1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی اندام
 4. /
 5. عمل سیکس پک چیست؟ سیکس پک با عمل جراحی ممکن است؟

عمل سیکس پک چیست؟ سیکس پک با عمل جراحی ممکن است؟

دکتر آرش نجف بیگی

سیکس پک با عمل جراحی به عنوان راه‌حلی سریع و کارآمد برای داشتن شکمی زیبا و خوش‌فرم.

آیا شما هم رویای داشتن شکمی زیبا را در سر می‌پرورانید؟ آیا از امتحان ورزش‌های مختلف و طاقت‌فرسا رسیدن به برای سیکس پک خسته شده‌اید؟

آیا رژیم‌های غذایی مختلف را امتحان کرده‌اید و در نهایت از چیزی که آرزوی آن را دارید فرسنگ‌ها دور هستید؟

در این مطلب با ما همراه شوید تا سیکس پک با عمل جراحی بدون ورزش را به آسانی برای شما به ارمغان آوریم. با توجه به افزایش میل به غذاهای چرب و گسترش کم تحرکی در دنیای مدرن، مشکل اضافه وزن و از دست رفتن فرم بیش از پیش نمایان شده است.

این در حالی است که زمانی که چربی‌های اضافه به قسمت شکم و پهلوها هجوم می‌برند، خلاص شدن از شرشان بسیار سخت‌تر و ناممکن‌تر از نواحی دیگر بدن است. با تجربه‌ی داشتن شکمی زیبا به اندازه‌ی یک قدم فاصله دارید، قدمی بسیار سریعتر، راحتتر و کم‌خطرتر از سایر روش؛ جراحی سیکس پک.

در ویدیو زیر دکتر نجف بیگی درباره پیکر تراشی و دستگاه های مورد استفاده و همچنین عمل سیکس پک با پیکر تراشی توضیح میدهند :

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

عمل سیکس پک چیست؟

برای درک بهتر هر موضوع، باید جزییات آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. در واقع، عمل سیکس پک به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که به‌وسیله آن می‌توان عضلات ناحیه شکم را به حالت شش تکه فرم دهی کرد.

معمولا عمل سیکس پک برای آقایان و خانم‌ها جذابیت فوق‌العاده‌ای دارد. برخلاف دیگر جراحی‌های زیبایی که اکثرا خانم‌ها کاندید انجام آن هستند، عمل سیکس پک به شدت مورد توجه آقایان قرار گرفته است. با استفاده از روش‌های مختلف می‌توان عمل سیکس پک را انجام داد.

سیکس پک با عمل جراحی

با بالا رفتن سن و یا بی‌تحرکی طولانی بر اثر مشغله و تغییر شیوه‌ی کسب‌وکار و یا به دلیل زایمان، اطراف شکم چربی‌هایی ذخیره می‌گردد که باعث از بین رفتن فرم زیبای بدن می‌شود. این حجیم شدن، اکثر مواقع با شل شدن و دفرمه شدن پوست همراه است.

این معضل نه تنها در بانوان بلکه در آقایان نیز نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. همه می‌دانیم که زمانی که چربی‌های اضافه اطراف شکم و پهلوها را می‌گیرد، فرآیندی سخت و گاهی ناممکن از رژیم‌های غذایی بسیار محدودکننده تا ورزش‌های سنگین و گاهی آسیب‌رسان را برای رفع این مشکل می‌طلبد.

استفاده از عمل سیکس پک شکم برای رسیدن به شکمی زیبا، روشی آسان، سریع و تضمینی است. این روش با توجه به مزیت‌ها و آثار عینی و دائمی‌اش در بین افراد چاق و دارای شکم بزرگ بسیار طرفدار دارد.

روش‌های بسیاری برای خارج کردن چربی شکم و کاهش حجم چربی‌های موضعی بدون انجام عمل زیبایی سیکس پک، مانند لیزر، لیپولیز، مزوتراپی کرایولیپولیز RF، و …وجود دارد. در این روش‌ها، طی جلسات متعدد فرد می‌تواند تغییر سایز دهد؛

اما به عنوان سریع‌ترین، کارآمدترین و مؤثرترین روش، جراحی سیکس پک مناسب‌ترین شیوه برای خارج‌کردن چربی‌ها و کوچک‌کردن شکم، به صورت موضعی می‌باشد. مانند لاغری با لیپوست

این روش، به تنهایی یا در ترکیب با روش‌های دیگر برای رفع چاقی موضعی و رسیدن به سیکس پک بدون ورزش به‌کار می‌رود. جراحی شکم با برداشتن چربی شکم صورت می‌گیرد و در روش‌های مختلف جراحی، تخلیه به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

افراد کاندید عمل زیبایی سیکس پک

احتمالا برای شما نیز جذاب است که بدانید چه افرادی می‌توانند کاندید مناسبی برای عمل زیبایی سیکس پک باشند. درواقع، این عمل برای عده‌ای بسیار مناسب است و برای عده‌ای دیگر چندان پیشنهاد نمی‌گردد. افرادی که دارای پوست شل و افتاده در ناحیه شکم نیستند، می‌توانند کاندید خوبی برای انجام این عمل باشند. هرچند درصورتی‌که ابدومینوپلاستی هم زمان با این جراحی انجام شود، انجام علم سیکس پک برای این افراد نیز می‌تواند مطلوب باشد.

بهترین افراد برای این عمل خانم‌ها و آقایانی هستند که عاشق اندام تراشیده و خوش فرم ورزشی هستند اما تاکنون امکان به دست آوردن این اندام را نداشته‌اند. افرادی که از ظاهر پر از چربی شکم ناراضی هستند و قصد اعمال تغییرات در این ناحیه را دارند. افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند نیز کاندید مناسبی برای این عمل هستند. خانم‌هایی که حداقل 6 ماه از بارداری آن‌ها گذشته باشد و در حال شیردهی نباشند نیز، می‌توانند این عمل جراحی را امتحان کنند.

یکی از مزیت‌های لیپوساکشن با دستگاه پال نسبت به روش های سنتی‌تر، این است که پزشک می‌تواند در مدت زمان کمتر، چربی بیشتری را از بدن خارج کند

انواع مختلف عمل زیبایی سیکس پک

در ابتدا لازم به ذکر است که در انواع روش‌ها و عمل جراحی سیکس پک، جراحی به منظور کاهش وزن صورت نمی‌گیرد، بلکه با هدف حذف چربی‌های مقاوم و رساندن فرد به تناسب اندام انجام می‌شود.

لیپوساکشن

تقریبأ دو دهه از زمانی که جراحی لیپوساکشن به عنوان روشی جهت رفع چربی‌های موضعی به کار می‌رود، می‌گذرد. عمل لیپوساکشن در کل، به منظور خارج نمودن چربی‌های اضافه، بهبود وضعیت ظاهری پوست، شکل دادن به ماهیچه و نهایتأ بهبود فرم بدن صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های رسیدن به سیکس پک بدون ورزش، لیپوساکشن است.

در این روش، پس از بی‌هوش کردن بیمار برای از بین بردن چربی‌های اضافه از حرارت استفاده می‌شود و چربی‌های سوزانده‌شده توسط دستگاه مکش از بدن خارج می‌گردند. در این روش، سلول‌های چربی از طریق سوزاندن منهدم می‌گردند؛

بنابراین، نمی‌توان از این سلول‌ها در نقاط دیگر بدن استفاده کرد. این روش یکی از روش‌های عمل زیبایی سیکس پک به شمار می‌آید و با تخلیه‌ی رسوبات چربی اضافی، منجر به بهبود خطوط و فرم بدن می‌شود.

لیپولیز

لیپولیز روشی است که با تجزیه و تخریب سلول‌های چربی مقاوم در برابر رژیم و ورزش به وسیله‌ی لیزر، یک شیوه‌ی جراحی زیبایی کم تهاجم شناخته می‌شود. مقداری از چربی‌های شکسته‌شده در این روش از طریق مکش خارج می‌شوند و مابقی آن از طریق متابولیسم بدن دفع می‌شود. این روش بسیار سریع و بدون درد است و به عنوان یک روش، برای داشتن سیکس پک بدون ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش، انرژی لیزر روی لایه‌ی دوم پوست اثر می‌گذارد و باعث جمع شدن و سفت شدن پوست می‌شود. لیپولیز نسبت به لیپوساکشن پیشرفته‌تر است و عوارض و اثرات جانبی کمتری دارد. در این روش می‌توان بی‌حسی را جایگزین بی‌هوشی نمود.

با اینکه این روش، دارای میزان تهاجم کمی برای عمل زیبایی سیکس پک است، نیاز به یک برش کوچک در ناحیه‌ی شکم و پهلو دارد. با استفاده از این شیوه هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون عارضه‌ی کبودی و تورم به دست می‌آید. در این روش عمل زیبایی، چربی‌ها تحت حرارت به مایع تبدیل می‌شوند و دیگر قابلیت استفاده در نقاط دیگر بدن را ندارند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک نتیجه‌ی پیشرفت علم در وادی عمل‌های جراحی به حساب می‌آید. با این روش، می‌توان با کمترین آسیب و عارضه‌ی بافتی در کنار حذف مناسب و یکنواخت چربی‌‌ها به بهترین نتیجه دست یافت. در این روش به جای برش‌های بزرگ استفاده‌شده در لیپوساکشن، با ایجاد حفره‌هایی کوچک با حرکات نوسانی دستگاه در بدن، چربی‌ها بدون تغییر بافت خارج می‌شوند.

عمل سیکس پک با لیپوماتیک با تجربه‌ی کمترین میزان درد، التهاب و ورم، در کوتاه‌ترین زمان، می‌توان به شکمی زیبا، خوش‌فرم و و با تفکیک خطوط عضله رسید. با استفاده از این روش معتبر، جراح دچار خستگی کمتری می‌شود و این مهم باعث کاهش خطای پزشکی نیز می‌گردد. با استفاده از عمل لیپوماتیک مقدار زیادی چربی از بدن خارج شده و این سلول‌های چربی را می‌توان به مناطق دیگر بدن برای بهبود شکل و فرمدهی تزریق نمود.

آبدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی روش جراحی باز برای زیباسازی شکم‌های شل و با پوست افتاده است. در این روش، با ایجاد برش‌هایی در زیر ناف اقدام به برداشتن پوست و چربی اضافه‌ در جداره‌ی شکم می‌نمایند. با این شیوه، ناف طبیعی بیمار حفظ می‌شود و اگر عضلات شکم شل شده باشند، ترمیم و اصلاح می‌شوند و سیکس پکی زیبا نمایان می‌شود.

با آبدومینوپلاستی هم برآمدگی شکم کاهش پیدا می‌کند و هم خط کمر باریک‌تر می‌شود؛ همچنین، پوست شل‌شده و اضافه به طور کامل جمع می‌گردد. لازم به ذکر است این عمل برای افراد داری اضافه وزن و چاق مناسب نمی‌باشد.

افرادی که داوطلب انجام این عمل هستند، باید با ورزش و رژیم یا جراحی‌های دیگر به وزن ثابت رسیده باشند. شکم‌هایی که بافت چربی و پوست سفتی دارند، برای این عمل مناسب نیستند؛ بنابراین، افرادی که جداره‌ی شکم و پهلو شل و آویزان دارند، بهترین کاندید برای عمل جراحی ترمیم شکم و پهلو با این روش هستند.

افتادگی جدار شکم و پهلو بعد از زایمان یا کاهش وزن دیده می‌شود و بسته به نوع پوست و میزان زایمان و کاهش وزن، کم و زیاد می‌شود. در این عمل زیبایی، سیکس پک‌ متناسب با میزان شل‌شدگی و افتادگی پوست از برش کوچک زیر ناف، برش پهلو به پهلو و برش امتدادیافته تا ناحیه‌ی پشت بیمار استفاده می‌شود. براساس میزان برش و وسعت عمل،  آبدومینوپلاستی به 3 روش، مینی آبدومینوپلاستی، آبدومینوپلاستی کامل و آبدومینوپلاستی گرد گرد تقسیم‌بندی می‌شود.

برای داشتن سیکس پک بدون ورزش، با توجه به سن، وزن و قد بیمار نوع و شیوه‌‌ی جراحی شکم تعیین می‌گردد. در افرادی که اضافه وزن دارند، معمولأ روش‌های مختلف جراحی همزمان و به صورت ترکیبی انجام می‌شود، به نحوی که با لیپوماتیک یا روش‌های مشابه، ابتدا چربی‌های اضافه را خارج می‌کنند و سپس با ابدومینوپلاستی پوست‌ اضافه و شل‌شده و چربی‌های چسبیده به جداره را برمی‌دارند.

چگونه یکی از روش‌های عمل سیکس پک را انتخاب کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید، عمل سیکس پک با سه تکنیک لیپولیز، ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک انجام می‌شود. در تمامی این روش‌ها پزشک تلاش می‌کند تا چربی‌های روی عضله شکم را ازبین ببرد تا نمایی فوق‌العاده از عضلات آن به نمایش بگذارد. در برخی مواقع نیز، درصورت تشخیص پزشک و شل بودن عضلات شکم، در حین جراحی عضلات دوخته می‌شوند و به اصطلاح تقویت می‌گردند. با این اقدام کاملا می‌توانید پس از جراحی خطوط ایجاد شده‌ای مشابه به سیکس پک مشاهده کنید. اما تشخیص چگونگی استفاده از این تکنیک‌ها برعهده پزشک متخصص است.

اقدامات قبل از عمل زیبایی سیکس پک چیست؟

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در خصوص آن تحقیق کنید، انتخاب پزشک متخصص جهت انجام عمل زیبایی سیکس پک است. زمانی که تصمیم به انجام عمل می‌گیرید، باید با ارزیابی دقیق عملکرد پزشک، تخصص و تجربه او در انجام عمل سیکس پک دست به انتخاب بزنید.

با مراجعه به پزشک متخصص و مشاوره، باید تمامی سوالات‌تان را در خصوص جراحی بپرسید. سعی کنید به وزن ثابت برسید و سپس برای انجام جراحی اقدام کنید. به یاد داشته باشید که قطع مصرف الکل، دخانیات و قرص‌های رقیق کننده خون از مهم‌ترین کارهایی است که قبل از عمل باید انجام دهید. سعی کنید در خصوص سوابق پزشکی و داروهای مصرفی‌تان با پزشک متخصص صحبت کنید و هرگونه آلرژی و موارد این‌چنینی را گزارش کنید. سبک زندگی‌تان را تغییر دهید و سالم خوری را در اولویت قرار دهید. حتما برای استراحت بعد از عمل و همچنین، کاهش فشار کاری برای چند روزی برنامه‌ریزی کنید.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی سیکس پک چیست؟

پس از عمل سیکس پک، باید حتما گن مخصوص بعد از عمل را بپوشید. راه رفتن بعد از این عمل یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید رعایت کنید. ماساژ محل عمل باید طبق توصیه پزشک انجام شود. درصورتی‌که پزشک متخصص شما این توصیه را ذکر نکرده است، از هرگونه اقدام سرخود پرهیز کنید. حتما در 48 ساعت ابتدایی بعد از عمل زیبایی سیکس پک حداقل 2 لیتر روزانه آب میوه طبیعی ترجیحا شیرین استفاده کنید. مصرف مایعات موجب دفع سریع‌تر بی‌هوشی یا مواد بی‌حسی از بدن می‌شود.

حداقل تا 2 هفته بعد از عمل مصرف سیگار، دخانیات و الکل ممنوع است. سعی کنید فعالیت‌های سنگین را تا دو الی چهار هفته لغو کنید. مصرف نمک را ممنوع کنید چرا که موجب افزایش تورم و درد در ناحیه جراحی می‌شود. حتما خوراکی هایی مثل کرفس، آب کرفس، آناناس و قرص آناناس را به منظور کاهش تورم و افزایش سرعت بهبود استفاده کنید. اگر پزشک شما توصیه کرد، حتما تا 10 روز جوراب واریس استفاده کنید تا ریسک هرگونه عوارض بعد از این عمل به صفر برسد. درصورت مشاهده هرگونه علائم غیرطبیعی با پزشک تماس بگیرید.

علائم هشدار دهنده بعد از عمل سیکس پک را بشناسید!

معمولا پس از هر عمل جراحی درمانی یا زیبایی، واکنش‌هایی در بدن اتفاق می‌افتد که باید در خصوص آن آگاهی کافی داشته باشید. درک این موضوع که هرگونه واکنش در بدن به دلیل خاصی ایجاد می‌شود، موجب پیشگیری از وقوع عوارض و رویدادهای ناخوش آیند بعد از عمل است.‌

درصورتی‌که تب بالای 38 درجه احساس کردید، حتما با پزشک‌تان تماس بگیرید. اگر دچار تنگی نفس، درد قفسه سینه و موارد این‌چنینی یا سنگینی در قفسه سینه شدید، حتما به مرکز درمانی مراجعه کنید و پزشکتان را از این شرایط آکاه کنید. احساس گیجی بعد از این عمل نیز می‌تواند هشدار از واکنش‌های خاصی باشد که نیاز به حضور در مرکز درمانی دارد.

بی‌حالی شدید و غیرطبیعی را جدی بگیرید و برای بررسی فشار خون، قند خون و موارد این‌چنینی را توجه کنید. اگر دچار کبودی غیرطبیعی و تغییر رنگ پوست به سمت سیاه شدید، حتما عکس آن را برای پزشک ارسال کنید و پزشک را در جریان قرار دهید.

هزینه عمل سیکس پک چقدر است؟

مهم‌ترین موضوع در تصمیم گیری برای انجام یک عمل زیبایی، انتخاب پزشک متخصص است. اگر بخواهید برای عمل جراحی پزشک باتجربه و خوبی را انتخاب کنید، قطعا هزینه بیشتری برای‌تان ایجاد می‌شود. شاید در نگاه اول انتخاب‌تان پزشک با دستمزد کم‌تر باشد، اما بهتر است بدانید که تجربه و تخصص موضوع مهمی است که عدم توجه به آن منجر به وقوع جراحی ترمیمی خواهد شد.

چنین جراحی‌هایی هزینه مضاعفی برای‌تان به دنبال دارد و فشار روحی و جسمی شدیدی نیز ایجاد می‌کند. پس سعی کنید با توجه به این نکات پزشک‌تان را انتخاب کنید. هزینه عمل سیکس پک کاملا بستگی به نوع تکنیک جراحی، خدمات قبل و بعد از جراحی و همچنین تخصص و تجربه پزشک در این حوزه دارد.

مزایای عمل زیبایی سیکس پک

 • اصلاح بافت زیر شکم
 • کاهش وزن ناگهانی و ماندگار
 • برطرف کننده‌ی افتادگی پوست
 • بهبود وضعیت ستون فقرات
 • استفاده از سلول‌های چربی خارج‌شده در نقاط دیگر بدن در روش لیپوماتیک
 • ایجاد سطح ظاهری یکنواخت و زیبا
 • کاهش وزن دائمی در صورت رعایت تغذیه و ورزش پس از عمل
 • اصلاح سریع فرم بدن و شکم و ایجاد سیکس پک بدون ورزش
 • رفع خطوط ایجاد شده به دلیل بارداری و یا چاق و لاغر شدن زیاد
 • عدم ایجاد سوختگی در پوست در روش‌هایی که از حرارت استفاده می‌کنند

نتایج عمل سیکس پک چه زمانی مشخص می‌شود؟

افرادی که برای عمل های زیبایی اقدام می‌کنند، ذوق و شوق زیادی برای مشاهده نتیجه آن دارند. همین موضوع موجب می‌شود تا رایج‌ترین سوال در این زمینه، مدت زمان مشاهده نتیجه نهایی از عمل سیک پک است. معمولا نتیجه نهایی فورا مشخص است.

اما بهتر است بدانید که تورم و کبودی تا حدود 3 الی 4 هفته ابتدایی بعد از عمل وجود دارد و نمی‌توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید. بعد از یک الی شش ماه از زمان انجام جراحی، می‌توانید به مرور شاهد کاهش تورم و شکل و ظاهر نهایی شکم بعد از عمل سیکس پک باشید. کاهش تورم در بعضی مواقع یک سال زمان احتیاج دارد. پس سعی کنید عجولانه نسبت به جراحی ترمیمی تصمیم نگیرید و منتظر مشاهده نتیجه نهایی بمانید.

بهترین تغذیه بعد از عمل سیکس پک چیست؟

پس از انجام جراحی‌های مختلف، بدن نیاز به ریکاوری دارد. برگرداندن شرایط بدن به حالت طبیعی نیازمند توجه به اصول تغذیه‌ای است. شما می‌توانید با تامین انرژی موردنیاز بدن برای تسریع بهبودی اقدام کنید. بعد از عمل سیکس پک حتما از پروتئین‌های قوی مثل ماهیچه و سوپ بلدرچین استفاده کنید.

گوشت ماهی و گوشت قرمز (ترجیحا گوسفند) را در وعده‌های غذایی قرار دهید. مصرف مایعاتی مثل آب هویج، آب کرفس، آب آناناس و آب پرتقال برای تقویت سیستم ایمنی، کاهش تورم و تسریع در بهبودی بعد ازعمل توصیه می‌شود. مصرف کربوهیدرات را حتما کاهش دهید. استفاده از روغن و چربی حیوانی اصلا  مناسب نیست. مصرف مواد غذایی خونساز مثل جگر و عدسی توصیه می‌شود.

در وعده صبحانه، مصرف سه شیره توت، انگور، خرما به همراه ارده، توصیه می‌شود. سعی کنید مواد غذایی کنسروی و آبمیوه‌های آماده شرکتی میل نکنید چرا که مصرف مواد نگهدارنده در این شرایط اصلا مناسب نیست. از خوراکی‌هایی که موجب تحریک گوارش و ایجاد استفراغ می‌شود، استفاده نکنید تا هیچ فشاری به ناحیه شکم وارد نشود. مصرف فست فودها را تا دو هفته ممنوع کنید. استفاده از مغزیجات بدون نمک و خام را در میان وعده‌ها قرار دهید.

عوارض عمل سیکس پک چیست؟

معمولا تمامی عمل‌های جراحی عوارض خاص خودشان را دارند. ایجاد کبودی و ناهمواری در بعضی مواقع ایجاد می‌شود. عوارض رایج در عمل سیکس پک ایجاد چسبندگی و فیبروز پوست است. معمولا این عوارض درصورتی که جراحی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، رخ نخواهد داد. پس اگر نگران عوارض عمل سیکس پک هستید و میخواهید نتیجه‌ای بی عیب و نقص از عمل جراحی مشاهده کنید، حتما در انتخاب پزشک متخصص دقت کنید تا دچار چنین حواشی ناخوش آیندی نشوید.

توصیه‌های لازم برای داوطلبان انجام عمل زیبایی سیکس پک

این توصیه‌ها در عمل‌های جراحی مختلف، متفاوت است؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که رعایت موارد زیر برای هرگونه عمل زیبایی سیکس پک ضرورت دارد.

 • رفع مشکلات اولیه در بدن قبل از جراحی
 • ارزیابی وضعیت سلامتی و سابقه‌ی پزشکی قبل از انجام عمل
 • توجه به نداشتن زایمان پس از عمل آبدومینوپلاستی
 • ترک مصرف سیگار و الکل از یک ماه قبل از عمل؛
 • پوشیدن گن مخصوص برای رسیدن هرچه سریع‌تر به بهبودی کامل

به طور کلی توجه به مراقبت‌های بعد از عمل به صورت کامل در دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه بسیار مهم است. مراقبت‌هایی مانند فرم صحیح خوابیدن نوع پانسمان بخیه و طرز راه رفتن و درست نشستن و مراقبت و نگهداری از لوله‌های درون که برای تخلیه عفونت در عمل آبدومینوپلاستی به جای گذاشته شده است، مورد تأکید است. کسانی که مورد عمل جراحی سیکس پک هستند، باید رژیم غذایی سالم را حفظ کنند و ورزش‌های متناسب را انجام دهند، زیرا طول عمر نتایج جراحی به آن بستگی دارد.

طبق منابع خارجی عمل زیبایی سیکس پک برای افرادی که گرفتار عارضه‌ی چاقی و از بین رفتن فرم طبیعی بدن هستند، توصیه می‌شود. افرادی که یا زمان ورزش کردن و پایبندی به تغذیه‌ی سالم را ندارند و یا این روش‌ها در آن‌ها اثرگذار نبوده است. با استفاده‌ی ترکیبی از روش‌های بیان شده متناسب با وضعیت جسمی، سن و سابقه‌ بیماری در افراد، که توسط کادر پزشکی مجرب تعیین می‌شود، می‌توان در کمترین زمان به بهترین نتیجه رسید. با این شیوه‌ها داشتن سیکس پکی حرفه‌ای و ماندگار دیگر یک رویا نیست!

در ادامه سوالات احتمالی و پرتکرار را در این زمینه بخوانید و در صورت نیاز به مشاوره و سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر