هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی مساله مهمی در انجام جراحی بینی است و حتما باید بیمار قبل از جراحی ببیند که آیا می تواند از پس هزینه جراحی بینی  بربیاید یا نه و سپس دنبال پیدا کردن متخصص برای عمل بینی و غیره باشد .

 

هزینه جراحی بینی

 

بیماران باید این نکته را مد نظر داشته باشند که وقتی هزینه جراحی بینی یک جراح بالاست لزوما به این معنی نیست که کار او بی عیب و نقص است بلکه باید علاوه بر هزینه ، موارد دیگری را هم در انتخاب جراح بینی مد نظر قرار دهد همچنین رعایت این نکته هم ضروری است که نباید جراحی را به خاطر اینکه دستمزد کمتری می گیرد انتخاب کرد. چون در انتخاب جراح بینی خوب عوامل زیادی دخیل هستند.

 

 

 

 

هدف از جراحی بینی

افراد مختلف، جراحی بینی (رینوپلاستی یا راینوپلاستی) را با اهداف متفاوتی انجام می دهند .ممکن است فردی در تنفس مشکل داشته باشد و اقدام به حراحی کند .دیگری ممکن است بینی نازیبا و نامتناسبی داشته باشد و بخواهد با جراحی بینی به زیبایی چهره خود کمک کرد و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.برخی هم هستند که با اینکه بینی بی عیب و نقصی دارند اما باز هم راضی نیستند و می خواهند عمل کنند.

 

 

 

آیا هزینه جراحی بینی به عهده بیمه است؟

در عمل بینی که به منظور بهبود عملکرد بینی انجام می شود ،قسمتی از هزینه جراحی بینی یا تمام هزینه جراحی بینی، به عهده بیمه است . اما زمانی که عمل بینی با هدف زیبایی انجام شود، بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت نمی کند و باید تمام هزینه جراحی بینی توسط خود شخص بیمار پرداخت شود.

 

بیمه و هزینه جراحی بینی

از آنجا که هزینه جراحی بینی بالاست همه افراد نمی توانند از پس هزینه جراحی بینی بربیایند. هزینه جراحی بینی نوعی سرمایه گذاری در زندگی و آینده فرد محسوب می شود و به همین دلیل برای بیماران مهم است که با تمام عواملی که بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارند ،آشنا شوند و برای انجام عمل بینی از یک  جراح عالی و با تجربه (هر چند با هزینه جراحی بینی بالا) کمک بگیرند تا نتیجه عمل رضایت بخشی داشته باشند و مجبور نباشند اقدام به جراحی بینی ترمیمی کنند.

 

 

 

 

جراحی بینی قیمت

 برای اینکه از نتیجه عمل خود راضی باشید گاهی ممکن است نیاز باشد زمان زیادی را برای یافتن یک جراح خوب صرف کنید و سوابق پزشکی وی را ببینید و با بیمارانی که عمل کرده صحبت کنید و میزان رضایت آنان را از عمل جویا شوید .باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هر چه نجربه ، مهارت و تخصص یک جراح بینی بالاتر باشد به همان نسبت هزینه جراحی بینی هم بالاتر می رود.

 

 

 

بیهوشی و قیمت جراحی بینی

 در اتاق عمل ،قبل از جراحی بیمار را بیهوش می کنند تا او درد ناشی از جراحی را حس نکند .همچنین بیهوشی به جراح پلاستیک کمک می کند تا کارهایی  را که می خواهد روی بینی بیمار اعمال کند را به راحتی انجام دهد .در مدت زمانی که بیمار در بیهوشی به سر می برد ،پرستار هوش و متخصص بیهوشی ،بیهوشی بیمار ا تحت کنترل کی گیرند.

 

بیهوشی و هزینه جراحی بینی

 

 

متخصص بیهوشی در زمینه بیهوشی بیماران دوره ها و آموزش های لازم را گذرانده است و در کارش مهارت دارد تا بتواند بیهوشی بیمار را در طول جراحی کنترل نماید.انتخاب متخصص بیهوشی و پرستار هوش به انتخاب جراح صورت می گیرد .برخی از جراحان فقط از متخصص بیهوشی کمک می گیرند.

 

 

پیچیدگی عمل و هزینه ی جراحی بینی

 

عمل بینی پیچیدگی و سختی های خاص خودش را دارد .با پیچیده تر بودن جراحی بینی ،هزینه جراحی نیز بیشتر می شود.چون پیچیده بودن  عمل ،زمان و انژی زیادی از جراح می گیرد .به همین خاطر هزینه جراحی بینی نیز بیشتر می شود.علاوه بر اینجا گوشتی و استخوانی بودن بینی هم بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد.مثلا هزینه جراحی بینی گوشتی از هزینه جراحی بینی استخوانی بیشتر است.

همچنین گاهی نیاز است که جراح چندین عمل را به صورت همزمان روی بینی بیمار انجام دهد که همین مساله زیاد تر شدن هزینه جراحی بنی را در پی دارد.از عوامل دیگری که بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد اینست که گاهی در حین عمل ممکن است نیاز باشد برای تقویت بافت های  ضعیف غضروف ،هزینه جراحی بینی افزایش یابد .همچنین اگر پوست بینی خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشد و یا بینی گرفتگی و انحراف داشته باشد نیز هزینه جراحی بنی بالاتر می رود.

 

 

 

 

موقعیت جغرافیایی و هزینه جراحی بینی

 هزینه جراحی بینی و موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی جراحی نیز بر هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد .به همین دلیل هزینه جراحی بینی در مناطق مختلف و شهر های مختلف با یکدیگر متفاوت است.هزینه حراحی بینی که افراد باید در شهرهای بزرگ پرداخت کنند بسیار بیشتر از هزینه جراحی بینی است که افراد در شهرهای کوچک پرداخت می کنند .حتی هزینه جراحی بینی ممکن است از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر و از یک کلینیک به کلینیک دیگر متفاوت باشد .به خاطر دلایل گفته شده در بالا هزینه جراحی بینی در شهر های مختف متفاوت است .مثلا هزینه جراحی بنی بینی در تهران خیلی بیشتر از هزینه جراحی بینی در یک شهر کوچک و کم جمعیت می باشد.

 

هزینه های قبل و بعد از جراحی بینی

 هزینه های جراحی بینی فقط مربوط به زمان عمل نمی شود بلکه برای اینکه نتیجه جراحی بینی گوشتی ، استخوانی و هر نوع عمل بینی  رضایت بخش باشد ، بیمار باید قبل و بعد از عمل به دفعات توسط جراح خود ویزیت شود که برای این ویزیت هم باید هزینه جداگانه غیر از هزینه جراحی بینی بپردازد .بنابر این قبل از جراحی بینی استخوانی و … باید بیمار تمام این هزینه ها را در نظر بگیرد.

 

 

بیمار باید از هزینه اولیه مشاوره ها، جلسات آماده سازی و نیز معاینه های پس از جراحی  مطلع باشد  تا بتوند هزینه ی جراحی بینی خود را  به درستی برآورد کند و سپس برای جراحی بینی اقدام کند . هزینه های قبل و بعد جراحی ،معمولا در محاسبه هزینه جراحی بینی  مطرح نمی شود . در مورد برخی بیماران بعد از عمل باید از بسته های بعد از عمل که شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری باز کردن بینی است استفاده کرد.

 

 

 

هزینه های قبل از جراحی بینی شامل چه مواردی است؟

  • سی تی اسکن
  • آزمایش خون
  • عکس آتلیه

 

 

هزینه ها ی بعد از جراحی بینی شامل چه مواردی است ؟

 

 هزینه جراحی بینی و هزینه پس از عمل

بیمار باید پس از عمل بینی خود با فواصل زمانی که پزشک تعیین می کند ویزیت شود .برخی از پزشکان برای ویزیت بعد عمل هزینه ای نمی گیرند اما برخی دیگر این هزینه را دریافت می کنند.ترتیب زمانی ویزیت های پس از جراحی بینی تقریبا به ترتیب زیر می باشد:

 

ویزیت ماه اول، هر هفته

ویزیت سال اول، هر سه ماه

ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه

 

 

 

سایر هزینه های جراحی بینی (رینوپلاستی)

 گاهی در برخی از بیماران ۳-۴ ماه اول بعد جراحی بینی جوش هایی روی صورتش ایجاد می شود که برای از بین بردن آن ها پزشک به بیمار توصیه می کند محصولات مراقبت از پوست با کیفیت استفاده کند که معمولا هم دارای قیمت بالایی هستند.برای اینکه از ایجاد این جوش ها در صورت بیمار جلوگیری شود پزشک به شما ماده ای توصیه می کند که توسط آن پوست صورت خود را شستشو دهید و مرطوب نگه دارید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *