هر آنچه که باید درباره عمل بینی گوشتی با لیزر بدانیم!

2,051

ظاهر بینی در زیبایی و تناسب چهره نقش بسیار زیادی دارد. امروزه، به دلیل پیشرفت روزانه علم پزشکی، افراد زیادی برای عمل بینی مراجعه می‌کنند. برخی از این افراد از ظاهر بینی خود رضایت ندارند و می‌خواهند با جراحی، زیبایی ظاهری خود را افزایش دهند. در برخی دیگر، مشکلات سبب اختلالاتی در عملکرد بینی از جمله عدم تنفس راحتشان می‌شود. برخی دیگر از افراد نسبت به صورت خود از بینی بزرگی برخوردارند و همین امر عدم تناسب را در ظاهر آن‌ها ایجاد می‌کند؛ این افراد با استفاده از عمل بینی گوشتی با لیزر می‌توانند با کوچک کردن بینی، ظاهر زیباتری به چهره خود ببخشند. در این مطلب شما را با روش‌های مختلف عمل بینی آشنا می‌کنیم.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

عمل بینی گوشتی

عمل بینی با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

یکی از سوالاتی که برای افراد قبل از عمل بینی پیش می‌آید، این است که پزشک با چه روشی جراحی را انجام می‌دهد. به طور معمول جراحان در روش‌های تهاجمی از طریق دو روش باز و بسته اقدام به عمل بینی می‌کنند که انتخاب یکی از این روش‌ها به بررسی و معاینات پزشک و نوع بینی فرد بستگی دارد. علاوه بر این، پزشک روشی را برای عمل بینی انتخاب می‌کند که تسلط زیادی بر روی آن دارد.

عمل بینی به روش باز

در روش عمل بینی به روش باز که توسط متخصص گوش، حلق و بینی انجام می‌گیرد، ابتدا در ناحیه‌ کولوملا (ستونک بینی) برشی ایجاد می‌شود. سپس، دو سوراخ بینی از هم جدا شده و پوست بینی به طور کامل از غضروف و استخوان زیر آن جدا می‌شود. با انجام این کار، پزشک با تسلط کامل به داخل بینی، با توجه به مشکل فرد اعم از مشکل تنفسی، پولیپ، سینوس و یا هر گونه نواقص دیگر در بینی، اقدام به برطرف کردن آن می‌کند.

 مزایای عمل بینی به روش باز

 • در روش رینوپلاستی باز، با استفاده از برش، پوست بینی کاملا از غضروف و استخوان جدا شده و در نتیجه پزشک با دید گسترده‌تری به انجام جراحی می‌پردازد.
 • این روش برای افرادی که می‌خواهند تغییری اساسی به بینی خود بدهند، روش مناسبی است.
 • به دلیل ایجاد برش بر روی پوست بینی، فرد با میزان تورم، کبودی بیشتری مواجه می‌شود.
 • فردی که عمل بینی به روش باز را انتخاب می‌کند، باید این نکته را در نظر داشته باشد که دوران نقاهت عمل بینی این روش بیشتر است.
 • امکان بررسی و تشخیص تمامی مشکلات مرتبط با بینی

فردی که عمل بینی به روش باز را انتخاب می‌کند، باید این نکته را در نظر داشته باشد که این جراحی به دوران نقاهت بیشتری نیاز دارد.

عمل بینی به روش بسته

در روش رینوپلاستی بسته، برش‌های کوچکی در داخل بینی زده می‌شود و بخشی از پوست بینی از استخوان جدا می‌شود. با توجه به فرم بینی فرد، برای تغییر در ظاهر بینی، تیغه آن تراشیده شده و فرم بینی تغییر پیدا می‌کند.

مزایای روش جراحی بینی بسته

 • دوران نقاهت در این روش نسبت به روش باز کم‌تر است و به همین دلیل، انتخاب این روش برای کسانی که نمی‌توانند دوران نقاهت بیشتری را بگذرانند، بهتر است.
 • پس از عمل بینی به روش بسته، به علت ایجاد برش در داخل بینی جای زخمی بر روی پوست باقی نمی‌ماند.
 • در روش بسته تورم کمتری متوجه فرد می‌گردد.
 • این روش برای افرادی که قصد دارند تغییرات بسیار کم و جزئی بر روی بینی خود انجام دهند، روش مناسبی است.
عمل بینی به روش بسته

برای مطالعه بیشتر مقاله علل ورم بعد از عمل بینی و روش های پیشگیری و درمان آن را پیشنهاد میکنیم.

روش‌های مدرن برای عمل بینی کدامند؟

با توجه به پیشرفت روزافزون علم پزشکی و تجهیزات و فناوری، روش‌های مدرن و غیرجراحی برای عمل بینی و ایجاد تغییرات در بینی به وجود آمده است که با عوارض کمتر می‌تواند تغییرات مثبتی را در بینی افراد ایجاد کرده و نواقص آن را برطرف نماید. از جمله مزایای این روش، این است که درد و خونریزی خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل، برای افرادی که از جراحی می‌ترسند و یا آستانه درد پایینی دارند، بسیار مناسب است.

تزریق ژل به بینی

یکی از روش‌های بدون جراحی که برای رفع قوز بینی بسیار پرطرفدار است، روش تزریق ژل بینی است. در این روش، پزشک با استفاده از سوزن‌های مخصوص، مقدار مشخصی فیلر را در نقاط مورد نظر تزریق می‌کند تا نواقص بینی از جمله قوز برطرف گردد و تیغه بینی صاف و زیبا شود. یکی از دلایلی که این روش را به روشی پرکاربرد تبدیل کرده و افراد زیادی را به خود جذب کرده است، عدم خونریزی و درد حین عمل است.

لیزر بینی

عمل لیزر بینی یکی از مدرن‌ترین روش‌ها در جراحی بینی محسوب می‌شود. برخی از افراد هستند که تیغه بینی آن‌ها مشکلی ندارد، اما بینی آنها گوشتی و بزرگ است. عمل بینی گوشتی با لیزر یکی از راه‌هایی است که توسط آن می‌توانید بینی خود را کوچک کنید‌. علاوه بر این افراد می‌توانند از این روش برای برطرف کردن مشکلاتی از جمله پولیپ بینی استفاده کنند و به راحتی با لیزر به درمان آن بپردازند. در این روش، با استفاده از تابش نور با طول موج مشخص، تغییرات مورد نظر بر روی بینی انجام می‌گیرد.

در این باره بخوانید  همه چیز در مورد جای بخیه ‌ها بعد از عمل بینی

مقاله ویژگی های بهترین متخصص جراح بینی را ازدست ندهید.

پلاسما جت بینی

یکی از به‌روزترین و مدرن‌ترین روش‌های جراحی بینی، تغییر فرم بینی با استفاده از روش کم‌تهاجمی پلاسما جت است. در این روش، پزشک متخصص ابتدا لایه رویی بینی را می‌سوزاند و سپس، با توجه به ظاهر بینی به تغییر فرم آن می‌پردازد. به دلیل کاهش حجم بینی در این روش، روش پلاسما جت برای افرادی که بینی گوشتی دارند، بسیار مناسب است.

تزریق چربی به بینی

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن در بینی تغییرات جزئی ایجاد کرد، تزریق چربی است. در این روش، ابتدا با استفاده از روش‌های دیگر از جمله لیپوماتیک، چربی را از بدن فرد استخراج کرده و پس از تصفیه آن را به نقاط مورد نظر در بینی تزریق می‌کنند تا نواقص آن برطرف شده و زیبایی ظاهری فرد افزایش یابد.

هدف از انجام عمل بینی گوشتی با لیزر چیست؟

بینی‌های گوشتی به دلیل دارا بودن غضروف بسیار نازک و پوست ضخیم نسبت به بینی استخوانی از شرایط سخت‌تری برای جراحی برخوردارند و فرم دادن به آن‌ها سخت‌تر است؛ زیرا طی جراحی باید غضروف بینی تقویت گردد. به دلیل سختی در فرم‌دهی به بینی گوشتی، امروزه افرادی که مشکل انحراف و قوز بینی ندارند، از روش‌های غیرتهاجمی برای تغییر در ظاهر بینی خود استفاده می‌کنند.

عمل بینی گوشتی یکی از روش‌هایی است که برای کاهش ضخامت پوست و رفع ناهنجاری‌های بینی از آن استفاده می‌شود. شدت و میزان نوری که توسط دستگاه لیزر به پوست بینی می‌تابد، طبق نظر پزشک انجام گرفته و در افراد مختلف، متفاوت است. عمل بینی گوشتی با لیزر در نوک بینی یا در کل بینی قابل اجرا می‌باشد و جراحی در حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه زمان می‌برد.

تزریق ژل به بینی

برای انجام عمل بینی به روش مدرن چه شرایطی لازم است؟

روش‌های مدرن به دلیل عوارض کمتر و عدم نیاز به دوران نقاهت بسیار طرفدار دارند و افراد زیادی به دنبال ایجاد تغییرات در بینی با استفاده از این روش‌ها هستند. اما باید این نکته را در نظر داشت که شخص برای عمل بینی باید حتما طی جلسه مشاوره مورد بررسی قرار گیرد تا از بروز هر گونه مشکل، جلوگیری به عمل آید. به عنوان مثال فردی که اقدام به عمل بینی گوشتی با لیزر می‌کند، باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • ابتدا پزشک باید با بررسی و انجام معاینات مخصوص، اطمینان حاصل کند که انجام روش‌های غیرتهاجمی برای فرد امکان دارد.
 • اگر مشکل شما در ساختار داخلی بینی باشد و بینی شما به تغییرات اساسی نیاز داشته باشد، نمی‌توان با استفاده از روش‌های غیرتهاجمی مشکل را برطرف نمود و باید حتما فرد جراحی انجام دهد تا هر گونه اختلال تنفسی و مشکلات ساختار داخلی بینی برطرف گردد.
 • حتما قبل از هر گونه اقدام باید این موضوع به فرد اطلاع داده شود که ماندگاری روش‌های غیرتهاجمی محدود است و نتیجه حاصل از این عمل‌ها دائمی نیستند تا فرد با اطلاعات کافی بتواند در این مورد تصمیم‌گیری نماید.
 • افرادی که از بیماری‌هایی نظیر سرطان یا دیابت رنج می‌برند، کاندید مناسبی برای انجام عمل بینی گوشتی با لیزر نیستند.

برای اطلاع از هزینه عمل بینی دکتر آرش نجف بیگی و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

عمل بینی به شیوه مدرن چه مزایایی دارد؟

عمل بینی به شیوه مدرن نسبت به روش‌های قدیمی از مزیت‌هایی برخوردار است که فرد می‌تواند پس از کسب اطلاعات نسبت به آن‌ها و در نظر گرفتن تفاوت روش‌ها، در رابطه با روش انجام عمل بینی تصمیم‌گیری نماید.

جراحی بینی به روش تهاجمی، در اکثر اوقات با درد زیادی همراه است و به همین دلیل، افرادی باید اقدام به انجام جراحی کنند که بتوانند درد ناشی از آن را تحمل نمایند، اما در جراحی به روش‌های مدرن مانند عمل بینی گوشتی با لیزر، فرد یا اصلا دردی متحمل نمی‌شود و یا میزان درد بسیار خفیف است.

عمل بینی در برخی افراد با تورم و کبودی زیادی همراه است و به همین دلیل، فرد برای بازگشت به فعالیت‌های روزانه به دوران نقاهت بیشتری نیاز دارد؛ اما در عمل بینی به شیوه مدرن، فرد به گذراندن دوران نقاهت نیازی ندارد و با انجام برخی مراقبت‌ها می‌تواند به فعالیت روزانه خود بپردازد.

در رینوپلاستی به شیوه مدرن، احتیاجی به بیهوشی نیز نیست؛ به همین دلیل، انتخاب این روش‌ها برای فردی که از بیهوشی می‌ترسد و یا به دلیل هر نوع بیماری نمی‌تواند تحت بیهوشی قرار گیرند، انتخاب بسیار مناسبی است.

ریسک انجام این جراحی بسیار پایین است و به دلیل نداشتن عوارض مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

در این باره بخوانید  جراحی نوک بینی برای بالا بردن و کوچک کردن نوک بینی

مدت زمان انجام این عمل بسیار کوتاه است و به نوعی می‌توان آن را در دسته جراحی‌های سرپایی قرار داد؛ به همین دلیل، افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، نیازی نیست زمان زیادی را برای انجامش در نظر بگیرند.

عمل بینی به روش مدرن

برای مطالعه بیشتر مقاله علت کبودی چشم بعد از جراحی بینی و راه های پیشگیری از آن را پیشنهاد میکنیم.

هزینه عمل بینی گوشتی با لیزر چقدر است؟

برای محاسبه هزینه جراحی بینی باید برخی معاینات انجام شود و به راحتی نمی‌توان مبلغ ثابتی را برای عمل بینی مشخص نمود. روش‌های مختلفی برای انجام جراحی بینی وجود دارد که هزینه آن با در نظر گرفتن نوع روش انتخابی، نوع پزشک، مکان جراحی، تجهیزات مورد نیاز برای انجام جراحی مشخص می‌گردد و به اطلاع بیمار می‌رسد.

به عنوان مثال عمل بینی گوشتی با لیزر در مقایسه با جراحی به شیوه باز، مدت زمان کمتری نیاز دارد و به همین دلیل، از هزینه کمتری نیز برخوردار است.

بعد از عمل بینی گوشتی با لیزر انجام چه اقداماتی لازم است؟

 • برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مدت یک هفته بعد از عمل بینی با لیزر باید از هر گونه آسیب به بینی جلوگیری کنید.
 • در این عمل احتمال بر جای ماندن زخم به حداقل می‌رسد؛ زیرا پزشک تلاش می‌کند که در لبه‌های بینی برش ایجاد کند تا دیده نشود.
 • به دلیل تغییر شکل ظاهری بینی، به مدت ۷ روز آتل یا اسپلینت روی بینی قرار داده می‌شود تا از حرکت بینی جلوگیری شود.
 • ممکن است ۷ الی ۱۰ روز پس از جراحی، در نقاط مورد نظر تورم و کبودی کمی را مشاهده کنید که به مرور زمان از بین می‌رود.

برای مطالعه بیشتر این مقاله لاتین را بخوانید.

حال که درباره عمل بینی گوشتی با لیزر اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید.

سوالات متداول عمل بینی گوشتی با لیزر

پوست ضخیم و چرب، تیغه‌های ضخیم، ضعیف بودن غضروف، چربی زیاد در قسمت نوک بینی و پهن بودن قسمت پایین بینی از جمله معایب بینی‎‌های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی است.

جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی، جراحی بینی فانتزی، جراحی ترمیمی، جراحی رفع انحراف بینی و جراحی رفع پولیپ بینی از جمله اشکالی است که برای انجام جراحی بینی قابل انجام است.

جراحی بینی به روش باز برای افرادی که در تنفس مشکل دارند و یا ساختار داخلی بینی آن‌ها به ترمیم نیاز دارد، انجام می‌شود, در حالی که از روش رینوپلاستی برای رفع قوز یا ایرادات جزئی بینی استفاده می‌شود.

این جراحی برای افراد، جنبه درمانی دارد و طی انجام آن، مشکلات بینی رفع می‌گردد. افرادی که دچار انحراف تیغه میانی، اختلالات تنفسی، پولیپ بینی هستند، می‌توانند از این روش برای برطرف کردن مشکلاتشان استفاده کنند.

یکی از موارد بسیار مهم در کسب نتیجه مطلوب در جراحی‌های زیبایی، تحقیق و انتخاب پزشک حاذق است؛ زیرا پزشک با مهارت و توانایی بالا می‌تواند نواقص موجود در بینی را با روش مناسب برطرف کرده و ظاهر زیبایی را برای فرد ایجاد می‌کند. دقت بالای پزشک در جراحی و قرینه‌سازی سوراخ های بینی، بسیار تاثیرگذار است.

عمل بینی گوشتی با لیزر در واقع اشاره به برش پوست بینی با لیزر دارد. در واقع فناوری لیزر در عمل‌های جراحی بینی تنها قادر است که در برش پوست، به جراح کمک کند. اما برای تغییر فرم بینی و کوچک کردن آن و یا اصلاح مشکلات ساختاری بینی، باید استخوان‌ها و غضروف بینی را برش داد و تغییر شکل ایجاد کرد. در این موارد، جراح زیبایی با کمک تکنیک‌های مشخصی عمل بینی را انجام می‌دهد که نیازی به لیزر نخواهد بود.

امروزه برای ماندگاری نتیجه جراحی بینی‌های گوشتی، جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی از روش‌ها و تکنیک‌های گرافت گذاری در نوک بینی و تقویت بافت و غضروف ضعیف بینی گوشتیریال استفاده می‌کند. به همین تا سال‌ها پس از عمل، نوک بینی گوشتی دچار افتادگی نمی‌شود و یا بافت بینی حجم پیدا نمی‌کند. همچنین با کمک برش لیزری می‌توان اسکار یا جای برش پوست را کاهش داد و ظاهر بینی طبیعی‌تر خواهد شد.

عوارض عمل بینی گوشتی با لیزر مانند هر عمل بینی دیگری، عوارض جانبی دارد که باید در یک تا دو هفته اول بعد از عمل، کاملا مراقبت‌های لازم را انجام داد، از جمله درد، کبودی و تورم. با این حال این عوارض گذرا هستند و بعد از ۶ ماه، بخش زیادی از تورم بینی از بین خواهد رفت و شما نتیجه عمل بینی را می‌بینید. با این حال برش پوست با لیزر، آسیب کمتری به بافت پوست وارد خواهد کرد و عوارض بعد از عمل مانند خونریزی و کبودی نیز کمتر از برش با تیغ جراحی خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید