جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در شکل و ظاهربینی بگذارد .جراحی بینی زیبایی امروزه طرفداران بسیاری در تمام نقاط دنیا و مخصوصاً ایران پیداکرده است .

 

جراحی بینی زیبایی

 

اگر عمل بینی را نزدیک جراح بینی حاذق انجام دهید  سبب می‌شود بسیاری از اختلالات بینی مثل قوز بینی، افتادگی نوک بینی ،بزرگ بودن حفره‌های بینی و دیگر اختلال‌های شایع بینی برطرف شود .همچنین جراحی بینی زیبایی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در سلامتی و اعتمادبه‌نفس فرد داشته باشد .

 

 

 

 

تأثیر سن بر جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی به‌هیچ‌وجه نباید زیر سن بلوغ انجام شود ،چون در این سن هنوز رشد بینی کامل نشده است .مناسب‌ترین سن برای جراحی بینی زیبایی در دختران از سن ۱۵سالگی و در پسران از سن ۱۷ سالگی  شروع می‌شود.البته جراحی بینی زیبایی در این سنین باید به شرطی انجام شود که فرد ازلحاظ فکری هم به بلوغ رسیده باشد و بتوانند تصمیم درستی درباره جراحی بینی زیبایی خود انجام دهد.جراحی بینی زیبایی در سنین بالاتر هم امکان‌پذیر است اما در این سنین سخت‌تر می‌باشد چرا که در سنین بالا، افتادگی و سستی بافت‌های بینی سبب می‌شود نحوه جراحی بینی زیبایی در این سن متفاوت‌تر باشد.

 

تاثیرسن بر جراحی بینی زیبایی

 

بالا بردن نوک بینی در افرادی که در سنین بالاتر هستند ،باعث می‌شود فرد جوان‌تر به نظر برسد و بتواند تنفس بهتری داشته باشد. بیشترین مشکلاتی که در سنین بالا  در بینی افراد به وجود می‌آید ،افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن می‌باشد. افتادگی بینی سبب مسن‌تر دیده شدن چهره فرد می‌شود.

 

 

 

تأثیر وضعیت روحی و روانی فرد در جراحی بینی زیبایی

جراح باید قبل از جراحی بینی زیبایی فرد وضعیت روحی و روانی او را در نظر بگیرد . ممکن است در فردی نتیجه جراحی زیبایی بینی موفقیت‌آمیز باشد اما چون اعتمادبه‌نفس پایین یا مشکلات روحی دارد ،بدون دلیل خاصی از نتیجه جراحی ناراضی باشد و بخواهد اقدام به جراحی بینی ترمیمی کند .جراح خوب کسی است که قبل از عمل با بیمار مشاوره نماید و به او بگوید که  تغییرات ظاهری، به نجات ازدواج درحال شکست و کسب شغل کمک چندانی نمی‌کند تا بیمار با آگاهی از این موارد بتواند برای جراحی بینی زیبایی تصمیم درستی بگیرد. همچنین توصیه می‌شود افرادی که انتظارات غیرواقع بینانه از نتیجه جراحی بینی زیبایی دارند اصلاً اقدام به عمل نکنند چون تجربه ثابت کرده که چنین  افرادی از نتیجه جراحی بینی زیبایی خود رضایت نخواهند داشت.

 

 

 

 

 تأثیر لیزر واندوسکوپ بر جراحی زیبایی بینی

لیزر و اندوسکوپ بیشتر به این منظور انجام می‌شود که جراحی بینی عملکرد بینی فرد را مختل نکند .همچنین در حین جراحی‌های ظریف لیزر خونریزی بینی بیمار را کم می‌کند .البته باید افراد مدنظر داشته باشند  که لیزر درنتیجه نهایی بینی تأثیر نمی‌گذرد  .آندوسکوپی نیز سبب می‌شود جراح در حین جراحی بینی زیبایی به قسمت‌های عمقی‌تر بینی بیمار دسترسی داشته باشد تا بتواند مشکلات داخلی بینی را برطرف کند.

 

 

 

 

جراحی بینی زیبایی شامل چه مراحلی است؟ 

جراحی بینی همان جراحی‌ ساختمان‌ خارجی‌ بینی است  که به‌منظور برطرف کردن  نقص‌های‌ بینی یا عملکردی‌ مادرزادی‌ و اکتسابی‌ بینی‌ انجام می‌شود. .قبل از جراحی بینی زیبایی ،جراح باید از بیمار در مورد گرفتگی یک‌طرفه‌ یا دوطرفه‌ بینی‌، مشکلات سینوس‌های‌ اطراف ‌بینی‌، ضربه‌ بینی‌ یا سابقه‌ جراحی ‌قبلی‌ بر روی‌ بینی سؤالاتی  بپرسد و در مرحله بعد ساختمان‌ داخلی‌ و ساختمان‌ خارجی‌ بینی‌ بیمار را معاینه  کند و سپس از نمای‌ نیمرخ‌، به بررسی تناسب‌ بینی‌ با دیگر قسمت‌های‌ صورت‌  بپردازد.

 

 

مراحل جراحی بینی زیبایی

 

به‌طورکلی جراح با نحوه جراحی بینی زیبایی که انتخاب می‌کند ، اقدام به برطرف کردن قوزهای ‌استخوانی‌ و غضروفی‌ می‌کند و اندازه‌ و شکل‌ نوک ‌بینی‌ را تغییرمی دهد . نقص‌های مختلف بینی را نی توان باکم و زیاد کردن بافت از بین برد  و نیاز است تا جراح با ایجاد برش‌های‌ مختلف‌ و دسترسی‌ به‌ اسکلت‌ غضروفی‌ و استخوانی‌ بینی، کارهای  مختلفی  را بر روی ساختمان داخل بینی انجام دهد.

 

 

 

 

مراحل ‌مختلف‌ جراحی بینی زیبایی

ـ از بین بردن  ناهنجاری و انحراف‌ تیغه‌ بینی‌

ـ از بین بردن  برآمدگی استخوانی  و غضروفی‌.

ـ ترمیم‌ کردن نوک‌ بینی‌  به‌عنوان‌مثال باریک‌ کردن‌ و بالا بردن بینی

شکستن بریدن استخوان‌های بینی به‌منظور‌ باریک‌ کردن‌ قسمت‌هایی از بینی

ـ افزودن‌ پیوندهای‌ استخوانی‌ و غضروفی‌ در موارد ضعف‌ حمایتی‌ اسکلت‌ بینی

بخیه زدن پوست و گرفتن گچ روی بینی

 

 

 

 

 

نحوه جراحی بینی

در جراحی بینی زیبایی ، بیمار تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار می‌گیرد و سپس جراح شروع به کار می‌کند و در صورت لزوم برش‌هایی روی بینی ایجاد می‌کند تا بتواند در حین جراحی بینی به همه قسمت‌های بینی دید و تسلط کافی داشته باشد و بتواند  تغییرات لازم را روی بینی بیمار اعمال کند  و درصورتی‌که بینی نیاز به بافت اضافه داشته باشد از استخوان و غضروف خود فرد و یا پرکننده‌های ترکیبی مصنوعی برای این کار استفاده نماید.

 

نحوه جراحی بینی زیبایی

 

در حین جراحی بینی زیبایی، برای اینکه نتیجه جراحی رضایت باشد جراح باید از ترفندها و فنون خاصی استفاده کند تا بتواند تغییرات لازم را روی بینی بیمار اعمال کند.همچنین جراح باید در حین جراحی بینی زیبایی،به میزان ضخامت پوست و زاویه‌های بینی توجه داشته باشد .همچنین جراح باید نحوه جراحی بینی‌ای را برگزیند که کمترین آسیب و عارضه متوجه بیمار شود و در فرآیند تنفسی بیمار اختلالی ایجاد نکند.

 

 

 

 

بنابراین انتخاب نوع جراحی بینی زیبایی  نکته قابل‌توجهی است  که جراح باید مدنظر داشته باشد .همچنین نوع پوست بینی بیمار بر نحوه جراحی بینی زیبایی تأثیر می‌گذارد .مثلاً بیمارانی که پوست بینی آن‌ها نازک هست ،پزشک جراحی بینی استخوانی را بر روی بینی آنجا می‌دهد و کسانی هم که پوست بینی آن‌ها گوشتی است ،جراح تشخیص می‌دهد که جراحی بینی گوشتی را روی بینی آن‌ها انجام می‌دهد.بینی گوشتی چون بعد از جراحی بینی زیبایی تورم بیشتری دارد نیاز به زمان بیشتری دارد تا نتیجه نهایی بینی مشخص شود اما بینی‌های استخوانی در زمان کمتری نتیجه نهایی را نشان می دهند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *