1. خانه
 2. /
 3. جراحی زیبایی اندام
 4. /
 5. بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران کیست؟و ویژگی های بهترین دکتر پیکر تراشی

بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران کیست؟و ویژگی های بهترین دکتر پیکر تراشی

دکتر آرش نجف بیگی

متخصص پیکرتراشی: بارها در طول روز مقابل آینه می‌ایستیم و ظاهر خودمان را برانداز می‌کنیم. گاهی از دیدن اندام‌ خودمان ذوق می‌کنیم و گاهی به چربی‌های اضافی و عدم تناسب اندام نگاه می‌کنیم و افسوس می‌خوریم.

خوشبختانه در روزهایی که ما زندگی می‌کنیم، عمل زیبایی با انواع و اقسام متدها رایج شده است و بهترین پزشکان جراح پلاستیک برای انجام آن آمادگی کامل دارند. عمل‌های جراحی پیکر تراشی با بهترین و جدیدترین متدها انجام می‌شوند و نتایج آن‌ها در تناسب اندام و رضایت فرد از اندام خود بسیار مطلوب است. متخصص پیکرتراشی اصلی‌ترین نقش را در رساندن مراجعه کننده به این حس و حال دارد.

اگر می‌خواهید جدیدترین اطلاعات را در خصوص انتخاب متخصص پیکرتراشی و ویژگی‌های بهترین متخصص پیکرتراشی بدانید در ادامه همراه ما باشید.

در ویدیو زیر دکتر نجف بیگی درباره افراد کاندیدای عمل پیکر تراشی و نحوه عمل توضیح میدهند :

پیکرتراشی چیست؟

اندام بیشتر انسان‌ها دارای عدم تقارن است. تجمع چربی در بدن موجب می‌شود تا حجم برخی قسمت‌های بدن بیشتر از سایر قسمت‌ها شود. تجمع چربی در شکم، پشت، بازو، ران و نیاز به عمل پهلو ازجمله رایج‌ترین علل مراجعه افراد به پزشک متخصص پیکرتراشی است.

پیشرفت علم موجب شده است تا دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای شکستن بافت چربی و تخلیه آن ساخته شود. این دستگاه‌ها توسط پزشک متخصص مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بدون کم‌ترین تهاجم و برش پوست و بافت بدن، چربی‌ها تخلیه شود. پیکرتراشی از جدیدترین و بهترین روش‌هایی است که می‌توانید به وسیله آن اندام‌تان را به شکل و فرم موردعلاقه نزدیک‌تر کنید.

ویژگی های کلینیک پیکرتراشی و بهترین دکتر پیکر تراشی در تهران

مطالعه مقاله عمل سیکس پک چیست؟ را از دست ندهید.

 چرا باید متخصص پیکرتراشی را بشناسید؟

شاید تصور کنید که پیکرتراشی توسط دستگاه انجام می‌شود و چندان احتیاجی به تخصص پزشک ندارد. اما بهتر است بدانید که نتیجه پیکرتراشی و همچنین عدم درگیر شدن در حاشیه عوارض پیکرتراشی مانند عمل ابدومینوپلاستی کاملا وابسته به تخصص پزشک است. اگر توانایی تحقیق و کشف بهترین متخصص پیکرتراشی را داشته باشید، می‌توانید به راحتی و با اطمینان کافی عمل پیکرتراشی را انجام دهید.

معمولا درک ویژگی‌ های متخصص پیکرتراشی به شما کمک می‌کند تا بعد از بررسی پزشکان موردنظرتان، بهترین گزینه را انتخاب کنید و استرس و نگرانی کم‌تری را در زمان جراحی و بعد از آن تجربه کنید. معمولا تمامی مشکلات بعد از پیکرتراشی، زمانی ایجاد می‌شود که پزشک پیکرتراشی را به خوبی انجام ندهد و فرد درگیر عوارض این عمل زیبایی شود.

هرچه تخصص پزشک در پیکرتراشی بالاتر باشد و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد، بیشتر می‌توانید نسبت به رسیدن به هدفتان امیدوار باشید و ریسک کم‌تری در خصوص صرف هزینه مجدد برای ترمیم پیکرتراشی را روتوش آن بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های متخصص جراحی لاغری این مقاله را بخوانید.

ویژگی های بهترین جراح پیکر تراشی

احتمالا باتوجه به توضیحاتی که ارائه شد، متوجه حساسیت ماجرا شده‌اید و می‌دانید که انتخاب یک متخصص پیکرتراشی تا چه اندازه اهمیت دارد. همین موضوع موجب شده است تا به شکلی جامع، ویژگی های متخصص پیکرتراشی را بررسی کنیم تا بتوانید انتخاب فوق‌العاده مطمئنی در این زمینه داشته باشید. پس در ادامه با ما همراه باشید و به این ویژگی‌ها توجه کنید.

1- مدارک علمی معتبر و تخصصی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید پیش از مراجعه به پزشک متخصص بررسی کنید، مدارک علمی معتبر و تخصصی پزشک در حوزه پیکرتراشی است.

متاسفانه این روزها بسیاری از افراد حتی بدون داشتن مدرک پزشکی و با سابقه دستیاری و فعالیت در حوزه پیراپزشکی اقدام به انجام پیکرتراشی می‌کنند. انجام جراحی توسط چنین افرادی ریسک بسیار بالایی دارد، چنین عمل‌هایی احتمال بروز اختلال در سلامت روحی و جسمی را به همراه دارد.

پس بدیهی است که اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را از عمل پیکرتراشی مشاهده کنید، باید مدارک علمی پزشک را بررسی کنید و از تخصص او در زمینه پیکرتراشی اطمینان حاصل کنید.

2- تجربه و نمونه کار واقعی

بهترین پزشک جراح پیکرتراشی، معمولا سابقه درخشانی در زمینه جراحی پیکرتراشی دارد. نمونه کارهای واقعی و باکیفیت شاخص از جمله ویژگی‌های فعالیت یک پزشک متخصص پیکرتراشی است. تجربه پزشک موجب می‌شود تا توانایی مطلوبی برای مواجهه با شرایط مختلف و چالش‌های مختلف در زمان عمل را داشته باشد.

بروز مشکلات متعدد در زمان عمل اصلی‌ترین عامل بروز عوارض پیکرتراشی است. از سوی دیگر، نمونه کارهای واقعی و موفق پزشک متخصص در این زمینه می‌تواند دید واقعی برای نتیجه عمل در ذهن‌تان ایجاد کند و اطمینان مطلوبی به شما ببخشد. یادتان باشد که مشاهده نمونه کارهای واقعی و باکیفیت اصلی‌ترین عامل انتخاب پزشک برای انجام این عمل است.

3- تجهیزات و تکنولوژی روز

شاید در عمل‌های جراحی دیگر بحث تکنولوژی چندان در نتیجه جراحی اهمیتی نداشته باشد. اما بهتر است بدانید که تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا در حوزه پیکرتراشی نقش مهمی را ایفا می‌کند. هرچه دستگاه پیکرتراشی جدیدتر، قوی‌تر و به روزتر باشد، می‌تواند ریسک بروز مشکلات در زمان پیکرتراشی را کاهش دهد و بهترین نتیجه از این عمل را به متقاضی جراحی نشان دهد.

تجهیزات پیکرتراشی می‌تواند در کنار تجربه پزشک بهترین نتیجه را رقم بزند. تناسب اندام، تغییر فرم اندام و ایجاد جذابیت در آن، اصلی‌ترین رویدادی است که با درنظر گرفتن ویژگی‌ های متخصص پیکرتراشی تجربه خواهید کرد.

4- خدمات و پشتیبانی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که پروسه عمل پیکرتراشی تنها به زمان مراجعه و انجام آن وابسته است. اما بهتر است بدانید که تمام آن‌چه در این روز اتفاق خواهد افتاد، کاهش سایز، وزن و خروج چربی‌ها از بدن‌تان است. اما بهتر است بدانید که مهم‌ترین بخش این پروسه، بعد از عمل پیکرتراشی آغاز می‌شود.

میزان پشتیبانی تیم دستیار پزشک و خدمات مطب اهمیت زیادی دارد. چرا که بعد از جراحی معمولا فرد باید مرتب چک شده و مورد ماساژ قرارگیرد. بررسی شرایط فرد به شکل مرتب و در شرایط بحرانی اهمیت زیادی دارد. گاهی در بعضی افراد به دلیل سوابق پزشکی خاص یا بروز شرایط پیش‌بینی نشده در زمان پیکرتراشی و بعد از آن، نیاز به پشتیبانی آنی وجود دارد.

در این شرایط پزشکی که در دسترس‌تان نباشد و هیچ شماره تماسی برای دسترسی سریع در مواقع ضروری در اختیارتان قرار نداده باشد، چندان انتخاب صحیحی نبوده است. پس سعی کنید با بررسی دقیق بهترین دکتر متخصص پیکرتراشی را انتخاب کنید.

5- اخلاق، تعهد و مسئولیت پذیری

بهتر است بدانید که یک پزشک متخصص پیکرتراشی، بخش مهمی از زیبایی اندام و سلامت فرد را تحت اختیار دارد. زمانی که یک مراجعه کننده برای جراحی پیکرتراشی مراجعه می‌کند، به این معنا است که زیبایی و سلامتی خود را به دست پزشک سپرده است.

پس بدیهی است که ارائه اطلاعات صحیح و واقعی از نحوه پیکرتراشی و عوارض آن مسئولیت پزشک متخصص پیکرتراشی است. یک پزشک با اخلاق پیش از جراحی، در زمان جراحی و بعد از آن احساس مسئولیت می‌کند. همین موضوع موجب می‌شود تا حتی در شرایط خاص نیز، پزشک پیگیر سلامت و کیفیت نتیجه جراحی باشد.

برای آشنایی با جدیدترین روش تخلیه چربی شکم این مقاله را بخوانید.

بهترین دکتر پیکرتراشی کیست؟

حتما برای شما نیز اهمیت دارد که بتوانید بهترین دکتر پیکرتراشی را پیدا کنید تا بهترین نتیجه از پیکرتراشی را در خودتان مشاهده کنید. خوشبختانه باتوجه به توضیحاتی که ارائه شد، کافی است به همین 5 نکته در تحلیل پزشک توجه داشته باشید.

با ارزیابی پزشک به‌وسیله همین پارامترها می‌توانید بهترین دکتر پیکرتراشی تهران را کشف کنید و با خیالی آسوده جهت انجام پیکرتراشی به پزشک مراجعه کنید. یادتان باشد که پیدا کردن دکتر متخصص در این زمینه بخش مهمی از موفقیت نتیجه پیکرتراشی است. چرا که تجربه و تخصص پزشک در کنار خدمات جانبی تیم مربوطه می‌تواند به شما کمک کند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

چگونه بهترین جراح پیکرتراشی را پیدا کنیم؟

اهمیت انتخاب پزشک متخصص پیکرتراشی بسیار زیاد است. شما باید بدانید که چگونه یک پزشک متخصص و باتجربه جهت پیکرتراشی انتخاب کنید. اگر کلیه مراحلی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم را درنظر بگیرید، می‌توانید بهترین جراح متخصص پیکرتراشی را انتخاب کنید.

1- تهیه لیست اولیه از پزشکان منتخب!

شما به راحتی می‌توانید با کمک دوستان و عزیزان‌تان که تجربه پیکرتراشی دارند، یک لیست مورداعتماد از پزشکان متخصص پیکرتراشی تهیه کنید. سعی کنید پزشکانی که دوستان و اقوام‌تان معرفی کرده‌اند در یک لیست بنویسید و سپس پروسه جستجو را آغاز کنید. شما باید در خصوص تک به تک پزشکانی که در این لیست نوشته‌اید تحقیق کنید تا بهترین متخصص پیکرتراشی را انتخاب کنید.

مطالعه مقاله عمل شکم در وب سایت دکتر آرش نجف بیگی را از دست ندهید.

2- تحقیق و تعیین وقت مشاوره!

معمولا در مرحله تحقیقات، باید پزشکانی که در لیست‌تان باقی مانده است را به دقت مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید صفحات پزشکان در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و نظر افرادی که مورد عمل پیکرتراشی قرار گرفته‌اند را سوال کنید.

معمولا میزان رضایت این افراد بسیار به واقعیت ماجرا نزدیک است. سعی کنید میزان ساپورت پزشک و پرسنل مطب بعد از عمل پیکرتراشی را جویا شوید و تمام ویژگی‌هایی که در بالا به آن اشاره شد را بررسی کنید. همین اقدامات می‌تواند تعداد بسیار زیادی از پزشکان لیست‌تان را غربال کند و در نهایت یک الی دو پزشک را در لیست نگهدارد.

شما باید از پزشکانی که در آخرین مرحله باقی مانده‌اند وقت مشاوره بگیرید و حضوری مراجعه کنید. در این مراجعه به مطب، قادر هستید تا واقعی‌ترین افراد آشنا به پزشک را ملاقات کنید و در جلسه مشاوره پاسخ تمام سوالات‌تان را از پزشک جویا شوید. جلسه مشاوره مهم‌ترین بخش در پروسه شناخت پزشک محسوب می شود. این جلسه سرنوشت‌ساز به شما اجازه می‌دهد تا تصمیم نهایی را بگیرید.

3- سوالاتی که باید قبل از عمل از جراح پیکرتراشی پرسید!

همان‌طور که اشاره شد، عمل پیکرتراشی نیاز به بررسی و تحقیق در خصوص انتخاب پزشک دارد. در پروسه تحقیق و انتخاب پزشک، جلسه مشاوره به شما این امکان را می‌دهد تا سوالات‌تان را از پزشک بپرسید. پزشک متخصص پیکرتراشی در جلسه مشاوره وقت اختصاصی برای شما درنظر می‌گیرد و بعد از معاینه و بررسی اندام‌تان، به شما زمان می‌دهد تا انتظارات، سوالات و انگیزه جراحی پیکرتراشی را شرح دهید.

در نهایت باتوجه به این توضیحات، به شما بهترین تکنیک جراحی و بهترین دستگاه پیکرتراشی را پیشنهاد می‌کند. سعی کنید در این جلسه سوالات‌تان را جویا شوید. حتما مدت زمان دوران نقاهت، هزینه پیکرتراشی، محل انجام پیکرتراشی، خدمات بعد از عمل پیکرتراشی و جزییات دیگر را سوال کنید تا هیچ نگرانی از سوالات بی پاسخ در ذهن‌تان باقی نماند.

4-جمع بندی و تصمیم‌گیری!

حیاتی‌ترین برهه زمانی، وقتی است که تمام اطلاعاتی که در پروسه تحقیق و جستجو به دست آورده‌اید را باید مورد ارزیابی قرار دهید تا انتخاب نهایی را انجام دهید. شما باید با بررسی ویژگی‌های پزشک، مانند صبر و حوصله، تعهد و مسئولیت پذیری، تخصص و تجربه در کنار نمونه کارهای موفق از پیکرتراشی را کنارهم قرار دهید و تصمیم بگیرید کدام پزشک برای عمل پیکرتراشی مناسب است.

معمولا این جمع بندی تیر خلاصی برای موفقیت یا عدم موفقیت عمل پیکرتراشی است. پس سعی کنید با درنظر گرفتن کلیه پارامترها تصمیم بگیرید و بهترین دکتر پیکرتراشی را انتخاب کنید.

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای پیکرتراشی هستند؟

تمام افرادی که از وضع ظاهری اندام خود رضایت ندارند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی باشند. 

متخصص پیکر تراشی پس از معاینه دقیق بدن بیمار، مشاوره کاملی را درباره این جراحی به وی خواهد داد که براساس همین مشاوره بیمار می‌تواند تصمیم به جراحی بگیرد. هرچند، مجددا تاکید می‌کنیم، مراجعه به بهترین دکتر پیکر تراشی می‌تواند بسیار بر نتیجه جراحی لاغری شما تاثیرگذار باشد.

مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی

شما باید بعد از انجام عمل پیکرتراشی، مراقبت‌هایی را از خودتان انجام دهید که تاثیر جدی در نتیجه جراحی خواهد داشت. عدم توجه به مراقبت های بعد از عمل پیکرتراشی موجب می‌شود تا کیفیت نتیجه پیکرتراشی کاهش پیدا کند و عوارض آن هر روز بیشتر و بیشتر شود.

پس بدیهی است که این مرحله نیز، به اندازه تحقیق و انتخاب پزشک اهمیت دارد. هرچه پزشک شما باتجربه‌تر و متخصص‌تر باشد، درصورتی‌که توجهی به مراقبت های بعد از عمل نداشته باشید، نمی‌تواند برای شما معجزه‌ای انجام دهید و نتیجه پیکرتراشی را به تصور ذهنی‌تان نزدیک کند. پس سعی کنید با درنظر گرفتن مواردی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم، بهترین نتیجه را از عمل برای خودتان رقم بزنید.

 • حتما داروهای تجویز شده را دقیق و منظم مصرف کنید.
 • مصرف آنتی بیوتیک‌ها را تا پایان پروسه درمان استفاده کنید.
 • سعی کنید از گن مخصوص پیکرتراشی استفاده کنید و طبق توصیه پزشک ساعاتی را به بدن‌تان استراحت دهید.
 • حتما توصیه‌های پزشک درخصوص زمان استحمام را رعایت کنید.
 • تحت هیچ شرایطی تا بهبودی کامل فعالیت‌های سنگین انجام ندهید و در محیط آلوده یا پرخطر قرار نگیرید.
 • ساعاتی در روز را به کمک یک همراه، قدم بزنید تا دچار مشکل نشوید.
 • ماساژ را طبق توصیه پزشک انجام دهید.
 • مصرف نمک را قطع کنید تا دچار تجمع مایعات و تورم در بدن نشوید.
 • برای تسریع در پروسه درمان و بهبودی کامل، حتما از تغذیه سالم و مقوی کمک بگیرید و مصرف الکل، سیگار و قلیان را تا یک ماه بعد از جراحی کنار بگذارید.
 • بعد از تصویه پزشک، استفاده از پمادهای ترمیم کننده را بر روی محل برش پوست آغاز کنید.
 • پانسمان محل زخم را در محیط بهداشتی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهید تا ریسک عفونت را کاهش دهید.

مزایای جراحی پیکر تراشی

در مقایسه با دیگر روش‌های جراحی لاغری، پیکر تراشی مزیت‌های بیشتری دارد؛ برای نمونه:

 • کم‌خطر است؛
 • عارضه بسیار کمی دارد؛
 • کبودی بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر کمتر است؛
 • سایز بیمار پس از جراحی لیپوماتیک به صورت چشم گیری کاهش می‌یابد؛
 • استفاده از Body Shaper بسیار محدودتر بوده و نهایتا نیاز است که 2 هفته از آن استفاده کنید؛
 • در صورت نیاز، جمع کردن پوست بسیار راحت‌تر امکان‌پذیر است؛
 • جراحی توسط متخصص پیکر تراشی به صورت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد؛
 • احتمال ابتلا به عفونت بیمار در این جراحی بسیار محدود است. یکی از دلایل این موضوع، زخم‌های محدودی است که بیمار دارد؛
 • خستگی‌ها و استراحت‌های پس از عمل جراحی پیکرتراشی نسبت به دیگر جراحی‌های لاغری محدودتر است؛
 • پس از جراحی توسط متخصص پیکر تراشی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار پس از جراحی اگر مشکل خاصی نباشد، می‌تواند فورا مرخص شود؛
 • آمبولی چربی در این جراحی بسیار کم رخ می‌دهد و جای نگرانی درباره این موضوع نیست.

عوارض جراحی پیکرتراشی

هر جراحی در کنار تمام مزایای خود، معایبی نیز دارد. عوارض جراحی‌ها به عوامل متعددی از جمله تبحر متخصص پیکر تراشی بستگی دارد. با این‌حال موارد قیدشده در زیر، از اساسی‌ترین مواردی هستند که به عنوان عوارض پیکرتراشی مطرح می‌شوند:

 • دستگاه براساس ویبریشن کار می‌کند و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد صدمه به جراح و بیمار شود
 • ویبریشن زیاد دستگاه می‌تواند باعث خستگی و عدم تمرکز جراح شده و جراحی را با خطا مواجه کند
 • امکان ایجاد واکنش آلرژیک به مواد تزریق‌شده به بدن بیمار وجود دارد
 • بالا رفتن دمای بدن
 • حالت تهوع
 • التهاب در نواحی جراحی‌شده
 • احساس ضعف و سرگیجه
 • خارش پوست
 • افتادگی و کش آمدن پوست
 • بروز عفونت در نواحی جراحی‌شده

سخن پایانی

برای دستیابی به نتایج مطلوب پس از پیکر تراشی و به حداقل رساندن ریسک عوارض جانبی لازم است این عمل حساس را تحت نظر بهترین دکتر پیکر تراشی انجام دهید. یک جراح پیکر تراشی ایده آل باید دارای مدارک معتبر و تخصصی، تجربه و نمونه کار واقعی باشد و علاوه بر اینها با اخلاق و مسئولیت پذیر باشد و از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره ببرد. ارائه خدمات و پشتیبانی لازم پس از پیکر تراشی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا ممکن است سوالات مهم و شرایط خاصی برای بیماران ایجاد شود که مستلزم مشاوره و پیگیری توسط تیم درمانی باشد. پیکر تراشی یک فرایند حساس است و بی دقتی در انتخاب جراح پیکر تراشی علاوه بر ایجاد نتایج ظاهری ناخوشایند می‌تواند سلامت شما را نیز در معرض خطر قرار دهد. بنابراین در انتخاب پزشک مربوطه عجله نکنید و پس از تحقیق و پرس و جو به طرق مختلف، بهترین دکتر پیکر تراشی را برای دستیابی به اندامی متناسب‌تر انتخاب نمایید.

منبع : medicalnewstoday

کلینیک دکتر نجف بیگی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از فعال‌ترین جراحان پلاستیک حال حاضر شهر تهران هستند. دوره پزشکی عمومی و تخصص خود را در دانگاه تهران و بیمارستان شهدای تجریش گذرانده‌اند و مقطع فوق

پست های محبوب

تماس با ما

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر

مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر