بهترین دکتر برای تزریق چربی به بدن یا صورت

چگونه بهترین دکتر برای تزریق چربی به بدن و صورت را انتخاب کنیم؟

321

آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که کمی چربی اضافه در بخش‌هایی از بدن خود مانند باسن، شکم و پهلوهایتان دارید؟ به احتمال زیاد ممکن است شما تصور کنید، این چربی اضافه برای شما دردسر اضافه‌ای بیش نیست. اما شاید واقعیت چیز دیگری باشد؛ چرا که شما می‌توانید چربی ناخواسته را با استفاده از بهترین دکتر برای تزریق چربی برداشته و به ناحیه‌ای دیگر از بدنتان تزریق نمایید. در ادامه این مقاله، همراه ما باشید، تا با نحوه انتخاب دکتر و انجام این جراحی زیبایی بیشتر آشنا شوید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یا انتقال چربی به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن چربی اضافه از ناحیه‌ای برداشته شده و به بخشی از بدن که با کمبود چربی مواجه است، انتقال داده می‌شود. یکی از مزایای اصلی این روش، امکان استفاده از آن برای بخش‌های مختلف از بدن مانند صورت، دست، سینه و باسن است.

انتقال چربی به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های جراحی در نظر گرفته می‌شود؛ البته اگر توسط بهترین دکتر برای تزریق چربی انجام شود.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

 • مراحل انجام این جراحی را می‌توان به ۳ بخش تقسیم کرد. در مرحله اول، چربی باید از بدن فرد به میزان مورد نیاز خارج شود.
 • در مرحله دوم، این چربی خارج‌شده با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته مانند سانتریفیوژ، تصفیه شده و برای تزریق آماده می‌شود.
 • در مرحله سوم، باید چربی تصفیه‌شده با استفاده از یک سرنگ نازک به ناحیه مورد نظر با عمق مشخص تزریق شود.

سوالات رایج در مورد تزریق چربی

زمانی که در جلسه مشاوره با بهترین دکتر برای تزریق چربی شرکت می‌کنید، سوالاتی که در این بخش مطرح می‌کنیم را حتما از وی بپرسید؛ چرا که پاسخ برخی از این سوالات از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. بنابراین، به دنبال جواب‌هایی باشید که منحصرا با شرایط جسمانی شما سازگار هستند.

ماندگاری عمل تزریق چربی چقدر است؟

این عمل معمولا ماندگاری بالایی دارد، خصوصا اگر توسط یک دکتر خوب برای تزریق چربی انجام شود. البته، از دست رفتن مقداری از چربی درست بعد از انجام عمل، پدیده غیر انتظاری نیست. به همین خاطر است که یک پزشک ماهر در ابتدا با در نظر گرفتن این نکته، مقدار بیشتری چربی تزریق می‌کند تا نتیجه مطلوب نهایی حاصل شود.

آیا تغییر وزن در نتیجه تزریق چربی تاثیرگذار است؟

زمانی که شما دچار افزایش و یا کاهش وزن می‌شوید، سایز سلول‌های چربی بدنتان نیز تغییر می‌کند. بنابراین، برای کسب نتیجه مطلوب، بهتر است که سعی کنید وزن خود را ثابت نگهدارید.

نتایج نهایی عمل تزریق چربی چه زمانی معلوم می‌شود؟

نتیجه اولیه بعد از انجام جراحی به وضوح قابل مشاهده است. اما نتیجه نهایی معمولا بعد از چند هفته مشخص می‌شود؛ چرا که در این مدت برخی از سلول‌ها جذب شده و مابقی ماندگار شده‌اند.

زخم بعد از تزریق چربی چگونه است؟

در صورتی که جراحی توسط بهترین دکتر برای تزریق چربی انجام شود، زخم‌ها جهت برداشت چربی و تزریق چربی به سایر نواحی، به گونه‌ای انجام می‌شوند که بعد از جراحی مشخص نبوده و محو شوند. به طور کلی، میزان و جای زخم بعد از انجام جراحی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • تکنیکی که برای خارج کردن چربی از بدنتان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • ژنتیک بدن برخی از افراد به گونه‌ای است که نسبت به خوب شدن جای زخم مقاوم است. بنابراین، احتمالا در این دسته از افراد زخم در مدت زمان طولانی‌تری بهبود پیدا می‌کند. معمولا افرادی که پوست تیره‌تری دارند، دیرتر بهبود پیدا می‌کنند.

کاندیدای مناسب برای عمل تزریق چربی

حتی اگر شما یک دکتر خوب برای تزریق چربی انتخاب کنید، اما کاندیدای مناسبی برای انجام این کار نباشید، نتیجه نهایی چندان مطلوب نخواهد بود. در عمل زیبایی تزریق چربی، دو جراحی به صورت همزمان انجام می‌شود. چرا که بخشی از بدن شما لاغرتر و بخشی دیگر حجیم‌تر می‌شود. بنابراین، در صورتی که چربی به اندازه کافی در بدن شما وجود داشته باشد، این عمل به خوبی نتیجه می‌شود.

ریکاوری بعد از تزریق چربی

دوره ریکاوری شما بسته به میزان چربی منتقل‌شده و مناطق تحت درمان، متفاوت است. پس، به خاطر داشته باشید که این سوال را به طور شخصی از پزشکتان در جلسه مشاوره بپرسید؛ اما به طور کلی، کمی تورم در نواحی درمان‌شده در هفته اول و دوم طبیعی است. در صورتی که احساس سفتی و کبودی نیز دارید، بهتر است که میزان فعالیت‌های خود را به حداقل برسانید و از فشار به این نواحی خودداری کنید؛ چرا که در غیر این صورت احتمال خونریزی این نواحی وجود دارد.

بهترین دکتر برای تزریق چربی

همانطور که گفته شد، برای حجیم کردن قسمت‌های مختلف بدن، روش‌های مختلفی وجود دارد. مانند تزریق بوتاکس، استفاده از پروتز و … . در مقایسه با این روش‌ها، تزریق چربی به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ اما ایمنی این روش به تخصص و مهارت پزشک انتخابی شما بستگی دارد؛ چرا که اگر چربی به درستی از بدن شما خارج نشده، تصفیه نگردد و یا به میزان اشتباهی در ناحیه‌ای نادرست تزریق شود، احتمال ایجاد عوارض جدی وجود دارد.

بنابراین، اگر شما قصد انجام این عمل زیبایی را دارید، باید به دنبال بهترین دکتر برای تزریق چربی باشید. در ادامه، به معرفی چند معیار می‌پردازیم که شما با در نظر گرفتن آنها می‌توانید دکتر خوب برای تزریق چربی را انتخاب کنید:

 • پزشکی را انتخاب کنید که گواهی انجام این کار را از مراکز معتبر دریافت کرده باشد. متأسفانه بسیاری از افراد در حال حاضر ادعای انجام این کار را داشته و از هر وسیله و روشی برای انجام این کار استفاده می‌کنند که در برخی موارد جان فرد را به خطر می‌اندازند.
 • حتما می‌دانید که داشتن تجربه بالا یکی از اولین معیارها جهت انتخاب بهترین دکتر برای تزریق چربی است؛ چرا که با توجه به ظرافت و دقتی که برای انجام این جراحی نیاز است، هیچ چیز به اندازه تجربه نمی‌تواند در نتیجه تاثیرگذار باشد. پس، به دنبال دکتری باشید که تجربه تزریق چربی به نقاط حساس بدن را دارد.
 • پزشکی که شما برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنید باید توانایی تشخیص داشته باشد؛ چرا که وی باید تعیین کند این روش برای خواسته شما مناسب هست یا نه. به عنوان مثال، برخی از افراد که بیش از حد لاغر هستند، به اندازه کافی چربی برای خارج کردن و تزریق به قسمت دیگری از بدنشان ندارند. بنابراین، تزریق چربی برای این دسته از افراد مناسب نیست. پس پزشک شما باید با توجه به شرایطی که شما دارید، یک روش مناسب پیشنهاد دهد.
 • یکی دیگر از مواردی که برای انتخاب دکتر خوب برای تزریق چربی باید به آن توجه کنید، کلینک یا مرکزی است که تزریق در آن انجام می‌شود؛ چرا که کیفیت تجهیزاتی که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند، نیز در نتیجه بی‌تاثیر نیست. به عنوان مثال، روش‌های مختلفی برای برداشت چربی از بدن وجود دارد که برخی از آنها سلول‌های چربی را با مایع مخلوط کرده و غیر قابل استفاده می‌کنند. در حالی که برخی دیگر، سلولها را به صورت کاملا زنده و در برخی موارد آماده برای تزریق بدون نیاز به تصفیه هستند.
 • بنابراین، پزشک شما باید به خوبی با روش‌های روز دنیا آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین روش خارج کردن چربی با کمترین عوارض و بهترین نتیجه را انتخاب کند که این کار تنها توسط بهترین پزشک برای تزریق چربی انجام می‌شود.
 • با وجود اینکه این عمل زیبایی به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌ها در نظر گرفته می‌شود؛ اما مانند هر جراحی دیگری عوارض خاص خود را به دنبال دارد. بنابراین، یک پزشک متعهد، حتما باید شما را از این عوارض احتمالی آگاه کند تا به شما در تصمیم‌گیری نهایی کمک کند.
 • مشخص کردن هدف نهایی، کاری است که باید به صورت تعاملی بین شما و پزشکتان انجام گردد. برخی از افراد انتظار بیش از حد از این جراحی دارند که باعث نارضایتی آنها از نتیجه نهایی می‌شود. به همین دلیل، یک پزشک ماهر باید به خوبی تفاوت آنچه که در ذهن شما و واقعیت وجود دارد را برای شما مشخص کند.
 • در نهایت، بهترین دکتر برای تزریق چربی واهمه‌ای ندارد تا چند نمونه واقعی جراحی‌هایی که تا کنون انجام داده است را به شما نشان دهد. با مشاهده نتایج واقعی از این جراحی زیبایی، به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا انجام این کار برای شما مناسب هست یا نه.

مهمترین مواردی که در مشاوره پزشکی عمل تزریق چربی باید به آنها پرداخته شود:

 • بررسی سلامت کلی جسمانی (آزمایش خون، تست سلامتی قلب و … )
 • بررسی جراحی‌هایی که قبلا انجام داده‌اید.
 • بررسی داروهایی که در حال حاضر استفاده می‌کنید (به عنوان مثال، در صورتی که قرص آسپیرین مصرف می‌کنید، حتما باید به پزشک اعلام کنید).
 • اعلام مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • تشخیص نوع بیهوشی که باید بسته به شرایط سلامت جسمانی شما استفاده شود.
 • بررسی خاصیت ارتجاعی پوست (پوست بدن شما باید به اندازه کافی سالم باشد؛ چرا که در ناحیه‌ای که چربی از آن برداشته می‌شود، پوست دچار افتادگی شده و در ناحیه‌ای که تزریق می‌شود، باید کش پیدا کند.)
 • آگاهی کامل از مراقبت‌های بعد از انجام جراحی (به عنوان مثال، زمانی که تزریق چربی به باسن انجام می‌شود، فرد حدود ۲ هفته به هیچ وجه نباید روی باسن خود نشسته و با بخوابد.)
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.