1. خانه
  2. /
  3. کاشت مو
  4. /
  5. بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

دکتر آرش نجف بیگی

بالاترین تراکم کاشت مو

زمانی که کاندید مناسبی برای کاشت مو محسوب می‌شوید، دغدغه تراکم کاشت مو در ذهن‌تان ایجاد می‌شود. اطلاع از این که چگونه می‌توانید بهترین تراکم مو را داشته باشید و مقدار مطلوبی از موهای‌تان را احیا کنید، موضوع بسیار مهمی است. تراکم کاشت مو می‌تواند برای بسیاری از افراد اهمیت ویژه‌ای داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم، به طور جدی، موضوع تراکم کاشت مو را بررسی کنیم.

اگر شما نیز کاندید کاشت مو هستید و نگرانی در خصوص تراکم کاشت مو احساس می‌کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعاتی در خصوص تراکم کاشت مو کسب نمایید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

تراکم کاشت مو چیست؟

ابتدا بهتر است بدانید تراکم کاشت مو چیست و چقدر اهمیت دارد؟ تراکم مو، به تعداد موهای کاشته شده در ناحیه مشخصی از سر گفته می‌شود. هرچه تعداد این موها بیشتر باشد، تراکم کاشت مو بالاتر است. اگر بخواهید کاشت مو انجام دهید، باید بدانید که بانک موی شما، تا چه اندازه می‌تواند گرافت‌های مو را ساپورت کند. در واقع، هرچه بانک موی قوی‌تری داشته باشید، شانس بیشتری برای کاشت مو، ایجاد تراکم موی بالا و ماندگاری آن خواهید داشت.

تراکم کاشت مو حداقل حدود 4500 گره مویی است. اگر حدود تار مو در هر فولیکول مو را 2 الی 5 تار مو درنظر بگیریم، 10 الی 14 هزار تار مو قابل کاشت است. اما به نظرتان این تعداد تراکم مو، برای همه قابل اجرا است؟ قطعا خیر!

تراکم کاشت مو

آیا کاشت مو با تراکم بالا برای همه امکان‌پذیر است؟

خیر! معمولا کاشت مو و کیفیت آن، وابسته به پارامترهای مختلفی است که باید در خصوص آن بیشتر بدانید. کاشت مو با تراکم بالا، زمانی امکان‌پذیر است که هر دو پارامتری که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، وجود داشته باشند.

1- مهارت و تجربه پزشک متخصص زیبایی

یکی از عوامل مهمی که می‌تواند تعیین کننده تراکم کاشت مو باشد، مهارت و تجربه پزشک متخصص است. زمانی که پزشک شما تخصص و تجربه خوبی در زمینه کاشت مو داشته باشد، می‌تواند به بهترین شکل ممکن برداشت و آماده سازی فولیکول‌های مو را انجام دهد و کاشت آن را حرفه‌ای و مطابق با الگوی رویش موها انجام دهد.

اگر پزشک، تخصص کافی داشته باشد، می‌تواند علت اصلی ریزش مو و از دست دادن موها را تشخیص داده و درمان کند. معمولا طی کردن روند درمان و تقویت بانک مو، از مهم‌ترین عواملی است که اجازه می‌دهد تا تراکم کاشت موی بالایی را تجربه کنید؛ چرا که نداشتن بانک موی قوی، موجب می‌شود تا پزشک هیچ تار موی مناسبی برای انتقال نداشته باشد و تحت هیچ شرایطی، به میزان دل‌خواه از تراکم موهای کاشته شده، نرسد.

برای آگاهی از ویژگیهای بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

2- ویژگی‌های شخصی مراجعه کننده برای کاشت مو

زمانی که فردی به عنوان کاندید کاشت مو مراجعه می‌کند، باید تمام شرایط جسمانی او بررسی شود. ابتدا علت ریزش مو، بعد از انجام آزمایشات مختلف بررسی می‌شود. بعد از این مرحله اگر نیاز به درمان یا تقویت موها احساس گردد، توسط پزشک، تجویز انجام می‌شود. یادتان باشد که این مرحله، وابسته به تخصص و تجربه پزشک است. علت طاسی سر، ریزش مو، بیماری‌ها و تمام ویژگی‌های مربوط به بانک مو، از جمله موضوعات تعیین کننده‌ای است که برای تراکم کاشت مو مدنظر قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های شخصی مراجعه کننده برای کاشت مو

بهتر است بدانید که در تراکم کاشت موی طبیعی، حدود 100 هزار فولیکول بر روی سر وجود دارد.

تراکم طبیعی مو چقدر است؟

بسیاری از افراد تصور نادرستی از کاشت مو دارند. در واقع، احساس می‌کنند کاشت مو طبیعی باید مطابق با الگوی رشد مو طبیعی باشد. به همین دلیل پس از کاشت مو، از تراکم ناراضی هستند. اما بهتر است بدانید که در تراکم کاشت موی طبیعی، حدود 100 هزار فولیکول بر روی سر وجود دارد.

به عبارتی دیگر، در هر سانتی متر از سطح سر، 70 الی 100 فولیکول مو وجود دارد. به همین دلیل، تراکم مو طبیعی بسیار بالا است و افراد دارای مشکل ریزش مو و طاسی، نمی‌توانند میزان مورد نیاز فولیکول مو برای کاشت را تامین کنند؛ چرا که معمولا بانک مو به اندازه کاشت بیش از 4500 گرافت امکان‌پذیر نیست.

چقدر تراکم کاشت مو می توان انتظار داشت؟

جالب است بدانید که موهای ما روزانه میزان مشخصی ریزش را تجربه می‌کنند که طبیعی است، این تعداد ریزش در افرادی که با مشکلات ریزش مو جدی مواجه هستند و احتیاج به کاشت مو دارند، بسیار بیشتر است و جایگزینی برای آن وجود ندارد. ریزش مو زمانی قابل مشاهده است که حداقل 50% از موهای موجود در سطح سر ریخته باشد. به همین دلیل، بانک مو در بیشتر افراد کاندید کاشت مو، ضعیف است. پزشک نهایتا می‌تواند با تقویت بانک مو، اندکی به تعداد این موها اضافه کند تا برای کاشت مجدد مشکلی نداشته باشد.

برای ایجاد زیبایی و تراکم نسبی در نواحی طاس یا کم پشت سر، کافی است تا 30 الی 50 فولیکول مو کاشته شود. این تعداد برای حفظ ظاهر و زیبایی کافی است. اگر بخواهید به تراکم موی طبیعی برسید، قطعا بانک مو دچار آسیب و طاسی می‌شود که تحت هیچ شرایطی توسط پزشکان مورد قبول نیست.

آیا تراکم کاشت مو بالا تا این حد اهمیت دارد؟

خیر! متاسفانه تبلیغات غیرواقعی و نمونه کارهایی که هیچ واقعیتی ندارند، موجب شده است تا بسیاری از افراد در خصوص تراکم کاشت مو دچار خطا و اشتباه شناختی شوند. تصور کنید که پزشک با برداشت نیمی از فولیکول‌های موجود در بانک مو، عمل پیوند را انجام دهد. اما روند برداشت و انتقال فولیکول‌ها به نحوی باشد که خونرسانی دچار مشکل شود یا موهای کاشته شده با آسیب مواجه شده باشند؛ در این شرایط قطعا شاهد ریزش مو خواهید بود. به همین دلیل تراکم کاشت مو نمی‌تواند پارامتر مطلوبی برای ارزیابی کیفیت کاشت باشد!

آن چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، توجه به کیفیت کاشت مو و رعایت اصول کاشت است. در این شرایط معمولا پزشک حتی اگر به دلیل محدودیت بانک مو، کم‌ترین میزان کاشت در هر سانتی متر را داشته باشد، باز هم ظاهر مطلوبی برای فرد ایجاد می‌شود. پس با علم به این موضوع، کیفیت کاشت را در اولویت قرار دهید.

چقدر تراکم کاشت مو می توان انتظار داشت

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

آیا مهمترین بخش نتیجه کاشت مو تراکم مو هست؟

بسیاری از افراد که قصد دارند برای کاشت مو اقدام کنند، گول تبلیغات و تاکیدهای بی پایه و اساس در خصوص تراکم کاشت مو را می‌خورند. اما واقعیت ماجرا چنین نیست! شما باید براساس میزان نیازتان تراکم مشخصی داشته باشید. از سوی دیگر، بهتر است درنظر داشته باشید که تنها کاشت مو و تراکم آن نمی‌تواند موضوع مهم و تعیین کننده‌ای باشد؛ چرا که تراکم مو، تنها بخشی از پروسه کاشت مو محسوب می‌شود و آن‌چه اهمیت دارد ماندگاری و موفقیت کاشت مو است. تصور کنید در یک جلسه کاشت مو، شاهد برداشت 3000 فولیکول مو از بانک مو هستید و تراکم موی کاشته شده 3000 خواهد بود! اما پس از مدتی به دلیل عدم دارا بودن تخصص در پزشک، عدم رسیدگی مناسب، عدم انجام پروسه دقیق و بی عیب و نقص کاشت مو، شاهد ریزش موهای کاشته شده هستید و پس از یک سال، فقط 1000 یا حتی کمتر فولیکول رشدکرده دارید.

در این مقایسه، تصور کنید که تنها 2000 برداشت از بانک مو داشته‌اید و پس از یک سال از زمان کاشت، حداقل 1900 فولیکول رشد کرده برای‌تان باقی مانده است. در این محاسبه می‌توانید تفاوت درصد موفقیت کاشت را مشاهده کنید.

حتما به این موضوع دقت کنید که در مثال اول، برداشت از بانک مو بسیار زیاد بوده است و شما پس از چنین تجربه‌ای، بانک مو ضعیفی خواهید داشت که امکان استفاده مجدد از آن نسبتا بعید است. پس بدون هیچ ریسک و پذیرش چنین رویداد ناخوشایندی، سعی کنید هوشمندانه عمل کنید.

یک کاشت با تراکم متوسط و موفقیت بالا، بسیار بهتر از کاشت مو با تراکم بالا اما ریزش بسیار زیاد و ناموفق است. از نظر علمی تراکم مو چندان موضوع مهمی نیست و آن‌چه اهمیت دارد، موفقیت پیوند مو است.

چگونه کاشت مو با تراکم بالا را ماندگار کنید؟

حال، تصور کنید که بانک مو قوی وجود دارد و می‌توانید تا حداکثر تراکم کاشت مو را تجربه کنید! در این شرایط چطور باید از کاشت مو مطئن باشید و این موهای کاشته شده را حفظ کنید؟ قطعا ماندگاری کاشت مو موضوع بسیار مهمی است. برای این موضوع، باید تحت نظر پزشک متخصص و باتجربه‌ای باشید. به این ترتیب، پزشک می‌تواند نیازهای بدن برای حفظ مو، خونرسانی و همچنین، مراقبت از موها را تجویز کند.

از سوی دیگر، آگاه سازی مراجعه کننده از نحوه مراقبت پس از کاشت، موجب می‌شود تا مشکلات احتمالی بعد از کاشت مو ایجاد نشود. محافظت از موهای کاشته شده، حفظ تغذیه سالم و عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات، همگی از جمله کارهایی است که می‌تواند بر روی ماندگاری کاشت مو با تراکم بالا اثرگذار باشد.

مهمترین بخش نتیجه کاشت مو تراکم مو

چگونه می‌توان کاشت مو را پنهان کرد؟

بسیاری از افراد علاقه‌ای ندارند که سایرین متوجه کاشت مو آن‌ها شوند. به همین دلیل جستجو برای کشف نحوه پنهان کردن کاشت مو بسیار زیاد است. اگر بخواهید کاشت موی طبیعی را تجربه کنید، باید حتما از پزشک متخصص و باتجربه‌ای کمک بگیرید. کاشت مو طبیعی باید حتما خط رویش طبیعی داشته باشد. ایجاد خط رویش غیرطبیعی و دارای نظم خطی، موجب می‌شود تا ظاهر موها بسیار مصنوعی جلوه کند. سعی کنید با اظهار انتظارات‌تان در جلسه مشاوره با پزشک، تمام این موارد را بیان کنید و با خیالی آسوده جذاب‌تر از همیشه منتظر نتیجه کاشت مو باشید.

تاثیر عملکرد پزشک متخصص در کاشت با تراکم بالا

یکی از فاکتورهای تعیین کننده کیفیت کاشت مو، تخصص و تجربه پزشک متخصص است. زمانی که تصمیم به کاشت مو می‌گیرید، باید پروسه جستجو، تحقیق و پرس و جو در خصوص پزشک را آغاز کنید. انتخاب بهترین پزشک کاشت مو، به شما کمک می‌کند تا استرس و نگرانی کم‌تری در خصوص نتیجه و موفقیت کاشت داشته باشید.

معمولا زمانی که پزشک تجربه کافی در این زمینه داشته باشد، می‌تواند به خوبی مشکلات ایجاد شده در ریزش مو را رفع کند تا پس از کاشت مجدد، هیچ مشکلی در روند خونرسانی و تغذیه موهای کاشته شده ایجاد نشود.

از سوی دیگر، تیم تخصصی که جراح را همراهی می‌کند نیز، بخش مهمی از این داستان است؛ چرا که جراح در جلسه کاشت مو، می‌تواند تعداد مشخصی از موها را برداشت یا کاشت کند. بخش زیادی از این پروسه، با نظارت پزشک و توسط دستیاران انجام می‌شود. به همین دلیل، وجود تیمی تخصصی، حرفه‌ای و باتجربه در این زمینه می‌تواند موثر باشد.

کاشت موی طبیعی

 هرچه فولیکول‌های برداشت شده از بانک مو آسیب کم‌تری دیده باشند، کاشت موفقیت آمیزتری را شاهد خواهید بود.

کاشت مو با تراکم بالا در یک جلسه

یکی از مشکلات افراد در کاشت یا پیوند مو، انجام عمل کاشت در جلسات مختلف است. برای مثال در برخی از تکنیک‌های کاشت، فرد ناچار به مراجعه چندباره برای کاشت مو است. این اقدام به منظور رسیدن به تراکم بالا انجام می‌شود؛ اما خوشبختانه، با استفاده از تکنیک‌های جدید کاشت مو و همچنین، تخصص و تجربه پزشک، کاشت مو با تراکم بالا در یک جلسه امکان‌پذیر است. اما باید توجه داشته باشید که چنین اقدامی در افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا بانک مو ضعیف امکان‌پذیر نیست. پس حتما در این خصوص با پزشک‌تان مشورت کنید.

خلاصه مطلب

زمانی که ضرورت انجام کاشت مو ایجاد می‌گردد، بسیاری از افراد تلاش می‌کنند تا مناسب‌ترین و بهترین پزشک متخصص در کاشت مو را انتخاب کنند. به عقیده این افراد، انتخاب پزشک باتجربه می‌تواند برای تراکم کاشت مو کافی باشد؛ اما واقعیت ماجرا کمی متفاوت است. زمانی که تصمیم به کاشت مو با تراکم بالا می‌گیرید، باید بانک مو قوی داشته باشید. عدم دارا بودن بانک مو قوی، یکی از دلایل اصلی برای عدم کاشت مو با تراکم بالا است. به همین دلیل توصیه می‌شود، واقع بینانه در خصوص کاشت مو فکر کنید؛ چرا که کاشت مو با تراکم بالا، تنها ملاک یک کاشت موفقیت آمیز نیست. در موارد بسیار زیادی، کاشت مو به اندازه 30 فولیکول در هر سانتی متر فضای سر خالی یا طاسی، برای ایجاد ظاهر مناسب کافی است. با کمک توصیه‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، می‌توانید به بهترین شکل در خصوص انتخاب پزشک تصمیم بگیرید و دیدگاهی واقع بینانه در خصوص نتیجه کاشت مو کسب کنید.

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر