جراحی نوک بینی و اصلاح افتادگی آن

23,439

جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی: از جمله شایع‎ترین ومهم‎ترین مشکلاتی که افراد برای عمل جراحی زیبایی بینی مراجعه می‎کنند، افتادگی نوک بینی می‎باشد که بوسیله عمل نوک بینی و ترمیم نوک بینی عمل شده، با تکنیک‎های جراحی پلاستیک قابل برطرف شدن می‎باشد.

امروزه خیلی‎ها خواهان انجام جراحی‎های زیبایی از جمله جراحی بینی زیبایی می‎باشند و اکثر کسانی که خواهان این نوع جراحی‎ها هستند، به عوارض ناشی از آنها نیز آگاه می‎باشند. اما با این حال زیبایی برای آنان در اولویت بالاتری قرار دارد. جراحی زیبایی بینی با اهداف مختلفی انجام می شود که از مهم ترین و شایع ترین آنها، اصلاح افتادگی نوک بینی و داشتن بینی عروسکی می‎باشد، جراحی نوک بینی به منظور فرم‎دهی به ناحیه ‎ی نوک بینی در افرادی انجام می‎شود که نوک بینی آن‎ها بیش از حد به سمت پایین می‎باشد.

عمل نوک بینی از داخل بینی صورت می‎گیرد و جراح می‎تواند از داخل بینی تغییرات لازم را بر روی استخوان وغضروف بینی انجام دهد. برای اینکه در جراحی نوک بینی، نوک بینی را ترمیم کنند، غضروف‎هایی قوی به غضروف‎های نوک بینی پیوند می‎دهند تا سبب استحکام نوک بینی شده و آن را زیباتر کند. درعمل نوک بینی، بخیه‏ ها از داخل زده می ‏شوند وهمین سبب می‏‎شود اثری ازجراحی نوک بینی، از بیرون دیده نشود و این یکی ازمهمترین مزایای جراحی ترمیم نوک بینی عمل شده می‎باشد که سبب شده خیلی‎ها به انجام جراحی نوک بینی گرایش پیدا کنند.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

برای مطالعه بیشتر همه چیز در مورد جای بخیه ‌ها بعد از عمل بینی را پیشنهاد میکنیم.

شرایط انجام جراحی نوک بینی

 • انجام عمل نوک بینی با بیهوشی
 • مدت زمان بیهوشی در جراحی نوک بینی، ۴۵ دقیقه
 • استفاده ازبخیه‎ های جزئی در جراحی نوک بینی و عدم نیاز به کشیدن بخیه ها پس ازعمل نوک بینی
 •  پانسمان نوک بینی پس از جراحی نوک بینی
 • باز کردن پانسمان بینی، بعد از گذشت ۵ روز از عمل نوک بینی
 • شروع فعالیت‎های روزانه یک روز پس از جراحی ترمیم نوک بینی عمل شده

خیلی اوقات، نیاز است که نوک بینی خیلی کم به سمت بالا برود و بنابراین ظرافت و دقت زیادی را در حین جراحی می‎طلبد و همین دقت، در دستیابی به نتایج دلخواه و مورد انتظار بسیار حائز اهمیت می‎باشد. میزان بالا بردن نوک بینی، بر اساس عوامل مختلفی مثل سن، جنسیت، قد و سایر مشخصات بیمار تعیین می‌شود.

زاویه طبیعی بینی و لب بالا برای تعیین افتادگی نوک بینی

تاثیر شکل نوک بینی بر چهره

قسمت پایین بینی (نوک بینی) درمحل اتصال خود به صورت، زاویه‌ای را با لب بالایی ایحاد می‎کند. اگر در حالت طبیعی، نوک بینی مقدارکمی متمایل به بالا باشد، شکل ظاهری بینی را زیباتر می کند. درصورتی که زاویه قسمت پایین بینی با لب بالایی بیش از ۹۰ درجه باشد، بینی در زیباترین شکل خود خواهد بود. افراد بسیاری به ویژه خانم‌ها، خواهان بالا بردن نوک بینی به طرف بالا می باشند تا حالت افتادگی آن را برطرف کنند و شکل جوانتری به آن بدهند. تصمیم در این مورد که نوک بینی دقیقاً چه میزان باید بالا برود، به عوامل متعددی وابسته است و در مورد هرفرد باید این عوامل قبل از جراحی نوک بینی، به دقت مورد بررسی قرار گیرند.

عواملی که باعث افتادگی نوک بینی می‏‎گردند

عوامل متعددی در افتادگی نوک بینی موثرند که مهمترین آنها عبارتند از:

  • مصدومیت یا آسیب‌دیدگی قبلی از ناحیه بینی
  • عوامل ژنتیکی یا ارثی
  • عمل بینی درگذشته با روش‌های قدیمی و منسوخ شده
  • بالا رفتن سن و پیری

مقاله افتادگی نوک بینی بعد از عمل را ازدست ندهید.

جراحی نوک بینی یک خانم

جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته

جراحی نوک بینی ممکن است هم به روش باز و هم به روش بسته انجام شود که انتخاب هر کدوم از این دو روش برای عمل نوک بینی، به شرایط بیمار و نیز به راحتی بیشتر جراح در کار کردن با یک روش خاص برمی‎گردد. پیش از عمل نوک بینی، حتماً باید طول بینی، میزان افتادگی نوک بینی، زاویه قسمت پایین بینی با لب‌ها (زاویه نازولابیال) و زاویه راستای بینی نسبت به پیشانی (زاویه نازوفرانتال) به صورت دقیقی اندازه گرفته شود. همه این موارد در زیبایی و فرم نهایی بینی تأثیر می‎گذارند و سبب موفقیت آمیز بودن جراحی ترمیم نوک بینی عمل شده می‎شود.

یکی از مشکلاتی که برخی از افراد برای اصلاح آن نزد بهترین متخصص جراحی بینی می روند مشکل افتادگی نوک بینی میباشد. افتادگی نوک بینی سبب می شود طول بینی در نیم رخ بلندتر دیده شود و در تمام رخ حالت متواضعی به چهره می دهد.

اصلاح شدن افتادگی نوک بینی به وسیله جراحی نوک بینی سبب می شود طول بینی فرد از نیم رخ و سه رخ متعادل دیده شود و در تمام رخ هم چهره مغرور و جذاب به نظر برسد. البته میزان بالا بردن سر بینی در عمل نوک بینی باید متعادل بوده و در این کار افراط نشود و گرنه اینگونه جراحی بینی سبب میشود بینی خوکی شکل شود که در اینصورت نه تنها به چهره فرد زیبایی نمی بخشد بلکه ظاهر بسیار بدی هم به فرد می دهد.

قبل و بعد ترمیم نوک بینی یک خانم

روش دیگر برای رفع افتادگی بینی غیر از جراحی نوک بینی

گاهی افراد از روش هایی مثل تزریق ژل، لیفت، و بالا کشیدن بینی با نخ اقدام به رفع افتادگی نوک بینی می کنند. باید بدانید این روش ها نه تنها کارآمد نیست بلکه سبب می شود فرد یک هزینه اضافه متقبل شود. چرا که این روش ها فقط ۲ تا ۳ ماه و حداکثر ۵ الی ۶ ماه دوام می آورند و پس از گذشت این مدت بینی فرد مجددا دچار افتادگی می شود و به حالت قبل باز می گردد. باید بدانید که تنها روش برای از بین بردن افتادگی نوک بینی جراحی نوک بینی می باشد. در واقع تنها راهی که سبب می شود نوک بینی زیبا و ماندگار شود جراحی بینی می باشد.

عمل نوک بینی شامل کدام قسمت های بینی می شود؟

یکی از روش های جراحی بینی، جراحی نوک بینی است که به منظور فرم دادن و زیباتر کردن نوک بینی در افرادی انجام می شود که نوک بینی آنان افتادگی و یا مشکلات مشابه دارد. جراحی نوک بینی تنها به نوک بینی مربوط می شود و هیچگونه ارتباطی با دیگر نواحی بینی ندارد.

عمل نوک بینی را از داخل بینی انجام می دهند و جراح تغییرات را از داخل بینی روی استخوان و غضروف ها اعمال می کند و در پایان عمل نیز بخیه ها را از داخل بینی می زنند و به همین دلیل هم هیچگونه اسکار و اثری در بیرون بینی دیده نمی شود که یکی از مزیت های مهم جراحی نوک بینی می باشد. با استفاده از جراحی ترمیم نوک بینی عمل شده می توان نوک بینی را بالا برد و فرم و ظاهر بهتری به آن بخشید.

مراحل انجام عمل بینی در این روش متفاوت است.در عمل نوک بینی از بیهوشی عمومی استفاده می شود و زمانی در حدود ۴۵ دقیقه نیاز دارد. به طور معمول در جراحی نوک بینی از بخیه های جذبی استفاده می کنند و دیگر نیازی به کشیدن بخیه نیست. پس از پایان جراحی نوک بینی، بینی را پانسمان کرده و فرد می تواند از فردای روز جراحی ترمیم نوک بینی عمل شده فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. در عمل نوک بینی پانسمان بینی را معمولا ۵ روز پس از عمل باز می کنند. نام علمی جراحی نوک بینی tip plasty می باشد.

برای مطالعه بیشتر مقاله انتخاب نوع بیهوشی برای جراحی بینی را پیشنهاد می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
44 نظرات
 1. زعرا می گوید

  سلام ببخشید هزینه عمل نوک بینی چه قدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای هزینه جراحی بینی حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. هانی می گوید

    اگ بخوای فقط نوک بینی دست کاری کنی چقد هزینش تقریبی بگین؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. الناز حسینی می گوید

  سلام من دوماهه بینی مو عمل کردم ولی هنوز نوکش پهنه میشه واسه نوکش کاری کرد یا باید صبر کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای مشخص شدن نتیجه نهایی عمل بینی حداقل باید یک سال صبر کرد زیرا بعضی بینی ها بعد یک سال ورمشان از بین می رود.

 3. ناشناس می گوید

  سلام در این نوع عمل هم احتمال برگشتن به حالت قبل عمل هست و شرایط مراقبت بعد عمل هم مثل عمل معمولیه بینیه یا راحت تره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بینی که درست جراحی شود نباید تغییر شکل دهد، مگر اینکه مراقبت های بعد از بینی به درستی انجام نشود.
   مراقبت های بعد تقریبا مشابه جراحی بینی کامل است با این تقاوت که بعد از عمل آتل روی بینی گذاشته نمی شود.

 4. سبحان می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشی میخواستم. بگم نوک بینی من ب پاین اومده میخواستم بگم آیا میشه نوک بینی رو برد بالا هزینش چقدر میشه من ۲۲سالمه.چطوری با شما هماهنگی کنم. عکس بینی مو برای شما ارسال کنم ببینین هزینه چقدر میشه تشریف بیارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. Zahra می گوید

    سلام من۱۷سالمه نوک بینیم افتادس جراحی اون حدودا چقد ورمیداره؟؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 5. سارامرادی می گوید

  سلام روزتون بخیر ببخشید ی سوالی داشتم من یک سال پیش عمل زیبایی بینی انجام دادم ولی از نتیجه عمل راضی نیستم دوسدارم نوک بینیم بالاتر بره آیا امکانش هست وهزینه ی تقریبی چقدمیشه با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله عمل بینی ترمیمی قابل انجام است.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. ر.ز. می گوید

   سلام ممنون میشم دردر صورت امکان در مورد عوارض عمل بینی و به طور خاص تر عمل نوک بینی به طور کامل توضیح بدیم. با احترام و تشکر

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    سلام
    بله ممنون از توجهتون
    حتما در مقالات بعدی راجع بهش صحبت می کنیم

 6. ناشناس می گوید

  سلام من فقط میخوام توک بینیم بابی حسی عمل کنم هزینه چندمیده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. سهیلا می گوید

  سلام خسته نباشین من افتادگی بینی دارم چنده هزینش قصد بندی نمیشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 8. زهرا می گوید

  واسه تخلیه چربی تزریق شده به گونه که ۱۰ سال قبل شده راهنمایی میفرمایید

 9. ناشناس می گوید

  سلام ۴۴ سال سن دارم برای عمل افتادگی نوک بینی و هزینه و آیا تو این سن اصلا میشه جراحی انجام داد ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   عمل بینی از ۱۸ سالگی به بالا قابل انجام است. برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه این عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. تهرانی می گوید

  سلام و عرض ادب
  جناب دکتر بنده حدود یک ماه و نیم پیش لیفت بینی همراه با تزریق کلسیم انجام دادم.اما هیچ تغییری ایجاد که نشد تازه نوک بینیم پهن تر و گردتر هم شده.میخواستم ببینم امکان عمل تیپ پلاستی‌ وجود داره؟سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما قابل انجام است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 11. آسمان می گوید

  سلام خسته نباشید، ببخشید من یکسال و هفت ماه پیش جراحی بینی انجام دادم، بعد از عمل نوک بینیم گرد شده و یک طرف آن برآمده تر از طرف دیگه هست، موقع خندیدن هم پره های بینیم بزرگ میشه و یک خط بالای لبم ایجاد میشه که برام خوشایند نیست، تو عمل قبلی دکتر پره های بینیم و باز نکرده فقط از وسط بینی برش داده، میخواستم ببینم با جراحی نوک بینی این ایراد ها بر طرف میشه یا نه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا جراحی ترمیمی دشوارتر از جراحی اولیه می باشد. برای اینکه مشخص شود آیا می توان برای شما فقط نوک بینی را جراحی کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 12. م م می گوید

  سلام اگر تاکنون عمل بینى انجام نداده باشیم میشه حالا فقط عمل نوک بینى انجام دهیم چون فقط با نوک بینى مشکل دارم یا باید عمل کامل انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا عمل نوک بینی به تنهایی مشکل بینی شما را حل می کند یا خیر باید حتما به صورت حضوری معاینه شوبد.

   1. ناهید می گوید

    سلام وخسته نباشید
    من یک ماه و نیمه عمل بینی کردم از فرم بینیم راضی ام فقط نوک بینیم قسمت زیرین حالت تاول که مایه زیرش باشه شده خیلی هم بی حسه دقیق مثل تاوله میخوام بدونم آیا این به مرور زمان برطرف میشه یانه پزشک خودم میگه حل میشه اما از پزشک دیگه ای سوال کردم گفت همون طور می مونه اگه امکان داره شما هم راهنمایی کنید ممنون میشم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان تشخیص داد آیا این مشکل برطرف می شود یا خیر.

 13. مانیا می گوید

  سلام آقای دکتر من یک ماه عمل کردم ولی از فرم بینیم راضی نیستم دلم میخواد نوک بینیم بالاتر بره آیا امکانش هست با بی حسی در مطب برام انجام میدم تورو خدا جواب بدیدن خیلی افسرده شدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز فرم بینی بعد از یک ماه مشخص نمی شود و حداقل ۶ ماه زمان نیاز دارد.
   و تا یک سال بعد عمل نمی توانید جراحی مجدد انجام دهید.

 14. علی می گوید

  سلام من ۵ سال پیش عمل بینی انجام دادم نوک بینیم حالت خوکی شده میخواستم بدونم ایا قابل ترمیم هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا با جراحی ترمیمی مشکل شما برطرف می شود یا خیر.

 15. معصومه می گوید

  سلام. من حدود ۱۵سال پیش جراحی مغز انجام دادم. مشکل دیابت و تیروئیدکم کار هم دارم، آیا امکان جراحی بینی برای من وجود دارد؟ وآیا بدون بیهوشی هم میشه جراحی نوک بینی انجام داد یا قوز بینی رو برداشت؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای انجام هر جراحی باید از متخصص غدد تاییدیه بگیرید که مشکلی برایتان ندارد.

 16. امیر می گوید

  سلام آقا دکتر بینی من نوک افتاده ای دارد و از زاویه تمام رخ هم کمی ورم دارد میخاستم بدونم که با عمل نوک بینی ممکن است که ورم ها به چشم نیامد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا دقیق مشخص شود آیا با رفع افتادگی بینی مشکل ورم آن هم برطرف می شود یا خیر.

 17. ناشناس می گوید

  چند وقت بعد عمل بینی امکان بارداری وجود داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است ۶ ماه تا یک سال بعد از عمل بینی صبر کنید و بعد اقدام به بارداری کنید.

 18. محبوبه می گوید

  سلام اقای دکترببخشید من ۷ماهه دماغموعمل کردم ازمدل نوک بینیم خوشم نمیاد ایا میشه فقط نوک بینیمو عمل کنم وبعدازچندوقت عمل انجام میدین

 19. محبوبه می گوید

  سلام اقای دکترمن ۷ماهه بینیمو عمل کردم نوک بینیم افتاده شده ایا میشه فقط نوک بینیمو درست کنم

 20. ناشناس می گوید

  سلام اقای دکترمن ۷ماهه بینیمو عمل کردم نوک بینیم افتاده شده ایا میشه فقط نوک بینیمو درست کنم

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید