مانند سایر جراحی‌های زیبایی در اوایل قرن بیستم یعنی فاصله پرتنش دو جنگ بزرگ جهانی پیشرفت چندانی نکرد، ولی بعد از آرامشی که بر دنیا حاکم شد و در دهه ۵۰ میلادی جراحان دریافتند که برداشتن پوست و چربی به ترتیبی که ذکر شد، نتایج چندان قابل توجهی ندارد؛ بلکه مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و بدین ترتیب توانستند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند. چون برای این کار باید تمامی پوست شکم را به طرف پایین آن می‌کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می‌شد، تکنیکی ابداع کردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و به طرف پایین حرکت نکند.

مینی آبدومینوپلاستی چطور ابداع شد؟

پس از بهتر شدن نتایج عمل جراحی لاغری و استقبال زیاد بیماران از این عمل، جراحان با برخی افراد روبرو شدند که شکم آنها چندان بزرگ نبود و اسکار (جای عمل) بزرگ بعد از عمل جراحی لاغری برای آنها توجیه نداشت. بنابراین، تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک در دهه هشتاد میلادی به وجود آمد که در این تکنیک، شکاف کوچکتری زیر شکم داده شده و ناف هم جداسازی نمی‌شود، ولی ترمیم عضلات به ترتیبی که گفته شد انجام گرفته و مقدار کمتری پوست و چربی خارج می‌شود. همچنین، اسکار کمتری به جا می‌گذارد و بدین ترتیب در بعضی از بیماران که معمولاً جوان بوده و شکم کوچک‌تری دارند، عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی جای عمل جراحی کلاسیک را گرفت.

به طور کلی، در عمل جراحی لاغری گرچه جدار شکم و پوست در قسمت جلوی شکم صاف شده و پوست و چربی اضافی خارج می‌شود، اما قسمت‌های بالایی ناف و پهلوها که معمولاً کشیده نمی‌شوند، برجسته باقی می‌مانند؛ بنابراین با کشف لیپوساکشن در دهه هشتاد میلادی جراحان زیبایی، ساکشن را برای اصلاح پهلوها و بالای ناف به تکنیک جراحی زیبایی شکم افزودند و به این ترتیب، تاریخ صدساله عمل جراحی شکم با برداشتن ساده پوست و چربی آغاز شده و با جابه‌جایی ناف و ترمیم عضلات شکم و ساکشن وسیع به تکامل رسید و امروزه در جراحی مدرن شکم، ساکشن، بخش جداناپذیری از این عمل می‌باشد.

با این توضیحات بیمارانی که شکم افتاده و بسیار بزرگ دارند، باید خود را برای یک جراحی بزرگ با بیهوشی طولانی و اسکار زیاد زیر شکم، آماده کنند. البته معمولاً جراحان طوری این شکاف را می‌دهند که جای آن زیر لباس زیر و لباس‌های شنای معمولی مخفی شود. همچنین، نقاهت طولانی چند هفته‌ای نیز در انتظار آن‌هاست که البته به‌عنوان پاداش این زحمات، یک شکم صاف و پهلوهای تو رفته حتی بهتر از زمان پیش از بارداری خواهند داشت.

هزینه‌های جراحی لاغری شامل چه مواردی می‌شود؟

قیمت جراحی‌های لاغری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که قصد انجام این کار را دارند. برای اکثر افراد سوال است که هزینه‌ی جراحی های لاغری چقدر بوده و چگونه محاسبه می‌شود. عوامل بسیاری در هزینه‌ی جراحی لاغری تاثیرگذارند، مانند پوشش بیمه، میزان سلامت فرد، محل انجام جراحی و عواملی از این قبیل. همچنین، برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوره تلفنی مطب دکتر نجف بیگی تماس حاصل کنید.

قیمت جراحی های لاغری به عوامل زیر بستگی دارد:

 نوع جراحی لاغری:

با توجه به انواع جراحی لاغری شامل بای‌پس معده، حلقه قابل تنظیم معده، اسلیو معده، اسلیو معده همراه با سوئیچ عثنی عشری، بالون معده یا سایر روش ها (جایگذاری دستگاه های الکتریکی یا استفاده از دستگاه PAL) قیمت هر یک نیز متغیر است.

دستمزد جراح لاغری:

این عامل تا حد بسیاری به محل زندگی، تجربه‌های پزشک و پیچیدگی جراحی انتخابی بیمار بستگی دارد.

بیمارستان یا محل عمل جراحی لاغری:

هزینه‌ها می‌تواند تا حدودی به محل انجام عمل جراحی لاغری و خدمات ارائه شده توسط بیمارستان یا کلینیک بستگی داشته باشد.

هزینه‌های دیگر شامل:

 • هزینه متخصصان بیهوشی
 • هزینه دستیاران جراح
 • هزینه وسایل جراحی
 • هزینه مشاور (در صورت نیاز)
 • جلسات و ویزیت‌های پزشک پس از جراحی

 

در ادامه می توانید سوالات متداول در زمینه ی لاغری با دستگاه پال را مطالعه فرمایید.

اصل مکانیسم دستگاه پال همان ساکشن های قدیم است، با این تفاوت که دیگر عارضه های دستگاه‌های قدیم را ندارند و کاملاً بی خطر هستند.

در پیکر تراشی با دستگاه پال اصلاً نیازی به برش و بخیه نیست و این عمل از طریق سوراخ های کوچک بر روی سطح پوست انجام می‌شود.

هزینه ها بستگی به میزان چربی‌های تجمع یافته در نواحی مختلف بدن فرد دارد، که در معاینه و مشاوره حضوری مشخص می‌شود.

پوشیدن گن بعد از عمل به مدت ۲ الی ۳ ماه الزامی است و تحرک داشتن و پیاده‌روی از فردای روز عمل بسیار به کاهش ورم کمک خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. شیرازی می گوید

  این عمل جراحی با بیهوشی انجام میشود یا با بی حسی موضعی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل جراحی لاغری با دستگاه پال در واقع یک جراحی سرپایی با بی‌حسی موضعی هست که نیاز به بیهوشی ندارد، ولی به لحاظ شرایط اضطراری در بیمارستان انجام می‌شود، برای اینکه در بیمارستان تجهیزات و امکانات کامل وجود دارد
   چنانچه بیمار تمایل داشته باشد می توان از بیهوشی عمومی برای این عمل استفاده کرد.

 2. ناشناس می گوید

  دکتر کدوم رو توصیه می کنن؟ لاغری با دستگاه پال یا اولترازد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص این مورد که چه نوع دستگاهی برای شما مناسب تر است، فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید