1. خانه
  2. /
  3. کاشت مو
  4. /
  5. بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

دکتر آرش نجف بیگی

میل به زیبایی و جذابیت در همه انسان‌ها وجود دارد. شاید تصورتان از زیبایی، تنها منحصر به اجزا صورت باشد؛ اما واقعیت چنین نیست، مو و ابرو تاثیر زیادی بر روی زیبایی چهره دارد. حتی در آقایان، داشتن ریش نیز، می‌تواند جذابیت چهره را چندبرابر کند. پس کاشت مو به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات زیبایی می‌تواند مدنظر قرار گیرد. در این میان پیدا کردن بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران کمی مشکل به نظر می‌رسد؛ چرا که اطلاع از ویژگی‌های بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران، بسیار تخصصی و موشکافانه است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به طور جامع و کامل، ویژگی‌های یک مرکز کاشت مو حرفه‌ای را بررسی کنیم.

اگر شما نیز کاندید کاشت مو هستید یا قصد دارید بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران را انتخاب کنید، تا پایان همراه ما باشید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

ضرورت انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو

شاید هنوز چندان به اهمیت موضوع انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو، پی نبرده باشید. اما بهتر است بدانید که انتخاب یک کلینیک مناسب، بخشی از تجملات و پرداختن به موضوعات حاشیه‌ای نیست.

برخلاف تصور بسیاری از افراد، کاشت مو کاری بسیار حساس و دارای ریسک است. موارد بسیاری وجود دارد که افراد، با تجربه کاشت مو، نتیجه ناموفقی را شاهد بوده‌اند. حتی در برخی موارد، عفونت، ریزش موهای اصلی و آسیب به بانک مو نیز، از جمله مشکلاتی بوده است که تجربه ناخوش‌آیندی از کاشت مو در ذهن افراد ایجاد کرده است.

پس نمی‌توان اهمیت کلینیک کاشت مو، در گرفتن نتیجه و موفقیت آمیز بودن آن را نادیده گرفت. مراجعه به کلینیک‌های تخصصی و باکیفیت، می‌تواند تضمین کننده کم‌ترین میزان آسیب، تجربه ناموفق و ضرر و زیان مالی باشد. به همین دلیل، باید وقت گرانبهای خودتان را به مطالعه بیشتر در خصوص شناخت بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران اختصاص دهید.

نمی‌توان اهمیت کلینیک کاشت مو، در گرفتن نتیجه و موفقیت آمیز بودن آن را نادیده گرفت. مراجعه به کلینیک‌های تخصصی و باکیفیت، می‌تواند تضمین کننده کم‌ترین میزان آسیب، تجربه ناموفق و ضرر و زیان مالی باشد.

مطالعه مقاله کاشت مو به روش دی اچ آی از دست ندهید.

ویژگی‌ های یک کلینیک کاشت موی خوب چیست؟

حال که متوجه ضرورت پیدا کردن کلینیک کاشت مو حرفه‌ای شده‌اید، باید اطلاعاتی در خصوص ویژگی‌های برترین‌ها کسب کنید. اگر بخواهید ملاک انتخاب‌تان را معرفی دوستان و آشنایان قرار دهید و هیچ بررسی و ارزیابی نداشته باشید، قطعا با شکست مواجه خواهید شد؛ چرا که ملاک انتخاب و استاندارد از دید هر فرد متفاوت است.

شما باید کلیدی‌ترین پارامترها را بشناسید و از طریق ارزیابی و مقایسه با همان پارامترها، دست به انتخاب بزنید. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک کاشت مو حرفه‌ای را بررسی می‌کنیم:

1- مکان بهداشتی و استاندارد برای کلینیک کاشت مو

یکی از پارامترهای مهم برای کلینیک‌های کاشت مو، رعایت بهداشت و پروتکل‌های استاندارد در این زمینه است. بهداشت از مهم‌ترین عواملی است که می‌توانید کیفیت عملکرد در یک کلینیک را ارزیابی کنید. معمولا عدم توجه به این موضوع، در اتاق‌های کاشت مو نیز دیده می‌شود. هرچه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محیط کاشت مو بالاتر باشد، ریسک بروز عفونت و مشکلات این‌چنینی یا آسیب به بانک مو بر اثر همین موارد، کم‌تر است. پس سعی کنید در مراجعه برای مشاوره پیش از کاشت مو، این موضوع را مدنظر قرار دهید و همه چیز را زیرنظر بگیرید.

2- پزشک متخصص زیبایی و کاشت مو

متاسفانه، استقبال گسترده افراد برای کاشت مو موجب شده است تا برخی کلینیک‌ها، بدون حضور پزشک متخصص و باتجربه، دست به انجام این کار بزنند. بهتر است بدانید که کاشت مو، مثل هر جراحی دیگری، نیاز به حضور پزشک متخصص و باتجربه دارد. هر گونه اشتباهی در این زمینه، منجر به کاشت مو ناموفق، ریزش مو، آسیب به بانک مو و صدمات جبران ناپذیر دیگر خواهد شد. به همین دلیل، توصیه می‌شود تا بدون هر گونه خجالت، از بدو ورود به کلینیک، نسبت به بررسی حضور پزشک متخصص اقدام کنید. سعی کنید این موضوع را در روز کاشت مو نیز مجددا بررسی کنید و در صورت عدم حضور پزشک متخصص، از انجام عمل کاشت خودداری نمایید.

3- مجوز رسمی از وزارت بهداشت جهت انجام کاشت مو

تمامی کسب و کارها موظف هستند تا مجوز رسمی فعالیت‌شان را در معرض دید مراجعه کننده قرار دهند. این قانون برای مراکز بهداشتی نیز، یکسان است. پس حتما زمان حضور در کلینیک، نسبت به بررسی این موضوع اقدام کنید.

شما باید مجوز رسمی مرکز را در زمینه کاشت مو مشاهده کنید. این مجوز به شما اطمینان می‌دهد که پزشک متخصصی که در کلینیک فعالیت می‌کند، تحت نظارت وزارت بهداشت کار می‌کند.

از سوی دیگر، دارا بودن این مجوز به شما نشان می‌دهد که کلینیک کاشت مو، تحت نظارت استانداردهای وزارت بهداشت شروع به کار کرده است. این استانداردها شامل سیستم تهویه مناسب، متریال‌های مناسب جهت پاکسازی و حفظ بهداشت محیط، ایمنی فضای کلینیک، سالن انتظار، اتاق معاینه و محل کاشت مو است. پس حتما نسبت به بررسی این موضوع تحقیق کافی انجام دهید.

4- پرسنل حرفه‌ای

این روزها در سراسر دنیا، احترام به مشتری و مراجعه کننده، از مهم‌ترین وظایف پرسنل محسوب می‌شود. انجام به موقع فعالیت‌ها، نظم و ترتیب رسیدگی به امور و اصول پرداختن به درخواست‌های مراجعه کننده، همگی از جمله کارهایی است که توسط پرسنل انجام می‌شود.

پس از تماس تلفنی یا مراجعه حضوری به کلینیک کاشت مو، سعی کنید رفتار و عملکرد پرسنل را بررسی کنید. اگر رفتاری غیرحرفه‌ای مشاهده کردید، در گوشه ذهن‌تان یک پوینت منفی درنظر داشته باشید.

در صورتی‌که این رفتار و عملکرد به شکلی غیراستاندارد در سطوح مختلف پرسنل دیده شد، از انتخاب کلینیک صرفنظر کنید. چنین نشانه‌هایی می‌تواند به خوبی تفاوت بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران، با کلینیک‌های غیرتخصصی و غیرحرفه‌ای را مشخص کند.

بهترین کلینیک کاشت مو

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

5- تجهیزات به‌روز و مدرن

در همه جراحی‌ها، استفاده از تجهیزات به‌روز و جدید می‌تواند زمینه ساز رسیدن به بهترین نتیجه را فراهم کند. در پروسه کاشت مو نیز، استفاده از تجهیزات مورد نیاز می‌تواند همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد.

تجهیزات مدرن، به خوبی می‌توانند موهای لازم از بانک مو را جدا کنند و گره‌های فولیکولی لازم را پس از جداسازی برای کاشت مجدد آماده کنند. همین پروسه، اگر با دقت انجام نشود و دستگاه‌های فرسوده و قدیمی در آن استفاده شود، ریسک آسیب به فولیکول مو را افزایش می‌دهد. پس بدیهی است که استفاده از تجهیزات جدید می‌تواند یکی از نشانه‌های بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران باشد. سعی کنید با جستجو و شناخت لوازم و تجهیزات به‌روز، زمان حضورتان در جلسه مشاوره، همه چیز را پرس و جو کنید و از کیفیت عملکرد کلینیک اطمینان حاصل نمایید.

6- سوابق درخشان و نمونه کار موفق

زمانی که قصد دارید بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران را بشناسید، باید سوابق آن را بررسی کنید. کلینیک‌های حرفه‌ای و متخصص در زمینه کاشت مو، معمولا نمونه کارهای کاشت مو موفقی دارند. در واقع، اگر از دوستان و آشنایان‌تان پرس و جو کنید، حتما اسمی از آن‌ها خواهید شنید. از سوی دیگر، وجود عکس‌، ویدئو و افراد حاضر در کلینیک، نشان دهنده سوابق کلینیک در کاشت محسوب می‌شود.

سعی کنید بدون توجه به عکس‌هایی که احتمال ادیت دارد، ویدئوها و افراد حاضر در مجموعه را بررسی کنید. یادتان باشد که یک مجموعه حرفه‌ای کاشت مو، در فضای مجازی می‌تواند کاربران زیادی را جذب کند، پس جستجوی شما می‌تواند اطلاعات مفیدی در این زمینه ارائه کند.

7- پشتیبانی حرفه‌ای

زمانی که پروسه کاشت مو را آغاز می‌کنید، کار به مرحله کاشت ختم نمی‌شود. معمولا مراجعات متعددی به کلینیک کاشت مو خواهید داشت. هماهنگی‌های لازم، بررسی‌ها و داشتن سوابق دقیق از شما، همگی از جمله کارهایی است که باید توسط تیم پشتیبانی کلینیک انجام شود. پاسخگویی به پرسش‌هایی که بعد از کاشت مو در ذهن‌تان ایجاد می‌شود، بر عهده تیم پشتیبانی کلینیک است. تصور کنید که یک کلینیک بعد از کاشت مو، دیگر پاسخگویی مناسبی به شما نداشته باشد. سوالات بی جواب، نگرانی‌های بعد از کاشت مو و سردرگمی برای انجام کارهای روزمره و مراقبت‌های بعد از کاشت، عدم امکان هماهنگی جهت مراجعات بعدی و ویزیت پزشک، همگی از مشکلاتی است که به‌دلیل پشتیبانی ضعیف کلینیک رقم می‌خورد. اگر شما علاقه‌ای به مواجهه چنین رویدادهایی ندارید، حتما تحقیق کافی انجام دهید و تجربه افراد دیگر را جویا شوید. حضور در جلسه مشاوره و صحبت با افرادی که چند مرحله جلوتر از شما هستند، بهترین ترفند برای شناسایی بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران است. حتما از این فرصت استفاده کنید.

8- صداقت و شفاف سازی

اگر بخواهیم فرعی‌ترین ویژگی بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران را بررسی کنیم، اصل صداقت و شفاف سازی مهم‌ترین پارامتر خواهد بود؛ چرا که فرد مراجعه کننده، بدون دارا بودن اطلاعات تخصصی در زمینه کاشت مو، همه چیز را به پزشک می‌سپارد.

در این فرصت پزشک باید صادقانه‌ترین بررسی و ارزیابی را انجام دهد. در این مرحله، باید بدون توجه به منافع شخصی و گروهی کلینیک، موفقیت آمیز بودن کاشت و نتیجه بخش بودن آن تعیین شود. مثلا کافی بودن بانک مو برای پیوند، قوی بودن ریشه مو برای انجام کاشت مو و همچنین، اقدامات ضروری برای تقویت موها و موفقیت آمیز بودن کاشت، از جمله کارهایی است که باید توسط پزشک انجام شود.

پزشک متخصص وظیفه دارد در پایان جلسه مشاوره، هزینه حدودی کاشت مو و اقدامات فرعی آن را بیان کند. شفافیت بیان کردن هزینه‌ها و همچنین، بررسی صادقانه و اظهار نظر در خصوص نتیجه کاشت مو، از جمله پارامترهای مهمی است که توسط بهترین پزشکان رعایت می‌شود.

آشنایی با یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در ایران به نام میکروفیت Micro FIT

معرفی بهترین مرکز و کلینیک کاشت مو

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد، شناخت یک مرکز حرفه‌ای و متخصص در زمینه کاشت مو، چندان ساده نیست. در ایران صدها مرکز تخصصی کاشت مو وجود دارند که تجربه بسیاری از افراد، بعد از مراجعه به آن‌ها کاملا ناخوشایند است؛ چرا که هماهنگی پرسنل، پزشکان، متخصصین و تجهیزات، کار بسیار دشواری است.

در این میان کلینیک دکتر نجف بیگی با تجربیات ارزشمند در زمینه کاشت مو و جراحی‌ها زیبایی، می‌تواند به بهترین شکل پاسخ‌گوی نیاز شما باشد.

آقای دکتر نجف بیگی شخصا خدمات جراحی زیبایی را ارائه می‌کنند. دکتر نجف بیگی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو فعال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است. به همین دلیل، می‌توانید با خیالی آسوده، برای کاشت مو به این کلینیک حرفه‌ای مراجعه کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی با تجربیات ارزشمند در زمینه کاشت مو و جراحی‌ها زیبایی، می‌تواند به بهترین شکل پاسخ‌گوی نیاز شما باشد.

مطالعه مقاله کاشت مو به روش Super FUE از دست ندهید.

آشنایی با ویژگی های کامل پزشک متخصص کاشت

اکثر ما، در زمان مراجعه به پزشک معتمدمان، حس و حال بهتری داریم. اطمینان از تشخیص و عملکرد پزشک متخصص موجب می‌شود تا بدون نگرانی اقدامات لازم را انجام دهید. اطلاع از ویژگی‌های یک پزشک متخصص کاشت موجب می‌شود تا اطمینان خاطر بیشتری برای انجام کاشت مو کسب کنید. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

  1. صداقت و ارزیابی دقیق براساس شرایط مراجعه کننده از ویژگی‌های مهم پزشک متخصص کاشت است.
  2. تخصص و تجربه در زمینه کاشت ویژگی مهمی است که تعیین کننده کیفیت کاشت مو و موفقیت آمیز بودن آن است.
  3. همکاری با کلینیک‌های حرفه‌ای، از دیگر ویژگی‌هایی است که در پزشکان متخصص در زمینه کاشت مو دیده می‌شود.
  4. اعلام قیمت منطقی برای کاشت مو براساس شرایط هر فرد، از مهم‌ترین موضوعات اخلاقی است که توسط پزشک متخصص بیان می‌شود.
  5. بیان دقیق پروسه کاشت مو و ضرورت مراجعات متعدد برای بررسی و چکاپ شرایط موهای آماده کاشت و موهای کاشته شده.
  6. مدرک تحصیلی و دوره‌های تخصصی در زمینه کاشت مو از جمله موارد مهمی است که نشان دهنده فعالیت پزشک حرفه‌ای در این زمینه است.
بهترین پزشک کاشت مو

اطمینان از تشخیص و عملکرد پزشک متخصص موجب می‌شود تا بدون نگرانی اقدامات لازم را انجام دهید.

پیشنهاد می شود مقاله کاشت مو به روش SUT از دست ندهید.

تجهیزات جراحی کاشت مو را بشناسید!

همان‌طور که می‌دانید، جراحی کاشت مو یا پیوند مو، با چندین روش از جمله FIT و FUT انجام می‌شود. هر کدام از این روش‌ها برای افراد خاصی مناسب است. مثلا اگر بانک مو قوی داشته باشید یا بانک مو شما ضعیف باشد، براساس نظر پزشک متخصص روش خاصی برایتان درنظر گرفته می‌شود.

اگر بخواهید از روش کاشت مو FUT استفاده کنید، لوازمی مثل: شانگیر، دسته بیستوری شماره 3، تیغ جراحی 10، پنس با، پنس بی، سوزن گیر، هموستات، تیغ SP90، تیغ SP91، پنس سر صاف، پنس سر کج، قیچی، گالیپات، رسیور و پلیت شیشه ای از جمله تجهیزات مورد نیاز است.

اگر روش کاشت مو FIT استفاده کنید، لوازمی مثل: سوزن FIT، پنس سر کج دندانه دار، پنس سرکج بدون دندانه، تیغ SP90، تیغ SP91، سوزن گیر، گالیپات، رسیور و پلیت شیشه ای از جمله لوازم مورد نیازتان خواهد بود.

این روزها دستگاه‌های پیشرفته‌ای به نام پانچ مو برای برداشت فولیکول‌های مو استفاده می‌شود.

کاشت مو FUT

خلاصه مطلب

اگر دچار ریزش مو شده باشید یا به هر دلیلی، کاندید کاشت مو باشید، دغدغه پیدا کردن مطمئن‌ترین مرکز کاشت مو که بهترین نتیجه را داشته باشد، بسیار زیاد است. به همین دلیل، با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که در این زمینه داشتیم، به‌روزترین و کامل‌ترین اطلاعات را در خصوص ویژگی‌های بهترین پزشک و کلینیک کاشت مو در تهران آورده‌ایم. با مطالعه دقیق این ویژگی‌ها می‌توانید به بهترین شکل ممکن مراکز کاشت مو را ارزیابی و انتخاب کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر