بررسی حداقل ، حداکثر و بهترین سن برای انجام عمل بینی و عوارض عمل بینی زود هنگام

27,985

بهترین سن عمل بینی، رسیدن به بلوغ کامل جسمی است. همچنین نباید از سن جوانی و دوران سلامت و شادابی پوست صورت نیز زیاد فاصله گرفت. معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی سن مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی است. در این بازه سنی، هم فرد به بلوغ کامل رسیده و اجزای صورت کاملا رشد کرده‌اند؛ هم تصمیم فرد از سر احساسات و شرایط خاص دوران نوجوانی نیست؛ و همچنین هنوز پوست خاصیت الاستیک و کشسانی خود را از دست نداده است.

جراحی زیبایی بینی پیش از رسیدن به بلوغ کامل، در رشد صورت فرد تاثیرات بسیار منفی خواهد گذاشت. به گونه‌ای که ممکن است چهره فرد در بزرگ سالی از حالت نرمال خارج شود. جراحی بینی در سنین بالا نیز با مشکل ترمیم دیرهنگام روبرو خواهد شد. درواقع پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، ترمیم بینی دیرتر انجام می‌شود و تورم پس از جراحی نیز به سادگی رفع نخواهد شد.

در این مقاله در مورد بهترین سن انجام جراحی بینی، دلیل وجود حداقل سن و حداکثر سن جراحی زیبایی بینی و همچنین عمل زودهنگام بینی در صورت نیاز، به طور کامل توضیح داده شده است. بد نیست به این نکته اشاره شود که شرایط بدنی هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. پس اگر در مورد جراحی بینی تصمیم خود را گرفته‌اید، بهتر است با جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مشورت کنید.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

بینی به عنوان یکی از  فاکتورهای زیبایی هر شخص همواره نقش بسیار زیادی در زیبایی فرد داشته است. به همین سبب، بسیاری از زیباجویان درخواست زیبایی بینی در بهترین کلینیک‌ها را دارند. یکی از اصلی‌ترین مواردی که پزشکان و متخصصان زیبایی در رابطه با کاندیداهای عمل جراحی زیبایی بینی ملاک قرار می‌دهند، سن زیباجویان است.

هیچ تردیدی در این نیست که بهترین سن برای انجام عمل زیبایی زمانی است که زیباجو به سن بلوغ رسیده باشد؛ چرا که برخی از نوجوانان که دوران بلوغ را سپری می‌کنند، ممکن است نسبت به چهره خود نارضایتی داشته باشند و به خاطر احساسات ویژه آن دوران، خود را نیازمند جراحی زیبایی بینی بدانند. اگرچه ممکن است برخی از کودکان و نوجوانان به علت اختلالات مادرزادی و یا بر اثر ضربه، دچار ناهنجاری‌هایی در بینی شده باشند که نیازمند عمل جراحی زیبایی بینی باشد. در این شرایط نیز پزشکان بررسی می‌کنند که آیا سن بیمار برای عمل بینی مناسب است یا نه. به طور کلی، حداقل و حداکثر سن کاندیداهای جراحی زیبایی بینی به چند فاکتور بستگی دارد.

به طور کلی، کمترین سن در دختران برای جراحی زیبایی بینی ۱۶ و در پسران ۱۸ سال است. البته شرایط هر زیباجو با زیباجوی دیگر نیز متفاوت است. پزشک متخصص در اولین گام میزان رشد اجزای صورت زیباجو را می‌سنجد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که پزشک متخصص در رابطه با سن عمل بینی، حساسیت به خرج می‌دهد، صدمات جبران‌ناپذیری است که ممکن است عمل جراحی زودهنگام برای زیباجو به همراه داشته باشد؛ چرا که رشد برخی از غضروف‌های بینی، به نام غضروف‌های رشد، ارتباط نزدیکی با رشد دیگر اجزای صورت دارد. در صورت دستکاری و یا تغییر این غضروف در سنین پایین، ممکن است چهره فرد از حالت نرمال خارج شده و یک سوم میانی حالت گود و تورفته‌ای داشته باشد.

حداکثر سن عمل بینی استاندارد نیز برای زیباجویان ۶۰ سال تعیین شده است. البته این موضوع بدین معنی نیست که افراد بالای ۶۰ سال نمی‌توانند تحت عمل جراحی بینی قرار بگیرند. بلکه انتخاب این سن به دلیل از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست است. به طور کلی، در سنین بالاتر خاصیت ارتجاعی پوست به شدت کاهش یافته و امکان اعمال تغییرات در فرم بینی را برای جراح متخصص سخت و گاها غیر ممکن می‌کند. همچنین، جراحی زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و برای بیماران بالای ۶۰ سال ممکن است خطرآفرین باشد.

علاوه بر این، در سنین بالاتر ترمیم زخم‌ها و کبودی‌های حاصل از جراحی زیبایی بینی، به کندی صورت گرفته که دوران نقاهت سخت‌تری را برای بیمار به همراه دارد. با این‌حال، توصیه می‌کنیم اگر در رده سن عمل بینی حساس، یعنی کمتر از ۱۸ و بیشتر از ۶۰ سال هستید و قصد عمل جراحی زیبایی بینی دارید، حتما با پزشک فوق تخصص باتجربه مشورت کنید.

بهترین سن عمل بینی

بینی در مرکز صورت جای گرفته است و تاثیر بسیاری در زیبایی و تناسب چهره هر فرد دارد. بسیاری از نوجوانان که در سن رشد قرار دارند به دلیل حساسیت‌هایی که مربوط به این سن است، نسبت به اندازه فرم بینی خود حساس می‌شوند و تمایل به عمل زیبایی بینی پیدا می‌کنند. این درحالی است که فرم و اندازه بینی تا پایان دوران بلوغ جسمی فرد متغیر خواهد بود. باید اجازه داد تا چهره و بینی به رشد کامل برسد و تناسب میان اجزای صورت برقرار شود. پس از آن می‌توان برای انجام جراحی زیبایی بینی تصمیم گرفت.

در این باره بخوانید  آیا خونریزی بعد از جراحی بینی خطرناک است؟

از سوی دیگر باید توجه داشت که عمل جراحی بینی یکی از سخت‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی است و بهتر است توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود. جراح باتجربه بر اساس معیارهای علم زیبایی‌شناسی و شرایط روحی و جسمی فرد، می‌تواند تشخیص دهد که آیا نیازی به انجام جراحی زیبایی هست یا خیر. و اگر نیاز است کدام یک از جراحی های بینی اعم از جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی و یا غیره مناسب است.همچنین جراح پلاستیک در جلسه‌ی مشاوره، شیوه انجام عمل بینی و میزان تغییراتی که می‌شود در بینی ایجاد کرد را مشخص خواهد کرد.

با این وجود هر شخصی و در هر سنی برای انجام جراحی بینی مناسب نیست. کمترین سن برای انجام عمل بینی با رسیدن به بلوغ و پایان رشد اجزای صورت هر فرد در ارتباط است. همچنین در سنین بالاتر نیز انجام جراحی بینی ریسک بیشتری دارد. با افزایش سن، بهبودی پس از عمل سخت‌تر است، پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و احتمال رسیدن به نتیجه دلخواه نیز کاهش می‌یابد.

برای مطالعه بیشتر مقاله مراحل انجام عمل بینی چیست؟ را پیشنهاد میکنیم.

دختر نوجوانی که به دلیل احساسات دغدغه عمل بینی دارد

حداقل سن عمل بینی

کمترین سن جراحی بینی، در دخترها معمولا ۱۶ سال و در پسرها ۱۸ سال است. البته رسیدن به بلوغ کامل در هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود. جراح پلاستیک باید وضعیت رشد اجزای صورت و رسیدن به بلوغ کامل را بررسی کند. اگر صورت فرد و غضروف‌های بینی از رشد کردن باز ایستاده باشد، می‌توان برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرد.

با پایان یافتن و یا کند شدن رشد اسکلتی و غضروفی صورت و رسیدن به تناسب نهایی میان اجزای صورت، می‌توان مشخص کرد که بینی گوشتی یا استخوانی فرد تا چه اندازه قابل تغییر است و چه مقدار می‌توان ابعاد و اندازه بینی را به استانداردهای علم زیبایی‌شناسی نزدیک کرد. اما اگر حتی با رسیدن به سن ۱۸ سالگی، هنوز صورت فرد در حال رشد و تغییر باشد، باید از انجام عمل‌های زیبایی خودداری کرد.

باید توجه داشت که در بینی غضروف‌هایی وجود دارد که به آن غضروف‌های رشد می‌گویند. رشد بخش‌هایی از صورت با این غضروف‌ها در ارتباط است. با انجام عمل زیبایی بینی و دستکاری یا برداشتن غضروف‌های رشد، به تغییرات نرمال اجزای صورت آسیب جدی وارد می‌شود. در واقع یک سوم بالایی و یک سوم پایینی صورت به رشد خود ادامه خواهد داد اما رشد یک سوم میانی صورت که بینی در آن قرار دارد، متوقف خواهد شد.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از شرایط عمل جراحی بینی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید.

.

عمل بینی یک خانم در میانسالی

به همین دلیل کسانی که در سنین پیش از بلوغ جراحی زیبایی انجام داده‌اند، در بزرگ سالی چهره‌ای نامتقارن پیدا می‌کنند که بخش میانی صورت در ‌آن‌ها حالت تو رفته و صاف پیدا می‌کند. از این روی برای انجام جراحی زیبایی بینی نباید عجله کرد. صبر کنید تا صورت شما به ترکیب نهایی خود برسد. به جراح پلاستیک خود اعتماد کنید و پیش از انجام جراحی بینی، در مورد نتایج عمل خوب تحقیق نمایید.

پیش از رسیدن به سن بلوغ، ممکن است نوجوان تصمیم عجولانه و از سر احساس بگیرد. درست است که داشتن یک بینی متناسب در زیبایی چهره بسیار موثر است اما بهتر است خانواده‌ها با جراح مورد اعتماد خود مشورت کنند تا تصمیم به عمل جراحی را به تعویق بیاندازند. گاهی مشکلاتی که پس از عمل بینی پیش از سن بلوغ برای فرد به وجود می‌آید، حتی او را از زندگی اجتماعی عادی نیز محروم می‌کند.

با این حال، یکی دیگر از مواردی که باید در انجام عمل جراحی بینی به آن توجه کرد، انجام آن در زمان مناسب و پیش از بالا رفتن سن می‌باشد. معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی زمان مناسبی برای انجام جراحی بینی است. معمولا پس از ۳۰ سالگی، پوست صورت شروع به از دست دادن خاصیت الاستیک خود می‌کند و رفته رفته دچار افتادگی می‌شود. این موضوع نتایج عمل بینی را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. هرچه سن بالاتر برود، رسیدن به نتیجه دلخواه جراحی بینی سخت‌تر خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر مقاله اهمیت نوع پوست در جراحی بینی را پیشنهاد میکنیم.

حداکثر و بهترین سن برای جراحی بینی

حداکثر سن عمل بینی

بیشترین سن جراحی بینی، معمولا ۶۰ سالگی در نظر گرفته می‌شود. پس از این سن، خاصیت ارتجاعی پوست به اندازه‌ای کاهش می‌یابد که نمی‌توان در فرم بینی یا بالا بردن نوک بینی به نتایج رضایت‌بخش یا ماندگاری دست یافت. هر چه سن بالاتر برود، پوست صورت دچار افتادگی بیشتری می‌شود و در اثر آن، نوک بینی نیز دچار افتادگی خواهد شد.

این افتادگی و کاهش قدرت کشش پوست و همچنین پایین آمدن نوک بینی، حتی پس از جراحی زیبایی نیز ادامه خواهد داشت و فرد دچار افتادگی نوک بینی بعد از عمل شود. به همین دلیل نتایجی که از جراحی یک فرد مثلا ۲۵ ساله به دست خواهد آمد، با نتایج جراحی بینی یک فرد ۵۵ ساله کاملا متفاوت خواهد بود. انتظارات نیز در سنین بالا از جراحی بینی باید معقول و کم‌تر از سن پایین باشد.

در این باره بخوانید  جراحی بینی طبیعی چگونه انجام میشود و بهترین جراح بینی طبیعی کیست

از آنجایی که انجام بیشتر عمل‌های بینی با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، بسیاری از افراد بالای ۶۰ سال معمولا با مشکلات و بیماری‌هایی روبرو می‌شوند که خطر انجام جراحی بینی با بی‌هوشی را برای آن‌ها افزایش می‌دهد. در چنین شرایطی مشورت با یک جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی بسیار مهم است. ممکن است انجام برخی عمل‌هایی که به بی‌هوشی نیاز ندارد، به فرد مسن پیشنهاد شود. با این وجود اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید، بهتر است پیش از افزایش سن، برای این کار اقدام کنید.

یکی دیگر از مشکلاتی که افراد با سن بالا پس از انجام جراحی زیبایی بینی با آن روبرو می‌شوند، بهبود بسیار کند و آهسته جای بخیه و زخم‌های عمل است. همچنین ورم بینی نیز در این افراد به آهستگی کم می‌شود. اگر در یک فرد با سن پایین، ۴ تا ۶ ماه زمان می‌برد تا ورم بینی کاهش پیدا کند و فرم بینی پس از جراحی مشخص شود، این دوره زمانی برای افراد با سن بالا، بسیار بیشتر خواهد بود و ممکن است به بیش از یک سال نیز برسد. به همین دلیل حداکثر سن عمل بینی را ۶۰ سال در نظر گرفته‌اند.

اقای جوان که به دلیل شکستگی بینی نیاز به عمل بینی دارد

عمل بینی زودهنگام

جدا از همه‌ی نکاتی که گفته شد، باز هم ممکن است فردی پیش از سن بلوغ به انجام عمل جراحی بینی نیاز پیدا کند. انجام عمل بینی زودهنگام برای دختران زیر ۱۶ سال و پسران زیر ۱۸ سال، حتما باید توسط جراح فوق تخصص ماهر و باتجربه انجام شود. برای مثال هنگامی که تیغه بینی فرد در سنین کودکی یا نوجوانی دچار انحراف است و تنفس او را با اختلال مواجه می‌کند، می‌توان از عمل بینی سپتوپلاستی و عمل بینی انحرافی کمک گرفت. باید توجه کرد که در انجام چنین عمل‌هایی تنها جنبه درمانی عمل مورد توجه قرار گیرد و به غضروف‌های رشد بینی آسیبی وارد نشود.

در مورد شکستگی‌های بینی که معمولا در کودکان رخ می‌دهد، اگر در روند تنفس و فعالیت‌های عادی فرد مشکلی ایجاد نمی‌کند، بهتر است پس از رسیدن به سن بلوغ عمل ترمیم انجام شود. اما در مواردی که شکستگی بینی، راه تنفس را می‌بندد و یا به دلیل وجود مشکل مادرزادی، کودک قادر به نفس کشیدن از راه بینی نیست، به تشخیص جراح می‌توان عمل بینی را در سنین کودکی نیز انجام داد.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از شرایط عمل جراحی بینی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

در واقع، سن ۱۸ سال، سنی حدودی برای تکامل و رشد صورت است. در این سن، معمولا استخوان بندی صورت و جمجمه به خوبی شکل گرفته است و فرد هیچ نگرانی از بابت تغییر و تحولات احتمالی بینی ندارد. جراحی بینی پیش از ۱۸ سال، ریسک بروز تغییرات، افتادگی بینی و دفرم شدن آن را به همراه دارد.

بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی، زمانی مشاهده می‌شود که فرد، به رشد کامل رسیده باشد. معمولا در شرایطی که جراحی زیبایی بینی زود هنگام انجام شود، فرد درگیر تغییرات بعد از رشد می‌شود و ریسک نیاز به جراحی زیبایی ترمیمی بینی یا جراحی ثانویه افزایش پیدا می‌کند. جراحی بینی در سنین بالاتر و سنین جوانی، امکاناتی مثل کشسانی پوست، سرعت ترمیم و بهبودی در کنار عضروف و ماهیچه‌های تقویت شده را، به همراه خواهد داشت. در نظر داشته باشید که سنین بالای ۵۰ سال نیز، نتیجه عمل جراحی به خوبی سن ۲۰ الی ۳۰ سال نخواهد بود.

معمولا قوانین در خصوص بهترین سن جراحی بینی، زمانی وضع می‌شود که شرایط خاص وجود نداشته باشد. اما در صورتی که کودک دچار شکستگی بینی شده باشد و این شکستگی، راه هوایی تنفسی را مسدود کرده باشد، به تشخیص پزشک متخصص، انجام جراحی بینی در سنین کم صورت می‌پذیرد. گاهی، آسیب عدم انجام جراحی بسیار بیشتر از آسیب احتمالی انجام آن تا قبل از سنین بالای ۱۸ سال است. پس در چنین مواقعی به تشخیص پزشک متخصص و باتجربه دست به انجام جراحی بزنید.

انحراف بینی در صورتی که به میزان زیادی باشد، ریسک بروز مشکلات تنفسی و قلبی عروقی را افزایش می‌دهد. آپنه خواب و اختلالات ناشی از آن نیز، خطرات متعددی را برای سلامت فرد ایجاد می‌کند. پس در شرایطی که انحراف بینی زیاد باشد و پزشک متخصص تشخیص به انجام عمل در سنین کم را دهد، لازم است تا عمل را طبق توصیه پزشک انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
40 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام میشه هزینه حداقل یا حداکثر عمل بینی چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. فریبا مشتاق فرد می گوید

  با عرض سلام من خانمم و ۵۵ سال سن دارم و علاقه زیادی دارم نوک بینی ام را ترمیم کنم ( فقط نوک بینی ام یه کم گوشتی است) آیا میتونم عمل زیبایی انجام بدم . ؟ تشکر میکنم اگر جواب یزید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام و احترام
   عمل بینی برای همه سنین امکان پذیر خواهد بود
   و اینکه برای انجام عمل میبایست به صورت حضوری مشاوره انجام پذیرد
   شما برای دریافت مشاوره به صورت رایگان میتوانید با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. جعفری می گوید

  سلام آقای دکتر ، خانمی پنجاه ساله باسابقه سه بار شکستگی بینی و انحراف و پولیپ ، جراحی برای من انجام میشه و نتیجه اش خوب میشه، ممنون میشم پاسخ دهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   جراحی بینی برای همه سنین انجام پذیر خواهد بود
   و برای رسیدن به نتیجه دلخواه میبایست به فوق تخصصی که در این زمینه تبهر و تجربه کافی داشته باشد مراجعه نمایید
   شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 4. ناشناس می گوید

  سلام قیمت جراهی چقدر هست و تمام قیمتارو بهم میگین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از هزینه ها لطفا با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 5. محسن ترابی می گوید

  از مطلبی که نوشتین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کاراو اینترنتی انجام میدم. هر چیزی که میخوامو اینجا پیدا می کنم و سایت هایی مثل سایت شما با ارائه مطلبای بدرد بخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. حتی دیدم واسه لوله بازکنی برچسب دیگه نیازی نمیشه و با ۲ تا کلیک ساده میشه چاه بازکن پیدا کرد! دم شما صاحبای سایت گرم که انقدر کارمون رو راحت کردین.

 6. خانم زمانی می گوید

  با سلام وخسته نباشی جناب آقای دکتر نجف بیکی بنده خانم ۴۷ ساله هستم و سر بینی حالت گردی داره وگوشتی است به فرم صورتم نمی خوره می خواستم جراحی کنم از نظر شما سن بنده بالاست میتونم اقدام کنم یا نه خیلی ممنون راهنمایی کنین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر سن شما بالای ۴۰ سال باشد قبل از جراحی باید تایدیه از متخصص قلب داشته باشید.

 7. زینب می گوید

  سلام من ۱۵ ساله ام و بینی یخوردهقوز داره آیا میتونم عمل کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما تا سن ۱۸ سالگی باید صبر کنید.

 8. ناشناس می گوید

  باسلام خدمت اقای دکتر نجف بیکی
  ببخشید من میخواستم جراحی زیبایی بینی انجام دهم
  و سنم ۴۰ سال است. ایا شرایط سنی برای جراحی را دارم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مشکل یا ناراحتی خاصی نداشته باشید می توانید جراحی بینی انجام دهید.

 9. Fatemeh می گوید

  سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و دختر هستم میخواستم بدونم الان میتونم برای عمل بینی اقدام کنم یا خیر ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است تاپایان ۱۸ سالگی صبر کنید.

 10. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید میخواستم بدونم من یه خورده بینیم بزرگ هستش و فرم صورتم رو بهم ریخته میتونم ۱۶ سالگی عمل کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است تا ۱۸ سالگی صبر کنید چون احتمال تغییر حالت بینی شما بعد از عمل به دلیل رشد اعضای صورتتان وجود دارد.

 11. کتی می گوید

  سلام من خانم ۴۶ ساله هستم میتونم عمل انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله اگر بیماری خاصی نداشته باشید برای شما قابل انجام است.

   1. ناشناس می گوید

    سلام ببخشید میخواستم بدونم میشه با همون شرایت مراغبت های ویژه و تحت عمل یک دکتر حرفه ای در سن ۱۶ سالگی برای پسرا عمل بینی انجام داد

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بخاطر اینکه رشد جوانان در این سن کامل نشده و امکان تغییر فرم بینی در آینده وجود دارد توصیه نمی شود زیر ۱۸ سال جراحی زیبایی انجام شود.

 12. ناشناس می گوید

  سلام میشه در سنه۱۶ سالگرد عمل بینی انجام داد

 13. ناشناس می گوید

  سلام و عرض ادب.خانم هستم ۲۵سالمه بینیم استخوانی تقریبا بزرگ و یک ذره انحراف ظاهری داره.میخوام عمل کنم.شنیدم که بعد از چندسال بینی شکل خودشو از دست میده و زشت میشه.آیا صحت داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود. و مراقبت های لازم را بعد از جراحی انجام دهید مشکلی برای ظاهر بینیتان پیش نمی آید.

 14. ناشناس می گوید

  سلام من ۳۷ ساله هستم خواستم ببینم برای عمل سنم خیلی بالاست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر . شما می توانید جراحی بینی انجام دهید.

 15. مبینا می گوید

  سلام …من در سن ۵ سالگی با برخورد تاب اهنی به صورتم بینیم قوز در آورد…داشتن قوز از علائم شکستگی است؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، داشتن قوز به تنهایی نشانه شکستگی بینی نیست.

 16. علی می گوید

  سلام من ۱۵سالمه بینیم وقتی ۹سالم بود شکست اما خیلی بد نشد یک غوز کوچیک دارم و یکم اختلال تنفسی هنگام خواب چیکار کنم؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه دقیق راهنمایی شوید حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 17. mahbobe می گوید

  سلام و عرض ادب
  بنده خانم هستم ۱۹ سال پیش در سن ۲۰ سالگی عمل رینو پلاستی انجام دادم الان از اندازه بینی خود راضی نیستم و کمی افتادگی نوک بینی پیدا کردم، البته بینیم بسیار تمیز عمل شده مشکل قرینگی سوراخ های بینی و مشکلات تنفسی و….ندارم
  حالا سوال بنده اینه الان در سن ۳۹ سالگی به نظرتون میتونم برای ترمیم اقدام کنم یا خیلی دیره؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله در هر سنی می توان اقدام به جراحی ترمیمی کرد.

 18. بهار می گوید

  سلام من دماغم بزرگ ولی نه زیاد ۳ سال دیگه با سن ۱۶ سالگی میرسم من دختر خاله ام عمل کرده و خیلی زیبا عمل کرده منم میخوام بدونم عمل کنم یانه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است تا وقتی رشد بدنتان کامل نشده جراحی زیبایی انجام ندهید.

 19. فاطمه می گوید

  سلام من فاطمه هستم و ۱۶سال سن دارم و بینی خیلی زشتی دارم میتونم سریع عمل کنم هر روز ماسک میزنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهتر است تا پایان ۱۸ سالگی صبر کنید

 20. غزل می گوید

  سلام من تازه وارد ۱۶سال شدم و یک ماه گذشته از تولدم و تصمیم دارم ۲ماه دیگ عمل زیبایی را انجام بدم
  تو مقاله ای ک خواندم نوشته بودید ک برای دختران پس از ۱۶سالگی
  بازم احتمال اینکه تو این سن عمل کنم و قسمت میانی صورت رشد نکنه وحالت صورت بهم بریزه وجود دارد؟!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بهترین حالت برای جراحی صورت زمانی است که استخوان ها به اندازه کافی رشد کرده باشند. و از آنجایی که معمولا دختران در سنین پایینتری رشدشان تکمیل می شود معمولا ۱۶ سال را در نظر می گیرند.
   ولی برای تایید نهایی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید