همه چیز درباره نحوه پروتز باسن+ هزینه عمل باسن و خطرات و عوارض آن

59,251

تا چندی پیش پروتز سینه، گونه و لب و سینه به‌ طور متداول در افراد انجام می‌شد اما مدتی است که بزرگ کردن باسن با پروتز در کنار تزریق چربی به باسن در بین خانم‌ها رایج شده است و طرفداران خاص خود را دارد.

پروتز در ناحیه باسن سبب می‌شود باسن، برجسته و خوش‌ فرم شود و افراد از اندام خود رضایت پیدا کنند. خانم‌هایی که قصد انجام این پروتز را دارند می‌توانند باسن خود را از طریق پروتز و لیفت باسن بزرگ و برجسته‌ نمایند. افراد با انگیزه‌های مختلفی برای انجام این عمل اقدام می‌کنند.

روش های متعددی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد که پروتز باسن یکی از این موارد است. در ادامه دکتر آرش نجف بیگی انواع روش های برجسته کردن باسن را توضیح می دهند.

پروتز باسن چگونه است

پروتز باسن چیست؟

پروتز برای باسن از لایه‌ی سیلیکونی تشکیل‌ شده است و کاملاً انعطاف‌پذیر می‌باشد و در ساخت و تولید آن سعی شده است کاملاً طبیعی باشد و شبیه به باسن طبیعی طراحی و ساخته شود.

برای انجام این عمل نیز مثل عمل پروتز سینه از پروتزهای با انواع مختلف استفاده می‌شود که انتخاب نوع پروتز باید با نظر پزشک جراح صورت گیرد.

جراح باید قبل از انجام عمل زیبایی باسن در مورد عوارض ناشی از عمل فرم دادن و پزرگ کردن باسن با پروتز، هزینه‌های عمل و نوع پروتز و …با بیمار صحبت کند و آگاهی لازم را به او بدهد تا شخصی که قصد انجام عمل پروتز برای باسن را دارد با آگاهی کافی تصمیم به انجام عمل پروتز  بگیرد.

باید در نظر داشت که عمل بزرگ کردن باسن با پروتز  هم مثل بقیه عمل های زیبایی مثل عمل بینی ریسک دارد.

نکته‌ای که در انجام عمل باسن و قرار دادن پروتز باید مورد توجه قرار می گیرد این است که برای جاگذاری پروتز فقط باید چربی زیر پوست زده شود و از زدن چربی در لایه‌های عمقی باسن به دلیل احتمالی آمبولی اکیداً خودداری شود.

به همین دلیل بهتر است قبل از انجام عمل پروتز باسن، بیمار در مورد عمل اطلاعات کافی کسب نماید و در مورد این مسائل قبل از عمل باسن با پزشک صحبت کند.

مقاله انواع روش های عمل سینه را از دست ندهید.

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی پروتز باسن هستند؟

این جراحی زیبایی در بین بانوان بسیار محبوب شده است اما ممکن است زیبایی باسن با پروتز برای همه افراد مناسب نباشد. لازم است حتما قبل از انتخاب پروتز باسن با پزشک خود در مورد انتظاراتتان از نتیجه درمان مشورت کنید.

تنها در شرایط بسیار خاص امکان دارد فردی از انجام این جراحی منع می‌شود. در غیر اینصورت تقریبا همه افراد متقاضی زیبایی مجاز به انجام این روش زیباسازی برای بدن خود هستند. در ابتدا یک معاینه بالینی باسن و شکل بدن انجام می‌شود و طبق تشخیص پزشک متخصص این روش انتخاب می‌شود.

 • اگر اخیراً وزن کم کرده‌اید و این موضوع موجب شده تا شکل طبیعی باسن خود را از دست بدهید. بزرگ شدن باسن با کمک ایمپلنت اغلب برای افرادی با ناحیه باسن ضعیف استفاده می شود. ( نداشتن ذخایر کافی چربی برای لیپوفیلینگ باسن)
 • اگر آمادگی روحی تغییر در شکل ظاهری خود را دارید.
 • اگر به دنبال روشی کم‌‌خطر و در عین حال با دوام و راحت هستید.
 • اگر مشکلی در مورد پرداخت هزینه جراحی ندارید.
 • اگر احساس می‌کنید شکل طبیعی باسنتان بیش از حد صاف یا مربعی شکل است.
کاندیدای مناسب عمل پروتز باسن

اگر اخیراً وزن کم کرده‌اید و این موضوع موجب شده تا شکل طبیعی باسن خود را از دست بدهید.

 • اگر دچار بیماری‌های زمینه‌ای پوستی و خودایمنی نباشید.
 • اگر با مشکل انعقاد خون دست و پنجه نرم نمی‌کنید.
 • اگر از لحاظ روحی و روانی در شرایط مساعدی هستید.
 • اگر سن قانونی و طبیعی رشد را گذرانده‌اید.
 • اگر قصد بارداری ندارید و یا در دوران بارداری خود نیستید.
 • اگر فکر کنید که با افزایش انحنای باسن فرم کلی بدن شما متعادل‌تر از قبل خواهد شد.
 • اگر می‌خواهید با علائم طبیعی پیری مانند شل شدگی، چین و چروک و صافی باسن مبارزه کنید.
 • اگر به سیگار و مشروبات الکلی اعتیاد ندارید.
 • اگر لباس‌ها و مایوتان به درستی بر روی اندام شما فیت نمی‌شود.
 • اگر از انجام اینکار عزت نفس یا اعتماد به نفس کسب می کنید.
 • اگر از ظاهر خود خسته شده‌اید و به دنبال روشی برای زیبایی هرچه بیشتر خود می‌گردید. شما کاندیدای مناسبی برای برجسته کردن باسن با روش ایمپلنت هستید.

برای رسیدن به بهترین نتیجه بعد از پروتز باسن باید با اقدامات لازم قبل از آن آشنایی داشته باشید. در این ویدئو دکتر آرش نجف بیگی در مورد اقدامات ضروری پیش از عمل صحبت می کنند. این ویدئو را از دست ندهید:

اقدامات قبل از جراحی پروتز باسن

ایمپلنت‌های باسن به دلیل دوام بالا و ایمنی بسیار زیاد آن از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. با این وجود، قبل از برنامه‌ریزی در این نوع جراحی موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

 • حتما در رابطه با کل هزینه‌ای که باید برای این عمل انجام دهید با پزشکتان صحبت کنید و کاملا آن را مورد بررسی قرار دهید.
 • در مورد میزان خطرات و ریسک‌های این نوع روش از پزشک فوق تخصص زیبایی خود سوال بپرسید و هرگونه ابهامات را در این زمینه برای خود رفع کنید.

حتما در رابطه با کل هزینه‌ای که باید برای این عمل انجام دهید با پزشکتان صحبت کنید و کاملا آن را مورد بررسی قرار دهید.

 • مطمئن شوید هر چیزی که در این نوع جراحی دخیل هستند به خوبی درک کرده‌اید.
 • انتظارات، علایق و ترس‌های خود از انجام پروتز باسن را به طور کامل با پزشک خود در میان بگذارید.
 • لازم است قبل از هرگونه اقدام برای انجام این روش به خوبی درباره فواید و معایب این راهکار معجزه‌آسای زیبایی اطلاعات کسب کنید.
 • در رابطه با بهترین و باسابقه‌ترین پزشک فوق تخصص پوست و زیبایی تحقیق کنید. در انتخابتان تجربه، سابقه، مهارت و مجوز‌های لازم پزشک فوق تخصص پوست و زیباییتان را ملاک قرار دهید. انتخاب هوشمندانه یک پزشک با مهارت نقش بسیار عمده و مهمی در نتیجه موفقیت‌آمیز جراحی شما خواهد داشت.
نحوه جاگذاری پروتز باسن با پروتز سیلیکونی

چرا باید برای پروتز باسن به جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مراجعه کرد؟

عمل قرار دادن ایمپلنت یا پروتز در باسن، یک جراحی حساس است. در صورتی که پزشک با آناتومی بدن فرد آشنایی کامل نداشته باشد، به تکنیک‌های نوین جراحی زیبایی در ناحیه باسن مسلط نباشد و در زمینه انواع پروتزهای زیبایی دانش و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است مشکلاتی برای بیمار خود به وجود بیاورد. در بهترین حالت عوارض انجام عمل بیشتر می‌شود و یا ممکن است پروتز پس از مدتی از جای خود حرکت کند.

دکتر سندروف در مقاله‌ی پژوهشی که دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده است، به اهمیت موضوع دانش و توانمندی جراحان و استفاده از تکنیک‌های مناسب در ایمپلنت باسن اشاره کرده است:

وقتی جراحان زیبایی تمامی بخش‌های باسن (مانند ماهیچه گلوتئال یا سرینی) را در نظر بگیرند و با استفاده از تکنیک‌های نوین جراحی (اشاره شده در مقاله) یک جراحی حساب‌ شده خواهند داشت. به این ترتیب عوارض و مراقبت‌های بعد از عمل پروتز باسن بسیار کاهش خواهد یافت.

در چنین شرایطی جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی می‌تواند با توجه به دانش بیشتر خود در زمینه این نوع عمل‌ها، مناسب‌ترین تکنیک جراحی را برای فرد به کار بگیرد. چرا که عمل کاشت پروتز در باسن بسیار پیچیده و دشوار است و به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد.

در واقع باید در نظر داشته باشید که افزایش حجم باسن و تغییر فرم آن چه با کمک پروتز، چه تزریق چربی و یا استفاده ترکیبی از هر دو روش، نیاز به دانش و مهارت جراح فوق تخصص دارد؛ چرا که انتخاب پروتز مناسب، انجام عمل در مرکز درمانی معتبر، استفاده از تکنیک‌های جدیدی که پروتز بعد از جایگذاری از محل خود حرکت نکند و کاهش عوارض جراحی، همگی در توان پزشک فوق تخصص می‌باشد.

پروتز باسن و لزوم مراجعه به بهترین جراح پروتز

روش انجام جراحی پروتز باسن

قبل از بیهوشی بیمار، جراح با بررسی کردن مجدد، علامت گذاری را به منظور تعیین محل مناسب قرارگیری پروتزها انجام می دهد و انواع روش ها برای این کار وجود دارد ولی بطور خلاصه در حالتی که بیمار ایستاده است دو خط افقی یکی به موازات خار خاصره بالایی در پشت و دیگری بموازات چین زیر باسن در محل اتصال آن به ران می کشند.

سپس جراح، فاصله بین این دو خط را به سه قسمت مساوی تقسیم می کند. یک سوم پایینی در هنگام نشستن وزن بدن را تحمل میکند و نباید پروتز در آن قسمت گذاشته شود. بنابراین این قسمت را حذف می کنند و معمولا محل حداکثر برجستگی پروتز را در یک سوم میانی قرار می دهند و سپس بیمار را برای بیهوشی آماده می کنند.

عمل قرار دادن پروتز در باسن با بیهوشی عمومی یا بی حسی از کمر (روش های اسپاینال یا اپی دورال ) و داروهای خواب‌آور وریدی قابل انجام است ولی معمولا از بیهوشی عمومی استفاده می شود. سپس بیمار را بر روی شکم می خوابانند و آماده سازی برای شروع جراحی انجام می شود.

عکس پروتز باسنهای نمونه

انواع برش ها برای قراردادان پروتز درون باسن

برش های مختلفی برای قرار دادن پروتز داخل باسن استفاده می شود که عبارتند از:

۱-در قسمت بالای باسن در هردو طرف

۲-در چین زیر باسن در محل اتصال آن به ران ها در هردو طرف

۳-در قسمت داخلی هر طرف باسن که در چین بین دو طرف پنهان می شوند

۴-یک برش منفرد در قسمت تحتانی استخوان خارجی در چین بین دو باسن می باشند.

برش را معمول با کمترین میزان عوارض، به اندازه ۵ تا ۸ سانتی متری در خط وسط در بالای چین بین دو باسن و پایین استخوان خاجی می زنند.

برش ایجاد شده چون منفرد است و فاصله مناسبی از مقعد و آلودگی های همراه آن دارد، کمترین احتمال عفونت را دارد و بوسیله بافت های اطراف پوشانده می شود و قابل تشخیص نیست به همین خاطر هم اکثر جراحان پلاستیک این برش را به کار می برند.

پس از ایجاد برش، جراح فضای کافی برای قراردادن پروتز درون هر دو باسن را ایجاد می کند و پروتز را جاگذاری می کند.

مراقبت های بعد از پروتز باسن

مراقبت‌های پس از عمل فرم دادن باسن با پروتز

معمولاً بعد از انجام عمل پروتز باسن، بافت‌ها شروع به ترمیم شدن می‌کنند و ۶ ماه پس از انجام عمل فرم دادن باسن کاملاً بهبود می‌یابند و باسن فرم دلخواه را به خودش می‌گیرد، توصیه می‌شود بیمار پس از انجام عمل پروتز باسن از گارمنت یا پوشش فشرده کننده باسن استفاده کند تا تورم ناشی از جراحی  پورتز باسن را برطرف کند.

 • دوره بهبودی در ناحیه باسن کمی طولانی‌تر و دردناک‌تر از سایر اندام‌های بدن است. زیرا این ناحیه بیشتر از سایر عضلات برای فعالیت‌های بدنی مانند راه رفتن، دویدن و حتی ایستادن استفاده می‌شود.
 • دقت کنید هنگام نشستن یا ماساژ فشاری روی پروتز وارد نکنید.
 •  ورزش‌های سنگین را تا زمان بهبودی و طبق نظر پزشک کنار بگذارید.
 •  می‌توانید به حمام بروید اما دقت کنید محل بخیه آسیب نبیند، برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید.
 • برای مشاهده نتایج بهتر و سریعتر مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید.
 •  نرمش‌های مناسب را برای حفظ حالت کشسانی پوست باسن انجام دهید. (طبق توصیه جراح متخصص خود عمل کنید).
 •  مصرف مداوم تغذیه سالم را برای حفظ تناسب اندام خود رعایت کنید.
 •  ورزش‌های سنگینی مانند پیلاتس و بدنسازی که پایین تنه شما را درگیر می‌کند را برای یک ماه کنار بگذارید.
 •  تا یک ماه از شنا کردن در استخر‌های عمومی خودداری کنید تا راه برای ورود باکتری‌ها باز نشود و از عفونت جلوگیری کنید.
 •  تا هفته اول پس از وارد کردن پروتز، روی باسن نشینید و به روی آن نخوابید.
 •  برای یک ماه از شورت مخصوص برای کنترل فشار و حفظ فرم لگن استفاده کنید.
پروتز باسن و مشورت با پزشک جراح پروتز

جدیدترین روش پروتز باسن

جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی معمولا سعی می‌کنند از بهترین تکنیک‌های جراحی استفاده کنند تا هم عوارض عمل کاهش پیدا کند و هم نتیجه عمل برای فرد رضایت بخش باشد. یکی از مهمترین دلایل نارضایتی افراد از پروتز باسن این است که فرم و شکل ایمپلنت از زیر پوست دیده می‌شود و یا قابل لمس است.

یکی از جدیدترین تکنیک‌های جاگذاری ایمپلنت، روش XYZ است که دکتر گنزالس در مقاله‌ی منتشر شده در ژورنال انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی امریکا، به آن پرداخته است. در این روش کاشت ایمپلنت در زیر صفحه عضلانی است. این تکنیک پیچیدگی و دشواری بیشتری دارد اما در نهایت نتیجه عمل بسیار درخشان و رضایت‌بخش خواهد بود.

در روش XYZ با کمک نقاط مرجع آناتومیک باسن و ماهیچه‌های سرینی، می‌توان با کمترین عوارض و بدون آسیب رساندن به ماهیچه‌های باسن، پروتز را در جای مناسب قرار داد. به این ترتیب فرم دهی باسن به خوبی انجام می‌شود و لبه‌های ایمپلنت از زیر پست دیده یا لمس نمی‌شود. میزان رضایت بیماران در سال‌های گذشته از این روش بیشتر از جراحی‌های معمول بوده است.

همچنین دکتر بری اپلی نیز در زمینه اهمیت تکنیک‌های نوین جراحی پروتز باسن می‌گوید:

انجام عمل ایمپلنت گلوتئال (ماهیچه باسن) یک جراحی بسیار حساس است و در انجام آن دو مکان بالقوه مناسب برای جایگذاری پروتز در زیر جیب عضلانی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

البته در این تکنیک علاوه بر جایگذاری درست ایمپلنت، انتخاب نوع مناسب پروتز و مهارت جراح، معمولا استفاده از تزریق چربی به عنوان یک روش مکمل، نتایج مناسب‌تری را در پی خواهد داشت. به این ترتیب وقتی از جدیدترین تکنیک‌های عمل پروتز باسن استفاده شود، مانند استفاده از دستگاه‌های قیفی مدرن و بدون دخالت دست، نتایج بسیار رضایت‌بخشی به همراه دارد.

قبل و بعد از عمل زیبایی پروتز باسن

آیا پروتز باسن، روش بی‌خطر و ایمنی است؟

جدا از اینکه در تمام سال‌هایی که این عمل زیبایی توسط دکتر نجف‌بیگی و دیگر جراحان زیبایی در ایران انجام شده، موفقیت آن نشان داده شده است؛ با این حال برای پاسخ دادن به این سوال، بیایید ببینیم یک مرجع معتبر در این مورد چه می‌گوید؟

بر اساس گزارش انجمن جراحان زیبایی امریکا در سال گذشته، میزان رضایت از پروتز باسن، بیش از ۹۶ درصد بوده است.

هدف از عمل باسن با قرار دادن پروتز

افراد عمل زیبایی بزرگ کردن باسن با پروتز را با اهداف مختلفی انجام می‌دهند. برخی از خانم‌ها حس می‌کنند باسن آن‌ها هیچ‌ وقت رشدکاملی نداشته است. در حالیکه برخی دیگر علاقه به بزرگ‌تر و گردتر کردن باسن خود دارند.

اما مهم‌ترین اهداف افراد برای انجام جراحی زیبایی پروتز باسن عبارت‌اند از :

 • برطرف شدن مشکل باسن و افزایش اعتماد به‌ نفس فرد
 • بزرگ‌تر و برجسته کردن باسن
 • رسیدن به اندام متوازن و زیبا و بهبود یافتن شکل ظاهر باسن در افرادی که به‌طور مادرزادی در این ناحیه مشکل‌ دارند.

برای اینکه بیمار بتواند از عمل پروتز باسن نتیجه مطلوب بگیرد باید قبل عمل با پزشک مشاوره‌های لازم را انجام دهد و هدفش را از انجام این عمل ذکر کند.

محل قرار گرفتن پروتز درون باسن

محل قرار گرفتن پروتز درون باسن

محل قرار گرفتن پروتزهای باسن باید به‌ گونه‌ای باشد که آسیبی به اعصاب و نواحی استخوان ناحیه باسن وارد نشود و دور از آن‌ها قرار گیرد. پروتزها را در سه قسمت از ناحیه باسن می‌توان جاگذاری کرد :

 1. زیر فاشیا
 2. لابلای عضلات باسن
 3. زیر عضلات باسن

پس از اطمینان حاصل کردن از قرینگی دو طرف به تشخیص جراح ابتدا در هر طرف عضله و فاسیا (لایه سفت قرار گرفته در روی عضله) را می بندند و سپس برش خط وسط را در چند لایه بخیه می زنند و در مرحله آخر پانسمان می کنند.

شکاف‌ها را معمولاً در قسمت فرورفته باسن ایجاد می‌کنند تا جای شکاف‌ها مشخص نباشد. مدت انجام عمل پروتز باسن ۲ ساعت طول می‌کشد و موقع انجام عمل، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد.

برای دریافت مشاوره رایگان و پرسیدن سوالات بیشتر، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

عوارض استفاده از پروتز در باسن

دلیل اصلی انجام چنین عمل‌های زیبایی ایجاد تغییرات ظاهری و رسیدن به اندام ایده آل و افزایش  زیبایی می‌باشد؛ در مجموع هرگونه جراحی از جمله جراحی‌های زیبایی با درصدی خطا همراه هستند.

بنابراین باید تمامی نکات ایمنی قبل، بعد و حین جراحی پروتز باسن رعایت شوند تا از بروز این عوارض و خطاها جلوگیری شودجراحی پروتز باسن نیز همچون تمامی جراحی‌ها، ریسک‌ها و خطرات خاص خود را دارد.

اما با این حال این جراحی هیچ عارضه جدی  برای بیماران به همراه نداشته و در موارد بسیار انگشت شماری، مشکلاتی برای فرد به وجود آمده که عمدتا دلایل ناشناخته‌ای داشته است. با این حال انجام پروتز یا ایمپلنت باسن با عوارض موقتی همراه است که می‌توان با رعایت مراقبت‌های بعد از عمل، آنها را کنترل کرد، مانند:

 • خونریزی پس از جراحی
 • درد، جای زخم و تغییر رنگ پوست که برای خواباندن این درد پزشک مسکن تجویز می‌کند. به‌ هیچ‌ وجه نباید تا ۲ هفته پس از عمل قرار دادن پروتز در باسن بیمار از داروی آسپرین و ایبوپروفن استفاده نماید.
 • عفونت (که بر اساس شکاف‌های ایجادشده و جای زخم ناشی از برش روی باسن ایجاد می‌شود. جراح باید از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد و بتواند بهترین نقاط را برای شکاف انتخاب کند همچنین بسیار با رعایت بهداشت فردی و انجام عمل در کلینیک معتبر نیز در ارتباط است.)
 • تجمع مایعات یا خون در زیر باسن که در چنین شرایطی باید خون اضافه خارج شود.
 • امکان جابه‌جایی و حرکت پروتزها درون باسن می‌باشد که موجب عدم تقارن باسن می‌گردد.
 • شکستن و پارگی پروتز نیز از دیگر عوارض این جراحی می‌باشد.
 • ایجاد کبودی پس از عمل روی باسن که پس از دو الی سه هفته قابل‌ رفع می‌باشد.
 • امکان دارد اطراف جای زخم، حس لامسه‌ی  فرد کم شود و این وضعیت  تا ۳ ماه ادامه پیدا کند.
 • عکس العمل های آلرژیتیک
 • از دست دادن پوست (بسیار نادر است.)
 • حالت تهوع و استفراغ از بیهوشی (که برای افرادی که با انجام بی‌هوشی مشکل دارند، می‌توان با بی‌حسی موضعی این عمل را انجام داد.)

تنها با انجام اصولی عمل پروتز، در کنار رعایت دقیق و مو به موی مراقبت‌های بعد از عمل می‌توان این عوارض را کاهش داد و یا آنها را تجربه نکرد. علاوه بر این، انتخاب جراح مناسب و مرکز درمانی مطمئن نیز بسیار اهمیت دارد.

قیمت پروتز باسن

جراحی پروتز باسن علاوه بر دستمزد جراح به موارد دیگری مثل نوع پروتز و قیمت آن و هزینه‌ی کلینیک و بیمارستانی که در آن جراحی انجام می‌شود بستگی دارد. هزینه عمل پروتز باسن حدود ۵ میلیون خواهد بود البته این هزینه فقط دستمزد جراح می‌باشد.

پروتز و تزریق چربی به باسن همزمان

آیا می‌شود پروتز باسن را با تزریق چربی، همزمان انجام داد؟

بله؛ این روش ترکیبی معمولا نتایج بسیار بهتری در پی دارد. چرا که نیاز به کاشت ایمپلنت‌های خیلی حجیم را کم می‌کند و همچنین فرم‌دهی بهتری برای باسن ایجاد خواهد شد. چربی تزریق شده از بدن خود فرد استخراج می‌شود و در نتیجه بسیاری از عوارض و واکنش‌های پروتز را ندارد. به همین دلیل وقتی همراه با پروتز، چربی نیز تزریق می‌شود، نتایج آن بسیار بهتر خواهد بود.

دکتر ارکان و همکارش در مقاله‌ای به تجربه ۱۵ سال انجام پروتز به همراه تزریق چربی به باسن اشاره کرده است. این مقاله در ژورنال جراحی پلاستیک اروپا منتشر شده است و در آن دکتر ارکان بیان کرده که:

تزریق چربی در کنار ایمپلنت باسن موجب کانتورینگ بهتر و رضایت بیشتر بیماران شده است.

در واقع شکل گرد ایمپلنت یا پروتز باسن مکن است در نهایت برای برخی چندان خوشایند نباشد. در حالی که با کمک تزریق چربی که از بدن خود فرد استخراج می‌شود، می‌توان کانتورینگ و فرم بسیار بهتری ایجاد کرد. به همین دلیل نتیجه عمل بسیار طبیعی خواهد بود و فرد، باسن خوش فرم‌تر و زیباتری به دست می‌آورد.

قبل و بعد از جراحی برای رسیدن به نتیجه مطلوب، همواره یک سبک زندگی سالم داشته باشید.

مراقبت‌های قبل از پروتز باسن

 • قبل و بعد از جراحی برای رسیدن به نتیجه مطلوب، همواره یک سبک زندگی سالم داشته باشید. به این معنا که برای حفظ تناسب اندام و جلوگیری از ایجاد چربی‌های اضافی، غذاهای طبیعی و ارگانیک مصرف کنید.
 • حداقل یک ماه قبل از عمل تا یک ماه بعد از عمل کشیدن سیگار و نوشیدن مشروبات الکلی را ترک کنید تا هرگونه عارضه احتمالی کاهش یابد و از خطر بعد از آن جلوگیری شود. همچنین باید بدانید، مصرف بی‌رویه این دو ماده مراحل بهبود را مختل خواهند کرد.
 • هرگونه قرص‌های ضد‌بارداری را از یک ماه قبل از عمل متوقف کنید تا از افزایش خطر ترومبوآمبولی جلوگیری کنید.
 • ۱۵ روز قبل از انجام پروتز باسن هرگونه داروی ضد پلاکت یا رقیق کننده خون مانند انواع مسکن‌ها نظیر (استومینوفن و پروفن) را مصرف نکنید.
 • انتخاب یک کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با مهارت این اطمینان را به بیمار می‌دهد که از بهترین انواع سیلیکون‌ها در زیر پوستشان استفاده خواهد شد. سیلیکون و سایر موادی که به صورت غیرقانونی تزریق می‌شوند ایمن نیستند و می‌توانند عوارض جانبی را تهدید کنند.
 • لازم است قبل و بعد از جراحی تصویری از فرم باسن برای مقایسه و بررسی بهتر گرفته می‌شود.
 • کیفیت و نتیجه ماندگار را فدای هزینه کم و ارزان نکنید. بخاطر بسپارید هزینه‌ای که پرداخت خواهید کرد صرف زیبایی بدن شما خواهد شد و هرگونه خطا و کیفیت کم سیلیکون ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.
 • همچنین لازم است قبل از عمل، شورت فشرده‌سازی مخصوص ریکاوری را تهیه کنید.
 • اگر به داروی بی‌هوشی یا داروی خاصی حساسیت دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • جراحی بزرگ کردن باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. لذا اطمینان حاصل کنید که فردی شما را بعد از عمل به خانه برده، حداقل شب اول پس از عمل برای مراقبت از شما پیشتان بماند.
 • حداقل برای یک هفته از محل کار و فعالیت خود مرخصی بگیرید تا دوران نقاهت به خوبی طی شود.
 • برای ایمنی شما در حین عمل جراحی ، از مانیتورهای مختلفی برای بررسی قلب، فشار خون، میزان گردش اکسیژن در خون شما استفاده می‌شود.
 • این جراحی موضعی نیست و تحت بی‌هوشی کامل انجام می‌شود. لذا یک پزشک متخصص بی‌هوشی ماهر مراحل آماده‌سازی شما را برعهده خواهد گرفت.

مزایای انجام پروتز باسن

 • پروتز باسن ایمپلنت‌های سیلیکونی هستند همانطور که از نام آن پیدا است برای افزایش حجم به باسن استفاده می شوند. آنها به شکل‌های بیضی یا گرد در بازار موجود هستند و معمولا با سطوح بافت‌دار یا و صاف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • این روش بسیار کم‌خطر بوده و میزان رضایتمندی بیماران در این روش بسیار زیاد است.
 • این راهکار زیبایی بسیار بادوام بوده و سالیان سال بدون مشکل در بدن بیمار خواهد ماند.
 • نتایج درمان را می‌توانید بلافاصله بعد از جراحی مشاهده کنید.
 • نتیجه عمل موجب افزایش حس زیبایی و اعتماد به نفس در متقاضی جراحی می‌شود.
 • با رسیدن به اندامی مناسب، لباس‌هایتان زیباتر به نظر خواهد رسید.
 • پروتز دوران نقاهت کوتاهی دارد و در زمان کوتاهی می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.
 • آسیب، پارگی یا نشتی پروتزهای سیلیکونی مدرن به دلیل پوشش قوی نوآورانه و احاطه شدن با چسب مخصوص سیلیکون، بسیار منسجم بوده و پخش نمی‌شود. همین موضوع شکل باسن را کاملاً حفظ می‌کند.
 • بیمار هرگز پروتزهای باسن را زیر پوست خود احساس نمی‌کند. هنگام راه رفتن یا نشستن احساس نمی‌شود، حرکت نمی‌کند و واژگون نمی‌گردد.
 • ایمپلنت دارای گارانتی مادام العمر است و جایگزینی آن فقط در صورت افتادگی طبیعی باسن در سنین بالاتر یا به خواست بیمار انجام می‌شود.

معمولا میزان لیفت باسن بستگی به سایز پروتز باسن دارد. اگر سایز به درستی انتخاب شده باشد و افتادگی باسن چندان زیاد نباشد، به کمک پروتز می‌توان لیفت قابل قبولی در باسن مشاهده کرد. برای تشخیص این موضوع، مشاوره با پزشک متخصص در پروتز باسن می‌تواند دقیق‌ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

یکی از رایج‌ترین اقدامات برای خوش‌فرم کردن باسن، تزریق چربی یا همان لیفت باسن برزیلی است. شما باید با دقت نیازهای شخصی خودتان را بررسی کنید و با مشورت پزشک تشخیص دهید که کدام روش برای‌تان مناسب‌تر است. معمولا در تزریق چربی می‌توان فرم‌دهی در تمامی نقاط باسن و راه ایجاد کرد. تزریق چربی دست جراح را برای فرم دهی زیباتر باز می‌گذارد. در حالی‌که پروتز باسن تنها موجب می‌شود تا باسن برجسته‌تر نمایان شود و محل قرارگیری آن نیز ثابت است.

با این روش، نمی‌توان فرورفتگی‌های احتمالی در کناره‌های باسن را فرم‌دهی کرد. در تزریق چربی، باید حجمی از چربی را از محلی مثل ران، شکم یا هر محلی که دارای حجم چربی مناسب است، برداشته شود و درنتیجه خوش فرم شدن و جذابیت در این محل نیز ایجاد می‌شود.

از سوی دیگر، تزریق چربی مراقبت‌های ساده‌تری نسبت به پروتز باسن احتیاج دارد و ماندگاری حجم باقی‌مانده آن بیشتر از قبل خواهد بود. در نهایت، انتخاب نهایی باید باتوجه به شرایط فردی و تشخیص پزشک انجام شود.

متاسفانه یکی از ریسک‌هایی که در قراردهی پروتز در بدن وجود دارد، عفونت آن است. عفونت گاهی به‌دلیل عدم دقت و توجه پزشک در پروسه قرار دهی پروتز باسن اتفاق می‌افتد و گاهی نیز به‌دلیل واکنش‌های بدن از ورود جسم خارجی، عفونت ایجاد می‌گردد. چنین شرایطی گاه به جهت عدم رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی نیز ایجاد می‌شود.

یکی از بهترین شرایطی که می‌توانید تجربه کنید، زمانی است که در انتخاب پزشک متخصص و باتجربه جهت انجام پروتز باسن، توجه کافی کرده باشید. اگر پزشک متخصص را با تحقیق و مطالعه زیادی انتخاب کنید، ریسک بروز مشکلاتی مثل عوارض متعدد بعد از کاشت پروتز باسن، کاهش می‌یابد.

بدیهی است که با کاهش این ریسک فاکتورها، می‌توانید آرامش بیشتری را تجربه کنید و به نتیجه پروتز امیدوار باشید. انتخاب یک پزشک غیرمتخصص ریسک بروز عفونت و مشکلات متعدد در ناکام ماندن در نتیجه را بالا می‌برد و امکان آسیب به بافت طبیعی بدن را نیز، به همراه خواهد داشت.

هماتوم به تجمع میزان زیادی خون در اطراف محل جراحت گفته می‌شود. این شرایط در بسیاری از عمل‌های جراحی ایجاد می‌گردد. پزشکان فاکتورهای خاصی برای رخ دادن آن کشف نکرده‌اند اما وقوع آن چندان غیرطبیعی نیست و بستگی به واکنش بدن افراد دارد. اگر هماتوم در محل پروتز سینه ایجاد گردد، پزشک با کمک سرنگ‌های مخصوص اقدام به تخلیه آن می‌کند و در موارد نادری، با بی‌حسی اقدام به برش و تخلیه خون تجمع شده می‌کند.

یکی از رایج‌ترین علل شکایت افراد بعد از دوران نقاهت پروتز باسن، بی‌حس بودن ناحیه برش و اطراف آن در باسن است. خوشبختانه، این موضوع در تمامی جراحی‌های تهاجمی طبیعی است و جای هیچ نگرانی در آن وجود ندارد. معمولا با گذشت حدود ۳ الی ۴ ماه از انجام عمل، حس این ناحیه به مرور باز می‌گردد و با گذشت یک سال، تقریبا به حالت اولیه باز می‌گردد.

به یاد داشته باشید که انجام جراحی که منجر به برش پوست در هر نقطه از بدن شود، اعصاب حسی آن ناحیه را دچار اختلال می‌کند و کاهش حس و عدم درک لمس در این نواحی پس از عمل کاملا طبیعی است.

معمولا محل کاشت پروتز تا مدتی به‌دلیل جراحات ایجاد شده کبود می‌شود. میزان کبودی بستگی به ظرافت عملکرد جراح و همچنین بدن خود فرد دارد؛ زیرا عده‌ای حتی با فشاری اندک در سطح پوست، دچار کبودی می‌شوند.

بدیهی است که این افراد با انجام جراحی نیز، شاهد کبودی بیشتری هستند. کاهش حجم کبودی بعد از پروتز باسن حدود ۳ الی ۴ هفته زمان می‌برد. این مدت زمان برای عده‌ای می‌تواند طولانی‌تر نیز باشد.

حال که درباره پروتز باسن و نکاتی که باید قبل از اقدام به عمل، هزینه پروتز باسن و … بدانید، اطلاعات درستی کسب کرده اید می توانید از مقالاتی که در پایین هستند اطلاعات تکمیل تری دریافت کنید یا برای خواندن تجربیات دیگران در این زمینه، نظرات کاربران را در انتهای مقاله بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
138 نظرات
 1. الهام صالحی می گوید

  هزینه پروتز باسن چقدره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه پروتز برای باسن را باید از شرکت هایی که در ایران این نوع پروتز را به فروش میرسانند دریافت کنید.
   ولی برای دریافت دستمزد عمل پروتز باسن حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   ادرس مطب وهزینه لطفا

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای هزینه ها حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
    برای گرفتن وقت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

   2. مینا می گوید

    قیمت پروتز باسن چقد میشه

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

    2. ناشناس می گوید

     باسلام‌ وشب بخیر خدمت شما میشه لطف کنید وبگید هزینه پروتز باسن چقدره ممنون

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

     2. ناشناس می گوید

      سلام هزینه پروتز باسن چقدر میباشد

     3. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

    3. ناشناس می گوید

     سلام هزینه پرتزباسن چقدمیشه

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

     2. زهرا فتحی می گوید

      سلام هزینه برداشتن شکم چقدره؟

     3. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

    4. م۶ناز می گوید

     قیمت پروتزباسن؟

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      با سلام
      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  3. طهوری می گوید

   سلام قیمت تزریق باسن

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   2. ناشناس می گوید

    باسلام قیمت پروتز باسن چقدره

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  4. سمیرا می گوید

   سلام هزینه تزریق چربی باسن چنده

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 2. حکیمی می گوید

  اگر بخوایم پروتز باسن انجام بدیم باید چجوری باید بدونیم از چه پروتزی بهتره استفاده کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   سایز مناسب پروتز سینه را پزشک با توجه به سلیقه شخص و اندام شما انتخاب می کند.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 3. مبینا می گوید

  سلام دکتر. بعد عمل پروتز باسن برای مدفوع به مشکل نمیخوریم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر – پروتز باسن در قسمت بیرونی باسن کار گذاشته می شود و به کارکرد قسمت های درونی بدن خللی وارد نمیکند.

  2. پریسا می گوید

   با سلام و احترام
   کوچک کردن سینا تا چه اندازه ای ممکن است ؟؟؟
   سایز بنده ۹۰ میباشد آیا امکانش عست به سایز هفتاد تغییر کند ؟؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اینکه مشخص شود تا چه حد می توان سینه را کوچک کرد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
    برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. سوهاني می گوید

  لطفا قیمت ومشاوره میخواستم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای گرفتن تایم مشاوره و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. فائزه می گوید

  سلام پروتز باسن رو باید خودمون تهیه کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هنگام مشاوره سایز پروتز با توجه به جسه شما انتخاب می شود و شما باید خودتان پروتز را تهیه بفرمایید.

 6. نسرین هادیان می گوید

  باعرض سلام‌و خسته نباشید؟عیدتون مبارک؟ببخشسد من زخم بسترازناحیه باسن گرفتم الان میخام جراحی باسن انجام بدم هزینش چقدرمیشه ک‌به حالت طبیعی برگرده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. زهرا می گوید

  واسه تخلیه چربی تزریق شده ی ۱۰ سال قبل در گونه رهنمایی میفرمایید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا برای از بین بردن ژل یا چربی های تزریق شده به صورت از آنزیم های خاصی استفاده می شود.

 8. سیما می گوید

  سلام ببخشید من قبلا باسنم و چربی تزریق کردم میتونم پروتز کنم واینکه خیلی لاغر کردم سینه هام شل و خالی شده سایزمو از ۴۲😴😴آوردم ۳۶چربی برای تزریق سینه ندارم میخواستم بپرسم پروتز باسن با فیلر سینه هزینه اش چقدر میشه میخوام خیلی سریع انجام بدم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. سحرناز می گوید

   عزیزم چربی که به باسنت تزریق کردی جذب شده؟

 9. باران می گوید

  سلام.
  دکتر بعد از انجام پروتز باسن، همچنان میشه راحت نشست یا به پشت خوابید؟ انجام ورزش های بدنسازی چطور؟ میشه انجام داد؟ بعد از چه مدتی پروتز ها باید تعویض بشن؟
  ممنون میشم جواب سوالامو بدید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا چند سال پیش پروتز ها تاریخ انقضا داشتن و بعد از مدتی باید از بدن خارج می شدندولی امروزه پروتز ها لایف تایم هستند و تا پایان عمر در بدن شخص باقی می مانند.
   بعد از انجام پروتز تا چند هفته نباید روی باسن نشست یا خوابید.
   و معمولا تا ۲ ماه بعد عمل نباید ورزش سنگین به خصوص ورزش باسن انجام داد.

 10. ناشناس می گوید

  سلام من میخوام پرتزباسن انجام بدم دیگ برگشت نداره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز باسن قابل جذب نیست که عمل برگشت پذیر شود.

 11. محمدرضا نوروزی می گوید

  سلام من چندین بار با شماره هایی که توی سایت گذاشتین تماس گرفتم کسی جواب نداد چطور میتونم باهاتون ارتباط برقرار کنم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای راهنمایی در مورد عمل ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. لیلا می گوید

  سلام دکتر من سایز سینم قبلا۹۰بوداما با لاغر شدنم سینه هام شل شدن و خالی متاسفانه اختلاف زیادی بین سینه چپو راستم به وجود اومده و اینکه پوست بالای سینم چروک شده و متاسفانه ظاهرزیبایی نداره میخواستم ببینم امکانش هست بدون پروتز سینه س چپم کوچیک بشه و اون پوست چروک شده بالای سینه هام برداشته بشه؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان با جراحی هم مشکل اختلاف سایز سینه شما را حل کرد و هم پوست اضافه را برداشت.

 13. منیزه می گوید

  سلام
  برای خوش فرم شدن باسن تزریق ژل بهترهست یا پروتز؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تزریق چربی فرمی طبیعی تر به باسن خواهد داد.

 14. ایدا می گوید

  سلام ببخشید هزینه پروتز چقدر میشه یه قیمت بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. مریم می گوید

    سلام شبتون بخیر میشه هزینه باسن و بگید چقد میشه ممنون میشم باپیام بفرمایید

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 15. ؟؟؟ می گوید

  سلام خدمت آقای دکتر
  اگر بخوام به باسن ام چربی تزریق کنم و بدنم اونقد چربی نداشته باشه که از چربی بدن خودم استفاده بشه برای تزریق باید چیکار کنم؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر چربی کافی برای تزریق وجود نداشته باشه باید از پروتز استفاده کرد.

 16. حنا می گوید

  سلام آقای دکتر برام سوال هست که بعد عمل برای دستشویی رفتم مشکلی پیش نمیاد منظورم روزهای ابتدایی که بخیه ها تازه هست برای نشستن ودستشویی رفتن مشکلی نیست واینکه دوهفته اول نشستن ممکن هست یانه ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای رفتن به سرویس بهداشتی باید از سرویس فرنگی استفاده کنید. و برای نشستن هم تا سه هفته باید از بالش های مخصوص استفاده شود.

 17. Ziba می گوید

  سلام اقای دکتر ایا تزریق چربی ب باشن دائمیه یا اونم بعد از مدتی از بین میره؟و ایا میشه از چربی بدن مثلا مادر برای باسن من انجام بشه یا فقط هر کس برای خودش؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ۷۰% از چربی تزریق شده به بدن تا پایان عمر باقی می ماند.
   خیر نمیتوان از چربی شخص دیگری برای تزریق استفاده کرد.

 18. مریم می گوید

  سلام وقتتون بخیر برای عمل پروتز باسن حتما باید به تهران بیام یا شما هر چند وقت به شهرهای بزرگ دیگه هم سفر میکنید برای انجام عمل؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی فقط در تهران انجام می شود.

   1. ستاره می گوید

    سلام آقای دکتر، کرونا به دور
    ببخشید من ۲۰ سالمه،. همسن و سالای من خیلی باسن های خوش فرم و قشنگی دارن،. من وقتی خیلی غذا میخورم چاق میشم چربی های بدنم تو قسمت پهلو هام فقط جمع میشه، اصلا باسنم زیاد تغییری نمیکنه،. چیکار باید بکنم؟ پروتز آخرین راهه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر چربی در ناحیه شکم پهلو دارید می توان به جای پروتز از چربی های بدن خودتان برای حجم دهی استفاده کرد.

   2. Zahra۰ می گوید

    سلام آقای دکتر وقتی
    عمل پروتز باسن انجام میدیم این فرم همیشگیه یعنی وقتی میشینیم کج و کوله نمیشه ؟
    یکیش بره اونور یکیش بالاتر

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود این مشکلاتی که اشاره کردین پیش نمی آید.

 19. ناشناس می گوید

  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  جهت پر شدن ساق پای لاغر چه راهی رو پیشنهاد میکنید که طبیعی ونچرال باشه و اینکه میشه هیالورونیک اسید به این ناحیه تزریق کرد؟
  قبلا از پاسخ گویی شما سپاسگزارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان غیر از چربی بدن شخص ماده ای دیگر را تزریق کرد.

 20. زهرا می گوید

  سلام ۰عمل سینه با چربی بهتره یا پرتز؟در سن بالا (۵۳)سالگی وبا وجود بیماری دیابت عمل امکان پذیر هست؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا تزریق جربی چون بافت بدن خود شخص است بیشتر توصیه می شود ولی در مواردی که چربی کافی وجود نداشته باشد می توان از پروتز استفاده کرد.

 21. طوفان می گوید

  سلام اقای دکتر تزریق چربی ب گونه ب چ صورته ماندگاریش و چربی ب باسن خوبه یا پروتز

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی تزریق شده به بدن ۷۰% و صورت حدود ۳۰ تا ۵۰% آن باقی می ماند و مابقی جذب می شود.

 22. مژده می گوید

  سلام وعرض ادب.‌‌ در عمل لیپوماتیک و تزریق چربی به باسن دکتر فرمودین ۷۰ تزریق چربی میمونه ..اون ۳۰ درصد که جذب میشه ایا ممکنه موجب اختلال در کبد ..و یا بالا رفتن چربی خون و یا عوارض دیگری بشه
  و ایا راهی برای جلوگیری ازون عوارض وجود داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر آن ۳۰ درصد از بدن دفع می شود. و اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی ایجاد نمی کند.

 23. ناشناس می گوید

  سلام، اگر بخوام از چربی شکم و پهلو به باسن تزریق کنم هزینش فرق میکنه یا فقط هزینه پروتز باسن گرفته میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 24. ناشناس می گوید

  سلام میشه پرتز باسن و عمل لیفت سینه رو با هم انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ترجیح بر این است که با هم انجام نشود.

 25. مرادی می گوید

  سلام هزینه پروتز باسن وسینه رو میخواستم بدونم ممنون میشم با تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 26. Ahmadi می گوید

  پیج اینیتاگرامی دارید که بشه نمونه کار هارو دید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   https://www.instagram.com/drnajafbeigi_protez/
   برای دیدن نمونه های پروتز به پیج فوق مراجعه کنید.

 27. محبوبه می گوید

  سلام من ۴۴ سال سن ۱۶۵ قد و۱۰۷ کیلو دارم تمام قسمتهای بدنم روچربی گرفته برای انجام عمل لیپوماتیک آیا گزینه مناسبی هستم? درضمن بنده سابقه ی فشاردارم ودارو مصرف میکنم ،آیا میتونم این عمل روانجام بدم ،ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است از روش های دیگر برای لاغری استفاده کنید.

 28. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید اگر بخواین وقت بدید فوری وقت میدید ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از وقت های مشاوره و عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. ناشناس می گوید

    سلام آیا درد لیپو ماتیک و تزریق به باسن بیشتر است یا درد پرتز باسن!

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز آستانه درد هر شخص متفاوت است.

 29. هاشم پور می گوید

  سلام قیمت تزریق چربی برای بزرگ شدن باسن چه قیمت

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 30. لیلی می گوید

  برای پروتزباسن چقدرهزینه ومدت عمل است؟ من همسرم ازمدل باسنم راضی نیست میخام گردتربشه.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 31. مینا می گوید

  سلام..یه مدته روی باسن سمت راستم انگار توده چربی جم شده که اندازه دوتا باسن باهم متفاوت شده..طوری اصلا نمیتونم لباس جذب بپوشم چون کاملا این تفاوت مشخصه..راه حلی واسه مشکلم هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 32. سحرناز می گوید

  سلام و خسته نباشید
  دکتر عزیز ماندگاری چربی در باسن چند ساله؟معمولا میکن تا دوسال ماندگاری داره و جذب میشه🤦🏻‍♀️

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ۷۰% آن تا پایان عمر باقی می ماند به شرط اینکه کاهش وزن نداشته باشید.

 33. فاطمه می گوید

  سلام و خسته نباشید من قصد بارداری دارم ولی قبلش مخام باسنم رو بزرگ کنم حالا ب هر روشی ک دکتر صلاح بدونند پروتز یا چربی چون لاغر هستم و چربی بدنم کمه شاید پروتز بشم مخاستم بدونم بعد پروتز مشکلی تو بارداری پیش نمیاد اینکه وزنم سنگین بشه و ب باسنم فشار بیاد و اینکه چند مدت بعد پروتز میشه اقدام ب بارداری کرد باتشکر از شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز باسن مشکلی برای بارداری پیش نمی آورد . بهتر است شش ماه الی یک سال بعد از جراحی اقدام به بارداری کنید.

 34. دریا می گوید

  سلام آقای دکتر ببخشید من میخوام باسنم خیلی بزرگ وبرزیلی بشه باپروتزامکانش هست یاپروتزهااندازه خاص خودشونودارن ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پروتز سایزهای مختلفی دارد و بسته به نظر شما و تشخیص دکتر که تناسب ان با اندام شما را می سنجد سایز آن انتخاب می شود.

 35. دنیا می گوید

  سلام
  بعد پروتز باسن تزریقات آمپول میشه زد؟؟!

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توانید به باسن تزریق داشته باشید.

 36. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید اقای دکتر هزینه اندرتاین کل صورت چقد میشه با زاویه سازی صورت واینکه ایا میشه چربی بوکان و غبغب را ب گونه زد ممنون از شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چربی بوکال به تنهایی کم است ولی همراه با چربی غبغب می توان به گونه تزریق کرد.
   برای اطلاع از هزینه عمل های جراحی با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. بهناز می گوید

    سلام آقای دکتر بعد از عمل چند روز نگه میدارید بیمارستان

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     اگر مشکلی نداشته باشید همان شب مرخص می شوید.

 37. ناشناس می گوید

  سلام،
  بجز برداشتن چربی از پهلو وشکم ایا از بازو و زیر کتف هم میشه برداشت؟چون من تجمع چربی بیشتر در قسمت بالاتنه دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان تخلیه چربی از بازو و پشت هم انجام داد.

 38. آمین قاسمی می گوید

  شما گفتید بعد از عمل پروتز باسن نمیتوان به باسن آمپول تزریق کرد پس باید چکار کرد؟ شما در موارد مشابه چه پیشنهادی دارید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا به بازو تزریق انجام می شود.

 39. مهتا می گوید

  سلام آقای دکتر
  برای باسن فلت که بخوام کاملا برجسته و از بقل گرد شبیه ساعت شنی بشه فقط پروتز پیشنهاد میکنین یا ژل هم همراهش تزریق میکنین? و البته سایز پروتز هم انتخابیه ?

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای حالتی که شما مد نظر دارید معمولا تزریق چربی به باسن پیشنهاد می شود.

 40. Mahla می گوید

  سلام آقای دکتر ببخشید من استخون لگنم پهن نیست و به اصطلاح اندامم مثلثی بر عکسه آیا با عمل کناره های باسن هم شکل میگیره تا یکم پهن تر بشه یا خیر؟؟و دیگ اینکه من ان چنان به جز قسمت پشتم چربی ندارم چطور میشه انجامش داد با پروتز میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیر تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد جه روشی برای شما مناسبترین گزینه است.

 41. فرنازعربی می گوید

  سلام وقتتون بخیر من تصمیم دارم پروتزباسن انجام بدم اما خیلی نگرانم بابت عفونت وپارگی چنددرصد احتمال داره این اتفاق بیوفته وبعداز پروتز امکان تزریق چربی به گودی کنار باسن هست؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی برایتان پیش نمی آید.
   بله امکان تزریق چربی به گودی باسن هم وجود دارد.

 42. لیلا می گوید

  سلام وقت بخیر
  شما جراحی پروتز بغل ران برای بزرگ‌شدن ران انجام میدهید؟
  ممنونم

 43. ناشناس می گوید

  با سلام من بالاتنه پری دارم ولی ژنتیکی باسنم خیلی کوچکه آیامیتوانم ازچربیهای خودم برای پروتزباسن استفاده کنم لطفاراهنمایی کنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید از چربی خودتان برای حجم دهی به باسن استفاده کنید.

 44. فرانک می گوید

  سلام.پروتز باسن إمکان اینکه تکون بخوره و جاش عوض بشه داره؟یا ب همون شکل ک در میارید باقی میمونه؟و پیدا نمیشه ک پروتز انجام دادیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود در آینده مشکلی از لحاظ جابجایی پروتز نخواهید داشت.

 45. Pari می گوید

  باسلام
  اقای دکتر من حجم باسنم خیلی کمه،لگنمم ب نسبت بالا تنم کوچیکه،میخوام ی اندام ساعت شنی داشته باشم و باسنم حجیم باشه ،چربی بالاتنه دارم ،همش ترس اینودارم تزریق چربی که انجام بدم همش جذب بشه،چون برای صورتم که زدم همش جذب شد،ایا امکانش هست برای باسنمم این اتفاق بد بیوفته

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر تزریق چربی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی پیش نمی آید.
   در تزریق چربی به صورت معمولا ۳۰ درصد باقی می ماند و در بدن ۷۰% تا پایان عمر باقی می ماند.

 46. ناشناس می گوید

  سلام
  آیا پروتز بغل ران هم انجام می دهید؟ ماندگاریش چقدره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر، برای بغل ران بهتر است تزریق چربی انجام دهید.

 47. A می گوید

  سلام وقت بخیر
  براى گودى کنار باسن (البته نه زیاد) ، براى افرادى که چربى اضافى ندارن چه راهى رو پیشنهاد میدید؟ پروتز براى رفع این مورد مناسب هست؟ و اینکه اگر مقدار بسیار کمى چربى در قسمت پایین شکم باشه میشه در کنار پروتز از همون چربى استفاده کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز معمولا برای کناره های باسن تزریق چربی انجام می شود و اینکه آیا چربی شکم شما برای تزریق کافی است حتما از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.

 48. سامان می گوید

  با عرض سلام اگه بدن خود فرد چربی نداشته باشد از کجا چربی استفاده میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر بدن فرد چربی نداشته باشد باید از پروتز استفاده کرد.

 49. محبوبه می گوید

  سلام شبتون بخبر
  آیا پروتز باسن درآینده جهت بارداری و ورم های ناشی از اون مشکلی به وجود نمیاره؟
  واینکه چه مدت بعداز عمل پروتز باسن دیگه بارداری مانعی نداره.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ۶ ماه الی یک سال بعد از انجام پروتز باسن می توانید اقدام به بارداری نمایید.

 50. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید
  قیمت پروتز باسن چقدره و چه کسایی می تونن انجام بدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   معمولا کسانی که چربی کافی برای تزریق به باسن خود ندارند می توانند با پروتز حجم دهی در ناحیه داشته باشند.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره های کلینیک تماس بگیرید.

 51. سعیدی می گوید

  سلام خسته نباشید
  بزرگ کردن باسن با ورزش خیلی سخته واقعا اما سوالم اینه ممکنه پروتز باسن پاره بشه؟
  مرسی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   پارگی پروتز در بدن نادر است.

 52. یوسفی شبنم می گوید

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من میخام عمل پروتز باسن رو انجام بدم تا چند وقت بعد جراحی نباید ورزش کرد؟ تا چند هفته از کارم مرخصی بگیرم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا زمانی که بخیه ها کامل خوش نخورند نباید ورزش سنگین انجام داد.

 53. ناشناس می گوید

  ببخشید پروتز باسن بهتره یا تزریق چربی به باسن؟ ینی ممکنه با تزریق چربی بدن عمل رو پس بزنه؟ من پایین تنه باریکی دارم میخام با روش مطمئنی باسنم بزرگ بشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هنگام تزریق چربی از چربی بدن خود فرد استفاده می شود ، در نتیجه چون جسم خارجی وارد بدن نمی شود به نسبت سایر روش ها ایمن تر می باشد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید