علت فرو رفتگی نوک سینه و روش های تشخیص و درمان آن

146,002

علت فرو رفتن نوک سینه یا فرورفتگی نیپل چیست؟ درمان فرورفتگی نوک سینه چیست؟ تشخیص فرورفتگی نوک سینه چگونه است؟

جراحی فرو رفتگی نوک سینه برای چه کسانی توصیه می شود؟ مراقبت های بعد از درمان فرورفتگی نوک سینه چیست؟ آیا امکان شیردهی به نوزاد بعد از جراحی نوک سینه وجود دارد؟

در این مقاله به پاسخ این سوالات و همه نکاتی که باید درباره فرو رفتگی نوک سینه بدانید پرداخته‌ایم.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

همین طور می‌توانید از پرسش و پاسخ دیگر افراد در قسمت نظرات کاربران اطلاعات خوبی کسب کنید.

تشخیص نوع فرورفتگی سینه و درمان آن

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

فرورفتگی نوک سینه، از جمله مشکلاتی است که هم در بانوان و هم در آقایان اتفاق می‌افتد. این عارضه گاهی ممکن است مادرزادی بوده و از بدو تولد در فرد مشاهده گردد که در این صورت نباید نگران بود و گاهی ممکن است نشانه‌ی بیماری سرطان پستان باشد. این عارضه، پس از تشخیص توسط جراح پلاستیک، با جراحی ماموپلاستی درمان می‌شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که عوارض این جراحی، به مهارت پزشک و میزان فرورفتگی سینه، بستگی دارد. در این عارضه، نوک پستان با درجات مختلف به سمت داخل متمایل می‌شود. در درجات اولیه، نوک پستان به اطراف متمایل گشته و در درجات فرورفتگی بیشتر، نوک پستان مشاهده نمی‌شود.

علت ایجاد فرورفتگی سینه

 • چاقی و اضافه وزن بیش از اندازه
 • بزرگ و پهن بودن عضلات سینه
 • وجود عارضه‌ی مادرزادی
 • کوتاه بودن مجاری شیری به دلیل عدم رشد این مجاری نسبت به سایر بافت‌های سینه

علائم فرورفتگی سینه در بانوان

 • عفونت
 • ترشح از نوک سینه
 • ایجاد کیست و گشاد شدن مجاری شیری
 • خارش و ایجاد درد موضعی

جراح پلاستیک با ایجاد برش در زیر سینه و کنار زدن پوست، قطع یا آزاد کردن مجاری شیردهی کوتاه، نوک سینه را برجسته می‌کند. مهارت جراح و میزان فرورفتگی در حفظ قدرت شیردهی بسیار موثر است. تشخیص فرورفتگی پستان، به وسیله‌ی معاینه‌ی دقیق توسط پزشک و انجام آزمایشات مشخص می‌گردد. درصورتی که فرورفتگی تازه شکل گرفته باشد و ترشح از نوک پستان خارج گردد، باید این عارضه را جدی گرفت؛ زیرا ممکن است خطر سرطان، فرد را تهدید کند.

مراقبت‌های پس از جراحی

_ وجود درد، ورم و کبودی بعد از عمل طبیعی است.

_ استفاده ار کمپرس سرد و گرم

_ انجام فعالیت سبک تا ۵ روز

_ خودداری از انجام فعالیت سنگین تا یک ماه

_ کاهش مصرف نمک و افزایش مصرف میوه و سبزی

_ استفاده از پمادهای ترمیمی

فرو رفتگی نوک سینه مشکل شایعی است که حدود ۱۰ درصد خانم‌ها و برخی آقایان نیز به آن دچار می‌شوند. این مشکل معمولا از زمان تولد با فرد همراه است و در زمان بلوغ و رشد سینه‌ها خود را نمایان می‌کند.

فرو رفتگی نوک سینه

فرو رفتگی نوک سینه عارضه‌ای است که در آن، نوک پستان با درجات مختلف به سمت داخل متمایل شده باشد. در حالی که در یک سینه طبیعی، نوک سینه، بیرون آمده است اما در درجات کمتر فرورفتگی، نوک پستان به اطراف متمایل می‌شود؛ در درجات بالاتر فرورفتگی نوک سینه ممکن است اصلا نوک پستان دیده نشود.

البته بهتر است این مشکل را فرورفتگی نوک سینه بنامیم، نه پستان؛ چرا که این فرورفتگی در سینه مردان هم پیش می‌آید. کوتاه بودن مجاری شیری در سینه، عامل مهم این پدیده است. درواقع مجاری شیری به اندازه دیگر بافت‌های سینه رشد نمی‌کنند و به مرور نوک سینه را به درون می‌کشند. فرورفتگی نوک پستان به دلیل کوتاهی مجاری شیردهی، بعد از بارداری نیز ممکن است روی دهد.

مقایسه نوک سینه فرو رفته و طبیعی

بسته به میزان فرورفتگی نوک پستان و علت آن روش جراحی برای بیرون آوردن نوک سینه به کار گرفته میشود.

البته گاهی چه در زنان و چه مردان، نوک سینه به‌طور مادرزادی و با درجات مختلف فرو رفته است و ربطی به مجاری شیردهی ندارد. در بعضی از افراد، بزرگ و پهن بودن عضلات نوک سینه، دلیل این عارضه است. همچنین اضافه وزن و چاقی بیش از اندازه نیز می‌تواند از عوامل فرورفتگی نوک سینه باشد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه، بدون درد بودن فرورفتگی نوک سینه است. اگر فرورفتگی نوک پستان شما دردناک است، حتما به پزشک مراجعه کنید تا سینه‌های شما معاینه شود. در افراد جوان که فرورفتگی مادرزادی نوک سینه دارند، ممکن است ترشحات نوک سینه موجب تحریک هاله سینه و پیرامون نوک سینه شود.

این موضوع معمولا با خارش همراه است که ممکن است به مرور موجب حساسیت و ایجاد درد موضعی شود. تمیز کردن نوک سینه می‌تواند این عارضه را کاهش دهد و جای نگرانی نیست. اما وجود دردی که جنبه داخلی داشته باشد، بسیار مهم است و باید پیگیری شود.

آیا فرورفتگی نوک سینه مادرزادی است و علت آن چیست؟

با توجه به اظهارات سایت healthgrades نوک سینه معکوس یا منقبض اغلب مادرزادی است. به این معنی که از بدو تولد وجود داشته است. فرورفتگی نوک سینه هم در زنان و هم مردان ممکن است رخ دهد. در بیشتر موارد، هر دو طرف سینه درگیر این مشکل می شود. علت فرورفتگی نوک سینه را می توان مشکلات مربوط به سیستم مجرای متصل به نوک سینه دانست.

اگر درباره ی تزریق چربی به سینه نیز سوالاتی دارید ، مقاله ی تزریق چربی به سینه  را از دست ندهید.

تشخیص فرو رفتگی نوک پستان

تشخیص نوع فرو رفتگی و دلیل آن با معاینه دقیق پزشک و انجام آزمایش مشخص خواهد شد.  عمل کوچک کردن سینه از روش‌های درمان نوک سینه فرو رفته است.

در تشخیص دلیل فرو رفتگی نوک سینه توسط پزشک، باید به یک نکته مهم توجه داشت. اگر این فرورفتگی به تازگی شکل گرفته باشد و ترشحاتی نیز از نوک پستان خارج شود، باید خطر بیماری سرطان پستان را جدی گرفت و آزمایش‌های لازم را هرچه زودتر انجام داد.

از سوی دیگر اگر فرو رفتگی نوک سینه از زمان تولد وجود داشته است اما هنگام بلوغ، با رشد سینه‌ها میزان فرورفتگی نیز بیشتر شده باشد، این نوع فرورفتگی نوک سینه مادرزادی است و معمولا نباید نگران سرطان پستان بود.

معمولا پس از معاینه پزشک تشخیص می دهد که با جراحی ماموپلاستی توسط جراح پلاستیک و زیبایی، این عارضه باید درمان شود. البته اگر نوک سینه قابل دیدن نباشد، ممکن است با جراحی بیرون آوردن نوک سینه، دیگر قدرت شیردادن در سینه‌ها از دست برود. برای تشخیص اینکه عمل جراحی چه عوارضی را ممکن است در پی داشته باشد، باید سینه‌ها معاینه و میزان فرورفتگی درجه‌بندی شود.

مقاله عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی چیست  و علت کوچک بودن نوک سینه برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنیم.

درمان فرورفتگی نوک سینه

برای فرورفتگی که نوک سینه دیده نمی‌شود بیمار نیاز به ماموپلاستی دارد. در این مورد، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با انجام ماموپلاستی نوک سینه را آزاد می‌کند. معمولا در این روش به دلیل کوتاهی مجاری شیردهی، به آن‌ها آسیب وارد می‌شود و حتی ممکن است برخی از مجاری قطع شود تا بتوان نوک سینه را بیرون آورد. مهارت جراح، انتخاب روش مناسب جراحی و وضعیت نوک سینه در امکان حفظ قدرت شیردهی فرد، بسیار موثر است.

بزرگ کردن نوک سینه با دستگاه مکنده

مطالعه مقاله ایا پروتز سینه باعث سرطان میشود را از دست ندهید.

اختلالات موثر در فرو رفتگی

فرو رفتگی مشکلی است که در نوک سینه خانم‌ها و آقایان دیده می‌شود و از نظر زیبایی اندام آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مشکل ممکن است مادرزادی باشد و یا گاهی در خانم‌ها نشانه سرطان پستان است. به ویژه اگر این تغییر در نوک سینه از زمان بلوغ وجود نداشته باشد و ناگهانی رخ دهد. بالا رفتن سن ازدواج و اولین بارداری، احتمال بروز سرطان پستان و ایجاد اختلالات در سینه را افزایش می‌دهد.

وجود یک ضایعه در بافت سینه و از دست رفتن بخشی از آن، یکی از دلایل فرورفتن نوک سینه است. گاهی به دلیل عفونت و بیماری‌های عفونی این مشکل ایجاد می‌شود. همچنین وجود ترشحات از نوک سینه نیز می‌تواند راهنمایی برای تشخیص علت این عارضه باشد. وجود کیست‌های فیبرو آدنوز، یائسگی و گشادشدگی مجاری شیری نیز از دیگر عوامل فرورفتگی نوک سینه هستند.

گاهی در برخی افراد نوک سینه‌ها بعد از تغییر دما یا تحریک دچار فرورفتگی می‌شود. این تغییر ممکن است همیشگی باشد و یا با روش‌های جراحی رفع شود. معمولا فرورفتگی نوک سینه در سلامت فرد تاثیری ندارد و دردناک هم نیست.

انواع روش های بازسازی سینه بعد از سرطان را در این مقاله بخوانید.

روش‌های درمان فرورفتگی نوک سینه

درمان فرو رفتگی نوک سینه به درجه و نوع فرو رفتگی بستگی دارد. اگر این فرورفتگی از زمان تولد همراه فرد باشد، جای نگرانی ندارد و با روش‌ جراحی قابل درمان است. همانطور که می دانید جراحی سینه انواع متفاوتی دارد مانند بزرگ کردن سینه با جراحی یا لیفت و پروتز سینه یا اصطلاحا پروتزپکسی.

مکش سینه با کمک قیف مکنده، سرنگ یا دستگاه شیردوش تاثیری در بهبود این بیماری ندارد. است. تبلیغات زیادی درباره تاثیر کشش روزانه، ماساژ و ثابت نگه داشتن نوک سینه در حالت بیرون آمده دیده می شود اما باید بدانید که درمان فرورفتگی نوک سینه با روش مکش امکان پذیر نیست.

در واقع بهترین روش درمان این فرورفتگی استفاده از جراحی نوک سینه است.

جراحی بیرون آوردن نوک سینه

مقاله کوچک کردن سینه مردان را ازدست ندهید.

جراحی نوک سینه

عمل جراحی نوک سینه با کنار زدن پوست هاله و اطراف نوک سینه، قطع یا آزاد کردن مجاری شیردهی کوتاه و انجام تکنیک‌های ترمیمی، نوک سینه را بیرون می‌آورد و برجسته می‌سازد. عمل جراحی نوک سینه اگر به درستی انجام شود، می‌تواند برخی از مجاری شیری را در سینه حفظ کند و امکان شیر دادن برای فرد حفظ شود.

برخی خانم‌ها نگران جای زخم و بدنما شدن توک سینه‌ها هستند. معمولا جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با کمک مهارت خود در انجام چنین جراحی‌هایی، با کمترین برش و بخیه این عمل را انجام می‌دهد. این برش‌ها معمولا در نقاطی زده می‌شوند که اثر آن دیده نشود. این برش‌ها معمولا در پایین نوک پستان و بخش‌های زیرین هاله سینه انجام می‌شود.

استفاده روش‌های درمان فرورفتگی نوک سینه با مکش

مطالعه مقاله ی لیفت سینه و پروتز سینه را برای کسب آگاهی بیشتر از انواع جراحی های سینه توصیه می کنیم.

مراقبت های بعد از درمان نوک سینه فرو رفته

پس از انجام جراحی وجود درد، ورم و کبودی در سینه‌ها طبیعی است و برطرف می‌شود. مصرف داروهای مسکن و همچنین کمپرس سرد و گرم، به رفع این عوارض کمک می‌کند. تا یک هفته ممکن است درد خفیفی ادامه داشته باشد.

۳ تا ۵ روز استراحت و انجام فعالیت‌های سبک ضروری است. فعالیت‌های سنگین و ورزش بعد از یک ماه و با تشخیص جراح قابل انجام است. مصرف نمک باید کاهش پیدا کند و به جای آن مصرف میوه و سبزی تازه از جمله آناناس پیشنهاد می‌شود.

پس از انجام عمل جراحی ممکن است به دلیل وجود تورم، نوک سینه‌ها بیش از اندازه بیرون زده باشد. پس از ۲ تا ۴ هفته، ورم کاهش پیدا می‌کند و نوک سینه به حالت طبیعی خود می‌رسد. پمادهای ترمیمی به تشخیص جراح ممکن است تجویز شود که به بهبود زودتر جای بخیه‌ها کمک می‌کند.

مقاله جای بخیه بعد از عمل ماموپلاستی را ازدست ندهید.

حفظ جریان‌های شیردهی با وجود فرو رفتگی نوک سینه

حفظ توان شیردهی در خانم‌ها پس از جراحی نوک سینه، کاملا با وضعیت نوک سینه و میزان وارونگی آن، وضعیت مجاری شیردهی و تعداد مجاری دخیل در فرورفتگی در ارتباط است. ممکن است تنها با قطع کردن تعداد کمی از مجاری شیری، نوک سینه آزاد شود. همچنین ممکن است دلیل پنهان بودن نوک سینه، به کوتاهی مجاری شیردهی ربطی نداشته باشد.

در تمام این موارد، معاینه دقیق و جراحی توسط پزشکی که مهارت کافی داشته باشد، به حفظ قدرت شیردادن کمک می‌کند. بسیاری از خانم‌ها پس از جراحی نوک سینه توان شیردادن خود را حفظ می‌کنند هرچند ممکن است میزان شیردهی سینه‌ها کاهش یابد. بهتر است برای انجام جراحی‌های ماموپلاستی به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید تا در این زمینه بهترین تکنیک‌ها برای شما به کار گرفته شود.

برای مطالعه بیشتر می توانید این مقاله لاتین را از سایت معتبر healthline بخوانید.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد جراحی نوک سینه و ماموپلاستی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

معمولا فرو رفتگی نوک سینه در خانم‌ها یکی از علائم سرطان پستان می‌تواند باشد. اما باید علائم دیگر را نیز بررسی کرد. برای مثال، در خانم‌هایی که نوک سینه آن‌ها از ابتدا دارای فرو رفتگی بوده است، چنین حالتی احتمالا خطرناک نیست و ارتباطی با سرطان پستان ندارد. اما در خانم‌هایی که چنین شرایطی به مرور ایجاد شده است و علائمی مثل ترشحات نوک سینه، درد و تورم نیز وجود دارد، باید بررسی‌های تشخیصی سرطان پستان انجام شود تا از نوع علائم به طور دقیق اطلاعات کسب شود.

انجام جراحی برای برطرف کردن فرو رفتگی نوک سینه زمانی انجام می‌شود که فرد به دلایلی امکان زندگی با همین شرایط را نداشته باشد. برای مثال، اختلال در شیردهی یکی از رایج‌ترین عواملی است که فرد را به فکر انجام جراحی می‌اندازد. اما بهتر است بدانید که تشخیص این موضوع باید توسط پزشک انجام شود. چرا که در برخی مواقع عمل برطرف کردن فرو رفتگی نوک سینه موجب می‌شود تا اختلالاتی در شیردهی ایجاد شود. پس می‌توان گفت که همه افراد نیاز به این جراحی ندارند و تشخیص نیاز فرد، تنها توسط پزشک متخصص امکان‌پذیر است.

یکی از حالاتی که پیش از یائسگی در بعضی خانم‌ها ایجاد می‌شود، شباهت زیادی به علائم سرطانی دارد. در این شرایط که اکتازی مجرای شیری گفته می‌شود، به دلیل گشاد شدن و باز شدن مجاری شیری، مسدود شدگی و تجمع مایع در سینه بروز می‌کند، موجب فرو رفتگی نوک سینه می‌شود. التهاب و قرمزی سینه در کنار ترشحات نوک پستان از عوارضی است که معمولا مشاهده می‌شود. این عارضه کاملا طبیعی است اما باید توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

در بسیاری از مواقع، پزشکان متخصص تلاش می‌کنند تا کم ترین اختلال در شیردهی را در نوک پستان ایجاد کنند. اما درصورتی‌که فرو رفتگی نوک سینه زیاد باشد، احتمال بروز آسیب در مجاری شیری وجود دارد. در خصوص ریسک اختلال در شیردهی، باید حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. معمولا تلاش پزشکان برای انجام جراحی و ایجاد نوک پستان جهت شیردهی بهتر، موفقیت آمیز است.

حال که درباره علت فرورفتگی نوک سینه و درمان آن اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
84 نظرات
 1. Shirin می گوید

  سلام وقتتون بخیر من از بچگی نوک سینه هام فرورفتگی داره و اصلا درد نداره ولی سمت راست سینه ام یک فیبروکیست بزرگ دارم میگن به مرور زمان از بین میره خواستم بدون این فیبروکیست برای شیر دهی مشکلی نداره؟ و از نظر شما بهترین دارو برای از بین بردن فیبروکیست چی میتونه باشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت شما هم بخیر. برای موارد این چنینی در جهت تشخیص هر چه بهتر می بایست به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 2. فاطمه نظری می گوید

  سلام من ۴۰ سالمه و از ۳۶ سالگی ی غده اندازه ی سیب کوچک داخل سینه سمت چپم هست که باعث تغییر شکل سینه وفرورفتگی نوک سینه ام‌شده
  برای درمان فرو‌‌رفتگی نوک سینه ام باید چکار کنم در ضمن غده ی داخل سینه ام خیلی بزرگتر شده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به متخصص رنان مراجعه نمایید تا نوع غده مشخص شود بعد از تخصیص در صورت نیاز اقدام به جراحی زیبایی نمایید.

 3. تهمینه می گوید

  با عرض سلام! سپاس از شما بابت جواب دادن به پرسش های سوالات مراجعین،
  داکتر صاحب من مشکل دارم سینه چپ ام نوک فرورفته است و میشود بیرون اورد
  ولی سینه راستم هیچ نوک دیده نمیشه ظاهری
  آیا میشود رهنمای مان کنید لطفن!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز این مشکلی که شما اشاره کردین فقط با معاینه حضوری می توان تشخیص داد چه راه حلی برای درمانش وجود دارد.

 4. ملیکا می گوید

  سلام من دختر ۱۳ ساله خستم و به سن بلوغ رسیدم شب ها سینه هایم درد و سوزش دارن و رنگ پستان هایم و اندازه ی آنها یکی نیست خیلی نگرانم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر این درد و سوزش دائمیست بهتر است به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید تا به صورت دقیقتر مشکل شما را بررسی نمایند.

 5. حلما می گوید

  سلام من اصلا نوک سینه ندارم میخواستم ربینم ب جز جراحی راه دیگه ای هست یا نه و اگه نیست هزینه اش چقدر میشه ممنون جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد این جراحی با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام عزیزم منم مثل شما این مشکل دارم شما عمل کردین ؟ من نمیدونم چکار کنم

 6. عاطفه می گوید

  سلام اقای دکتر سینه سمت چپم درد داره دور نوک سینم فرو رفته الان ۴سال میشه دکتر رفتم ازمایش دادم چند بار سونو دادم زیر بغل دارم میگه که پستان فرعیه گفت که ورزش کن قهوه اینا نخور حالا باید چیکار کرد اصلا خوب نمیشه لطفا راهنماییم کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز مشکل شما با جراحی قابل حل است ولی برای تشخیص دقیق تر باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. ناشناس می گوید

  سلام
  خسته نباشید آقای دکتر برادرمن دوهفته پیش عمل دراوردن چربی از سینه هاش رو داشتن سبنه سمت چپش هاله و نوک سینشون رو خراب کردن دکتر
  گفتم میشه بیایم پیش شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   حداقل باید یک سال از جراحی قبلی گذشته باشد تا بتوان جراحی ترمیمی انجام داد.

 8. فرشته می گوید

  س خانوم ۳۹سالمه سینهای بزرگ دارم سایز ۹۵ایا میتونم عمل کوچک کنم سایز ۶۰انجام بدم با لیف سینه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   باید به صورت حضوری معاینه شوید زیرا سینه ها را نمی توان بیش از حد کوچک کرد.

 9. الهام می گوید

  سلام خسته نباشید،جراحی فرورفتگی نوک سینه جراحی زیبایی محسوب میشه یا درمانی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی ریبایی محسوب می شود.

 10. فاطمی می گوید

  با سلام.دختر ۷ماهه ام نوک سینه هاش فرورفتگی داره.ممکنه به مرور زمان خوب بشه.؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در بیشتر مواقع با افزایش سن و بلوغ مشکل حل می شود.

 11. امیری می گوید

  سلام آقای دکتر
  من ۵۶ سالمه و حدود چهار ماهه که نوک یکی از سینه هام فرو میره و بعد از مدتی خودش برمیگرده هیچ ترشحی نداره و گاه گاهی احساس درد خفیفی دارم البته نمیدونم درد از ترس و تمرکز روش هست یا واقعیه. خیلی نگرانم و بخاطر کرونا میترسم الان برم ماموگرافی، ترو خدا یه راهنمایی ازم بکنید. ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا نتیجه ماموگرافی شما مشخص نشود نمی توان تشخیص داد علت چیست، بهتر است با رعایت مسائل بهداشتی ماموگرافی را انجام دهید.

 12. مهگل می گوید

  سلام آقای دکترمن خانم ۳۰ساله هستم که نوک سینه هام فرورفتگی دارن و میخوام اقدام به بارداری کنم آیا میتونم بااین وضع سینه بچمو شیربدم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا در زمان بارداری و پس از آن یعنی شیردهی نوک سینه بزرگتر می شود. به احتمال زیاد مشکلی برای شیردهی نخواهید داشت.

 13. خانم مفتاحی می گوید

  سلام من زن ۳۶ ساله هستم حدود ۳هفته است که درد ی زیر سینه چپم احساس میکنم به دکتر مراجعه کردم سنو برایم نوشت گفتن کیست سینه دارم به تازگی متوجه شدم که درسینه چپم کمی فرو رفتگی دارم لطفا اقای دکتر من نگران شدم میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا آزمایش ها و جواب ماموگرافی شما رویت نشود نمی توان تشخیص داد مشکل شما چیست.

 14. (: می گوید

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و تقریبا از دوران بلوغ نوک سینم این مدلیه ینی مثل تصویری کگذاشتید دورش پوست بالا اومده داره اما وسطش خالیه من پیش متخصص رفتم گفت چیزی نیست پماد چشمی بزنم اونو ک میزنم داخل حفره پر میشه اما باز خشک میشه میریزه…
  نه درد دارم نه خارش اما گاهی اوقات اگه مثلا داخل حمام موهام بخوره بهش سوزه میاد…چیکار باید بکنم؟باز پیش یه پزشک دیگه برم؟یا نیاز به عمل داره؟یا چی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر متخصص اعلام کردن مشکلی نداره نیاز نیست به پزشک دیگری مراجعه کنید ولی اگر از لحاظ زیبایی براتون مشکل ساز شده می توانید با جراحی مشکل را حل کنید.

   1. (: می گوید

    با تشکر از شما دکتر عزیز انشالله همیشه سلامت باشید
    بازم ممنونم❤

  2. ناشناس می گوید

   سلام مشکلتون حل شدمیشه بگیدچیکارکردین؟

 15. آذر می گوید

  سلام وقت بخیر من یه خانم ۴۸ساله هستم سینه هامام اصلادردی ندارن فقط وقتی دراز میگشم نوک سینه هام کاملا فرو رفتگی پیدا میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر در حالت عادی مشکلی ندارید نیازی نیست به پزشک مراجعه نمایید.

 16. طالبی زاده می گوید

  سلام دختر من ۹ سالشه و تازه یک کم سینه هاش سفت شدن اما یکی از سینه هاش نوکش فرو رفته است و کمی هم اوایل ترشح داشته پزشک بردم معاینه کرده گفته مشکلی نیست اما من نگرانم
  ایا دلیلش فقط بلوغه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر دکتر معاینه کردن و اعلام کردن مشکلی وجود ندارد بهتره که نگران نباشید. احتمالا با افزایش سن مشکل ایشون حل میشه.

 17. سلماز می گوید

  من حدود ۴ سال که سینه هام فیبرو کیستیک هستند ولی ۴ ماه سینه سمت چپم خیلی درد داره ایا خطر ناک است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه مشکل شما آیا خطرناک است یا خیر باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید.

 18. آرین می گوید

  سلام وقتتون بخیر من نوک سینه راستم ب سمت داخل هستش از کودکی ایا خطرناکه ب دکتر مراجعه کنم یا خیر در ضمن پسر هستم و ۲۰سالمه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر درد، ترشح و ناراحتی از لحاظ ظاهری ندارید نیازی نیست به پزشک مراجعه نمایید.

 19. علی می گوید

  سلام خسته نباشید من مدتی هست که نوک سینه هام درد میکند و تو رفته وقتی دست میزنم بهشون درد میکنه هیچ ترشحی ندارم ولی گاهی خارش دارد و گاهی هم وقتی بهش دست میزنم خود به خود برای چند دقیقه ی میاد بیرون و دوباره میره تو
  آیا مشکل من سرطان هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر از آنجایی که درد سینه دارید بهتر است حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید تا دقیقتر شما را معاینه کند.

 20. نفس می گوید

  سلام من چندروزیه سینه هام دردمیکنه و فرورفتگی نوک سینه دارم و زخم های کوچکیم دورپستانم دراومده ۱۴سال دارم

 21. الهه ناز می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه و این مشکل دارم خیلی هم نگرانم ولی از نوع عادیش و موقع ک راه میرم یا می شینم مشکلی ندارم ولی وقتی نرخ میخوابم باید به پژشک مراجعه کنم یا نه دردی هم ندارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر از لحاظ ظاهری برای شما مشکلی وجود ندارد و دردی هم ندارید نیازی نیست به پزشک مراجعه نمایید.

 22. حیدری می گوید

  سلام برای داشتن مشکل فرورفتگی نوک سینه باید به چه دکتری مراجعه کرد؟منظورم اینه تخصص چی داشته باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراح های پلاستیک و زیبایی می توانند با جراحی این مشکل را برطرف کنند.

 23. لیلا اسدیان می گوید

  سلام.دخترمن ۷سالشه .سینه هاش اصلا نوک نداره .ایا مشکلی هست وراه درمانش چیه .ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ایشون سنشون برای درمان خیلی کم است. به احتمال زیاد بعد از بلوغ مشکل ایشان حل خواهد شد.

 24. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشین من ۳۶ سالمه دوتا فرزند دارم سینه ی سمت چپم توی هر دو بچه ام شیر نداشت ولی سمت راستم شیرش کافی بود نوک سینه ی چپم به مرور رفت داخل آیا میشه درمانش کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله – فقط برای اینکه مشخص شود چه روشی برای درمان شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 25. هاله می گوید

  سلام
  من ۱۳ سالمه ولی نوک سینه هام طبیعی نیستن
  یعنی برجستگی ندارن بعضی وقت ها فقط برجستگی دارن اونم فقطی هست که دوش میگیرم و بعد از چند دقیقه باز دوباره برجستگی از بین میره

  1. ناشناس می گوید

   سلام من دخترم ۱۴ ساله است چند سالی از بلوغش میگذرد از زمانی که سینه هاش رشد کرد سینه سمت چپش نصف نوک سینه نیست یا بهتر بگم فرو رفته پیش متخصص بوردم میگه مشکل خاصی نیست ایا این با عمل زیبایی خوب میشه

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز بهتر است صبر کنید احتمالا با افزایش سن مشکل ایشان برطرف می شود.

 26. فاطمه می گوید

  سلام و عرض ادب و احترام
  دختر ده نوک یکی از سینه ها داخل رفته آیا به پزشک مراجعه شود یا طبیعی است یعنی به مرور زمان برطرف میشود
  تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر فرورفتگی نوک سینه شما غیر طبیعی است حتما به پزشک مراجعه کنید.

 27. nsk می گوید

  سلام
  من ۱۷سالمه
  از وقتی به سن بلوغ رسیدم تا حالا
  نوک سینم تغیر انچنانی نکرده
  یعنی وقتی میرم حموم و زیر دوشم
  تا چند دقیقه نوک سینم بیرون میزنه
  ول بعد از اینکه از حموم بیادم بیرون باز میره تو
  لطفا راهنماییم کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید حتما معاینه شوید تا مشخص شود مشکل چیست و چه درمانی برای شما مناسب است.

  2. هاله می گوید

   سلام عزیزم منم این مشکل رو دارم
   شما به دکتر مراجعه کردین؟
   مشکل چی بوده؟
   میشه بگی🙏🏼

  3. Fatim می گوید

   عزیزم علت مشکلتو پیدا کردی؟؟؟

 28. مژده می گوید

  سلام بیبخشید من ۲۵ سالمه و مجرد ام هر دو سینه نوکش فرد رفته است بعضی وقتا تیر میکشه ‌‌درد میکنه مشکلش چیه خیلی میترسم😟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید حتما معاینه شوید تا مشخص شود مشکل چیست و چه درمانی برای شما مناسب است.

 29. زینب می گوید

  سلام خسته نباشید سوالی داشتم درمورد فرو رفتگی نوک سینه البته احساس میکنم زیر نوک سینم گود شده یعنی نوک سینه تغیری نکرده هیچ درد یاترشح نداره ولی احساس میکنم سینه سمت راست من با سینه سمت چپ یه کم زیر نوک سینه گود شده یعنی نوک سینه هست ولی من خیلی نگرانم چون قبلا احساس میکنم اینجوری نبود خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه مشخص شود چه درمانی برای شما لازم است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 30. الهه می گوید

  سلام من خانم ۲۳ساله هستم از بچگی فرورفتگی سینه داشتم.به دکتر هم مراجعه کردم گفتن با مکش و ماساژ خوب میشه .ولی اینکارو کردم نشد. الان ۱۵هفته باردارم یه وقتایی یکم از نوک سینم مشخص میشه ولی بعد از چند دقیقه میره
  من باید چیکار کنم آقای دکتر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما برای حل مشکل خود باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 31. فاطمه.سعیدی می گوید

  سلام من خانم ۲۸ساله هستم که بعد از زایمان که تا دو ماه تونستم بچم شیر بدم شیرم ناگهانی قد شد الان سینه سمت چپ کمی درد می‌کنه ونوک سینم چند ماهه داخل رفته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما برای حل مشکلتان باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 32. زینب می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه و تقریبا ۲یا ۳ سالی میشه گودرفتگی نوک سینه درخودمیبینم با کمی فشار میشه بیرون اورد ولی چندساعت بعد دوباره گود میره خیلی نگرانم ترشهات سفید رنگ حالت چرک مثلا بیرون میاد میشه بگید مشکل چیه چ باید کرد ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما برای حل مشکلتان باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. Fatim می گوید

   عزیزم علت مشکلتو پیدا کردی؟؟؟

  3. فاطمه می گوید

   منم مثل توعم مشکلت حل شد؟

 33. تارا می گوید

  ببخشید سینه سمت راستم درد میکنه نوکش تیر میکشه
  گاهی وقتا روش قرمزی میکشه چیکار باید بکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما برای حل مشکلتان باید به یک متخصص زنان مراجعه نمایید.

  2. علی می گوید

   سلام من پسری ۱۴ ساله هستم مدتی هست که نوک سینه هام درد میکند و تو رفته وقتی دست میزنم بهشون درد میکنه هیچ ترشحی ندارم ولی گاهی خارش دارد و گاهی هم وقتی بهش دست میزنم خود به خود برای چند دقیقه ی میاد بیرون و دوباره میره تو
   آیا این از علائم سرطان هست؟
   ممنون میشم کمک کنید

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای تشخیص مشکل شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   2. ناشناس می گوید

    مشکل منم همین برای شما رفع شد

 34. سمیه می گوید

  سلام من قبل از شیر دهی نوک سینه مسطحی داشتم یااینکه بهتر بگم سینه ام نوک نداشت، الان حدود دوساله که بچمو از شیر گرفتم و الان نوک سینم یه خورده تو رفتگی داره، دلیلش چیه؟ چگونه باید درمان بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص مشکل شما دوست عزیز، حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 35. شیرین می گوید

  اگر بخوایم این برای درمان تو رفتگی نوک سینه جراحی کنیم جای زخمش نمیمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   قابلیت بدن هر فرد در ترمیم جای زخم متفاوت است و اصطلاحا برخی افراد بد زخم هستند و جای زخم های آنها به کندی از بین می رود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 36. سارا می گوید

  سلام من ۲۸سالمه و ۲۲سالگی عمل کردم نوک سینه سمت چپم تورفتگی داره بعد از عمل هیچ تعقییری نکرده با اینکه دیگه نمیتونم شیر بدم عمل هم موفق نبود و به حالت اولیه برگشت نمیدونم چیکار کنم لطفا راحنماییم کنید واقعا به خاطر این نمیتونم ازدواج کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   برای تشخیص اینکه چه روشی برای درمان شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

   1. فرناز محمدی می گوید

    سلام ببخشید من تقریبا یه هفته هست ک سینه چپم ی گردی توش سفت شده نمیتونم ب بچم شیر بدم چون وقتی بچم شیر میخوره خیلی دردناک تحمل این دردندارم ک بهش بتونم شیر بدم بنظرتون چیکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا ماموگرافی انجام ندهید نمی توان دقیق گفت که مشکل چیست. برای تشخیص بهتر می توانید به متخصص زنان مراجعه نمایید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید