کشیدن پوست صورت | لیفت صورت

13,680

کشیدن پوست صورت و یا لیفت صورت از بهترین روش های جوانسازی پوسا است.با افزایش سن، یکی از قابلیت‌های پوست، به نام خاصیت ارتجاعی آن از بین می‌رود؛ چرا که چربی طبیعی پوست به مرور زمان کم و کمتر شده و موجب شلی و افتادگی پوست صورت می‌شود.همچنین چین و چروک‌هایی در صورت ایجاد می‌شود و پوست صورت پایین می‌افتد. بالا کشیدن پوست، روشی برای از بین بردن این چروک‌ها در ناحیه صورت، گونه و گردن است.

خوشبختانه با پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی رخ داده است، روش‌های مختلفی برای جوان سازی پوست وجود دارد که یکی از آن‌ها، کشیدن پوست صورت و یا لیفت صورت است.

از میانه‌های قرن ۲۰ در آمریکا رونق پیدا کرد و امروزه یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی در جهان است. لیفت صورت جراحی چندان سنگینی نیست؛ درواقع اگر توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود، کمترین درد و مشکل را برای شما به دنبال دارد. دو هفته پس از عمل کشیدن پوست صورت، چهره شما کاملا تغییر خواهد کرد؛ در واقع ۱۰ تا ۲۰ سال جوان‌تر و شاداب‌تر خواهید شد.

با این حال نکاتی در مورد روش جراحی‌ لیفت صورت وجود دارد که بهتر است پیش از تصمیم به انجام این جراحی آن‌ها را بدانید. سپس توصیه می‌شد با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت نمایید. اگر لیفت صورت برای شما مناسب تشخیص داده شود، دیگر می‌توانید با همه نشانه‌های افزایش سن در پوست صورت خود، خداحافظی کنید!

قبل از انجام لیفت صورت مهم است که نکاتی را رعایت کنید. این نکات را از دیدگاه دکتر آرش نجف بیگی در ویدئو زیر دنبال کنید.

کشیدن پوست صورت یا لیفتینگ صورت به نوعی عمل جراحی‌ صورت می‌گویند که جهت جوان‌سازی پوست به کار می‌رود. کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی، جدیدترین روش‌ جوان‌سازی پوست محسوب می‌شود.

همیشه اولین چیزی که در برخورد با یک فرد مورد توجه قرار می‌گیرد چهره اوست. معمولاً کسی که در سنین بالا هست و پوست خود را در آینه می‌بیند آرزو می‌کند که پوستش همانند دوران جوانی شاداب و بانشاط باشد. راه برآورده شدن این آرزو توسط روش‌های جوان‌سازی پوست امکان‌پذیر می‌باشد. لیفتینگ یا کشیدن پوست صورت یکی از این روش‌ها می‌باشد که هم با روش جراحی و هم بدون روش جراحی امکان‌پذیر می‌باشد.

بالا رفتن سن سبب می‌شود قابلیت ارتجاعی پوست افراد کاهش یابد و همچنین چربی زیر پوست هم کم شود و همین سبب می‌شود پوست حالت جمع شدگی پیدا کند و چین‌ و چروک ایجاد شود و ظاهر پوست تحت تأثیر این چین‌ و چروک قرار گیرد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل ‌شود و زیبایی آن تحت تأثیر قرار گیرد و چهره را خسته، اخمو  و نگران نشان دهد. عواملی مثل کاهش وزن، استرس‌های زندگی روزمره، قرار گرفتن در معرض آفتاب، مصرف الکل، سیگار و استعداد ژنتیکی، باعث ایجاد تغییراتی در چهره فرد می‌شود. با اینکه علائم سالخوردگی در همه جای بدن نمایان می‌شود اما بروز این علائم در صورت بارزتر می‌باشد.

اما آیا می‌دانید که عمل زیبایی پوست صورت به چه صورت انجام می‌شود؟ آیا می‌خواهید بدانید که شما کاندیدای مناسبی برای انجام لیفت صورت هستید یا نه؟ اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید از طریق انجام این عمل زیبایی حداقل ۱۰ سال جوان‌تر به نظر برسید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

لیفت صورت برای یک خانم نمونه کار دکتر آرش نجف بیگی
نمونه لیفت صورت برای یک خانم میانسال توسط دکتر نجف بیگی

لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت چیست؟

لیفت صورت یا بالا کشیدن صورت که به آن ریتیدکتومی (Rhytidectomy) می‌گویند، عمل جراحی جوان‌سازی صورت است. نشانه‌های افزایش سن به صورت افتادگی‌هایی در پوست صورت و ایجاد چین و چروک در گوشه‌های لب، زیر پلک، فاصله بین گونه تا گردن و … خود را نشان می‌دهد. همچنین ایجاد بافت چربی اضافی در زیر پوست و سنگین شدن گونه‌ها، افتادگی صورت را تشدید می‌کند و نتیجه آن، ایجاد غبغب است. در کنار بالارفتن سن، عوامل دیگری نیز در چین و چروک و پیر شدن پوست صورت موثر هستند از جمله:

 • قرار گیری مداوم در زیر نور خورشید، به ویژه استفاده نکردن از کرم‌های ضد آفتاب
 • عوامل محیطی مانند آلودگی‌های صنعتی
 • استرس و فشار عصبی زیاد
 • و البته گرانش زمین! هرچه سن شما بیشتر شود، اثر جاذبه و پایین کشیدن پوست صورت، بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

برای رفع چین و افتادگی پوست صورت و در نتیجه ایجاد چهره‌ای جوان‌تر، باید پوست به سمت بالا و گوشه‌های صورت کشیده شود و بخش‌های اضافی آن برش بخورد. در لیفت صورت نخست برش‌هایی در زیر مو، از بخش‌های شقیقه تا بالای گوش، جلوی لاله گوش و همچنین زیر گوش تا نزدیک پشت سر ایجاد می‌شود. سپس پوست صورت، عضلات و بافت‌های زیر آن از استخوان صورت جدا می‌شود. در ادامه پوست به اندازه‌ای کشیده می‌شود که چین‌های روی صورت و گونه از بین برود. همچنین بافت‌های چربی اضافه زیر پوست نیز برداشته می‌شود. پس از بریدن و جدا کردن قسمت‌های اضافی پوست، شکاف ایجاد شده با کمک بخیه بسته می‌شود.

پس از گذراندن دوران نقاهت و بهبودی، پوست و بافت‌های زیر آن دوباره به استخوان صورت می‌چسبد و سفت و محکم می‌شود. با رفع چین و چروک و افتادگی، حالت گرفته و ناراحت چهره از بین می‌رود و پوست، تازه و جوان می‌شود. از همین روی، لیفت صورت یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش‌های جوان‌سازی صورت است.

پس از ۴۰ سالگی، سالخوردگی پوست وارد مراحل متوسط خود می‌شود. به همین دلیل کشیدن پوست صورت معمولا برای افراد ۴۰ تا ۶۰ یا ۷۰ ساله انجام می‌شود اما برای افراد بین ۷۰ تا ۹۰ سال نیز نتایج مناسبی در پی خواهد داشت. ماندگاری این روش بسیار زیاد است. در صورت رعایت نکات اصولی در نگهداری از پوست، بیش از ۱۰ سال نتایج لیفت صورت برای شما باقی خواهد ماند.

جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 1

دلیل کشیدن پوست صورت چیست؟

همان‌طور که گفته شد، با افزاش سن، خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل از بین رفتن چربی و همچنین کاهش میزان تولید کلاژن، کم می‌شود. با شروع از بین رفتن این خاصیت، میزان چین‌وچروک در بخش‌های خاصی از پوست مانند دور چشم، خط خنده و … زیاد می‌شود. علاوه بر این مسئله، عواملی مانند قرار گرفتن در برابر نور آفتاب، مصرف الکل و سیگار، تغییر وزن ناگهانی و مواردی از این دست، موجب افزایش چین‌وچروک در بخش‌های مختلف صورت و البته بدن می‌شود.

البته این مسائل گاهی اوقات، شدت بیشتری پیدا کرده و علاوه بر چین‌وچروک، موجب شل شدگی و افتادگی بیش از حد پوست می‌شوند. این افتادگی پوست، باعث تغییر حالت چهره شده و فرد را خسته و بی‌حوصله جلوه می‌دهد. به همین سبب، افرادی که از این مسائل رنج می‌برند و می‌خواهند بار دیگر چهره‌ای شاد و پرانرژی داشته باشند، معمولاً به سراغ عمل زیبایی کشیدن پوست صورت می‌روند.

در زندگی امروزی، مجموعه عواملی وجود دارند که باعث می‌شوند صورت ما به طور ناخواسته، حالت ناخوشایندی به خود بگیرد یا پیرتر از آنچه که باید، به نظر برسد. همچنین، برای حضور موثر در جامعه، لازم است چهره ما احساس مثبتی در مخاطب ایجاد کند. برای ایجاد این احساس مثبت، داشتن چهره بشاش، عاری از حالت اخم، نگرانی یا خستگی، لازم است. امروزه عوامل متعددی وجود دارد که باعث می‌شوند، با ورود به میانسالی نیاز بیشتری به جوانسازی پوست صورت داشته باشیم.

·        تاثیرات عصبی

در بسیاری از موارد، مراجعین اینطور بیان می‌کنند که در روابط دوستانه یا کاری، از آنها سوال می‌شود که آیا خیلی احساس خستگی میکنی؟ یا عصبانی هستی؟ در صورتی که آنها چنین احساسی ندارند ولی چهره‌شان چنین احساساتی را به مخاطب القا می‌کند. یکی از دلایل اصلی این پدیده، همان فشارهای عصبی جامعه امروز است. فشارهای عصبی که باعث انقباض‌های عضلانی فراوان در صورت می‌شوند که به طور ناخودآگاه پیش می‌آید و خود فرد متوجه آنها نیست.

تحمل کردن غم و اضطراب به مدت طولانی باعث عمیق شدن چین‌های صورت می‌شود. تاثیر این حالت‌های عصبی بر چشم‌ها، نوع نگاه انسان را به طور ناخواسته تغییر می‌دهد. تغییری که نشان از احساس ناخوشایندی دارد. این تغییرات احساساتی مانند ناامیدی، ترس، تعجب، خستگی، بی میلی و یا فاقد هیجان و احساس بودن را نمایان می‌کند. همچنین، تاثیر این حالت‌های عصبی بر روی عضلات ناحیه لب و دهان نیز، فرم خاصی به صورت می‌دهد که مطلوب نیست.

·        سبک زندگی مدرن

در دنیای امروز، وجود گوشی‌های موبایل، کامپیوتر، تلویزیون و صفحه‌های نمایش که برای مدت طولانی ما را خیره به سمت خود نگه می‌دارند، باعث انقباض عضلات صورت می‌شوند. به همین دلیل، امروزه افراد بسیاری، از داشتن اخم عمیق و ناحیه دور چشم‌ که پیرتر از سن واقعی‌شان به نظر می‌رسد، گله‌مند هستند.

یکی از تاثیرات زندگی مدرن، وجود آلودگی‌های نوری در شهرها است. شب هنگام حضور در فضای روشن، رو در رو بودن با نورهایی که به طور طبیعی بعد از غروب خورشید نسبت به مهتاب و نورهای طبیعی دارای شدت بیشتری هستند، باعث فشار بر چشم‌ها و فشرده شدن بی‌اختیار چشم ها می‌شود. در واقع، رفاهی که زندگی مدرن محیا کرده است، ما را با آسیب‌های جدیدی مواجه نموده که بایستی برای آنها اقداماتی صورت داد. لیفت صورت، راهکاری برای جبران این آسیب‌ها به پوست و حالت صورت ما است. این آسیب‌ها خود را از سن چهل سالگی به بعد واضح‌تر نشان می‌دهند.

علاوه بر نکات گفته‌شده، زندگی مدرن با آلودگی‌هایی همراه است که نیاز انسان به مراقبت از سلامتی و حفظ زیبایی را بیشتر می‌کند. تاثیر نبود این مراقبت‌ها در دراز مدت، چهره ما را تغییر می‌دهد. پوست صورت رابطه نزدیکی با سلامتی پوست و بدن و وضعیت عصبی ما دارد و باعث می‌شود پس از میانسالی برای جوانسازی پوست صورت، به عمل لیفت صورت نیاز بیشتری داشته باشیم.

·        تغذیه

با آنکه کشاورزی صنعتی، تولید غذا را ارزان کرده و با وجود رشد عظیم جمیعت انسان‌ها، باعث شده غذا در اختیار بیشتر افراد قرار بگیرد، اما این افزونگی به کاهش کیفیت غذاها و فقر مواد معدنی و ویتامین‌ها در خوراک ما منجر شده است. برای سلامت پوست و عضلات صورت، نیاز است مواد معدنی و ویتامین‌ها به میزان کافی در بدن ما وجود داشته باشند. این فقر غذایی نیز، تاثیر مستقیم بر پوست صورت ما می‌گذارد و شادابی را از چهره انسان می‌گیرد. بعد از عبور از سن چهل سالگی، جوانسازی پوست به کمک اصلاح الگوی تغذیه و رساندن مواد مورد نیاز به بدن، کمک می‌کند این فرآیند کند شود، اما با عمل لیفت صورت به یکباره صورت فرد چهل تا هفتاد ساله، سالها جوان‌تر می‌شود.

به غیر از فقر غذایی، روغن‌های صنعتی در کنار تحرک کمتر در زندگی امروزی باعث جمع شدن چربی در نواحی صورت و گردن می‌شود. به دنبال ازدیاد چربی در این نواحی از بدن، بزرگ شدن غبغب و افتادگی پوست صورت رخ می‌دهد. این فرآیند، بعد از سن چهل سالگی سرعت می‌یابد و تاثیر زیادی در کاهش زیبایی چهره دارد.پس باید به دنبال راهی برای از بین بردن غبغب و لیفت پوست صورت باشید.

·        عوامل ژنتیکی

علاوه بر دلایل گفته شده که به عمل لیفت صورت ضرورت بیشتری می‌دهد، ژنتیک نیز نقش بسیار مهمی دارد. تاثیر پذیری انسان‌ها در برابر آسیب‌ها یکسان نیست. همچنین رفتار بدن انسان‌ها هنگام بالا رفتن سن بعد از چهل سالگی نیز یکسان نیست. این تفاوت به این شکل است که بعضی افراد بعد از سن چهل سالگی نشانه‌های پیری و عمیق شدن چین‌های صورت را زودتر تجربه می‌کنند.

در موضوع سلامت و زیبایی همیشه پای ژنتیک نیز در میان است. ژنتیک تعیین می‌کند بدن ما برای بازسازی و حفظ پوست چگونه عمل کند. البته عملکرد ژنتیک تحت تاثیر عوامل گفته‌شده نیز هست. متاسفانه بیشتر آدم‌ها شانس این را ندارند که بدون زحمت خاصی، پس از میانسالی، پوست شاداب و سالمی داشته باشند. بیشتر افراد نیاز به اقدامات جدی برای جوانسازی پوستشان دارند. مناسب است با جوانسازی پوست صورت با استفاده از روش‌های مختلف نگهداری در ابتدای جوانی و پس از میانسالی، با لیفت صورت اقدام به جوانسازی پوست صورت خود کنند، تا بتوانند همچنان چهره جوان و زیبایی داشته باشند.

تغییرات چهره پس از انجام لیفت صورت

کشیدن پوست صورت چگونه انجام می‌شود؟

به طور کلی، برای انجام عمل زیبایی پوست از دو رویکرد استفاده می‌شود. در رویکرد اول در حین انجام عمل تنها به کشیدن پوست صورت اکتفا می‌شود؛ در حالی که در رویکرد دوم، علاوه بر کشیدن پوست صورت، مقداری تغییر نیز در عضلات صورت اعمال می‌گردد. اینکه از کدام یک از روش‌های گفته‌شده برای انجام لیفت صورت شما استفاده شود، بستگی به میزان افتادگی پوست، خواسته و انتظار شما و همچنین، تشخیص پزشک دارد.  معمولاً انجام این جراحی در کلینیک یا بیمارستان با بیهوشی موضعی و یا عمومی انجام می‌شود.

برای کشیدن پوست صورت معمولاً چند برش کوچک و نامعلوم در ناحیه خط رویش مو و گوش ایجاد می‌شود. از طریق همین برش‌های ایجادشده، قسمت‌های اضافی پوست را به سمت عقب کشیده و آن‌ها را می‌برند. با توجه به اینکه این برش‌ها کاملاً ریز بوده و در مسیر خط رویش موهایتان هستند، به سادگی توسط موهایتان پوشانده می‌شوند. بنابراین، نگرانی از بابت مشخص بودن جای زخم عمل زیبایی پوست نباشید. خصوصاً اگر توسط یک پزشک و جراح ماهر این جراحی انجام شود.

بعد از اینکه جراحی به طور کامل به اتمام رسید، پزشک یک بانداژ روی صورت شما قرار می‌دهد که معمولاً بعد از ۱ الی ۲ روز برداشته می‌شود.

این عمل در بیمارستان یا کلینیک‌ های کوچک و یا در مطب انجام می‌ شود و از بی‌ حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام بخش داخل وریدی استفاده می ‌شود.

اکثر برش‌ ها، در داخل خط مو قرار می‌ گیرد. از طریق برش جراحی، ‌قسمت‌ های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می ‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌ کشند، برش معمولاً در محدوده گوش ایجاد می‌ شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌ زند و تا کناره خط مو در پشت گوش می ‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه ایجاد شود.

پس از عمل می ‌توان به راحتی جای برش را با موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است در مواردی که موی فرد کوتاه باشد، بیمار بخواهد که جراحی کمی به تأخیر بیفتد تا موها به اندازه کافی بلند شده و بتواند خط برش را تا زمان التیام مخفی سازد.

جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 3

کشیدن پوست پیشانی یک عمل جراحی است که برای درمان افتادگی پوست پیشانی، بالابردن ابرو ، و پلک بالا استفاده می شود.

این روش درمانی همچنین می تواند باعث بهبود وضعیت چین و چروک های پیشانی و خطوط ایجاد شده بین چشم ها شود.

کشیدن پوست پیشانی می تواند پوست اضافی را حذف کرده یا در عضلات پیشانی تغییر ایجاد کند و به این ترتیب علائم افزایش سن به خاطر افتادگی ابروها، پف کردن پلک بالا، تشکیل خطوط پیشانی، و خطوط اخم را بر طرف کند.هم چنین برای برطرف کردن چین و چروک های گردن می توان از لیفت گردن استفاده کنیم.

در این حالت ممکن است از عمل جراحی به صورت تنها یا به همراه سایر روش های درمانی همچون لیفت صورت با نخ، جراحی پلک، و عمل جراحی تغییر شکل بینی استفاده شود. لیفتینگ با نخ را می توان در مطب جراح، در یک مرکز جراحی به صورت سرپایی، یا در بیمارستان انجام داد. کشیدن پوست پیشانی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و لیفت ابرو با نخ نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

در طول روش کشیدن پوست پیشانی بیمار بیدار است، اما به خاطر استفاده از مواد بی حسی دردی را احساس نمی کند. علاوه بر این ممکن است برای بیمار از داروهای ضد تشویش و آرامش بخش نیز استفاده شود.

در بعضی موارد، ممکن است برای انجام کشیدن پوست پیشانی بیمار به طور کامل بیهوش شود.

در طول این درمان، بیمار ممکن است کمی احساس کشیدگی در پوست پیشانی خود داشته و مقدار کمی ناراحتی احساس کند.

به همین خاطر ممکن است بعضی بیماران از پزشک خود بخواهند از بیهوشی عمومی برای عمل جراحی استفاده شود و به این ترتیب بیمار در طول فرآیند درمان خواب خواهد بود.

برای انجام کشیدن پوست پیشانی لازم است بخش هایی از موی سر تراشیده شوند. در این حالت معمولاً مویی تراشیده می شود که در جلوی سر قرار دارد، اما بخش عمده موی بیمار دست نخورده باقی می ماند.

جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 2

روش‌های جراحی لیفت صورت

لیفت صورت به دو دسته کلی روش‌های غیر جراحی و روش‌های جراحی تقسیم می‌شود. روش‌های بدون جراحی معمولا ارزان‌تر و ساده‌تر هستند و البته دوره نقاهت چندانی هم ندارند. هرچند برای همه‌ی افراد و همه‌ی پوست‌ها نیز به یک میزان اثربخش نیستند. به همین دلیل ممکن است پس از مشاوره با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، متوجه شوید که شما به جراحی لیفت صورت نیاز دارید. روش‌های کشیدن پوست صورت با جراحی، جدا از دوره نقاهت و عوارض بعد از عمل، ماندگاری و تاثیر بسیار بیشتری دارند. بسیاری از مشکلات این جراحی‌ها نیز پس از مدتی رفع می‌شوند و نتیجه نهایی جراحی، بسیار دلخواه و مورد رضایت خواهد بود.

در روش‌های غیرجراحی مانند لیفت با نخ، هایفوتراپی، RF و …، بیشتر با تحریک بافت‌های زیر پوست و کلاژن‌سازی، چین و چروک پوست رفع می‌شود. کلاژن نوعی پروتیین در بدن است که افزایش آن می‌تواند میزان چسبندگی و استحکام پوست را افزایش دهد. همچنین در لیفت با نخ، با استفاده از میکروسوزن‌هایی که به زیر پوست برده می‌شود، نخ‌های مخصوصی به بافت‌های زیر پوست وصل می‌گردد. با کمک این نخ‌ها، جراح بخش‌های دچار افتادگی و چروک را می‌کشد و صاف می‌کند.

در روش لیفت صورت با جراحی، لایه‌های مختلف پوست و بافت‌های چربی و عضله زیر آن برش می‌خورد و از استخوان صورت جدا می‌شود. در گذشته تنها لایه‌های سطحی پوست کشیده می‌شد. لیفت سطحی برای کسانی که چروک عمیق یا افتادگی شدید ندارند مناسب است. اما در افرادی که دچار شل شدگی و چین و چروک زیادی هستند، عضلات و بافت‌های عمیق زیر پوست نیز دچار افتادگی می‌شوند. به همین دلیل نتایج لیفت سطحی پوست صورت در این موارد چندان ماندگار نیست.

امروزه تکنیک‌هایی مانند SMAS و MACS در لیفت صورت به کار گرفته می‌شود. در این روش‌ها، چون تمام بافت‌های سطحی و عمیق پوست باهم کشیده می‌شوند (در کنار برداشتن لایه‌های چربی اضافه)، اثر جراحی لیفت صورت بسیار رضایت‌بخش‌ و ماندگار خواهد بود. همچنین حالت پوست کشیده شده و چهره فرد پس از لیفت صورت، بسیار طبیعی خواهد بود.

 • در روش لیفت SMAS (Superficial Musculoaponeurotic System) لایه سطحی عضله زیر پوست کشیده می‌شود.
 • در روش لیفت MACS (Minimal Access Cranial Suspension) لایه ساب پریوستئال و عمیق زیر پوست کشیده می‌شود.
جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 4

انجام روش کشیدن پوست پیشانی به روش های زیر امکان پذیر است:

پزشک یک برش جراحی در سطح بالای گوش روی پیشانی ایجاد کرده و این برش را در امتداد خط رویش مو ادامه می دهد.

در صورتی که بیمار طاس باشد، جراح ممکن است شکاف مورد نیاز را در وسط فرق سر ایجاد کند تا به این ترتیب از ایجاد جای زخم آشکار پس از عمل جراحی خودداری کرده باشد.

بعضی جراحان شکاف های کوچک در سر ایجاد کرده و از آندوسکوپ برای عمل جراحی استفاده می کنند. آندوسکوپ یک لوله کوچک است که در سر آن یک دوربین قرار دارد.

پس از برداشتن بافت و پوست اضافی و دستکاری عضلات، پزشک شکاف های ایجاد شده را با بخیه یا گیره می بندد. قبل از پوشاندن زخم ها با گاز استریل و بانداژ کردن آن، مو و پوست صورت بیمار شستشو داده می شود تا به این ترتیب مشکلی برای پوست ایجاد نشود.

انواع لیفت صورت (لیفتینگ صورت): 

لیفت صورت بر حسب مورد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور کلی به یکی از روش های زیر انجام می گیرد.

لیفت مختصر صورت (mini-face lift):

این حالت برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی کمی در ناحیه پایین صورت به همراه پوست شل در ناحیه پایین صورت هستند. این روش کم تهاجمی بوده و جراح بوسیله برش کوتاهی که در جلو و پشت گوش داده می شود، بافت های شل را محکم کرده و پوست های اضافه این قسمت را کم می کند. از مزیت های این روش این است که علائم خفیف پیری صورت با روشی کوچک تر برطرف شده و نیاز به لیفت کامل صورت تا مدت ها به تعویق خواهد افتاد.

بر حسب تصمیمی که پزشک با بیمار در حین مشاوره می گیرند، این کار می تواند با بی حسی موضعی، با خواب  و یا با بیهوشی انجام شود. نتیجه روش جراحی در همه موارد به یک میزان خواهد بود و انتخاب هر کدام از این ها به راحتی بیمار وابسته خواهد بود

لیفت استاندارد صورت:

در این روش، با وجودی که ناحیه مورد جراحی گسترده تر از لیفت مختصر است، ولی نتایج آن نیز بسیار چشمگیرتر و رضایت‏ بخش ‏تر خواهد بود. برش پوستی در این روش وسیع تر است، مدت بهبودی بیمار نیز اندکی بیشتر خواهد بود. در این روش نیز جراح برش ها را در بین چین ها و یا محل رویش موها مخفی می کند و برای بهبود نتیجه آن، لیفت گردن نیز به طور هم زمان انجام می گیرد.

انجام این کار با بیهوشی کامل و یا خواب عمیق امکان پذیر است. روش خواب عمیق به ویژه در افرادی که از بیهوشی می ترسند و یا به دلیل مشکلات و بیماری های قبلی، امکان بیهوشی برای آن ها وجود ندارد، بسیار مفید و ایمن می باشد.

لیفت میانی صورت و مینی لیفت

لیفت میانی صورت وقتی انجام می‌شود که گونه‌ها افتادگی دارند و همچنین مقداری چربی نیز در ناحیه گونه و پایین چشم تجمع پیدا کرده است. در این شرایط در ناحیه زیر گونه و دور لب چروک عمیقی وجود ندارد و افتادگی پوست زیادی در بخش‌های پایین‌تر صورت و گردن دیده نمی‌شود.

برای انجام جراحی لیفت میانی صورت، ناحیه شقیقه و گاهی درون دهان برش می‌خورد. سپس چربی‌های اضافی زیر گونه و بخش‌های میانی صورت بیرون کشیده می‌شود. پس از آن، جراح پوست و بافت‌های گونه را از بخش شقیقه بالا می‌کشد. این روش همچنین می‌تواند خطوط خنده یا نازوپیال را حذف کند و حتی پف زیر چشم را نیز از بین ببرد.

مینی لیفت یا لیفت خفیف صورت نیز یکی دیگر از روش‌های ریتیدکتومی است. در لیفت خفیف، بریدگی کوچکتری تنها در بالا و دور گوش ایجاد می‌شود. این روش نیز وقتی افتادگی و چروک صورت خیلی زیاد نباشد، انجام می‌شود.

تکنیک لیفت صورت با نخ PDO چیست؟

لیفت صورت با نخ با سوزن ‌های نازک پر از نخ‌های PDO (پلی دی اکسانون) حل نشدنی، با استفاده از سوزن‌های ویژه طب سوزنی به داخل پوست تزریق می ‌شود. PDO  یک ماده پروتئینی است که به طور گسترده در بخیه زدن طبی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

این روش بسیار امن است و حداقل میزان تهاجمی بودن را دارا است. این روش حداقل زمان استراحت را دارد و در درمان پوست ضعیف روش بسیار خوبی محسوب می‌شود. طول سوزن‌ها و نخ ‌ها بسته به هدف مورد استفاده متفاوت است.

این نخ‌ها به تدریج در زیر پوست تحلیل می‌روند اما در این روش، ساخت وساز کلاژن، فیبروبلاست و رگسازی را در پیرامون خود به شدت تحریک می‌ کنند و این ساختار سازی باعث می ‌شود تا پوست هموارتر گردد، چین و چروک‌ ها محو شوند، منافذ پوست ریزتر و باریک تر شوند و ساختار های آویزان استحکام یافته و لیفت مناسب ایجاد شود.

سن مناسب برای انجام لیفت صورت

به طور کلی، محدودیت خاصی برای سن افراد جهت انجام لیفت صورت وجود ندارد. اما معمولاً افرادی که در محدوده سن ۴۰ الی ۶۰ سالگی هستند، کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی زیبایی می‌باشند؛ چرا که با این عمل با توجه به نتایج شگفت‌انگیزی که دارد، می‌توانند بین ۵ الی ۱۰ سال، جوان‌تر به نظر برسند.

مقاله ی لیفت صورت با اندوتاین را از دست ندهید.

کاندیدای مناسب برای کشیدن پوست صورت

در صورتی که فردی با یکی از مشکلات زیر هستید، می‌توانید از این جراحی برای جوان سازی پوست صورت خود استفاده کنید:

 • چین‌وچروک عمیق از بینی تا کناره دهان
 • شل شدن پوست
 • برجستگی گونه
 • چین‌وچروک عمیق در ناحیه گردن

در صورتی که در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرید، بهتر است به دنبال روش دیگری برای جوان‌سازی پوست صورتتان باشید:

 • باردار هستید
 • دارای زخم و یا تب‌خال فعال در صورتتان هستید
 • دارای پروتز فلزی در بخشی از صورت خود هستید
 • دیابت و یا صرع داریددرصورتیکه کشیدن پوست صورت به‌ درستی انجام شود می‌تواند موجب جوانسازی پوست فرد شود و خصوصیات جوانی را به وی بازگرداند. کاندیدای مناسب برای عمل کشیدن پوست صورت افرادی می‌باشند که پوست گردن آنها در امتداد خط فک افتاده می‌باشد. همچنین کسانی که قصد انجام عمل کشیدن پوست را دارند باید از سلامت عمومی برخوردار باشند و انتظارات واقع ‌بینانه ای از نتیجه عمل داشته باشند.عامل دیگری که می‌تواند مشخص کند که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی کشیدن پوست صورت هستید یا خیر عبارت‌اند از :
  • وضعیت پوست : پوست فردی که می‌خواهد عمل کشیدن پوست را انجام دهد باید از انعطاف لازم برخوردار باید تا بتواند در حین عمل کشیده شود تا پوست افتاده لیفت شود و چین‌ و چروک‌های عمیق از بین بروند.
  • ساختار استخوان: اگر پوست صورت فردی که می‌خواهد عمل کشیدن پوست را انجام دهد ساختار مناسبی داشته باشد، می‌تواند تکیه‌گاه مورد نیاز برای تغییراتی که در طول لیفت صورت رخ می‌دهد را فراهم ‌کند.
  • سلامتی مناسب: برای اینکه فرد بعد از جراحی کشیدن پوست بهبود یابد و عمل با موفقیت انجام شود،باید از سلامتی کامل برخوردار باشد و سابقه پزشکی عمده‌ای نداشته باشد.

برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

نتیجه‌ی کشیدن پوست صورت

در میان روش‌های مختلفی که برای جوان‌سازی پوست وجود دارد، کشیدن پوست صورت به عنوان یکی از روش‌های عالی در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که با انجام این جراحی شما می‌توانید با یک تیر به چند هدف بزنید. نتیجه ‌این جراحی در صورتی که توسط یک جراح باتجربه و ماهر انجام شود، شامل موارد زیر می‌شود:

 • از بین رفتن چین و چروک دور چشم
 • از بین رفتن افتادگی ابروها
 • از بین رفتن پف پلک بالا
 • برطرف شدن خطوط پیشانی و اخم
 • لیفت پوست گردن

به خاطر داشته باشید که اگر عمل زیبایی پوست با استفاده از شیوه‌های اصولی و توسط یک جراح ماهر انجام شود، نتایج ناشی از آن می‌تواند تا ۱۰ سال ماندگار باشد.

دست کم یک ماه پس از جراحی لیفت صورت زمان نیاز است تا نتایج اولیه آن مشخص شود. باید صبر کنید تا پوست و بافت‌های زیر آن به استخوان صورت دوباره بچسبد و سفت شود. ۸۰ درصد از ورم ناشی از جراحی ظرف چند هفته رفع می‌شود. از بین رفتن ورم باقی مانده و رسیدن به نتیجه نهایی و ماندگار لیفت صورت ممکن است به چند ماه زمان نیاز داشته باشد.

لیفت صورت یک عمل جراحی تهاجمی است که عوارضی نیز به همراه دارد، مانند: احتمال کم شدن حس لامسه گوش و بخش‌هایی از صورت و یا ماندن رد خفیفی از جراحی که البته بیشتر آن در زیر مو پنهان است و دیده نمی‌شود. ممکن است پس از جراحی مقداری ریزش مو در نواحی بخیه شده وجود داشته باشد که به مرور رفع می‌شود. همچنین درد و خونریزی بعد از عمل نیز می‌تواند شدید باشد که باید حتما به جراح خود مراجعه کنید تا برای درمان آن اقدام شود.

با این همه، لیفت صورت روشی است با ماندگاری بالا که برای رفع چروک و افتادگی بخش‌های مختلف گونه، گوشه لب، گردن، غبغب و حتی پلک پایین بسیار موثر خواهد بود. اگر شما نیز با نشانه‌های افزایش سن در چهره خود روبرو شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم با یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مشورت کنید. چه بسا درمان‌های مکمل و موازی دیگری را نیز به شما پیشنهاد دهد تا لیفت صورت در جوان‌تر کردن چهره شما، موثرتر باشد.

جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 6

عوارض کشیدن پوست صورت

در مواردی همچون خط خنده، خط پایین دو گوشه دهان، چروک ‌های ریز اطراف چشم و لب این جراحی موثر نیست.

عمل کشیدن پوست نباید در کسی‌ که از نظر روانی‌ مشکل دارد انجام شود چون این گونه افراد هیچ گاه به رضایت نمی ‌رسند.

شایع‌ ترین عارضه خونریزی یا جمع شدن خون زیر پوست است که باید به سرعت و با دقت برطرف شود. این مساله در حدود ۸ تا ۱۰درصد موارد اتفاق می‌ افتد.

آسیب به اعصاب صورت از عوارض مهمی‌ است که خوشبختانه در دست جراح باتجربه بسیار نادر است.

یکی از اولین نواحی که علائم پیری در آن نمایان می ‌شود، گردن است. از آنجایی که پوست گردن نرم است، زودتر از پوست قسمت‌ های دیگر بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می ‌دهد و می ‌تواند یک شخص را پیر، خسته و فرتوت به نظر آورد.

یکی از مزایای عمل کشیدن پوست گردن این است که آثار پیری را تا حدودی از بین می ‌برد. یکی از محبوب‌ ترین عمل ‌های زیبایی، عمل کشیدن پوست گردن است.

عمل کشیدن پوست گردن یک عمل جراحی است که پوست گردن را می ‌کشد و سفت می ‌کند تا ظاهری جوان به آن ببخشد.

این عمل اغلب در ترکیب با عمل کشیدن پوست صورت انجام می ‌شود؛ البته می ‌تواند به تنهایی نیز انجام شود.

عمل کشیدن پوست گردن می ‌تواند دسته خطوط موجود بر روی پوست و همچنین پوست و چربی اضافی موجود در گردن را از بین ببرد و ظاهری زیبا و جوان به آن ببخشد.

 • عوارض مربوط به بیهوشی مانند احساس تهوع
 • جمع شدن خون زیر پوست (این عارضه معمولاً در افرادی که سیگاری بوده و فشار خون بالایی دارند، بیشتر مشاهده می‌شود)
 • آسیب دیدن اعصاب صورت و بی‌حس شدن برخی از بخش‌های صورت
 •  پاره‌ ای از عوارض مربوط به بیهوشی و… می‌باشد که در هر عمل جراحی ممکن است اتفاق بیفتد.
 • هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) بیشتر در افراد سیگاری، افراد با سابقه فشار خون بالا، یا در نتیجه تهوع و استفراغ ایجاد می ‌شود.هماتوم ‌های بزرگ باید بلافاصله توسط عمل جراحی از بین بروند.
 • ریزش مو در اثر کاهش خون رسانی به فولیکول‌ های مو ایجاد می‌شود، ولی پس از مدتی موها دوباره رشد می ‌کنند.
 • آسیب عصب صورت

خطرات لیفت صورت

لیفت صورت در هیچ سنی  خطر خاصی ندارد. به شرط آنکه شخص از سلامتی عمومی برخوردار باشد. بدیهی است که وجود بیماری برای هر نوع عمل دیگری یک خطر محسوب می‌شود. اما لیفت صورت به خودی خود دارای هیچ خطر و ریسک خاصی نیست.

در صورت داشتن بیماری خاص، نیاز به مشورت با پزشک است. در بسیاری اوقات، پزشک با در نظر گرفتن بیماری مراجعه‌کننده، تمهیداتی را در نظر می‌گیرد که از خطر انجام لیفت صورت جلوگیری کند. لازم است افرادی که دارای  بیماری خاصی هستند، پس از لیفت صورت، مدت بیشتری تحت نظر پزشک بستری باشند تا پزشک با مشاهده علائم، اقدام به ترمیم و رسیدگی‌های لازم کند.

در مجموع، با حضور و نظارت پزشک متخصص، انجام لیفت صورت خطری به دنبال ندارد. این ادعا، علاوه بر دلایل پزشکی و تخصصی، بر اساس نتیجه‌گیری آماری نیز به دست آماده است؛ چرا که بروز مشکل برای بیمار، به دلیل لیفت صورت گزارش نشده است.

جراحی لیفت صورت توسط دکتر آرش نجف بیگی 5

نکاتی که قبل از کشیدن پوست صورت باید بدانید!

 • قبل از اینکه برای انجام عمل زیبایی پوست تصمیم قطعی بگیرید، بهتر است که در یک جلسه مشاوره پزشکی شرکت کرده و به طور کامل با جراحتان در مورد نتیجه‌ای که مد نظر دارید و روند انجام جراحی سؤال کنید. در صورتی که می‌خواهید از انتخاب جراحتان اطمینان حاصل کنید، می‌توانید برخی از نمونه کارهای وی را مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که شرکت کردن در جلسه مشاوره پزشکی الزامی است؛ چرا که برخی از افراد به دلیل اینکه شناخت درستی از این جراحی و نتیجه آن ندارند، بعد از انجام لیفت صورت از نتیجه ناراضی خواهند بود.
 • در ویزیت اولیه توسط جراح پلاستیک، ممکن است از شما خواسته شود، در حالی که مقابل آینه ایستاده‌ اید دقیقاً خواسته خود را بیان کنید. باید صریحاً در مورد هر آنچه که در چهره‌ تان شما را آزار می ‌دهد، صحبت کنید، این کار به درک بهتر جراح پلاستیک از انتظارات شما کمک می‌ کند. در ارزیابی اولیه، جراح پلاستیک، ضخامت، قوام و انعطاف پوست فرد، شدت چروک ‌های صورت و سایر عوامل موثر در کشیدن پوست صورت را می ‌سنجد و ممکن است در مورد انجام جراحی‌ های دیگر همراه با  کشیدن پوست صورت با شما صحبت کند.
 • برای اینکه در حین انجام عمل و بعد از آن دچار مشکل نشوید، مصرف الکل و سیگار را ۲ هفته زودتر از انجام جراحی، قطع کنید.
 • مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون شده و ضد انعقاد هستند، مانند آسپیرین را متوقف نمایید.
 • شب قبل از انجام جراحی به حمام رفته و پوست صورت و سر خود را به خوبی تمیز کنید.
 • قبل از اینکه وارد اتاق عمل شوید، صورت خود را به خوبی تمیز کرده به گونه‌ای که هیچ‌گونه مواد آرایشی روی آن نباشد.
 • در جراحی لیفت صورت، با اینکه برش‌ها در زیر مو انجام می‌شوند اما موها تراشیده نمی‌شوند. به همین دلیل پس از پایان دوران بهبودی که معمولا ۲ هفته خواهد بود، فرد می‌تواند به فعالیت‌های عادی روزانه و سر کار خود برگردد. عمل لیفت صورت معمولا با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود و حدود ۲ تا ۳ ساعت زمان نیاز دارد.
 • در صورتی که به بیماری‌های قبلی و عروقی، دیابت و یا مشکلات بهبود زخم دچار هستید، گزینه مناسبی برای جراحی لیفت صورت نخواهید بود. یک ماه پیش از جراحی باید مصرف الکل و دخانیات قطع شود. همچنین یک تا دو هفته پیش از عمل، نباید داروهای ضد انعقاد خون مصرف شود.
 • شب قبل از عمل کشیدن پوست صورت، حتما حمام کنید. صبح جراحی نیز بدون ریش (آقایان) و بدون آرایش (خانم‌ها) و البته ناشتا باشید؛ چرا که معده شما هنگام جراحی با بی‌هوشی باید خالی باشد. همچنین گِن صورت، نتایج آزمایش‌ها و پرونده پزشکی خود را همراه داشته باشید. حضور یک همراه نیز توصیه می‌شود. بهتر است لباس یقه باز یا پیراهن دکمه دار بپوشید تا بعد از عمل، هنگام پوشیدن لباس به صورت شما فشار وارد نشود.
لایه‌های مختلف پوست

مراقبت‌های لازم بعد از کشیدن پوست صورت

درست مانند هر جراحی زیبایی دیگر، برای کسب نتیجه مطلوب از لیفت صورت، باید بعد از انجام این عمل یک سری نکات را مد نظر داشته باشید. پس از جراحی کشیدن پوست صورت، توصیه‌های جراح خود را در مورد مصرف داروها، پماد، کرم و همچنین گن صورت، به دقت انجام دهید.برخی از مهم‌ترین این موارد عبارت هستند از:

 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین . تا بهبودی کامل، از هرگونه فعالیت سنگین و فشار وارد کردن به صورت خودداری نمایید.
 • قرار دادن سر با کمی ارتفاع از سطح زمین به هنگام دراز کشیدن و خوابیدن
 • استفاده از کمپرسور سرد جهت کاهش میزان تورم، کبودی و قرمزی
 • مصرف منظم داروهایی که توسط پزشک جهت کاهش میزان درد تجویز شده است
 • عدم مصرف سیگار و الکل تا چندین هفته بعد از انجام جراحی (مصرف این دو مورد باعث طولانی شدن دوره نقاهت و بهبودی شما می‌شود)
 • استفاده مرتب از کرم ضد آفتاب؛ خصوصاً برای مواقعی که در معرض نور خورشید قرار دارید
 • آرام جویدن غذا جهت جلوگیری از کشیده شدن پوست صورت
 • انجام فعالیت‌های ورزشی و معمول روزانه بعد از ۳ الی ۴ هفته
 • بعد از عمل لیفت پوست صورت، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.
 • کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از جراحی لیفت پوست صورت طبیعی است.
 • در روزهای اول بعد از عمل لیفت پوست صورت، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خون ‌تان را بالا ببرد، خودداری کنید.
 • حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.
 • تا حد امکان از بروز سرما خوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا، سریعا درمان کنید.
 • تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.
 • تا مدتی بعد از عمل لیفت پوست صورت، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

توجه: در صورتی که بعد از برداشتن بانداژ از روی صورت خود مقداری تغییر رنگ مشاهده کردید، نگران نباشید؛ چرا که این تغییر رنگ معمولاً ظرف ۳ الی ۱۰ روز از بین می‌رود.

زندگی افراد پس از جوانسازی پوست صورت با عمل لیفت صورت چگونه است؟

امروزه در محیط کار، افراد بسیاری بین چهل تا هفتاد سال حضور دارند. محیط کار یکی از بیشترین فشارهای عصبی را به دنبال دارد. جوانسازی پوست صورت با عمل لیفت صورت برای افراد در این گروه سنی، برای حفظ ظاهر و آراستگی در محیط کار بسیار نتیجه بخش بوده و کسانی که لیفت صورت انجام داده‌اند، تجربیات مثبت زیادی بازگو کرده‌اند.

از سال ۲۰۱۰ میلادی در جهان، انجام لیفت صورت با رشد سالانه روبرو بوده است. به طوری که در بعضی از کسب‌وکارها به نوعی الگو و کلیشه تبدیل شده است. این کلیشه به این دلیل است که به جایگاه افراد در مسئولیت و تخصصی خاصی که دارای روابط انسانی است، عمر بیشتری می‌دهد. از دیگر دلایل رشد لیفت صورت طی سال‌های اخیر، ابراز نتایج مثبت این عمل و تبلیغات شفاهی یا دهان به دهان بوده است.

 • تغییرات ناگهانی و مثبت در چهره

به دست آوردن تغییر ناگهانی مثبت در چهره، اولین تجربه خوشایند کسانی است که اقدام به جوانسازی پوست صورت با عمل لیفت صورت می‌کنند. مواجه شدن با لبخند زیباتر و تجربه داشتن جذابیت ارتباطی بیشتر، عاملی است که کیفیت زندگی را بسیار بالاتر می‌برد. پس از لیفت صورت علاوه بر دیدن وجد و شگفتی در اطرافیان، خود شخص نیز در تنهایی با دیدن چهره خود در آینه، شادی درونی را تجربه می‌کند.

 • بهتر دیده شدن در عکس ها

بهتر دیده شدن در عکس‌ها نیز یکی از تجربیات بسیار خوشایند مراجعه‌کنندگان است. عموما ایرادهایی در صورت وجود دارد که باعث می‌شود در برابر دوربین، فقط در زاویه خاصی از عکس خود راضی باشیم؛ چرا که لنز دوربین ایرادهای چهره را بیشتر نشان می‌دهد. لیفت صورت کمک می‌کند فرد، زوایای خوب بیشتری در لنز دوربین داشته باشد. بیشتر عکس‌های ما به صورت غیرحرفه‌ای گرفته شده و قاب دقیق و مناسبی نسبت به چهره ما ندارند. به همین دلیل ما از بیشتر عکس‌هایی که طی مهمانی‌ها و رویدادهای اجتماعی از ما ثبت می‌شود، راضی نیستیم. افرادی که لیفت صورت انجام داده‌اند، تعداد زوایای مناسب صورت آنها در برابر دوربین بیشتر است زیرا اعتمادبه‌نفس خود را بازیافته‌اند.

 • ارتباط چشمی بیشتر در روابط

تماس چشمی موثر، تاثیر جادویی بر روابط ما دارد. لیفت صورت تاثیر بسیاری مثبتی در نگاه کردن و ظاهر چشم‌های انسان دارد. افرادی که با افتادگی پوست صورت مواجه هستند، اغلب چشم‌های آنها خسته و ناامید به نظر می‌رسد. این تجربه و شرایط، تاثیر بالایی در اعتماد به نفس انسان دارد. اعتماد به نفس بالا، به تنهایی باعث رشد چشمگیر در تمام ابعاد زندگی می‌شود.

در یک قرار ملاقات برای آشنایی، تماس چشمی، تاثیر سرنوشت سازی در آن رابطه دارد. این موضوع در قرارهای کاری نیز صادق است. فروشنده‌ها و کسانی که دارای روابط اجتماعی بالا هستند از این کیفیت بسیار سود می‌برند.

چشم‌های شاداب بسیار قانع کننده‌تر هستند. بیان احساس مثبت نسبت به یک موضوع با داشتن چشم‌های شاداب بسیار باورپذیرتر است. یکی از دلایل پیچیدگی و زحمت بیشتر در ارتباطات کاری و دوستانه، باورپذیر نبودن احساساتی است که بیان می‌کنیم.

 • جوان‌تر شدن ظاهر و باطن

جوان‌تر شدن یا جوانسازی پوست صورت با عمل لیفت صورت فقط یک تغییر ظاهری نیست. پس از لیفت صورت در  افراد گروه سنی چهل تا هفتاد سال، علاوه بر اینکه ظاهر جوان‌تری پیدا می‌کنند، انگیزه‌ها و علایقی را در خود تجربه می‌کنند که به دوران جوانی آنها برمیگردد. تغییر ظاهر به سمت جوان شدن، تغییر روحیه نیز به دنبال دارد.

تمایل بیشتر به ورزش، ارتباط گروهی، فعالیت‌های اجتماعی از نتایج بارز در تجربه لیفت صورت است. علاوه بر بالا رفتن اعتماد به نفس، افراد در تنهایی خود نیز، احساس می‌کنند تمایل به انجام کارهایی دارند که در زمان جوانی برایشان جذاب‌تر بوده و گویی با بالا رفتن سن، انگیزه و معنای آن فعالیت‌ها برایشان رنگ باخته بود. اما اکنون دوباره معنا پیدا کرده و تفاوت زیادی در سبک زندگی‌شان اتفاق می‌افتد.

 • نیاز به آرایش کمتر

پس از جوانسازی پوست صورت و لیفت صورت، مراجعه‌کنندگان دیگر خود را ملزم به استفاده از مواد آرایشی زیاد نمی‌بینند. بسیاری از خانم‌ها برای داشتن احساس بهتر نسبت به صورت خود از مواد آرایش زیادی استفاده می‌کنند. بسیاری اوقات این تلاش نتیجه مثبتی ندارد؛ زیرا آرایش توان ایجاد اصلاح و تغییری که نیاز دارند را ندارد. بسیاری از مراجعه‌کنندگان پس از جوانسازی پوست صورت با لیفت صورت، دیگر برای بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی نیاز به آرایش ندارند یا با آرایش بسیار کمتر و ساده‌تر احساس آمادگی و آراستگی کامل برای حضور در یک مهمانی یا ملاقات مهم می‌کنند.

 • بهترین خودتان می‌شوید!

لیفت صورت کمک می‌کند ظاهر شما، بهترین خودتان باشد. تغییرات جزئی وجود دارد که ایجاد آنها، تغییر اساسی در ظاهر صورت پدید می‌آورد. اعتماد به نفسی که پس از جوانسازی پوست صورت با لیفت صورت به دست می‌آید، ماندگار است. به این دلیل که این عمل، زیبایی‌های خود فرد را بروز می‌دهد، در بازگو کردن تجربه پس از لیفت صورت، مراجعه کنندگان اینطور بیان کرده‌اند که با آنچه دوست داشتند از خود در آینه ببینند، مواجه شده‌اند؛ به این معنی که بهترین ظاهر خودشان، آنچه در روزهای خاصی یا در جوانی تجربه کرده‌اند را دیده‌اند.

همچنین می توانید این نکات را از زبان دکتر آرش نجف بیگی در ویدئو زیر مشاهده کنید:

آیا انجام لیفت صورت باعث کشیده شدن پلک ها هم می شود؟

بسیاری از افرادی که مایل هستند از تکنیک های جوانسازی پوست مانند لیفت صورت استفاده کنند ، از پزشک خود درباره ی وضعیت پلک ها بعد از انجام عمل کشین پوست وصرت سوال می پرسند.

در جواب این سوال باید گفت با وجود اینکه لیفت صورت با عبارت صورت همراه است و توقع می رود که تمامی صورت رادر بر بگیرد اما باید گفت که این جراحی برای دو سوم پایینی صورت استفاده می شود و گونه ها و فک را شامل می شود.

اما دلیل این موضوع چیست؟ این تفاوت در جراحی لیفت به دلیل فیزیک و آناتومی متفاوت در قسمت های مختلف صورت است.عضله های اطراف چشم بسیار حساس هستند و مسلما به تکنیک های متفاوتی برای لیفت نیاز دارند .

با این وجود بسیاری از مراجعین در کنار انجام جراحی لیفت صورت ، لیفت ابرو و پیشانی هم انجام می دهند که این وضوع نیاز به یک جراحی زیبایی متخصص دارد که از همه ی تکنیک های لازم به خوبی استفاده کند .

هزینه انجام عمل زیبایی پوست چقدر است؟

هزینه ‌این جراحی زیبایی به عوامل مختلفی نظیر مهارت و تخصص جراح، تجهیزات مورد نیاز برای جراحی، هزینه کلینیک یا بیمارستان، هزینه بیهوشی و … بستگی دارد. به همین جهت نمی‌توان هزینه‌ای مشخص برای انجام این جراحی مشخص کرد. پس برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با این عمل زیبایی، بهتر است در جلسه مشاوره‌ای که با جراح دارید، حتماً در این مورد از وی سؤال کنید.

توجه: بعد از انجام این جراحی مقداری بی‌حسی و درد در بخش‌های مختلف پوست صورت خود احساس خواهید کرد که طبیعی است. احساس کشیدگی پوست صورت نیز بعد از چند روز به خودی خود خوب می‌شود. اما در صورتی که ادامه‌دار شد و یا درد آن شدت پیدا کرد، حتماً با پزشک خود صحبت کنید.

آیا امکان انجام لیفت ابرو با کشیدن پوست صورت وجود دارد؟

یکی از مزایای اصلی لیفت صورت این است که به شما این امکان را می‌دهد تا چند جراحی زیبایی را به صورت هم‌زمان با هم انجام دهید. بنابراین، در صورتی که شما یک پزشک حاذق را برای انجام این عمل انتخاب کنید، می‌توانید سایر عمل‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی، لیفتینگ ابرو و پیشانی را به صورت هم‌زمان با کشیدن پوست صورت انجام دهید.

البته به خاطر داشته باشید که توانمندی جراح برای انجام این عمل از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که اگر این جراحی به درستی و با سرعت العمل بالا انجام نشود، احتمال خونریزی و عفونت در بیمار وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید مقاله ی لیفت ابرو با نخ را بخوانید.

هایفوتراپی یا کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی

درمان هایفوتراپی پوست صورت و گردن پیشرفته‌ترین فنّاوری حال حاضر برای لیفت صورت بدون جراحی هست و در یک جلسه قابل انجام است. هایفوتراپی راحت‌ترین روش برای کشیدن پوست صورت و لیفت گردن هست. روش کار هایفوتراپی با امواج صوتی اولتراسوند ساده (دقیقاً مثل دستگاه سونوگرافی معمولی) می‌باشد. گاهی اوقات نیاز است هایفودرمانی در کنار دیگر اقدامات درمانی و زیبایی مثل تزریق چربی و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی) برای بیمار انجام شود تا بهترین نتیجه عاید بیمار شود و از نتیجه رضایت کامل داشته باشد. بیمار در حین انجام هایفوتراپی بیشترین حالت کشیدگی را در پوست خود احساس می‌کند ولی نتیجه نهایی بعد از دو ماه بهتر مشخص می‌شود و روند بهبودی تا طی شش ماه آینده نیز ادامه پیدا می‌کند و تأثیرات بیشتری در زمینهٔ سفت شدن گردن و صورت مشاهده می‌گردد.

کاندیدای مناسب برای انجام هایفوگرافی

افرادی که افتادگی و شلی پوست آن‌ها در حد متوسط و خفیف می‌باشد نسبت به افرادی که افتادگی پوست آن‌ها شدت بیشتری دارد پاسخ بهتری به درمان می‌دهند. همچنین افرادی که قصد دارند وزن خود را کم کنند و نگران شل‌ شدن صورت و گردن خود می‌باشند می‌توانند از این روش برای درمان افتادگی پوست خود استفاده کنند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای هایفوگرافی نیستند؟

روش هایفوگرافی برای خانم‌های باردار، افراد دارای زخم یا تب‌خال فعال در محل مورد درمان، افراد دارای پروتز فلزی، بیماران صرعی و دیابتی‌ها مناسب نیست.

تاثیرات مثبت کشیدن پوست

تا به امروز روش‌های درمانی متعددی برای برطرف کردن چین‌ و چروک و شل‌ شدن و افتادگی پوست صورت ابداع‌شده و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرارگرفته است. اما مؤثرترین روشی که تا به امروز برای جوان‌سازی صورت استفاده می‌شود کشیدن پوست می‌باشد. عمل کشیدن پوست، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوان‌تر می‌کند. عمل لیفتینگ (کشیدن پوست صورت) را معمولاً افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می‌دهند ولی کشیدن پوست در هر سنی قابل انجام است و محدودیت سنی ندارد.

در عمل کشیدن پوست ، چربی اضافه روی پوست را برمی‌دارند ،عضلات زیرین را سفت می‌کنند و پوست صورت و گردن را می‌کشند و این اقدامات در حین کشیدن پوست صورت، سبب می‌شود نشانه‌های افزایش سن که در بالا ذکر کردیم کاهش یابد. اما کشیدن پوست قادر نیست افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین یا چین‌های دور دهان را برطرف نماید.

نتیجه‌گیری

رجوع به تجربه لیفت صورت توسط افراد بین چهل سال تا هفتاد سال، به شناخت بهتر از تاثیرات این عمل کمک می‌کند. با بالا رفتن سن، همه افراد در هنگام تماشای چهره خود در آینه متوجه تغییراتی می‌شوند که عموما برایشان خوشایند نیست. سبک زندگی‌های امروزه و روابط کاری و اجتماعی ایجاب می‌کند تا برای حضور در جامعه و محل کار از آمادگی و آراستگی ظاهری بالا برخوردار باشیم. در دنیای امروز، این شرایط منجر به فشارهای عصبی بیشتری می‌شود. این فشارهای عصبی، تاثیر مستقیم بر چهره انسان دارد. اغلب افرادی که به مراکز زیبایی برای لیفت صورت و جوانسازی پوست صورت مراجعه می‌کنند، مدعی هستند که هنگام تماشای صورت خود در آینه، پیرتر از آنچه انتظار دارند، به نظر می‌رسند.

این تغییرات در چهره دو روی ناخوشایند دارد. ابتدا باعث کاهش اعتماد به نفس می‌شود. سپس باعث احساس منفی در  مخاطب می‌شود. اعتماد به نفس تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی ما دارد. کاهش اعتماد به نفس، زندگی را برای ما دشوار می‌کند، فرصت لذت بردن از اوقات خوش زندگی را از ما می‌گیرد و انسان را مستعد افسردگی و اضطراب می‌کند. همچنین، تاثیر اولیه مطلوب در برخورد با دیگران به ما کمک می‌کند تا روابط اجتماعی مطلوب‌تری داشته باشیم. روابط اجتماعی که در آن حمایت و توجه مناسب تجربه می‌کنیم، به افزایش حس رضایت از زندگی کمک شایانی می‌کند. همه این عوامل، زیبایی انسان را نشانه می‌گیرد. داشتن زیبایی، بسیار برای انسان ارزشمند است و از دست دادن آن نوعی بحران تلقی می‌شود. خوشبختانه این آسیب‌ها با عمل جوانسازی پوست صورت و لیفت صورت قابل جبران است.

کشیدن پوست صورت یکی از روش‌های جوان‌سازی است که به دلیل اثرات ماندگاری که دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. یکی از مزایای اصلی عمل زیبایی پوست این است که به فرد و جراح این امکان را می‌دهد تا به صورت هم‌زمان چند عمل زیبایی دیگر مانند لیفت ابرو را نیز انجام دهد. بنابراین، اگر قصد انجام لیفت صورت را دارید، به دنبال یک پزشک ماهر و حاذق باشید تا با یک تیر به چند نشان بزنید!

برای اطلاع بیشتر از کشیدن پوست صورت و لیفت صورت، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
46 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  من یکی از مشکلایی که دارم اینه که میترسم اگر ورزش سنگین انجام بدم بعد از کشیدن پوست صورتم برام مشکل پیش بیاد یعنی اثرش برگرده حالا نمیدونم این درسته ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا سه ماه بعد از انجام جراحی صورت نباید به عضلات صورت فشار آورد.
   ولی بعد طی شدت این مدت انجام ورزش های سنگین مشکلی برای شما بوجود نمی آورد.

 2. الهام می گوید

  سلام من ۲۲سالمه اما متاسفانه پوستم شول شده وافتادگی ابرو و پوستم منو ازیت میکنه سنمو زیاد نشون میده میشه بگید باید چکارکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص این مورد که چه عملی برای شما مناسب است باید حتما مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای گرفتن وقت و مشاوره رایگان لطفا با شما ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. آناهیتا می گوید

  اگر لیفت صورت انجام بدیم بخیه هاش روی صورتمون نمیمونه من میخوام جوری لیفت صورت انجام بشه برام که هیچکش نفهمه البته از نمونه کارهای آقای دکتر که عکس گذاشتید هیچ جای بخیه ای معلوم نیست اما من نگرانم روی پوست من اینجوری جواب نده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای لیفت صورت برش های یک سانتی در ناحیه رویش موها ایجاد می شود. و طبیعتا بعد از بهبودی در صورت آثاری از جراحی دیده نخواهد شد.

 4. فرهمند می گوید

  عکس هایی که برای لیفت صورت گذاشتید نمونه کارهای خود دکتر نجف بیگیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله نمونه های قبل و بعد موجود در این سایت نمونه کارهای جراحی دکتر آرش نجف بیگی می باشد.

 5. ناشناس می گوید

  سلام من میخواهم لیفت صورت انجان بدم ولی از بیهوشی میترسم میترسم دیگه بیدار نشوم ایا این اتفاق تا حالا افتاده ۳۸ سالمه چروک صورتم عمیقه لطفا راهنمای کنیید ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلفی برای از بین رفتن چروک صورت وجود دارد که با توجه به شدت و عمق چروک متفاوت است.
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای درمان شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

 6. حمیده می گوید

  سلام میشه لطفا بگید اگر لیفت صورت انجام بدیم مشکل افتادکی پلکمون هم از بین میره یا خیر؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پوست و عضلات صورت از پلک جدا هستند و لیفت صورت تاثیری روی پلک ها نخواهد داشت.

 7. ناشناس می گوید

  میشه بیشتر از لیفت صورت نمونه کار بزارید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای دیدن نمونه عمل های بیشتر به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید.
   https://www.instagram.com/drnajafbeygi/

 8. مریم می گوید

  سلام منم ۲۹سالمه ولی اصلا حس خوبی ندارم پوستم شل شده دوسدارم لیفت انجام بدم امکانش هست یا سن ربط داره براساس سن هرکی ی نوع وبه روشای دیگه جراحی بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز، شلی و افتادگی پوست معمولا با افزایش سن اتفاق می افتد. و روند افزایش سن در هر فرد متفاوت می باشد.
   برای اینکه مشخص شود چه نوع روشی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 9. جواد می گوید

  سلام،من ۱۲اردیبهشت عمل هایفو تراپی انجام دادم،افتادگی پلک دارم پیشانی ام چین و چروک داره بین ابرو هم هست،میشه با جراحی کشیدن پوست این چین و چروک رو برطرف کرد و افتادگی پلک برطرف شه،هزینه اش هم اگه ممکنه بگید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روش درمانی برای شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. محمد می گوید

  سلام
  مردی هستم حدو ۶۰ ساله که خط عمیق پیشانی دارم و ابروهایم دچار افتادگی و اخم زیادی شده است با توجه به اینکه کچل هستم برای عمل لیفت خط عمل روی پیشانی چ توصیه ای می کنیدآیا راهی دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. ف. مرادی می گوید

  سلام خانم ۴۶ ساله هستم چشم چپم پروتزه افتادگی پلک ندارم ولی خیلی صورتم شل و آویزان شده فشار خونم اکثر مواقع پایینه و برای کم خونی بستری بودم که هموگلوبین خونم از ۶ به ۱۱ رسید جراحی زیاد انجام دادم بیماری خاصی ندادم میتونم صورتم رو لیفت کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود آیا می توان برای شما لیفت صورت انجام داد یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید. برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. ریرا می گوید

  لیفت صورت اگر بخوایم انجام بدیم باید چند سالمون شده باشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا لیفت صورت برای افرادی که با افزایش سن دچار افتادگی در عضلات و پوست صورت شده اند انجام می شود.

 13. الهه می گوید

  سلام آقای دکتر. من دختری ۲۵ ساله هستم. دو طرف صورتم روی چاله لپ هام پر از اسکارهای فرورفته جای جوش هست. قبلا لیزر فرکشنال، میکرونیدلینگ و لایه برداری شیمیایی انجام دادم در جلسات متعدد اما تاثیری نداشته و صورتم بسیار ناهموار است. آیا امکان جراحی و رفع دائمی این عارضه برای من وجود داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 14. مریم می گوید

  سلام میگم فقط در شهر تهران عمل جراحی میکنید یا شهر های دیگه هم‌انجام میدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دکتر نجف بیگی فقط در تهران عمل جراحی انجام می دهند.

 15. نیلوفر می گوید

  هزینه لیفت صورت چقدر هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. ناشناس می گوید

  سلام من اساس میکنم وقتی میخندم چروک دروچشم خیلی شدبایدچیکارکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه درمانی برای شما مناسب تر است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 17. مهشید می گوید

  با سلام من ۳۳ سالمه و تقریبا از ۳۰ سالگی بوتاکس میکنم و حدودا ۴ ماه بوتاکس روی صورتم فعاله و گفتن لیزر خوبه لیزرم رفتم ولی تاثیر چندانی نداشت به نظرتون چیکار کنم و صورتم سریع بوتاکسش بر میگرده و شل شده پوستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در صورت امکان مارک بوتاکسی که استفاده می کنید را تغییر دهید.

 18. ناشناس می گوید

  سلام پوست پیشانی من از سن ۱۹سالگی شروع به شل شدن کرد وطی چند سال بدتر شد و الان که ۲۶سالمه پوستش افتاده شده با چروکهای عمیق احساس میکنم زیر پوست پیشونیم پر از چربیه و قسمتی از پوستش اضافه ست که باید برداشته بشه این مشکل ارثیه هفت سال از جوونیم تباه شد وحالم حال مرگه اگر درمانی داره به من بگین وهزینش

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان گفت چه درمانی برای شما مناسب است.
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. سید امیدعلی دیماد می گوید

  سلام دکتر حدود ۵۵ سالم صورتم دو طرف گونه هام دو ردیف چروک مثل جدول درست شده نمی خواهم عمل جراحی انجام بدم راحل دیگیری وجود دارد این چ, وک ها را از بین بردممنون منتظر پاسخ هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز روش های مختلفی وجود دارد، ولی برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 20. رضا می گوید

  سلام پوست صورت من اسکار ناشی از جوش داره وقتی با دست خودم پوستمو به عقب میکشم خیلی صافتر و بهتر میشه. خواستم ببینم میشه فقط ناحیه گونه من رو اقای دکتر جراحی و لیفت کنن. ۴۰ ساله هستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان فقط ناحیه گونه را لیفت کرد.

 21. ناشناس می گوید

  سلام دکتر من پنجاه سالم پیشانی و دور لبم خط وچروک زیاد داره میخواستم برم برابوتاکس ،سوال اینه میشه بعداز بوتاکس لیفت انجام داد تاثیر داره یانه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر خطوط سطحی و کم باشد با بوتاکس برطرف می شود ولی چنانچه عمیق باشد حتما باید جراحی انجام شود یا توسط فیلر خطوط پر شود

 22. سعیده کریمی می گوید

  سلام وقت بخیر من ۳۵ سالمه خط اخم عمیقی بین ابرپهام ایجاد شده و افتادگی پلک دارم میخواستم ببینم ایا راهی هست که خط اخمم از بین بره غیر از بوتاکس و هزینه برداشتن پشت چشم چقدره ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر خط اخم عمیق باشد با بوتاکس برطرف نمی شود ، یا باید از طریق فیلر خط اخم را پر کرد یا بوسیله جراحی آن را برطرف کرد.

 23. فاطمه می گوید

  سلام ۳۷ساله هستم شهرکرد هستم. خط لبخند و خطوط پیشانی ام زیاد شدن . دوست دارم ی جراحی کامل رو پوستم انجام بدم ک شامل برطرف شدن خط لبخند و چروک پیشانی دور چشم بشه و همینطور برطرف شدن افتادگی پلک.تقریبا چقدر هزینه ام میشه و چون راه دور هستم امکانش هست وقتی برا معاینه میام همون روز هم عمل رو انجام بدید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ از طریق واتساپ در ارتباط باشید تا در مورد جراحی و هزینه عمل شما را راهنمایی کنند .

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید