1. خانه
 2. /
 3. بلاگ
 4. /
 5. لیپوماتیک صورت و کاربرد‌های آن

لیپوماتیک صورت و کاربرد‌های آن

دکتر آرش نجف بیگی

لیپوماتیک صورت دستگاهی جدید است که برای درمان چاقی می‌تواند راهی برای زیبایی مجدد شما، برایتان بگشاید. آیا بر خلاف اندامی کشیده و جذاب صورتی چاق و پر از چربی دارید؟ آیا از داشتن غبغب به ستوه آمده‌اید؟ آیا نگاه کردن به صورت زیبای گذشته برایتان آرزو شده است؟ آیا از لحاظ ژنتیکی دچار مشکلات لیپوئیدوز منطقه‌ای در بدن هستید؟ آیا تمامی روش‌های درمانی خانگی را برای از بین بردن این بیماری انجام داده‌اید؟

اگر با وجود رعایت رژیم سخت و گیاهی و انجام ورزش‌های سنگین روزانه باز هم نتوانستید به چهره دلخواه خود برسید. اگر همواره در طول زندگی مجبور به مصرف غذا‌های کم کالری بودید اما باز هم اثری از کاهش چربی صورت در شما نبوده است. اگر اعتماد بهنفس خود را از حضور در مهمانی‌ها و جمع از دست داده‌اید. باید گفت دیگر وقت آن رسیده به دنبال یک روش ویژه و متفاوت پزشکی و زیبایی باشید. چربی زدایی صورت با این دستگاه نوعی جراحی زیبایی است که با توجه به سلیقه به فرد قابل انجام است مانند جراحی چال گونه.

در این مقاله ما سعی داریم شما را با نوین‌ترین روش چربی زدایی صورت آشنا کنیم.

لیپوماتیک صورت با هدف بهبود بخشیدن به ظاهر و صورت و افزایش رضایت فرد از خود ابداع شده است. در روش لیپوماتیک با حذف چربی‌های زائد سر، گردن و نواحی اطراف آن و ایجاد خطوط زیبا در چهره به افزایش جذابیت بیمار کمک می‌کند.

اکثر متقاضیان این روش درمانی افرادی هستند که از چاقی و چربی‌های اضافی اطراف گردن و صورت خود رنج می‌برند. بسیاری از آنها افرادی لاغر اندام هستند که تنها در نواحی سر خود به حالت ناهماهنگی چربی اضافی دارند.

حتی اگر گردی و گونه‌های برجسته بسیار جذاب و مورد توجه باشد اما برجستگی بیش از حد آن راه جذابیت را به طور کامل مسدود می‌کند. به همین دلیل لازم است برای پیگیری روند نابود‌سازی چربیی زائد آن، به دنبال روشی دائمی باشید.

جراحی لاغری صورت یا بوکال فت چیست؟ را در این مقاله بخوانید.

آیا قبل از اینکه بخواهیم از روش‌های پزشکی استفاده کنیم راه حل خانگی برای بهبود این رویه وجود ندارد؟

قطعا ورزش و رژیم مناسب می‌تواند تا حد بسیار زیادی این مشکل را کم کند. اما همانطور که می‌دانید از بین بردن چربی صورت کار آسانی نیست. و همنچنین باید گفت که قطعا این روش‌های خانگی نیز دائمی و همیشگی نخواهند بود.

به همین دلیل شاید لیپوماتیک اولین و بهترین گزینه برای کاهش چربی صورتتان نباشد اما اگر دچار افتادگی شدید پوست و تورم بیش‌از حد در نواحی مختلف بدن هستید، این روش برایتان بسیار مفید و دائمی خواهد بود.

تعریفی از روش نوین چربی زدایی با دستگاه لیپوماتیک

این دستگاه درمانی از بین برنده چربی‌های صورت و گردن، تحت نظارت سازمان غذا، دارو و بهداشت (FDA) تایید و تولید شده است. اصطلاحا به این روش لیپو نیز می‌گویند. با کمک این روش می‌توان به طور ایمن پیه‌های زائد بدن را در تمامی نقاط، حتی در صورت و گردن و نواحی اطراف آن نابود کرد.

در واقع لیپو بهترین راه حلی است که پس از گذراندن یک دوره طولانی از رژیم، درمان‌های خانگی و غیره… به آن روی خواهید آورد. این راه زیبایی امکان نوعی مجسمه سازی بدن و پیکر تراشی را به این دستگاه می‌دهد. تا بیماران بتوانند فرم و ظاهر چهره دلخواه و جذاب خود را داشته باشند.

از بین بردن چربی صورت با لیپو چگونه انجام می‌شود؟

از بین بردن چربی صورت با استفاده از ابزاری ظریف با نام کانول انجام می‌شود. کانول روغن ذوب شده را از بدن بیرون می‌کشد. لوله کانولا دارای نوسانات، چرخش و حرکات ارتعاشی است که با ایجاد امواج فراصوت بافت دنبه مانند را به آرامی، با خیال راحت و بدون آنکه هیچ آسیبی به دیگر عضلات وارد شود، از بین می‌برد.

این ارتعاشات و امواج دستگاه لیپو سلول‌های بنیادی که به چربی چسبیده‌اند به طور کامل آزاد می‌کند. با ترشح سلول بنیادی روند بهبودی پس از درمان بیشتر شده و بیمار ظاهری زیباتر و طبیعی‌تر خواهد داشت.

بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران را چگونه بشناسیم؟ در این مقاله درباره آن صحبت کردیم.

آیا لیپوساکشن و لیپوماتیک دو روش یکسان است؟

لیپوساکشن برای کسانی که نمی‌توانند با هیچ روشی از شر چربی‌های اضافی بدنشان راحت شوند، آخرین راه حل موجود است. جراحی با دستگاه لیپوماتیک به اشتباه با جراحی لیپوساکشن اشتباه گرفته می‌شود. اگر چه در عملکرد بهم نزریک هستند اما در واقع روشی آپدیت شده از لیپوساکشن است که دیگر مشکلات گذشته را به همراه ندارد.

ساکشن به هدف کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در مقابل آن روش نوین لیپو برای صرفا  اصلاح نواحی مشکل‌دار صورت استفاده می‌شود. در لیپوساکشن با مکش جراحی، رسوبات حاصل از چربی‌ها مکیده شده و کاملا خارج می‌شود و به دلیل نداشتن ظرافت عموما در جراحی برای نواحی وسیع مانند شکم، باسن و پهلو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا همه می‌توانند با کمک این دستگاه رهایی از چربی صورت و گردن را تجربه کنند؟

شرایط درمان برای هر بیمار لیپو کاملا با دیگری متفاوت است. هنگامی که با جراح متخصص و مشاورین ایشان ملاقات کردید، آنها شرایط شما را بررسی خواهند کرد و تنها طبق نظر او است که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما مناسب است.

در مجموع برای اینکه کاندیدی مناسب برای انجام این جراحی زیبایی باشید، لازم است پوستی با قابلیت ارتجاعی مناسب و بالا داشته باشید، سن بلوغ و رشد کامل پوست خود را گذرانده باشید و البته از سلامت جسمی و روحی کامل بر خوردار باشید.

آیا رهایی از چربی صورت و گردن خوب است؟ آیا ممکن است آسیبی به عضلات و عصب  وارد شود؟

چربی زدایی صورت به معنای درمان مناطقی خاص از چهره است. مانند گونه، خطوط فک، خط گردن و غبغب. از آنجایی که این روش کاملا ظریف و با دقت بالایی توسط پزشک جراح فوق تخصص پوست و زیبایی انجام میگردد. می‌توانید اطمینان حاصل کنید که طبق ارزیابی‌های دقیق ایشان هیچ مشکلی  عصب و بافت صورت را تهدید نخواهد کرد.

تفاوت از بین برنده چربی لیپوماتیک با روش‌های قبل از آن

لیپوماتیک صورت یکی از کاربردی‌ترین روش‌های چربی‌زدایی در دنیا شناخته شده است. این راهکار توانسته به راحتی مشکلات روش‌های قبلی را در خود حل کند. در تکنیک‌های قبلی که با استفاده از برش جراحی انجام می‌شد. بیمار مدت زمانی زیادی را در اتاق عمل می‌گذراند.

در همین راستا نیاز به دوز بالایی از ماده بی‌هوشی خواهد داشت و عوارض شدید بیهوشی آن برای بیماران بسیار خطرناک بود. در گذشته آسیب بیشتری به بافت پوست وارد می‌شد که به سبب آن فرد دچار خونریزی فراوان در حین جراحی می‌شد. همچنین دوران بهبودی و نقاهت بسیار طولانی داشتن و زخم تولید شده یا خوب نمی‌شد یا مدت بسیار زیادی برای ترمیم زمان لازم داشت.

آیا پس از بهبود چاقی صورت و حذف سلول‌های پرچرب به روش لیپو، سلول چربی به طور کامل از بین می‌رود؟

بله_ لازم به ذکر است که بدانید سلول‌های حاوی چربی در بدن در زمان جنینی و نهایت تا مراحل بلوغ تولید می‌شوند. پس از آن تولید این سلول‌ها به طور کامل متوقف می‌شود. و علت چاقی تنه ابا مصرف بیش از حد کروهیدرات‌ها و خوراک‌های مضر موجب حجیم شدن و افزایش سایز همین سلول‌های موجود در بدن می‌شود.

بنابراین پس از درمان با این روش، سلول‌ها برداشته شده و نابود می‌شود و دیگر سلولی در این ناحیه رشد نخواهد کرد که موجب چاقی مجدد شود.

عوارض بر طرف کردن غبغب و چربی صورت با دستگاه لیپو

جراحی هر بیمار متفاوت است. اما عوارض احتمالی برای هر روش درمانی زیبایی ممکن است رخ دهد. اعمال هیچ تغییری در بدن بدون عارضه نخواهد بود.

 • آسیب به عضلات در موارد بسیار نایاب که در راستای انتخاب نادرست پزشک ممکن است رخ دهد.
 • واکنش آلرژیک به داروی بی‌حسی
 • بر جای ماندن جای برش بر اثر عفونت و رعایت نکردن بهداشت
 • جمع شدگی مایع زیر پوست
 • نارضایتی بیمار از نتیجه درمان

خونریزی و لخته شدن خون در زیر پوست

مزایای استفاده از لیپوماتیک‌ها به عنوان نابود‌گر چربی‌های ناخواسته سر و گردن:

 • هیچ گونه جای زخم عمیق و اسکاری باقی نخواهد گذاشت.
 • نتایج نهایی پس از بهبودی کاملا طبیعی خواهد بود.
 • دوران نقاهت و بهبودی متقاضی زیبایی چهره بسیار کوتاه مدت است.
 • عموما این روش جراحی با بی‌حسی موضعی همراه است.
 • این راهکار زیبایی بسیار راحت و ایمن انجام ‌می‌شود.
 • مراحل و مدت زمان جراحی بسیار کوتاه است.
 • به دلیل به وجود نیامدن جای زخم و برش محل درمان، کاملا پوستی صاف و بدون نوسانات و دست اناز را تجربه خواهد کرد.
 • افزایش حس اعتماد به نفس.
 • رضایت و بهبودی ظاهر.

برای اطلاعات بیشتر درباره لیپولیز و لیپوماتیک می توانید مقاله تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک مطالعه نمایید.

چه کسانی برای رفع مشکلات ناشی از چاقی سر و گردن نباید به دنبال روش‌های لیپوماتیکی باشند؟

متقاضیانی که دچار مشکلات نقص ایمنی شدید هستند.

بیماران که دیابتی نوع حاد هستند.

بیمارانی که دچار مشکلات خونی و عفونی هستند.

این افراد بهتر است پیش از اقام به درمان حتما از قبل با پزشک خود مشورت کنند و در بهترین حالت از اینکار صرف نظر کنند.

مدت زمان درمانی لازم برای بهبود و کاهش چربی صورت و غبغب به روش لیپو چقدر است؟

این طول مدت درمان به قسمت‌هایی از سر و گردن شما که قرار است تحت درمان قرار بگیرد بستگی دارد. اما به طور کل زمانی حدودی بین 40 الی یک ساعت برای از بین بردن چاقی صورت و غبغب لازم خواهید داشت.

بر طرف کردن غبغب

اقدامات لازم پیش از چربی زدایی چهره و گردن که لازم است رعایت شود:

 • اولین مسیر برای رسیدن به چهره دلخواه و فرم صورت لاغر و بدون چاقی، جستجو برای یک پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی است که تخصص و آموزش‌های لازم در جهت درمان چربی‌زدایی را دارا باشد.
 • سپس لازم است با کمک پزشکان تصمیم بگیرید که لیپوماتیک را برای کدام قسمت از صورت و گردن خود می‌خواهید انجام دهید.
 • پزشک معتمد شما، در مورد چگونگی نحوه ادامه کار، ابزرا‌ها، عوارض، مراحل درمان و ریکاوری پس از آن مفصلا شما را آگاه خواهند کرد.
 • با توجه به ناحیه درمانی، پیچیدگی جراحی و آناتومی خاص بدن هر فرد شما تحت بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی قرار خواهید گرفت.
 • لازم است در مورد سوابق بیماری، مصارف دارو‌های مهم، مصرف مکمل‌ها و اعتیاد به الکل و سیگار حتما از قبل تیم پزشکی خود را مطلع سازید.

مراحل درمان:

 • در ابتدا پزشک، نواحی مورد نظری که قرار است تحت درمان لیپو قرار بگیرد را علامت گذاری می‌کند.
 • سپس محیط مورد نظر را به خوبی استریل نگاه می‌دارد تا از وود هرگونه آلودگی به زیر پوست جلوگیری شود.
 • پس از آن محلول نمکی را به همراه ماده بی‌حسی موضعی به سلول‌های چربی از قبل انتخاب شده تزریق می‌کنند. اینکار مانع از ایجاد کبودی و درد پس از جراحی می‌شود.
 • سپس برش بسیار کوچکی برای ورود لوله کانول ایجاد شده تا به کمک آن چربی استخراج شود.
 • کل مراحل سرپایی بوده و در کلینیک پزشک جراح فوق تخصص پوست و زیبایی قابل اجرا است.
 • در انتها می‌توانید بلافاصله به منزل خود بازگردید و بعد از یک الی دو روز به محل کار خود بازگردید.

برای اطلاعات بیشتر درباره پیکرتراشی و لیپوماتیک می توانید مقاله تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک مطالعه نمایید.

پس از گذراندن مراحل درمانی بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

 • بعد از چربی زدایی صورت و گردن، نتایج بلافاصله مشاهده خواهد شد. اما برای دیدن نتیجه نهایی باید کمی صبور بوده و آن را به بعد از فروکش کردن ورم و کبودی واگذار کنید.
 • پس از مشاهده تورم و کبودی از کمپرس آب یخ برای کاهش آن استفاده کنید. ( مراقب باشید به محل درمان فشاری وارد نشود.)
 • قرمزی و تورم پس از نهایت یک هفته به طور کامل درمان خواهد شد.
 • پیشنهاد می‌شود اگر مشتاق به تسریع روند بهبودی خود هستید، مصرف سیگار و مشوربات الکلی را قطع کنید.
 • برای جلوگیری از بروز عفونت،طبق تجویز پزشک فوق تخصص جراحتان در ساعات مقرر آنتی بیوتیک مصرف کنید.
 • پس از گذراندن طول درمان بهتر است، یک الی دو روز به خود استراحت دهید. سپس به محل کار خود بازگردید و فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید.
 • از خندیدن و تغییرات ناگهانی چهره پرهیز کنید.
 • حمام بسیار داغ، سونا و جکوزی را به پساز بهبودی خود موکول کنید.
 • همواره محل درمان را پاکیزه و استریل نگاه دارید.
 • سعی کنید برای یک هفته الی ده روز به روی شکم نخوابید. ( یعنی صورت و گردن مستقیما با زمین در ارتباط نباشد.)

می‌توانید برای کاهش تورم به آرامی صورت خود را ماساژ دهید.

به خاطر بسپارید، در پس تمامی جراحی‌های زیبایی از بین برنده چربی، اگرچه سلول‌های چربی به طور قطعی و دائمی از بین خواهند رفت. اما لازم است وزنتان را همواره متعادل نگه دارید. در صورت افزایش وزن مجدد سلول‌های موجد به قدری حجیم شده که می‌تواند فضای زیادی از پوست را اشغال کنند.

همواره حفظ رژیم غذایی و ورزش را در برنامه زندگی خود قرار دهید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک صورت

بعد از انجام لیپوماتیک باید کمپرس سرد روی نواحی دارای ورم قرار دهید. می‌توانید یک تکه یخ را در یک کیسه قرار دهید و به صورت تناوبی روی نواحی دارای ورم بگذارید. این کار باعث می‌شود که ورم صورت شما زودتر بهبود پیدا کند.

از خوابیدن روی صورت پرهیز کنید. می‌توانید تا زمان بهبود عوارض به پشت بخوابید؛ به نحوی که صورت شما بالاتر از بدن قرار بگیرد. داروی‌های آنتی بیوتیک را به طور منظم مصرف کنید تا از بروز عفونت پیشگیری شود. مصرف آب فراوان به کاهش سریع‌تر ورم و کبودی کمک می‌کند. از مصرف دخانیات و الکل تا دو هفته پس از جراحی پرهیز کنید.

بهترین دکتر لیپوماتیک صورت

پزشکان زیادی در تهران و سایر شهرستان‌ها اقدام به انجام عمل لیپوماتیک صورت می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که مهارت پزشک نقش اساسی در طبیعی شدن نتایج و کاهش عوارض خواهد داشت. برای اینکه جراحی ایمن و ایده‌آلی داشته باشید می‌توانید از خدمات کلینیک دکتر نجف بیگی استفاده کنید. دکتر نجف بیگی دارای مدرک فوق تخصص جراحی زیبایی بوده که تحصیلات خود را در ایران و آمریکا به پایان رسانده است. ایشان اکنون از برجسته‌ترین پزشکان زیبایی ایران است که خدمات خود را در بالاترین کیفیت ارائه می‌دهد.

نتایج لیپوماتیک صورت

لیپوماتیک صورت با هدف کاهش چربی‌های اضافی صورت انجام می‌گیرد. پس از انجام این عمل صورت شما فرم ایده‌آلی پیدا خواهد کرد. چربی‌های ناحیه گردن و غبغب شما پس از این روش حذف خواهد شد تا ساختار استخوان‌های فک و چانه شما بهتر دیده شود. بسته به سلیقه شما و تشخیص پزشک می‌توان ظاهر صورت را باریک‌تر و کشیده‌تر کرد. در صورت تمایل شما ممکن است پزشک تزریق چربی پس از لیپوماتیک را نیز توصیه کند که می‌تواند زاوایای فک، طول چانه و برجستگی گونه‌ها را نیز تقویت نماید.

هزینه لیپوماتیک صورت

هزینه انجام این روش می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. حجم چربی که باید از صورت شما تخلیه شود، مهارت پزشک، تجهیزات مورد استفاده و تعرفه‌های کلینیک درمانی از عوامل تاثیرگذار در هزینه خواهند بود. برای تعیین هزینه دقیق لازم است ابتدا توسط پزشک معاینه شوید. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

لیپوماتیک یکی از روش‌های بسیار مدرن برای حذف چربی‌های بدن است. این روش را می‌توان برای صورت و گردن نیز استفاده کرد. لیپوماتیک سوراخ‌های ریزی را در نواحی غیرقابل رویت ایجاد می‌کند و با ایجاد حرکات ارتعاشی و چرخشی بافت چربی را تخریب کرده و خارج می‌کند. این روش عوارض کمی دارد و جای زخم باقی نمی‌گذارد. پس از انجام عمل باید به خوبی از زخم‌ها مراقبت کنید و از مصرف دخانیات و الکل تا دو هفته پرهیز نمایید. نتایج لیپوماتیک صورت بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است اما نتایج نهایی آن پس از ۶ ماه ظاهر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این عمل زیبایی می‌توانید سایر مقالات ما را مطالعه نمایید.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

2 دیدگاه. ترک جدید

 • بوکالفت و لیپوماتیک یکیه کدومش بنظرتون خوبه دکتر

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   17 مهر 1401 9:40 ق.ظ

   سلام وقت بخیر
   برای راهنمایی و مشاوره کامل در این خصوص میتوانید به صورت تلفنی و یا حضوری با کلینیک در ارتباط باشید
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740064- جردن 02186084326

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر