جدیدترین روش پیکر تراشی

همه چیز درباره جدیدترین روش پیکر تراشی

437

در این مقاله به هدایت دکتر آرش نجف بیگى، به بسط جدیدترین روش پیکر تراشی و یا لیپوماتیک برای دستیابی به  لاغری دائمی می‌‌پردازیم.

این روش که مدرن‌ترین روش پیکر تراشی حال حاضر دنیا می‌باشد، پاسخگوی نیازهای ایجادشده در پی افزایش وزن است. با توجه به اینکه لاغر شدن در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌ های مردم سراسر جهان تبدیل شده، پیکر تراشی به شیوه‌ی جدید به عنوان راه‌ حلی مؤثر ارائه گردید.

این شیوه‌ی مدرن به ‌عنوان نتیجه ‌بخش‌‌ترین و کم‌عارضه‌ترین شیوه تاکنون شناخته شده است.‌ لیپوماتیک که جدیدترین روش پیکر تراشی است با بیشترین سرعت، بهترین نتیجه را به فرد ارزانی می‌دارد.

با انتخاب پزشک حاذق و حرفه ‌ای که در این عرصه دارای تحصیلات مربوطه و تجارب کافی است، می‌توان به بهترین نوع از پیکر تراشی رسید.

جدیدترین روش پیکر تراشی یا لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می‌شود؟

جدیدترین روش پیکر تراشی راهی برای رفع مشکل اضافه وزن شماست. آیا شما نیز از اضافه وزن و تغییر فرم بدن خود رنج می‌برید؟ اگر جواب شما به این سؤال مثبت است، باید بدانید که عضوی از گروه بزرگی هستید و دغدغه‌ی لاغری وجه اشتراک شماست. در این زمانه و با توجه به سبک جدید زندگی، پرداختن به اصول سالم زیستن بیش از پیش سخت می‌نماید. گروه بزرگی از مردم در پی لاغر شدن در سال‌ های اخیر با امتحان روش‌های گوناگون، بسیار تلاش کرده‌اند. خبر خوب اینکه جدیدترین روش پیکر تراشی، سریع‌ترین و بی‌خطرترین روش برای رسیدن به بدن ایده‌آل، اکنون در اختیار شما است.

همه می‌دانیم که با گسترش شبکه‌های اجتماعی و تعیین‌شدن استانداردهای زیبایی، نیاز برای بهبود وضعیت سلامت و شرایط ظاهری بیش از پیش مورد توجه و تأکید قرارگرفته است. به صورتی که همگان در پی رسیدن به ظاهری زیبا و تناسب اندام هستند. بر همین منوال عمل جراحی لیپوماتیک به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی به جامعه‌ی پزشکی و زیبایی معرفی شده است. لیپوماتیک که مدرن‌ترین روش پیکر تراشی در حال حاضر در سطح جهان می‌باشد، روشی بی‌خطر و بسیار مؤثر است که به صورت دائمی این مشکل را حل می‌کند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک که پیکر تراشی به شیوه‌ی جدید است، روشی غیر تهاجمی و تأییدشده توسط FDA برای خارج کردن چربی از بدن می‌باشد. این روش برای لاغری موضعی و همچنین، فرمدهی به نواحی خاص بدن و پیکر تراشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آرش نجف بیگى فوق تخصص جراحى پلاستیک، زیبایی و ترمیمی، لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی، روشی پیشرفته و مدرن برای تخلیه چربی‌های بدن می‌داند که گاهی تنها براى فرم‌دهى و پیکر تراشی بدن انجام می‌شود. وی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، به بررسی نحوه‌ی عملکرد این شیوه‌ی درمانی پرداخته است. بر این اساس نحوه‌ی عملکرد این روش بر پایه‌ی خارج کردن رسوبات اضافی چربی یا انتقال آن‌ها به مناطق مورد نظر دیگر است. در عمل لیپوماتیک که جدیدترین روش پیکر تراشی موجود است، جراح برای خارج کردن چربی، شکاف‌هایی ۳ تا ۵ میلی‌متری در ناحیه درمان ایجاد می‌کند. سپس، از تونل‌‌های ایجادشده، دستگاهی به‌نام کانول را وارد بافت چربی بدن می‌کند. لوله کانول با حرکات نوسانی، چرخشی و ارتعاشی شروع به شکستن بافت چربی در بدن بیمار می‌نماید. در نهایت، چربی‌های شکسته‌شده به صورت محلول نیمه‌جامد با مکش از طریق همان منافذ ایجادشده، از بدن خارج می‌گردد.

دستگاه مخصوص و مورد استفاده در جدیدترین روش پیکر تراشی مجهز به یک سیستم ایمنی پیشرفته است. زمانی که این لوله با بافت غیر چربی در بدن برخورد کند، متوقف می‌شود و این مهم متضمن عدم آسیب به سایر بافت‌های بدن می‌باشد. این امر باعث شده لیپوماتیک به عنوان مدرن ترین روش پیکر تراشی بسیار ایمن شناخته شود، به نحوی که هیچگونه خسارتی به بقیه‌ی بافت‌ها وارد نمی‌کند. در لیپوماتیک به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی در طی یک جلسه مقدار زیادی چربی به همراه کمترین عوارض از بدن خارج می‌شود. وقتی چربی با کانول‌های لرزاننده شکسته و نهایتأ مکیده می‌شود، پوست و بافت ماهیچه‌ای، بسیار سریع‌تر و مؤثرتر به یکدیگر می‌چسبند. در این روش، کاهش سایز و وزن در صورت رعایت تغذیه ماندگاری بالایی دارد. لیپوماتیک برای از بین بردن چربی به صورت سلولیت نیز مؤثر می‌باشد. لیپوماتیک، در کل، به عنوان عملی بدون درد و خونریزی محسوب می‌شود. این شیوه دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد به صورتی که دستیابی به بهبودی پس از این جراحی بین ۳ تا ۷ روز به طول می‌انجامد. در انتها، می‌توان از چربی‌های برداشته‌شده برای حجیم کردن قسمت‌هایی مانند لب، گونه و دست استفاده کرد.

مزایای لیپوماتیک به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی

لیپوماتیک که جدیدترین روش پیکر تراشی محسوب می‌گردد، با استفاده از تجهیزات هوشمند و پیشرفته، به عنوان عملی با کمترین عوارض و تقریبأ بدون خطر شناخته می‌شود. این روش به عنوان مدرن‌ترین روش پیکر تراشی در قیاس با روش‌های پیشین از مزایای زیادی برخوردار است. در همین راستا به بررسی مزایای عمل جراحی لیپوماتیک به عنوان عملی ایمن، مؤثر و آسان می‌پردازیم.

در پیکرتراشی به شیوه‌ی جدید، جمع‌کردن و شکل‌دادن به پوست به مراتب بهتر از سایر جراحی‌ها صورت می‌گیرد. تورم بدن و ترشحات در این عمل جراحی بسیار کم است و احتمال ایجاد عفونت نیز به حداقل میزان ممکن رسیده است. پس از انجام عمل لیپوماتیک نیازی به بستری شدن در محیط درمانی نیست و مراجع، بعد از معالجه مرخص می‌شود. پس از طی کردن پروسه‌ی این عمل، خستگی و آسیب‌دیدگی بدن در کمترین میزان نسبت به سایر روش‌های جراحی زیبایی تخلیه‌ی چربی می‌باشد.

جدیدترین روش پیکر تراشی که همان عمل لیپوماتیک است، در راستای بهبود حالت ظاهری و فرم بدن گام‌های مثمرثمری برداشته است. دکتر آرش نجف بیگى، لیپوماتیک را نوعى لیپوساکشن پیشرفته دانسته‌است. این عمل براى برداشتن چربی‌هایی که به صورت سلولى در قسمت‌های مختلف بدن افراد تجمع پیدا کرده و با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود،‌ استفاده می‌شود. به صورتی که با انجام این عمل سلولیت‌های زیر پوست که بر ظاهر بدن تأثیر ناخوشایندی گذاشته‌اند، برطرف می‌گردند. لیپوماتیک به نحوی عمل می‌کند که چربی‌ها به صورت یکنواخت از زیر پوست خارج می‌گردند و نهایتأ پس از عمل، سطحی هموار بدون فرورفتگی و برآمدگی ایجاد می‌شود.

مزایای جدیدترین روش پیکر تراشی

 • کوتاه مدت بودن زمان عمل جراحی
 • نقاهت کوتاه و بهبودی سریع
 • عدم تخلیه‌ی چربی زیرپوستی
 • بدون نیاز به بستری در محیط درمانی
 • قابل انجام با هر دو روش بی‌حسی موضعی و بیهوشی
 • کاهش میزان سلول‌های چربی
 • بدون خطر آمبولی
 • تخلیه‌ی مقدار زیادی چربی، تنها در یک جلسه
 • حداقل کبودی و عوارض پس از عمل
 • بدون درد
 • بدون خطر
 • کاهش وزن بدن به میزان ۶ تا ۸ کیلوگرم در یک جلسه
 • کاهش چشمگیر سایز موضعی
 • لاغری دائمی

محدودیت‌های انجام لیپوماتیک و مراقبت‌های پس از آن

درست است که پیکر تراشی به شیوه‌‌ی جدید بهترین شیوه برای لاغر شدن در سال های اخیر است، اما طبق گفته‌ی دکتر آرش نجف بیگى در جدیدترین روش پیکر تراشی نیز با محدودیت برداشت چربی روبرو هستیم. در این روش، تنها مجاز به برداشت کمتر از پنج لیتر چربی هستیم و نمی‌توان تمام چربى‌ها را خارج کرد و برای خارج کردن چربی بیشتر باید فرد بسترى شود تا مراقبت‌های ویژه‌ای از وی صورت گیرد.

به گفته‌ی وی با استفاده از پیکر تراشی به شیوه ‌ی جدید، تخلیه چربی به‌صورت یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم، پهلو، پشت، باسن، ران و ساق پا انجام می‌شود و حتی می‌توان حجم چربی‌های مناطقی مانند غبغب، بازو و بزرگی سینه آقایان را نیز برداشت.

این دکتر حاذق اظهار می‌دارد که این روش باعث از بین رفتن سلول‌های چربی نمی‌شود؛ بنابراین، مى‌توان از سلول‌های استخراج‌شده، در قسمت‌های دیگر بدن استفاده کرد. جدیدترین روش پیکر تراشی نیاز به دوره‌ نقاهت طولانی مدت ندارد و افرادی که تحت این عمل جراحی بوده‌اند،‌ در یک دوره‌ زمانی کوتاه می‌توانند حرکت کرده و فعالیت‌های روزمره‌شان را انجام دهند.

دکتر نجف بیگى، معتقدند که انجام جراحى لیپوماتیک در کلینیک‌ها و مطب‌هاى پوست و مو بسیار عمل پرریسکی خواهد بود. با توجه به بیانات این دکتر میزان موفقیت‌آمیز بودن این عمل جراحی به تبحر و مهارت جراح وابسته است. با توجه به حساسیت این عمل، لیپوماتیک تنها باید در مراکز جراحی محدود و بیمارستان‌ها و توسط پزشک فوق تخصص جراحى پلاستیک و زیبایی صورت گیرد. هم اکنون، با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و به‌کارگیرى تکنیک هاى نوین جراحى لاغرى خطرات این نوع جراحی به حداقل خود رسیده است. در همین راستا، استفاده از برخى دارو‌ها و وسایل در حین عمل که از ثابت شدن جریان خون و ایجاد لخته جلوگیری می‌کند، عوارض را به حداقل رسانده است.

عوارض احتمالی لیپوماتیک

 • اشتباه پزشکی
 • التهاب پس از عمل
 • عفونت (که بسیار نادر است)
 • واکنش آلرژیک
 • سوختگی پوست
 • تب و حالت تهوع
 • بی حسی موقت در موضع
 • آمبولی ریه در صورت عدم مهارت پزشک

توصیه‌های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک

قبل از انجام عمل لیپوماتیک نکات مهمی هستند که برای داشتن عملی موفقیت‌آمیز و رسیدن بهبودی سریع‌تر رعایت شوند. اولین گام این است که در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید و به کلینیک معتبری مراجعه کنید. نکته‌های قبل از عمل بسیار مهم هستند و توسط کادر پزشکی به بیمار اطلاع داده می‌شود.

توصیه‌های عمومی

 • به یک مرکز درمانی معتبر مراجعه کنید.
 • قبل از انجام هر کاری یک جلسه مشاوره داشته باشید
 • اگر دارویی مصرف می کنید، به پزشک خود بگویید.
 • دو هفته قبل و بعد از عمل لیپوماتیک از الکل خودداری کنید.
 • چهار هفته قبل و بعد از عمل، استعمال دخانیات را متوقف کنید.
 • دو هفته قبل از عمل، ایبوپروفن یا آسپرین مصرف نکنید.
 • مصرف نمک خود را کاهش دهید.
 • نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید.
 • ترتیب دهید تا کسی شما را به خانه ببرد و ۲۴ ساعت اول با شما باشد.

 

بنابراین، نگاه به عمل جراحی لیپوماتیک به عنوان جدیدترین روش پیکر تراشی به منظور لاغر شدن در سال‌‌های اخیر، بر این نکته تأکید دارد که این شیوه در حال حاضر بهترین گزینه برای لاغری سریع و بی‌بازگشت است. این عمل اگر به دست دکتری حاذق که تحصیلات خود را در این زمینه، یعنی جراحى پلاستیک، زیبایی و ترمیمی لیپوماتیک گذرانده، عملی شود، منجر به کسب بهترین نتایج و لاغری دائمی می‌گردد. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر، مراقب‌های قبل و بعد از عمل است که می‌تواند در بهبود روند درمان و بازیابی فرد نقش مؤثری ایفا کند.

روش های نوین پیکرتراشی در واقع با استفاده از دستگاه هایی نظیر لیپوماتیک، اولترازد، واترجت، لیپوست و پال می باشد که مکانیسم کار آنها مشکلات و عوارض دستگاه های ساکشن قدیم را برطرف نموده است.

جدیدترین روش پیکر تراشی، عوارض دستگاههای ساکشن قدیم مانند: آمبولی، ناهمواری سطح پوست، سوختگی و … را برطرف نموده است.

افرادی که دچار اضافه وزن های خیلی زیاد هستند ، به صورتی که BMI آنها از ۳۵ بالاتر است، معمولاً اندیکاسیون پیکرتراشی را ندارند و نیاز است که از طریق جراحی‌های کوچک کردن معده اقدام کنند.

بله، با تخلیه کامل چربی‌های نواحی شکم و پهلو، می توان برای شکم و پهلویمان فرم ساعت شنی را ایجاد کرد. افرادی نیز که دچار شلی و افتادگی پوست هستند، با جراحی‌های ابدومینوپلاستی این فرم را بعد از عمل خواهند داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  با سپاس از مقاله ی بسیار خوبتون اگر بعد از جراحی دچار عفونت شدیم باید چکار کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه جراحی در اتاق عمل با وسایل استریل انجام شود نباید دچار عفونت شوید.
   و اگر این اتفاق افتاد حتما باید به پزشک جراح خود مراجعه و ایشان هم با توجه به شدت و ناحیه مورد نظر اقدامات لازم را انجام می دهد.

 2. لیلی می گوید

  عرض ادب- من متوجه نشدم الان جدیدترین روش پیکرتراشی چیه؟ همه رو با یه روش عمل می کنین؟ یا مهم نیست چه روشی جدیده و چیزی که مناسبه مائه پیشنهاد میدین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   استفاده از دستگاه های لیپوماتیک، اولترازد، واترجت، لیپوست و پال جز جدیدترین روش های پیکرتراشی می باشد که مکانیسم کار آنها مشکلات و عوارض دستگاه های ساکشن قدیم را برطرف نموده است.
   برای تشخیص اینکه کدام یک از دستگاه های فوق برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. شهبازی می گوید

  سلام من قدم ۱۷۰ و ۹۰ کلیو هستم. امکان پیکرتراشی برام وجود داره؟ استخون بندی درشتی دارم و چاق به نظر نمیرسم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تشخیص این مورد که آیا می توان برای شما عمل پیکرتراشی را انجام داد فقط از طریق معاینه حضوری امکان پذیر است.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 4. محمد نوریزدان می گوید

  سلام آقای دکتر من قدم ۱۶۸وزنم ۹۸فقط شکم و پهلو هامو میخام پیکر تراشی کنم هزینه ش چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای هزینه عمل حتما باید به صورت حضوری معاینه قرار بگیرید. برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید