1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی سینه
 4. /
 5. پروتز سینه
 6. /
 7. بهترین مارک پروتز سینه چیست؟

بهترین مارک پروتز سینه چیست؟

دکتر آرش نجف بیگی

بهترین مارک پروتز سینه

یکی از مهم ترین اعضای بدن زنان برای ظاهر، سینه است. بسیاری از زنان ممکن است در هنگام تغییر شرایط زندگی (بارداری، مشکلات وزن و غیره) تمایل به داشتن سینه‌ای داشته باشند که با بدن سازگارتر باشد. به همین دلیل، کاشت پروتز سینه به یکی از پرتقاضاترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است. ایمپلنت سینه می‌تواند سینه‌های شما را بزرگتر و متناسب‌تر کند. این پروتزها انواع گوناگونی دارند که بسته به ویژگی‌های جسمانی و  ترجیحات شخصی شما می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. بهترین مارک پروتز سینه آن ایمپلنتی است که علاوه بر داشتن نشان استاندارد سابقه خوبی نیز از خود به جا گذاشته باشد. در این مقاله به بررسی انواع پروتز و معرفی برندهای معتبر که در ایران استفاده می‌شود می‌پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه ایمپلنت‌هایی هستند که برای بزرگ کردن سینه استفاده می‌شوند. علاوه بر اندازه سینه دلخواه، شکل سینه با در نظر گرفتن ساختار بافت، موقعیت غدد سینه و پوست سینه تعیین می‌شود. با انواع پروتز سینه، شما می‌توانید شکل دلخواه خود را انتخاب کنید و به زیبایی مورد نظر خود برسید. پروتزها می‌توانند بر اساس جنس، شکل و برند انواع گوناگونی داشته باشند که برای انتخاب بهترین مارک پروتز سینه لازم است آن‌ها را بشناسید. در ادامه به معرفی انواع آن‌ها می‌پردازیم.

انواع پروتز سینه بر اساس شکل

پروتزهای سیلیکونی که به آن‌ها سیلیکون سینه نیز می‌گوییم از نظر شکل دو نوع هستند. پروتزها می‌توانند به صورت گرد یا اشکی (قطره‌ای) باشند. به نظر شما کدام بهتر است؟ هر دو مزایای خاص خود را دارند. با توجه به معیارهایی که در ادامه ذکر می‌شود پزشک با مشورت شما مناسب‌ترین پروتز را انتخاب می‌کند:

 • ضخامت پوست سینه
 • ضخامت عضله سینه
 • طول فاصله از شانه تا نوک پستان
 • قد فرد
 • میزان افتادگی بافت سینه
 • انتظارات شخص
 • انجام عمل زیبایی قبلی

مزایای پروتز سینه گرد

شما باید مزایای انواع مختلف شکل و جنس پروتز را بشناسید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید. مزایای پروتز گرد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بیشتر خانم‌ها به دلیل خالی بودن قسمت بالای سینه و خستگی از پوشیدن سوتین‌های اسفنجی، عمل بزرگ کردن سینه را انجام می‌دهند. پروتز سینه گرد قسمت بالای سینه را بهتر پر می‌کند.
 • پروتز گرد برای کسانی که لباس‌های باز را ترجیح می‌دهند ظاهر دلپذیرتری ایجاد می‌کند.
 • پروتزهای گرد بهترین انتخاب برای خانم‌هایی با پوست و ماهیچه‌های ضخیم سینه است. این پروتزها بهتر می‌توانند بر فشار بافت ضخیم روی آن‌ها غلبه کنند.
 • برای کشیده و صاف شدن پوست در بیمارانی که سینه‌های آویزان دارند، پروتز گرد ظاهر متناسب‌تری می‌دهد.
 • زنانی که می‌خواهند پروتز سینه خود را تعویض کنند، پروتز گرد، جیب از پیش ساخته شده را با اطمینان بیشتری پر می‌کند.
 • پروتز گرد برای بیمارانی که به طور فعال در رشته‌های تنیس، شنا، قایقرانی و ورزش‌های مشابه شرکت می‌کنند و همچنین برای بیمارانی که ایمپلنت‌های زیر عضلانی خواهند داشت ترجیح داده می‌شود. در صورت استفاده از پروتز اشکی در این بیماران، امکان چرخش پروتز به خارج در اثر حرکات عضلانی مربوط به ورزش‌های انجام شده توسط فرد ممکن است باعث عدم تقارن در سینه‌ها شود. حتی اگر پروتزهای گرد در اثر چنین حرکات عضلانی بچرخند، ممکن است اثر منفی و نامطلوبی روی سینه‌ها ایجاد نکند.

مزایای پروتز سینه اشکی

 • در بیمارانی که پوست و ماهیچه سینه ضعیفی دارند ظاهر طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.
 • ظاهر طبیعی‌تری را در زنان قد بلند ارائه می‌دهد.
 • افتادگی پوست را بهتر جمع می‌کند.
 • استفاده از پروتز منسجم و گرد در بیمارانی که سینه‌هایشان برجسته نیست و بسیار کم وزن هستند، ممکن است ظاهری غیرطبیعی در قسمت بالایی سینه نشان دهد. این امر از نظر ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی برای سینه‌ها نامطلوب است. در چنین مواردی استفاده از پروتز اشکی در زیر عضله انتخاب مناسبی خواهد بود.
 • در مواردی که نوک سینه بیمار کمی افتادگی داشته باشد، هدف آن بالا بردن نوک سینه‌ها به سمت بالا است. در چنین مواردی می‌توان با استفاده از پروتز سینه اشکی نیاز به جراحی بزرگ کردن سینه را به حداقل رساند.

انواع پروتز سینه بر اساس جنس

امروزه دو نوع ایمپلنت وجود دارد:

 • ایمپلنت‌های مبتنی برنمک
 • ایمپلنت‌های مبتنی بر ژل سیلیکون

بیایید ببینیم چه چیزی آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند.

پروتزهای نمکی که به پروتزهای سالین نیز معروف هستند کمتر از پروتزهای سیلیکونی استفاده می‌شوند. آب نمک ماده‌ای قابل بازجذب و بی‌خطر است. اگر شکستگی یا نشتی در این پورتزها رخ دهد، هیچ خطری برای سلامتی وجود نخواهد داشت. لمس ایمپلنت‌های نمکی سفت‌تر است و همچنین نسبت به تغییرات دما حساسیت بیشتری دارند.

پروتزهای سینه سیلیکونی به دلیل مزایای فراوان در حال حاضر بیشترین استفاده را دارند. این پروتزها دوام بیشتری نسبت به ایمپلنت‌های سالین دارند و همچنین ایمن‌تر هستند. در صورت پارگی، ژل در داخل پروتز یکپارچه می‌ماند که استخراج ایمپلنت و جایگزینی آن را تسهیل می‌کند. در این پروتزها خطر انقباض عضلانی کمتر است. با توجه به نتایج، این پروتزها از نظر ظاهر و لمس طبیعی‌تر هستند، پروتزهای ژله‌ای نرم تر از پروتزهای نمکی هستند.

جراحان زیبایی در حال حاضر با هر دو پروتز سیلیکون و سالین کار می‌کنند. تصمیم‌گیری بین این دو گزینه عمدتا به عهده بیمار خواهد بود.

هنگام انتخاب بهترین مارک پروتز سینه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

جنبه‌های مختلفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب نوع پروتز و همچنین برند آن در نظر بگیرید:

 • این نشانه معمولا با علامت CE همراه با پروتز و به عنوان ضمانت قابل رویت است. پروتز همچنین باید توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده باشد. این دقت باعث می‌شود که مطمئن شوید محصول استاندارد است و ساخت و اجزای مورد استفاده با قوانین بهداشت عمومی مطابقت دارند.
 • ایمپلنت باید بامواد با کیفیت و مقاوم در برابر شکستگی ساخته شده باشد تا از بروز عارضه جلوگیری شود.
 • محتویات ایمپلنتباید ایمن باشد. بنابراین در صورت پارگی خطری برای سلامتی بیمار نخواهد داشت. همانطور که توضیح دادیم، پروتزهایی که در حال حاضر استفاده می‌شوند (ژل سیلیکون و سالین) با این دستورالعمل مطابقت دارند.

مارک پروتز سینه منتور (MENTOR)

برند منتور در ۳۰ سال گذشته در سراسر جهان به عنوان پیشرو در میان تولید کنندگان پروتزهای سینه با کیفیت بالا شناخته شده است. منتور شرکتی پیشرو در سطح بین المللی است و می‌توان آن را در زمره انواع بهترین مارک پروتز سینه دانست. منتور تولید خود را با انجام کلیه طراحی و آزمایش محصولات بزرگ کننده سینه با کیفیت بالا با دقت و استانداردهای ایمن ادامه داده است.

منتور به هر دو صورت پروتز سینه ژل سیلیکون و سالین تولید می‌شود. سیلیکون مایع در هیچ یک از پروتزهای سینه منتور استفاده نمی‌شود. ژل چسبنده استفاده شده در پروتز سینه منتور حالت نیمه جامد دارد. این ژل حتی اگر پروتز از وسط بریده شود جریان پیدا نمی‌کند.

پروتزهای سینه منتور اشکال و انواع مختلفی دارند. پروتز منتور به ضخامت چند میلی متر با سالین، یعنی آب نمک یا سیلیکون نیمه جامد (ژل منسجم) پر می‌شود.

مارک ایمپلنت سینه پلی تک (POLYTECH)

برند آلمانی Polytech یک برند معتبر ایمپلنت است که سال‌ها توسط پزشکان زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است. پلی تک یک برند ایمن، باکیفیت و نوآورانه است که مدت‌ها است خود به عنوان استاندارد این صنعت شناخته می‌شود. از این رو می‌توان گفت پلی تک نیز می‌تواند به عنوان یکی از بهترین مارک پروتز سینه شناخته شود. Polytech شامل پروتزهای سینه B-Lite ثبت شده است. پروتز سینه B-Lite تا ۳۰ درصد سبک‌تر از هر محصول دیگری در بازار است و نتایج سازگارتری ارائه می‌دهد.

استفاده از ایمپلنت پلی تک

ایمپلنت سینه موتیوا (Motiva)

طراحی خلاقانه پروتز سینه Motiva با بافتی خاص و نرم ترکیب شده است. علاوه بر این، به لطف فناوری نانوی مورد استفاده، حاشیه ایمپلنت در ساختاری قرار دارد که کیفیت بهتری دارد و با بدن سازگار است.

پروتز سینه Motiva با اولویت ایمنی بیمار و با فناوری نوآورانه خاص خود تولید می‌شود. سیلیکون‌های استفاده شده در پروتز سینه Motiva در حالت ایستاده به صورت قطره‌ای باقی می‌مانند و به این ترتیب بافت واقعی سینه را بازسازی می‌کنند.

مارک پروتز سینه ناگور (NAGOR)

این پروتز نیز از جمله بهترین مارک پروتز سینه است که در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت هر دو نوع پروتز گرد و اشکی را تولید می‌کند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. عوارض ایجاد شده در این نمونه بسیار کم و بسیاری از خانم‌ها تا پایان عمر خود نیازی به تعویض یا ترمیم ان پیدا نمی‌کنند.

نظر کسانی که عمل پروتز سینه انجام داده‌اند چیست؟

کسانی که پروتز سینه دارند معمولا از فشار روی دیواره قفسه سینه، ناتوانی در استفاده راحت از شانه‌ها و تا حدی درد در روزهای اول جراحی شکایت دارند، اما اظهار می‌کنند که خوشحال هستند زیرا سینه‌های سفت، متناسب و سالمی دارند. عوارض بعد از عمل کم کم ناپدید می‌شود و پس از مدتی تقریبا همه افراد از نتایج عمل خود رضایت خواهند داشت.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از شرایط عمل جراحی بینی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

محدودیت حرکت شانه بعد از کاشت پروتز سینه

محدودیت حرکت شانه بعد از کاشت پروتز سینه

در حرکات داخل و خارج شانه، عضله سینه‌ای روی پروتز اثر می‌کند و ممکن است باعث درد اضافی شود. به همین دلیل انجام تمام حرکات بازو از آرنج به مدت یک هفته برای بهبود و کنترل درد مهم است. با کاهش درد امکان انجام همه حرکات فراهم می‌شود.

جمع‌بندی

سوالی که بسیاری از خانم‌ها پیش از عمل جراحی زیبایی سینه می‌پرسند این است که انواع مختلف پروتز چیست و بهترین مارک پروتز سینه کدام است. باید گفت ایمپلنت‌های سینه بر اساس شکل و جنس دارای تنوع هستند. آن‌ها به دو صورت گرد و اشکی تولید می‌شود که با توجه به فیزیک بدنی و سلیقه شخصی می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پروتز گرد برای زنانی که عضله سینه قوی‌تری دارند و ترجیح می‌دهند قسمت بالای سینه آن‌ها پرتر باشد مناسب‌تر است. در حالی که پروتزهای اشکی برای خانم‌های قد بلند و کسانی که افتادگی سینه زیادی ندارند مناسب است.

جنس مواد داخل ایمپلنت نیز می‌تواند از ژل سیلیکون یا آب نمک باشد که پروتزهای سیلیکون بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انتخاب بهترین برند پروتز سینه باید به داشتن علامت استاندارد و مواد سازنده آن دقت کنید. پروتز‌های منتور، پلی تک، موتیوا از بهترین پروتزهای سینه در ایران هستند که در این مقاله معرفی شدند. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌توانید از سایر مقالات سایت ما بازدید کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر