جراحی لیفت لب بالا

3,371

زیبایی و جذابیت صورت مهم‌ترین پارامتری است که همه ما تاحدی به آن اهمیت می‌دهیم. قطعا شما نیز میل بی نهایتی به زیبایی دارید.

همین موضوع انگیزه انجام جراحی‌های زیبایی است. شما به‌وسیله جراحی می‌توانید تناسب چهره‌تان را به بهترین شکل ممکن تغییر داده و به ایده‌آل‌های‌تان نزدیک‌تر کنید. لب‌ها، به نوعی مرکز زیبایی صورت محسوب می‌شوند؛ جراحی لیفت لب بالا به شما کمک می‌کند تا لب‌های برجسته‌تر و پهن‌تری داشته باشید. عمل سانترال لب بهترین و دائمی‌ترین اقدامی است که می‌توانید به‌وسیله آن لب‌های‌تان را به ایده‌آل ذهنی‌تان نزدیک‌تر کنید.

چه کسانی نیازمند جراحی لیفت لب بالا هستند؟ جراحی لیفت لب بالا چگونه انجام می‌شود؟ انواع جراحی لیفت لب بالا چیست؟ عمل سانترال لب چیست؟ در ادامه به بررسی پاسخ دقیق سوالات می‌پردازیم.

پس تا پایان همراه ما باشید.

نمایش فاصله طبیعی لب بالا و بینی

چه کسانی نیازمند جراحی لیفت لب بالا هستند؟

معمولا فرم اجزا مختلف صورت در همه انسان‌ها متفاوت است. شما براساس نوع صورت و چهره‌تان می‌توانید به‌وسیله جراحی زیبایی شکل و فرم لب، بینی، چشم و ابروها را تغییر دهید و یا به‌وسیله تزریق ژل و چربی، برجستگی‌های موردنیازتان را ایجاد کنید.

جراحی لیفت لب به شما کمک می‌کند تا لب‌های پهن‌تری داشته باشید و یک زیبایی دائمی را تجربه کنید. معمولا افرادی که دارای لب بسیار باریک هستند و یا علاقه‌مند به ایجاد برجستگی و حجم بیشتر در ناحیه لب‌ها هستند، بهترین کاندید انجام جراحی لیفت لب محسوب می‌شوند.

افراد سیگاری و یا افرادی که به‌دلیل افزایش سن دچار چین و چروک‌های پوستی در اطراف لب‌ها شده‌اند نیز، بهترین کاندید عمل سانترال لب محسوب می‌شوند. افرادی که به‌دلیل فاصله زیاد بین بینی و لب، ظاهر نامناسبی در چهره دارند نیز، با استفاده از این جراحی می‌توانند زیبایی و جذابیت چهره‌شان را بازگردانی کنند. خانم‌ها و آقایانی که هنگام خندیدن، دندان‌های‌شان مشخص نمی‌شود و لبخند زیبایی ندارند نیز، از بهترین کاندیداهای انجام جراحی لیفت لب بالا هستند.

در ویدیو زیر دکتر آرش نجف بیگی درباره روش های برجسته کردن لب و صورت توضیح میدهند :

جراحی لیفت لب بالا چگونه انجام می‌شود؟

اطلاع از نحوه انجام جراحی لیفت لب به شما کمک می‌کند تا با علم به نحوه انجام جراحی، برای تعیین وقت عمل اقدام کنید. اطلاع از جزییات به شما کمک می‌کند تا بدانید در لحظه لحظه جراحی، چه اتفاقی می‌افتد و در نتیجه با آمادگی بیشتری برای انجام جراحی اقدام می‌کنید. جراحی لیفت لب نیز معمولا با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. هرچند، برخی افراد به‌دلیل استرس و نگرانی از هوشیاری در زمان عمل، علاقه‌مند به بی‌هوشی عمومی هستند که این‌کار با نظارت پزشک متخصص بی‌هوشی انجام می‌شود.

پزشک متخصص با بررسی دقیق اجزا مختلف صورت و درنظر گرفتن اصول زیبایی شناسی، اقدام به ایجاد برش‌هایی در بالای لب می‌کند. عمل سانترال لب با برداشتن بخش کوچکی از پوست انجام می‌شود. ناحیه بالایی لب به انتهای پوست باقیمانده بخیه زده می‌شود و جراحی تمام می‌شود. جراحی لیفت لب بالا در کلینیک‌های زیبایی مجهز و بیمارستان به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.

عمل جراحی کوچک کردن لب چگونه انجام می شود را در این مقاله بخوانید.

نمایش جراحی لیفت لب بالا با فلش بر روی صورت

مزایای جراحی لیفت لب بالا چیست؟

اطلاع از مزایای هر عمل جراحی زیبایی، به شما انگیزه کافی برای تحمل مشکلات جراحی را می‌دهد. جراحی لیفت لب نیز مانند هر عمل زیبایی دیگر مزایایی دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

 • ناحیه قرمز لب بیشتر از قبل به چشم می‌آید و ابعاد لب بالا بزرگتر از قبل می‌شود.
 • فاصله بین لب و بینی استاندارد می‌شود و تناسب چهره بسیار مناسب خواهد شد.
 • جوانسازی و زیبایی بعد از جراحی لیفت لب توسط پزشک متخصص از اصلی‌ترین مزایای این جراحی است.
 • دید دندان‌های بالا تاحد کمی بیشتر خواهد شد و زیبایی و جذابیت لب و دهان فرد بیشتر می‌شود.
 • ماندگاری جراحی لیفت لب بالا برای ایجاد حجم و برجستگی لب، از تمامی روش‌های رایج مثل تزریق ژل و چربی بالاتر است.
 • فرم دهی لب در جراحی لیفت لب بسیار رایج است و شما می‌توانید با انجام جراحی سانترال لب، به زیباترین حالت لب‌های‌تان برسید.

عوارض جراحی لیفت لب بالا چیست؟

بدیهی است که انجام هر جراحی معایب خاص خودش را دارد. اگر بخواهید برای انجام عمل سانترال لب اقدام کنید، باید حتما معایب احتمالی آن را بدانید. داشتن آگاهی بیشتر، به شما کمک می‌کند تا از ایجاد عوارض بعد از جراحی لیفت لب بالا جلوگیری کنید.

در ادامه به بررسی رایج‌ترین معایب جراحی لیفت لب می‌پردازیم:

 • تورم و کبودی در ناحیه جراحی شده از رایج‌ترین عوارض بعد از جراحی سانترال لب است. این تورم معمولا بعد از یکی دو هفته کاهش می‌یابد.
 • عفونت در ناحیه زخم از عوارضی است که معمولا نتیجه انتخاب پزشک غیرمتخصص و عدم توجه به مراقبت‌های بعد از عمل است.
 • آب آوردن در ناحیه جراحی شده نیز از عوارضی است که ریسک بروز آن در شرایطی که از پزشک بی‌تجربه برای جراحی استفاده کرده باشید، بیشتر است.

به یاد داشته باشید که هر جراحی زیبایی، نیازمند مراقبت و تحقیق است. درصورتی‌که در این مراحل بی‌توجه بوده باشید، بروز عوارض بسیار طبیعی است. اما جراحی لیفت لب بالا، چندان عارضه‌ای ندارد و درصورت انتخاب پزشک متخصص و باتجربه، هیچ مشکلی بعد از جراحی نخواهید داشت.

انواع جراحی لیفت لب بالا

پزشکان متخصص، برای انجام جراحی‌های زیبایی روش‌های مختلفی را استفاده می‌کنند. معمولا فرم صورت افراد متفاوت است و پزشک باید براساس نوع قرارگیری اجزا صورت و فرم صورت، نسبت به انتخاب بهترین روش برای انجام لیفت لب اقدام کند. نتیجه جراحی زیبایی، ارتباط مستقیمی با تکنیک جراحی لیفت لب بالا دارد. جهت آشنایی بیشتر شما با این تکنیک‌ها، در ادامه به بررسی انواع روش‌های جراحی لیفت لب می‌پردازیم.

۱- لیفت مستقیم جراحی لیفت لب بالا

در جراحی لیفت مستقیم لب‌ها، معمولا از خط باریک بالای لب، برشی ایجاد می‌شود تا پزشک متخصص به‌وسیله آن، لب را به سمت بالا کشیده و بخیه کند.

این جراحی معمولا با بخیه‌های ریز و کوچک در بالای لب انجام می‌شود. تخصص پزشک و تجربه او، اصلی‌ترین پارامتر برای جذابیت نهایی جراحی لیفت لب مستقیم است؛ زیرا با کوچک‌ترین مشکلی در بخیه‌ها، جای آن باقی می‌ماند و معمولا برای از بین بردن آن باید حتما از لیزر و پماد استفاده کنید.

با استفاده از این تکنیک لیفت، ناحیه قرمز بالای لب افزایش می‌یابد و فرد نیازی به تزریق ژل به لب نخواهد داشت.

نمایش شماتیک لیفت شاخ گاوی لب بالا

۲- لیفت شاخ گاوی جراحی لیفت لب بالا

تکنیک جراحی‌های زیبایی، معمولا براساس شکل و فرم صورت انتخاب می‌شود. پزشک در لیفت شاخ گاوی معمولا به شکل شاخ گاو، برشی در ناحیه پایین بینی ایجاد می‌کند.

این تکنیک به‌لیل برشی که در ناحیه زیر بینی ایجاد می‌کند، بخیه‌هایی محوی خواهد داشت و فرد چندان دغدغه‌ای از باقیماندن جای بخیه ندارد.

شما می‌توانید در صورت صلاح‌دید پزشک، از این روش استفاده کنید و فاصله لب و بینی را به‌طور محسوسی کاهش دهید و جذابیت و زیبایی دائمی را در لب‌تان ایجاد کنید.

۳- لیفت ایتالیایی جراحی لیفت لب بالا

در بعضی مواقع، پزشک متخصص تصمیم می‌گیرد تا با استفاده از لیفت کوچک‌تر از شاخ گاوی، اقدام به ایجاد برش در ناحیه زیر بینی کند.

لیفت ایتالیایی، همان لیفت شاخ گاوی است که با ایجاد دو برش کوچک‌تر در ناحیه زیر سوراخ‌های بینی انجام می‌شود.

این تکنیک معمولا به‌وسیله پزشک متخصص، برای افرادی پیشنهاد می‌شود که علاقه‌مند به داشتن لب‌های لیفت شده با ظریف‌ترین استایل هستند.

۴- لیفت گوشه لب جراحی لیفت لب بالا

نیاز و انتظارات افراد از انجام جراحی لیفت لب، تعیین کننده تکنیک جراحی است. هرچند پزشک متخصص براساس اصول پزشکی، این تکنیک را انتخاب خواهد کرد؛ اما نظر اولیه متقاضی انجام جراحی تعیین کننده تکنیک لیفت و نتیجه آن است.

افرادی که در لب‌ها دارای خط حزن هستند و می‌خواهند صورتی خندان تر و شادتر داشته باشند، معمولا از لیفت گوشه لب استفاده می‌کنند؛ زیرا عمل سانترال لب برای این افراد اصلا مناسب نیست.

با لیفت در این ناحیه معمولا چهره فرد بسیار تغییر می‌کند. سرزنده‌تر به‌نظر رسیدن چهره، از اصلی‌ترین دستاوردهای این جراحی است که می‌توانید با استفاده از آن به چهره دل‌خواه تان برسید.

۵- لیفت سانترال لب جراحی لیفت لب بالا

یکی از تکنیک‌های رایج در جراحی لیفت لب ، عمل سانترال لب است. در این تکنیک، معمولا لیفت چندانی در لب‌ها ایجاد نمی‌شود.

عمل سانترال لب برای افرادی مناسب است که علاقه‌مند به ایجاد حجم مناسب در لب‌های‌شان هستند. عمل لیفت سانترال به شما کمک می‌کند تا با کم‌ترین جراحت، بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

عمل سانترال لب معمولا با ایجاد برشی کوچک و محدود در پایین لب آغاز می‌شود. پزشک با ایجاد برش و کاهش پوست و لیفت آن به سمت بالا، جذابیت لب‌ها را افزایش می‌دهد.

گاهی نیز این روش به شما کمک می‌کند تا بدون تزریق ژل، لب‌های حجیم، برجسته و زیبایی داشته باشید.

دوران نقاهت در جراحی لیفت لب بالا چقدر است؟

قطعا برای برنامه‌ریزی جهت انجام جراحی زیبایی، لازم است تا از مدت زمان دوران نقاهت آگاه باشید. با اطلاع از نحوه طی شدن دوران نقاهت، شما قادر هستید تا بهترین برنامه‌ریزی را برای انجام جراحی انجام دهید.

دوران نقاهت برای جراحی لیفت لب، حدود ۵ الی ۷ روز است. هر چند گاهی تورم و کبودی در این جراحی، بیش از دو هفته طول می‌کشد؛ اما شما می‌توانید با استفاده از ماسک، به فعالیت‌های روزمره‌تان رسیدگی کنید.

بهبودی کامل زخم‌های ایجادشده در ناحیه لب، حدود ۶ ماه الی ۱۲ ماه زمان نیاز دارد تا محو شود. شما می‌توانید با استفاده از کرم‌های ترمیم کننده، کم‌ترین اثر را از بخیه‌ها به جای بگذارید.

نمونه قبل و بعد لیفت شاخ گاوی لب بالا

توصیه‌های قبل از جراحی لیفت لب

هر چه اطلاعات شما در خصوص مراقبت‌های قبل و بعد جراحی بیشتر باشد، آمادگی بالاتری برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی خواهید داشت.

توصیه‌های قبل از جراحی نیز به شما کمک می‌کند تا برای داشتن یک جراحی بی عیب و نقص آماده شوید و تمام لوازم موردنیازتان را پیش از عمل آماده کنید. در ادامه به بررسی این توصیه‌ها می‌پردازیم:

 1. استعمال دخانیات مثل سیگار و قلیان را از حداقل دو هفته پیش از جراحی، قطع کنید.
 2. مصرف نوشیدنی‌های الکلی را از حدود ۴۸ ساعت قبل از جراحی محدود کنید.
 3. دو هفته پیش از جراحی لیفت لب بالا، مصرف آسپرین را کنار بگذارید.
 4. اگر سابقه بیماری خاصی مثل دیابت دارید، حتما سوابق پزشکی را با پزشک‌تان در میان بگذارید.
 5. حداقل ۱۲ ساعت پیش از انجام جراحی هیچ غذا و نوشیدنی میل نکنید.
 6. برای پس از جراحی، حتما لباس گشاد و دکمه دار آماده کنید تا هیچ فشاری در زمان پوشیدن لباس برای‌تان ایجاد نشود.
 7. اگر سابقه تبخال دهانی دارید، این موضوع را با پزشک متخصص‌تان مطرح کنید.

مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت لب

اطلاع از مراقبت‌های موردنیاز بعد از جراحی لیفت لب بالا، به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از جراحی ببینید. در واقع، مراقبت‌های بعد از عمل موجب کاهش ریسک بروز مشکلات مختلف می شود و شما را قادر می‌سازد تا بهترین و بدون ایرادترین جراحی لیفت را داشته باشید.

در ادامه به بررسی مراقبت‌های موردنیاز پس از جراحی لیفت لب می‌پردازیم:

 1. در ۴۸ ساعت اول بعد از جراحی حتما به اندازه کافی استراحت کنید.
 2. تخت خواب‌تان را به وسیله چند عدد بالشت، شیب دار کنید و طوری بخوابید که هیچ فشاری بر محل جراحی وارد نکنید.
 3. تا یک ماه از انجام ورزش‌های سنگین و فعالیت‌های سنگین برهیز کنید.
 4. تا زمان بهبود محل بخیه‌ها، حتما از خم شدن و فشار به صورت جلوگیری کنید.
 5. برای مراقبت بیشتر از لب‌ها و کاهش فشار و کشیدگی، حتما از بالم لب یا روغن‌های طبیعی به توصیه پزشک استفاده کنید.
 6. در زمان مسواک زدن، هیچ فشاری به محل جراحی وارد نکنید و از مسواک کوچک و ظریف برای مسواک زدن استفاده کنید.
 7. برای شست و شو و پانسمان حتما طبق دستور پزشک عمل کنید.
 8. به هیچ عنوان تا یک ماه بر روی صورت نخوابید و از فشار به هر طرف از صورت، بپرهیزید.
 9. تحت هیچ شرایطی تا زمان بهبودی کامل از سیگار، قلیان و مشروبات الکلی استفاده نکنید.

هزینه جراحی لیفت لب چقدر است؟

رایج‌ترین سوالی که متقاضیان انجام جراحی می‌پرسند، هزینه انجام جراحی است. اما باید درنظر بگیرید که هزینه مشخصی برای چنین جراحی‌هایی نمی‌توان تعیین کرد. هر پزشک متخصص و باتجربه، براساس میزان تجربه و تخصص در تکنیک‌های مختلف و نمونه جراحی‌های موفق، قیمت خاصی را به متقاضیان اعلام می‌کند. محل جراحی، نوع جراحی و شرایط خاصی که در حواشی آن وجود دارد، اصلی‌ترین تعیین کننده قیمت جراحی لیفت لب است. اما درنظر داشته باشید که با انجام این جراحی، برای همیشه لب‌های برجسته و جذابی خواهید داشت و هیچ نیازی به ترمیم سالانه و یا تزریق ژل و چربی نخواهید داشت. این اصلی‌ترین انگیزه افراد برای استفاده از عمل لیفت لب بالا است.

این عمل گوشه‌های دهان را کمی بالا می‌برد و زیبایی چهره را هم هنگام لبخند زدن و هم در صورت عدم لبخند، بهبود می‌بخشد. باید انتظار داشته باشید که ریکاوری و بهبودی عمل لیفت لب شما بین پنج تا هفت روز طول بکشد. در این مدت نباید به محل عمل فشار وارد کنید و یا زیاد صحبت کنید. بعد از این مدت شما به سرعت رو به بهبودی می‌روید و پس از دو تا سه ماه تورم لب و صورت شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

با انجام جراحی لیفت یا بالا کشیدن لب بالا، می توانید فاصله بین قاعده بینی و لب خود را کاهش دهید، لب بالایی را پر کنید و دندان‌های بالایی خود را بیشتر نمایان کنید. این روش می تواند بیشتر از پرکننده‌های لب تاثیرگذار باشد. چرا که با تزریق فیلر ممکن است پری لب‌ها افزایش یابد اما دید دندان‌ها را محدود می‌کند. اگر لبخند زیبایی دارید و دندان‌های خود را اصلاح کرده‌اید، لیفت لب بالا یک روش مناسب برای زیباتر کردن چهره شما است.

بلند کردن لب بالایی لبخند شما را بهبود می‌بخشد. با بالا بردن لب بالایی، به هارمونی زیبایی در اطراف ناحیه دهان و ظاهری جذاب‌تر در کل دست می‌یابید. یک لبخند زیبا چیزی فراتر از لب های شماست. حتی می‌توان لبخند شما را متناسب با فرم دندان‌ها، فرم بینی و یا شکل چانه و صورت شما هماهنگ کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید