1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی اندام
 4. /
 5. بهترین روش داشتن ران های خوش فرم و زیبا + مزایا و معایب آن

بهترین روش داشتن ران های خوش فرم و زیبا + مزایا و معایب آن

دکتر آرش نجف بیگی

داشتن پاهای زیبا و خوش فرم در تناسب اندام بسیار تأثیرگذار است و یکی از مهم‌ترین استانداردهای زیبایی محسوب می‌شود. این مسئله برای خانم‌ها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است که هنگامی که خود را در آینه می‌بینند یا لباس مورد علاقه‌ خود را می‌پوشند، از تناسب اندام و زیبایی ران‌های خود لذت برده و اعتماد به نفس آن‌ها افزایش می‌یابد. اگر ران‌های فرد بیش از اندازه چاق یا لاغر باشد، زیبایی ظاهر فرد از بین می‌رود.

روش‌های مختلفی از جمله کنترل وزن، رژیم غذایی متناسب، انجام ورزش منظم برای داشتن ران‌های متناسب وجود دارد. داشتن ران های خوش فرم و زیبا با جراحی یکی دیگر از راه‌های رسیدن به تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس در فرد می‌باشد. انتخاب یک پزشک حاذق و متخصص برای انجام جراحی بسیار بااهمیت است؛ زیرا انجام هر گونه جراحی زیر نظر پزشک مجرب، تا حد زیادی به بیمار اطمینان بخشیده و عوارض جراحی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. این روزها اهمیت تناسب اندام و زیبایی نزد افراد بیش از گذشته بوده و متقاضیان جراحی‌های زیبایی رو به فزونی است.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

چگونه با تزریق ژل معایب فرم پاها برطرف می‌گردد؟

یکی از راه‌های مورد استفاده برای داشتن ران های خوش فرم و زیبا، تزریق ژل است. شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چگونه با تزریق ژل فرم پاها بهبود می‌یابد؟ آیا تزریق ژل عوارضی برای فرد به همراه دارد؟ در این مطلب، با بیان توضیحاتی سعی کردیم تا به سوالات ذهن شما پاسخ داده و به شما در تصمیم‌گیری کمک کنیم.

تزریق ژل یکی از راه‌های بسیار پرطرفدار برای رسیدن به تناسب اندام در بین افراد می‌باشد. برای رفع معایب ران از چند نوع ژل استفاده می‌شود. هدف از تزریق ژل‌های پوستی تغییر فرم ران‌ها و اصلاح ظاهر اندام افراد است؛ اما اثرگذاری و نحوه تزریق هر کدام از آن‌ها بسته به نوع ژل مورد استفاده توسط پزشک، متفاوت است.

برای انتخاب بهترین روش پیکرتراشی با یک پزشک متخصص پیکرتراشی مشورت کنید؛ چرا که براساس میزان چربی و شرایط جسمانی که دارید، ممکن است هیچ یک از این روش‌ها مناسب نباشند.

دو نوع از ژل‌های تزریقی عبارتند از:

ژل های کلاژن ساز

کلاژن، نوعی پروتئین است که به صورت طبیعی در غضروف، استخوان، پوست و تاندون وجود دارد. وجود این ماده از ظهور علائم پیری جلوگیری کرده و سبب شادابی پوست می‌گردد. با افزایش سن، کلاژن در بدن افراد تجزیه شده و میزان آن به مرور زمان کاهش می‌یابد. ژل‌های کلاژن‌ساز با تحریک بدن، فرآیند کلاژن‌سازی را افزایش می‌دهند و در نتیجه، نواقص ظاهری پوست برطرف شده و زیبایی فرد دوچندان می‌شود.

ژل‌های کلاژن‌ساز با تحریک بدن، فرآیند کلاژن‌سازی را افزایش می‌دهند و در نتیجه، نواقص ظاهری پوست برطرف شده و زیبایی فرد دوچندان می‌شود.

ژل های اسید هیالورونیک

امروزه، تزریق ژل هیالورونیک اسید به یکی از پرطرفدارترین روش‌ها تبدیل شده است. همانند کلاژن، این ماده نیز به صورت طبیعی در بدن افراد وجود داشته و با نگه داشتن آب در خود، وظیفه حفظ رطوبت بدن را به عهده دارد.

پس از جلسه مشاوره و معاینه قسمت مورد نظر، در روز تزریق، برش کوچکی بر روی ران پای فرد ایجاد شده و از طریق آن برش، لوله کانولا وارد پوست می‌گردد. ژل هیالورونیک اسید از طریق لوله مخصوص وارد بدن شده و پس از آن، نقطه مورد نظر ماساژداده و بخیه زده می‌شود.

مطالعه مقاله کشیدن پوست بعد از لاغری یا بادی لیفت را نیز پیشنهاد می کنیم.

تزریق ژل به ران، چه عوارضی را به همراه دارد؟

 • پس از تزریق ممکن است در نقطه مورد نظر احساس درد و ناراحتی کنید؛ اما بعد از گذشت چند روز درد از بین می‌رود.
 • در بعضی افراد ممکن است پس از تزریق، قسمت مورد نظر متورم و کبود شود که خطرناک نبوده و پس از چند روز کاهش می‌یابد.
 • خارش، عفونت و قرمزی نیز جز عوارض اولیه تزریق بوده و ممکن است برطرف شدن آن تا چند هفته زمان ببرد.
 • در صورتی که مهارت پزشک به میزان کافی نبوده و حجم ژل تزریق شده زیاد باشد، عوارض دیگری مانند انتقال ژل به نقاط دیگر بدن، عفونت و واکنش‌های آلرژیک را به همراه دارد.

داشتن ران های خوش فرم و زیبا با جراحی ممکن است؟

قبل از انجام هر گونه اقدام برای جراحی، فرد باید با تحقیقات و بررسی‌های لازم، یک پزشک متخصص و حاذق را برای این کار انتخاب کند. پس از انتخاب پزشک، برای انجام معاینات و بازگو کردن انتظارات خود از جراحی، جلسه‎ مشاوره‌ای برگزار می‌شود که در این جلسه با توجه به بررسی اندام فرد، نوع روش جراحی مشخص می‌گردد. روش‌های جراحی ران پا عبارتند از:

لیفت ران پا

افتادگی پوست در قسمت ران پا می‌تواند نتایج عوامل مختلفی مانند کاهش وزن سریع، افزایش سن، کاهش خاصیت کشسانی پوست و حاملگی باشد که ظاهر نامناسبی را برای اندام فرد به همراه دارد.

یکی از روش‌های رسیدن به ران های خوش فرم و زیبا با جراحی، انجام لیفت ران است که برای سفت شدن و زیبایی ظاهری ران پا انجام می‌گیرد. با انجام این روش، افتادگی و شلی پوست کاملا از بین رفته و پوست ران‌های فرد نرم و لطیف می‌شود.

نکته‌ای که باید مد نظر قرار گیرد این است که این روش برای افرادی کاربرد دارد که از وزن خود رضایت داشته و فقط از ظاهر ران‌های خود ناراضی هستند.

لیفت ران پا

در روش‌های مختلف لیفت ران پا، پوست و چربی اضافی برداشته شده و سپس، محل مورد نظر بخیه زده می‌شود. با توجه به تشخیص نوع جراحی توسط پزشک و ناحیه مورد نظر، الگوی برش متفاوت است.

 • مینی لیفت: برای داشتن ران های خوش فرم و زیبا با جراحی مینی لیفت، برشی افقی در ران پا ایجاد شده و پس از آن هر گونه افتادگی و شلی پوست برطرف می‌گردد و پس از اعمال تغییرات مورد نظر در ران پا، بخیه زده می‌شود. این روش برای افرادی که افتادگی و شلی پوست در یک سوم ابتدایی ران آن‌ها مشاهده می‌شود، مناسب است.
 • لیفت ران: در این روش، برش ایجاد شده در قسمت ران پا به صورت عمودی زده می‌شود. پس از آن، پزشک مورد نظر افتادگی و چربی‌های اضافی در قسمت ران و زانو را برداشته و معایب ران را برطرف می‌کند. این تکنیک در افرادی که بر اثر کاهش وزن شدید دچار افتادگی پوست شده‌اند، کاربرد داشته و ران‌های زیبا و خوش فرمی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

هر آنچه که لازمه درباره جراحی لاغری ران را بدانید در این مقاله مطالعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق چربی به ران این مقاله مطالعه نمایید.

بعد از انجام جراحی ران پا چه مراقبت‌هایی برای فرد نیاز است؟

مراقبت‌های بعد از جراحی بسیار حائز اهمیت است و کوچک‌ترین سهل‌انگاری در انجام آن‌ها می‌تواند نتیجه حاصل از جراحی را تغییر دهد. چند نمونه از مراقبت‌هایی که بعد از انجام جراحی ران باید توسط فرد رعایت شود، عبارت است از:

 • بعد از جراحی به مدت چند روز از فردی بخواهید تا از شما پرستاری کند.
 • در مدت مشخص شده برای معاینه و بررسی محل جراحی به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از انجام جراحی به مدت سه الی چهار هفته از گن مخصوص استفاده کنید.
 • داروهای تجویزی توسط پزشک متخصص را در زمان تعیین شده به صورت منظم‌ مصرف کنید.
 • از انجام هر گونه ورزش و فعالیت‌های سنگین پس از جراحی خودداری فرمایید.
 • در صورت مشاهده هر گونه مشکل اعم از درد یا عفونت حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان با ما در کلینیک دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

هزینه جراحی ران به چه صورت است؟

امروزه، روش‌های بسیار پیشرفته‌ای برای رسیدن به تناسب اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل، نمی‌توان یک نرخ ثابت را برای این کار تعیین کرد.

هزینه ‌های جراحی ران پا به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از جمله:

 • میزان زمان عمل و وسعت محلی که جراحی انجام می‌شود.
 • تعداد برش‌هایی که برای رفع نواقص ران مورد نیاز است.
 • جراح متخصصی که برای انجام کار انتخاب می‌کنید.
 • مرکز و تجهیزاتی که برای انجام جراحی مورد نیاز است.

مطالعه مقاله لاغری شکم و پهلو را از دست ندهید!

چگونه می‌توان با استفاده از روش‌های خانگی ران‌های خوش فرم و زیبا داشت؟

علاوه بر تزریق ژل و جراحی با استفاده از روش‌های دیگری نیز می‌توان به تناسب اندام رسید. این روش‌ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب به زمان بیشتری نیاز دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.در رژیم غذایی خود از مواد مقوی و سالم استفاده کنید: تغذیه، یکی از موارد بسیار مهم در حفظ تناسب اندام است. برای داشتن ران‌های خوش فرم و حفظ زیبایی اندام خود باید از مواد سالم استفاده کرده و از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید. مصرف ویتامین و سبزیجات را فراموش نکرده و در رژیم غذایی خود بگنجانید.

2. از نوشیدنی‌های سالم استفاده کنید: نوشیدن مقدار آب کافی در سوخت و ساز بدن بسیار موثر است. مصرف برخی از نوشیدنی‌ها مانند نوشابه و آبمیوه‌های صنعتی به دلیل دارا بودن قند زیاد برای سلامتی فرد مضر بوده و سبب چاقی فرد می‌شود. می‌توانید در طول روز از نوشیدنی‌های سالم مانند قهوه و آبمیوه‌های طبیعی استفاده کنید.

3. ورزش‌هایی که سبب سفت شدن عضله و رفع شلی ران می‌شود را انجام دهید: انجام برخی از حرکات ورزشی سبب تقویت عضله ران پا شده و به مرور زمان باعث می‌شود چربی‌های اضافی انباشته شده در قسمت‌های مختلف ران پا از بین رفته و ران‌ها، خوش فرم و زیبا شوند.

مثال‌هایی در ارتباط با حرکات ورزشی متناسب برای ران پا عبارتند از:

روش‌های خانگی ران‌های خوش فرم و زیبا
 • حرکت لانگز: برای انجام این حرکت باید صاف ایستاده و پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس، با ثابت نگه داشتن بالاتنه، همانطور که به روبرو نگاه می‌کنید، پای چپ یا راست خود را به عقب برده و زانو را خم کنید و سپس، حرکت را روی پای دیگر انجام دهید.
 • حرکت اسکات: برای انجام این حرکت، پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده و همانطور که زانوها را خم می‌کنید، باسن را عقب ببرید و سپس، با فشار بر روی پاشنه پا به حالت اولیه بازگردید.
 • پل باسن: برای انجام این حرکت، ابتدا روی زمین دراز کشیده، به طوری که کف پا و شانه‌ها شما کاملا روی زمین قرار بگیرد؛ سپس، باسن خود را به آرامی از زمین بلند کرده، به طوری که کمر شما مانند پلی بین پایین‌تنه و بالاتنه قرار بگیرد؛ سپس، به حالت اولیه بازگشته و دوباره حرکت را تکرار کنید.
 • شنای سوئدی: برای انجام این حرکت باید با تکیه‌گاه قرار دادن دست‌ها و پاها، حرکت شنا را انجام دهید. هنگام انجام این حرکت، وزن فرد باید بین میان تنه و دست‌ها تقسیم شده و تعادل برقرار شود.

4. روزانه مقداری قهوه بنوشید: مصرف قهوه با افزایش متابولیسم چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد و همین امر به افراد در خلاص شدن از شر چربی‌های اضافه بسیار کمک می‌کند.

5. روزانه زمانی را به پیاده‌روی اختصاص دهید: انجام پیاده‌روی به صورت منظم، چربی‌های اضافی ران‌ها را کاهش داده، ظاهر زیبایی به ران‌های شما می‌دهد. همچنین، انجام پیاده‌روی سبب تقویت پاها می‌شود.

6. میزان کلسیم دریافتی خود را افزایش دهید: کلسیم علاوه بر نقش مهمی که در سلامت استخوان‌ها ایفا می‌کند، در تقویت و بهبود رشد عضلات بسیار مفید است. افرادی که می‌خواهند ران‌های زیبا و خوش فرمی داشته باشند، باید خوراکی‌های غنی از کلسیم را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

اگر می خواهید پاهای تراشیده و زیبایی داشته باشید می توانید از شیوه ی لیپوماتیک و جراحی لاغری ساق پا و ران استفاده نموده و از چربی های به دست آمده برای تزریق چربی به باسن و حجیم سازی آن استفاده کنید.

 • روش‌های غیرجراحی برای داشتن ران‌های خوش فرم و زیبا کدام است؟

  • لیزر: در این روش، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، امواج فروسرخ به محل مورد نظر تابیده می‌شود. این امواج کلاژن‌سازی را افزایش داده و در نتیجه، افتادگی و شل‌شدگی پوست را برطرف می‌کند و پوست شاداب و زیبا می‌گردد.
  • مزوتراپی: در روش مزوتراپی با استفاده از تزریق آنزیم‌های مخصوص در محل مورد نظر، چربی‌های مورد نظر در آن نقطه تجزیه می‌شود. در نتیجه، میزان چربی در آن قسمت از بدن کاهش یافته و ران پا فرم بهتری پیدا می‌کند.
  • لیفت سرمایشی: یکی دیگر از روش‌هایی که برای لیفت ران پا مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیفت سرمایشی ران است. در این روش، با قرار دادن ران پا میان پنل‌های نوعی دستگاه مخصوص، سرما به لایه‌های زیرین پا نفوذ کرده و باعث سفت شدن بافت در قسمت مورد نظر می‌گردد.

حال که درباره داشتن ران‌های خوش فرم و زیبا اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید.

منبع: washingtonian

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر