جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی

جراحی بینی زیبایی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در شکل و ظاهر بینی بگذارد. جراحی بینی زیبایی امروزه طرفداران بسیاری در تمام نقاط دنیا و مخصوصاً ایران پیدا کرده است.

جراحی بینی زیبایی

اگر عمل بینی را نزد یک جراح بینی حاذق انجام دهید، سبب می‌شود بسیاری از اختلالات بینی مثل قوز بینی، افتادگی نوک بینی، بزرگ بودن حفره‌های بینی و دیگر اختلال‌های شایع بینی برطرف شود. همچنین جراحی بینی زیبایی می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در سلامتی و اعتماد به‌ نفس فرد داشته باشد.

 

تأثیر سن بر جراحی بينی زیبایی

جراحی بینی زیبایی به‌ هیچ‌ وجه نباید زیر سن بلوغ انجام شود، چون در این سن هنوز رشد بینی کامل نشده است. مناسب‌ترین سن برای جراحی بینی زیبایی در دختران از سن 15 سالگي و در پسران از سن 17 سالگی  شروع می‌شود. البته جراحی بینی زیبایی در این سنین باید به شرطی انجام شود که فرد از لحاظ فکری هم به بلوغ رسیده باشد و بتوانند تصمیم درستی درباره جراحی بینی زیبایی خود بگیرد. جراحی بینی زیبایی در سنین بالاتر هم امکان‌پذیر است اما در این سنین سخت‌تر می‌باشد چرا که در سنین بالا، افتادگی و سستی بافت‌های بینی سبب می‌شود نحوه جراحی بینی زیبایی در این سن متفاوت‌تر باشد.

تاثیرسن بر جراحی بینی زیبایی

بالا بردن نوك بيني در افرادی که در سنین بالاتر هستند، باعث می‌شود فرد جوان‌تر به نظر برسد و بتواند تنفس بهتری داشته باشد. بیشترین مشکلاتی که در سنین بالا در بینی افراد به وجود می‌آید، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن می‌باشد. افتادگی بینی سبب مسن‌تر دیده شدن چهره فرد می‌شود.

تأثیر وضعیت روحی و روانی فرد در جراحی بينی زیبایی

جراحی بینی زیبایی: جراح باید قبل از جراحی بینی زیبایی فرد وضعیت روحی و روانی او را در نظر بگیرد. ممکن است در فردی نتیجه جراحی زیبایی بینی موفقیت‌آمیز باشد اما چون اعتماد به‌ نفس پایین یا مشکلات روحی دارد، بدون دلیل خاصی از نتیجه جراحی ناراضی باشد و بخواهد اقدام به جراحی بینی ترمیمی کند.جراح خوب کسی است که قبل از عمل با بیمار مشاوره نماید و به او بگوید که  تغييرات ظاهري، به نجات ازدواج در حال شكست و کسب شغل کمک چندانی نمی‌کند تا بیمار با آگاهی از این موارد بتواند برای جراحی بینی زیبایی تصمیم درستی بگیرد. همچنین توصیه می‌شود افرادی که انتظارات غیرواقع بینانهِ از نتیجه جراحی بینی زیبایی دارند اصلاً اقدام به عمل نکنند چون تجربه ثابت کرده که چنین  افرادی از نتیجه جراحی بینی زیبایی خود رضایت نخواهند داشت.

 تأثیر ليزر واندوسكوپ بر جراحی زیبایی بينی

لیزر و اندوسکوپ بیشتر به این منظور انجام می‌شود که جراحی بینی، عملکرد بینی فرد را مختل نکند. همچنین در حین جراحی‌های ظریف، لیزر خونریزی بینی بیمار را کم می‌کند. البته باید افراد مدنظر داشته باشند که لیزر در نتیجه نهایی بینی تأثیر نمی‌گذرد. آندوسکوپی نیز سبب می‌شود جراح در حین جراحی بینی زیبایی به قسمت‌های عمیق تر بینی بیمار دسترسی داشته باشد تا بتواند مشکلات داخلی بینی را برطرف کند.

جراحی بینی زیبایی شامل چه مراحلی است؟ 

جراحی بینی همان جراحي‌ ساختمان‌ خارجي‌ بيني است که به‌منظور برطرف کردن نقص‌هاي‌ بینی يا عملكردي‌ مادرزادي‌ و اكتسابي‌ بيني‌ انجام می‌شود. قبل از جراحی بینی زیبایی، جراح باید از بیمار در مورد گرفتگی یک‌طرفه‌ يا دوطرفه‌ بيني‌، مشکلات سينوس‌هاي‌ اطراف ‌بینی‌، ضربه‌ بيني‌ يا سابقه‌ جراحي ‌قبلی‌ بر روي‌ بيني سؤالاتی  بپرسد و در مرحله بعد ساختمان‌ داخلي‌ و ساختمان‌ خارجي‌ بيني‌ بیمار را معاینه  کند و سپس از نمای‌ نیمرخ‌، به بررسی تناسب‌ بيني‌ با ديگر قسمت‌هاي‌ صورت‌  بپردازد.

مراحل جراحی بینی زیبایی

به‌ طور کلی جراح با نحوه جراحی بینی زیبایی که انتخاب می‌کند، اقدام به برطرف کردن قوزهاي ‌استخواني‌ و غضروفي‌ می‌کند و اندازه‌ و شكل‌ نوك ‌بيني‌ را تغييرمی دهد. نقص‌های مختلف بینی را نمی توان با کم و زیاد کردن بافت از بین برد و نیاز است تا جراح با ایجاد برش‌هاي‌ مختلف‌ و دسترسي‌ به‌ اسكلت‌ غضروفي‌ و استخواني‌ بيني، کارهای  مختلفی  را بر روی ساختمان داخل بینی انجام دهد.

مراحل ‌مختلف‌ جراحی بینی زیبایی

ـ از بین بردن  ناهنجاري و انحراف‌ تيغه‌ بيني‌

ـ از بین بردن  برآمدگی استخوانی  و غضروفي‌.

ـ ترميم‌ کردن نوك‌ بيني‌. مثلا باريك‌ كردن‌ و بالا بردن بینی

-شکستن و بریدن استخوان‌های بینی به‌ منظور‌ باريك‌ كردن‌ قسمت‌هایی از بینی

ـ افزودن‌ پيوندهاي‌ استخواني‌ و غضروفي‌ در موارد ضعف‌ حمايتي‌ اسكلت‌ بيني

– بخیه زدن پوست و گرفتن گچ روی بینی

نحوه جراحی بینی

در جراحی بینی زیبایی، بیمار تحت بیهوشی عمومی یا موضعی قرار می‌گیرد و سپس جراح شروع به کار می‌کند و در صورت لزوم برش‌هایی روی بینی ایجاد می‌کند تا بتواند در حین جراحی بینی به همه قسمت‌های بینی دید و تسلط کافی داشته باشد و بتواند  تغییرات لازم را روی بینی بیمار اعمال کند و درصورتی‌که بینی نیاز به بافت اضافه داشته باشد از استخوان و غضروف خود فرد و یا پرکننده‌های ترکیبی مصنوعی برای این کار استفاده نماید.

نحوه جراحی بینی زیبایی

در حین جراحی بینی زیبایی، برای اینکه نتیجه جراحی رضایت بخش باشد جراح باید از ترفندها و فنون خاصی استفاده کند تا بتواند تغییرات لازم را روی بینی بیمار اعمال کند. همچنین جراح باید در حین جراحی بینی زیبایی، به میزان ضخامت پوست و زاویه‌های بینی توجه داشته باشد. همچنین جراح باید نحوه جراحی بینی‌ای را برگزیند که کمترین آسیب و عارضه متوجه بیمار شود و در فرآیند تنفسی بیمار اختلالی ایجاد نکند.

 

بنابراین انتخاب نوع جراحی بینی زیبایی نکته قابل‌توجهی است که جراح باید مد نظر داشته باشد. همچنین نوع پوست بینی بیمار بر نحوه جراحی بینی زیبایی تأثیر می‌گذارد. مثلاً بیمارانی که پوست بینی آن‌ها نازک هست،پ زشک جراحی بینی استخوانی را بر روی بینی آنجام می‌دهد و کسانی هم که پوست بینی آن‌ها گوشتی است، جراح تشخیص می‌دهد که جراحی بینی گوشتی را روی بینی آن‌ها انجام دهد. بینی گوشتی چون بعد از جراحی بینی زیبایی تورم بیشتری دارد نیاز به زمان بیشتری دارد تا نتیجه نهایی بینی مشخص شود اما بینی‌های استخوانی در زمان کمتری نتیجه نهایی را نشان می‌دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *