لیپوساکشن با دستگاه پال یا لاغری با دستگاه پال چگونه است؟ و کاندیدای مناسب لاغری با دستگاه PAL

لاغری با دستگاه پال چه تفاوتی با روش‌های سنتی‌تر دارد؟

41,752

روش‌های مختلف لاغری مثل پیکر تراشی، لیپوساکشن، لیپولیز و… هم مثل سایر ابعاد علم پزشکی به تدریج پیشرفت داشته است. یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر ابداع شده و جزو متدهای جدید لاغری محسوب می‌شود، لیپوساکشن با دستگاه پال است. در این مطلب، با روش لاغری با دستگاه پال و برخی روش‌های سنتی‌تر آشنا می‌شویم.

در روش‌های مختلف لاغری شکم و پهلو معمولاً جراح یا اپراتور درگیر فرآیند هستند و این موضوع در صورت طولانی شدن زمان فرآیند، خستگی جراح یا اپراتور دستگاه را به دنبال دارد؛ اما پیشرفت در فناوری منجر به ابداع دستگاهی شد که کاهش کلی خستگی اپراتور را به همراه داشت.

در ویدیو زیر نمونه لاغری بازو با دستگاه پال توسط دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده میکنید :

چرا لاغری با دستگاه پال؟

لاغری با دستگاه پال یا همان لیپوساکشن به کمک نیرو با استفاده از کانول مخصوصی انجام می‌شود که از لرزش‌های ریز برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند، به این ترتیب، چربی‌ها می‌توانند از بدن خارج شوند. یکی از مزیت‌های لیپوساکشن با دستگاه پال نسبت به روش های سنتی‌تر، این است که پزشک می‌تواند در مدت زمان کمتر، چربی بیشتری را از بدن خارج کند و به این ترتیب، نتایج بهتر و فرآیند ایمن‌تری را خواهیم داشت. از طرف دیگر، دوره نقاهت و پروسه ریکاوری هم آسان‌تر طی خواهد شد.

دستگاه PAL از تکنولوژی‌ای استفاده می‌کند که طی آن برای انتقال راحت  چربی‌ها از کانول، مایع بی‌حسی به ناحیه درمان تزریق می‌شود.

دستگاه‌های لیپوساکشن با کمک قدرت یا همان دستگاه PAL چطور کار می‌کند؟

لیپوساکشن به طور کلی، شامل از بین بردن چربی اضافی از طریق یک لوله نازک است که به آن کانول می‌گویند. در فرآیند سنتی، برش انجام می‌شود و این اجازه می‌دهد کانول داخل برود، چربی‌ها به طور همزمان شکسته شده و از طریق کانول خارج شود. این تکنیک هنوز به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و با حداقل خطر، نتایج رضایت‌بخشی را ارائه می‌کند.

در فرآیند لاغری با دستگاه پال لرزش سریع نوک کانول را داریم که  با نزدیک شدن به بافت چربی بافت را راحت‌تر از هم جدا می کند. این موضوع باعث انجام یک جراحی ملایم‌تر و کارآمدتر می شود که به جراح پلاستیک در روند کار کمک می‌کند.

لاغری با دستگاه پال به به صورت لرزشی و در هم شکستن چربی های بدن است

اقدامات قبل از لاغری با دستگاه پال چیست؟

بدیهی است که پیش از هر عمل جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی، باید اقداماتی را انجام دهید و نکاتی را بدانید. درک این نکات کمک می‌کند تا شرایط بهتری را بعد از عمل تجربه کنید و بهترین نتیجه را از آن مشاهده کنید. استفاده از دستگاه پال برای لیپوساکش نیز شامل نکاتی است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. حداقل دو هفته پیش از عمل مصرف سیگار، الکل و قلیان را کنار بگذارید.
 2. مصرف داروهای رقیق کننده خون و دمنوش‌های اینچنینی را دو هفته پیش از عمل قطع کنید.
 3. حتما گن مخصوص بعد از لیپوساکشن را با مشورت پزشک تهیه کنید.
 4. پیش از مراجعه جهت انجام لیپوساکشن حتما سوابق پزشکی را در اختیار جراح قرار دهید.
 5. حساسیت‌های دارویی را لیست کنید و به پزشک متخصص‌تان ارائه کنید.
 6. در خصوص انتظارات و هدفتان از لیپوساکشن با دستگاه پال، با پزشک صحبت کنید.
عکس دستگاه پال

مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن با دستگاه پال

یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین موارد تعیین کننده موفقیت هر عمل جراحی، توجه به مراقبت‌های بعد از انجام آن است. معمولا پزشک نهایت سعی و تلاش خود را می‌کند تا بهترین نتیجه را برای مراجعه کننده خود فراهم کند. اما مراقبت از این نتیجه برعهده خود فرد است. شما نیز با درک مراقبت‌های بعد از لیپوساکشن با دستگاه پال می‌توانید نتیجه مطلوبی از آن مشاهده کنید. در ادامه به این مراقبت‌ها اشاره می‌کنیم.

 1. جوراب واریس و گن مخصوص را به توصیه پزشک استفاده کنید.
 2. حتما هر دو ساعت یک بار از روی تخت به کمک همراه بلند شده و کمی قدم بزنید.
 3. محل برش در سطح پوست را با توجه به پروتکل‌های بهداشتی شست و شو داده و پانسمان کنید.
 4. هیچ فشاری به محل زخم و لیپوساکشن وارد نکنید.
 5. ماساژ روزانه را طبق توصیه پزشک انجام دهید و یا برای ماساژ به محل مطب مراجعه کنید.
 6. مصرف داروهای تجویز شده بعد از عمل را جدی بگیرید و راس ساعت مقرر از آن‌ها استفاده کنید.
 7. رعایت اصول توصیه‌ شده توسط پزشک جهت استحمام اهمیت زیادی دارد.
 8. حتما رژیم غذایی سالم خوری را رعایت کنید و خوراکی‌های حاوی مواد نگهدارنده نخورید.
 9. سعی کنید مصرف نمک را کاهش دهید.
 10. از تغذیه مقوی و خوراکی‌های مفید مانند آناناس استفاده کنید تا سرعت بهبودی را افزایش دهید.
در این باره بخوانید  عمل جراحی لاغری بازو یا لیفت بازو چیست؟ (براکیوپلاستی)
کاندیدای مناسب لاغری با دستگاه پال

لاغری با دستگاه پال برای چه افرادی مناسب است؟

لاغری با دستگاه پال مانند لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که می‌خواهند طی فرآیندی سریعتر از روش‌های سنتی مانند لیپوساکشن، چربی‌هایشان را خارج کنند و بدنی لاغرتر و تراشیده‌تر داشته باشند.

مزایای دستگاه پال چیست؟

برای استفاده از هر تکنیک جراحی، نیاز به درک مزایای آن داریم. در این بخش به مزایای دستگاه پال اشاره می‌کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در خصوص استفاده از آن بگیرید.

 • میزان خستگی که دستگاه پال برای پزشک ایجاد می‌کند، یک سوم دستگاه‌های رایج در لیپوماتیک و لیپوساکشن است.
 • دقت لیپوساکشن با دستگاه پال بسیار بالا است و امکان استفاده از آن در نقاط حساس و ظریف وجود دارد.
 • میزان ایمن بودن لیپوساکشن با پال بسیار بالاتر از سایر روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک است.
 • حجم چربی تخلیه شده از بدن در لیپوساکشن با دستگاه پال بسیار بیشتر از سایر روش ها است. (حدود ۳۰% بیشتر)
 • عوارض استفاده از دستگاه پال بسیار نادر و اندک است.
 • ریسک بروز آسیب به بافت‌های مجاور در لیپوساکشن با دستگاه پال کم‌تر از دیگر روش‌ها است.
 • میزان دقت و ظرافت پیکرتراشی با استفاده از دستگاه پال بسیار بالا و مطلوب است.

اگر به بهترین دکتر جراح پیکر تراشی در تهران مراجعه کنید، شانس این را خواهید داشت که بدن خود را از شر چربی‌های اضافه رها کنید و تولدی دوباره به زیبایی اندام خود ببخشید. 

عوارض لیپوساکشن با دستگاه پال چیست؟

در تمامی روش‌های کاهش حجم چربی در بدن، مزایا و معایبی وجود دارد که با درک آن می‌توانید به خوبی متوجه فرآیند کلی جراحی بشوید. با درک عوارض لیپوساکشن با دستگاه پال نیز می‌توانید عاقلانه در خصوص آن تصمیم‌ گیری کنید.

 • تحریک کلاژن سازی در لیپوساکشن با دستگاه پال وجود ندارد و ریسک افتادگی پوست وجود دارد.
 • لیپوساکشن با دستگاه پال بستگی به تخصص و ظرافت عملکرد پزشک دارد و هیچ واکنش هوشمندانه‌ای در این سبک لیپوساکشن قدرتی وجود ندارد.
 • تورم و درد بعد از لیپوساکشن با این روش کماکان وجود دارد.
عوارض لاغری با دستگاه پال

تفاوت لاغری با پال نسبت به لیپوماتیک

برای درک بهتر لیپوساکشن قدرتی یا پال، بهتر است بدانید که این روش چگونه انجام می‌شود. دستگاه پال با داشتن لوله کانولا مرتعش و دارای ویبره، قادر است تا بدون اعمال فشار توسط پزشک متخصص، چربی‌ها را تخلیه کند. همین موضوع موجب شده است تا پزشک هیچ خستگی در زمان جراحی احساس نکند. چرا که برخلاف لیپوماتیک، ناچار به عقب و جلو بردن مکرر لوله کانولا ندارد.

همین ویژگی موجب شده است تا لاغری با پال بسیار ظریف‌تر از لیپوماتیک باشد. عملکرد پزشک بدون خستگی قطعا بسیار بهتر از سایر روش‌هایی است که نیازمند صرف وقت و انرژی بیشتری در پزشک خواهد بود.

چطور عمل جراحی لاغری مناسب برای هر فرد تشخیص داده می‌شود؟

شاید با مطالعه در مورد ویژگی‌های لاغری با دستگاه پال، خیلی از افراد تمایل داشته باشند این نوع از لاغری را انتخاب کنند، اما انتخاب روش لاغری تا حدی به اختیار افراد است و علاوه بر آن باید به عوامل دیگری نیز توجه کرد. عمل جراحی لاغری را نمی‌توان براساس BMI انتخاب کرد.

در واقع این موضوع به فاکتورهای متعددی از جمله نوع تغذیه و بیماری‌های احتمالی بستگی دارد. برای مثال به کسانی که ریفلاکس معده دارند، جراحی اسلیو توصیه نمی‌شود یا کسانی که سابقه سرطان فامیلیال معده دارند، نباید جراحی بای‌پس انجام دهند؛ زیرا در این عمل دو قسمت معده از هم جدا می‌شود و دیگر با آندوسکوپ به آن دسترسی نخواهیم داشت تا معده را بررسی کنیم.

عمل اسلیو برای این افراد مناسب ‌تر است؛ زیرا در این عمل ۷۵ تا ۸۰ درصد معده برداشته می‌شود و احتمال سرطان معده نیز ۷۵ تا ۸۰ درصد کم می‌شود. در عین حال بخش باقی‌‌مانده معده نیز با آندوسکوپ قابل بررسی است. علاوه بر این، جراحی اسلیو برای کسانی که عادت به ریزه‌خواری دارند، غذا زیاد می‌خورند و نمی‌توانند خودشان را کنترل کنند، مناسب نیست؛ به این دلیل که بعد از عمل لاغری با این حجم غذا خوردن دوباره معده بزرگ می‌شود و فرد اضافه وزن پیدا می‌کند. البته انتخاب خود بیمار هم در این رابطه اهمیت دارد.

این روند از کجا آغاز شد و چطور به متد لاغری با دستگاه پال رسیدیم؟

اولین عمل جراحی لاغری مربوط به عمل جراحی شکم در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم به انجام رسید. این عمل جراحی لاغری که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت می‌گرفت، قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را به صورت قاچ هندوانه در می‌آوردند و پوست دو طرف را بهم می‌دوختند.

اما این عمل جراحی لاغری شکم هم مانند سایر جراحی‌های زیبایی در اوایل قرن بیستم یعنی فاصله پرتنش دو جنگ بزرگ جهانی پیشرفت چندانی نکرد، ولی بعد از آرامشی که بر دنیا حاکم شد و در دهه ۵۰ میلادی جراحان دریافتند که برداشتن پوست و چربی به ترتیبی که ذکر شد، نتایج چندان قابل توجهی ندارد؛ بلکه مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و بدین ترتیب توانستند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند.

در این باره بخوانید  لیفت گردن برای جوانسازی پوست(پلاتیسماپلاستی)

چون برای این کار باید تمامی پوست شکم را به طرف پایین آن می‌کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می‌شد، تکنیکی ابداع کردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و به طرف پایین حرکت نکند.

 چرا استقبال از انواع روش‌های لاغری از جمله دستگاه PAL افزایش یافته است؟

تحقیقات و مطالعات گسترده در جوامع پیشرفته نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد افراد از مرد و زن از وضعیت ظاهری اندام خود راضی نیستند و معتقدند باید تغییراتی در بدن آن‌ها چه از طریق رژیم غذایی و یا ورزش و عمل جراحی لاغری صورت گیرد.

با وجود اینکه معیارهای زیبایی و زیبایی‌شناسی در جوامع گوناگون با فرهنگ‌های مختلف، متفاوت بوده و طی قرون بارها دچار تغییر و تحولات بسیار شده است، در مورد شکم اصل زیبایی شناسی همیشه یکسان بوده است: شکم کوچک و محکم و کمر گود رفته در تمامی زمان‌ها و مکان‌ها و جوامع مختلف مورد قبول همگان بوده است.

بدن انسان زمانی دچار چاقی و فرم بد می‌شود که عوامل داخلی (ژنتیکی) و یا خارجی (محیطی) وجود داشته باشد. عامل داخلی همان است که مردم عادی به آن استعداد چاقی می‌گویند و عوامل خارجی معمولاً زیاده‌خوری و یا بدخوری، حاملگی و عدم تحرک است. خبر بد این است که شکم بیشتر از هر جای دیگر بدن تحت تاثیر این عوامل داخلی و خارجی قرار دارد.

مینی آبدومینوپلاستی چطور ابداع شد؟

پس از بهتر شدن نتایج عمل جراحی لاغری و استقبال زیاد بیماران از این عمل، جراحان با برخی افراد روبرو شدند که شکم آنها چندان بزرگ نبود و اسکار (جای عمل) بزرگ بعد از عمل جراحی لاغری برای آنها توجیه نداشت.

بنابراین، تکنیک جراحی مینی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک در دهه هشتاد میلادی به وجود آمد که در این تکنیک، شکاف کوچکتری زیر شکم داده شده و ناف هم جداسازی نمی‌شود، ولی ترمیم عضلات به ترتیبی که گفته شد انجام گرفته و مقدار کمتری پوست و چربی خارج می‌شود. همچنین، اسکار کمتری به جا می‌گذارد و بدین ترتیب در بعضی از بیماران که معمولاً جوان بوده و شکم کوچک‌تری دارند، عمل جراحی مینی ابدومینوپلاستی جای عمل جراحی کلاسیک را گرفت.

به طور کلی، در عمل جراحی لاغری گرچه جدار شکم و پوست در قسمت جلوی شکم صاف شده و پوست و چربی اضافی خارج می‌شود، اما قسمت‌های بالایی ناف و پهلوها که معمولاً کشیده نمی‌شوند، برجسته باقی می‌مانند؛ بنابراین با کشف لیپوساکشن در دهه هشتاد میلادی جراحان زیبایی، ساکشن را برای اصلاح پهلوها و بالای ناف به تکنیک جراحی زیبایی شکم افزودند و به این ترتیب، تاریخ صدساله عمل جراحی شکم با برداشتن ساده پوست و چربی آغاز شده و با جابه‌جایی ناف و ترمیم عضلات شکم و ساکشن وسیع به تکامل رسید و امروزه در جراحی مدرن شکم، ساکشن، بخش جداناپذیری از این عمل می‌باشد.

با این توضیحات بیمارانی که شکم افتاده و بسیار بزرگ دارند، باید خود را برای یک جراحی بزرگ با بیهوشی طولانی و اسکار زیاد زیر شکم، آماده کنند. البته معمولاً جراحان طوری این شکاف را می‌دهند که جای آن زیر لباس زیر و لباس‌های شنای معمولی مخفی شود. همچنین، نقاهت طولانی چند هفته‌ای نیز در انتظار آن‌هاست که البته به‌عنوان پاداش این زحمات، یک شکم صاف و پهلوهای تو رفته حتی بهتر از زمان پیش از بارداری خواهند داشت.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

اصل مکانیسم دستگاه پال همان ساکشن های قدیم است، با این تفاوت که دیگر عارضه های دستگاه‌های قدیم را ندارند و کاملاً بی خطر هستند.

در پیکر تراشی با دستگاه پال اصلاً نیازی به برش و بخیه نیست و این عمل از طریق سوراخ های کوچک بر روی سطح پوست انجام می‌شود.

هزینه ها بستگی به میزان چربی‌های تجمع یافته در نواحی مختلف بدن فرد دارد، که در معاینه و مشاوره حضوری مشخص می‌شود.

پوشیدن گن بعد از عمل به مدت ۲ الی ۳ ماه الزامی است و تحرک داشتن و پیاده‌روی از فردای روز عمل بسیار به کاهش ورم کمک خواهد کرد.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

ممکن است شما دوست داشته باشید
54 نظرات
 1. منصوری می گوید

  سلام اقای دکتر خسته نباشین آیا بعد از عمل لیپوماتیک ماساژ با دستگاهی رو توصیه میکنین یا ورم خود به خود از بین میرود ؟ ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله برای بهبود سریعتر بهتر است از ماساژ های مخصوص با دستگاه استفاده نمایید.

 2. مینا می گوید

  سلام وقت بخیر آقای دکتر اگر چربی به باسن و سینه تزیق بشه بصورت توده نمیشه بعداز مدتی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد.

 3. مینا می گوید

  سلام من دو زایمان داشتم .ولی افتادگی شکم ندارم.فقط کمی شکم دراوردم.این عمل برای من مناسبه؟ خطر آمبولی نداره.وزنم ۵۸کیلو وقد۱۵۸هستم.میشه چربی بعد به صورت تزریق کرد؟ ممنون از پاسخگویتون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه چه دستگاهی برای تخلیه چربی شکم شما مناسب است فقط با جراح متخصص است. بله می توانید مقداری از چربی تخلیه شده را به صورت خود تزریق نمایید که در جوانسازی صورت بسیار مناسب است.

 4. ناشناس می گوید

  سلام من میخوام سینم کوچیک کنم شله چکار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر می خواهید سینه را کوچک کنید باید ماموپلاستی انجام دهید که همراه با آن لیفت سینه نیز برای شما انجام می شود.

 5. مریم شریعت فر می گوید

  سلام اقای دکتر برای کسانی که افتادگی شکم دارند بخاط ر زایمان حتما باید ابدو مینو پلاستی بشن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله و اگر افتادگی شکم نداشته باشید نیازی به ابدومینوپلاستی ندارید.

 6. زیبا سادات موسوی می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید خطر آمبولی تو عمل پال چقدر هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود خطر آمبولی به صفر می رسد.

 7. ناشناس می گوید

  سلام آقای دکتر
  طرز کار این دستگاه چگونه است یعنی لوله ای که داخل میشه به اندامهای داخلی صدمه نمیزنه یا خونریزی بکنه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود خطری سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد.

 8. ناشناس می گوید

  دوره نقاهت واسه لیپو چند روز هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   از فردای روز عمل باید روزانه حداقل یک ساعت پیاده روی داشته باشید.

 9. مستانه می گوید

  مستانه
  سلام آقای دکتر.برای کوچک کردن دوسایز سینه(تخلیه چربی)حتما باید جراحی باز بشه؟نمیشه از دستگاههایی مانند لیپوست و…..استفاده شود؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای خانم ها نمی توان از روش ساکشن برای تخلیه چربی سینه استفاده کرد.

 10. جمال الدین می گوید

  ایا بعداز عمل پال چاقی بر میگردد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در موضعی که جراحی شده خیر ولی در صورت عدم رعایت رژیم غذایی ممکن است در نواحی دیگر تجمع چربی ایجاد شود.

 11. زهرا می گوید

  عمل پال برای من که ۲۰سالم هست ایا مشکلی نداره میتونم انجام بدم؟وزن زیادی ام ندارم فقط برای تخت شدن شکم و پهلو میخوام انجامش بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید و بعد آز آن نوع دستگاهی که برای شما مناسب است انتخاب می شود.

 12. ناشناس می گوید

  با عرض سلام و ادب دکتر جان دستگاه ویزر هم کار آیی دستگاه پال رو داره؟ و جز دستگاه های پیشرفته از نظر ایمنی و تخلیه مناسب چربی محسوب میشه یا خیر؟ سپاس گزارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تمامی این دستگاه ها یک کار را انجام می دهند ولی بسته به ناحیه و حجم و شرایط بیمار از دستگاه های مختلفی برای پیکرتراشی استفاده می شود.
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود خطری برای بیمار ایجاد نمی کند.

 13. ناشناس می گوید

  یک عمل خوب تاچند کیلو وزن کم می‌کند؟؟؟.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   کاهش وزن بستگی به میزان چربی دارد که از بدن تخلیه می شود.

 14. فاطمه می گوید

  سلام
  آیا تاثیری برای بارداری دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- لاغری با دستگاه پال با بارداری تداخلی ندارد.

 15. ناشناس می گوید

  سلام تفاوت قیمت لیبوسکشن با دستگاه بال چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. لیلا می گوید

  سلام دو سال پیش تزریق چربی به باسن انجام دادم الان بعضی نواحی آهکی و سفت شده با دستگاه پال میشه تخلیه کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص راه حل مشکل شما باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. محمدرضاهارونى می گوید

   درود برشماجناب دکترنجف بیگى
   ضمن پوزش ازاینکه وقت شماراگرفتم
   ٣-عمل لیپوساکشن ولیپوست ولیپولیزچه تفاوتى دارند؟دستگاه واترجتباپال چه فرقی درانجام عمل دارند؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    تمام این دستگاه ورژن های پیشرفته دستگاه های لیپوساکشن قدیمی هستند که با پیشرفت تکنولوژی عوارض قدیم در این دستگاه ها به شدت کاهش یافته. و در هر کدام از این دستگاه ها برای جداسازی چربی ها از یک تکنیک خاص استفاده می شود که با توجه به ناحیه و میزان چربی منطقه نوع دستگاه انتخاب می شود.

 17. علیرضا می گوید

  سلام جراحی با دستگاه پال برای ادمای خیلی چاقم انجام میشه ؟کسایی که اضافه وزن خیلی زیاد دارن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای کسانی که BMI بالایی دارند باید در چندین مرحله چربی ها تخلیه شود. زیرا اگر در یک جلسه همه چربی های اضافه تخلیه شود به بدن فشار می آید.
   برای تشخیص این مورد که چه عملی برای شما مناسب است باید حتما مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای گرفتن وقت و مشاوره رایگان لطفا با شما ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. سونتا می گوید

  سلام میخاستم در باره دستگاهی پال سوالی کنم ایا در یک جلسه لاغرمشید یا چند جلسه دارد و هزینه اش چقده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   اصل مکانیسم دستگاه پال همان ساکشن های قدیم است، با این تفاوت که دیگر عارضه های دستگاه‌های قدیم را ندارند و کاملاً بی خطر هستند. و چنانچه چربی بدن زیاد نباشد در یک جلسه تمام چربی های اضافه تخلیه می شود.
   برای تعیین هزینه حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید. برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. ناشناس می گوید

  سلام بعد چ مدتی جای سوراخها از بین میرود و ایا دردش سرسام اور هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   زمانی که جای سوراخ خای عمل از بین می رود بستگی به بدن شخص دارد. در برخی افراد به صورت کامل از بین می رود و برخی ممکن است تا ۸۰ % محو شود.
   درد این عمل به حدی نیست که شخص نتواند تحمل کند.

 20. مهسا می گوید

  برای کسی که چربی کمی از بدنش قراره برداشته بشه فرقی داره با دستگاه پال یا لیپوماتیک انجام بده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همانطور که قبلا توضیح داده شده، نوع دستگاه بسته به ناحیه مورد نظر و حجم چربی آن منطقه مشخص می شود. و تشخیص این موضوع فقط با پزشک متخصص است.

 21. نازی می گوید

  سلام-دستگاه پال روی بدن سوراخ ایجاد می کنه فقط یا نیاز به بیهوشیه و جراحی عمیقه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   انتخاب بی حسی موضعی با بیهوشی عمومی بسته به اندام ،وسعت ناحیه مورد عمل و درخواست خود بیمار و شرایط جسمانی شخص انتخاب می شود.

   1. ناشناس می گوید

    ایا دستگاه پال نسبت به دستگاهه دیگه دردش کمتر هست ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     خیر، تفاوت محسوسی در درد ها بعد از انجام پیکرتراشی با استفاده از دستگاه های مختلف وجود ندارد.

 22. ناشناس می گوید

  دکتر کدوم رو توصیه می کنن؟ لاغری با دستگاه پال یا اولترازد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص این مورد که چه نوع دستگاهی برای شما مناسب تر است، فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 23. شیرازی می گوید

  این عمل جراحی با بیهوشی انجام میشود یا با بی حسی موضعی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل جراحی لاغری با دستگاه پال در واقع یک جراحی سرپایی با بی‌حسی موضعی هست که نیاز به بیهوشی ندارد، ولی به لحاظ شرایط اضطراری در بیمارستان انجام می‌شود، برای اینکه در بیمارستان تجهیزات و امکانات کامل وجود دارد
   چنانچه بیمار تمایل داشته باشد می توان از بیهوشی عمومی برای این عمل استفاده کرد.

   1. ناشناس می گوید

    دستگاه پال همان لیپوماتیک هست؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دستگاه پال، لیپوماتیک، لیپوست، واترجت و غیر ، نوعی از دستگاه های ساکشن هستند که برای خارج کردن چربی از آنها استفاده می شود.

  2. مهلا می گوید

   سلام جناب دکتر
   بعد از عمل چند روز نقاهت زمان میبره؟ و ایا عمل خیلی درد ناک است؟ احتمال بازگشت و چاقی چقدر است؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    از فردای روز عمل باید روزانه یک ساعت پیاده روی کنید. و در صورت افزایش وزن ناحیه ای که جراحی شده چاق نمی شود و تجمع چربی در نواحی مختلف روی خواهد داد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید