انواع پروتز سینه و معرفی کامل جدیدترین آن‌ها

همه چیز درباره انواع پروتز سینه

7,455

انواع پروتز سینه کدام ها هستند؟

داشتن سینه‌هایی با فرمی زیبا و اندازه‌ای مناسب برای بانوان یک ارزش محسوب می‌شود. در صورتی‌که فردی از اندازه سینه‌های خود راضی نباشد، ممکن است مشکلاتی برای وی به وجود بیاید.

معمولا بانوانی که از سایز سینه‌های خود راضی نیستند، احساس کمبود اعتماد به نفس داشته و در صورت مقایسه خود با دیگران، احساس شرم و سرخوردگی می‌کنند.

جراحی‌های زیبایی سینه، روشی است که تکنولوژی و پیشرفت علم برای این دسته از بانوان به ارمغان آورده است. انواع جراحی‌های سینه عبارتند از:

 • بزرگ کردن سینه با پروتز
 • کم کردن و کوچک کردن سایز سینه
 • ماستوپکسی و یا لیفت سینه
 • تزریق ژل در سینه
 • تزریق چربی در سینه
 • بازسازی سینه

 در بین این جراحی‌های فوق، جراحی به وسیله انواع پروتز سینه محبوبیت ویژه‌ای بین بانوان پیدا کرده است. کاشت انواع پروتز سینه به روشی رایج و محبوب برای تغییر در شکل و ظاهر سینه بانوان تبدیل شده است که هر ساله به تعداد افرادی که برای انجام این جراحی به پزشک و متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک مراجعه می‌کنند، رو به افزایش است. همچنین، کاشت انواع پروتز سینه بعد از سرطان نیز امکان‌پذیر است. همین موضوع می‌تواند به بازگشت روحیه بیماران مبتلا به سرطان نیز کمک شایانی بکند.

انواع پروتز سینه در مارک‌ها و برندهای مختلف تولید می‌شوند. در این بین برخی از برندها همچون پروتز سینه مارک منتور بیشتر جای خود را در بازار باز کرده است که در ادامه، در این باره توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

انواع پروتز سینه کنار لوازم پزشکی

انواع پروتز سینه

بسته به نوع جراحی و نیز شرایط بیمار، پزشک جراح می‌تواند از بین انواع پروتز سینه یک مدل را انتخاب کند. در حال حاضر، انواع پروتز سینه را برحسب برجستگی به سه دسته تقسیم می‌کنند که عبارتند از:

 • پروتز با برجستگی کم یا Low Profile
 • پروتز با برجستگی زیاد یا High Profile
 • پروتز با برجستگی خیلی زیاد Ultra-High Profile

ممکن است بسته به خواست بیمار و یا صلاحدید پزشک، هر کدام از پروتزهای دسته‌بندی‌شده‌ی فوق، استفاده شوند. برای نمونه،  ممکن است پروتز سینه بعد از سرطان و طی کردن روندهای درمانی استفاده شود و یا یکی از انواع پروتز سینه جهت زیبایی، قطعا برای استفاده جهت بازسازی و زیبایی مطرح گردد.

از جنبه جنس و متریال استفاده‌شده برای تولید پروتز، می‌توان دسته‌بندی زیر را تعریف کرد:

پروتز آب نمکی

پروتز آب نمکی یکی از انواع پروتز سینه است که گرد بوده و با محلول آب‌نمک (سالین) پر شده است. در صورت پارگی این نوع پروتز، مایع درون آن خارج می‌شود و جذب بدن می‌شود؛ اما برای بدن مشکلی ایجاد نمی‌کند. استفاده از این نوع پروتز برای جوانان زیر ۱۸ سال توسط پزشکان ممنوع اعلام شده است. پروتز سینه مارک منتور آب نمکی یکی از معروف‌ترین برندهای ارائه‌دهنده این نوع پروتز است. استفاده از هر نوع پروتزی مزایا و معایبی دارد.

از مزایای استفاده از پروتز آب نمکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای جای‌گذاری به برش کمتری نیاز دارد؛
 • نسبت به انواع دیگر، به برش کمتری نیاز دارد؛
 • پس از جای‌گذاری نیاز کمتری به بازدید دوره‌ای توسط پزشک دارد.

همچنین، از معایب پروتز سینه آب نمکی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • لمس غیر واقعی داشته و حالت طبیعی سینه را ندارند؛
 • احتمال خالی شدن خود به خود وجود دارد؛
 • ممکن است بر بافت سینه تاثیر بگذارد.

پروتز سیلیکونی

یکی دیگر از انواع پروتز سینه، پروتز سیلیکونی است. شکل پروتز سیلیکونی هم مانند پروتز آب نمکی گرد می‌باشد، اما درون آن را با ژل چسبنده‌ پر کرده‌اند و شکل زیباتر و طبیعی‌تری دارد. در صورتی‌ که پروتز سیلیکونی پاره شود، محتویات آن جذب بدن نشده و ممکن است مشکلاتی را برای بیمار ایجاد کند. افرادی که سن آن‌ها کمتر از ۲۲ سال است، بهتر است از این نوع پروتز استفاده نکنند. از این پروتز سینه بعد از سرطان می‌توان برای بهبود شکل ظاهری سینه‌ها استفاده کرد.

از مزایای پروتز سیلیکونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لمس طبیعی هم جنس با بافت سینه
 • کاهش ریسک خالی شدن ناگهانی

همچنین، از معایب روش پروتز سیلیکونی می‌توان به مواردی که در زیر آمده است، اشاره کرد:

 • نسبت به پروتزهای دیگر هزینه بیشتری دارند؛
 • نیاز است تا در طول دوره زندگی چند باری توسط پزشک معاینه شوند؛

برای کاشت این نوع پروتز نیاز است تا برش‌های بیشتری بر روی بدن ایجاد شود.

انواع پروتز سینه

از چه مارکی برای پروتز سینه استتفاده کنیم؟

پروتز سینه مارک منتور

با توجه به اینکه پروتز سینه یکی از جراحی هایی است که خانم های بسیاری متقاضی بر انجام این جراحی هستند از این رو با سوالات متفاوتی رو به رو هستند که یکی از این سوالات مارک پروتزی می باشد که استفاده می شود .

امروزه پیشرفت های قابل توجهی در زمینه پزشکی شده است و تقریبا می توان گفت هر مشکلی را در کوتاه ترین زمان برطرف کرد.

لازم است تا قبل از عمل پروتز سینه از  جنس پروتز انتخاب شده اطمینان حاصل کنید که از کیفیت خوبی بر خوردار باشد.

متاسفانه برخی از افراد به دلیل هزینه پایین ؛ پروتز های نا مرغوب را انتخاب می کنند . در هنگام  پروتز سینه نباید قیمت ملاک باشد زیرا نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد .

علاوه بر بیمار، پروتز مناسب می تواند در نتیجه ی عملکرد پزشک نیز تاثیر گذاشته وسبب رضایت مندی بیمار از نتیجه جراحی شود از این رو پزشکان نیز سعی بر استفاده از پروتزها با بهترین مارک می باشند از این رو در این مقاله سعی شده است که بهترین مارک های پروتز سینه معرفی شود تا افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند با آگاهی و شناخت لازم تصمیم بگیرند.

پروتز سینه مارک منتور ، یکی از با کیفیت ترین پروتز ها می باشد که در کشور ما نیز وجود داشته و می توان با استفاده کردن از این پروتز نتیجه ی عمل مطلوبی را داشت.

این پروتز از با کیفیت ترین مواد سیلیکونی تهیه شده است حتی پروتزهای سینه آب نمکی آن نیز دارای کیفیت بالایی می باشد.

این پروتز ساخت کشور آمریکا است که این شرکت با توجه بر نیازهای مشتریان که براساس ترجیح های شخصی، آناتومی بدن، بیماری و … است گزینه های متنوعی را ارائه کرده اند، که این تنوع یکی از دلایل محبوبیت این محصول در میان بانوان بوده است.و اولین پیشنهاد ما پروتز سینه مارک منتور  به کسانی است که مایل به استفاده از پروتز سینه برای موارد درمانی و زیبایی می باشند.

می توان گفت جنس پروتز سینه مارک منتور ، یکی از بهترین و البته مرغوب ترین پروتز ها می باشد که کاربرد دارد . پروتز سینه مارک منتور  از  با کیفیت ترین مواد سیلیکونی ساخته شده است که تمام افراد بعد از عمل پروتز سینه با این جنس رضایت کامل از جراحی داشته اند .

دکتر آرش نجف بیگی به بیشتر افراد که برای پروتز سینه به ایشان مراجعه می کنند استفاده از جنس مرغوب را توصیه می کنند ، پروتز سینه مارک منتور در دسته موارد پیشنهادی می باشد .

پروتز سینه مارک پلی تک :

پروتز سینه مارک پلی تک با استاندارد های با کیفیت و انواع محصول منحصر به فرد ترکیب می ‌کند. ایمپلنت های پستان به عنوان وسایل پزشکی کلاس سوم طبقه ‌بندی می‌ شوند  بنابراین در بین محصولات کنترل ‌شده قرار گرفته اند .

برای مطابقت با استاندارد های بالا، کاشت پروتز سینه مارک پلی تک را به طور انحصاری در آلمان تولید می شود.

هر ایمپلنت های پستان قبل از اینکه به بازار عرضه شود، تحت یک بررسی کامل قرار می ‌گیرد.

زمانی که بیماران و جراحان آن‌ها ایمپلنت های پستان را انتخاب می ‌کنند که مناسب با نیاز های آن ها باشد، می ‌توانند به داشتن یک محصول سازگار با بدن بدون در نظر گرفتن شکل، اندازه یا سطح انتخاب شده اطمینان  حاصل شود .

شرکت تولید کننده پروتز سینه مارک پلی تک در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد. امروزه این شرکت یکی از بزرگ ‌ترین تولید کنندگان پروتز سینه در بازار اروپا است.

پورتفولیوی آن‌ ها از دستگاه‌ های پزشکی برتر شامل بیش از ۱۵۰۰ تغییر از ایمپلنت های پستان برای زنان، ایمپلانت های بافت نرم برای مردان و همچنین ایمپلنت های عضله و عضله سرینی هستند.

پروتز سینه مارک پلی تک با ایمپلنت های سفارشی، بسط دهنده بافت، محصولات therapy، و ابزارهایی برای liposuction و تجمع رنگ، ساخته شده است .

پروتز سینه مارک ناگور:

پروتز سینه مارک ناگور با یک عمر ضمانت تولید شده است، پروتز سینه مارک ناگور در قالب‌ های سیلیکون و آناتومی (teardrop) داده می شود.

پروتز سینه مارک ناگور یک تولی ویژه ای است و همواره به بالاترین استاندارد تبدیل شده‌است.

در حقیقت، ما یکی از پایین ‌ترین نرخ‌ های گسیختگی در بازار را داریم، به علاوه افراد با استفاده از ضمانت آسایش پروتز سینه مارک ناگور مورد حمایت قرار می گیرند .

مارک پروتز سینه

کاندیدای مناسب برای عمل پروتز سینه

کسی که قصد انجام عمل پروتز سینه دارد، باید انتظارات واقع بینانه‌ای از نتیجه جراحی داشته باشد. افرادی که قصد انجام عمل پروتز دارند، باید توصیه‌های پزشک قبل و بعد از انجام عمل را انجام دهند تا نتیجه عمل آنان رضایت‌ بخش باشد و دوره نقاهت هم در زمان کمتری سپری شود. این عمل، به خانم‌های سیگاری توصیه نمی‌شود؛ چرا که پوست آنان در اثر سیگار کشیدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست‌ داده است.

همچنین شما می توانید همزمان با پروتز سینه، لیفت سینه را هم انجام دهید. به عمل همزمان لیفت و پروتز سینه، پروتزپکسی می گویند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این عمل می توانید مقاله ی “لیفت و پروتز سینه” را  در سایت دکتر نجف بیگی بخوانید.

اقدامات لازم پیش از جراحی سینه

بیمار باید قبل از انجام عمل پروتز، پزشک را در جریان سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود بگذارد؛ به این دلیل که ممکن است دارویی که بیمار مصرف می‌کند، بر روند بهبودی پس از عمل پروتز سینه تأثیر بدی بگذارد. گاهی ممکن است پزشک به بیمار توصیه کند که مصرف برخی از این داروها را موقتاً متوقف کند. بیمار باید مصرف آسپرین، فرآورده‌های آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی را ۱۰ روز قبل از عمل پروتز متوقف کند. پزشک قبل از عمل پروتز سینه شرایط جسمی بیمار را با دقت بررسی کرده و با ارزیابی بدن او ماموگرافی و آزمایش‌های لازم را برای او تجویز می‌کند.

مشاوره بیمار با جراح پروتز سینه قبل از عمل

قبل از عمل پروتز، بیمار و جراح جلسه مشاوره‌ای خواهند داشت و در این جلسه، پزشک در مورد نوع پروتز سینه (برای نمونه پروتز سینه مارک منتور یا هر برند معتبر دیگری)، نحوه انجام عمل پروتز سینه و نوع برش و… توضیحات قابل قبولی به بیمار خواهد داد و به سوالات و نگرانی‌های وی پاسخ می‌دهد.

برای جای‌گذاری پروتز درون سینه بیمار، برش‌هایی را در زیر بغل، هاله دور سینه (بافت اطراف نوک پستان) یا چین زیر سینه ایجاد می‌کنند. این برش ها به تشخیص جراح و براساس نوع سینه هر خانم متفاوت است؛ پس از ایجاد برش، پروتز از بالا یا پایین عضله دیواره قفسه سینه توسط جراح وارد سینه بیمار می‌شود و در مرحله بعد برش ایجادشده بخیه بسته می‌شود.

پروتز سینه مارک منتور

اقدامات پس از جراحی پروتز سینه توسط بیمار

بیمار باید بعد از انجام این عمل به‌ آرامی راه برود و کارهای سنگین انجام ندهد و تا ۱۰ روز اشیای سنگین بلند نکند. بعد از گذشت سه هفته بیمار می‌تواند نرمش‌های سبک‌ دست و پا و بعد از ۶ هفته هم تمرینات بازو و شانه و شنا را انجام دهد. بعد از یک هفته از انجام عمل هم می‌تواند رانندگی کرده و بعد از ۴ هفته فعالیت جنسی داشته باشد.

مراقبت از محل انجام عمل پروتز سینه

پس اتمام جراحی، محل انجام عمل را بانداژ می‌کنند و محل عمل شده باید تا دو هفته خشک بماند. پس از یک هفته از انجام عمل، پانسمان را باز کرده و جای عمل را تمیز و دوباره باندپیچی می‌کنند. برش‌هایی که روی سینه ایجاد می‌شود، کوچک و تقریباً  ۴ سانتی‌متر می‌باشد. روزهای اول عمل، محل زخم‌ها قرمز، ملتهب، برجسته بوده و با خارش همراه است و ممکن است بعد از عمل، حس بیمار در محل جراحی تغییر کند که با گذشت زمان این مشکل، رفع خواهد شد. برای کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت، می‌توان از لیزر و ماساژ روزانه استفاده کرد.

پروتز سینه

آیا بعد از کاشت پروتز سینه امکان بارداری و شیردادن به نوزاد هست؟

در صورت پروتز سینه به احتمال زیاد می‌توانید به نوزادتان شیر بدهید. هرچند این امکان با نوع جراحی شما در ارتباط است، اما اکثر روش‌های جراحی پروتز سینه با شیردهی مادران سازگار است و برش ‌های ایجادشده زیر خط پایین سینه یا در زیر بغل، معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما گاهی برش هلالی دور نوک سینه، خطر بروز مشکل در شیردهی را افزایش می‌دهد. تا زمانی که شیردهی را شروع نکنید، مشخص نمی‌‌شود که سطح تولید شیر شما دقیقاً به چه میزان تحت تأثیر عمل پروتز سینه قرار گرفته است. اگر پس از جراحی و گذشت زمان، هنوز نوک سینه‌های شما به لمس حساسیت دارند و بی‌‌حس نشده‌اند، شانس خیلی بیشتری برای تولید تمام شیر مورد نیاز کودک خود دارید. اگر شما تنها قادر به تولید بخشی از شیر مورد نیاز نوزاد هستید، ممکن است نوزادتان به شیر خشک به عنوان مکمل شیردهی احتیاج پیدا ‌کند.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

روش پروتز سینه

روش پروتز سینه به روند همراه با جراحی اطلاق می ‌شود که با هدف افزایش حجم سینه و یا ایجاد تغییر در شکل، اندازه و یا بافت سینه انجام می‌ شود.

در حین روش پروتز سینه ، جراح سیلیکون، سلاین و یا دیگر ایمپلنت‌ های ممکن را در زیر عضلات سینه و یا بافت سینه قرار می ‌دهد.

گفتنی است این ایمپلنت‌ ها بسته به جنس و کیفیت به طور میانگین از ۷ تا ۱۲ سال عمر می ‌کنند.

با انجام پروتز سینه ، می‌ توان به این نتایج دست پیدا کرد:

 • بزرگ کردن حجم سینه‌هایی که به صورت طبیعی کوچک است.
 • بازیافتن شکل اولیه سینه پس از حاملگی، کاهش وزن و یا شیر دادن به نوزاد
 • بازیافتن تقارن سینه زمانی که بر اثر گذشت زمان یا یک اتفاق سینه شکل متقارن خود را از دست می ‌دهد.
 • بازیابی شکل اولیه سینه پس از جراحی

توجه داشته باشید که به طور کلی عمل‌ های جراحی پلاستیک به دو دسته ‌ی کلی عمل ‌های بازیابی و عمل ‌های زیبایی تقسیم می‌ شود.

جراحی بازیابی و بازسازی سینه که عموما پس از سرطان سینه انجام می ‌شود در دسته ‌ی اول قرار می ‌گیرد، اما جراحی افزایش حجم سینه جزء جراحی‌ های پلاستیک با هدف زیبایی قرار می‌گ یرد.

روش پروتز سینه ، نقش بسزایی در بالا بردن اعتماد به نفس افراد داشته است و همچنین احساس آن ‌ها را نسبت به جاذبه ‌ی زنانه شان بهبود بخشیده است.

پروتز سینه از چه ساخته شده است؟

ایمپلنت سینه نوعی پروتز پزشکی است که با هدف افزایش حجم و یا بازیابی شکل درون بافت سینه قرار می ‌گیرد.

پروتز سینه به طور معمول از ۳ جنس کلی تشکیل شده است:

۱. سلاین یا نمکی:

این ایمپلنت با محلول آب مقطر و نمک پر شده است و محلول آب نمک درون پوششی سیلیکونی نگه داری می‌ شود. قابل توجه است که این نوع ایمپلنت قابلیت پر شدن با حجم‌ های متفاوتی از محلول را داراست که سفتی و شکل سینه را تغییر می‌ دهد.

توجه داشته باشید که در صورت نشت محلول از داخل پوشش سیلیکونی، جای نگرانی نیست و محلول توسط بدن جذب و دفع می ‌شود.

۲. ایمپلنت سیلیکونی پر شده با ژل

پوششی سیلیکونی که با نوعی ژل سیلیکونی پر شده است. در این نوع خاص از ایمپلنت در صورت پارگی پوشش هم این شانس وجود دارد که ژل درون پوشش باقی بماند.

قابل توجه است که بیمارانی که برای عمل پروتز سینه از این نوع ایمپلنت استفاده می ‌کنند نیاز به بررسی بعد از عمل بیشتری دارند. نیاز است وضعیت این نوع ایمپلنت پس از کارگذاشته شدن توسط ام آر آی و اولترا ساند چک شود.

۳. ایمپلنت کامپوزیتی جایگزین

سومین نوع پروتز سینه که موارد استفاده کمتری دارد ممکن است با رشته‌ های پلی پروپیلن، روغن سویا یا مواد دیگر پر شود.

انوع پروتز سینه سیلیکونی و اب نمکی

انواع پروتز سینه از نظر شکل:

۱. ایمپلنت گرد (Round):

 • مناسب برای افرادی که خواهان سینه‌ هایی برجسته‌ تر از حد نرمال هستند.
 • مناسب برای افرادی با سینه ‌هایی با پوشش بافت نرم خوب و شکل اولیه بی اشکال
 • مناسب برای جراحی‌ های اصلاحی

۲. ایمپلنت قطره اشکی (Teardrop):

 • مناسب افرادی که نمای طبیعی می ‌خواهند و بافت پستان آن‌ ها خیلی کم است یا اصلا بافت پستان ندارند.
 • مناسب افرادی با سینه‌ های تخت و بدون شکل یا افرادی که پوشش بافت نرم آن ‌ها خیلی کم می ‌باشد.
 • مناسب کسانی که دچار افتادگی یا دفورمیتی سینه شده اند.
 • مناسب برای افراد با سینه‌ های نامتقارن.

انتخاب جراح برای پروتز سینه :

توجه داشته باشید هرچند که عمل پروتز سینه جزء عمل‌ های زیبایی محسوب می ‌شود، اما در هر صورت یک جراحی است.

هرگز بدن خود را به شخصی که ادعای تجربه و مهارت می ‌کند نسپارید، هرچند که افراد زیادی او را تائید کنند. از آنجایی که نتیجه این نوع عمل ‌ها رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس و احساس زیبایی فرد دارد، پیش از انتخاب پزشک حسابی تحقیق کنید.

روش پروتز سینه :

در نظر داشته باشید که  پروتز سینه با هدف افزایش حجم، به هر حال نوعی جراحیست. پس لازم است پیش از اتخاذ تصمیم قطعی به خوبی جوانب امر را سنجیده باشید.

قبل از عمل جراحی عموما جراح با مشورت بیمار سایز پروتز را انتخاب می‌ کند. هرچند تا حد زیادی این سایز به شرایط بدنی بیمار بستگی دارد، اما با این حال نظر بیمار می ‌تواند تا حدی موجب تغییر اندازه‌ی پروتز شود.

نکته‌ی دیگر درباره‌ ی جراحی این که روش پروتز سینه هم در شرایط بیهوشی کامل و خواب بودن بیمار حین عمل و هم با بیهوشی موضعی و هوشیاری بیمار قابل انجام است.

همچنین می توانید همزمان با پروتز سینه، لیفت سینه را انجام دهید.

انتخاب نوع برش در پروتز سینه :

در جراحی‌ های زیبایی با توجه به اینکه عموما محل جراحی در معرض دید دیگران یا خود فرد است، محل و مقدار برش اهمیت پیدا می ‌کند.

در روش پروتز سینه نیز با توجه به اینکه رد برش می ‌تواند اعتماد به نفس بیمار را کاهش دهد، جراح تمام تلاشش را می‌ کند تا بعد از گذشت چند هفته ردی از برش باقی نماند.

همه ‌ی انواع مختلف برش ‌های ذکر شده در زیر امکان پذیر است:

 • برش روی خط زیر سینه (اینفرامامری) که برش زیر سینه انجام می ‌شود.
 • برش سمت دست (ترنسکسیلاری) که برش در ناحیه ‌ی زیربغل انجام می‌ شود.
 • برش در ناحیه‌ی نوک سینه (پریارئولار)

توجه داشته باشید که انتخاب نوع برش برای وارد کردن پروتز به موارد زیادی بستگی دارد. از این موارد می ‌توان به آناتومی بدن بیمار، حجم و بزرگی پروتز سینه ، جنس پروتز و البته مشورت جراح با بیمار و نظر شخصی بیمار اشاره کرد.

وارد کردن و جایگذاری پروتز سینه :

توجه داشته باشید که ابتدا پروتز انتخاب شده درون یک پاکت مخصوص قرار داده می‌ شود. این پاکت حتی در صورت نشت محلول هم جلوی وارد شدن به بدن را می ‌گیرد.

در مرحله‌ ی بعدی و وارد کردن پاکت حاوی پروتز به داخل بدن دو شیوه‌ی کلی و رایج وجود دارد:

جایگذاری زیرماهیچه ای: در این روش پروتز زیر ماهیچه ‌ی سینه یا پکتورال قرار می ‌گیرد. از خصوصیات این روش می ‌توان به دوران ریکاوری و بهبودی طولانی‌ تر و درد بیشتر در حین جراحی اشاره کرد.

جایگذاری زیر پستان یا زیر غدد لنفاوی: در این روش ایمپلنت زیر بافت سینه و بالای ماهیچه‌ی پکتورال یا همان ماهیچه ‌ی سینه قرار می ‌گیرد.

مسدود کردن برش:

پس از پایان کار عموما جراح برش ایجاد شده را با بخیه زدن بافت سینه مسدود می ‌کند. بخیه، چسب مخصوص پوست و برچسب جراحی بریدگی را بسته نگه می ‌دارند.

برای دریافت مشاوره  و انتخاب بهترین روش ، متناسب با نیازتان، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

کدام برند پروتز سینه بهتر است؟

پروتز سینه مارک منتور یکی از باکیفیت ترین پروتزها می‌باشد که در کشور ما نیز وجود داشته و می‌توان با استفاده کردن از این پروتز نتیجه‌ی عمل مطلوبی را انتظار داشت. پروتز سینه مارک منتور از باکیفیت‌ترین مواد سیلیکونی تهیه شده است. به شکلی که پروتزهای سینه آب نمکی آن نیز دارای کیفیت بالایی می‌باشند. می‌توان گفت جنس پروتز سینه مارک منتور، یکی از بهترین و البته مرغوب‌ترین پروتزها است که توسط پزشکان ماهر و باسابقه در حوزه جراحی سینه به کاربر می‌رود.

در ادامه برخی از سوالات مربوط به انواع پروتز سینه که توسط مراجعه کنندگان ما پرسیده می شوند بخوانید:

بهترین پروتزها حتما باید تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را داشته باشند. برندهای آمریکایی مانند منتور و موتیوا و برند آلمانی پلی تک جز بهترین مارک های پروتز می باشند.

پروتز های سینه جدید از جنس سیلیکون هستند و روکش آن از موادی است که در طولانی مدت عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کنند.

خیر، سایز پروتز سینه با توجه به اندازه ریشه سینه شخص انتخاب می شود و حتما باید با پهنای شانه و اندام فرد تناسب داشته باشد.

خیر، امروزه با پیشرفت تکنولوژی پروتز هایی به بازار آمده اند که دائمی هستند و تا پایان عمرنیازی به تعویض ندارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
25 نظرات
 1. مهتاب می گوید

  چجوری بفمیم که چه پروتزی بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز پروتز بسته به اندام و ریشه سینه هر فرد انتخاب می شود. و حتما باید توسط چراح معاینه شوید تا سایز مناسب برای شما انتخاب شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. ناشناس می گوید

  سلام خود دکتر‌چه نوع‌پروتزی رو ترجیح میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   پروتز های سینه جدید از جنس سیلیکون هستند و روکش آن از موادی است که در طولانی مدت عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کنند.
   بهترین پروتزها حتما باید تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را داشته باشند.
   سایز پروتز سینه با توجه به اندازه ریشه سینه شخص انتخاب می شود و حتما باید با پهنای شانه و اندام فرد تناسب داشته باشد و تا پایان عمرنیازی به تعویض ندارند.

 3. ناشناس می گوید

  راسته که میگن پروتز توی هواپیما می ترکه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- امروزه پروتز هایی که استفاده میشود از جنس سیلیکون هستندو برای مدت طولانی بدون هیچ عارضعه ای در بدن فرد باقی می مانند.

 4. 555555 می گوید

  این پروتز سینه ی منتوری که فرمودید ، هزینش از بقیه انواع پروتز سینه بالاتره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز های قدیمی ۱۰ ساله بودن و بعد از ۱۰ سال باید تعویض می شدند ولی امروزه پروتز ها دائمی هستند و تا پایان عمر باقی می مانند.
   پروتز منتور آمریکایی است و برای قیمت می توانید با نمایندگی منتور در ایران تماس حاصل نمایید.

 5. نازنین می گوید

  جدیدترین نوع پروتز سینه الان کدومه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز های سینه موجود در بازار انواع گرد و اشکی دارند و جدیدترین نوع آنها انواع سیلیکونی آنها هستند.

 6. ناشناس می گوید

  باسلام. لطفا هزینه پرتز سینه رو بفرمایید و اگه پرتز خودمون تهیه کنیم هزینه جراحی چقدر میشه؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز پروتز را ما به شما معرفی میکنیم و خودتان پروتز را تهیه میکنید. دکتر فقط هزینه اتاق عمل و دستمزد را از شما دریافت می کنند.
   برای اطلاع از هزینه ها می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. شقایق می گوید

  الان بهترین پروتز سینه توی بازار کدوم مارکه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   بهترین پروتزها حتما باید تاییدیه وزارت بهداشت و درمان را داشته باشند. برندهای آمریکایی مانند منتور و موتیوا و برند آلمانی پلی تک جز بهترین مارک های پروتز می باشند.

 8. نازی می گوید

  بعد از گذاشتن پروتز اگه بارداری وشیر دهی داشته باشیم دوباره بد فرم میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با گذشت زمان مخصوصا بارداری و شیردهی سینه ها افتادگی پیدا می کنند ولی اگر پروتز در جای درستی قرار بگیرد این افتادگی کمتر نشان داده می شود.

 9. یه بنده خدا می گوید

  سلام خسته نباشیدعمل سینه ایارده ی سنی داره؟واینکه راسته که میگن بعدعمل نوک سینه هیچ حسی نداره ونمیتونی شیربدی؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با قرار دادن پروتز سینه مشکلی از لحاظ شیردهی یا حس سینه ها پیش نمی آید.

 10. Maryam می گوید

  دکترغیرازمنتور موتیوا وپلی تگ بقیه مارک ها خوب نیستند،مارک اوریون خوب هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مارک اوریون جز برندهایی است که در ایران استفاده می شود ولی لزوما تمام برندهایی که استفاده می شوند مناسب نیستند.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. ماهان پوست می گوید

  سلام و عرض ادب بسیار مقاله پربار و کاملی بود خیلی ممنونیم ازتون آقای دکتر پاسخ سوالاتی که بیماران از ما به عنوان نماینده انحصاری فروش پروتزهای پلی تک در سایت mahanpoost.ir میپرسند رو پاسخ داده بودید.

  سپاس

 12. سمیراقربانی می گوید

  سلام وقت بخیر ،فرق برند منتور و پلی تک این هست که پلی تک باید بعد ۱۰سال عوض بشه اما منتور نه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. امروزه تمام پروتز ها لایف تایم هستند و تفاوت برندهای مختلف در کمپانی و کشورهای مختلف سازنده آن ها است.

 13. ناشناس می گوید

  سلام من بعد ازبارداری وشیر دهی فرم سینه ام شل وانگار خالیه خیلی تاثیر منفی گذاشته،چه نوع پروتزی برای من پیشنهاد میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان تشخیص داد چه نوع پروتزی برای شما مناسب است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید