بهترین جراح لیفت صورت در تهران را با چند ویژگی مهم بشناسیم

305

بهترین جراح لیفت صورت در تهران را می‌توان تشخیص داد اگر بدانیم باید به چه نکاتی در گزینش یک جراح خوب، توجه کنیم. برخی از افراد تنها به دنبال پزشکان معروفی هستند که اسم‌شان در فضای مجازی پیچیده باشد؛ غافل از اینکه زیاد شنیدن نام یک پزشک تنها یکی از نشانه‌ها برای یافتن بهترین جراح است.

بهترین جراح لیفت صورت در تهران، باید پزشکی باشد دارای چند ویژگی اساسی در زمینه تخصص و شیوه تعامل. اگر شما پزشکان مختلفی را برای انجام جراحی لیفت صورت خود در نظر گرفته‌اید و نمی‌دانید کدام یک را انتخاب کنید؛ یا اگر هنوز جست و جوی بهترین متخصص جراحی لیفت صورت را شروع نکرده‌اید، بهتر است اول این مقاله را بخوانید.

در این مقاله نکات مهم و ویژگی‌های تخصصی و رفتاری مطرح شده است که با دانستن آن‌ها بهتر می‌توانید بهترین جراح لیفت صورت را پیدا کنید؛ کسی که برای شما قابل اعتماد باشد و با خیال راحت و بدون دغدغه، چهره و زیبایی خود را به دستان او بسپارید. این موضوع بسیار مهم است چون اگر فرد به جراح خود اعتماد کافی نداشته باشد، نمی‌تواند روند جراحی و بهبودی را به درستی طی کند و در آخر نیز از نتیجه کار راضی نخواهد بود. پس با این مقاله همراه شوید برای پیدا کردن بهترین جراح لیفت صورت در تهران:

 

 • ویژگی‌های اساسی بهترین جراح لیفت صورت
 • لیفت صورت مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟
 • تخصص و دانش پزشکی جراح را نادیده نگیرید
 • مهارت و تجربه‌ی بهترین جراح لیفت صورت
 • رفتار و محل طبابت بهترین جراح لیفت صورت

ویژگی‌های اساسی بهترین جراح لیفت صورت

برای تشخیص بهترین جراح لیفت صورت، دو دسته کلی از ویژگی‌های تخصصی و رفتاری باید مورد توجه قرار گیرد. تشخیص بسیاری از نکاتی که به تخصص، مهارت و دانش پزشکی یک جراح برمی‌گردد، از حوزه دانش و توانایی شما خارج است. برای این بخش بیشتر باید به سازمان‌های ذیصلاح و انجمن‌های علمی و تخصصی اعتماد کنید.

از سوی دیگر ویژگی‌های فردی و اخلاقی یک پزشک نیز در انتخاب او به عنوان یک جراح خوب و قابل اعتماد بسیار موثر است. میزان تعامل پزشک با مراجعه کننده خود، معاینه و بررسی شرایط فرد، با دقت و حوصله و در آخر پیشنهاد بهترین روش جراحی و جوان‌سازی، همه از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اما در همین ابتدا باید اشاره شود که هدف از این مقاله، ارائه یک فهرست از پزشکان و متخصصان جراحی زیبایی صورت و انتخاب یک فرد به عنوان بهترین جراح لیفت صورت در تهران نیست. در این مقاله، تنها معیارها و ویژگی‌هایی توضیح داده شده است که به شما برای ارزیابی یک پزشک کمک خواهد کرد. پس از خواندن این مقاله خواهید دانست که برای انتخاب یک پزشک به عنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی در تهران، به چه نکاتی دقت کنید.

به طور کلی تمامی ویژگی‌های تخصصی و فردی بهترین جراح لیفت صورت را می‌توان در چند دسته‌بندی کلی قرار داد:

 • تخصص، دانش و سواد پزشکی
 • تجربه، مهارت و توانایی جراحی
 • اخلاق، تعامل با مراجعان و محل طبابت

اگر می‌خواهید بدانید پزشکی می‌تواند بهترین جراح زیبایی در تهران باشد یا خیر، باید توجه کنید که در هر سه دسته‌بندی ارائه شده، آن جراح امتیاز بالایی را از شما بگیرد. اگر به پزشکی مراجعه کرده‌اید که یکی از سه ویژگی را نداشت، به سادگی به او اعتماد نکنید.

برای مثال پزشکی که برخورد مناسبی دارد اما تخصص کافی ندارد؛ یا پزشکی که تخصص و دانش کافی دارد اما آنقدر جوان است که هنوز به تعداد کافی عمل جراحی انجام نداده است؛ یا پزشکی که مهارت جراحی دارد اما به شما مشاوره کافی پیش از جراحی نمی‌دهد؛ باید شما را حساس کند که شاید این پزشک را باید از فهرست بهترین جراحان زیبایی، کنار بگذارید.

چگونه بهترین جراح لیفت صورت را پیدا کنیم؟

لیفت صورت مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

پیش از اینکه ویژگی‌ها و معیارهای تشخیص بهترین جراح زیبایی را کامل شرح دهیم، بد نیست یک بار با هم مرور کنیم که لیفت صورت چیست و چگونه انجام می‌شود؟ اگر شما بدانید که یک جراحی لیفت صورت درست و استاندارد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، بهتر می‌توانید بهترین جراح لیفت صورت را پیدا کنید.

جراحی لیفت صورت یا ریتیدکتومی، روشی برای جوان‌سازی پوست صورت و تغییر در چهره شما است. هنگامی که سن بالا می‌رود، پوست شل می‌شود. به همین دلیل افتادگی پوست و چین و چروک در صورت به وجود می‌آید. در جراحی لیفت صورت، با کشیدن پوست صورت، این چین‌ها و افتادگی‌ها برطرف می‌شود.

روش جراحی لیفت صورت به این صورت است که در ابتدا یک برش سراسری در لای موهای سر، از ناحیه شقیقه به سمت بالای گوش، سپس از جلوی لاله گوش تا پشت گوش و در نهایت به سمت پس گردن، ایجاد می‌شود. اندازه این برش به میزان افتادگی و اندازه لیفت صورت بستگی دارد.

پس از ایجاد شکاف، پوست صورت و لایه‌های زیر آن از جمله ماهیچه‌های صورت از استخوان جدا می‌شود. سپس پوست و بافت‌های زیرش به سمت بالای صورت کشیده می‌شود تا چروک و افتادگی صورت رفع شود. بخش‌های اضافی پوست برش می‌خورد و سپس محل برش بخیه می‌شود.

به تغییراتی که بعد از لیفت صورت اتفاق می افتد دقت کنید:

بهترین جراح لیفت صورت - نمونه کار 4
بهترین جراح لیفت صورت - نمونه کار 3
بهترین جراح لیفت صورت - نمونه کار 2
بهترین جراح لیفت صورت - نمونه کار 1

نکات مهمی که یک جراح خوب زیبایی در لیفت صورت باید رعایت کند تا شما با کمترین مشکل مواجه شوید:

 • جای بخیه روی پوست: یکی از عوارضی که ممکن است پس از جراحی دغدغه ذهن شما باشد، جای عمل است. بیشتر بخش‌های برش خورده برای جراحی لیفت صورت، در زیر موها قرار دارد و رد عمل اصلا دیده نمی‌شود. اما در بخش‌هایی از پوست که جلوی لاله گوش برش می‌خورد، ممکن است ردی ظریف از جای بخیه‌ها و محل جوش خوردن پوست، باقی بماند. این در واقع هنر جراح زیبایی است که بخیه‌ها را طبق استاندارد و با ظرافت انجام دهد تا کمترین اثری از آن باقی نماند. همچنین تجویز پمادهای ترمیم زخم مناسب نیز می‌تواند نشانه‌های جراحی را به مرور از پوست صورت شما رفع کند.
 • کم شدن حس لامسه صورت و گوش: یکی دیگر از عوارضی که بعد از عمل لیفت صورت با آن مواجه می‌شوید و البته موقتی است، کم شدن حس لامسه در بخش‌هایی از پوست صورت و لاله گوش است. درواقع به دلیل فشاری که به اعصاب صورت وارد می‌شود، برای چند روز خوب کار نمی‌کنند و یک بی‌حسی موقتی پیش می‌آید. یک جراح ماهر و متخصص در زمینه جراحی‌های زیبایی این توانایی و دانش را دارد که هنگام جدا کردن و کشیدن پوست صورت و بافت‌های زیر آن، به اعصاب صورت آسیبی نرساند. کسانی که نزد پزشکان غیر متخصص، جراحی لیفت صورت را انجام می‌دهند، با خطر از دست دادن حس در صورت مواجه هستند.

عفونت زخم: عفونت جای بخیه و زخم‌های عمل، یکی از شایع‌ترین عوارض بعد از جراحی‌های زیبایی است. دلیل آن به دو عامل اصلی بستگی دارد: آلودگی ابزار جراحی و اتاق عمل؛ یا رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط خود فرد و ورود آلودگی به محل زخم جراحی. به همین دلیل باید توجه کنید که عمل‌های جراحی زیبایی خود را حتما نزد بهترین جراحان زیبایی و در بهترین مراکز درمانی انجام دهید تا از استریل و پاکیزه بودن محل و ابزار جراحی خیالتان آسوده باشد.

همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

تخصص و دانش پزشکی جراح را نادیده نگیرید

بسیاری از افراد برای انجام جراحی‌های زیبایی، تنها به قیمت توجه می‌کنند؛ در واقع به این نکته آگاه نیستند که بدن خود را به دستان چه کسی می‌سپارند. بهترین جراح لیفت صورت، حتما باید فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد. یعنی پس از گذراندن دوره ۷ ساله پزشکی عمومی و دوره ۴ ساله تخصص جراحی عمومی، یک دوره ۵ ساله دیگر را نیز برای دریافت درجه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی طی کرده باشد.

درواقع تفاوت جراح فوق تخصص زیبایی با یک جراح عمومی در همین جا است. فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی برای انجام عمل‌های جراحی پلاستیک، ۵ سال بیشتر تحصیل کرده است؛ استانداردها و نکات علمی را در زمینه شیوه جراحی زیبایی بخش‌های مختلف بدن، به‌‎طور کامل می‌داند؛ و در نهایت بر اساس دانش پزشکی که کسب کرده است، به گونه‌ای عمل‌های جراحی پلاستیک را انجام می‌دهد که بهترین نتیجه و کمترین عوارض را برای فرد در پی داشته باشد.

همچنین واضح است که در این میان آن، دسته از جراحانی که در کنار طبابت، به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، به تدریس پرداخته‌اند، از دانش و تخصص بیشتری برخوردار می‌باشند. فراموش نکنیم که جراحی پلاستیک و زیبایی یک علم است که نمی‌توان به‌صورت فردی و با انجام جراحی‌های فراوان روی دیگران به‌صورت تجربی به‌دست آورد. پس مطمئن باشید کسی که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ندارد، نمی‌تواند گزینه‌ی بهترین جراح لیفت صورت باشد.

محل برش در لیفت صورت

مهارت و تجربه‌ی بهترین جراح لیفت صورت

شاید شما دانش و تخصص کافی را برای تشخیص میزان مهارت بهترین جراحی لیفت صورت نداشته باشید. همچنین خوب بودن نمونه‌کارهای جراحی نیز تا اندازه‌ای سلیقه‌ای است. اما نشانه‌هایی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. یک جراح خوب لیفت صورت باید این ویژگی‌ها را داشته باشد:

نمونه عمل‌های جراحی:

بهترین جراح لیفت صورت، حتما یک صفحه اینستاگرام فعال و یک وب‌سایت به‌روز دارد. نمونه‌های جراحی هر پزشک را به دقت بررسی کنید و ببینید چند جراحی موفق داشته است. هرچه نمونه‌کارهای بیشتری از جراح در صفحات مجازی او ببینید و یا هرچه تصاویر زنده و ویدیوهایی از انجام عمل‌های جراحی را بیشتر در پست‌های اینستاگرام، لایو و یا استوری بگذارد، نشان دهنده اعتماد به نفس و مهارت آن جراح است.

 گواهینامه‌ها و انجمن‌های علمی:

عضویت در انجمن‌های علمی معتبر داخلی و بین‌المللی و همچنین دریافت گواهینامه‌های معتبر از مراکز علمی و تخصصی، از دیگر نشانه‌های یک جراح خوب زیبایی است. عضویت در انجمن‌های علمی به این معنی است که جراح باید در سال، چند بار در همایش‌های علمی شرکت کند و دوره‌های آموزشی تخصصی را برای آشنایی با جدیدترین روش‌ها و ابزار جراحی، ببیند. این کار کمک می‌کند تا دانش و مهارت بهترین جراح لیفت صورت، همیشه به‌روز باشد و بهترین روش‌ها و تکنیک‌های جراحی را به شما ارائه دهد.

توانایی انجام دیگر جراحی‌های زیبایی صورت:

اگر جراح شما در انجام دیگر عمل‌های جراحی پلاستیک صورت مانند جراحی بینی یا جراحی پلک، مهارت و تجربه دارد، یک امتیاز بالا به حساب می‌آید. چنین جراحی، با دانش زیبایی‌شناسی چهره و ارتباط میان تمامی عناصر و اجزای صورت، آشنایی کافی دارد. این کار به جراح کمک می‌کند تا هنگام انجام جراحی لیفت صورت، ترکیب مناسب چهره شما را به هم نزند و نتیجه جراحی به بهترین شکل باشد. همچنین می‌تواند روش‌های جراحی زیبایی مکمل با لیفت صورت را نیز به شما پیشنهاد کند تا چهره‌ای جوان‌تر و زیباتر داشته باشید.

داشتن بیمار و مراجعه کننده خارجی:

یکی دیگر از نشانه‌های خوب بودن یک جراح این است که چه میزان بیمار یا مراجعه کننده خارجی دارد. درواقع تخصص و مهارت جراح زیبایی باید آنقدر بالا باشد که بیماران خارجی و راهنماهای آنان در ایران، به آن پزشک اعتماد کنند.

مواردی که بیان شد تنها نشانه‌هایی بود که با توجه و بررسی بیشتر می‌تواند راهنمای شما در انتخاب یک پزشک باشد. البته در این میان می‌توانید موارد دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید از جمله صحبت با دیگر مراجعان آن جراح، به ویژه کسانی که قبلا پیش آن پزشک، جراحی زیبایی انجام داده باشند.

شرکت در همایش‌های علمی برای اسنایی با بهترین جراح لیفت صورت

رفتار و محل طبابت بهترین جراح لیفت صورت

در پایان باید به شیوه برخورد و پذیرش یک پزشک نیز توجه کنید. همچنین محل طبابت و کلینیک آن پزشک نیز بسیار مهم است. کسانی که با تهران آشنایی داشته باشند می‌دانند که بهترین جراحان زیبایی معمولا در مناطق خاصی از تهران، مشغول طبابت هستند. همچنین داشتن یک کلینیک تخصصی برای جراحی‌های پلاستیک و زیبایی، با کادر درمانی و مشاوران مجرب، از دیگر نشانه‌های یک جراح زیبایی خوب است.

ببینید که جراح منتخب شما، تا چه اندازه به آگاهی دادن به شما برای جراحی‌های زیبایی توجه می‌کند. آیا پیش از اینکه برای انجام جراحی تصمیم بگیرید، شما را از تمام جوانب عمل، شیوه جراحی و عوارض آن آگاه می‌کند؟ آیا امکان یک جلسه مشاوره رایگان با جراح برای بررسی وضعیت و شرایط شما و همچنین ارائه اطلاعات لازم، وجود دارد؟ رفتار و شیوه تعامل جراح با شما را بسنجید و اینکه چقدر در نظر و تشخیص خود استوار است.

پزشکی که مهارت و تخصص کافی دارد، حاضر نیست هر شخصی را حتی اگر نیاز به عمل زیبایی ندارد، جراحی کند؛ یا از استانداردهای جراحی زیبایی خارج شود؛ بلکه تلاش می‌کند تا شیوه نگاه فرد را نسبت به جراحی‌های زیبایی و نتایج آن، اصلاح کند. همچنین با کمک ابزراهای اطلاع‌رسانی مانند بروشور، وب‌سایت یا صفحات مجازی، برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود پیش از تصمیم به جراحی، تلاش می‌کند.

در کنار همه اینها‌ داشتن یک تیم مشاوره با تجربه، یک امتیاز ویژه است. بسیاری از نکاتی که باید پیش از جراحی یا بعد از انجام لیفت صورت انجام دهید، توسط پرسنل درمانی کلینیک به شما منتقل می‌شود. آنها در تمام طول روند جراحی در کنار شما خواهند بود تا با کمترین مشکل، جراحی شوید.

 

در انتخاب بهترین جراح لیفت صورت، به تمام موارد گفته شده دقت کنید. دانش و تخصص کافی، در کنار مهارت و تجربه و همچنین ارائه مشاوره مناسب و داشتن کلینیک تخصصی و نیروهای پذیرش و مشاوره قابل اعتماد، از ویژگی‌های اصلی بهترین جراح لیفت صورت در تهران است.

حال در پایان شما را با دکتر آرش نجف بیگی آشنا خواهیم کرد. دکتر نجف بیگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر در شهر تهران هستند. دکتر آرش نجف‌بیگی، دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی خود را در دانشگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده است. همچنین مقطع فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را نیز در بیمارستان حضرت فاطمه دانشگاه تهران (نخستین مرکز جراحی پلاستیک کشور) طی کرده است.

دکتر آرش نجف بیگی در دو کلینیک جردن و سعادت آباد خود، به جراحی‌های پلاستیک و زیبایی می‌پردازد و در زمینه انجام جراحی‌های زیبایی مانند عمل بینی، جراحی پلک و جراحی لیفت صورت، تخصص دارد. همچنین جراحی‌های زیبایی بدن از جمله ابدومینوپلاستی، پیکرتراشی، لیفت و پروتز نیز از دیگر تخصص‌های دکتر نحف بیگی است.

برای آشنایی بیشتر با دکتر آرش نجف بیگی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عضو هیات علمی دانشگاه
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی
 • طبق دیدگاه انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران: دکتر نجف بیگی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک کشور است.
 • عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا
 • دارای گواهینامه‌های ISO 9001:2015 و ISO10002:2018 از DEF که نشانه کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی در کلینیک‌های تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی است.

اگر می‌خواهید با دکتر نجف‌بیگی، یکی از بهترین جراحان لیفت صورت در تهران بیشتر آشنا شوید، با مشاوران ما در کلینیک تخصصی زیبایی دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

اطلاعات تماس کلینیک دکنر نجف بیگی

کلینیک سعادت‌آباد

آدرس

تهران
سعادت آباد،خیابان سروشرقی
نرسیده به میدان فرهنگ، پلاک ۹،طبقه سوم

کلینیک جردن

آدرس

تهران
جردن ، بالاتر از تقاطع حقانی ، خیابان کیش
پلاک ۴۵ ، طبقه چهارم شرقی ، زنگ ۷

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید