لیپوماتیک زانو؛ بهترین روش از بین بردن چربی زانو

162

یکی از نقاط بدن که در آن چربی‌های سرسخت و موضی تجمع می‌کند، قسمت داخلی زانو است. چربی‌های زائد در ناحیه زانو باعث می‌شود کاسه زانو ضخیم‌تر و درشت‌تر به نظر برسد و تناسب اندام شما دچار مشکل شود. این چربی‌ها امروزه با روش‌های جراحی زیبایی قابل حذف هستند. یکی از روش‌هایی که برای حذف این چربی‌ها به کار می‌رود لیپوماتیک زانو است که در چند سال گذشته طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

چربی‌های اضافه در ناحیه زانو حتی در راه رفتن شما نیز تاثیر خواهد گذاشت و امکان آزادی عمل را از پاهای شما می‌گیرد. با انجام عمل لیپوماتیک شما می‌توانید این چربی‌ها را حذف و ساختار زیبا و منظمی به واهای خود بدهید. در این مقاله به بررسی بیشتر این جراحی و مزایا و معایب آن می‌پردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا می شویم:

منظور از چربی زائد زانو چیست؟

ناحیه زانو در نقطه تلاقی استخوان ران و ساق پا قرار دارد. ناحیه زانو در واقع نقطه مرکزی پاها است که نقش مهمی در تعادل ایستادن و راه رفتن ما دارد. در کنار استخوان‌های ران و ساق پا، قسمت‌هایی بیرون زده از جمله ماهیچه‌ها وجود دارد. به همین دلیل طبیعی است که دور زانو محدب به نظر برسد. اما اگر ضخامت بافت اطراف زانو از ۲.۵ تا ۳ سانتی‌متر بیشتر شود، زیبایی زانو تحت تاثیر قرار می‌گیرد. چربی خصوصا در ناحیه داخلی زانو باعث می‌شود که ساق پا ضخیم‌تر و کوتاه تر از آنچه هست به نظر برسد.

در سال‌های اخیر تقاضا برای جراحی زیبایی زانو به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. دلایل اجتماعی مختلفی برای این افزایش زیبایی زانو وجود دارد. رایج شدن شلوار چسبان و شلوار جین با زانوهای پاره، جوراب‌هایی که زانو را برجسته می‌کند، کفش‌ها و چکمه‌هایی که توجه به پاها را افزایش می‌دهد از جمله دلایلی است ک باعث افزایش اقبال به این روش‌های جراحی شده است. بعضی از این چربی‌ها حتی با ورزش نیز از بین نمی‌رود به همین دلیل پزشکان در چنین مواردی توصیه می‌کنند که از عمل جراحی لیپوماتیک زانو استفاده شود.

هدف عمل زیبایی زانو کاهش چربی اضافی انباشته شده در ناحیه اطراف کاسه زانو است. چربی اضافی اطراف زانو زیبایی پاها را از باسن تا مچ کاهش می‌دهد. همچنین چربی اضافی در ناحیه داخلی زانو باعث می‌شود که تقارن دو پا تحت تاثیر قرار گیرد.

هدف عمل زیبایی زانو

مطالعه مقاله آیا لیپوماتیک بدون بیهوشی ممکن است؟ را پیشنهاد می کنیم.

عمل جراحی لیپوماتیک زانو چیست؟

لیپوماتیک یکی از مناسب‌ترین و ساده‌ترین روش‌های جراحی برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده در ناحیه زانو است. در این روش یک کانول (لوله) به قطر دو میلی‌متر زیر پوست قرار داده شده و به کمک ارتعاش چربی‌ها به مایع تبدیل می‌شوند و سپس به بیرون کشیده می‌شوند. در صورتی که این روش توسط یک پزشک مجرب انجام شود، هیچ جای زخم و تغییر شکلی باقی نخواهد ماند. این عمل با بی‌حسی موضعی در ناحیه زانو انجام می‌شود و درد قابل توجهی ندارد. میزان چربی برداشت شده در این عمل پس از معاینه و با هدف ایجاد هماهنگی بین ناحیه ساق، زانو و ران مشخص می‌شود.

درمان و مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک زانو

انجام لیپوماتیک در ناحیه زانو تقریبا ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد. قبل از عمل، پزشک تعیین می‌کند که چه مقدار چربی باید برداشته شود. از آنجایی که معمولا چربی‌های این ناحیه حجم زیادی ندارند این عمل را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد. این عمل با همگام‌سازی قسمت داخلی زانو با سایر بخش‌های پا جذابیت آن را افزایش می‌دهد. پس از عمل، بیمار به راحتی می‌تواند به خانه برود و روند بهبودی را در روال عادی زندگی خود ادامه دهد.

در این باره بخوانید  بهترین دکتر جراح زیبایی شکم در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

پس از لیپوماتیک نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست، شما می‌توانید در همان روز مرخص شوید.

بعد از سه روز اول باید به آرامی راه رفتن را شروع کنید و کم تحرک نباشید. پوشیدن جوراب‌های فشرده به مدت چهار هفته توصیه می‌شود. تورم و کبودی بعد از لیپوماتیک زانو طبیعی است و در سه روز اول نباید زانوی خود را با آب تماس دهید.

بیمار باید پانسمان زانو را به طور منظم تعویض کند و ناحیه را در برابر خطر عفونت استریل نگه دارد. در دو هفته اول باید از حرکاتی که توسط زانوها انجام می‌شود خودداری کرد، بسته به نظر پزشک باید برنامه ورزشی ایجاد کرد اما از تمرینات سنگین اجتناب کرد.

درمان و مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک زانو

اسلیو معده بهتر است یا لیپوماتیک؟ برای پاسخ به سوال تان این مقاله را مطالعه نمایید.

چه کسی می‌تواند عمل لیپوماتیک زانو انجام دهد؟

برای اینکه زانوهای طبیعی‌تر و زیباتری داشته باشید، لازم است ابتدا از شر چربی‌های اضافی این ناحیه خلاص شوید. در بعضی موارد لازم است پس از برداشتن چربی کشش پوست آن نیز انجام شود. اما اگر بعد از عمل زانو افتادگی در پوست وجود نداشته باشد، نیازی به کشش نیست. پس از انجام لیپوماتیک، امکان بازگشت سریع به زندگی عادی وجود دارد. در صورت نیاز به کشش پوست زانو دوره نقاهت کمی طولانی‌تر است.

همه افراد بالغ می‌توانند این عمل را انجام دهند اما افراد بالاتر از ۶۰ سال بهتر است این عمل را انجام ندهند. افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مثل بیماری‌های قلبی و ریوی نیز نباید این عمل را انجام دهند.

لیپوماتیک نباید با اهداف کاهش وزن انجام شود. این یک جراحی زیبایی است که با کاهش چربی برای اصلاح ظاهر پاها و بازسازی انحنای طبیعی زانو استفاده می‌شود. در واقع شما در این روش وزن کم نمی‌کنید بلکه سایز کم می‌کنید. هر چقدر که کیفیت پوست شما مناسب‌تر باشد نتایج این عمل طبیعی‌تر خواهد بود.

تاثیر لیپوماتیک بر ظاهر زانوها

پیشنهاد می شود مقاله آیا رفع سلولیت با لیپوماتیک ممکن است؟ را از دست ندهید.

نتایج لیپوماتیک زانو

نتیجه این عمل جراحی بعد از ۱۵ روزه دیده می‌شود و تا شش ماه نیز ادامه خواهد داشت. دریافت ماساژ توسط کارشناسان این کار می‌تواند به بهبود سریع‌تر شما کمک کند. این روش معمولا عوارض قابل توجهی ندارد، اما ممکن در صورتی که با همواری یا عفونت مواجه شدید حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض و خطرات لیپوماتیک زانو چیست؟

لیپوماتیک یک مداخله ملایم و غیرتهاجمی است که خطرات کمی دارد. عوارض جانبی احتمالی عبارتند از: کبودی، تورم، بی‌حسی موقت ناحیه تحت درمان یا حتی عدم تقارن نتایج.

یکی از مشکلات نادر اما خطرناک که ممکن است بعد از هر عمل جراحی به وجود بیاید آمبولی ریه است. آمبولی به معنای تشکیل لخته در خون و رسیدن آن به ریه است. در هنگام عمل لیپوماتیک این امکان وجود دارد که مقداری چربی وارد خون شود و به صورت لخته درآید و خطر آمبولی را افزایش دهد. به همین دلیل کسانی که مشکلات ریوی و قلبی دارند نباید این عمل را انجام دهند زیرا خطر آمبولی در این موارد ممکن است حتی به مرگ منجر شود.

در این باره بخوانید  علت و درمان فوری ناهمواری بعد از لیپوماتیک

برای جلوگیری از هرگونه خطر عوارض مربوط به لیپوماتیک و اطمینان از اینکه نتیجه مطابق انتظارات شما است، یک جراح مجرب انتخاب کنید و حتما به توصیه‌های بعد از عمل کنید.

زانوبندهای مخصوص لیپوماتیک

جمع‌بندی

تجمع چربی در هر نقطه از بدن می‌تواند باعث به هم خوردن تناسب اندام شما شود. این چربی‌ها می‌توانند در شکم، پهلو، باسن یا هر نقطه دیگری از شما تجمع پیدا کنند. با عمل لیپوماتیک می‌توان این چربی‌های موضعی را حذف کرد. یکی از نقاط بدن که می‌تواند دچار چربی‌های زائد شود زانوهای شما است. افزایش چربی در زانو باعث می‌شود که ساق پا کوتاه‌تر به نظر برسد و تناسب زیبایی بین ران و ساق ایجاد نشود. در سال‌های اخیر استفاده از عمل لیپوماتیک برای اصلاح ظاهر زانوها گسترش یافته است. این عمل ساده انجام می‌شود و با حذف چربی‌های زانو به افزایش جذابیت پاهای شما کمک می‌کند.

عمل لیپوماتیک زانو با بی‌حسی انجام می‌شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد. چند روز بعد از عمل پیاده‌روی را شروع کنید و داروهای پزشک را به دقت مصرف کنید. زانوبندهای مخصوص را در دوره‌های بهبودی بپوشید و از انجام فعالیت‌های سخت خودداری کنید. در این مقاله به شرح کامل انجام عمل لیپوماتیک برای زانوها پرداختیم و نتایج آن را بررسی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل‌های زیبایی می‌توانید سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

سوالات متداول برای عمل لیپوماتیک زانو

به طور کلی، لیپوماتیک با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اگر لیپوماتیک با روش دیگری ترکیب شود یا حجم چربی زیاد باشد ممکن است بیهوشی عمومی در نظر گرفته شود. برای زانو غالبا اینگونه نیست.

بله این نتایج معمولا به صورت دائمی در نظر گرفته می‌شوند. البته بعد از عمل نیز امکان تجمع چربی وجود دارد و لازم است که از رژیم غذایی پرکالری دوری کنید و ورزش منظم را در برنامه خود قرار دهید.

لیپوماتیک را می‌توان به تنهایی یا در کنار یک عمل جراحی زیبایی دیگر انجام داد. علاوه بر این روش عمل‌های جراحی دیگری مثل لیپوساکشن معمولی، لیپوساکشن ویزر و لیپولیز نیز می‌تواند برای کاهش چربی‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

در حین جراحی زیبایی زانو و پس از آن بیماران درد قابل توجهی احساس نمی‌کنند، زیرا در حین عمل از بی‌حسی استفاده می‌شود و به دلیل عدم ایجاد برش بعد از عمل نیز درد خاصی وجود ندارد. در صورتی که احساس درد داشتید می‌توانید از مسکن‌های خوراکی که پزشک شما تجویز می‌کند استفاده کنید.

اگر برای افزایش زیبایی زانو از عمل لیپوماتیک استفاده کنید، چند روز پس از عمل زانو امکان بازگشت به زندگی روزمره وجود دارد. چند روز استراحت و سپس استفاده از زانوبند فشاری کافی است. غذای مناسب بخورید و داروهای پزشک را به طور منظم مصرف کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید