گونه گذاری با تزریق چربی

40,022

گونه گذاری با تزریق چربی بهتر است یا استفاده از ژل و فیلر و یا گونه گذاری با کاشت پروتز؟ این سوالی است که برای جواب دادن به آن؛ نخست باید بدانید تزریق چربی به بدن چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد. به طور کلی برای جوان‌تر شدن چهره، رفع چین و چروک و افتاگی پوست، زاویه دار کردن صورت و همچنین برجسته و جذاب شدن صورت می‌توان از گونه گذاری با تزریق چربی استفاده کرد.

برای تزریق چربی به گونه همانند تزریق چربی زیر گودی چشم، ابتدا چربی مورد نیاز از دیگر نقاط بدن که چربی مقاوم‌تری دارند خارج می‌شود. سپس این چربی پس از آماده‌سازی به گونه‌ها تزریق خواهد شد. طبیعی بودن چربی تزریق شده و اینکه از بدن خود فرد به دست آمده است، ویژگی‌های مثبتی را ایجاد می‌کند که در روش تزریق ژل گونه و فیلر وجود نخواهد داشت.

این روش در افراد جوان و یا کسانی که سن بالایی دارند قابل انجام است. همچنین می‌توان آن را با دیگر عمل‌های زیبایی صورت و بدن مانند لیفت گونه، پیکرتراشی و تزریق چربی به باسن، همزمان انجام داد تا اندام متناسب‌تر و چهره زیباتری ایجاد کرد.

چنانچه فرصت مطالعه کل محتوای مقاله را ندارید، با کلیک روی خلاصه مقاله و مطالعه آن، به اطلاعات مختصر و مفیدی دست پیدا کنید.

گونه گذاری با تزریق چربی

زیبایی چهره، برطرف کردن عیب و نقص‌ها و جوانسازی چهره، یکی از دغدغه‌هایی است که انسان‌ها علی‌الخصوص خانم‌ها، در طول زندگی تجربه می‌کنند. هرچه میل به زیبایی بیشتر باشد، علاقه‌مندی به تغییر در ساختار اولیه چهره و بهبود ظاهر آن، بیشتر خواهد شد. معمولا، افرادی که به‌دلیل کاهش وزن، عوارض بیماری و یا ساختار ژنتیکی اسکلت صورت، گونه‌های برجسته‌ای ندارند، به شدت علاقه‌مند به ایجاد برجستگی در این ناحیه هستند.

گونه گذاری یکی از روش‌های فوق‌العاده عالی برای ایجاد برجستگی گونه، زاویه دار کردن صورت و زیباتر کردن آن است. با انجام گونه گذاری، معمولا اعتماد به نفس ازدست رفته افراد بازمی‌گردد و حس رضایت از ظاهر آن‌ها، هدیه گرانبهایی محسوب می‌شود که این روزها علم پزشکی امکانات آن را فراهم کرده است.

شاید بخواهید بدانید که چگونه می‌توانید برای گونه گذاری اقدام کنید و گونه گذاری با تزریق چربی چگونه انجام می‌شود؟

این روش یکی از بهترین و بی‌خطرترین روش‌های گونه گذاری محسوب می‌شود. در این روش، با برداشتن بافت چربی از بدن و انجام فرآوری روی آن، می‌توان تزریق چربی به گونه را انجام داد. در گونه گذاری با تزریق چربی، معمولا بدن واکنش نامناسبی به چربی تزریق شده نمی‌دهد و به اصطلاح، آن را پس نمی‌زند. پس نگرانی چندانی از این بابت نخواهید داشت. حدود ۳۰ الی ۵۰ درصد چربی تزریق شده به گونه، معمولا با گذشت دو ماه از تزریق جذب می‌شود. چربی استخراج شده از بدن، معمولا تا ۶ ماه قابل فریز شدن است؛ پس جای نگرانی باقی نمی‌ماند؛ زیرا بعد از گذشت دو الی سه ماه، می‌توانید به میزان موردنیاز، اقدام به ترمیم تزریق چربی به گونه کنید.

در این روش، تقریبا ریسک پس زدن چربی، صفر است و هزینه آن به نسبت ژل و فیلر بسیار کم‌تر است. معمولا ریسک عفونت در گونه گذاری با تزریق چربی، بسیار پایین است؛ زیرا هیچ ماده شیمیایی وارد بدن نمی‌شود و در نتیجه، واکنش بدن، مقاومت در برابر بافت چربی نیست.

اگر شما هم علاقه‌مند به انجام گونه گذاری با تزریق چربی هستید، حتما پزشک متخصص باتجربه‌ای را برای این‌کار انتخاب کنید. یادتان باشد که رعایت اصول حرفه‌ای و تخصصی در مرحله استخراج چربی از بدن، آماده سازی چربی و تزریق آن به بدن، اهمیت زیادی دارد. تمامی این مراحل در صورتی‌که توسط پزشک متخصص باتجربه‌ای انجام شود، نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت.

جوانسازی صورت با تزریق چربی به گونه ها

در صورتی که فرصت خواندن محتوای مقاله را ندارید با گوش سپردن به این پادکست خلاصه مفیدی از کل مقاله را بشنوید.

گونه گذاری با تزریق چربی چیست؟

گونه گذاری با تزریق چربی روشی برای زیباتر ساختن چهره و زاویه دار کردن صورت است. تزریق چربی به صورت و گونه یکی از روش‌هایی است که هم در راستای جوان‌سازی پوست انجام می‌شود و هم می‌تواند با زاویه‌دار کردن صورت، چهره شما را متفاوت و زیباتر کند. این روش در چند دسته از افراد قابل انجام است:

 • کسانی که به دلیل افزایش سن، پوست صورت‌شان دچار افتادگی و چروک شده است.
 • افرادی که هنوز سن زیادی ندارند اما به دلیل کاهش وزن و از دست رفتن چربی‌های زیر پوست، در صورت‌شان گود افتادگی و تغییر فرم اتفاق افتاده است.
 • کسانی که می‌خواهند با برجسته سازی گونه و زاویه‌دار کردن صورت، چهره‌ای متفاوت داشته باشند.

یکی از عوارض افزایش سن، شل شدن و افتادگی پوست صورت است. به دلیل کاهش خاصیت کشسانی پوست از یک سو و از بین رفتن چربی زیر پوست از سوی دیگر، پوست صورت دچار افتادگی و چین خوردگی می‌شود. در چنین شرایطی انجام عمل‌های زیبایی مانند لیفت و کشیدن پوست و همچنین تزریق ژل به گونه و فیلر یا چربی، می‌تواند پوست صورت را صاف و برجسته کند و حالت چهره را چند سال جوان‌تر نماید.

گونه گذاری با تزریق چربی درواقع با کمک استخراج چربی طبیعی بدن خود فرد و تزریق دوباره آن به گونه و صورت انجام می‌شود. این روش که بهتر است توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود، بسیاری از عوارض روش‌های دیگر مانند تزریق ژل گونه یا پروتز گونه را ندارد. از سوی دیگر می‌توان این روش را همزمان با دیگر جراحی‌های زیبایی مانند لیفت صورت و یا لیپوماتیک و لاغر شدن بدن انجام داد.

در این باره بخوانید  بررسی انواع روش های بزرگ کردن لب

برای مثال کسانی که با کمک انجام ورزش‌های سخت و مداوم و همچنین رژیم‌های غذایی مناسب، سعی در لاغر شدن دارند، ممکن است چربی اضافی بخش‌های زیادی از بدن خود را بسوزانند. با این حال همواره پربی بخشی از بدن معمولا در برابر این روش‌ها مقاوم است و از بین نمی‌رود؛ مانند نواحی شکم، پهلوها و پشت ران. از سوی دیگر چربی صورت خیلی زود از بین می‌رود و چهره را لاغر و تکیده می‌کند.

در چنین شرایطی ممکن است انجام یک عمل پیکرتراشی و خارج کردن چربی‌های اضافی شکم و پهلو و همچنین تزریق چربی‌های خارج شده به گونه، سینه و باسن، برای شما مناسب باشد. هم چهره شما تغییر می‌کند و هم اندام متناسب‌تری خواهید داشت. به هر روی، برجسته سازی گونه با تزریق چربی، روشی است که در آن از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود و هیچ ماده خارجی یا مصنوعی تزریق نمی‌شود.

تزریق ژل گونه نمووه کار دکتر نجف بیگی قبل و بعد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی بهترین دکتر تزریق چربی،مقاله‌ی بهترین دکتر برای تزریق چربی را از دست ندهید.

تزریق چربی به کدام نواحی از بدن انجام می‌شود؟

لازم است بدانید علاوه بر گونه انتقال چربی تقریبا به تمام نواحی بدن قابل اجرا است. با استفاده از این راهکار زیبایی می‌توان تمام مناطق آسیب دیده پوست را ترمیم و مجددا احیا نمود. به دلیل کم‌خطر بودن و بدون نیاز به ریسک جراحی غالبا این روش اولین انتخاب بیماران و پزشکان خواهد بود.

 • از تزریق چربی برای از بین بردن چین چروک صورت استفاده می‌شود.
 • این روش برای بهبود و از بین بردن خطوط لبخند استفاده می‌شود.
 • می‌توان عضلات و پوست آسیب دیده گوش که بر اثر عواملی چون ورزش کشتی، تصادف و غیره… رخ می‌دهد را اصلاح کرد.
 • اینگونه می‌توان سینه و باسن را برجسته‌تر کرد و از آنجایی که کاملا طبیعی است کمترین خطر ممکن را به همراه خواهد داشت.
 • از انتقال چربی برای اصلاح فرورفتگی‌های ناشی از مشکلات پوستی، جای آکنه و جوش استفاده می‌شود.
 • با این راهکار می‌توان به زاویه دار کردن فک و مادلینگ صورت پرداخت.
 • با کمک این روش خطوط اخم اصلاح می‌شود.
 • با این فرآیند درمانی می‌توان لب‌های برجسته‌تر و جذاب‌تری داشت.
 • همچنین اصلاح چین و چروک ناشی از کهولت سن در دست با انتقال چربی انجام می‌شود.

به طور کل این روش کم زیان می‌تواند درمان رفع مشکل بسیاری از آسیب‌های پوستی بدن باشد.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

خارج کردن چربی مورد نیاز

برای خارج کردن چربی کافی از بدن، روش لیپوماتیک انجام می‌شود. لیپوماتیک یک تکنیک پیشرفته‌تر از روش‌های لیپوساکشن قدیمی است. در گذشته با بالا بردن دمای چربی و آب کردن آن، چربی زیر پوست بیرون کشیده می‌شد. در آن روش، معمولا سلول‌های چربی می‌سوخت و دیگر قابلیت تزریق به بدن را نداشت.

اما امروزه با کمک دستگاه لیپوماتیک، بافت چربی بدن به صورت هم‌دما و بدون از بین رفتن خارج می‌شود. در این روش، یک لوله بلند و باریک به نام کانولا به زیر پوست هدایت می‌شود تا بافت متراکم چربی را بشکند و خورد کند. با کمک حرکات فیزیکی، چرخش و ضربه‌هایی که نوک کانولا به بافت چربی وارد می‌کند، بافت چربی تکه تکه می‌شود. درواقع کانولا مانند یک مته کوچک، چربی اضافی زیر پوست را ورد می‌کند.

در ادامه با کمک سوراخ‌های ریزی که در نوک کانولا قرار دارد، چربی به بیرون کشیده می‌شود تا در مخازن دستگاه لیپوماتیک اسپری و ذخیره شود. محل خارج کردن چربی معمولا از بخش‌هایی از بدن انتخاب می‌شود که بافت چربی آن به آب شدن با کمک ورزش یا رژیم غذایی، مقاوم بوده باشد. این امر کمک می‌کند تا چربی خارج شده از بدن، پس از تزریق به گونه‌ها نیز در زیر پوست باقی بماند و جذب نشود.

معمولا چربی اضافی را از نواحی مانند شکم، پهلوها، پشت و همچنین ران پا می‌توان خارج کرد. برای مثال می‌توان با خارج کردن چربی شکم و پهلو و تزریق بخشی از آن به باسن، فرم ساعت شنی در بدن به وجود آورد. در کنار آن بخش دیگری از چربی را به گونه‌ها تزریق کرد تا برجسته شوند.

بسته به شرایط بدنی فرد، عمل لیپوماتیک و خارج کردن چربی را می‌توان با بی‌حسی موضعی و یا بی‌هوشی عمومی انجام داد. به همین دلیل کسانی که دچار اضافه وزن، بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و یا حساسیت‌های خاص مواردی از این دست می‌باشند، امکان استفاده از این روش را ندارند.

نمونه ی تزریق چربی به گونه

آماده سازی چربی و تزریق به گونه

چربی خورد شده که از بدن خارج شده است معمولا حاوی مقداری آب، خون و دیگر ترشحات بدن است. باید هرچه زودتر آب و خون را از چربی جدا کرد تا بافت خالص چربی از دست نرود. با کمک سانتریفیوژ، چربی مورد نیاز فراوری و آماده سازی می‌شود. سلول‌های خالص چربی به دلیل اختلاف چگالی که دارند، از خون و آب جدا می‌شوند و آماده تزریق خواهند بود.

در ادامه با کمک سرنگ‌های مخصوص تزریق، چربی به زیر پوست صورت و گونه تزریق می‌شود. میزان چربی مورد نیاز برای تزریق، محل تزریق، زاویه تزریق و دیگر تکنیک‌های به کار گرفته شده در این عمل، همگی به مهارت و تجربه جراح زیبایی و تشخیص او بستگی دارد. اگر این کار به درستی انجام شود، کمترین میزان درد، کبودی و ورم را با خود در پی خواهد داشت.

معمولا ۳۰ تا ۵۰ % از چربی که به بدن تزریق می‌شود، توسط بدن جذب خواهد شد. معمولا بخشی از چربی تزریق شده حاوی سلول‌ای مرده است که جذب بدن می‌شود. همچنین بخشی از چربی را نیز بافت زیر پوست مصرف می‌کند. پس از دو ماه، نیمی از چربی باقی می‌ماند که ماندگار است. به همین دلیل معمولا بیشتر از میزان مورد نیاز چربی به گونه‌ها تزریق می‌شود. در نتیجه اگر پس از انجام این عمل احساس کردید که گونه‌های شما بیش از اندازه برجسته شده، نگران نباشید. پس از یک تا دو ماه این ورم از بین خواهد رفت و گونه شما به فرم نهایی خود می‌رسد.

در این باره بخوانید  رفع چین و چروک پیشانی

اگر میزان چربی باقی‌مانده کمتر از مقدار مورد انتظار بود، می‌توان تزریق چربی به گونه را تکرار کرد. به همین دلیل معمولا بخشی از چربی خارج شده را می‌توان تا ۶ ماه به صورت فریز شده نگهداری کرد تا در صورت نیاز دوباره به گونه‌ها تزریق شود.

چگونگی گونه گذاری با تزریق چربی

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

ماندگاری و مزایای گونه گذاری با تزریق چربی

معمولا بسته به اینکه چه مقدار چربی تزریق شده و اینکه چربی از کدام بخش از بدن خارج شده یا با چه تکنیکی تزریق شده باشد؛ میزان ماندگاری آن متفاوت است. همچنین سبک زندگی، ثابت نگهداشتن وزن، واکنش بیولوژیکی بدن به چربی تزریق شده و مواردی از این دست نیز در میزان ماندگاری گونه گذاری با تزریق چربی موثر است. با این حال معمولا تا یک سال این چربی باقی خواهد ماند. در شرایط مناسب گونه سازی انجام شده با تزریق چربی می‌تواند تا چند سال نیز ماندگاری داشته باشد.

 • نخستین مزیت روش تزریق چربی به گونه این است که چربی از بدن خود فرد خارج می‌شود. این کار چند حسن دارد: بدن فرد چربی را به عنوان یک جسم خارجی پس نمی‌زند و یا واکنش و حساسیت نشان نمی‌دهد. همچنین می‌توان مقدار بیشتری چربی از بدن خارج کرد تا به بخش‌های دیگر بدن نیز تزریق نمود.
 • طبق گزارشات چون بافت چربی، سلول‌های زنده بدن است، اگر به ناحیه‌ای از بدن تزریق شود به همان قسمت پیوند می‌خورد. در واقع رگ‌ها و بافت‌های بدن، چربی تزریق شده را احاطه می‌کند تا جزئی از چربی طبیعی همان ناحیه شود (به اصطلاح چربی به بدن جوش می‌خورد). در این صورت بافت چربی امکان جابه‌جا شدن و حرکت را ندارد و در نتیجه فرم دادن به گونه با این روش بهتر انجام خواهد شد.
 • اگر چربی از نواحی مقاوم به ورزش و رژیم غذایی برداشته شوند، ماندگاری مناسبی دارند و ممکن است تا چند سال نیز آب نشوند. در حالی که موادی مانند ژل و فیلر خیلی زودتر جذب می‌شوند.
 • قوام طبیعی چربی نیز بسیار مهم است؛ یعنی چربی تزریق شده لمس طبیعی و نرمالی دارد و مانند بافت طبیعی بدن خواهد بود. در حالی که ژل و یا پروتز حالت سفت و غیرطبیعی دارند و با کمی دقت مشخص می‌شود که گونه مصنوعی است.
 • امکان عفونت، حساسیت و پس زدن چربی طبیعی بدن بسیار کم است و معمولا به سادگی و بدون عوارض، گونه گذاری با تزریق چربی انجام خواهد شد.
 • همچنین هزینه تزریق ژل گونه و تزریق فیلر نیز بالا است به ویژه اگر نیاز باشد به چند نقطه تزریق شود؛ در حالی که چربی از بدن خود فرد خارج می‌شود.

دوره نقاهت و بهبودی پس از گونه گذاری با تزریق چربی بسته به اینکه چه میزان چربی و از کدام ناحیه برداشته شده، متفاوت است اما معولا پس از ۳ تا ۴ روز می‌توان به زندگی روزمره برگشت. تا مدتی ممکن است کبودی و تورم در پوست صورت وجود داشته باشد که آن نیز پس از مدتی رفع خواهد شد.

برجستگی گونه با تزریق چربی

دیگر روش‌های برجسته سازی گونه

در کسانی که چربی کافی برای خارج کردن از بدن خود ندارند و یا کسانی که نمی‌خواهند لیپوماتیک انجام دهند، می‌توان از تزریق ژل و دیگر فیلرها برای برجسته سازی گونه استفاده کرد. بسته به کیفیت مواد استفاده شده و همچنین تکنیک به کار گرفته شده، ماندگاری این روش‌ها متفاوت است. با این حال از تزریق چربی معمولا کمتر خواهد بود.

همچنین احتمال جابه‌جایی ژل و پخش شدن آن در بدن وجود دارد و مانند چربی، در جای خود ثابت نمی‌ماند. با این حال روش سریع‌تری است و بدون بی‌هوشی عمومی نیز قابل انجام است. اگر شخصی بخواهد روش ماندگارتری را نجام دهد، می‌تواند از گونه گذاری با کاشت پروتز استفاده کند.

پروتزهای سیلیکونی دوام و ماندگاری بالاتری دارند و شکل آن‌ها ثابت است. برعکس تزریق ژل یا چربی که ممکن است پس از مدتی گونه‌ها دچار عدم تقارن شوند، در روش پروتز گونه، فرم گونه متقارن خواهد ماند و ماندگاری آن می‌تواند تا بیش از ۱۰ سال باشد. اگر از پروتزهای لابف تایم استفاده شود، تا پایان عمر ماندگار خواهد بود. البته سبک زندگی مناسب و رعایت توصیه‌های پزشک در ماندگاری پروتز گونه موثر است.

این چربی از طریق روش لیپوماتیک از بقسمت های خاص بدن خارج می شود .

میزان ماندگاری آن به عوامل متعددی بستگی دارد .

بله تزریق ژل به گونه به این افراد پیشنهاد می شود .

میزان طبیعی بودن گونه ها به تخصص جراح زیبایی شما بستگی دارد .

بیش از ۶۰۰۰ جراحی موفق

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

یکی از ۳ جراح پلاستیک برتر کشور

IMG_6113 dr-min

ممکن است شما دوست داشته باشید
48 نظرات
 1. شهناز دانش یار می گوید

  سلام من ۶۶سال دارم چربی در بدنم هست کل صورت تزریق بکنید مبلغ این کار چقدر هست البته صورتم زیاد چروک نشده باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 2. فریبا می گوید

  سلام پروتز گونه هزینه اش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 3. ناشناس می گوید

  ایا بد تزریق چربی ب صورت … بد چن مدت میشه ورزش کرد ؟؟در کل میتونیم ورزش کنیم ؟؟اگ انجام بشه صورت دوباره اب میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام میتوان به فعالیت های ورزشی پرداخت اما نه ورزش هایی که چربی سوزی میکنند چرا که چربی های صورت اب می شود.

 4. لیلا می گوید

  باسلام.من کارمندم. بعداز تزریق چربی،چند وقت طول میکشه صورت به حالت عادی برگرده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا یک هفته الی ۱۰ رو بعد از تزریق چربی به صورت ممکن است دچار کبودی و تورم شوید.

 5. آقای موسوی می گوید

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما . من از صورت لاغر هستم و زیر چشم و پیشانی چین و چروک هست . آیا اگر تزریق چربی انجام بدم هم لاغری صورتم رفع میشه هم چین و چروکها. در چند مرحله باید انجام بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا مشکل شما با تزریق چربی برطرف می شود یا خیر.

 6. سمیه می گوید

  سلام خسته نباشین من مرحله دوم تزریق چربی مو انجام دادم اما گونه هام هنوز نامتقارنه روشی هست ک بخام چربی گونم کاملا جذب بشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز با استفاده از آنزیم های خاص می توان جذب چربی را سرعت بخشید.

 7. ناهید می گوید

  سلام .خواستم چربی دور کمرم رو دربیار و به باسن و صورتم تزریق کنم.هزینش جقد میشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

 8. پرگانی می گوید

  سلام ۳۰سالمه میخوام تزریق چربی انجام بدم صورتم لاغره برای یه بار کافیه وموندگاری همیشگی هست رو صورتم میخوام که یه راهنمایی بکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تزریق چربی به صورت حدود ۳۰ درصد ماندگاری دارد به شرطی که کاهش وزن و چربی سوزی نداشته باشید.

 9. فاطی می گوید

  سلام من چربی برای زدن ندارم میتونم از مال شوهرم بگیرم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، فقط از چربی خود شخص می توان استفاده کرد.

 10. مریم می گوید

  سلام
  من سالها پیش از ژل پاژ در خط خنده استفاده کردم و هنوز باقی مانده آیا میتونم همان قسمت چربی تزریق کنم حساسیت یا مشکلی ایجاد نمیکنه… یا باید ژل قبلی تخلیه بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله حتما باید تخلیه بشه در غیر این صورت ممکنه عارضه ایجاد کند.

 11. سحر می گوید

  سلام ایاخارج کردن چربی,ازناحیه شکم,برای گونه گذاری اسیبی به تخمدانهاواردنخواهدکرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

 12. عدنان می گوید

  سلام من میخوام چربی بزنم اما چربی لازم برا زدنو ندارم چه کار باید کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه چربی کافی وجود نداشته باشد برای حجم دهی می توان از پروتز های سیلیکونی استفاده کرد.

 13. فرح می گوید

  با سلام .چه مدت بعد از تزریق فیلر ، اثرش در صورت مشخص میشود.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از همان لحظه تزریق تغییر احساس می شود.

 14. بدون اسم می گوید

  با سلام گونه گذاری برای سن ۳۲ سالگی چطور می باشد ؟؟ژل بهتر است یا چربی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تشخیص اینکه ژل برای شما بهترین گزینه است یا چربی فقط از طریق معاینه حضوری امکانپذیر است.

 15. نازنین می گوید

  با سلام
  برای رده سنی ۲۵ ساله گونه گذاری با تزریق چربی بهتر است یا گونه گذاری با تزریق ژل؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش گونه گذاری به سن مربوط نمی شود و به فرم صورت شخص، یعنی استخوانی یا گوشتی بودن بستگی دارد.

 16. معصومه اخروی می گوید

  سلام وقت بخیر ۲۸ سال دارم مدت یک هفته است که چربی تزریق کردم اما گونه هام خیلی برجسته اس اصلا دوسش ندارم میخوام که به حالت قبلم برگردم لطفا راهنمایی کنید واقعا به مشکل خوردم یه راهی که مث قبل بشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توان با تزریق آنزیم های خاص به ناحیه مورد نظر حجم آن را کاهش داد.

 17. مهدیه می گوید

  وقت بخیر
  خارج کردن چربی از بدن برای گونه گذاری با چه روشی انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بسته به منطقه ای که قراره است چربی از آن خارج شود و ناحیه ای که باید چربی به آن تزریق شود از دستگاه های مختلفی استفاده می شود.

 18. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر .من دوماه هست ک چربی ب صورتم تزریق کردم .ولی بیشترش جذب شده .دکتر م گفتن دوباره بد دوماه رشد میکنه .ولی من نگرانم چون اون جوابی ک خواستم و نگرفتم .خواهش میکنم راهنمایم کنید .لازمه ک من واس نتیجه بهتر فیلر ترریق کنم ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا بعد دوماه ورم صورت کم می شودو فرم اصلی تزریق چربی مشخص می شود. حداقل تا ۶ ماه بعد تزریق چربی نباید از فیلر استفاده کرد.

 19. رقیه می گوید

  هزینه گونه گذاری چقدرهست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

  2. سما می گوید

   سلام من از تزریق چربی بشدت رو گونه م ناراضیم چه کار کنم زودتر از بین بره

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    روش هایی است برای جذب چربی تزریق شده که با توجه به شرایطتان در معاینه حضوری مشخص می شود.

 20. عسل می گوید

  وقت بخیر دکتر،دوستم ۷ ماه پیش صورتش چربی زده الانم مرحله دوم را زده ولی در عرض ده روز چربیها جذب شدند و چیز زیادی ازش نمانده چرا اینجوری شده؟ چربی ها در مرحله ی اول از بالای پشت ران درآوردن و مرحله دوم از بالای ناف درآوردن لطفا راهنمایی کنید چکار کند؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا ۵۰٪ چربی تزریق شده به صورت جذب می شود و مابقی تا پایان عمر باقی می ماند. به شرطی که کاهش وزن نداشته باشید.

 21. ناشناس می گوید

  سلام من ۳۷ سال دارم وچون لاغرشدم صورتم خیلی افتاده ولاغرشده دوسم ندارم ژل تزریق کنم میخوام چربی شکم روبه صورتم بزنم ولی خیلی ترسوهستم و استرس دارم فقط میخوام بدونم جراحی یازخمی دربدن میمونه .

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی از سوراخی کوچک در شکم تخلیه می شود و جای آن باقی نمی ماند.

 22. شیما می گوید

  سلام وقت بخیر من خیلی لاغر هستم و برای برجسته کردن گونه هام چربی ندارم و تمایلی به تزریق ژل و فیلر هم ندارم آیا روش مناسبی هست ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   می توان از پروتز گونه هم استفاده نمود.

 23. فاطمه می گوید

  سلام من دختر۱۸ساله هستم ک صورتم نامتقارنای داره ازسن ۵سالگی چربی صورتم زیادرشت نکرد۶یا۷باره میرم تزریق چربی خیلی بهترشده ولی ریزکاری زیادی مونده وهنوزمعلوم میشه نامتقارنیش میخاستم راهی چیزی نشون بدیدتاالانم خیلی اذیت شدم میخام واقعاخوب شه البته استخون صورتمم خیلی کوچولونامتقارنی داره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بیشترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۵۴- جردن ۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید