جراحی چال گونه و راهکار آن

10,327

این شکاف  صورت‌ در اکثر مواقع از والدین به کودک ارث خواهد رسید. حتی اگر تنها یکی از والدین از این موهبت برخوردار باشند باز هم احتمال اینکه فرزند آنها این گودی گونه را تجربه کند و به ارث ببرد بسیار زیاد است.

این یک هدیه از طرف خدا است. این نقص عضو خاص صورت، درمان نخواهد شد و تا پایان زندگی با شما خواهد ماند. تنها در موارد بسیار نادر بر اثر پیری و شل شدن پوست صورت و همچنین تغییر وزن ناگهانی و شدید ممکن است این  فرورفتگی مهو و یا کم رنگ‌تر شود.

دیمپل پلاستی می‌تواند در دو طرف صورت و یا تنها در یک سو انجام شود. این موضوع اصلا غیر طبیعی نیست و به خواست بیمار انجام خواهد شد. حتی به طور طبیعی نیز بعضی افراد تنها این عضو فلج صورت را در یک طرف صورت خود دارند.

خیر_ از آنجایی که کل مراحل زیباسازی گونه در داخل دهان انجام می‌شود هیچ علامتی در صورت نشان داده نخواهد شد. تنها چیزی که نمایان است چال زیبای گونه شما خواهد بود که پس از جذب بخیه دیده می‌شود.

جراحی گودی لپ، یک ضرورت پزشکی نیست بلکه روشی است که به انتخاب فرد و به منظور بهبود زیبایی و ظاهر انجام می‌شود. بنابراین تقبل هزینه درمان به طور کامل بر عهده بیمار خواهد بود و بیمه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.‌

قبل از انتخاب این عمل زیبایی، باید گفت که این جراحی، یک فرآیند دائمی بر صورتتان است. آثار این عمل تا آخر عمر همراه شما خواهد بود. همیشه این صورت زیبا و لبخند جذاب را خواهید داشت. بنابراین اگر در انجام این عمل دودل هستید بهتر است قبل از انجام آن بررسی‌های لازم را انجام دهید.

جراحی چال گونه، روشی است که به کمک آن می‌توانید به لبخند خود روح دوباره ببخشید. خندیدن با این فرورفتگی جذاب صورت بیشتر از خندیدن بدون چال روی فرد مقابل اثر می‌گذارد. این گودی گونه به صورت ناخود آگاه انرژی مثبت به سوی طرف مقابلمان ایجاد می‌کند.

تعداد بسیار کمی هستند که با این شانس و موهبت متولد شده‌اند. اما با پیشرفت‌های روز افزون در شاخه علم پزشکی و زیبایی، دیگر رسیدن به این گودال‌های جذاب صورت غیر ممکن نیست. اگر آرزوی داشتن این زیبایی و دارید، اگر می‌خواهید تغییری در چهره‌تان ایجاد کنید، اگر به دنبال راه‌های جذابیت می‌گردید، می‌توانید با هر سن و هر جنسیتی این لبخند درخشان را به خود هدیه دهید. عمل چال گونه مانند جراحی زاویه دار کردن صورت، عمل جراحی زیبایی است و هر فرد با توجه به فرم صورت خود برای آن اقدام می کند.

جراحی چال گونه، یا دیمپل پلاستی (DimplePlasty) یکی از محبوب‌ترین و زیباترین راه‌ها برای رسیدن به یک لبخند فوق ‌العاده است. اگرچه داشتن این فرورفتگی جذاب لپ یک ویژگی موروثی است اما می‌توان با یکسری اقدامات ساده پزشکی که در کلینیک جراحان فوق تخصص پلاستیک، پوست و زیبایی انجام می‌شود، آن را بدست آورد. مانند پروتز گونه که با هدف به دست آوردن زیبایی بیشتر در چهره قابل انجام است.

چال لبخند در واقع یک نقص طبیعی و خدادادی است که اگرچه این زیبایی حاصل فلج شدن عضله صورت است، اما در برخی از فرهنگ‌ها نشانه‌ای از صفات جذاب یک فرد شناخته می‌شود. برخی با این هدیه طبیعی متولد می‌شوند، اما برخی نیز با کمک جراحی پلاسیک و زیبایی این چهره خوش را برای خود می‌سازند.

عملیات زیباسازی چال گونه و مراحل آن

جراحی چال گونه را با اصطلاح دیگری نیز معرفی می‌کنند که به آن عمل زیبایی شکاف صورت نیز می‌گویند. چال گونه حاصل یک از کار افتادگی عضله در صورت است که به زیباترین نقص عضو در بدن شناخته می‌شود. این فلج عضو نه تنها مشکلی برای انسان ایجاد نمی‌کند بلکه وجود آن بر زیبایی و جذابیت چهره انسان می‌افزاید.

در این باره بخوانید  اپی کانتال چشم یا عمل درشت کردن چشم

شکاف صورت را می‌توان با کمک نوعی جراحی پلاستیک روی عضله صورت و در ناحیه خط لبخند ایجاد کرد. عموما این نشانه لبخند را در انتهای گونه جایگذاری خواهند کرد. اگر به دنبال زیبایی مضاعف می‌گردید پیشنهاد می‌کنیم این جراحی زیبایی را حتما امتحان کنید.

نمونه جراحی چال گونه در یک آقا

آیا می‌توان با روش‌های طبیعی و بدون جراحی چال لبخند داشت؟

پاسخ به این سوال رایج می‌توان به شما در تصمیم به این جراحی کمک بسیاری کند. قطعا قبل از اینکه به فکر جراحی باشید، به دنبال راهی بودید که بدون نیاز به هزینه و دوران نقاهتی این گودال جذاب صورت را برای خود به وجود آورید.

اما چطور ممکن است با کمک روش‌های حرکتی صورت و مصرف غذا‌های خاص یک عضله از بدن را فلج کرد. چندین تقریبا این غیر ممکن است. شاید با نرمش‌های مخصوص بتوانید برای لحظاتی این حس زیبایی را تجربه کنید اما دائمی نخواهد بود و از بین خواهد رفت.

برخی فکر می‌کنند با انجام پیرسینگ دقیقا در ناحیه چال گونه می‌توانند به مرور عضلات این ناحیه را از کار بیندازند و این فرورفتگی را در صورت خود ایجاد کنند، اما متاسفانه باید گفت این راهکار نیز بی فایده است. تنها با کمک جراحی می‌توان به این لبخند خاص دست پیدا کرد.

چرا علاقمندی به جراحی زیبایی چال لپ در سال‌های اخیر افزایش یافته است؟

اولین دلیل رسیدن به زیبایی و لبخند زیباتر است. دومین دلیل سهولت دسترسی و جراحی این فرآیند زیباسازی است که با کمک علم پزشکی هموار شده است. دلیل بعدی تیز این است که در بسیاری از فرهنگ‌ها و کشور‌ها داشتن چال لپ نشانه خوش اقبالی، خوش شانسی و زیبایی مضاعف است. به همین دلیل برای داشتن این بخت بلند متقاضیان زیادی به دنبال این جراحی هستند. لیفت گونه نیز از این دست جراحی ها می باشد که با پیشرفت روش های بالا بردن گونه رو به افزایش است.

نتیجه جراحی چال گونه چه زمانی مشخص می‌شود؟

عموما پس از یک هفته با کاهش تورم و پس از جذب بخیه نتیجه نهایی به خوبی قابل مشاهده است. اما این دوران ریکاوری در هر فرد متغیر است.

حال این سوال پیش می‌آید که چه کسانی می‌توانند این جراحی زیبایی چال لپ را انجام دهند؟

پاسخ به این سوال ساده است. همه می‌توانند این فرآیند را تجربه کنند. دیمپل پلاستی از جمله راحتترین و سرپایی‌ترین عمل‌های زیبایی است که هیچ آسیب و خطری برای انسان به وجود نمی‌آورد. به همین دلیل تقریبا تمام افرادی که از سلامتی جسمی و روحی برخوردار هستند هر زمان و تو هر سنی که خواستند می‌توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند. این موضوع زمانی عملی است که پس پرونده پزشکی و سوابق بیماری‌ها و دارو‌هایشان توسط پزشک جراح بررسی شود.

عملیات زیباسازی چال گونه برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگر گونه‌های شما بسیار برجسته است. اگر صورت بسیار لاغر و بدون چربی دارید. اگر پوست صورت شما بسیار نازک است. ممکن است پس از انجام این فرآیند زیباسازی چهره شما لاغرتر به نظر برسد و ممکن است نه تنها زیباتر نشوید بلکه زیبایی خود را نیز از دست بدهید. لازم است حتما قبل از تصمیم نهایی با پزشک خود در این باره مشورت کنید.‌

نتیجه نهایی چال لبخند در یک آقا

آیا جراحی چال گونه تنها روی صورت خانم‌ها انجام می‌شود؟‌

خیر_ داشتن لبخند زیبا با چال گونه، چه به صورت طبیعی و چه به صورت جراحی هم مختص آقایان هست هم خانم‌ها. همانطور که خداوند تصمیم گرفتند که هر دو جنسیت از این هدیه زیبایی روی صورتشان داشته باشند بنابراین منعی نیز برای جراحی برای آقایان وجود نخواهد داشت.

اقدامات لازم قبل از جراحی گودی گونه چیست؟

 • در ابتدا لازم است از انتخاب جراح متخصص خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید.
 • جراح شما لازم است آموزش‌های کافی را در این زمینه گذرانده باشند.
 • سپس در اولین ملاقات با پزشک، می‌توانید درباره خطرات و مزایای جراحی چال گونه با ایشان گفتگو کنید.
 • پزشکتان سوابق بیماری‌ها و پزشکی شما را بررسی خواهند کرد و از شما در رابطه با بیماری‌ها و دارو‌های مصرفیتان سوال خواهند پرسید. اینگونه اطمینان حاصل می‌کنند که شما کاندیدای مناسبی خواهید بود.
 • همچنین در طی اندازه‌گیری و بررسی دقیق محل مناسب قرار گیری این فرورفتگی جذاب لپ را مشخص می‌کنند.
 • همچنین لازم است شما از یک هفته قبل از مصرف دارو‌های منعقد کننده خون پرهیز کنید.
 • و البته مصرف الکل و سیگار را برای گرفتن نتیجه مطلوب باید کنار بگذارید.‌
در این باره بخوانید  بررسی جراحی چشم گربه‌ای

آیا لازم است برای معاینه، آزمایش خون انجام دهیم؟

برخلاف سایر جراحی‌ها عموما همان چکاپ اولیه کافی است. هیچ آزمایش خاصی برای این اقدام زیبایی نیازی ندارد. در بیشتر مواقع همان ارزیابی اولیه فیزیکی و اقدامات حیاتی مانند وزن، ضربان قلب و فشار خون کافی است.

خانمی که دیمپل پلاستی انجام داده اند

برای آگاهی بیشتر درباره جراحی چال گونه، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

.

مراحل جراحی زیبایی چال لپ:

قبل از هر چیزی جراح منطقه مورد نظر را علامت گذاری خواهند کرد تا دقت کار بالا برود.

سپس از بی‌حسی موضعی در محل جراحی داخل و خارج دهان استفاده می‌شود.

در طول مراحل عمل از جدیدترین تکنیک‌ها برای ایجاد گودی استفاده می‌شود.

پس از باز کردن لایه دوم پوست (درم) یک برش کوچک به اندازه ۲ الی ۳ میلی متر در داخل دهان ایجاد می‌شود. سپس با کمک بخیه‌های جذب پذیر پوست خارجی صورت را به آن وصل کرده و سپس پانسمان می‌کنند.

مدت زمان جراحی چقدر به طول می‌انجامد؟

در مقایسه با جراحی‌های پلاستیک و زیبایی، جراحی چال لپ یک روش بسیار ساده است. به طوری که در تمام طول درمان شما هوشیار هستید. این فرآیند زیبایی نهایتا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و شما می‌توانید بدون هیچ استراحتی به منزلتان بازگردید.

آیا لازم است حتما این فرآیند زیبایی را در مطب پزشک انجام دهم؟

شما تنها می‌توانید کلیه جراحی‌های زیبایی را در مطب، کلینیک یا بیمارستان و تحت نظر یک پزشک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام دهید.

اقدامات لازم پس از جراحی

از آنجایی که جراحی لپ، تهاجمی نیست و نیازی به اتاق عمل و بی‌هوشی عمومی ندارد نیازی نیست نگران عوارض آن باشید. با این وجود برای جلوگیری از جمع شدن باکتری و میکروب بهتر است این نکات را رعایت کنید.

 • پس از جراحی برای کنترل درد می‌توانید از داروی مسکن طبق تجویز پزشک مصرف کنید.
 • شما نیازی به استراحت ندارید و بلافاصله می‌توانید به منزل و یا محل کارتان بازگردید.
 • فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید اما ورزش‌های سنگین را برای ۱۰ روز کنار بگذارید.
 • همچنین برای جلوگیری از عفونت برای شما آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد.
 • همچنین شما نیز می‌توانید با شستشوی آب ولرم و نمک از این موضوع جلوگیری کنید. اینگونه روند بهبودی زخم را تسریع می‌بخشید و محل بخیه را استریل نگه می‌دارید.‌
 • بهتر است برای یک هفته در مقابل تابش خورشید و اشعه فرا بنفش قرار نگیرید.
 • پیشنهاد می‌شود، برای چند روز اول از حمام داغ، سونا و جکوزی استفاده نکنید.
 • همچنین برای مراقبت از محل بخیه روی آن نخوابید و فشاری به آن وارد نکنید.

چه عواملی موجب ایجاد عفونت در ناحیه زخم داخل دهانتان می‌شود؟

اگر می‌خواهید پس از جراحی عفونت به سراغتان نیاید حتما این نکات را فراموش نکنید.

 • سیگار کشیدن پس از جراحی
 • مسواک نزدن
 • رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان
تعیین محل چال لپ در یک خانم توسط پزشک

آیا محل و میزان عمق دیمپل پلاستی را خودم می‌توانم انتخاب کنم؟

متغیرهای زیادی وجود دارد که برای ارزیابی محل دقیق چال مورد بررسی پزشکان قرار می‌گیرد. برخی ازین متغیر‌ها شامل میزان چربی پوست و ضخامت آن و فرم صورت است. شما در جلسه مشاوره این فرصت را دارید تا از جراح خود بخواهید محل دقیق را به شما نشان دهد. اینگونه می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایای انجام این عمل زیبایی چیست؟

 • حس زیبایی افزایش می‌یابد.
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش حس رضایت از خود
 • رسیدن به لبخندی درخشان
 • ایمن بودن جراحی
 • قابل اعتماد و راحت بودن مراحل
 • سرپایی بودن و بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی و اتاق عمل
 • احتمال خونریزی و کبودی بسیار ناچیز است.
 • هیچ بافتی آسیب نمی‌بیند.

ریسک‌ها و عوارض

فرآیند زیباسازی چال لپ، بسیار ایمن است. اما مانند هر اقدام به زیبایی توسط جراحی، خطرات و ریسک‌هایی وجود خواهد داشت. در صورت بروز هر گونه مشکل لازم است حتما با پزشک خود مشورت کنید. این عوارض احتمالی شامل:

 • خونریزی بیش از حد در محل جراحی
 • آسیب به عصب صورت
 • قرمزی و تورم
 • عفونت و باقی ماندن جای زخم در برش داخل دهان
 • عدم تقارن بین دو چال
 • عمیق شدن بی از حد چاله
 • هماتوم یا همان جمع شدگی خون زیر پوست

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
20 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید بخشید مت شما کجا هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   کلینیک ما در دو شعبه جردن و سعادت آباد واقع شده
   شما برای دریافت آدرس میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۰۸۴۳۲۶

 2. رویا محمدی می گوید

  سلام.من‌جراحی چال لپ انجام دادم. پیش جراح فک و صورت. الان دوهفته میگذره. هم‌عفونت کرده ک هم لبهام کج شده.دکتر میگه خوب میشه کجی لبها به علت عفونت هست.ممکنه راهنمایی کنید.روحیم به هم ریخته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام این گونه موارد میبایست به صورت حضوری مورد معاینه قرار گیرند بهتر است به پزشک خود مراجعه نمایید و یا در غیراین صورت برای مشاوره حضوری با شماره های کلینیک تماس بگیرید. ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴-۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. نیل می گوید

  سلام من جراحی چال گونه انجام دادم اما خیلی تورم داره چیکار باید بکنم؟امروز روز دومه داروهامم(چرک خشک کن ومسکن) سروقت میخورم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام مراقبت های بعد از عمل را طبق نکاتی که پزشکتان به شما تجویز کرده انجام دهید

 4. آزاده می گوید

  باسلام من عمل چال گونه توی ارایشگاه انجام دادم و بعد از چند روز عفونت کرد با اینکه مرتب دهانشوبه ودارومو مصرف کردم از بیرون عفونت کرد الان یه لپم چالش طبیعیه ولی سمت چپ همینجور چاله حتی وقتی نمیخندم و اصلا قشنگ و جالب نیست موندم چکار کنم تا این هم مثل اون طبیعی بشه بنظر شما این درست میشه یا همینجور میمونه ایا راهی داره که به حالت قبل برگرده؟😔

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی ای زیبایی حتما باید توسط متخصصبا تجربه آن هم در شرایط استریل بیمارستان و کلینیک انجام شود. و انجام جراحی هایی که با برش و بخیه است به هیچ وجه در سالن های زیبایی توصیه نمی شود.

 5. شهلا می گوید

  روز خوش دکتر سوال من این است که با چال گونه با نخ ممکنه جای زخم عمل روی صورتم باقی بمونه؟ اخه روی گونه ام یه جای کوچیک بخیه دارم میترسم اینم بیاد روی این بخیه و صورتمو زشت نشون بده و بفرمایید که هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بخیه چال گونه از داخل دهان انجام می شود و بر روی صورتتان جای بخیه باقی نمی ماند.

 6. سمیه می گوید

  عمل جراحی چال گونه در داره واینکه بی حسی انجام میشه؟ میخاستم بدونم ماندگاری چال لپ با بخی چقده و چقدر هزینه داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل جراحی چال گونه با بی حسی موضعی انجام می شود و حین جراحی دردی حس نخواهید کرد. برای اطلاع از هزینه های جراحی با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 7. ستاره می گوید

  درد بر شما جراحی چال گونه رو میشه روی هر صورتی انجام داد و چقدر ماندگاری داره؟ینی بعد این عهمل وقتایی که بخندم قشنگ چال روی گونه مشخص میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه آیا می توان جراحی چال گونه انجام داد فقط با پزشک متخصص می باشد .

 8. شمس الدینی می گوید

  سلام بعد عمل جراحی چال گونه چند وقت طول میکشه کهخ بتونم راحت غذا بخورم؟ یه سوال دیگم این هست که چال گونه ای که با عمل روی صورت ایجاد بشه طبیعییه یا مشخصه که مادرزادی نیست؟ راستش من پایین گونه ام و نزدیک فکم یه چال ریز دارم که اصلا دوسش ندارم راهی هست اینو از بین ببرم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توان چال قبلی شما را از بین برد یا خیر.
   و ممکن است در چند ماه اول چال گونه ای که برایتان ایجاد می شود کمی فرم غیرطبیعی داشته باشد ولی به مرور زمان طبیعی تر می شود.

 9. شیما می گوید

  جناب دکتر من یه سمت صورتم چال گونه دارم ولی سمت چپ اصلا اثاری ازش نیست. میتنونید مثل سمت راست صورتم دقیق یدونه چال روی سمت دیگهخ اش بذارید؟ هزینه اش چقدره؟ امکان داره بعد مدتی اثرش از بین بره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا می توان چال گونه کاملا قرینه با طرف دیگر صورتتان برایتان ایجاد کرد یا خیر.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک در تماس باشید.

 10. شریفه می گوید

  سلام روز خوش برای جراحی چال گونه میشه خودم مقدار و عمق چال رو مشخص کنم؟ این عمل بازگشت داره یا ماندگاره؟هزینه جراحی چال گونه چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا قبل از جراحی می توانید راجع به عمق و جای چال گونه با پزشک خود صحبت کنید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس حاصل نمایید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید