1. خانه
 2. /
 3. بلاگ
 4. /
 5. اولتراپی چگونه پوست گردن را می‌کشد و آن را سفت می‌کند؟

اولتراپی چگونه پوست گردن را می‌کشد و آن را سفت می‌کند؟

دکتر آرش نجف بیگی

اولتراپی پوست صورت و گردن درمانی غیرجراحی است که با استفاده از اولتراسوند صورت می‌گیرد. این تکنیک می‌تواند اثرات گرانش بر روی پوست را خنثی کرده و باعث کشیدن و سفت شدن پوست گردد. اولتراپی پوست صورت گردن با رساندن انرژی اولتراسوند متمرکزشده به لایه‌های عمیق پوست، باعث تحریک کلاژن می‌شود.

مهم‌ترین مزیتی که اولتراپی گردن و صورت دارد، این است که در آن، از هیچ نوع مواد شیمیایی سمی، سوزن و برش استفاده نمی‌شود. همچنین بر خلاف لیزر، دارای عوارض خاصی نیز نمی‌باشد. این انرژی که توسط اولتراسوند وارد بدن می‌شود، با ایجاد یک واکنش طبیعی در بدن می‌تواند اثرات کش آمدن و شل شدگی پوست را برطرف کند.

اولتراپی پوست صورت و گردن چگونه باعث سفت شدن و کشیدگی می‌گردد؟

استفاده کردن ار انرژی متمرکز فراصوت برای لیفت کردن پوست صورت و گردن، تحت عنوان لیفت سه بعدی نیز شناخته می‌شود.

این روش که به آن اولتراپی پوست صورت و گردن گفته می‌شود، از متداول‌ترین روش‌های درمانی برای لیفت گردن و صورت به حساب می‌آید.

استاندارد طلایی که در فناوری غیرتهاجمی برای لیفتینگ بافت صورت وجود دارد، این امکان را می‌دهد که افراد بتوانند چهره جوان‌تری داشته باشند. اولتراپی بدون نیاز به سوزن و اسکالپل (نیشتر یا تیغ بیستوری)، پوست نواحی گردن، چانه‌ها، ابر و دکلته را احیا و سفت می‌کند.

کلاژن چیست؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی در بدن است که باعث سفت و محکم شدن پوست و ایجاد ظاهری جوان در آن می‌گردد. با افزایش سن، از قدرت ارتجاعی و دوام کلاژن کاسته می‌شود و باعث ایجاد حالت شل و افتاده در پوست می‌گردد. عمده اثراتی که باعث تخریب کلاژن می‌شوند، آلودگی‌ها، رژیم غذایی نادرست، کم‌آبی و نیز گرانش زمین هستند.

روند اولتراپی گردن و صورت به چه شکل است؟

روش درمانی اولتراپی پوست صورت و گردن، مبتنی بر فناوری Ultra Sound یا فراصوت است. این امواج به عنوان روشی برای اسکن کردن بدون ضرر بدن به منظور اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انرژی اولتراسوند فوق متمرکز می‌تواند لایه‌های عمیق بافت‌های پوست را که پزشکان در جراحی با آن‌ها سر و کار دارند، سفت کند. انرژی فراصوت با احتیاط و دقت بسیار، به عمق‌های مختلفی از پوست فرستاده می‌شوند تا بافت مورد نظر را تا حد مطلوبی گرم کند. روش اولتراپی پوست صورت و گردن به عنوان یک جایگزین موثر و مطمئن برای جراحی لیفت صورت و گردن به حساب می‌آید که دوران نقاهتی را نیز در پی ندارد. بسیاری از بیماران نیز بلافاصله پس از انجام درمان، شاهد تغییراتی هستند که روی پوستشان ایجاد شده است.

در اولتراپی گردن و صورت، امواج صوتی با فرکانس بالا می‌توانند به راحتی از طریق پوست و بافت‌های نرم بدن عبور کرده و به محل‌های مشخصی که باعث عکس‌العمل پوست می‌شوند، برسند.

فناوری هوشمند اولترا سوند امکان ترکیب کردن امواج فراصوت و قرار دادن انرژی‌های آنان را در اعماق پوست فراهم می‌کند.

بر خلاف روش‌های درمانی رایج با لیزر، اولتراپی به گونه‌ای طراحی و تنظیم شده است که با سفت کردن لایه عمیق‌تر عضله، لایه سطحی پوست را دستخوش آسیب نمی‌کند. این لایه بافت که SMAS نام دارد، بوسیله جراحی ماندگاری نتیجه لیفت و صورت را بیش از پیش می‌نماید.

علاوه بر این‌ها، کلاژن جدید طی ۳ تا ۴ ماه پس از شروع درمان، تولید می‌گردد که این خود دلیلی بر آنست که چرا بیماران می‌توانند با ادامه دادن به روند، شاهد تغییرات عمده‌تری در پوست خود باشند.

از آنجا که اولتراپی پوست صورت و گردن می‌تواند به صورت متعادل روند درمان را به انجام برساند، در نتیجه، جوان‌سازی پوست به شکل طبیعی و بسیار ایمن سپری می‌گردد.

آیا اولتراپی نوعی از لیزر درمانی به حساب می‌آید؟

خیر! اولتراپی پوست صورت و گردن به مشابه استفاده از لیزر عمل نمی‌کند. لیزرها، در واقع، عملکردی کاملاً متفاوت از اولتراپی پوست صورت و گردن را طی می‌کنند.

لیزر با انتقال دادن حرارت به پوست و از طریق امواج نوری پرانرژی می‌تواند کارکرد خود را به انجام برساند. گرمای لیزر از طرفی باعث از بین رفتن بافت‌های پوستی می‌گردد که مسئول ریکاوری نسبتاً‌ طولانی بعد از انجام درمان با لیزر نیز همین موضوع است. اصولاً، توانایی لیزرها در مقایسه با اولتراپی پوست صورت و گردن به مراتب کمتر است.

اولتراپی گردن و صورت در بافت‌های عمیق‌تر می‌تواند به شکلی موثرتر در مقایسه با لیزرها عمل کنند. اولتراپی از امواج اولتراسونیک یا فراصوت برای این کار استفاده می‌کند؛ اما لیزرها با ایجاد گرما و واکنش‌هایی شدید در پوست، روند درمان را طی می‌کنند. از این رو، اولتراپی جهت درمان چین و چروک گردن و پوست به شکلی موثرتر و با عوارض کمتر صورت می‌گیرد.

اولتراپی پوست صورت و گردن برای چه کسانی مناسب است؟

برخی از افراد دارای پوست ضعیف و شکننده‌ای هستند که می‌تواند چهره آنها را پیرتر و شکسته‌تر نشان دهد. پائین افتادن خط ابروها یا افتادگی پوست گردن و فک، غالباً به عنوان اولین نشانه‌های پوستی که در معرض پیری است، شناخته می‌شوند.

معمولاً، افراد در سنین ۳۰ سال به بعد، با روند افتادگی پوست صورت همراه می‌شوند و کم‌کم، می‌توانند کاندیداهای مناسب برای اولتراپی پوست صورت و گردن به شمار آیند؛ چرا که هر چه اولتراپی گردن و پوست صورت را سریع‌تر آغاز کنید، تاثیرات آن نیز با سرعت بیشتر خود را نشان خواهند داد.

از آنجا که پیشگیری بهتر از درمان است، افرادی که به دنبال جلوگیری از شل‌شدگی شدید پوست هستند،‌ بهتر است که اولتراپی گردن و صورت را از سنین ۳۰ سال به بعد آغاز کنند.

طیف گسترده‌ای از افراد قادر به استفاده از اولتراپی گردن و صورت هستند؛ اما به طور معمول، افرادی که از سن ۳۰ سالگی به بعد، خطوط ریز در صورت و گردنشان ایجاد می‌شود، می‌توانند برای انجام این عمل اقدام کنند.

با اینکه اولتراپی گردن و صورت نمی‌تواند آنطور که عمل‌های جراحی تاثیرگذار هستند، خود را نشان دهد، اما با این وجود، این روش توانسته است در صورت افراد بسیاری، تاثیرات خود را نشان دهد.

به علاوه اینکه افراد جوانی که قصد جلوگیری از افتادگی پوست صورت و گردن خود را دارند، بهتر است هر چه سریع‌تر برای اولتراپی گردن و صورت خود اقدام کنند.

در کل، هر کسی که به دنبال جوان ماندن و جلوگیری از بروز نشانه‌های پیری است،‌ می‌تواند از مزایای این عمل بهره‌مند گردد.

اولتراپی گردن؛ مدت زمان، ماندگاری و نتایج

به طور متوسط، اولتراپی گردن و صورت برای کسب بهترین نتیجه، در هر جلسه چیزی حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد، اگر قسمت‌هایی از صورت به عنوان تک عضو‌هایی که باید تحت درمان قرار بگیرند را مد نظر دارید، چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه برای هر یک از آن‌ها زمان لازم خواهد بود.

اولتراپی پوست صورت و گردن در صورتی که به طور متوالی و منظم در دوره‌های خاص انجام شود، می‌تواند بهترین نتایج را به ارمغان بیاورد.

نمونه کار اولتراپی گردن کلینیک دکتر نجف بیگی

اولتراپی همانطور که گفتیم، با بازسازی و تحریک کلاژن در زیر پوست، افتادگی‌های خفیف تا متوسط پوست را برطرف می‌نماید.

اولتراپی می‌تواند ابروها را بالا کشیده و به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی روی گونه‌ها گردد. چشم‌ها را باز کرده و به طور کلی، باعث ظاهری زیباتر و جوان‌تر و شادابی بیشتر در پوست می گردد. همچنین که اولتراپی می‌تواند پوست شل فک یا گردن را نیز بهبود بخشد. علاوه بر این‌ها، این عمل، دارای دوره نقاهتی نیز نمی‌باشد و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از عمل، به روند فعالیت‌های عادی زندگی خود باز آید.

بیماران ممکن است اثرات اولیه را بلافاصله پس از تمام شدن درمان مشاهده کنند؛ اما بیشتر لیفت و سفت شدن پوست، طی ۲ تا ۳ ماه اتفاق خواهد افتاد؛ چرا که کلاژن قدیمی با کلاژن‌های جدید و الاستین آن جایگزین شده و با ادامه روند ساخت آن‌ها، پیشرفت‌ها و بهبودی می‌تواند تا ۶ ماه بعد، به طرز مشهودی آشکار گردند.

جدای از این‌ها، بیمارانی که تحت درمان اولتراپی قرار می‌گیرند،‌ می‌توانند نتایج آن را تا یک سال پس از درمان شاهد باشند؛ اما لازم به ذکر است که پوست،‌ روند عادی پیری خود را ادامه خواهد داد. بنابراین، تمدید درمان و انجام عمل‌های مجدد اولتراپی می‌تواند به کاهش یافتن روند پیری پوست کمک زیادی نماید.

عوارض جانبی، هزینه‌ها و میزان ریسک‌پذیری آن

همانطور که در طول این مقاله، بارها به آن اشاره کردیم، عمل اولتراپی پوست نمی‌تواند دارای عوارض و خطرات خاصی باشد. تنها چیزی که بعد از انجام این عمل اتفاق می‌افتد، قرمزی‌های جزئی در پوست است که معمولاً تا چندین ساعت پس از درمان برطرف خواهند شد.

برخی از بیماران نیز ممکن است تورم جزئی، گزش یا حساسیت‌هایی خاص را در مقابل لمس داشته باشند؛ اما همه این‌ها به صورت مقطعی و موقت بوده و نیازی به نگرانی خاصی در مورد آن‌ها نیست.

علاوه بر این‌، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در خصوص اولتراپی وجود دارد، این است که هیچ عوارض خاصی ندارد.

با اولتراپی، هیچ توقفی در فعالیت‌های روازنه شما ایجاد نخواهد شد. پس از عمل قادر خواهید بود که فعالیت‌های عادی خود را ادامه داده و هیچ مراقبت و دوره نقاهتی نیز در انتظار شما نخواهد بود. در واقع، یکی از مهم‌ترین مزایایی که این عمل دارد نیز همین است. اولتراپی به دلیل مزایای زیاد و عوارض اندکی که دارد، یکی از مهم‌ترین ابداعات علم پزشکی در حوزه زیبایی و لیفیتنگ صورت به حساب می‌آید.

قیمت‌گذاری برای درمان‌های مربوط با اولتراپی می‌تواند بسته به مکان آن، شامل مقادیر متنوع و متغیری باشد. البته که هزینه اولتراپی بنا به موقعیت جغرافیایی، تبحر و تخصص پزشک و نیز تعداد جلسات لازم برای انجام آن متغیر می‌باشد. بنابراین، تعیین قیمت آن، در جلسات مشاوره‌ای که با پزشک خود طی می‌کنید، صورت خواهد گرفت.

جدای از این‌ها، اولتراپی دارای هیچ عوارض خاصی نیز نمی‌باشد. دستگاه‌هایی که موسوم به این روش هستند، در بیش از ۶۰ کشور دنیا به فروش رفته و بیش از یک میلیون نفر تحت عمل آن قرار گرفته‌اند. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر ریسک‌های احتمالی این روش گزارش نشده است.

ترکیب اولتراپی با دیگر روش‌های لیفتینگ

یکی دیگر از مزایای این عمل، این است که می‌توان در مواردی خاص و بنا به تشخیص پزشک متخصص، اقدام به ترکیب کردن این روش با دیگر روش‌های لیفتینگ نمود. به عنوان مثال، ترکیب اولتراپی پوست صورت و گردن با لیفت نخ یا اندوتاین، می‌تواند به شکلی چشمگیر باعث بهبود کارآیی‌های آن شود.

همچنین، لیفت لیکوئید یا مایع نیز در ترکیب با این روش، اثرات قابل توجهی را پدید می‌آورد. به علاوه، افرادی که دارای شل‌شدگی‌های زیاد و شدید در پوست صورت یا گردن خود هستند، در مواردی لازم است اقدام به عمل‌های جراحی زیبایی نمایند.

در چنین مواردی، بعد از بهبودی کامل و سپری شدن دوران نقاهت، برای جلوگیری از افتادگی مجدد پوست، این افراد می‌توانند برای تثبیت کردن نتایج ناشی از آن، اقدام به استفاده از مزایای عمل اولتراپی نمایند.

در حالت کلی، کسی که به عنوان یک کاندید مناسب برای عمل اولتراپی یا لیفت پوست با امواج فراصوت انتخاب می‌شود، تنها با استفاده از همین روش می‌تواند شاهد تغییراتی چشمگیر در پوست صورت و گردن خود باشد.

بنابراین، اکثر بیماران تنها به همین یک روش نیاز خواهند داشت؛ اما برخی از بیماران نیز ممکن است به بیش از یک نوع روش درمانی نیازمند باشند. مواردی که میزان شل شدگی و افتادگی یا چین و چروک‌های پوست زیاد باشد، ممکن است از روش‌های تلفیقی استفاده گردد.

از آن‌جایی که اولتراسوند، در واقع با واکنش بیولوژیکی بدن نسبت به این امواج اثرگذاری می‌نماید، بنابراین، باید در همان جلسات اول، نسبت به پاسخگویی بدن در مواجه با آن نیز پرداخت. در صورتی که بدن بیمار بتواند واکنش خوبی را در مواجه با این امواج نشان دهد، احتمال نیاز وی به روش‌های دیگر بسیار کمتر خواهد بود.

استفاده از اولتراپی در نواحی دیگر بدن به جز صورت

تحقیقات بالینی که در این خصوص صورت گرفته، نشان می‌دهد که اولتراپی می‌تواند توانایی سفت کردن پوست شل شده و افتاده در قسمت‌های دیگر بدن را نیز داشته باشد. این مناطق به طور عمده شامل قفسه سینه، بازوها، اطراف زانوها و شکم می‌باشد. در صورتی که مایل به استفاده از این روش برای مناطق دیگری از بدن خود هستید، بهتر است در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید. تشخیص اینکه آیا بدن شما نسبت به این روش، واکنش خوبی نشان می‌دهد یا خیر به عهده پزشکتان خواهد بود.

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

2 دیدگاه. ترک جدید

 • سلام
  قیمت اولتراپی رو بفرمایید ، ودر ضمن نوع دستگاه رو ، واینکه ماندگاری اولتراپی
  سپاس

  پاسخ
  • Doctor najafbeygi
   16 آبان 1401 4:17 ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   لطفا برای مشاوره و کسب اطلاعات کامل در این خصوص با شماره های کلینیک تماس بگیرید
   سعادت آباد 02126740054- جردن 02186084326

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر