جراحی صورت زیبایی

19

جراحی صورت زیبایی

جراحی صورت زیبایی زمانی فقط برای افراد ثروتمند مناسب بود. هر ساله، بیش از یک میلیون آمریکایی به دنبال جراحان زیبایی می ‌گردند تا بتوانند شکم صاف تری داشته باشند، سینه‌های خود را بزرگ‌ تر کنند یا شکل بینی خود را عوض نمایند.

در زیر انواع جراحی صورت زیبایی انجام می شود به تفکیک شرح داده خواهد شد . اما نکات مهمی وجود دارد که قبل از جراحی زیبایی لازم است به آن دقت کنید .

 

 شما اگر به این علت می خواهید جراحی کنید که ۱- کار بهتری پیدا کنید ۲- جهت زندگی خود را تغییر دهید ۳- صاحب موقعیت های بهتری در زندگی شوید .

 در انجام جراحی صورت زیبایی عجله نکنید . و لازم است دیدگاه خود به جراحی صورت زیبایی و توقع خود از حاصل جراحی را عوض کنید . بهتر است قبل از جراحی صورت زیبایی با یک روانپزشک مشاوره نمایید .

 

جراحی زیبائی لاله گوش یا otoplasty:

هر روز افراد بسیاری با استفاده از جراحی صورت برای زیبایی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از زندگی خود لذت بیشتری می برند این اطلاعات فقط برای آگاهی شما ارائه شده است .

بدیهی است میزان سودمندی چنین عملی برای شما ، جزء مواردی است که یک جراح با کمک روانپزشک به آن پی خواهد برد.

 

 

عمل جراحی زیبایی پلک ها یا blepharoplasty:

از نظر زیباشناسی ، چشم ها مهم ترین جزء صورت هستند . چشم ها نشان دهندهً سن فرد ومنعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان می دهند .

جراحی صورت زیبایی برای پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده می شود . برای برداشتن پف پلک ها ، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آن ها طراحی شده است هرچند که ممکن است مقداری از چین و چروک های سطحی پلک را نیز کمتر نماید .

 

 

لیفتینگ صورت یا کشیدن پوست صورت:

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا لیفتینگ صورت گفته می شود برای جوان تر کردن پوست و حالت صورت طراحی شده است . بهترین کاندید این عمل فردی است که ساختار استخوانی صورت وی خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند.

لذا سن مناسب آن بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است اما در سنین بالاتر هم می توان نتایج مطلوبی را به دست آورد . باید توجه داشت که هر چند با این عمل چین و چروک های سطحی پوست کمتر می شود ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیر پوست است . معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن ، بلفاروپلاستی ، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام می شود .

لیفت ابرو و پیشانی:

با افزایش سن و در اثر استرس های مداوم زندگی علائم پیری به تدریج در صورت ظاهر می شوند. این علائم در یک سوم فوقانی صورت که شامل پلک ها ، ابروو و پیشانی است زودتر از سایر قسمت های صورت بروز پیدا می کنند . ظهور این علائم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک پیشانی ، افتادگی ابروها و افتادگی پلک ها است که بیشتر از جنبه زیبایی قابل توجه است اما در مواردی که افتادگی ابرو وپلک ها زیاد باشد می تواند فیلد بینائی را نیز محدود نماید .

 

 

تزریق ژل یا Gel Injection:

ژلی که در طب استفاده می شود قوامی شبیه ژله خوراکی دارد . این ژل از موادی درست شده است که برای بدن بی ضرربوده و دارای ماندگاری طولانی باشد . ژل های مختلفی توسط کارخانه های متفاوتی برای مصارف پزشکی تهیه و توزیع شده اند لذا فرمول هایی با کیفیت ها وقیمت های متفاوتی وجود دارد.

 

جراحی صورت زیبایی ، تزریق چربی:

چربی تحت بی حسی موضعی از ران یا شکم خود فرد برداشته می شود و با سرسوزن مخصوص به لب تزریق می شود .دوام چربی شبیه کلاژن است اما فرق اساسی این دو اینست که چون چربی از بدن خود فرد برداشته می شود آلرژی زا نیست و نیازی به تست ندارد.برای حصول نتیجه بهتر ممکن است لازم باشد تا بیش از یکبار تزریق انجام شود.

 

 

جراحی صورت زیبایی ،تزریق ژل:

از تزریق ژل برای جراحی صورت نیز برای برجسته تر و کلفت تر کردن لب ها می توان بهره جست . از آنجائی که ژل یک ماده غیر طبیعی است باید دقت شود که از مارک هایی استفاده شود که استانداردهای لازمه را دریافت کرده باشند .ماندگاری آن ها بسته به جنس آن ها متفاوت است . تحت بی حسی موضعی در مطب قابل تزریق هستند.

بعد از تزریق لب ها تا چند روز کمی متورم هستند .برای کاستن ازاین تورم بهتر است ۲۴ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید. ضمنا لازم است برای پیشگیری از عفونت از آنتی بیوتیک نیز استفاده کنید.

 

تزریق بوتاکس یا Botox Injection:

نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینیوم تایپ A قادر است سمی را تولید کند. این باکتری بی هوازی است و در محیط های دربسته مثل قوطی های کنسرو رشد می کند به همین دلیل توصیه می شود قبل از باز کردن درب قوطی های کنسرو آن ها را بجوشانید .

این باکتری را در آزمایشگاه تکثیر می دهند و سم آن را تلخیص کرده و برای مصارف پزشکی با دوز مناسب تهیه می کنند . بوتاکس به دو شکل آماده می شود. که به شکل پودر مخصوص بسته بندی شده اند . از آن جایی که مولکول این دارو خیلی حساس است این دارو در شرایط خاصی نگهداری می شود از جمله اینکه باید در دمای بین ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد نگهداری شود. مصرف اصلی این دارو برای شل کردن گرفتگی عضلانی است مثلا در مبتلایان به اسپاسم عضلات گردن که باعث کجی گردن می شود با تزریق این دارو درون عضله ، مشکل آنان برطرف می شود .

جراحی افتادگی صورت:

در رابطه با ترمیم و جراحی افتادگی صورت با لیزر می توان عنوان نمود که بهترین سن برای انجام عمل زیبایی رفع افتادگی پوست  ، ۴۰ الی ۶۰ سالگی می باشد ، در اثر تابش لیزر به سطح پوست و گرم شدن لایه ی درم ، تولید کلاژن و الاستین افزایش می یابد ، در نتیجه ترمیم افتادگی پوست و بازسازی آن توسط سلول های پوستی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد .

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید