1. خانه
  2. /
  3. بلاگ
  4. /
  5. بررسی قدم به قدم لیپوماتیک آقایان

بررسی قدم به قدم لیپوماتیک آقایان

دکتر آرش نجف بیگی

در بسیاری از مواقع پیش می‌اید که حجمی از چربی‌ها با ورزش و اصلاح تغذیه نیز قابل حذف شدن نیستند. عوامل مثل ژنتیک یا بعضی بیماری‌ها نیز ممکن است باعث تجمع چربی در بعضی نواحی بدن شود. مردان غالبا دوست دارند که بدن آن‌ها ورزیده و متناسب به نظر برسد. به کمک روش لیپوماتیک آقایان می‌توانید این چربی‌ها را حذف کنید و بدن زیبا و متعادل داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به طور مفصل به معرفی این عمل زیبایی و بررسی نتایج آن بپردازیم.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

عمل لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک که امروزه یکی از پرکاربردترین جراحی‌های زیبایی است، یک روش حذف چربی‌های زائد است. چربی‌های موضعی که زیبایی بدن را مختل می‌کنند و با روش‌های لاغری عادی و ورزش از بین نمی‌روند با عمل لیپوماتیک در معرض لرزش قرار می‌گیرند و پس از جدا شدن از بدن خارج می‌شوند. لیپوماتیک که زیبایی و تناسب اندام شما کمک می‌کند، آسیب بافتی بسیار کمی دارد و در مدت کوتاهی می‌توانید به زندگی روزمره خود بازگردید.

زمان درمان در روش لیپوماتیک نسبت به سایر کاربردها بسیار کوتاه و آسان است. یکی از مزایای روش لیپوماتیک این است که می‌توان به جای بیهوشی عمومی از بی‌حسی موضعی استفاده کرد.

همه چیز درباره بستن گن بعد از لیپوماتیک را از دست ندهید.

انجام عمل جراحی لیپوماتیک در آقایان

در سال‌های گذشته مردان در ایران به طور فزاینده تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته‌اند. رایج‌ترین جراحی که توسط مردان ایرانی انجام می‌شود، جراحی بینی است و جراحی‌های کاهش چربی به‌ویژه لیپوماتیک در جایگاه دوم قرار دارد.

نواحی لیپوماتیک که مردان ترجیح می‌دهند چربی‌های آن را کاهش دهند کمی با زنان متفاوت است. نواحی بدن مردان که تمایل به حذف چربی‌های آن دارند غالبا به شکم و ناحیه در دو طرف کمر محدود می‌شود. زیر این چربی‌ها، حتی ضعیف‌ترین مردان نیز توده عضلانی شکمی قابل توجهی خواهند داشت، بنابراین چربی نیز کمتر از زنان خواهد بود.

می‌توان گفت که تیپ ایده‌آل برای عمل لیپوماتیک آقایان، مردانی هستند که به طور نامنظم ورزش می‌کنند اما اما غذاهای پرکالری نیز مصرف می‌کنند و وزنشان کمی بالاتر از حد نرمال است. از آنجایی که پوست مردان می‌تواند در مدت زمان کوتاه‌تری بهبود یابد، حذف کامل چربی‌های این بیماران بیشتر از زنان امکان‌پذیر است.

هدف از لیپوماتیک در مردان غالبا آشکارسازی عضلات است و با نازک شدن بافت چربی زیر پوستی، می‌توان ماهیچه‌های شش تکه (سیکس پک) را که در خط وسط شکم قرار دارند آشکار کرد.

لیپوماتیک آقایان چگونه انجام می‌شود؟

پس از معاینه دقیق توسط پزشک، ناحیه‌ای که چربی آن باید حذف شود مشخص خواهد شد. شرایط جراحی، یعنی بی‌حسی موضعی یا عمومی، با توجه به توزیع و اندازه ناحیه‌ای که قرار است چربی برداشته شود، متفاوت است. در عمل لیپوماتیک مردان، ارتعاش با حجم بالا به ناحیه‌ای که چربی وجود دارد اعمال می‌شود. بنابراین چربی با ارتعاش از حالت جامد به ساختار مایع تبدیل می‌شود.

برای برداشتن چربی مایع‌شده، برش‌های کوچکی روی بافت ایجاد می‌شود و از این برش‌ها چربی استخراج می‌شود. بنابراین اثر قابل توجهی روی پوست باقی نمی‌ماند و ناحیه مورد نظر از چربی خالی می‌شود. حذف چربی با لیپوماتیک به سرعت و به راحتی انجام می‌شود. این روش که باعث حذف متعادل و همگن چربی می‌شود، روند جراحی بسیار موثر و بدون درد را بهبود می‌بخشد.

بافت‌هایی که مردان در لیپوماتیک باید به آن توجه کنند

لیپوماتیک تکنیکی است که فقط چربی را از بین می‌برد و در مناطق خاصی که دارای چربی هستند اعمال می‌شود. بنابراین تاثیر کمی روی پوست سطحی دارد و نباید انتظارات بیش از حد از آن داشت. این یک روش جراحی پلاستیک است که به مرور پس از چند ماه نتایج نهایی آن مشخص می‌شود.

ژنیکوماستی، که یک اختلال هورمونی است و باعث افزایش حجم سینه‌ها در نوجوان پسر یا مردان بالغ می‌شود را می‌توان با عمل لیپوماتیک برطرف کرد. مردانی که عمل لیپوماتیک را برای سینه انجام داده‌اند و تمرینات منظم خود را برای جلوگیری از بازگشت چربی ناحیه سینه انجام داده‌اند، گزارش کرده‌اند که بعد از آن دچار افزایش حجم سینه‌ها نشده‌اند.

هنگامی که تنش ایجاد شده توسط چربی‌ها کاهش می‌یابد، پوست باید با کشش خودکار تغییر شکل دهد و خود را با ظاهر جدید منطبق کند. اگر پوست ساختار ارتجاعی خود را از دست داده باشد ممکن است پوست دچار افتادگی شود.

به طور خلاصه این جراحی برای افرادی که ترک یا افتادگی پوستی ندارند دائمی‌تر و مناسب‌تر خواهد بود. به هر حال، بیمارانی که بهترین نتایج را کسب می‌کنند، معمولا مردانی با وزن تقریبا طبیعی هستند که می‌خواهند از شر چربی‌هایی که با ورزش و رژیم حذف نشده‌اند خلاص شوند.

این عمل نمی‌تواند باعث لاغری کامل کسانی شود که اضافه وزن بیش از حد دارند.

اندام‌های مناسب برای لیپوماتیک آقایان

به طور کلی چربی را می‌توان از هر ناحیه‌ای برداشت؛ اما نتایج عمل برای همه قسمت‌های بدن یکسان نیست. بهترین قسمت‌ها برای لیپوماتیک مردان شکم و پهلوها است، همچنین زیر چانه (غبغب)، سینه و باسن می‌تواند برای عمل لیپوماتیک مناسب باشد.

اما عضوهایی مثل پاها و قسمت‌های پایینی باسن برای لیپوماتیک مردان مناسب نیست. زیرا اگر مقدار کمی چربی از این نواحی برداشته شود، می‌تواند مشکل افتادگی پوست را ایجاد کند. در این صورت، حتی ورزش نیز ممکن است برای اصلاح وضعیت پوست جوابگو نباشد.

بهترین کاندید برای لیپوماتیک مردان

هدف از این جراحی، از بین بردن چربی‌هایی است که در نقاط خاصی جمع می‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را با رژیم غذایی و ورزش حذف کرد و باعث بدشکلی و ظاهری نامتناسب می‌شوند. نمونه بارز آن می‌تواند چربی‌های آزاردهنده‌ای باشد که در کناره‌های باسن جمع می‌شود. همچنین می‌توان به چربی انباشته شده در قسمت سینه و شکم اشاره کرد. با توجه به وضعیت اندام نرمال در جامعه، الگوهای مردانه و زنانه وجود دارد که چشم‌ها به آن عادت کرده است. برای هر موقعیتی که متفاوت از این باشد، مردم ترجیح می‌دهند از شر چربی‌های اضافی خلاص شوند.

باید توجه کرد که این روش به طور عمومی یک روش لاغری نیست بلکه یک عمل زیبایی است. بنابراین مردان بسیار چاق نمی‌توانند نتیجه دلخواه خود را از این عمل بگیرند. این عمل برای کسی مناسب است که به طور کلی اندام ناموزونی ندارد و با حذف چند کیلوگرم می‌تواند به اندام دلخواه خود برسد. عمدتا کسانی بهترین کاندید برای لیپوماتیک مردان هستند که با ورزش و اصلاح تغذیه نتوانسته‌اند بخشی از چربی را حذف کنند.

لیپوماتیک سینه در آقایان

همان طور که اشاره شد اختلال هورمون‌های بدن می‌تواند باعث بزرگ شدن سینه‌های مردان شود. این اتفاق به دلیل وجود بیش از حد هورمون پروژسترون که یک هورمون زنانه است اتفاق می‌افتد. عوامل ژنتیکی یا مصرف بعضی داروها ممکن است باعث به هم خوردن تعادل این هورمون در مردان شود. این یک مشکل بسیار شایع در مردان برای تمام سنین است.

اگر مردی مبتلا به این مشکل باشد می‌توان آن را به راحتی با تکنیک‌های لیپوماتیک آقایان برطرف کرد و سپس با ورزش و اصلاح تغذیه از بازگشت آن جلوگیری کرد.

لیپوماتیک شکم در مردان

به لطف عمل لیپوماتیک شکم، مردان ظاهری عضلانی در ناحیه شکم پیدا می‌کنند. به کمک این روش آسان، می‌توان عضلات سیکس پک شکم را آشکار کرد. این یک روش جراحی زیبایی است که بسیار مورد تقاضای افرادی است که می‌خواهند به راحتی به ظاهر ماهیچه سیکس پک دست پیدا کنند که البته با ورزش طولانی مدت و برنامه دقیق نیز می‌توان به آن دست یافت.

این روش همچنین برای مردان غیر ورزشکاری که مقداری شکم دارند و تناسب اندام آن‌ها را به هم زده است نیز مناسب است.

لیپوماتیک باسن در مردان

بزرگی باسن در مردان یک مشکل بسیار آزاردهنده است. اولین قسمتی که باعث می‌شود افراد سنگین‌تر از آنچه هستند به نظر برسند، ناحیه باسن است. با تاثیر عامل سن و جاذبه، باسن در مردانی که ورزش نمی‌کنند و خوب غذا نمی‌خورند آویزان می‌شود. بسیاری از مردان برای اینکه جوان و پویا به نظر برسند، جراحی کوچک کردن باسن را ترجیح می‌دهند. با عمل لیپوماتیک آقایان در ناحیه باسن، بافت چربی انباشته شده برداشته می‌شود و مردان ظاهری زیباتر و مردانه‌تر دست پیدا می‌کنند.

از بین بردن چربی های باسن با لیپوماتیک، یکی از بهترین روش های جراحی زیبایی اندام

دوره نقاهت پس از لیپوماتیک مردان

روند بهبودی پس از جراحی لیپوماتیک بسته به ناحیه‌ای که لیپوماتیک انجام می‌شود متفاوت است. از آنجایی که نیازها و وضعیت حرکتی بیماران مرد متفاوت خواهد بود، رعایت توصیه‌های پزشک و عمل بر اساس دستورات پس از عمل لازم است.

آقایان باید بعد از عمل لیپوماتیک نواحی را که در آن جراحی اعمال شده است با لباس بپوشانند و حداقل به مدت سه هفته باید از گن‌های لیپوماتیک که مخصوص هر ناحیه تهیه شده استفاده کنند.

از آنجایی که ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از لیپوماتیک ترشحاتی از زخم‌ها وجود داشته باشد، باید از این نواحی مراقبت کامل به منظور پیشگیری از عفونت انجام شود. ایزوله شود. وجود التهاب و ترشحات کاملا طبیعی است و پس از چند روز از بین خواهد رفت.

از آنجایی که ضخامت پوست در مردان با زنان متفاوت است، برای اینکه روی روند بهبودی بعد از عمل تحت تاثیر قرار نگیرد، نباید در پنج روز اول دوش گرفت و از تماس آب با منطقه جراحی باید اجتناب شود.

تا زمانی که با پزشک خود در تماس هستید و برنامه‌های روزانه خود را مدیریت می‌کنید، انجام ورزش‌ سبک و پیاده‌روی کوتاه بدون فشار وارد کردن به ناحیه‌ای که عمل لیپوماتیک انجام شده است مشکلی ندارد و حتی مفید است. پزشک متخصص خاصیت ارتجاعی پوست بیماران مرد را بررسی می‌کند و در صورت ایجاد افتادگی روی پوست، پس از جراحی مداخلاتی برای اصلاح آن صورت می‌گیرد. در صورت وجود ناهنجاری‌هایی در شکل پوست و صاف نشدن برآمدگی‌ها حتی با وجود از بین رفتن تورم، حتما باید از پزشک خود کمک بگیرید.

آسیب بافت عصبی، ناسازگاری بافت پوست، سوختگی و اسکار ممکن است پس از لیپوماتیک رخ دهد. به منظور جلوگیری از این موارد، انجام این عمل در بیمارستان توسط متخصصانی که در این زمینه مهارت دارند و پزشکان حرفه‌ای که خود را در این زمینه ثابت کرده‌اند ضروری است.

پس از عمل لیپوماتیک، بازگشت بیماران مرد به کارهای روزمره ممکن است بین ۱۰ تا ۱۵ روز طول بکشد. بازگشت کامل به زندگی عادی در پایان چهار هفته حاصل می‌شود. در صورت بروز هرگونه عارضه‌ای لازم است که پزشک خود را در جریان بگذارید.

پیکر تراشی چیست و چگونه به لاغری افراد کمک می کند را در این مقاله بخوانید.

مراقبت‌های پیش از عمل لیپوماتیک آقایان

برای انجام عمل جراحی لیپوماتیک مردان لازم است که پیش از عمل نیز مراقبت‌هایی داشته باشند. مهمترین این مراقبت‌ها شامل موارد زیر است:

  • حداقل دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک سیگار و الکل را ترک کنید.
  • جراح خود را در مورد آزمایش‌های پزشکی قبل از لیپوماتیک و اینکه آیا به داروی خاصی حساسیت دارید آگاه کنید.
  • قبل و بعد از لیپوماتیک مصرف نمک را کاهش دهید.
  • از دو هفته قبل از لیپوماتیک مکمل‌های گیاهی یا ویتامین‌ها را مصرف کنید.
  • دو هفته پیش از لیپوماتیک مصرف داروهای رقیق کننده خون و مسکن‌ها را قطع کنید.

بهترین دکتر لیپوماتیک آقایان

پزشکان زیادی اقدام به انجام عمل‌های جراحی زیبایی می‌کنند. با این حال در این عمل‌ها انتخاب یک پزشک حرفه‌ای اهمیت بالایی دارد. با مراجعه به یک پزشک باتجربه عوارض شما کاهش می‌باید و روند بهبودی شما سریع‌تر طی خواهد شد. مهمتر از همه این است که نتایج طبیعی و دلخواهی از جراحی خود دریافت خواهید کرد. اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک آقایان را دارید ما به شما دکتر آرش نجف بیگی را پیشنهاد می‌کنیم. دکتر نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است که تحصیلات خود را در ایران و آمریکا به پایان رسانده است. ایشان هم‌اکنون از فعال‌ترین و شناخته‌شده‌ترین پزشکان زیبایی ایران هستند.

نتیجه‌گیری

عمل جراحی لیپوماتیک یک عمل زیبایی است که به شما کمک می‌کند اندامی زیبا داشته باشید و از شر چربی‌های اضافی بدن خود خلاص شوید. بدن مردان اغلب در نواحی شکم و پهلو دچار تجمع چربی می‌شود و گاهی با ورزش نیز نمی‌توان از شر قسمتی از آن‌ها خلاص شد یا اینکه بسیار دشوار و زمان‌بر خواهد بود. عمل لیپوماتیک به شما کمک می‌کند این چربی‌ها را به سادگی کاهش دهید. انجام این عمل در ناحیه شکم باعث می‌شود که عضلات شکم شما به خوبی قابل رویت باشد. همچنین مردانی که دچار سینه یا باسن بزرگ شده‌اند می‌توانند با این روش بدن خود را به حالت طبیعی برگردانند.

در این مقاله به بررسی کامل عمل لیپوماتیک آقایان پرداختیم و روش انجام و مزایای آن را بررسی کردیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه جراحی لیپوماتیک دارید سایر مقالات ما را مطالعه کنید.

منبع: esteaura

سوالات متداول لیپوماتیک آقایان

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر