بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

33,992

سوالات متداول درباره بلفاروپلاستی :

در عمل جراحی پلک چربی های اضافه پشت پلک برداشته می‌شود و پوست اضافه و افتاده پلک ها نیز برش خورده و برداشته می‌شود. به همین دلیل در باز شدن چهره فرد و فاصله بین چشم و تاثیر بسیاری دارد.

این جراحی سرپایی است که با استفاده از بی‌حسی موضعی و برش های ظریفی که بر روی پلک ایجاد می‌شود انجام می شود و بخیه های آن ظرف یک هفته برداشته می‌شوند.

خیر به هیچ وجه تاثیر منفی بر روی بینایی ندارد. حتی در افرادی که پوست اضافه زیادی بر روی چشم دارند، بعد از عمل اعلام می‌کنند که در بینایی خود حس بهتری دارند.

خیر به هیچ وجه این عارضه بعد از عمل جراحی اپی کانتال چشم بوجود نمی آید.

زیبایی و جذابیت چهره ارتباط مستقیمی با نحوه قرارگیری اجزا صورت در کنار هم دارد. معمولا هرچه زیبایی اجزا صورت بیشتر باشد و نحوه قرارگیری اجزا صورت در کنار هم بهتر باشد، نتیجه نیز بهتر خواهد شد. چشم‌ها مهم‌ترین نقش را در برقراری ارتباط با افراد بر عهده دارند. همین موضوع دلیل افزایش تقاضا برای جراحی چشم گربه ای است.

هر چه زیبایی و گیرایی چشم بیشتر باشد، طرف مقابل برای ما جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد. پس بدیهی است که توجه زیاد به همین ویژگی و اثرگذاری چشم‌ها، جراحی پلک یا انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه این مطلب قصد داریم به جزییات عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بپردازیم و جدیدترین اطلاعات پزشکی در جهان را بررسی کنیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

پس تا پایان همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی چیست؟

گاهی به‌دلیل افزایش سن، چروک پوستی، عوامل وراثتی و آناتومی خاص صورت، افراد دچار افتادگی پلک می‌شوند. گاهی نیز به‌دلیل اختلالات غدد اشکی و تجمع چربی در زیر چشم، افراد دچار پف زیر چشم می‌شوند، کلیه این مشکلات با استفاده از روش درمانی خاصی به نام بلفاروپلاستی قابل بهبودی است.

جراحی پلک افتاده با ایجاد برش در بالای پلک یا زیر پلک، اقدام به ایجاد برش در این نواحی می‌کند تا پوست اضافی و چربی را بردارد و ظاهر پلک و زیر پلک را با استانداردهای زیبایی همگام‌تر کند.

نتیجه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها و جوان‌تر شدن چهره است

چه افرادی کاندید بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین محسوب می‌شوند؟

همان‌طور که می‌دانید، جراحی زیبایی بلفاروپلاستی یکی از روش‌های جوانسازی و زیبایی چشم در کنار درشت کردن چشم محسوب می‌شود. این جراحی در افرادی کاربرد دارد که به هر دلیلی، دچار افتادگی پلک و آویزان شدن پوست ناحیه پلک هستند. افتادگی پلک حاصل از تجمع چربی در این ناحیه یا شل شدن عضلات و پوست پلک، از جمله عللی است که ضرورت بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را افزایش می‌دهد.

درصورتی‌که در زیر چشم‌تان کیسه‌های پوستی دارای افتادگی دارید نیز، می‌توانید از بلفاروپلاستی برای درمان استفاده کنید و جذابیت دوباره‌ای به‌دست آورید. به گزارش HealthLine، انجام بلفاروپلاستی در برخی افراد، یک عمل زیبایی محسوب نمی‌شود که غیرضروری برداشت شود.

گاهی به‌دلیل افتادگی پلک، میدان دید محدود می‌شود. در چنین شرایطی فرد برای بازگردانی میدان دید به حالت اولیه خود، نیازمند انجام عمل بلفاروپلاستی است. به‌طور کلی می‌توان گفت که، افراد دارای سلامتی و بدون سابقه بیماری دیابت، فشار خون و مشکلات این‌چنینی، درصورتی‌که دچار افتادگی پلک و پف زیر چشم باشند، باید بلفاروپلاستی را در اولویت قرار دهند.

مطالعه مقاله روش های لیفت ابرو را توصیه می کنیم.

محل برش در بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

مقدمات بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چیست؟

معمولا برای انجام هر جراحی زیبایی یا هر اقدام این‌چنینی، نیاز به انجام مقدماتی وجود دارد که به‌طور کامل در نتیجه نهایی اثرگذار است. زمانی که برای انجام هر کاری مقدمات خوبی را فراهم کنید، شانس دستیابی به بهترین نتیجه از عمل را نیز افزایش داده‌اید. در ادامه می‌توانید مقدمات لازم برای دستیابی به بهترین نتیجه از بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله ی جراحی اپی کانتال چشم را بخوانید.

۱-تحقیق و انتخاب پزشک متخصص

پلک از لحاظ آناتومی در نزدیکی چشم‌ها قرار گرفته‌ است. این موضوع نشان دهنده موقعیت خاص و حساس بلفاروپلاستی است. برای انجام چنین جراحی زیبایی یا درمانی خاصی، باید بهترین جراح پلک در تهران یا شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید. معمولا عواقب عدم انتخاب پزشک باتجربه، بروز عوارض گوناگون و نیاز به جراحی ترمیمی است. پس سعی کنید با تحقیق از اطرافیان و دوستانی که تجربه مشابهی دارند، لیستی از پزشکان خوب بنویسید.

بعد از این‌کار باید تحقیق را آغاز کنید و در مورد تخصص و تجربه پزشک تحقیق کنید. فضای مجازی بهترین مکان برای کسب اطلاعات درخصوص سوابق جراح و همچنین شماره نظام پزشکی است. پس سعی کنید این تحقیقات را تا جایی ادامه دهید که بتوانید از نتیجه آن، یک یا دو پزشک فوق‌العاده را انتخاب کنید. بعد از این مرحله می‌توانید گام بعدی مقدمات بلفاروپلاستی را طی کنید.

۲-شرکت در جلسه مشاوره با پزشک

بعد از انتخاب پزشک متخصص، می‌توانید با دریافت وقت تلفنی، به مطب پزشک مراجعه کنید. پیش از عمل بلفاروپلاستی، پزشک باید شرایط پلک را معاینه کند. در زمان ورود شما به مطب پزشک، می‌توانید تحقیقات‌تان را ادامه دهید. با پرس و جو از افرادی که در مطب حضور دارند، در مورد سوابق پزشک، تخصص و نتیجه جراحی‌های زیبایی او اطلاعات کسب کنید.

بعد از این اقدام، می‌توانید پزشک را ملاقات کنید. سعی کنید در این جلسه، تمامی سوالاتی که از پزشک دارید، بپرسید. درک پاسخ سوالات و درمیان گذاشتن تمامی انتظاراتی که از جراحی زیبایی بلفاروپلاستی دارید، به پزشک این امکان را می‌دهد تا شما را به شرایط دل‌خواهتان برساند. پس سعی کنید از این جلسه نهایت استفاده را داشته باشید.

نموه از پلک افتاده در فرد سالخورده

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

۳-هماهنگی و آماده سازی شرایط

یکی از بهترین کارهایی که به شما کمک می‌کند تا نتیجه فوق‌العاده‌ای از جراحی ببینید، آماده سازی شرایط برای عمل است. هماهنگی و آماده سازی، شامل کارهایی است که روزهای بعد از جراحی را برای شما آسان‌تر می‌کند. درواقع، باید برای روزهای بعد از عمل آشنا شوید.

حتما از محل کارتان مرخصی بگیرید تا حداقل ۵ روز در منزل استراحت کنید.

عدم قرارگیری در مقابل نور مستقیم آفتاب و همچنین مراقبت از چشم ها بعد از عمل زیبایی پلک و نگهداری از پلک‌ها، مهم‌ترین بخش بعد از عمل جراحی است.

سعی کنید برای خواب، محل مناسبی انتخاب کنید و تختتان را شیب‌دار کنید تا دچار تورم و مشکلات بعد از جراحی نشوید.

لباس دکمه دار و راحت تهیه کنید تا هیچ فشاری به صورتتان وارد نکنید.

حتما موادغذایی موردنیاز برای یک هفته را تهیه کنید تا تحت هیچ شرایطی از منزل خارج نشوید.

برای روز عمل بلفاروپلاستی، یکی از عزیزان‌تان را به‌عنوان همراه به محل جراحی ببرید تا برای بازگشت به منزل شما را یاری کند.

۴-ارائه سوابق پزشکی و دارویی

معمولا پزشک متخصص جراحی پلاستیک، باید از جزییات سلامتی شما اطلاع داشته باشد. هرچه این اطلاعات دقیق‌تر و بهتر باشد، پزشک توانایی بالاتری برای انجام عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین دارد. پس سعی کنید خلاصه‌ای از سوابق پزشکی‌تان به همراه داروهای مصرفی و سابقه حساسیت‌ها دراختیار پزشک قرار دهید. با چنین کارهایی شانس رسیدن به بهترین نتیجه از بلفاروپلاستی را افزایش داده‌اید و ریسک بروز عوارض و مشکلات پیش‌بینی نشده را کاهش داده‌اید.

۵-ملاحظات پیش از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

معمولا برای زیبایی و جذابیت با بلفاروپلاستی، باید ملاحظاتی را درنظر بگیرید. قطع مصرف برخی داروها، به شما کمک می‌کند تا روند درمان را به سرعت طی کنید و گرفتار عوارض و مشکلات حاشیه‌ای نشوید.

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، مانند هر جراحی زیبایی دیگری، نیازمند قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین است. طبق اظهارات سایت MedicineNet، داروهای رقیق کننده خون، ریسک خون‌ریزی را افزایش می‌دهند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، باید مصرف مشروبات الکلی را دو هفته پیش از انجام جراحی و دو هفته بعد از آن فراموش کنید.

استعمال دخانیات مثل سیگار و قلیان، روند بهبودی را کند می‌کند و ریسک درگیر شدن با عوارض عمل بلفاروپلاستی را افزایش می‌دهد. حتما لوازم پانسمان مثل گاز استریل را در منزل داشته باشید و برای پیشگیری از خشکی چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی، حتما اشک مصنوعی تهیه کنید.

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چگونه انجام می‌شود؟

به گزارش HealthLine بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، از محبوب‌ترین تکنیک‌های بهبود افتادگی پلک و پف زیر چشم است. این جراحی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به هیچ بستری در آن وجود ندارد. این جراحی تا حدی آسان انجام می‌شود که در بسیاری موارد نیاز به هیچ بی‌هوشی ندارد؛ مگر در برخی افراد که به درخواست خودشان و تحت نظر پزشک بی‌هوشی، از این شرایط استفاده می‌کنند.

برای انجام عمل بلفاروپلاستی، پزشک متخصص برشی در بالای پلک ایجاد می‌کند و پوست اضافه و چربی را برمی‌دارند. در این پروسه گاهی ماهیچه‌ها نیز تقویت می‌شوند. بلفاروپلاستی پلک پایین نیز، به‌وسیله برش کوچک انجام می‌شود. در بلفاروپلاستی پلک پایین، معمولا یک برش زیر پلک ایجاد می‌شود که گاهی داخل پلک و زیر مژه قرار دارد و گاهی نیز در ناحیه زیر چشم است. بعد از این اقدام، پوست اضافی و چربی خارج می‌شود و پلک در محل موردنظر خود فیکس می‌شود. این تمام رویدادی است که برای انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین انجام می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی 1

دوران نقاهت بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

کسب اطلاع از شرایط دوران نقاهت، یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر جراحی زیبایی است. زمانی که از دوران نقاهت اطلاعات داشته باشید، معمولا نگرانی چندان جدی احساس نخواهید کرد. اما بهتر است نگران این جراحی نباشید، چرا که بلفاروپلاستی جراحی بسیار سبک و ساده‌ای محسوب می‌شود که براحتی پس از انجام جراحی و ویزیت نهایی پزشک، می‌توانید به خانه بازگردید.

جدی گرفتن مراقبت‌های بعد از عمل به شما کمک می‌کند تا سرعت بهبودی خوبی را تجربه کنید. معمولا دوران نقاهت هر عمل جراحی، مهم‌ترین بخش آن نیز محسوب می‌شود. در بلفاروپلاستی لازم است،

بلافاصله بعد از رسیدن به منزل، کمپرس یخ را آغاز کنید تا میزان درد و تورم به حداقل برسد.

بروز درد در اکثر موارد وجود دارد و گاهی تا یک هفته باقی می‌ماند. برای بهبود این درد، باید مسکن‌های ضد تورم استفاده کنید و تورم ناشی از عمل بلفاروپلاستی را کاهش دهید.

برخی مشکلات مثل تاری دید، حساسیت به نور، برای بعد از عمل بلفاروپلاستی طبیعی است. درصورتی که بیش از دو روز چنین علائم بینایی احساس کردید، حتما با پزشکتان تماس بگیرید.

در خصوص دوران نقاهت بلفاروپلاستی، بهتر است بدانید که امکان استفاده از لنز را تا حداقل دو هفته ندارید. پس بهتر است، یک عینک با شماره چشم مشترک با لنزتان داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

معمولا برای تمیز نگهداشتن بخیه‌ها و محل زخم، شما را به همراه پانسمان به منزل راهی می‌کنند. درحالی که داشتن پانسمان چندان ضروری نیست، مگر پزشکتان انجام آن را توصیه کند. شما باید بعد از گذشت یک هفته برای ویزیت و کشیدن بخیه به پزشک متخصص‌تان مراجعه کنید.

بخیه‌های ظریف در بلفاروپلاستی پلک بالا

عوارض احتمالی بلفاروپلاستی چیست؟

به گزارش انجمن جراحی پلاستیک آمریکا، جراحی بلفاروپلاستی معمولا هیچ عارضه خاصی از خود بروز نمی‌دهد. اما باید بدانید، اگر این جراحی توسط پزشک غیرمتخصص و غیرحرفه‌ای انجام شود، ریسک بروز مشکلات متعدد و عوارض نیز افزایش می‌یابد. پس سعی کنید برای انجام این جراحی پزشک قابل اعتمادی را انتخاب کنید. در ادامه به عوارض احتمالی این عمل که توسط نشریه HealthLine گزارش شده است، می‌پردازیم:

 1. تاری دید موقتی
 2. سوزش چشم موقتی
 3. آسیب پوستی و چشمی ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب
 4. خشکی چشم شدید
 5. احساس خارش در اطراف چشم
 6. مشکل باز ماندن چشم در هنگام خواب
 7. اسکار پوستی
 8. کبودی و تورم (رایج)
 9. عفونت در محل زخم
 10. آسیب عضلانی
 11. آسیب به بینایی (اشتباه پزشکی)

برای آشنایی با لیفت شقیقه مطالعه مقاله لیفت شقیقه یا چشم چگونه انجام میشود؟ را پیشنهاد میکنیم.

نتایج بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

قطعا هر عمل جراحی نتایج مطلوبی را ایجاد میکند و همین اثرات مثبت، انگیزه افراد برای انجام آن است. چهره افراد بعد از انجام بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، به بهترین شکل تغییر می‌کند. معمولا جوانسازی و زیبایی چشم‌ها موجب پدیدار شدن جذابیتی کلی در چهره می‌شود. بهبود میدان دید، زیبایی چشم و ابرو به همراه تغییر فرم چشم به بهترین شکل ممکن، از اثرات بلفاروپلاستی خواهد بود.

محل برش در پشت پلک پایین در عمل بلفاروپلاستی

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

اگر بخواهید از عمل جراحی زیبایی، بهترین نتیجه را مشاهده کنید، باید امکان مراقبت از آن را داشته باشید. معمولا مراقبت‌های پس از هر عمل زیبایی، اثرگذارترین بخش آن محسوب می‌شوند. اگر بخواهید مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی را بدانید شامل :

مصرف مرتب داروهای آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت مهم‌ترین بخش آن است.

باید تا حداقل یک هفته از استحمام عادی جلوگیری کنید و نواحی جراحی شده را بپوشانید. هرچند این توصیه بستگی به پزشکتان دارد.

حتما بعد از کشیدن بخیه‌ها، مراقبت‌ها را جدی‌تر دنبال کنید.

از خاراندن محل بخیه پرهیز کنید و تحت هیچ شرایطی تا بهبودی کامل و تایید پزشک، از کرم و لوازم آرایش استفاده نکنید.

سعی کنید حتما برای خروج از خانه ۱۰ روز صبر کنید و پس از آن با استفاده از ضد آفتاد SPF30 به بالا و بی رنگ، از منزل خارج شوید.

تا حد امکان در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید و از کلاه استفاده کنید.

قطره اشک مصنوعی را حداقل دو بار در روز استفاده کنید تا دچار مشکلات خشکی چشم نشوید.

حتما برای خروج از خانه تا یک ماه از عینک آفتابی استفاده کنید.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، محل خوابیدن‌تان است. معمولا خوابیدن بر روی تخت‌های عادی، موجب تجمع خون در ناحیه چشم‌ها می‌شود و به مرور درد و کبودی را افزایش می‌دهد، پس سعی کنید حتما بعد از بلفاروپلاستی، از تخت شیب‌دار استفاده کنید و یا تخت خوابتان را با استفاده از بالشت، شیب دار کنید.

اگر هنوز برای انجام بلفاروپلاستی مردد هستید و نمی‌دانید برای شما مناسب است یا خیر، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

در صورت بروز این علائم به مرکز درمانی مراجعه کنید

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید بدانید، علائمی است که در صورت مشاهده، می‌توانید آن را زنگ خطر رویدادی خطرناک بدانید. معمولا آگاهی از چنین نشانه‌هایی به شما این امکان را می‌دهد تا در بهترین زمان خودتان را به مرکز درمانی برسانید و از بروز مشکلات جانبی و عوارض خطرناک پیشگیری کنید. طبق اطلاعات ارائه شده توسط کلینیک مایو آمریکا، به بررسی این علائم می‌پردازیم:

 • تنگی نفس یکی از علائم هشدار دهنده است که می‌تواند نشان از بروز مشکلاتی جدی در ریه، خون، رگ‌ها و قلب باشد. پس بدیهی است که با مشاهده چنین علائمی باید فورا به مرکز درمانی مراجعه کنید.
 • احساس درد در ناحیه سینه، یکی از مشکلاتی است که زنگ خطر محسوب می‌شود و باید با مشاهده آن فورا به مرکز درمانی مجهز مراجعه کنید.
 • ضربان قلب نامنظم یکی از نشانه‌هایی است که می‌تواند مانند هشدار از رویدادهای خطرناکی باشد که با مراجعه به موقع به مرکز درمانی می‌توانید این موضوع را پیشگیری کنید.
 • درد شدید چشمی نیز یکی از علائم مهم و هشدار دهنده است که باید با احساس درد شدید با پزشک متخصص‌تان تماس بگیرید.
 • خون‌ریزی در محل زخم یکی از علائم هشدار دهنده است که باید بلافاصله بعد از آن، با پزشک تماس بگیرید و به مرکز درمانی مراجعه کنید.
 • اختلالات بینایی طولانی مدت، می‌تواند هشدار از آسیبی جدی باشد. پس با مشاهده چنین علائمی به پزشک مراجعه کنید.
بلفاروپلاستی پلک بالا نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی 2

مقاله عمل پف چشم را از دست ندهید.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

معمولا عوامل متعددی در تعیین هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین اثرگذار است. تخصص پزشک یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که  تعیین کننده هزینه این جراحی است. هرچه تجربه پزشک در زمینه بلفاروپلاستی بیشتر باشد، قطعا میزان هزینه نیز بیشتر خواهد شد. محل جراحی و خدمات جانبی قبل و بعد از بلفاروپلاستی، از پارامترهای تعیین کننده هزینه عمل بلفاروپلاستی است. معمولا جراحی در مرکز جراحی یا کلینیک کم‌تر از بیمارستان و اتاق عمل خواهد بود.

بلفاروپلاستی پلک بالا نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی 3

سوالات متداول

معمولا پیش از انجام جراحی‌های زیبایی، دنیایی از سوالات در ذهن ما نقش می‌بندد که پاسخ آن را نمی‌دانیم. همین ناآگاهی موجب پدید آمدن استرس و نگرانی می‌شود. در ادامه به پاسخ سوالات رایج شما می‌پردازیم.

آیا بلفاروپلاستی روشی برای جوانسازی است؟

به عقیده عده زیادی از افراد، عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین تنها به‌منظور درمان میدان دید و اختلالات دید و همچنین برای زیبایی و جذابیت بیشتر در چشم ها انجام می‌شود. اما واقعیت چنین نیست. به گزارش WebMD عمل بلفاروپلاستی برای جوانسازی نیز کاربرد فوق‌العاده‌ای دارد. این جراحی معمولا بعد از اتمام، حدود ۵ الی ۷ سال فرد را جوان تر نشان می‌دهد.

چرا بعضی افراد با انجام بلفاروپلاستی دچار خشکی چشم می‌شوند؟

بعضی پزشکان بی‌تجربه یا غیرمتخصص در انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، بدون محاسبه و درنظر گرفتن میزان پوست اضافی اقدام به برش و برداشتن پوست می‌کنند. همین موضوع سبب می شود که فرد در زمان خواب امکان بستن کامل چشم را نداشته باشد. ضمن این‌که در چنین شرایطی افراد با اختلال در پلک زدن کامل، دچار خشکی چشم می‌شوند.

جراحی پلک آسیایی چیست؟

زمانی که جراحی بلفاروپلاستی در پلک بالا و پایین هم زمان انجام می‌شود، به آن جراحی پلک آسیایی گفته می‌شود. این جراحی پلک به جهت ویژگی خاص چشم آسیایی‌ها (در کشورهای چین، ژاپن، کره، مالزی و…) که دارای افتادگی پلک و په زیر چشم هستند، به جراحی پلک آسیایی شهرت پیدا کرده است. اما درواقع جراحی خاصی نیست و همان بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین است.

 

آیا می‌توان برای بار دوم بلفاروپلاستی پلک انجام داد؟

به گزارش HealthLine جراحی بلفاروپلاستی عمل زیبایی یکبار مصرف نامیده می‌شود. این اصطلاح به این معنی است که معمولا تنها یک بار می‌توان با انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک، زیبایی و جذابیت پلک را ایجاد کرد. اما درصورتی‌که با اولین جراجی بلفاروپلاستی، فرد به رضایت از ظاهر نرسد و پزشک نیز شرایط انجام عمل ترمیمی بلفاروپلاستی را فراهم بداند، انجام آن برای بار دوم نیز ممکن است. هرچند در تمامی جراحی‌های زیبایی، انجام جراحی ترمیمی بسیار مشکل‌تر از اولین جراحی خواهد بود

کبودی‌های بلفاروپلاستی تا چه مدت باقی می‌ماند؟

طبق گزارش مدیسن نت، بعد از جراحی بلفاروپلاستی تا حدود ۱۰ روز تورم و کبودی نسبتا شدیدی دیده می‌شود. اما با گذشت مدت زمان بیشتر تا نزدیک به ۲ دوهفته، اکثر کبودی‌ها بهبود پیدا می‌کند و شما می‌توانید برای رسیدگی به فعالیت‌های روزمره از منزل خارج شوید.

بهترین سن جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چه سنی است؟

معمولا افراد بعد از رسیدن به سن و سالی خاص، امکان انجام برخی جراحی‌ها را پیدا می‌کنند. بهترین سن جراحی بلفاروپلاستی به گزارش WebMD، بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی ۳۵ سالگی است. اما درصورتی‌که سابقه افتادگی پلک و پف زیرچشم در خانواده‌تان وجود داشته باشد، می‌توانید بعد از ۱۸ سالگی این عمل را انجام دهید.

آیا می‌توان بلفاروپلاستی و لیفت ابرو را هم زمان انجام داد؟

یکی از بهترین اقدامات برای مشاهده جذاب ترین نتیجه از جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، ترکیب آن با جراحی لیفت شقیقه یا لیفت ابرو است. معمولا افرادی که کاندید چنین جراحی هستند، با صلاح‌دید پزشک متخصص اقدام به انجام این‌ دو جراحی باهم می‌کنند. در چنین شرایطی نتیجه بسیار عالی‌ خواهد بود و تغییر ظاهری بسیار زیاد است. جوانسازی با روش‌های ترکیبی بهترین نتیجه را خواهد داشت. خصوصا در شرایطی که پزشک متخصص و باتجربه‌ای مسئولیت انجام آن را بر عهده گرفته باشد.

آیا اسکار پوستی بلفاروپلاستی محو می‌شود؟

پوست ناحیه پلک و زیر پلک بسیار بسیار نازک است. همین موضوع موجب می‌شود تا ترمیم پوست سریع انجام شود و به بهترین شکل ممکن، اسکار پوستی محو شود. استفاده از پمادهای ترمیم کننده و لیزر نیز، برای پوست‌های خاصی که جای زخم را نشان می‌دهند، بسیار کاربردی است. اما بهتر است نگران چنین شرایطی نباشید، چرا که اسکار پوستی بلفاروپلاستی تا حدی زیر چروک پشت پلک محو می‌شود که اصلا قابل مشاهده نیست.

آیا نتایج بلفاروپلاستی موقتی است؟

اطلاع از میزان ماندگاری عمل‌های زیبایی، به ما کمک می‌کند تا در خصوص انجام یا عدم انجام آن تصمیم بگیریم. به گفته دکتر آدام هاماوی پزشک متخصص جراحی پلاستیک در آمریکا، نتایج بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، درصورتی‌که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شده باشد، در طولانی مدت باقی خواهد ماند و تا سال‌های سال می‌توانید از آن لذت ببرید. نتایج این جراحی دائمی است.

 

آیا بلفاروپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

یکی از رایج‌ترین سوالات در خصوص جراحی‌های زیبایی، همین تحت پوشش بودن بیمه است. معمولا افراد علاقه‌مند هستند که بدانند چه میزان هزینه باید برای انجام عمل بلفاروپلاستی پرداخت کنند. در ایران و اکثر کشورهای دنیا، عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند. اما باید این موضوع را درنظر بگیرید که گاهی بلفاروپلاستی دید را دچار مشکل می‌کند و همین موضوع بلفاروپلاستی پلک بالا را در دسته بندی جراحی‌های درمانی قرار می‌دهد. در چنین شرایطی گاهی بیمه بخشی از هزینه درمان را تحت پوشش قرار می‌دهد. جهت کسب اطلاعات دقیق در این خصوص حتما با شرکت بیمه طرف قراردادتان تماس بگیرید.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

برای اطلاع بیشتر از بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
58 نظرات
 1. سکینه می گوید

  سلام بعد از عمل افتادگی پلک میتوانم رانندگی کنم چون از کلینیک تا به خانه حدود ۲ ساعت رانندگی هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است همان روز بعد از جراحی رانندگی نکنید.

 2. سیماه می گوید

  سلام اقای دکتر من ۳ روزه عمل بالی چشم انجام دادم پانسمان کند شود ولی چشمام به اندازی باز میشه که فقد جلوی پامو ببینم درد یا سوزش یا کبودی ندارم ممنون میشم بگین چند روز بعد چشمام باز میشه که بتونم بیرون برم ممنون از شماه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز در جراحی بلفاروپلاستی ورم چشم معمولا به اندازه ای نیست که نتوانید حرکت کنید و از فردای روز عمل می توانید به زندگی عادی بگردید ولی نباید ورزش سنگین انجام دهید.

 3. مریلا می گوید

  سلام آقای دکتر وقت بخیر من افتادگی جزیی پلک بالا در چشم راستم داشتم و پف پلک پایین .در مشاوره و ویزیتهایی که از همکاراتون گرفتم تصمیم بر بلفارو بالا و پایین شد ولی پزشکی که برام بلفارو پلک بالا انجام دادن نظرشون این بود که نمیشه هر دو قسمت رو توام انجام داد و فقط پلک بالا رو بلفارو انجام دادن ومیخواستم بپرسم دلیلش چی می‌تونه باشه؟واینکه فوق تخصص جراحی پلک که متخصص چشم هستن انجام دادن و برا پف پلک پایین باید به متخصص پوست مراجعه کنم یا همین پزشک آقای دکتر مقتدر انجام دادن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است جراحی پلک بالا و پایین به صورت همزمان انجام نشود.
   و معمولا جراحی های زیبایی باید توسط جراح های پلاستیک انجام شود زیرا متخصصین چشم با ساختار درونی چشم آشنایی دارند.

 4. معصومه می گوید

  سلام. خواستم ببینم من افتادگی کم دارم ولی چشمم مدلش بالاش پف داره می شده برا پف کاری کرد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با جراحی می توان پف بالای چشم را برداشت.

 5. Hassn می گوید

  با سلام من حدود سه ماه پیش عمل بلفارو پلاستی پلک بالای هر دو چشم را انجام دادم ولی تغییری زیادی نکرده به نظر شما دکتر بعد از چند ماه پلک ها حالت نرمال میگیرن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی درست انجام شود از همان روز اول تغییرات قابل مشاهده است و به مرور با کاهش ورم و بهبود بخیه بهتر می شود.

 6. الهام می گوید

  سلام وقت بخیر من ۳۴ ساله هستم واز بچگی پشت چش ندارم و پلکهای افتاده دارم خیلی دوست دارم این عمل رو انجام بدم خاستم بدونم این عمل چقدر زمان میبره و یا بستری داره یا ن چون ازشهرستان هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی افتادگی پلک به صورت سرپایی با بی حسی موضعی در مطب انجام می شود و نیاز به بستری و استراحن خاصی ندارد.

 7. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من سه هفته پیش عمل پلک بالا انجام دادم ولی پف بالای چشم کم نشده میگند که هیچ تخیری نکرده چشمات ممنون میشم جواب بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باد به پزشک جراح خود مراجعه نمایید. اگر جراحی درست انجام شده باشد از همان لحظه اول تغییر محسوس است.

 8. مهدی می گوید

  سلام دکتر خسته نباشید ..من چشم راستم دچار حادثه شد و مجبور به تخلیه شدم و مبادرت به گذاشتن پروتز چشمی کردم …ولی الان دچار چند مشکل از جمله افتادگی شدید پلک بالا(کلا شل شده) .گود شدن زیر چشم راست و ترشح چربی شده و باعث شده کلا ظاهر صورتم بهم بخوره و در برخی موارد باعث پایین رفتن اعتماد به نفسم شده …به نظرتون میشه این مشکلات رو رفع کرد …با تشکر فراوان

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه روشی برای حل مشکل شما بهترین گزینه است.

 9. زهرا ابراهیمی می گوید

  سلام‌ وقت بخیر من حدود ۸سال پیش عمل لیزیک چشم انجام‌دادم‌ میخواستم بببینم میتونم این عمل رو برای پف بالای چشم انجام بدم ؟؟ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله- عمل لیزیک یه عمل داخل چشمی است و جراحی پلک روی پوست پلک انجام می شود و به کره چشم مربوط نمی شود.

 10. مونا می گوید

  با سلام
  من از شهرستان میخوام مراجعه کنم برای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین چند جلسه باید به تهران بیام و ایا نیاز به بستری دارد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی پلک در یک جلسه انجام می شود و بخبه ها باید یک هفته بعد کشیده شود.
   خیر نیاز به بستری ندارد.

 11. طیبه می گوید

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم متخصص پوست هم میتوته عمل بلفاروپلاستی رو انجام بده؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   متاسفانه امروزه در ایران اکثر پزشکان که تخصص ندارند کار جراحی پلاستیک انجام می دهند ولی چون مدرک و تخصص کافی برای این کار را ندارند بعضا مراجعه کنندگان را با مشکل مواجه می کنند.

  2. ناشناس می گوید

   در حین عمل درد دارد یانه

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    خیر زیرا در زمان جراحی شما بی حسی موضعی با بیهوشی عمومی دریافت کرده اید و دردی احساس نمی کنید.

 12. سهیلا می گوید

  هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک بالاوپایین چقدره؟میخوام انجام بدم،ضمناهردوعمل رومیتونم باهم انجام بدم؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله با تشخیص پزشک می توان به صورت همزمان انجام داد.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. zahraa می گوید

    سلام وقت بخیر
    من دو تا سوال دارم
    اول اینکه من در مراجعه ای ک ب چشم پزشک داشتم بهم گفتن پلکم افتاده شده و میشه جراحی کنم
    و قضیه پف رو گفتن جداست ک اگر بخوام اون رو هم میشه برداشت
    حالا میخواستم ببینم ایا جراحی پلک و پرداشتن دو تا مقوله ی جداست؟
    و سوال دیگه اینکه این جراحی رو ایا چشم پزشک میتونه انجام بده؟یا جراح پلاستیک ؟؟فرقش چیه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر جراحی مربوط به داخل کره چشم باشد قطعا باید توسط چشم پزشک انجام شود.
     ولی پلک و پف زیر چشم را باید جراح پلاستیک جراحی کند.

 13. باران می گوید

  سلام وقتتون بخیر باران هستم ۳۸ ساله ،چند سال قبل تزریق چربی زیر چشم انجام دادم اوایل خوب بود مشکلی نداشتم ولی الان پف و ورم زیر چشم دارم باید حتمآ عمل بلفاروپلاستی انجام بدم یا میتونم با مزوتراپی ،یا با لیزر فوتونا رفع میشه با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به صورت قطعی اعلام کرد که مشکل شما با درمان غیر جراحی حل می شود یا خیر.

 14. ناشناس می گوید

  سلام
  امکان این هست ک همزمان هم عمل پلک رو انجام بدین و هم عمل غبغب؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان در یک جلسه هردورا همزمان انجام داد

 15. رویا می گوید

  سلام با این عمل فاصله چشم وابرو کم نمی‌شود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر ، چون پوست اضافه برداشته می شود و چشم درشتر و زیباتر دیده می شود.

 16. ناشناس می گوید

  پلک من پفداره اگه عمل کنم مشکلی پیش نمیاد واسم سنم سیو سه ساله،
  هزینه عمل چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر مشکلی براتون پیش نمیاد و برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. نیمامحمدی می گوید

  سلام.ببخشیدمن افتادگی پلک دارم به اندازه ای که روی موژهام راگرفته ووقتی ابروهام رابالامیکشم چشمم وابروهام خوشگل نشون میده هنگام عمل ایاابروهام هم تغیری میکنه یانه چون کارمندهستم بعدازچندوقت میتونم بقیعه هارابازکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در عمل بلفاروپلاستی یا همان پلک تغییری در ابرو ایجاد نمی شود مگر اینکه خود مراجعه کننده اعلام کند که می خواهد مقداری ابروهایش هم در حین عمل لیفت شود.

 18. ارزو می گوید

  سلام من ۷ماه پیش بلفاروپلاستی پلک بالا انجام دادم ولی کناره چشمم جای بخیه مشخصه..لطفا راهنمایی بفرمایید..
  چکار کنم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از جراحی پلک پزشک جراح برای ترمیم جای بخیه پمادهای مخصوصی تجویز می کند. بهتر است با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

 19. حسین امینی می گوید

  ایا بعد از عمل هرچقدر هم که بخوابیم ممکن است به حالت قبل عمل برگردیم(پف بگیره چشمارو) یا نه هرچقدر بخوابیم تاثیری نداره و باعمل رفع دایمی میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر بعد از عمل با خوابیدن پف چشم به حالت قبل بر نمی گردد.

 20. سهیلا می گوید

  سلام.من پلک بالام کلا ازبچگی پف داره..۲۲سال دارم اصلا پلک بالا ومژه م بخاطر پف چشمم دیده نمیشه.ابرو هام ام جوری ان که وقتی بادستم بالا میکشم چشمم واقعا خوشگل میشه..بنظرتون فقط عمل پف پلک کافیه یاباید لیفت ابرو هم کنم.لطفا هزینش رو هم بگید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 21. مهسا می گوید

  با سلام
  من افتادگی پلک دارم بالا دارم اما نه به صورت پف یا در اثر افزایش سن من ۲۹ سال هستم ،بنظر شما من چکار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود علت مشکل شما چیست و چه روشی برای حل این مشکل وجود دارد حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ ماس بگیرید.

   1. علی می گوید

    سلام خسته نباشید من پوشت چشمام یعنی پوشت پلک چربی از دست دادم وباعث شده که چشم ها گود شدن وحالت چشمام زشت شدن باید چیکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شخص مناسب است و بیشترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
     برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 22. صارمی می گوید

  بلفاروپلاستی تفاوتی با برداشتن پف پلک داره؟ میتونیم همزمان هم پبک رو بکشیم هم پف پلک ر برداریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   کلا در اصطلاح پزشکی به جراحی پلک بلفاروپلاستی گفته می شود، چنانچه علاوه بر چربی و پوست اضافه، عضله ابرو نیز افتادگی داشته باشد همراه این عمل،لیفت ابرو نیز انجام می شود.

 23. ناشناس می گوید

  من یه بار قبلا توسط یه پزشک دیگه جراحی کردم و راضی نبودم. امکان جراحی مجدد وجود داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. فایضه می گوید

   سلام. افتادگی پلکم را ۶ سال قبل عمل کردم. دوباره افتادگی پیدا کرده. میشه دوباره عمل بشه

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    تشخیص این مورد که آیا می توانید مجدد جراحی پلکانجام دهید با جراح است. حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 24. ناشناس می گوید

  سلام مرسی از مطلبتون خیلی توضیحات خوبی داده بودید . من مادرم بالای شصت سال سن دارند و اینکه می خوان این عمل رو انجام بدن من نگران اینم که دوباره به خاطر سنشون پلکشون بیفته . حالا می خواستم ببینم تاثیرش چجوریه یعنی ممکنه به خاطر سن دوباره پلک بیفته؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی پلک بالای ۱۰ سال ماندگاری دارد و با افزایش سن ممکن است دوباره افتادگی پلک ایجاد شود.

 25. ناشناس می گوید

  شما گفتید که چین و چروک بقل چشم با این عمل درست نمیشه برای اینکه چروک بقل چشم از بین ببریم باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگر جوابم رو بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چین چروک اطراف چشم از طریق لیفت ابرو و لیفت صورت از بین می رود. ولی در مواقعی که خفیف تر باشد توسط بوتاکس هم برط=رف می شود.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید