انواع پروتز سینه و معرفی کامل آن‌ها

همه چیز درباره انواع پروتز سینه

307

انواع پروتز سینه کدام ها هستند؟

داشتن سینه‌هایی با فرمی زیبا و اندازه‌ای مناسب برای بانوان یک ارزش محسوب می‌شود. در صورتی‌که فردی از اندازه سینه‌های خود راضی نباشد، ممکن است مشکلاتی برای وی به وجود بیاید.

معمولا بانوانی که از سایز سینه‌های خود راضی نیستند، احساس کمبود اعتماد به نفس داشته و در صورت مقایسه خود با دیگران، احساس شرم و سرخوردگی می‌کنند.

جراحی‌های زیبایی سینه، روشی است که تکنولوژی و پیشرفت علم برای این دسته از بانوان به ارمغان آورده است. انواع جراحی‌های سینه عبارتند از:

 • بزرگ کردن سینه با پروتز
 • کم کردن و کوچک کردن سایز سینه
 • ماستوپکسی و یا لیفت سینه
 • تزریق ژل در سینه
 • تزریق چربی در سینه
 • بازسازی سینه

 در بین این جراحی‌های فوق، جراحی به وسیله انواع پروتز سینه محبوبیت ویژه‌ای بین بانوان پیدا کرده است. کاشت انواع پروتز سینه به روشی رایج و محبوب برای تغییر در شکل و ظاهر سینه بانوان تبدیل شده است که هر ساله به تعداد افرادی که برای انجام این جراحی به پزشک و متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک مراجعه می‌کنند، رو به افزایش است. همچنین، کاشت انواع پروتز سینه بعد از سرطان نیز امکان‌پذیر است. همین موضوع می‌تواند به بازگشت روحیه بیماران مبتلا به سرطان نیز کمک شایانی بکند.

انواع پروتز سینه در مارک‌ها و برندهای مختلف تولید می‌شوند. در این بین برخی از برندها همچون پروتز سینه مارک منتور بیشتر جای خود را در بازار باز کرده است که در ادامه، در این باره توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

انواع پروتز سینه کنار لوازم پزشکی

انواع پروتز سینه

بسته به نوع جراحی و نیز شرایط بیمار، پزشک جراح می‌تواند از بین انواع پروتز سینه یک مدل را انتخاب کند. در حال حاضر، انواع پروتز سینه را برحسب برجستگی به سه دسته تقسیم می‌کنند که عبارتند از:

 • پروتز با برجستگی کم یا Low Profile
 • پروتز با برجستگی زیاد یا High Profile
 • پروتز با برجستگی خیلی زیاد Ultra-High Profile

ممکن است بسته به خواست بیمار و یا صلاحدید پزشک، هر کدام از پروتزهای دسته‌بندی‌شده‌ی فوق، استفاده شوند. برای نمونه،  ممکن است پروتز سینه بعد از سرطان و طی کردن روندهای درمانی استفاده شود و یا یکی از انواع پروتز سینه جهت زیبایی، قطعا برای استفاده جهت بازسازی و زیبایی مطرح گردد.

از جنبه جنس و متریال استفاده‌شده برای تولید پروتز، می‌توان دسته‌بندی زیر را تعریف کرد:

پروتز آب نمکی

پروتز آب نمکی یکی از انواع پروتز سینه است که گرد بوده و با محلول آب‌نمک (سالین) پر شده است. در صورت پارگی این نوع پروتز، مایع درون آن خارج می‌شود و جذب بدن می‌شود؛ اما برای بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند. استفاده از این نوع پروتز برای جوانان زیر ۱۸ سال توسط پزشکان ممنوع اعلام شده است. پروتز سینه مارک منتور آب نمکی یکی از معروف‌ترین برندهای ارائه‌دهنده این نوع پروتز است. استفاده از هر نوع پروتزی مزایا و معایبی دارد.

از مزایای استفاده از پروتز آب نمکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای جای‌گذاری به برش کمتری نیاز دارد؛
 • نسبت به انواع دیگر، به برش کمتری نیاز دارد؛
 • پس از جای‌گذاری نیاز کمتری به بازدید دوره‌ای توسط پزشک دارد.

همچنین، از معایب پروتز سینه آب نمکی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • لمس غیر واقعی داشته و حالت طبیعی سینه را ندارند؛
 • احتمال خالی شدن خود به خود وجود دارد؛
 • ممکن است بر بافت سینه تاثیر بگذارد.

پروتز سیلیکونی

یکی دیگر از انواع پروتز سینه، پروتز سیلیکونی است. شکل پروتز سیلیکونی هم مانند پروتز آب نمکی گرد می‌باشد، اما درون آن را با ژل چسبنده‌ پر کرده‌اند و شکل زیباتر و طبیعی‌تری دارد. در صورتی‌ که پروتز سیلیکونی پاره شود، محتویات آن جذب بدن نشده و ممکن است مشکلاتی را برای بیمار ایجاد کند. افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۲۲ سال است، بهتر است از این نوع پروتز استفاده نکنند. از این پروتز سینه بعد از سرطان می‌توان برای بهبود شکل ظاهری سینه‌ها استفاده کرد.

از مزایای پروتز سیلیکونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لمس طبیعی هم جنس با بافت سینه
 • کاهش ریسک خالی شدن ناگهانی

همچنین، از معایب روش پروتز سیلیکونی می‌توان به مواردی که در زیر آمده است، اشاره کرد:

 • نسبت به پروتزهای دیگر هزینه بیشتری دارند؛
 • نیاز است تا در طول دوره زندگی چند باری توسط پزشک معاینه شوند؛

برای کاشت این نوع پروتز نیاز است تا برش‌های بیشتری بر روی بدن ایجاد شود.

انواع پروتز سینه
انوع پروتز سینه سیلیکونی و اب نمکی

از چه مارکی برای پروتز سینه استتفاده کنیم؟

پروتز سینه مارک منتور

با توجه به اینکه پروتز سینه یکی از جراحی هایی است که خانم های بسیاری متقاضی بر انجام این جراحی هستند از این رو با سوالات متفاوتی رو به رو هستند که یکی از این سوالات مارک پروتزی می باشد که استفاده می شود .

امروزه پیشرفت های قابل توجهی در زمینه پزشکی شده است و تقریبا می توان گفت هر مشکلی را در کوتاه ترین زمان برطرف کرد.

لازم است تا قبل از عمل پروتز سینه از  جنس پروتز انتخاب شده اطمینان حاصل کنید که از کیفیت خوبی بر خوردار باشد.

متاسفانه برخی از افراد به دلیل هزینه پایین ؛ پروتز های نا مرغوب را انتخاب می کنند . در هنگام  پروتز سینه نباید قیمت ملاک باشد زیرا نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد .

علاوه بر بیمار، پروتز مناسب می تواند در نتیجه ی عملکرد پزشک نیز تاثیر گذاشته وسبب رضایت مندی بیمار از نتیجه جراحی شود از این رو پزشکان نیز سعی بر استفاده از پروتزها با بهترین مارک می باشند از این رو در این مقاله سعی شده است که بهترین مارک های پروتز سینه معرفی شود تا افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند با آگاهی و شناخت لازم تصمیم بگیرند.

پروتز سینه مارک منتور ، یکی از با کیفیت ترین پروتز ها می باشد که در کشور ما نیز وجود داشته و می توان با استفاده کردن از این پروتز نتیجه ی عمل مطلوبی را داشت.

این پروتز از با کیفیت ترین مواد سیلیکونی تهیه شده است حتی پروتزهای سینه آب نمکی آن نیز دارای کیفیت بالایی می باشد.

این پروتز ساخت کشور آمریکا است که این شرکت با توجه بر نیازهای مشتریان که براساس ترجیح های شخصی، آناتومی بدن، بیماری و … است گزینه های متنوعی را ارائه کرده اند، که این تنوع یکی از دلایل محبوبیت این محصول در میان بانوان بوده است.و اولین پیشنهاد ما پروتز سینه مارک منتور  به کسانی است که مایل به استفاده از پروتز سینه برای موارد درمانی و زیبایی می باشند.

می توان گفت جنس پروتز سینه مارک منتور ، یکی از بهترین و البته مرغوب ترین پروتز ها می باشد که کاربرد دارد . پروتز سینه مارک منتور  از  با کیفیت ترین مواد سیلیکونی ساخته شده است که تمام افراد بعد از عمل پروتز سینه با این جنس رضایت کامل از جراحی داشته اند .

دکتر آرش نجف بیگی به بیشتر افراد که برای پروتز سینه به ایشان مراجعه می کنند استفاده از جنس مرغوب را توصیه می کنند ، پروتز سینه مارک منتور در دسته موارد پیشنهادی می باشد .

پروتز سینه مارک پلی تک :

پروتز سینه مارک پلی تک با استاندارد های با کیفیت و انواع محصول منحصر به فرد ترکیب می ‌کند. ایمپلنت های پستان به عنوان وسایل پزشکی کلاس سوم طبقه ‌بندی می‌ شوند  بنابراین در بین محصولات کنترل ‌شده قرار گرفته اند .

برای مطابقت با استاندارد های بالا، کاشت پروتز سینه مارک پلی تک را به طور انحصاری در آلمان تولید می شود.

هر ایمپلنت های پستان قبل از اینکه به بازار عرضه شود، تحت یک بررسی کامل قرار می ‌گیرد.

زمانی که بیماران و جراحان آن‌ها ایمپلنت های پستان را انتخاب می ‌کنند که مناسب با نیاز های آن ها باشد، می ‌توانند به داشتن یک محصول سازگار با بدن بدون در نظر گرفتن شکل، اندازه یا سطح انتخاب شده اطمینان  حاصل شود .

شرکت تولید کننده پروتز سینه مارک پلی تک در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد. امروزه این شرکت یکی از بزرگ ‌ترین تولید کنندگان پروتز سینه در بازار اروپا است.

پورتفولیوی آن‌ ها از دستگاه‌ های پزشکی برتر شامل بیش از ۱۵۰۰ تغییر از ایمپلنت های پستان برای زنان، ایمپلانت های بافت نرم برای مردان و همچنین ایمپلنت های عضله و عضله سرینی هستند.

پروتز سینه مارک پلی تک با ایمپلنت های سفارشی، بسط دهنده بافت، محصولات therapy، و ابزارهایی برای liposuction و تجمع رنگ، ساخته شده است .

پروتز سینه مارک ناگور:

پروتز سینه مارک ناگور با یک عمر ضمانت تولید شده است، پروتز سینه مارک ناگور در قالب‌ های سیلیکون و آناتومی (teardrop) داده می شود.

پروتز سینه مارک ناگور یک تولی ویژه ای است و همواره به بالاترین استاندارد تبدیل شده‌است.

در حقیقت، ما یکی از پایین ‌ترین نرخ‌ های گسیختگی در بازار را داریم، به علاوه افراد با استفاده از ضمانت آسایش پروتز سینه مارک ناگور مورد حمایت قرار می گیرند .

مارک پروتز سینه

کاندیدای مناسب برای عمل پروتز سینه

کسی که قصد انجام عمل پروتز سینه دارد، باید انتظارات واقع بینانه‌ای از نتیجه جراحی داشته باشد. افرادی که قصد انجام عمل پروتز دارند، باید توصیه‌های پزشک قبل و بعد از انجام عمل را انجام دهند تا نتیجه عمل آنان رضایت‌ بخش باشد و دوره نقاهت هم در زمان کمتری سپری شود. این عمل، به خانم‌های سیگاری توصیه نمی‌شود؛ چرا که پوست آنان در اثر سیگار کشیدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست‌ داده است.

همچنین شما می توانید همزمان با پروتز سینه، لیفت سینه را هم انجام دهید. به عمل همزمان لیفت و پروتز سینه، پروتزپکسی می گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این عمل می توانید مقاله ی “لیفت و پروتز سینه” را  در سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

اقدامات لازم پیش از جراحی سینه

بیمار باید قبل از انجام عمل پروتز، پزشک را در جریان سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود بگذارد؛ به این دلیل که ممکن است دارویی که بیمار مصرف می‌کند، بر روند بهبودی پس از عمل پروتز سینه تأثیر بدی بگذارد. گاهی ممکن است پزشک به بیمار توصیه کند که مصرف برخی از این داروها را موقتاً متوقف کند. بیمار باید مصرف آسپرین، فرآورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی را ۱۰ روز قبل از عمل پروتز متوقف کند. پزشک قبل از عمل پروتز سینه شرایط جسمی بیمار را با دقت بررسی کرده و با ارزیابی بدن او ماموگرافی و آزمایش‌های لازم را برای او تجویز می‌کند.

مشاوره بیمار با جراح پروتز سینه قبل از عمل

قبل از عمل پروتز، بیمار و جراح جلسه مشاوره‌ای خواهند داشت و در این جلسه، پزشک در مورد نوع پروتز سینه (برای نمونه پروتز سینه مارک منتور یا هر برند معتبر دیگری)، نحوه انجام عمل پروتز سینه و نوع برش و… توضیحات قابل قبولی به بیمار خواهد داد و به سوالات و نگرانی‌های وی پاسخ می‌دهد.

برای جای‌گذاری پروتز درون سینه بیمار، برش‌هایی را در زیر بغل، هاله دور سینه (بافت اطراف نوک پستان) یا چین زیر سینه ایجاد می‌کنند. این برش ها به تشخیص جراح و براساس نوع سینه هر خانم متفاوت است؛ پس از ایجاد برش، پروتز از بالا یا پایین عضله دیواره قفسه سینه توسط جراح وارد سینه بیمار می‌شود و در مرحله بعد برش ایجادشده بخیه بسته می‌شود.

پروتز سینه مارک منتور

اقدامات پس از جراحی پروتز سینه توسط بیمار

بیمار باید بعد از انجام این عمل به‌ آرامی راه برود و کارهای سنگین انجام ندهد و تا ۱۰ روز اشیای سنگین بلند نکند. بعد از گذشت سه هفته بیمار می‌تواند نرمش‌های سبک‌ دست و پا و بعد از ۶ هفته هم تمرینات بازو و شانه و شنا را انجام دهد. بعد از یک هفته از انجام عمل هم می‌تواند رانندگی کرده و بعد از ۴ هفته فعالیت جنسی داشته باشد.

مراقبت از محل انجام عمل پروتز سینه

پس اتمام جراحی، محل انجام عمل را بانداژ می‌کنند و محل عمل شده باید تا دو هفته خشک بماند. پس از یک هفته از انجام عمل، پانسمان را باز کرده و جای عمل را تمیز و دوباره باندپیچی می‌کنند. برش‌هایی که روی سینه ایجاد می‌شود، کوچک و تقریباً  ۴ سانتی‌متر می‌باشد. روزهای اول عمل، محل زخم‌ها قرمز، ملتهب، برجسته بوده و با خارش همراه است و ممکن است بعد از عمل، حس بیمار در محل جراحی تغییر کند که با گذشت زمان این مشکل، رفع خواهد شد. برای کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت، می‌توان از لیزر و ماساژ روزانه استفاده کرد.

پروتز سینه

آیا بعد از کاشت پروتز سینه امکان بارداری و شیردادن به نوزاد هست؟

در صورت پروتز سینه به احتمال زیاد می‌توانید به نوزادتان شیر بدهید. هرچند این امکان با نوع جراحی شما در ارتباط است، اما اکثر روش‌های جراحی پروتز سینه با شیردهی مادران سازگار است و برش ‌های ایجادشده زیر خط پایین سینه یا در زیر بغل، معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما گاهی برش هلالی دور نوک سینه، خطر بروز مشکل در شیردهی را افزایش می‌دهد. تا زمانی که شیردهی را شروع نکنید، مشخص نمی‌‌شود که سطح تولید شیر شما دقیقاً به چه میزان تحت تأثیر عمل پروتز سینه قرار گرفته است. اگر پس از جراحی و گذشت زمان، هنوز نوک سینه‌های شما به لمس حساسیت دارند و بی‌‌حس نشده‌اند، شانس خیلی بیشتری برای تولید تمام شیر مورد نیاز کودک خود دارید. اگر شما تنها قادر به تولید بخشی از شیر مورد نیاز نوزاد هستید، ممکن است نوزادتان به شیر خشک به عنوان مکمل شیردهی احتیاج پیدا ‌کند.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

کدام برند پروتز سینه بهتر است؟

پروتز سینه مارک منتور یکی از باکیفیت ترین پروتزها می‌باشد که در کشور ما نیز وجود داشته و می‌توان با استفاده کردن از این پروتز نتیجه‌ی عمل مطلوبی را انتظار داشت. پروتز سینه مارک منتور از باکیفیت‌ترین مواد سیلیکونی تهیه شده است. به شکلی که پروتزهای سینه آب نمکی آن نیز دارای کیفیت بالایی می‌باشند. می‌توان گفت جنس پروتز سینه مارک منتور، یکی از بهترین و البته مرغوب‌ترین پروتزها است که توسط پزشکان ماهر و باسابقه در حوزه جراحی سینه به کاربر می‌رود.

همچنین می توانید جهت آشنایی با خدمات کلینیک دکتر نجف بیگی از وبسایت drnajafbeigi.com بازدید کنید.

در ادامه برخی از سوالات مربوط به انواع پروتز سینه که توسط مراجعه کنندگان ما پرسیده می شوند بخوانید:

بهترین پروتزها حتما باید تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را داشته باشند. برندهای آمریکایی مانند منتور و موتیوا و برند آلمانی پلی تک جز بهترین مارک های پروتز می باشند.

پروتز های سینه جدید از جنس سیلیکون هستند و روکش آن از موادی است که در طولانی مدت عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کنند.

خیر، سایز پروتز سینه با توجه به اندازه ریشه سینه شخص انتخاب می شود و حتما باید با پهنای شانه و اندام فرد تناسب داشته باشد.

خیر، امروزه با پیشرفت تکنولوژی پروتز هایی به بازار آمده اند که دائمی هستند و تا پایان عمرنیازی به تعویض ندارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. مهتاب می گوید

  چجوری بفمیم که چه پروتزی بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز پروتز بسته به اندام و ریشه سینه هر فرد انتخاب می شود. و حتما باید توسط چراح معاینه شوید تا سایز مناسب برای شما انتخاب شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. ناشناس می گوید

  سلام خود دکتر‌چه نوع‌پروتزی رو ترجیح میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   پروتز های سینه جدید از جنس سیلیکون هستند و روکش آن از موادی است که در طولانی مدت عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کنند.
   بهترین پروتزها حتما باید تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را داشته باشند.
   سایز پروتز سینه با توجه به اندازه ریشه سینه شخص انتخاب می شود و حتما باید با پهنای شانه و اندام فرد تناسب داشته باشد و تا پایان عمرنیازی به تعویض ندارند.

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید