1. خانه
 2. /
 3. جراحی بینی (رینوپلاستی)
 4. /
 5. بررسی تیز شدن نوک بینی بعد ازعمل بینی

بررسی تیز شدن نوک بینی بعد ازعمل بینی

دکتر آرش نجف بیگی

تیز شدن نوک بینی بعد از عمل

با پروسه جراحی زیبایی بینی آشنا شوید!

افراد علاقه‌مند به انجام جراحی زیبایی بینی، معمولا با مشاهده ظاهر نامناسب بینی، میل به زیباتر شدن ساختمان بینی، درمان مشکلات پزشکی ناشی از اختلال در ساختمان بینی و گاهی ترمیم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، به پزشک متخصص زیبایی مراجعه می‌کنند.

پزشک با ارائه مشاوره اولیه، تمامی ابعاد ظاهری بینی را در فرد بررسی می‌کند و درخواست تصویربرداری از ساختمان بینی و سینوس را می‌دهد. در مراجعه دوم فردی که کاندید انجام جراحی زیبایی بینی است، پزشک، اطلاعات دقیق‌تری از ساختمان بینی و فضاهای پنهان آن به‌دست می‌آورد و سپس، برای تعیین تکنیک جراحی زیبایی اقدام می‌کند.

بر همین اساس، در صورتی‌که پزشک متخصص باتجربه‌ای برای جراحی زیبایی بینی انتخاب شده باشد، احتمال تیز شدن نوک بینی بعد از عمل و گردی نوک بینی بعد از عمل، کاهش می‌یابد.

پزشک معمولا با بررسی انتظارات فرد و شرایط موجود، نحوه انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی نوک بینی را با کاندید عمل رینوپلاستی، در میان می‌گذارد. بعد از این جلسه، معمولا تصمیم به انجام یا عدم انجام جراحی از سوی فرد کاندید گرفته می‌شود.

کاربرد جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی معمولا با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی انجام می‌شود و گاهی نیز، برطرف کردن مشکلات پزشکی که در ساختار داخلی بینی وجود دارد، بخشی از هدف جراحی زیبایی بینی محسوب می‌شود.

افراد زیادی به‌دلیل اختلال در ساختمان داخلی بینی، دچار مشکلات تنفسی هستند. پولیپ بینی، انحراف تیغه بینی و برطرف کردن مشکل آپنه خواب و خروپف، از اصلی‌ترین کاربردهایی است که می‌توان برای جراحی بینی درنظر گرفت که با جراحی پولیپ بینی می توان برخی از این مشکلات را درمان کرد.

بهبود ظاهر صورت و زیبایی بیشتر نیز، موضوع و انگیزه مهمی است که برای جراحی زیبایی بینی می‌توان به آن اشاره کرد. برای عمل رینوپلاستی نگرانی‌هایی از قبیل نوک بینی تیز یا گرد نیز وجود دارد که گاهی منجر به انجام جراحی ترمیمی بینی می‌شود. با دانستن علت تیز شدن نوک بینی بعد از عمل می‌توانید نسبت به پیشگیری از وقوع آن اقدام کنید.

علاقه‌مندی افراد به زیبایی معمولا اولین انگیزه برای جراحی زیبایی محسوب می‌شود. با برطرف کردن ایرادات چهره، می‌توان به چهره‌ای جذاب و زیبا دست پیدا کرد.

جراحی زیبایی بینی نیز، یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار است که توسط خانم‌ها و آقایان مورد توجه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با استفاده از معجزه جراحی زیبایی بینی، به شکل و فرم قابل قبول‌تری از چهره‌تان دست پیدا کنید و جذابیت چشم‌ها و اجزا دیگر صورت را نشان دهید.

اما گاهی تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، دغدغه و ناراحتی زیادی برای افراد ایجاد می‌کند. در این مطلب، قصد داریم به بررسی نوک بینی تیز یا گرد بپردازیم و علل اصلی تیز شدن نوک بینی بعد از عمل را بررسی کنیم.

پس تا پایان مطلب، همراه ما باشید!

بهترین روش جراحی بینی برای پیشگیری از نوک بینی تیز یا گرد کدام است؟

افرادی که کاندید انجام جراحی زیبایی بینی هستند و از گردی نوک بینی‌شان رضایت ندارند، معمولا حساسیت بسیار زیادی بر نتیجه جراحی دارند؛ زیرا برخلاف سایر افرادی که متقاضی انجام جراحی زیبایی هستند، این افراد هیچ مشکلی در استخوان بندی بینی ندارند و تنها ایراد بینی آن‌ها، نوک بینی تیز یا گرد است.

به‌همین دلیل، جراحی زیبایی بینی باز، بهترین روش برای جراحی چنین افرادی است؛ زیرا امکان تسلط پزشک بر جراحی بینی و تغییر در ساختار غضروف بینی فراهم است و ریسک تیز شدن نوک بینی بعد از عمل کاهش می‌یابد.

از مزایای جراحی بینی باز می‌توان به دسترسی نامحدود به ساختمان بینی و غضروف بینی، امکان مدلسازی استایل بینی و نتایج مطلوب‌تر از جراحی بینی اشاره کرد.

مقاله راهنمایی برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی را از دست ندهید.

توهم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل چیست؟

افرادی که علاقه‌مند به انجام جراحی رینوپلاستی هستند، معمولا پس از جراحی، ذوق و شوق زیادی برای مشاهده نتیجه جراحی دارند. زیبایی ظاهری بینی، در بیشتر اوقات از اولویت‌های فرد برای انجام جراحی است. همین ذوق و شوق زیاد، موجب می‌شود که فرد بدون درنظر گرفتن شرایط فیزیکی که براثر جراحی به‌وجود آمده است، نسبت به ظاهر بینی حساس شود.

به‌دلیل تورم ناشی از جراحی، نوک بینی تیز یا گرد بعد از جراحی بینی بسیار طبیعی است. معمولا، به‌دلیل تورم ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی، نوک بینی شکل و فرم طبیعی ندارد و در موارد بسیار زیادی به سمت بالا کشیده می‌شود و حالت گرد و کوفته‌ای دارد. همین موضوع،‌ موجب ناراحتی و شکایت بسیاری از افراد، نسبت به گردی نوک بینی بعد از عمل می‌شود.

در حالی‌که در اکثر موارد، علت تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، تورمی است  که پس از آن ایجاد شده است. به چنین حالتی، توهم تیز شدن نوک بینی بعد از عمل گفته می‌شود.

چرا نوک بینی در زیبایی آن تاثیرگذار است؟

معمولا، به‌دلیل شکل و فرم بینی در نواحی استخوان تیغه بینی، تمرکز برخی جراحان به همین قسمت معطوف می‌شود. در چنین شرایطی، توجه به ساختمان بینی در ناحیه نوک بینی و غضروف آن در حین جراحی کاهش می‌یابد.

بدیهی است که تیز شدن نوک بینی بعد از عمل جراحی زیبایی، در صورت نادیده گرفتن اهمیت آن در زیبایی نهایی بینی، امر بعیدی نیست.

پزشکان باتجربه معمولا با درنظر گرفتن اهمیت اصلاح تیزی سر بینی بعد از رینوپلاستی، اقدام به جراحی می‌کنند تا پس از جراحی، نتیجه قابل قبول و رضایت‌بخشی را به متقاضی جراحی ارائه کنند.

تیز شدن نوک بینی بعد از عمل، زیبایی تیغه بینی و فرم بینی را از بین می برد. همین موضوع، علت اهمیت اثرگذاری تیز شدن نوک بینی بعد از عمل جراحی، در نتیجه نهایی است.

علت تیز شدن نوک بینی بعد از عمل چیست؟

اگر با دقت به آناتومی بینی نگاه کنید، خواهید دید که علاوه بر استخوان بینی و تیغه بینی، غضروف نیز پارامتر اثرگذار در ظاهر بینی است.

افرادی که دارای بینی‌ بزرگ هستند و نوک بینی آن‌ها پهنای زیادی دارد، معمولا نیازمند انجام جراحی و تغییر در ناحیه غضروف نیز هستند.

تغییر در ساختار غضروف بخش بسیار حساسی در جراحی رینوپلاستی محسوب می‌شود. بر همین اساس، پزشکان بی‌تجربه چندان موفقیتی در جراحی آن ندارند و معمولا موجب تیز شدن نوک بینی بعد از عمل می‌شوند.

تیز شدن نوک بینی بعد از عمل

چگونگی اصلاح فرم نوک بینی تیز یا گرد

اصلاح فرم نوک بینی تیز و گرد، موضوع تخصصی و مهمی است که باید توسط پزشکان متخصص و باتجربه انجام ‌شود. جراحی بینی در ناحیه غضروف، با چند تکنیک متفاوت انجام می‌شود.

برش سفالیک و ایمپلنت غضروفی و پیوند ستون کرورال پایینی جانبی از رایج‌ترین تکنیک‌های اصلاح نوک بینی تیز و گرد است.

با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توان شکل و فرم بینی را اصلاح نمود و از گردی نوک بینی بعد از عمل پیشگیری کرد. در ادامه توضیحات جامع‌تری در این خصوص خواهیم داد.

روش تیز کردن نوک بینی

1- برش سفالیک جهت اصلاح فرم نوک بینی تیز یا گرد

برش سفالیک یکی از روش‌های رایج برای کاهش و اصلاح تیز شدن نوک بینی بعد از عمل جراحی رینوپلاستی است. پزشکان متخصص، معمولا با استفاده از این تکنیک بخشی از غضروف را با برش ظریفی جدا می‌کنند تا از گردی نوک بینی بعد از عمل بکاهند.

در گذشته، این برش بسیار وسیع‌تر انجام می‌شد؛ اما به‌ مرور زمان با افزایش تجربیات پزشکی، متخصصین متوجه بروز مشکلاتی مثل چرخش نوک بینی یا عقب کشیده شدن آن شدند.

با بروز چنین مشکلی، انقباض در ناحیه اسکار جراحی ایجاد می‌شود و ستونک بینی به میزان بیشتری نمایان می‌شود. به‌همین دلیل، در حال حاضر، این برش‌ها به صورت حساب‌‌شده‌تری انجام می‌شوند.

2- اتصال غضروف با بخیه جهت اصلاح فرم نوک بینی تیز و گرد

افرادی که دارای بینی گرد باشند، بعد از مراجعه به پزشک معمولا وضعیت بینی‌شان بررسی می‌شود. در صورت صلاح‌دید پزشک، در جراحی زیبایی بینی، پزشک با استفاده از بخیه، ناحیه‌ای در غضروف بینی را به نقطه مقابل آن متصل می‌کند. با چنین اقدامی معمولا نوک بینی گرد، تیزتر می‌شود و شکل و فرم طبیعی‌تری پیدا می‌کند.

هر چند کاربرد این تکنیک بسیار محدود است و پزشک تنها در شرایط خاص از آن استفاده می‌کند، اما داشتن اطلاعات در خصوص جزییات این تکنیک، خالی از لطف نیست.

3- اصلاح تیزی سر بینی با استفاده از ایمپلنت یا غضروف مصنوعی

در بعضی مواقع، پس از بررسی‌هایی که پزشک از ساختار بینی فرد متقاضی انجام می‌دهد، جراحی بینی با اصلاح فرم غضروف امکان‌پذیر نیست؛ در چنین شرایطی، بهترین کار استفاده از ایمپلنت غضروف یا همان غضروف مصنوعی است که به بهترین شکل، گردی نوک بینی بعد از عمل را از بین می‌برد. با استفاده از این روش، می‌توان از تیز شدن نوک بینی بعد از عمل پیشگیری کرد و نوک بینی تیز یا گرد را به بهترین شکل، اصلاح نمود.

4- کاهش آلار برای اصلاح تیزی سر بینی بعد از جراحی

یکی از روش‌هایی که پزشک برای بهبود استایل بینی در افراد از آن استفاده می‌کند، کاهش آلار است. این روش زمانی استفاده می‌شود که ظاهر بینی بدون ایراد باشد و فقط نوک بینی در حد بسیار ناچیزی گرد باشد. در چنین شرایطی پزشک با تمرکز بر روی پوست و عضلات بینی، اقدام به محدود کردن فضای نوک بینی می‌شود. پزشک با تغییر در ساختار پره‌های بینی و پوست این ناحیه،‌ استایل بینی را تغییر می‌دهد.

5- گره غضروف بینی برای اصلاح نوک بینی گرد

در بعضی مواقع، پزشکان متخصص، با ترفندی به‌نام گره زدن غضروف، فضای نوک غضروف بینی را تنگ‌تر می‌کنند تا استایل بینی در ناحیه نوک آن نرمال‌تر و طبیعی‌تر به‌نظر برسد. این مدل جراحی، معمولا برای افرادی استفاده می‌شود که دارای بینی نوک گرد هستند. در این روش، با تغییر فرم نوک غضروف بینی، فرم بینی به‌صورت کمی نوک تیز تبدیل می‌شود و در نتیجه، ظاهر طبیعی‌تری از آن به چشم می‌خورد.

فواید جراحی زیبایی اصلاح نوک بینی تیز یا گرد چیست؟

با جراحی و جلوگیری از تیز شدن نوک بینی بعد از عمل و نرمال شدن آن، می‌توان گفت که شکل ظاهری فرد بهبود می‌یابد. از فواید اصلاح تیزی سر بینی بعد از رینوپلاستی، می‌توان به عدم بروز مشکل با افزایش سن اشاره کرد.

معمولا پس از افزایش سن، ماهیچه‌های اطراف بینی ضعیف می‌شوند و غضروف بینی دچار افتادگی می‌شود، هرچه غضروف در این ناحیه بزرگ‌تر باشد، احتمال افتادگی با افزایش سن بیشتر می‌شود.

از فرآیند جراحی زیبایی اصلاح نوک بینی تیز یا گرد، می‌توان به عدم افتادگی بینی و بهبود ظاهر آن اشاره کرد.

جراحی اصلاح نوک بینی تیز و گرد چگونه انجام می‌شود؟

افرادی که متقاضی انجام جراحی کوچک کردن نوک بینی تیز و گرد هستند، پس از مراجعه به پزشک و تعیین تاریخ جراحی، با انجام آزمایشات لازم و در اختیار گذاشتن پرونده پزشکی برای پزشک متخصص، اقدام به انجام جراحی رینوپلاستی می‌کنند.

این جراحی معمولا با بی‌هوشی عمومی در بیمارستان یا کلینیک انجام می‌شود. این جراحی حدود دو الی سه ساعت زمان می‌برد.

اگر جراحی به روش استاندارد و مطلوب انجام شده باشد، معمولا گردی نوک بینی بعد از عمل وجود ندارد و پس از جراحی، فرد هیچ‌گونه تیزی یا گردی نامتعارفی در ساختمان بینی مشاهده نمی‌کند.

جراحی ترمیمی بینی جهت اصلاح تیز شدن نوک بینی بعد از عمل

از روزی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی می‌گیرید، تا روزی که تاریخ عمل جراحی‌تان توسط پزشک متخصص مشخص می‌شود، باید به تحقیق در خصوص انتخاب پزشک بپردازید. اگر در بخش تحقیق و انتخاب پزشک متخصص به‌درستی عمل نکنید، امکان جراحی مجدد جهت ترمیم بینی وجود دارد. معمولا، افرادی که برای جراحی زیبایی رینوپلاستی، پزشک متخصص باتجربه‌ای را انتخاب نمی‌کنند، دچار مشکل گردی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی می‌شوند. هر چند شکل و ظاهر بینی پس از 6 ماه الی یک سال قابل مشاهده است، اما در صورت وجود چنین مشکلی، ناچار به انجام جراحی ترمیمی بینی خواهید شد.

پس بهتر است، برای انتخاب پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی وقت کافی اختصاص دهید و پزشک باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کنید تا دچار ضرر و زیان‌های مالی و جانی نشوید.

انواع نوک بینی

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی بینی گرد چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، در عمل‌های زیبایی، اهمیت مراقبت‌های بعد از عمل بسیار زیاد است. هر چه مراقبت‌های پس از عمل را جدی‌تر بگیرید، نتیجه جراحی برای‌تان مطلوب‌تر خواهد بود.

 • حتما تا یک هفته بعد از عمل، به استراحت بپردازید.
 • تخت محل استراحت‌تان را شیب‌دار کنید. زاویه 35 درجه زاویه مطلوبی برای قرار گرفتن کمر و سرتان است.
 • حتما از کمپرس سرد استفاده کنید تا کبودی و تورم بعد از جراحی کاهش یابد.
 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک و ترمیم کننده را به‌طور منظم انجام دهید.
 • تا یک ماه از انجام فعالیت‌های سنگین و ریسک دار پرهیز کنید.
 • بینی را از هر گونه ضربه و فشار محافظت کنید.
 • مصرف کافئین، الکل، دخانیات و نمک را قطع کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر