1. خانه
  2. /
  3. بلاگ
  4. /
  5. کدام فصل برای کاشت مو مناسب نیست؟

کدام فصل برای کاشت مو مناسب نیست؟

دکتر آرش نجف بیگی

اگر درگیر ریزش مو شده باشید یا خودتان را کاندید کاشت مو بدانید، عملیات جستجو و تحقیقات در ذهن‌تان آغاز می‌شود. مشکلات کاشت مو، محدودیت بانک مو و هزینه کاشت مو، موجب شده است تا همه افراد به دنبال کشف بهترین شرایط برای کاشت مو باشند.

در واقع، همه سعی می‌کنند تا مناسب‌ترین شرایط را برای موها فراهم کنند تا کاشت مو موفقیت لازم را داشته باشد. به همین دلیل، جستجوها برای پیدا کردن بهترین فصل کاشت مو، بسیار زیاد است. کاشت مو در فصول مختلف چالش‌های خاص خود را دارد. به همین دلیل، قصد داریم در این مقاله، بررسی دقیقی نسبت به کاشت مو در فصول مختلف داشته باشیم و تاثیر گرما و سرما بعد از کاشت مو را بررسی کنیم.

اگر علاقمند هستید اطلاعاتی در خصوص کاشت مو در فصول مختلف کسب کنید، تا پایان همراه ما باشید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید :

در صورتی که به پاسخ مدنظر خود نرسیدید در انتهای همین مقاله سوال خود را درج کنید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود.

چرا اطلاع از فصل مناسب برای کاشت مو اهمیت دارد؟

زمانیکه تصمیم به کاشت مو می‌گیرید، اینکه در چه فصلی از سال اقدام کنید، اهمیت دارد. در واقع، باید بدانید که انجام کاشت مو در کدام فصل، کم‌ترین مشکل را برایتان ایجاد می‌کند؛ چرا که سر، ناحیه‌ای مهم و کلیدی است، اما مراقبت و محافظت در برابر آلودگی‌ها، تعرق و مشکلات این‌چنینی پس از کاشت کمی مشکل به نظر می‌رسد.

همین نکات موجب شده است تا افراد کاندید کاشت مو، در جستجو و تحقیق یافتن مناسب‌ترین زمان کاشت مو در فصول مختلف هستند. سوالات ذهنی این افراد، چالش مواجهه سرما بعد از کاشت مو، گرما پس از کاشت و حتی تعرق یا جذب آلودگی هوا بعد از کاشت است.

مراقبت‌های پس از کاشت، همیشه مهم‌ترین بخش این پروسه است. به همین دلیل باید حتما در خصوص نحوه مراقبت و نگهداری از موها در مقابل هر عامل بیرونی، تلاش کنید. در این بخش به بررسی کامل مزایا و معایب کاشت مو در فصول مختلف می‌پردازیم.

کاشت مو در فصل بهار

یکی از پرطرفدارترین زمان‌های کاشت مو، فصل بهار است. تعطیلات نوروزی مناسب‌ترین زمان برای گذراندن دوران نقاهت پس از کاشت مو است؛ چرا که نیازی به گرفتن مرخصی نیست و تعطیلات طولانی، زمینه ساز محافظت بیشتر از موهای کاشته شده است.

از سوی دیگر، سرما بعد از کاشت مو وجود ندارد و هوا بسیار مطلوب‌تر از زمستان است. مزیت دیگر کاشت مو در فصل بهار، عدم وجود گرما و تعرق زیاد است. معمولا خارش سر بعد از کاشت مو زیاد است. همین موضوع موجب می‌شود که فصول سرد سال، از این لحاظ مناسب‌تر به نظر برسند، چرا که سرما بعد از کاشت مو ریسک تعرق و افزایش احساس خارش را کم می‌کند.

از سوی دیگر، ریسک بروز آب و هوای ناپایدار با وجود آفتاب و باران و باد نیز وجود دارد. همین احتمال موجب می‌شود، اگر کاندید کاشت مو در بهار هستید، حتما از چتر و لوازم مورد نیاز برای محافظت از موهای کاشته شده در برابر باد، باران و آفتاب استفاده کنید. یادتان باشد توجه به همین نکات کوچک زمینه ساز بهبود شرایط‌ کاشت مو است.

برای آگاهی از ویژگیهای بهترین کلینیک و پزشک کاشت مو پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید.

کاشت مو در فصل تابستان

اگر علاقمند به کاشت مو در تابستان هستید، خیالتان از بابت سرما بعد از کاشت مو راحت است. تابستان برای بسیاری از افراد، دارای تعطیلات مناسبی است، به همین دلیل طرفداران کاشت در این فصل کم نیستند. برای کاشت مو در فصل تابستان باید به دمای هوا و گرمای آن توجه داشته باشید.

پس از کاشت، خارش سر زیاد می‌شود، همین موضوع در کنار تعرق ناشی از هوای گرم و آفتاب، می‌تواند موجب کلافگی‌تان شود. سعی کنید در محیط خنک‌تر بمانید. نکته مهم دیگر، تابش آفتاب به سر و وجود زخم‌های ناشی از کاشت مو است. در این شرایط باید حتما از چتر یا سایه‌بان‌های محافظتی استفاده کنید تا آفتاب هیچ آسیبی به موهای کاشته شده وارد نکند. حفظ بهداشت در ناحیه سر، به دلیل تعرق بیشتر نیز اهمیت زیادی دارد. شما باید بدانید که موهای سالم، در نتیجه شرایط بهداشتی و مراقبتی پس از کاشت حاصل می‌شود. پس حتما نسبت به شست و شو با سرم شست و شوی مخصوص و رعایت نکات بهداشتی که توسط پزشک توصیه می‌شود، دقت کافی داشته باشید.

بهتر است بدانید که کاشت مو در فصول مختلف منعی ندارد، اما مراقبت و نگهداری پس از کاشت برای شما متفاوت است. در فصل تابستان باید مراقبت‌های بیشتری انجام دهید و شرایط را برای حفظ موهای کاشته شده، پیشگیری از عفونت یا ایجاد زخم انجام دهید. کلیه این اقدامات موجب می‌شود تا نتیجه عالی از کاشت مو در هر فصل مشاهده کنید. هرچند به دلیل مشکل بودن این مراقبت‌ها، پزشکان توصیه می‌کنند تا جهت دوری از گرما و مشکلات آن، حتما به مناطق سردسیر مراجعه کنید.

نکته مهم دیگر، محدودیت در تفریحات تابستانی است. یادتان باشد که پس از کاشت امکان حضور در استخر را نخواهید داشت! چرا که کلر موجود در آن می‌تواند موجب شکست پروسه کاشت مو و رشد مجدد موها شود. اما شست و شو با آب سرد می‌تواند حس بهتری در سرتان ایجاد کند و درد احتمالی زخم‌ها را کاهش دهد.

 یادتان باشد که پس از کاشت امکان حضور در استخر را نخواهید داشت!

کاشت مو در فصل تابستان

کاشت مو در فصل پاییز

اگر در جستجوی بهترین زمان کاشت مو در فصول مختلف باشید، حتما در خصوص فصل پاییز هم فکر کرده‌اید. این فصل به عنوان یکی از ناپایدارترین فصول شناخته می‌شود. معمولا آب و هواب متنوع بارانی، سرد یا حتی گرم و آفتابی در فصل پاییز احساس می‌شود. به همین دلیل افرادی که علاقه‌مند به کاشت مو باشند، نمی‌توانند شرایط مراقبت‌های پس از کاشت را پیش‌بینی کنند؛ چرا که دمای هوا متغیر است و هر زمان از منزل خارج شوید، باید آمادگی هر نوع آب و هوایی را داشته‌ باشید.

همراه داشتن سایه بان مناسب و شست و شوی مکرر سر برای پاکسازی از گرد و غبار احتمالی ناشی از بادهای پاییزی، از ملزومات فصل پاییز است. در کنار این محدودیت‌ها، مزایای عالی این فصل در صورتی‌که هوای متعادل و خنک باشد، انکارناپذیر است.

از سوی دیگر، کاشت مو در این فصل به شما اجازه می‌دهد تا شروع نوروز کمی اوضاع سرتان، بهبود یافته باشد. به همین دلیل می‌توان گفت فصل پاییز نسبتا مناسب است.

کاشت مو در فصل زمستان

فصل زمستان یکی از جذاب‌ترین فصل‌هایی است که می‌توانید تصمیم به جراحی کاشت مو بگیرید؛ چرا که عدم وجود آفتاب سوزان و گرما، می‌تواند کارتان را آسان کند. تحمل سرما بعد از کاشت مو بسیار آسان‌تر از گرما است. خارش سر در زمان سرما بعد از کاشت مو بسیار کم‌تر است. هرچند مزایا و معایب کاشت مو در فصول مختلف بسیار متفاوت است. هر فرد باتوجه به شرایط خاص خود می‌تواند مناسب‌ترین زمان کاشت مو در فصول مختلف را انتخاب کند.

از سوی دیگر، کاشت مو در فصل زمستان، چالش در معرض سرما قرار گرفتن را خواهد داشت؛. چرا که سرما نیاز ما به استفاده از کلاه را افزایش می‌دهد، کلاه می‌تواند فشاری بر موهای کاشته شده ایجاد کند و ریزش یا آسیب آن‌ها را دامن بزند.

کاهش رطوبت هوا و سرما نیاز پوست سر و موها به رطوبت را افزایش می‌دهد؛ اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به کاشت مو در فصول مختلف داشته باشیم، در زمستان، بدن با کاهش ویتامین‌ها موجه است؛ به همین دلیل، اگر علاقمند به کاشت در زمستان هستید، حتما باید از مکمل‌های مورد نیاز جهت تغذیه موها استفاده کنید. مکمل‌های ویتامین دی می‌تواند بسیار مناسب باشد.

نکته: یادتان باشد که استفاده از ویتامین‌ها باید بعد از آزمایش خون و بررسی توسط پزشک باشد. مصرف بیش از اندازه برخی مکمل‌ها می‌تواند ریسک ریزش موهای کاشته شده را افزایش دهد.

برای ارتباط با مشاوران کلینیک دکتر نجف بیگی ویک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵کلینیک سعادت : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

بهترین فصل کاشت مو چیست؟

اگر مزایا و معایب کاشت مو در فصول مختلف را بدانید، می‌توانید براساس شرایط خاص خودتان مناسب‌ترین فصل را انتخاب کنید. یادتان باشد که تعیین بهترین فصل توسط افراد دیگر امکان‌پذیر نیست. چرا که ویژگی‌های فردی و مشخصات سبک زندگی هر فرد می‌تواند تعیین کننده محدودیت‌های احتمالی در زمان کاشت مو است. شما باید بدانید در کلام فصل امکان استراحت، مرخصی و مراقبت‌های بعد از کاشت مو را دارید. اگر تمام این پارامترها را تعیین کنید، می‌توانید مطابق با این موارد بهترین فصل کاشت مو را مشخص کرده و انتخاب کنید.

خلاصه مطلب

اگر علاقه‌مند به کاشت مو باشید یا کاندید مناسبی برای آن باشید، باید بهترین زمان کاشت مو در فصول مختلف را کشف کنید. براساس نکاتی که در بالا به آن اشاره شد، می‌توانید مناسب‌ترین فصل را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه از کاشت را ببینید. پس سعی کنید با درنظر گرفتن تمام موارد، گزینه خوبی را انتخاب کنید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر