متخصص پیکرتراشی

1,709

چه شد که نیاز به متخصص پیکرتراشی احساس شد؟

بشر همواره به دنبال زیبایی بوده است. از دیرباز تاکنون در انتخاب محل زندگی، نوع پوشش، شریک زندگی و تقریبا در همه جنبه‌های زندگی، زیبایی یک عامل اساسی و مهم در انتخاب بوده است. همچنین، یکی از مهم‌ترین موارد، زیبایی ظاهری فرد است.

با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی، راه‌های جدیدی برای بهبود زیبایی و ترمیم آثار زخم‎ها و یا تغییرات بافت‌های بدن انسان‌ها کشف شد. ملاک‌های زیبایی یک شخص می‌تواند بسیار متفاوت باشد، با این‌حال زیبایی و خوش‌فرم بودن بدن از اساسی‌ترین دغدغه‌های بشر امروزی است. که همین موضوع نیاز به متخصص پیکرتراشی را بیش از پیش موزد توجه قرار داد.

برخی افراد پس از رژیم‌های سخت و ورزش‌های سنگین، باز هم به بدن ایده‌آل خود دست پیدا نمی‌کنند و همین امر موجب سرخوردگی و احساس کمبود اعتماد به نفس در فرد می‌شود. یکی از محبوب‌ترین روش‌های لاغری موضعی و کنترل‌شده، کمک گرفتن از متخصص پیکر تراشی و یا همان متخصص جراحی لاغری است.

این روش، به سرعت به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های لاغری در دنیا تبدیل شده که سبب گردیده اغلب افرادی که از بدن خود راضی نیستند، به دنبال بهترین دکتر پیکرتراشی باشند تا به هیکل ایده‌آل خود دست پیدا کنند. برای آشنایی با نحوه کار متخصص پیکر تراشی و یا همان دکتر برداشتن چربی تا به انتها همراه ما باشید.

لاغری، دغدغه‌ای مدرن!

همواره خوش‌فرم بودن بدن در بین افراد به عنوان یک هدف مطرح بوده است. در باور عموم، لاغر بودن قسمت‌های خاصی از بدن، به معنای زیبایی و یک هدف آرمانی مطرح است. با ورود علم پزشکی به این نیاز بشر، روش‌های متعددی برای دست‌یافتن به این مهم ابداع شد. در این روش‌ها که عمدتا بر پایه جراحی‌های نیازمند بیهوشی انجام می‌شوند، بیمار با مراجعه به بهترین جراح لاغری، سعی در رسیدن به اندام ایده‌آل خود را دارد.

متخصص پیکر تراشی با توجه به نیاز بیمار، یکی از روش‌های لاغری به‌وسیله جراحی را برای فرد تجویز می‌کند. این روش‌ها، در عین تفاوت در ساختار جراحی که توسط بهترین جراح لاغری باید انجام شود، یک هدف واحد را دنبال می‌کنند و آن لاغر شدن فرد است.

پیکرتراشی

اگر به بهترین دکتر پیکرتراشی مراجعه کنید، شانس این را خواهید داشت که بدن خود را از شر چربی‌های اضافه رها کنید و تولدی دوباره به زیبایی اندام خود ببخشید. پیکرتراشی، که با نام تخصصی پزشکی روش لیپوماتیک نیز شناخته می‌شود، روشی است که در آن در تعداد محدودی جلسه، میزان زیادی چربی اضافه بدن برداشته شده و بدن شکلی نو و خوش‌فرم به خود خواهد گرفت.

لیپوماتیک یکی از شایع ترین جراحی زیبایی در دنیا می باشد که روشی موثر برای لاغری موضعی می باشد .

از آنجائی که همه افراد در طول زندگی خود ناچار به انجام جراحی برای درمان ناشی از حوادث یا بیماری می باشند ،  عوارض ناشی از عمل نیز برای آن ها ایجاد می شود.

 بنابراین در جراحی های زیبایی افراد به دنبال روش هایی با کمترین عوارض می باشند. تکنولوژی موجود در لیپوماتیک به گونه ای است که فرد نه تنها کوچک ترین برشی در بدن او ایجاد نمی شود بلکه آسیبی به سایر بافت ها در حین جراحی وارد نمی شود .

در ادامه اطلاعات دقیق‌تری را از این روش برای شما بیان کرده‌ایم.

متخصص پیکر تراشی ، هنرمندی در لباس پزشکی!

هستند افرادی که پس از طی کردن دوره رژیم‎‌های طولانی و پس از گذراندن دوره ورزش‌های سنگین، به بدن ایده‌آل خود دست پیدا نکرده‌اند. یکی از جدیدترین روش‌های تناسب اندام که توسط متخصص جراحی لاغری انجام می‌گیرد، پیکرتراشی است. این روش که بهتر است توسط بهترین دکتر پیکرتراشی انجام شود، در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های خصوصی امکان انجام دارد. در این روش، چربی‌های اضافه بدن خارج می‌شود و بدن شخص به فرم ایده‌ال می‌رسد.

از آن‌جا که در این روش، عمدتا چربی‌ها از بدن بیمار خارج می‌شود، در باور عام، متخصص پیکر تراشی و یا همان متخصص جراحی لاغری را، دکتر برداشتن چربی می‌نامند!

نحوه جراحی پیکرتراشی

قبل از شروع جلسه‌ی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک، جراح لیپوماتیک باید با بررسی های لازم، سابقه‌ی بیمار و مصرف داروهای خاص متقاضی مورد نظر را مورد ارزیابی قرار دهد و تنها در صورت سلامت کامل فرد، به انجام روش لیپوماتیک مبادرت ورزد.

روند کلی جراحی پیکر تراشی توسط دکتر برداشتن چربی به شرح زیر است:

 • عکس قبل از جراحی شما گرفته می‌شود تا با نتیجه کار مقایسه کنید؛
 • ضربان قلب و فشار خون شما بررسی می‌شود تا مشکلی در طول جراحی رخ ندهد؛
 • پزشک مکان‌هایی که باید درمان شوند را روز بدن علامتگذاری می‌کند؛
 • بی‌حسی موضعی بر بیمار در نقاط تحت درمان اعمال می‌شود؛
 • در صورت درخواست بیمار و یا صلاحدید پزشک، از مسکن‌های درون‌رگی استفاده می‌شود؛
 • محلول بی‌حس‌کننده از طریق خراشی به طول حدودی ۳ میلیمتر به بدن بیمار تزریق می‌شود؛
 • چربی‌های بدن به مایع تبدیل می‌شوند و ماده بی‌حس‌کننده به همراه چربی مایع‌شده ساکشن می‌شود.

مراجعه به متخصص پیکر تراشی برای چنین عمل جراحی بسیار مهمی ضروری است؛ چرا که کوچکترین اشتباه و یا کم‌تجربگی می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری بر سلامتی فرد داشته باشد. فراموش نکنید عمل جراحی پیکر تراشی را فقط متخصص پیکر تراشی می‌تواند انجام دهد و پزشکان عمومی و یا فاقد تجربه و عمل موفق مشابه، توان انجام این‌چنین جراحی بسیار حساس و پیچیده‌ای را ندارند.

متخصص پیکرتراشی در تهران:

عزیزان تهرانی که به دنبال متخصص پیکرتراشی و جراح لیپوماتیک در تهران می باشند باید در انتخاب جراح به نکات ذیل دقت داشته باشند :

 • پزشک باید جراح لیپوماتیک یا جراح زیبایی باشد .
 • نمونه کارهای پزشک را که معمولا به صورت آلبومی از عکس ها در مطب پزشک می باشد را حتما مشاهده کنید.
 • قبل از مراجعه به پزشک برای انجام لیپوماتیک اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید .
 • در یک جلسه با پزشک خود در مورد نحوه جراحی ، عوارض آن با او مشورت کنید .
 • پزشک باید با بیمار صادق باشد و در صورتی که شرایط لازم برای این جراحی را نداشته باشید به شما بگوید.

انواع لیپوماتیک :

 

لیپوماتیک شکم:

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت گرید ۲ می شود.

لیپوماتیک بازو:

بازوهای افتاده و شل می تواند از زیبای اندام بکاهد به طوری که در زمان پوشیدن لباس ها اندام فوقانی زیبایی مناسبی ندارند و ترکیب اندام را ناموزون نشان می دهند .چربی های قسمت بازو به صورت انباشته شده و شل موجب نارضایتی این افراد می شود وبا لیپوماتیک بازو می توان این موضوع را برطرف کنید .بازوهای چاق موجب کوتاه نشان دادن قد می شود به همین دلیل لیپوماتیک می تواند چربی های انباشته شده از بازوها را خارج کند .

لیپوماتیک ران پا:

لیپوماتیک ران پا نه تنها چربی های داخل پا را خارج می کند بلکه تا طولانی مدت اثرات ماندگاری دارد . این جراحی برای افرادی که چربی های زائد در کنار یا داخل ران آنها انباشته شده است بسیار محسوس است و فرد بعد از عمل تغییر زیادی می کند.

لیپوماتیک ران پا در چهار قسمت به شرح ذیل انجام می شود :

 • قسمت خارجی ران پا
 • قسمت داخلی ران پا
 • قسمت قدامی ران پا
 • قسمت خلفی ران پا
لیپوماتیک پهلو:

شما زمانی که از  لیپوماتیک برای لاغری پهلوی خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.

احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در عمل لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

هزینه جراح لیپوماتیک:

هزینه و قیمت روش لاغری موضعی به کمک دستگاه پیشرفته ی لیپوماتیک، با توجه به وسعت منطقه و میزان چربی انباشته شده ، تعیین می شود.

پس از استفاده از روش لیپوماتیک، گذاشتن کمپرس سرد یا گرم در محل تخلیه شده از چربی و رفتن به سونا و وان گرم تا یک ماه اکیدا ممنوع است.

دو تا سه روز پس از لیپوماتیک چربی ها ،خروج  ترشحات خونی ادامه دارد.

کبودی حاصل از لیپوماتیک نیز طی دو هفته خود به خود برطرف خواهد شد.

پس از آگاهی از روش لیپوماتیک و نحوه ی عملکرد آن ، انتخاب جراح لیپوماتیک در تهران جهت انجام این روش بسیار مهم است ، زیرا روش تخصصی لیپوماتیک باید در مراکز تخصصی پوست و زیبایی توسط یک متخصص پوست باسابقه و حرفه ای صورت پذیرد.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه ها، با کلینیک دکتر نجف بیگی تماس حاصل فرمایید.

.

مهارت های تخصصی متخصص پیکرتراشی:

مهارت متخصص پیکرتراشی در کنترل و تنظیم عبور لوله ی کانولا ، در موفقیت و تخلیه ی صحیح و یکنواخت چربی ها بسیار موثر می باشد .

از این رو جراح لیپوماتیک ضمن تخصص لازم در زمینه عمل های زیبایی و لاغری موضعی باید به طور کامل از نحوه ی صحیح و استاندارد به کار گیری دستگاه لیپوماتیک به خوبی آگاهی داشته باشد .

قبل از شروع جلسه ی پیکرتراشی به روش لیپوماتیک، جراح لیپوماتیک باید با بررسی های لازم ، سابقه ی بیمار و مصرف داروهای خاص متقاضی مورد نظر را مورد ارزیابی قرار دهد و تنها در صورت سلامت کامل فرد ، به انجام روش لیپوماتیک مبادرت ورزد .

در حین انجام عمل ساکشن چربی ها توسط دستگاه لیپوماتیک پزشک باید به دید باز ، سلامت و حرکت لوله ی کانولا را تحت نظر داشته باشد .

متخصص پیکرتراشی  در جلسه ی مشاوره ی قبل از لیپوماتیک چربی ها باید به طور کامل مراقبت ها و توصیه های لازم قبل و بعد از عمل و نیز نحوه ی انجام عمل لیپوماتیک را به طور کامل برای بیمار تشریح نماید .

جراح لیپوماتیک  باید مهارت و تخصص لازم مورد نیاز جهت انجام حرفه ای و بدون عارضه ی عمل زیبایی لیپوماتیک را با کسب تجربیات لازم در این زمینه بدست آورده باشد ، لذا از انجام چنین عمل حساسی نزد پزشکان کم تجربه و عمومی باید جدا خودداری نمود . همچنین باید پس از انجام عمل زیبایی لاغری موضعی لیپوماتیک ، روند بهبود و تاثیر عمل را با تعیین ویزیت مجدد مورد بررسی قرار دهد .

چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای پیکرتراشی هستند؟

تمام افرادی که از وضع ظاهری اندام خود رضایت ندارند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام عمل جراحی پیکرتراشی باشند. متخصص پیکر تراشی پس از معاینه دقیق بدن بیمار، مشاوره کاملی را درباره این جراحی به وی خواهد داد که براساس همین مشاوره بیمار می‌تواند تصمیم به جراحی بگیرد. هرچند، مجددا تاکید می‌کنیم، مراجعه به بهترین دکتر پیکر تراشی می‌تواند بسیار بر نتیجه جراحی لاغری شما تاثیرگذار باشد.

مزایای جراحی پیکر تراشی

در مقایسه با دیگر روش‌های جراحی لاغری، پیکر تراشی مزیت‌های بیشتری دارد؛ برای نمونه:

 • کم‌خطر است؛
 • عارضه بسیار کمی دارد؛
 • کبودی بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر کمتر است؛
 • سایز بیمار پس از جراحی لیپوماتیک به صورت چشم گیری کاهش می‌یابد؛
 • استفاده از Body Shaper بسیار محدودتر بوده و نهایتا نیاز است که ۲ هفته از آن استفاده کنید؛
 • در صورت نیاز، جمع کردن پوست بسیار راحت‌تر امکان‌پذیر است؛
 • جراحی توسط متخصص پیکر تراشی به صورت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد؛
 • احتمال ابتلا به عفونت بیمار در این جراحی بسیار محدود است. یکی از دلایل این موضوع، زخم‌های محدودی است که بیمار دارد؛
 • خستگی‌ها و استراحت‌های پس از عمل جراحی پیکرتراشی نسبت به دیگر جراحی‌های لاغری محدودتر است؛
 • پس از جراحی توسط متخصص پیکر تراشی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار پس از جراحی اگر مشکل خاصی نباشد، می‌تواند فورا مرخص شود؛
 • آمبولی چربی در این جراحی بسیار کم رخ می‌دهد و جای نگرانی درباره این موضوع نیست.

عوارض جراحی پیکرتراشی

هر جراحی در کنار تمام مزایای خود، معایبی نیز دارد. عوارض جراحی‌ها به عوامل متعددی از جمله تبحر متخصص پیکر تراشی بستگی دارد. با این‌حال موارد قیدشده در زیر، از اساسی‌ترین مواردی هستند که به عنوان عوارض پیکرتراشی مطرح می‌شوند:

 • دستگاه براساس ویبریشن کار می‌کند و این موضوع می‌تواند باعث ایجاد صدمه به جراح و بیمار شود
 • ویبریشن زیاد دستگاه می‌تواند باعث خستگی و عدم تمرکز جراح شده و جراحی را با خطا مواجه کند
 • امکان ایجاد واکنش آلرژیک به مواد تزریق‌شده به بدن بیمار وجود دارد
 • بالا رفتن دمای بدن
 • حالت تهوع
 • التهاب در نواحی جراحی‌شده
 • احساس ضعف و سرگیجه
 • خارش پوست
 • افتادگی و کش آمدن پوست
 • بروز عفونت در نواحی جراحی‌شده

زیبایی دوباره با متخصص پیکر تراشی

صرف اتکا به جراحی زیبایی و جراحی لاغری نمی‌توان انتظار داشت که تمامی مشکلات اندام ما حل شود. نباید فراموش کنیم که متخصص پیکر تراشی تنها می‌تواند چربی‌های زیرپوستی را تخلیه کند و چربی‌های دور اندام‌های حیانی همچون قلب در این روش امکان تخلیه ندارند. با این اوصاف، انجام جراحی لاغری پیکر تراشی اگر همراه با ورزش و تغذیه سالم باشد، می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی در زندگی شما بگذارد.

پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی علاوه بر تخصص در زمینه پیکر تراشی به دلیل گذراندن دوره های فوق تخصصی زیبایی کاملاً از لحاظ زیبایی شناسی و ایجاد تناسب اندام برای فرد تبحر و تجربه لازم را دارند.

به دلیل تغییر سبک زندگی و کاهش تحرک و متابولیسم بدن، معمولا افراد دچار اضافه وزن های موضعی می شوند. همچنین تغذیه نامناسب و استفاده از فست فودها افراد را به صورت مضاعف دچار مشکلات چاقی موضوعی نموده است. به همین دلیل امروزه عمل های پیکرتراشی بسیار متداول شده است.

– تخصص و مدرک تحصیلی
– تبحر و تجربه در انجام عمل‌های پیکرتراشی
– دیدن نمونه عمل های جراح فوق تخصص و میزان رضایتمندی بیماران از ایشان
– دقت و حوصله جراح در ارائه اطلاعات کامل در مورد عمل مورد نظر، قبل از جراحی

پزشکان متخصص پیکر تراشی که در واقع فوق تخصص های جراحی پلاستیک و زیبایی هستند این عمل‌ها را حتماً باید در بیمارستان‌های مجهز انجام ‌دهند و از لحاظ قانونی نیز انجام این عمل‌ها در کلینیک های پوست و مو یا مطب مطلقاً ممنوع می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
15 نظرات
 1. علوی می گوید

  سلام من قدم ۱۵۶ ووزنم ۶۳ کیلو هست میخواستم از پیکرتراشی در قسمت شکم وپهلو استفاده کنم حدود هزینش رو میخواستم باتشکر۳۸ ساله هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل پیکرتراشی بسته به وضعیت بدن هر فرد متفاوت است. و تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمیتوان حدود هزینه را اعلام کرد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم بدنم ازصورت دست وپا وشکم وباسن وپهلوبکل چاقم قد۱۵۳حدود۹۵وزنم آیامیتوانم پیکرتراشی کنم وسایزم بعدازعمل جراحی کاملالاغربشم ممنونم پاسخ بدین باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از روی قد و وزن به صورت قطعی نمیتوان تشخیص داد که آیا شما شرایط لازم را برای جراحی لاغری دارید یا خیر. چون محل تجمع چربی ها در هر شخص متفاوت می باشد.
   بعضی افراد در شکم و پهلو بیشترین تجمع چربی را دارند و بعضی افراد در سایر نقاط بدن مانندپشت، بازو و ران ها.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. صحرایی می گوید

  سلام آیاپیکر تراشی برای کوچک کردن سینه هم میتوان انجام شود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای کوچک کردن سینه آقایان از دستگاه های پیکرتراشی استفاده می شود. ولی برای خانم ها به دلیل وجود غدد شیری نمی توان از این روش استفاده کرد و حتما باید ماموپلاستی انجام داد.

 4. مژگان گلرخی می گوید

  با سلام صبح بخیر .خانومی ۴۲ ساله هستم می خواستم برایدعمل زیبایه پیکر تراشی بهم وقت بدین باتشکر.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.

 5. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشین از شهرستان کردستادن مزاحمتون میشم بنا براین دس رس ندارم میشه هزینه پیکرتراشی بهمون بگی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین هزینه عمل باید حتما معاینه شوید.
   چنانچه شهرستان هستید می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

 6. میترا ماکویی می گوید

  با سلام.از ارومیه مزاحم میشم.میشه بپرسم که برای لیپوماتیک شکم پایین هزینه تقریبی چقدر میشود؟قدم ۱۶۰و وزنم ۹۰کیلو هستش و اندازه دور باسن که همون شکم پایین هست ۱۲۵است.حدودا ۲ کیلو چربی در شکم پایین دارم که با هیچ روشی اب نمیشه.ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اطلاع از میزان دقیق چربی های بدن شما حتما باید به صورت حضوری آنالیز شوید.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. فاطمه می گوید

  سلام خسته نباشیدانجام دادن معاینه ب صورت رایگانه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مشاوره رایگان است.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید