جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب

جراحی بینی خوب به جراحی ای گفته می شود که سبب شود بیمار پس از عمل جراحی بینی استخوانی یا گوشتی و پس از اینکه دوران نقاهت جراحی را گذراند از شکل و ظاهر بینی خود راضی باشد و وقتی بینی خود را در آینه می بینید حس خوبی به آن داشته باشد.

 

جراحی بینی خوب

 

به تصور خیلی از افراد در یک جراحی بینی خوب فقط عمل زیبایی بینی انجام می شود اما باید گفت که همیشه اینطور نیست  بلکه جراح علاوه بر عمل زیبایی ، روی بینی کسانی که  مشکلات ساختاری و عملکرد و تنفس دارند نیز عمل جراحی بینی انجام می دهد. اگر جراحی بینی به درستی انجام شود و جراح در کارش حاذق باشد و موفق به پیاده سازی اصول و تکنیک های لازم روی بینی بیمار شود،سبب می شود بیمار از نتیجه عمل رضایت داشته باشد و اعتماد به نفسش افزایش یابد و نسبت به خود حس خوبی داشته باشد و بازدهی او در فعالیت های روزانه و زندگی بالاتر رود.

 

 

 

چه کنیم تا جراحی بینی خوب را تجربه کنیم؟

 

اگرچه خیلی از افراد قصدشان از انجام جراحی بینی خوب،زیبایی می باشد اما جراح بینی صرفا عمل زیبایی بینی انجام نمی دهد. بلکه عمل بینی را بر روی صورت و مجاری تنفسی فرد نیز انجام می دهد.توصیه می شود برای اینکه جراحی بینی خوب را تجربه کنید ابتدا باید به درستی وضعیت موجود را بررسی کنید و جراحی بینی خود را در بهترین کلینیک ها و نزد بهترین جراحان بینی انجام دهید .چون یک جراح هر چقدر هم که خوب باشد ولی اگر در کلینیکی جراحی کند که از امکانات مناسب برخوردار نباشد نمی تواند جراحی بینی خوب و  موفقیت آمیزی داشته باشد و نتیجه این می شود که بیمار از بینی خود راضی نخواهد بود و مجبور می شود جراحی بینی ترمیمی انجام دهد بنابراین حتما باید در انتخاب جراح بینی خوب و کلینیک خوب تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

 

 

روش‌های جراحی بینی خوب

 

جراحی بینی خوب معمولا به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود .برای اینکه بیمار، جراحی بینی خوب داشته باشد ،نقش جراح بسیار حائز اهمیت است .به همین دلیل توصیه می شود فقط به صرف اینکه یک جراح هزینه کمتری می گیرد نزد او نروید و زیبایی و سلامتی خود را فدای اندکی تفاوت در هزینه جراحی بینی نکنید .

روش های جراحی بینی خوب

 

 

امروزه  با  پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن روش‌ها و تجهیزات مدرن جراحی ، بیماران می توانند جراحی بینی خوب نسبت به گذشته داشته باشند.لازم به ذکر است هزینه این تجهیزات مدرن بسیار بالاست و در اختیار هرجراحی قرار ندارد بنابر این حتما نزد جراحی بروید که در یک کلینیک مجهز به لحاظ تجهیزات و تکنولوژی کار می کند تا جراحی بینی خوب روی بینی شما انجام شود.

 

 

 

مدت استراحت بعد از جراحی بینی خوب

مدت زمانی که بیمار باید بعد از جراحی بینی خوب  استراحت کند ،به نوع عمل بستگی دارد و ممکن است از یک روز تا چندین ماه متغیر باشد. زمانی که تورم و کبودی بیمار کنتر لشد می تواند سرکار خود برگردد. ممکن است به توصیه جراح ،بعد از جراحی بینی خوب ،بیمار نیازی به بستری شدن نداشته باشد  و پس از عمل مرخص شود . به طور معمول ۳ هفته بعد از جراحی بینی خوب ، می توان نتایج اولیه جراحی را مشاهده کرد اما  نتیجه مطلوب نهایی جراحی بینی خوب ، تا ۶ ماه بعد عمل قابل تشخیص است.

 

 

 

رینوپلاستی بینی

در رینوپلاستی بینی ،جراح بینی ،شکل مناسب بینی بیمار را در نظر می گیرد  و بخش های اضافی بینی را برمی دارد  و به قسمت‌‌های باقی‌مانده  حالت می دهد. در یک جراحی بینی خوب ،جراح ، ابتدا بینی را با سایر اجرای صورت می سنجد و سپس اقدام به عمل می کند. در واقع زمانی جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز خواهد بود که بینی با سایر اجزاء صورت هماهنگی و تناسب لازم را داشته باشد و  بینی به عنوان یک عضو جدا و مستقل در نظر گرفته نشود. در جراحی بینی خوب  ،اشکالاتی مانند بزرگ بودن اندازه بینی -افتادگی نوک بینی- رفع قوز بینی- پهن بودن بینی- بزرگ بودن سوراخ‌های بینی و   اصلاح انحراف تیغه بینی برطرف می شود.

 

  رینوپلاستی یا جراحی بینی خوب

 

 

رینوپلاستی در چه سنی انجام می‌شود

توصیه می شود جراحی بینی خوب زمانی انجام شود که فرد سن بلوغ خود را پشت سر گذاشته باشد.در سالهای اخیر ،جراحی بینی خوب ،  حتی در سنین بالای ۵۰ سال هم قابل انجام است البته به شر طی که وضعیت عمومی و سلامتی بیمار از وضعیت مناسبی برخوردارباشد و به خطر نیفتد. جراحی بینی خوب و موفیت آمیز ،در بهبود یا تشدید شدن علائم حساسیت بینی تاثیری نمی گذارد.بنابراین کسانی که آلرژی بینی دارند هم می توانند این عمل را انجام دهند البته به شرطی که نزد یک جراح خوب انجام شود و بعد از عمل هم به تجویز پزشک ،از داروهای ضد حساسیت بعد عمل استفاده کنند.

 

 

 

 

 

جراحی بینی خوب چگونه است؟

 

قبل از هر چیز برای انتخاب جراحی بینی خوب ،به مطب پزشک مورد نظر بروید و برای مدت زمانی در مطب او بنشینید تا بتوانید نمونه کار های او را از نردیک ببینید تا متوجه شوید که عمل او مطابق با سلیقه شما می باشد یا خیر.البته باید بیمار از عمل انتظارات واقع بینانه و منطقی داشته باشد.برای برخوردار شدن از یک جراحی بینی خوب، جراح  باید به بیمار این اطمینان را بدهد که یک جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز خواهد داشت  تا بیمار ترس و نگرانی به خود راه ندهد . هر چه همکاری بین جراح بینی و بیمار بهتر باشد ، نتیجه جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز خواهد بود.

 

 جراحی بینی خوب چگونه است؟

برای انجام یک جراحی بینی خوب ،جراح علاوه بر دارا بودن از مهارت و تخصص‌های لازم ،باید به هنگام مشاوره دادن به بیمار ،منافع مالی خود را در نظر نگیرد و خالصانه به بیمار مشاوره بدهد .جراح بینی باید یک دیدگاه کلی از نتیجه عمل به بیمار بدهد تا بیمار تصمیم گیری درستی بکند .بنابر این برای داشتن یک جراحی بینی خوب  ،عمل بینی خود را به جراحی بسپارید که از موفقیت عمل خیالتان آسوده باشد.در مورد انتخاب جراح بینی ،از تبحر و تجربه‌ی او،اطلاعات  کامل به دست بیاورید.تا نتیجه دلخواه شما حاصل شود.

 

 

 

معیارهای لازم برای انتخاب بهترین جراح بینی

 

جراح بینی باید  در مورد انتخاب نوع عمل بینی به شما اطلاعات لازم را بدهد تا شما بهتر بتوانید برای عمل تصمیم بگیرید.همچنین باید برای جراحی، نمونه کارهای جراح مورد تظر را ببینید تا با با سلیقه و مهارت او آشنا شوید  و بتوانید تصمیم درستی بگیرید.  توصیه می شود  یک لیست از پزشکان مطرح  و باتجربه جراح بینی را تهیه کنید وسپس نزد تک تک آن ها  بروید .چون این روش به انتخا ب جراح مناسب و داشتن یک جراحی بینی خوب و موفقیت آمیز کمک بسیاری می کند.

 

همچنین توجه به تخصص و دانش جراح ، از معیار های انتخاب یک جراح بینی خوب می باشد ، یک جراح  خوب ،با تجربه ای که دارد ،بعد از بررسی پوست، استخوان بندی و غضروف بینی بیمار، تکنیک مورد نظر خود را برای جراحی انتخاب می کند . یک جراح  خوب باید با تجربه و مهارتی که در عمل بینی دارد بیشترین تاثیر گذاری را بروی نتیجه جراحی بگذارد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *