مدل بینی فانتزی

داشتن مدل بینی فانتزی برای چه کسانی مناسب است؟

484

جراحی بینی برای داشتن مدل بینی فانتزی یا مدل بینی عروسکی نوعی جراحی بینی زیبایی است. متناسب بودن بینی با بقیه اجزای صورت، زیبایی و جذابیت در چهره فرد ایجاد می‌کند و بر عکس، یک بینی نازیبا و نامتقارن، باعث به هم خوردن این تناسب می‌شود و زیبایی و جذابیت چهره را کم می‌کند. اگر فرد حس خوبی به چهره خود نداشته باشد و فکر کند که زیبا نیست، همین موضوع می‌تواند اعتماد به‌ نفس فرد را مختل کرده و باعث کم شدن حضور فرد در اجتماع شود.

امروزه مدل بینی فانتزی و به خصوص مدل بینی عروسکی طرفداران خاص خود را در بین خانم‌ها دارد و افراد زیادی اقدام به عمل بینی فانتزی می‌کنند؛ اما همیشه مدل بینی فانتزی برای افراد مناسب نیست و منجر به بروز مشکلاتی در آنان می‌شود؛ زیرا در جراحی بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، بینی بیش‌ از حد استاندارد کوچک می‌شود. برای اینکه بینی سربالا شود، آن را خیلی کوتاه می‌کنند و انحنا و قوس بیش‌ از حد در آن به وجود می‌آورند که حتی ممکن است مشکلاتی را در تنفس فرد ایجاد کند.

با اینکه جراحی مدل بینی فانتزی برای برخی مناسب نیست، اما همچنان اصرار به این جراحی دارند تا تیغه بینی بیش‌ از حد باریک شود و شیار بالای پره‌های بینی در نمای روبرو ایجاد شود که در اصلاح به آن خط افتادن ظریف بالای پره بینی می‌گویند.

در این مقاله به بیان نکاتی درباره ی مدل بینی فانتزی می پردازیم.

بینی نیمه فانتزی

همه بیمارانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی فانتزی دارند، نمی‌خواهند تمام خصوصیات مدل بینی فانتزی را داشته باشند؛ بلکه مثلاً فقط دوست دارند که بینی‌شان قوس‌دار شود و یا نوک بینی‌شان سربالا شود. به این نوع بینی که ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است، بینی نیمه‌طبیعی می‌گویند. این نوع بینی به کسانی پیشنهاد می‌شود که نمی‌خواهند بینی‌شان پس از جراحی زیاد تغییر کند.

جراحی مدل بینی فانتزی در ایران

امروزه جراحی بینی فانتزی در ایران هم طرفداران خاص خودش را پیدا کرده است. در جراحی مدل بینی فانتزی و مدل بینی عروسکی، باید تناسب بینی را با سایر قسمت‌های صورت در نظر گرفت. برای مثال، کسی که صورت بزرگی دارد و بقیه اجزای صورتش هم بزرگ هست، نباید جراحی مدل بینی فانتزی را انتخاب کند زیرا سبب نارضایتی او از نتیجه عمل خواهد شد. در جراحی مدل بینی فانتزی، بینی سربالا و کوچک و قوس‌دار می‌شود. در افرادی که  بینی‌های بزرگ و گوشتی دارند، نمی‌توان بینی را بیش‌ از حد کوچک کرد و یا نوک بینی را بیش‌ از حد بالا برد چون جلوه بسیار بدی پیدا می‌کند.

مدل بینی فانتزی

به دو نمونه از جراحی هایی که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است دقت فرمایید:

مدل بینی فانتزی 1
مدل بینی فانتزی 4

نکاتی درباره‌ی جراحی بینی طبیعی فانتزی

برخی از انواع عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و پوست بینی آن‌ها چرب است، توصیه نمی‌شود. برای مثال، تجربه ثابت کرده افرادی که با بینی‌های گوشتی اقدام به جراحی مدل بینی عروسکی کرده‌اند، از نتیجه عمل ناراضی بوده‌اند. همچنین، در صورتی‌ که افراد جراحی بینی فانتزی انجام دهند و پس از عمل از نتیجه راضی نباشند و بخواهند جراحی بینی ترمیمی انجام دهند، به علت اینکه بینی‌شان بیش‌ازحد کوچک‌ شده، ترمیم بینی آن‌ها بسیار مشکل خواهد بود. افرادی که برای جراحی مدل بینی فانتزی مناسب هستند، دارای بینی‌های استخوانی با پوست نازک و غضروفی محکم هستند.

برای جراحی مدل بینی فانتزی، باید قبل از عمل، ساختار و نوع بینی، ارزیابی‌ شده و مورد بررسی و معاینه دقیق قرار گیرد تا نتیجه جراحی موفقیت‌آمیز باشد. همچنین، برای موفقیت در عمل بینی طبیعی فانتزی باید نزد جراحی بروید که قادر باشد، جراحی بینی خوب انجام دهد.افراد با بینی استخوانی، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی فانتزی هستند. برای جراحی بینی باید توجه داشت که صدمه‌ای به بینی بیمار و تنفس او وارد نشود و بینی با سایر اجزای صورت در هماهنگی و تناسب باشد. افراد متقاضی جراحی بینی طبیعی فانتزی نباید برای کوچک کردن بیش‌ از حد بینی اصرار کنند چون ممکن است به‌ ظاهر و عملکرد بینی صدمه برسد. از مشخصات بارز مدل بینی فانتزی، قوس روی بینی، نوک سربالا و اندازه کوچک است. جراحی بینی طبیعی فانتزی برای بینی‌های بزرگ و گوشتی توصیه نمی‌شود.

تغییرات بعد از عمل بینی عروسکی و فانتزی

افراد خواهان عمل جراحی بینی فانتزی چه شرایطی باید داشته باشند؟

به طور کلی متقاضیان رینوپلاستی یا عمل بینی باید آخرین مراحل بلوغ و رشد را گذرانده باشند.

علاوه بر این، بیماران باید از سلامت کلی برخوردار باشند و سیگار نکشند. اگر هم استعمال دخانیات دارند، باید حداقل دو هفته پیش از عمل آن را کنار بگذارند.

پیش از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار از فرآیند جراحی، مزیت‌ها و معایب آن آگاهی کامل دارد. سوابق پزشکی شما یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که پزشک از شما می‌پرسد. از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید. اگر اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نباشید. همچنین، در مورد انگیزه شما برای جراحی هم احتمالاً سؤالاتی پرسیده می‌شود. معاینات فیزیکی و آزمایشگاهی شامل آزمایش خون هم جزو مقدمات پیش از عمل است.

ویژگی و چگونگی مدل بینی فانتزی

دو نمونه از جراحی های موفق دکتر آرش نجف بیگی:

مدل بینی فانتزی 5
مدل بینی فانتزی 6

فرآیند جراحی بینی

 

به طور کلی جراحی بینی شامل مراحل زیر است:

 • بیهوشی

داروهای بیهوشی برای راحتی شما طول مدت عمل جراحی تجویز می‌شوند. معمولاً گزینه‌ها شامل آرام‌بخش وریدی یا بیهوشی عمومی این است که به تشخیص پزشک انجام می‌شود.

 • برش

جراحی زیبایی بینی یا به صورت بسته انجام می‌شود که برش‌ها داخل بینی مخفی‌اند، یا یک فرآیند باز است که در جداره وسط بینی که سوراخ‌ها را از هم جدا می‌کند، برش زده می‌شود.

از طریق این برش‌ها پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده به آرامی بلند می‌شود و امکان تغییر شکل ساختار بینی فراهم می‌شود.

 • تغییر فرم بینی

اگر بینی خیلی بزرگ باشد ممکن است نیاز به تراشیدن استخوان یا غضروف داشته باشیم. گاهی اوقات هم در جراحی نیاز به پیوند غضروف پیدا می‌شود.

در این مواقع معمولاً از غضروف ناحیه سپتوم ( ناحیه وسط بینی) برای این کار استفاده می‌شود. در برخی موارد هم به ندرت از غضروف گوش یا قسمتی از دنده استفاده می‌کنند.

 • اصلاح انحراف بینی

اگر ناحیه سپتوم بینی انحراف داشته باشد، در این مرحله می‌تواند صاف شود و برآمدگی‌های داخل بینی هم برای بهبود فرآیند تنفس کاهش یابد.

 • بستن برش

وقتی ساختار و فرم بینی به شکل دلخواه درآمد، پوست و بافت بینی به حالت قبل برگردانده شده و برش‌ها بسته می‌شوند.

ممکن است چند برش اضافی هم برای تغییر سایز روی چین‌های پره‌های بینی داده شود.

 • مشاهده نتیجه

تا چند روز پس از عمل، پانسمان روی بینی باقی می‌ماند تا فرآیند بهبودی آن آغاز شود. درباره ریکاوری و دوره نقاهت عمل جراحی بینی، در همین مطلب توضیحاتی را ارائه کرده‌ایم.

نمونه غکس بازیگران برای بینی فانتزی

برخی از مراجعین می پرسند آیا آقایان نیز جراحی بینی فانتزی انجام می دهند؟ و در ادامه می توانید دو نمونه از جراحی های فانتزی که روی صورت آقایان توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را ببینید:

مدل بینی فانتزی 2
مدل بینی فانتزی 3

در ویدئو زیر می توانید اقداماتی را که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید از زیبان دکتر آرش نجف بیگی مشاهده کنید و بشنوید:

چند سوال از پرتکرارترین سوالات مراجعین را در مورد جراحی بینی فانتزی و عروسکی بخوانید:

در صورتی که بینی فرد مناسب برای جراحی به فرم بینی فانتزی نباشد می تواند فرد را دچار مشکلات تنفسی کند. به همین دلیل هر بینی را نباید فانتزی عمل کرد.

کلا جراحی های بینی، فرد را از لحاظ بویایی دچار تغییر نمی‌کنند.

معمولاً چون بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند نمی‌توان به فرم بینی فانتزی عمل شوند البته نظر قطعی بعد از معاینه توسط جراح مشخص می‌شود.

بینی هایی که در دوران کودکی یا بزرگی دچار شکستگی می‌شوند حتما نیاز به معاینه دقیق و انجام سی تی اسکن برای تشخیص فرم جراحی دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
4 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  هر مدل بینی رو میشه فانتزی عمل کرد ؟حتی اگر بینیم گوشتی باشه هم بازم بینی فانتزی میتونن عمل کنن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر- هر بینی را نمی توان فانتزی عمل کرد چون ممکن است برای تنفس شما مشکل ایجاد شود.
   برای تشخیص این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. ناشناس می گوید

  مدل بینی فانتزی از مد افتاده. الان دیگه همه طبیعی عمل می کنن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مدل بینی کاملا سلیقه ای است و هر شخصی با توجه به نوع ساختار بینی که دارد می تواند مدل بینی که دوست دارد انتخاب کند.
   البته بینی های گوشتی را نمیتوان به صورت کامل فانتزی عمل کرد.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید