عمل زیبایی سیکس پک

1,436

عمل زیبایی سیکس پک به عنوان راه‌حلی سریع و کارآمد برای داشتن شکمی زیبا و خوش‌فرم.

آیا شما هم رویای داشتن شکمی زیبا را در سر می‌پرورانید؟ آیا از امتحان ورزش‌های مختلف و طاقت‌فرسا خسته شده‌اید؟

آیا رژیم‌های غذایی مختلف را امتحان کرده‌اید و در نهایت از چیزی که آرزوی آن را دارید فرسنگ‌ها دور هستید؟

در این مطلب با ما همراه شوید تا سیکس پک بدون ورزش را به آسانی برای شما به ارمغان آوریم. با توجه به افزایش میل به غذاهای چرب و گسترش کم تحرکی در دنیای مدرن، مشکل اضافه وزن و از دست رفتن فرم بیش از پیش نمایان شده است.

این در حالی است که زمانی که چربی‌های اضافه به قسمت شکم و پهلوها هجوم می‌برند، خلاص شدن از شرشان بسیار سخت‌تر و ناممکن‌تر از نواحی دیگر بدن است. با تجربه‌ی داشتن شکمی زیبا به اندازه‌ی یک قدم فاصله دارید، قدمی بسیار سریعتر، راحتتر و کم‌خطرتر از سایر روش؛ جراحی سیکس پک.

لاغری شکم با جراحی

با بالا رفتن سن و یا بی‌تحرکی طولانی بر اثر مشغله و تغییر شیوه‌ی کسب‌وکار و یا به دلیل زایمان، اطراف شکم چربی‌هایی ذخیره می‌گردد که باعث از بین رفتن فرم زیبای بدن می‌شود. این حجیم شدن، اکثر مواقع با شل شدن و دفرمه شدن پوست همراه است.

این معضل نه تنها در بانوان بلکه در آقایان نیز نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. همه می‌دانیم که زمانی که چربی‌های اضافه اطراف شکم و پهلوها را می‌گیرد، فرآیندی سخت و گاهی ناممکن از رژیم‌های غذایی بسیار محدودکننده تا ورزش‌های سنگین و گاهی آسیب‌رسان را برای رفع این مشکل می‌طلبد.

استفاده از عمل زیبایی سیکس پک برای رسیدن به شکمی زیبا، روشی آسان، سریع و تضمینی است. این روش با توجه به مزیت‌ها و آثار عینی و دائمی‌اش در بین افراد چاق و دارای شکم بزرگ بسیار طرفدار دارد.

روش‌های بسیاری برای خارج کردن چربی شکم و کاهش حجم چربی‌های موضعی بدون انجام عمل زیبایی سیکس پک، مانند لیزر، لیپولیز، مزوتراپی کرایولیپولیز RF، و …وجود دارد. در این روش‌ها، طی جلسات متعدد فرد می‌تواند تغییر سایز دهد؛

اما به عنوان سریع‌ترین، کارآمدترین و مؤثرترین روش، جراحی سیکس پک مناسب‌ترین شیوه برای خارج‌کردن چربی‌ها و کوچک‌کردن شکم، به صورت موضعی می‌باشد.

این روش، به تنهایی یا در ترکیب با روش‌های دیگر برای رفع چاقی موضعی و رسیدن به سیکس پک بدون ورزش به‌کار می‌رود. جراحی شکم با برداشتن و تخلیه‌ی چربی‌های اضافه‌ی ناحیه‌ی شکم و پهلو صورت می‌گیرد و در روش‌های مختلف جراحی، تخلیه به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود.

انواع مختلف عمل زیبایی سیکس پک

در ابتدا لازم به ذکر است که در انواع روش‌ها و عمل‌های زیبایی سیکس پک، جراحی به منظور کاهش وزن صورت نمی‌گیرد، بلکه با هدف حذف چربی‌های مقاوم و رساندن فرد به تناسب اندام انجام می‌شود.

لیپوساکشن

تقریبأ دو دهه از زمانی که جراحی لیپوساکشن به عنوان روشی جهت رفع چربی‌های موضعی به کار می‌رود، می‌گذرد. عمل لیپوساکشن در کل، به منظور خارج نمودن چربی‌های اضافه، بهبود وضعیت ظاهری پوست، شکل دادن به ماهیچه و نهایتأ بهبود فرم بدن صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های رسیدن به سیکس پک بدون ورزش، لیپوساکشن است.

در این روش، پس از بی‌هوش کردن بیمار برای از بین بردن چربی‌های اضافه از حرارت استفاده می‌شود و چربی‌های سوزانده‌شده توسط دستگاه مکش از بدن خارج می‌گردند. در این روش، سلول‌های چربی از طریق سوزاندن منهدم می‌گردند؛

بنابراین، نمی‌توان از این سلول‌ها در نقاط دیگر بدن استفاده کرد. این روش یکی از روش‌های عمل زیبایی سیکس پک به شمار می‌آید و با تخلیه‌ی رسوبات چربی اضافی، منجر به بهبود خطوط و فرم بدن می‌شود.

لیپولیز

لیپولیز روشی است که با تجزیه و تخریب سلول‌های چربی مقاوم در برابر رژیم و ورزش به وسیله‌ی لیزر، یک شیوه‌ی جراحی زیبایی کم تهاجم شناخته می‌شود. مقداری از چربی‌های شکسته‌شده در این روش از طریق مکش خارج می‌شوند و مابقی آن از طریق متابولیسم بدن دفع می‌شود. این روش بسیار سریع و بدون درد است و به عنوان یک روش، برای داشتن سیکس پک بدون ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش، انرژی لیزر روی لایه‌ی دوم پوست اثر می‌گذارد و باعث جمع شدن و سفت شدن پوست می‌شود. لیپولیز نسبت به لیپوساکشن پیشرفته‌تر است و عوارض و اثرات جانبی کمتری دارد. در این روش می‌توان بی‌حسی را جایگزین بی‌هوشی نمود.

با اینکه این روش، دارای میزان تهاجم کمی برای عمل زیبایی سیکس پک است، نیاز به یک برش کوچک در ناحیه‌ی شکم و پهلو دارد. با استفاده از این شیوه هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بدون عارضه‌ی کبودی و تورم به دست می‌آید. در این روش عمل زیبایی، چربی‌ها تحت حرارت به مایع تبدیل می‌شوند و دیگر قابلیت استفاده در نقاط دیگر بدن را ندارند.

لیپوماتیک

لیپوماتیک نتیجه‌ی پیشرفت علم در وادی عمل‌های جراحی به حساب می‌آید. با این روش، می‌توان با کمترین آسیب و عارضه‌ی بافتی در کنار حذف مناسب و یکنواخت چربی‌‌ها به بهترین نتیجه دست یافت. در این روش به جای برش‌های بزرگ استفاده‌شده در لیپوساکشن، با ایجاد حفره‌هایی کوچک با حرکات نوسانی دستگاه در بدن، چربی‌ها بدون تغییر بافت خارج می‌شوند.

در جراحی سیکس پک با لیپوماتیک با تجربه‌ی کمترین میزان درد، التهاب و ورم، در کوتاه‌ترین زمان، می‌توان به شکمی زیبا، خوش‌فرم و و با تفکیک خطوط عضله رسید. با استفاده از این روش معتبر، جراح دچار خستگی کمتری می‌شود و این مهم باعث کاهش خطای پزشکی نیز می‌گردد. با استفاده از عمل لیپوماتیک مقدار زیادی چربی از بدن خارج شده و این سلول‌های چربی را می‌توان به مناطق دیگر بدن برای بهبود شکل و فرمدهی تزریق نمود.

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی روش جراحی باز برای زیباسازی شکم‌های شل و با پوست افتاده است. در این روش، با ایجاد برش‌هایی در زیر ناف اقدام به برداشتن پوست و چربی اضافه‌ در جداره‌ی شکم می‌نمایند. با این شیوه، ناف طبیعی بیمار حفظ می‌شود و اگر عضلات شکم شل شده باشند، ترمیم و اصلاح می‌شوند و سیکس پکی زیبا نمایان می‌شود.

با آبدومینوپلاستی هم برآمدگی شکم کاهش پیدا می‌کند و هم خط کمر باریک‌تر می‌شود؛ همچنین، پوست شل‌شده و اضافه به طور کامل جمع می‌گردد. لازم به ذکر است این عمل برای افراد داری اضافه وزن و چاق مناسب نمی‌باشد.

افرادی که داوطلب انجام این عمل هستند، باید با ورزش و رژیم یا جراحی‌های دیگر به وزن ثابت رسیده باشند. شکم‌هایی که بافت چربی و پوست سفتی دارند، برای این عمل مناسب نیستند؛ بنابراین، افرادی که جداره‌ی شکم و پهلو شل و آویزان دارند، بهترین کاندید برای عمل جراحی ترمیم شکم و پهلو با این روش هستند.

افتادگی جدار شکم و پهلو بعد از زایمان یا کاهش وزن دیده می‌شود و بسته به نوع پوست و میزان زایمان و کاهش وزن، کم و زیاد می‌شود. در این عمل زیبایی، سیکس پک‌ متناسب با میزان شل‌شدگی و افتادگی پوست از برش کوچک زیر ناف، برش پهلو به پهلو و برش امتدادیافته تا ناحیه‌ی پشت بیمار استفاده می‌شود. براساس میزان برش و وسعت عمل،  آبدومینوپلاستی به ۳ روش، مینی آبدومینوپلاستی، آبدومینوپلاستی کامل و آبدومینوپلاستی گرد گرد تقسیم‌بندی می‌شود.

برای داشتن سیکس پک بدون ورزش، با توجه به سن، وزن و قد بیمار نوع و شیوه‌‌ی جراحی شکم تعیین می‌گردد. در افرادی که اضافه وزن دارند، معمولأ روش‌های مختلف جراحی همزمان و به صورت ترکیبی انجام می‌شود، به نحوی که با لیپوماتیک یا روش‌های مشابه، ابتدا چربی‌های اضافه را خارج می‌کنند و سپس با ابدومینوپلاستی پوست‌ اضافه و شل‌شده و چربی‌های چسبیده به جداره را برمی‌دارند.

مزایای عمل زیبایی سیکس پک

 • اصلاح بافت زیر شکم
 • کاهش وزن ناگهانی و ماندگار
 • برطرف کننده‌ی افتادگی پوست
 • بهبود وضعیت ستون فقرات
 • استفاده از سلول‌های چربی خارج‌شده در نقاط دیگر بدن در روش لیپوماتیک
 • ایجاد سطح ظاهری یکنواخت و زیبا
 • کاهش وزن دائمی در صورت رعایت تغذیه و ورزش پس از عمل
 • اصلاح سریع فرم بدن و شکم و ایجاد سیکس پک بدون ورزش
 • رفع خطوط ایجاد شده به دلیل بارداری و یا چاق و لاغر شدن زیاد
 • عدم ایجاد سوختگی در پوست در روش‌هایی که از حرارت استفاده می‌کنند

توصیه‌های لازم برای داوطلبان انجام عمل زیبایی سیکس پک

این توصیه‌ها در عمل‌های جراحی مختلف، متفاوت است؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که رعایت موارد زیر برای هرگونه عمل زیبایی سیکس پک ضرورت دارد.

 • رفع مشکلات اولیه در بدن قبل از جراحی
 • ارزیابی وضعیت سلامتی و سابقه‌ی پزشکی قبل از انجام عمل
 • توجه به نداشتن زایمان پس از عمل آبدومینوپلاستی
 • ترک مصرف سیگار و الکل از یک ماه قبل از عمل؛
 • پوشیدن گن مخصوص برای رسیدن هرچه سریع‌تر به بهبودی کامل

به طور کلی توجه به مراقبت‌های بعد از عمل به صورت کامل در دستیابی به نتیجه‌ی دلخواه بسیار مهم است. مراقبت‌هایی مانند فرم صحیح خوابیدن نوع پانسمان بخیه و طرز راه رفتن و درست نشستن و مراقبت و نگهداری از لوله‌های درون که برای تخلیه عفونت در عمل آبدومینوپلاستی به جای گذاشته شده است، مورد تأکید است. کسانی که مورد عمل جراحی سیکس پک هستند، باید رژیم غذایی سالم را حفظ کنند و ورزش‌های متناسب را انجام دهند، زیرا طول عمر نتایج جراحی به آن بستگی دارد.

عمل زیبایی سیکس پک برای افرادی که گرفتار عارضه‌ی چاقی و از بین رفتن فرم طبیعی بدن هستند، توصیه می‌شود. افرادی که یا زمان ورزش کردن و پایبندی به تغذیه‌ی سالم را ندارند و یا این روش‌ها در آن‌ها اثرگذار نبوده است. با استفاده‌ی ترکیبی از روش‌های بیان شده متناسب با وضعیت جسمی، سن و سابقه‌ بیماری در افراد، که توسط کادر پزشکی مجرب تعیین می‌شود، می‌توان در کمترین زمان به بهترین نتیجه رسید. با این شیوه‌ها داشتن سیکس پکی حرفه‌ای و ماندگار دیگر یک رویا نیست!

در ادامه سوالات احتمالی و پرتکرار را در این زمینه بخوانید و در صورت نیاز به مشاوره و سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

عمل سیکس پک ناحیه شکم در واقع فرم دهی چربی های شکم و بدن فرد به شکل سیکس پک است ( نه عضلات) که با انواع دستگاههای لیپوماتیک، واترجت، پال و لیپوست قابل انجام است.

در عمل زیبای سیکس پک در واقع به چربی‌های بدن فرم داده می شود و روی عضلات کاری انجام نمی‌شود.

دوره نقاهت کوتاهی دارد که البته با توجه به شرایط جسمانی هر فرد متفاوت است.

عمل سیکس پک عمل خطرناکی نیست. در اصل جراحی علمی و درمانی نیز محسوب نمی شود و صرفا جهت زیبایی فرم شکم به صورت کوتاه مدت موثر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  مطالب خوبی دارید
  برای شما و تیم جراحیتون به خصوص دکتر نجف بیگی عزیز، آرزوی موفقیت دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   از حسن انتخاب شما سپاسگذاریم

 2. احمد احمد می گوید

  برای عمل سیکس پک پروتز میذارین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل سیکس پک در واقع فرم دهی چربی های شکم و بدن فرد به شکل سیکس پک است و در عمل زیبای سیکس پک در واقع به چربی‌های بدن فرم داده می شود و از پروتز استفاده نمی شود.

  2. امير حسين می گوید

   سلام، من مقدار کمى چربى در اطراف ناف و پهلو و همچنین پایین کمر دارم که بعد از ٣ سال ورزش هنوز از بین نرفتن والبته پوستم هم کمى شل شده، میخواستم بپرسم چه روشى براى من توصیه میکنید؟ ایا پس از عمل عضلات شکم کاملا نمایان میشوند؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای تعیین اینکه چه روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
    هر روشی که برای شما انجام شود فقط در صورتی که ماهیچه های شکم شما قوی باشد بعد از جراحی کاملا نمایان می شود.
    برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 3. فرزاد می گوید

  سلام خسته نباشید،،، ممنونم از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید،،، هزیته ای عمل سیکس پگ چقدره،،، شما در کرمانشاه هم نمایندگی دارید که این عمل روانجام بده یا نه،،،

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل پیکرتراشی فقط از طریق معاینه حضوری قابل تعیین است.
   دکتر آرش نجف بیگی در دو کلینیک واقع در جردن و سعادت آباد تهران به ارائه خدمات می پردازند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید