1. خانه
  2. /
  3. جراحی بینی (رینوپلاستی)
  4. /
  5. دکتر خوب برای بینی گوشتی کیست و چطور او را پشناسیم؟

دکتر خوب برای بینی گوشتی کیست و چطور او را پشناسیم؟

دکتر آرش نجف بیگی

بینی اثر انگشت صورت است. هیچ دو بینی دقیقاً شبیه هم نیستند، بینی شما منحصر به شماست و مدل های مختلفی بینی وجود دارد که هر کدام نیازمند تکنیک خاصی برای جراحی بینی هستند. بسیاری از بینی ها به اندازه کافی ویژگی های مشترکی با یکدیگر دارند که می توانیم آنها را در دسته های اصلی دسته بندی کنیم و یکی از آنها مدل بینی گوشتی است.

جراحان بینی بینی ها را بر اساس شکلشان دسته بندی می کنند. شکل آن توسط ساختار های اصلی داخل بینی تعیین می شود، مثل استخوان های بینی، غضروف بینی، و نوع پوستی که استخوان ها و غضروف ها را می پوشاند. بنابراین برای عمل بینی گوشتی نیز استاندارد هایی نیاز است که تنها یک دکتر خوب برای بینی گوشتی می تواند آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. به همین منظور در این مطلب می خواهیم به طور مختصر درمورد بینی گوشتی و عمل بینی مخصوص به آن و ویژگی های جراح خوب بینی گوشتی صحبت کنیم؛ پس اگر فرم بینی شما هم گوشتی است و در شرف عمل زیبایی بینی هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بینی گوشتی و عمل زیبایی آن

وقتی صحبت از فرم بینی می شود، باید این نکته را در ذهن داشت که فرم بینی هر فرد با دیگری متفاوت است و به همین علت نوع جراحی بینی آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. با توجه به ژنتیک، افزایش سن و عوامل خارجی، فرم بینی هر فرد متغیر است و برخی از افراد که با فرم بینی خود احساس راحتی نمی کنند، ممکن است بخواهند آنها را اصلاح کنند. شکل بینی در درجه اول توسط ژنتیک تعیین می شود، اما روند طبیعی پیری نیز باعث تغییرات مشخصی روی فرم بینی می شود. با افزایش سن، غضروف (که حاوی کلاژن) پایین بینی شکل خود را از دست می دهد و افتادگی یا نوک بینی رو به پایین پیدا می کند که باعث می شود ظاهر بینی گوشتی به نظر برسد. علاوه بر این، غدد چربی بینی می توانند بزرگ شوند و باعث می شوند بینی پهن تر به نظر برسد، تمام این عوامل دست به دست هم می دهند تا ما به فرم یک بینی، بینی گوشتی بگوییم و برای اصلاح و تغییر آن از یک دکتر خوب برای بینی گوشتی کمک بگیریم.

برای اصلاح فرم بینی گوشتی، افراد مبتلا به ناهنجاری های شکل بینی ممکن است به انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی فکر کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بینی دختران معمولاً تا یک سال پس از قاعدگی (حدود 15 سالگی) به طور کامل شکل نمی گیرد و بینی پسراها هم معمولاً یک سال پس از آخرین جهش رشد مشخص شده (حدود 18 سالگی) کاملاً رشد می کند. اما چگونه یک فرد می تواند شکل بینی خود را تغییر دهد؟

همانطور که اشکال مختلف بینی وجود دارد، مجموعه ای از تکنیک های جراحی و غیرجراحی بینی برای رفع نگرانی های مختلف مربوط به اندازه و شکل بینی وجود دارد. اینکه کدام نوع روش انتخاب شود به نوع بینی، آناتومی، نوع پوست و نگرانی بیمار بستگی دارد؛ بنابراین دور از ذهن نیست که تکنیک عمل زیبایی بینی برای بینی های گوشتی با تکنیک به کار رفته در جراحی زیبایی بینی استخوانی متفاوت خواهد بود. تفاوت تکنیک و نوع جراحی بینی به کار رفته در انواع مدل های بینی، این خوبی را دارد که فرد می تواند انتظار بهترین نتیجه ممکن را از عمل بینی خود داشته باشد. فرض کنید جراح بینی گوشتی فردی را با تکنیک مناسب جراحی بینی برای بینی های شکسته و یا کوچک انجام دهد، بدون شک نتیجه حاصل از این عمل نه تنها موفقیت آمیز نخواهد بود، بلکه باعث آسیب بیشتر به بینی فرد مذکور و نتیجه معکوس در زیبایی ظاهر فرد خواهد داشت. از همین رو می توان اینگونه نتیجه گرفت که یک جراحی زیبایی بینی موفق به 3 عامل مهم بستگی دارد:

  1. توانایی جراح شما برای شناسایی و درک نوع اصلی بینی و بینی مورد نظر و خواسته شما از جراحی بینی.
  2. ارتباط خوب بین شما و پزشکتان، در مورد اهداف، نیاز های شما، محدودیت ها و نقاط قوت تکنیک های مختلف جراحی و غیره.
  3. اجرای تکنیک رینوپلاستی که با فرم بینی گوشتی و انتظارات شما مطابقت دارد.

در این بین می توان گفت عامل شماره 1 بیشترین تاثیر را در نتیجه موفق یک عمل زیبایی خواهد داشت. انتخاب یک دکتر خوب برای بینی گوشتی می تواند زیربنای یک عمل زیبایی بینی موفق باشد. فراموش نکنید که یک جراح خوب برای بینی گوشتی، دانش زیادی در مورد اینکه چگونه انواع خاصی از بینی ها به تکنیک های مختلف پاسخ می دهند و یا اینکه بینی گوشتی دقیقاً چطور باید عمل شود تا منجر به بهترین نتیجه شود، دارد. برای اینکه بتوانید یک دکتر خوب برای جراحی بینی گوشتی انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم به خواندن این مطلب ادامه دهید.

بینی گوشتی و عمل زیبایی آن

با ویژگی های بهترین جراح انحراف بینی بیشتر آشنا شوید.

چگونه یک دکتر خوب برای بینی گوشتی پیدا کنیم؟

اگر از فرم بینی گوشتی خود ناراضی هستید و به فکر جراحی زیبایی بینی هستید، اولین قدم از پروسه عمل زیبایی بینی شما انتخاب دکتر خوب برای بینی گوشتی است. شاید به نظرتان این کار ساده باشد، آن هم با این حجم زیاد از تبلیغات جراحی بینی و تعداد بی شمار جراحان پلاستیکی که وجود دارند؛ اما همین موضوع خود باعث سردرگم شدن شما در انتخاب دکتر خوب برای عمل بینی گوشتی است.

انتخاب یکی جراح خوب بینی گوشتی از جنبه های مختلفی اهمیت دارد، از درک بهتر فرم و آناتومی بینی شما گرفته تا انتخاب و تشخیص بهترین تکنیک جراحی بینی برای فرم بینی گوشتی شما. بنابراین توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی در راستای جراحی بینی، جراح خود را با دقت انتخاب کنید. انتخاب جراح شما یکی از بزرگترین عوامل در تعیین موفقیت جراحی بینی شما است. جراح مناسب بینی های گوشتی می تواند به شما کمک کند تشخیص دهید کدام روش برای بینی خاص شما بهترین است. برخی از جراحان نیز کم و بیش در انجام انواع جراحی های زیبایی مهارت دارند، اما بهترین کار سپردن کار به یک کاردان است! این نکات به شما کمک می کند تا یک جراح خوب برای بینی گوشتی را برای جراحی خود انتخاب کنید.

مهارت و تخصص را قبل از قیمت در نظر بگیرید

هزینه عمل بینی چقدر است؟ این اولین سوالی است که هنگام بررسی جراحی بینی در ذهن اکثر افراد می گذرد. قیمت عمل بینی برای بینی گوشتی می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد، بسته به نوع روشی که شما نیاز دارید و اینکه جراح مورد نظرتان چه مقدار دستمزد دریافت کند. اما تمام این مسائل باعث نمی شوند که شما کیفیت را فدای قیمت کنید!

بسیاری از مردم احساس می کنند مجبورند به سراغ ارزان ترین جراح برای عمل بینی خود بروند، غافل از اینکه هیچ ارزانی بی علت نیست و اغلب اوقات ارزان ترین عمل بینی بهترین گزینه نیست. فراموش نکنید که انتخاب دکتر خوب برای بینی گوشتی باید بر هر چیز دیگری ارجحیت داشته باشد چراکه باید به او اعتماد داشته باشید تا بتوانید بینی و صورت خود را به کسی بسپارید که تغییرات دائمی در ساختار صورت شما ایجاد کند.

کار با فردی که بسیاری از بینی های گوشتی را با موفقیت عمل کرده است، به شما اطمینان بیشتری می ‌دهد که با این عمل ظاهر جدیدی را که می ‌خواهید به دست خواهد آورد.

مهارت و تخصص را قبل از قیمت در نظر بگیرید

برای آگاهی از مناسب‌ترین روش جراحی برای بینی خود و قیمت عمل بینی با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

به عکس های قبل و بعد از عمل بینی نگاه کنید

چگونه می توانید بفهمید که یک جراح به اندازه کافی مهارت دارد تا بینی گوشتی شما را عمل کند؟ راه ساده ای وجود دارد و آن دیدن نمونه کارهای جراح محترم است! یک دکتر خوب برای جراحی بینی گوشتی، قطعاً دکتری است که بتواند عکس های بسیاری از بیماران قبلی را قبل و بعد از عمل بینی گوشتی به شما نشان دهد. برای این کار نیازی به گرفتن وقت مشاوره و حضور فیزیکی هم ندارید، چراکه اکثر جراحان عکس های قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی را در وب سایت یا شبکه های اجتماعی خود مثل اینستاگرام به اشتراک می گذارند. اگر به هر دلیلی جراح وب سایت و یا شبکه اجتماعی نداشت، می ‌توانید نمونه‌ هایی از جراحی ‌های گذشته‌شان را در روز مشاوره ببینید.

راه دیگر برای شناسایی دکتر خوب برای بینی گوشتی این است که از نظرات بیماران سابق او نظرات و تجربیاتشان را جویا شوید، به خصوص اگر بیمار قبلی هم مثل شما بینی گوشتی داشت. بنابراین بهتر است برای یک تحقیق میدانی خوب به دنبال بیماران سابق آن جراح باشید که بینی آنها مشکلاتی مشابه بینی شما داشته است، مانند نوک پهن یا گرد. ببینید عکس های بعد از عمل آنها چگونه است.

در مورد نیاز های خود با آنها صحبت کنید

در نهایت، و شاید مهم تر از همه، شما باید قبل از تصمیم به همکاری با یک جراح، نیاز های منحصر به فرد و انتظاراتی که از عمل بینی گوشتی خود دارید را با وی در میان بگذارید. ممکن است ایده ای داشته باشید که چه نوع تغییراتی را می خواهید در بینی خود ایجاد کنید و یک جراح ماهر می تواند بر این اساس روش های مناسب را پیشنهاد دهد.

یک پزشک خوب از پرسش ‌ها استقبال می‌ کند و بیماران را تشویق می ‌کند تا قبل از عمل تا حد امکان در مورد جراحی زیبایی بینی بیاموزند. این کار رضایت شما را قبل، در حین و بعد از عمل افزایش می دهد.

یک جراح خوب بینی گوشتی کسی است که کاملاً به فرم و مشکلات بینی گوشتی احاطه داشته باشد، راه های از بین بردن و اصلاح این مشکلات را بشناسد و بتواند با توجه به آناتومی صورت شما و تکنیک های مناسب برای عمل بینی گوشتی، بهترین راه را پیش پای شما بگذارد.

ایا عمل بینی گوشتی خوب می شود؟

بینی گوشتی رایج ترین شکل بینی در جهان است و گزارش ها حاکی از آن است که حدود 25 درصد از مردم این نوع بینی را دارند، به خصوص در قاره آسیا. این نوع بینی شکل برجسته و پهن و پر از چربی دارد، می تواند بزرگ یا کوچک باشد، اما در هر صورت ظاهری گوشتی دارد.

بینی های گوشتی بزرگ و بیرون زده هستند و نسبت به قسمت های استخوانی قسمت های چربی بیشتری دارند. برای اصلاح فرم بینی گوشتی و کوچک تر و باریک تر کردن آن می توان از رینوپلاستی استفاده کرد و تغییرات زیادی روی آن انجام داد. با این وجود تمام این نتایج مثبت تنها زمانی اتفاق می افتد که جراحی بینی به دست یک دکتر خوب برای بینی گوشتی انجام شود، کسی که به فرم و آناتومی بینی های گوشتی به خوبی آشناست و می داند با تغییر چه قسمت هایی از این مدل بینی می تواند به نتایج دلخواه خود و بیمارش برسد.

در آخر

شکل و فرم بینی تحت تأثیر ژنتیک و  با افزایش سن دستخوش تغییر می شود، اگرچه آسیب و برخی شرایط پزشکی نیز می توانند شکل بینی را تغییر دهند. یکی از انواع رایج فرم های بینی، بینی گوشتی است. مشاوره با یک دکتر خوب برای بینی گوشتی، نقش مهمی در دستیابی به بهترین نتایج عمل بینی گوشتی ایفا می کند و به بیماران خود این امکان را می دهد که تعیین کنند کدام شکل بینی و روش جراحی زیبایی بینی به بهترین وجه با نیاز های آنها مطابقت دارد. در این مطلب در مورد شناخت جراح خوب برای بینی گوشتی صحبت کردیم، اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما و سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر