عمل لیپوماتیک چیست ؟ ( هزینه ) | عکس + ویدیو

74,664

عمل لیپوماتیک، درواقع نوعی لیپوساکشن است که درد و عوارض بسیار کمتری دارد. هدف از جراحی لیپوماتیک، خارج کردن بافت‌های چربی اضافه از زیر پوست و لاغر کردن اندام‌های بدن است.

در ابتدای مقاله ، نمونه ای از عمل لیپوماتیک را مشاهده می کنید که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است:

لیپوماتیک را برای بخش‌های مختلف بدن از جمله ران، دست، شکم، پهلو، پشت، باسن، سینه، گردن و حتی صورت نیز می‌توان انجام داد. معمولا پس از کشیدن چربی، مقداری افتادگی و شل شدگی در پوست دیده می‌شود. برای رفع این عارضه نیز عمل جراحی لیفت انجام می‌شود.

اگر شما نیز، کاندیدای انجام عمل لیپوماتیک باشید، می‌دانید که این روش تقریباً آخرین راه‌حل برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی بدن است. با استفاده از لیپوماتیک، چربی‌هایی که در قسمتی از بدن تجمع کرده‌اند، توسط دستگاه لیپوماتیک برداشته‌ می‌شود و به‌صورت محلولی از چربی، از بدن خارج می‌گردند. این محلول چربی، قابلیت تزریق یا ترانسفر به قسمت دیگری از بدن را دارد. در بعضی مواقع، مراجعه‌کننده، علاقه‌مند به انجام لیپوماتیک و انتقال چربی آن، به ناحیه‌ باسن است که به این عمل، لیپوترانسفر می‌گویند. عمل لیپوماتیک معمولاً چیزی شبیه به معجزه، در زندگی برخی افراد است! با روش لیپوماتیک، به‌راحتی فرم بدن ایده‌آل خودتان را به‌دست خواهید آورد.

معمولا به انجام عمل لیپوماتیک و دیگر جراحی‌های پلاستیک مکمل آن، پیکرتراشی می‌گویند. چرا که می‌توان با برداشتن چربی اضافی از یک بخش و تزریق آن به بخش‌های دیگر بدن؛ و همچنین انجام لیفت و برداشتن پوست اضافه؛ فرم کلی بدن و اندام‌ها را به شکل دلخواه و ایده‌آل، نزدیک کرد.

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است. برای بسیاری از کسانی که با کمک ورزش و رژیم غذایی، کاهش وزن داشته‌اند اما نتوانستند از شر چربی‌های مزاحم در شکم و پهلوهای خود خلاص شوند، عمل لیپوماتیک آخرین و بهترین گزینه است. اما لیپوماتیک یا کشیدن چربی چگونه انجام می‌شود؟ تفاوتش با روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن در چیست؟ و چه کسانی برای انجام عمل لیپوماتیک گزینه مناسبی هستند؟ در این مقاله به این پرسش‌ها پاسخ داده شده است.

عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک، نسل جدید جراحی‌های زیبایی محسوب می‌شود. این تکنیک فوق‌العاده، تغییرات بسیار سریع و قابل مشاهده‌ای برای افراد کاندیدای انجام آن ایجاد می‌کند. با عمل لیپوماتیک، می‌توانید تاحد زیادی، با چربی‌های اضافی بدن خود خداحافظی کنید. این جراحی توسط متخصصین جراحی زیبایی یا جراحی عمومی انجام می‌شود. پزشک متخصص، پس از انجام بی‌حسی موضعی،  برش‌های بسیار کوچکی (در حدود ۳ الی ۵ میلی‌متر) در نواحی مورد نیاز پوست ایجاد می‌کند. از طریق همین سوراخ‌های ایجادشده، لوله مخصوصی به‌نام کانولا، وارد بدن می‌شود.

وجود چربی اضافی در زیر پوست بدن، به ویژه ناحیه شکم و پهلوها، تناسب اندام را به هم می‌زند. شاید شما هم تجربه این را داشته باشید که با کمک ورزش‌های سنگین و طولانی مدت، این چربی‌ها را بسوزانید و آب کنید. حتما متوجه شده‌اید که این کار چقدر سخت و در بعضی مواقع نشدنی است. عمل لیپوماتیک شاید آخرین گزینه برای رفع این چربی‌ها و لاغری شکم و پهلو باشد.

در عمل لیپوماتیک، برش‌های کوچکی در ناحیه شکم، اطراف ناف، پهلوها و حتی پشت ایجاد می‌شود. سپس لوله مخصوصی به زیر پوست برده می‌شود تا چربی‌ها را بیرون بکشد. این برش‌های ایجاد شده، به طول ۲ تا ۵ میلی‌متر خواهند بود. به همین دلیل درد و خونریزی بسیار کمی در پی دارند و خطر عفونت پس از جراحی را بسیار کاهش می‌دهند.

عمل لیپوماتیک درواقع همان عمل لیپوساکشن است که با دستگاه‌های مدرن و با شیوه جدیدتر و کارآمدتری انجام می‌شود. دستگاه لیپوماتیک یک پمپ یا کمپرسور هوا دارد که هوای پرفشار تولید می‌کند. با کمک این جریان هوا، بخش‌های مکانیکی لوله‌ای که وارد بدن می‌شود، حرکت می‌کند. به این لوله باریک و بلند که از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده، کانولا گفته می‌شود. کانولا پس از ورود به زیر پوست با انجام حرکات چرخشی و دورانی و همچنین جلو و عقب رفتن و بالا و پایین رفتن، یک مسیر مارپیچی را در میان بافت‌های چربی طی می‌کند.

با کمک این حرکت‌ها و چرخش‌ها، بافت‌های متراکم چربی، به ذرات ریزتری تبدیل می‌شود. در نوک کانولا سوراخ‌هایی برای مکش چربی وجود دارد. پمپ‌های قدرتمند دستگاه لیپوماتیک، چربی خورد شده را بیرون می‌کشد و درون مخازن مخصوصی اسپری می‌کند. این چربی را می‌توان برای تزریق به دیگر نقاط بدن استفاده کرد. برای مثال می‌توان می‌توان چربی اضافی را از شکم و پهلو برداشت و به باسن، سینه یا گونه تزریق کرد. از آنجایی که از چربی بدن خود فرد برای تزریق و فرم دادن استفاده می‌شود، معمولا بدن آن را پس نمی‌زند و نتیجه کار بسیار رضایت‌بخش خواهد بود.

دستگاه لیپوماتیک، دارای کمپرسوری است که با انتقال باد به کانولا، لرزش و ارتعاش ایجاد می‌کند و همین موضوع، موجب بهبود کیفیت عملکرد پزشک و دستگاه، جهت انجام لیپوماتیک می‌شود. داروی بی‌حسی، توسط کانولا، در تمام نقاطی که لیپوماتیک روی آن انجام می‌شود، به‌طور یکنواخت پخش می‌شود.این امر، انجام عمل ساکشن چربی بدون درد را میسر می‌کند.

عمل لیپوماتیک و لاغری شکم

هدف از انجام لیپوماتیک چیست؟

همان‌طور که در بالا اشاره شد، لیپوماتیک آخرین راه برای دست‌یابی به فرم ایده‌آل بدن است. انجام لیپوماتیک، تنها به افرادی توصیه می‌شود که تجمع چربی نامتعادلی در بدن دارند و با هیچ نوع رژیم غذایی و فعالیت بدنی، موفق به ازبین‌‌بردن آن نشده‌اند. در چنین افرادی، بهترین راه خوش‌اندام شدن، انجام لیپوماتیک است.

پس می‌توان گفت، هدف از لیپوماتیک، رسیدن به فرم دل‌خواه بدن ، در افرادی است که با هیچ روشی به آن دست‌نیافته‌اند.

این جراحی مناسب افرادی است که با وجود انجام ورزش های بسیار و یا دنبال کردن رژیم های سخت غذایی باز هم اندام ایده‌آل خود را به دست نیاورده‌اند . با این تکنیک لاغری یعنی جراحی زیبایی لیپوماتیک چنین افرادی هم میتوانند به ایده‌آل خود برسند.

مزایای انجام لیپوماتیک چیست؟

انجام لیپوماتیک، مزایای بسیار زیادی نسبت به نسل قبلی روش‌های پیکرتراشی وجود دارد. در این روش، که عملی سرپایی محسوب می‌شود، احتمال آمبولی بسیار بسیار کم است. لازم است بدانید که در تمام جراحی‌ها، احتمال آمبولی وجود دارد؛ با این حال، این احتمال در لیپوماتیک بسیار کمتر است.

از مزایای انجام لیپوماتیک، می‌توان به یکنواخت شدن چربی در زیر پوست اشاره کرد. با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌های مدرن لیپوماتیک، به‌هیچ‌وجه حالت سلولیت و ناهموار در زیر پوست ایجاد نمی‌شود.

در این عمل، به‌دلیل محدود بودن سوراخ‌های روی بدن، احتمال عفونت و مشکلات این‌چنینی بسیار پایین است.

معمولاً، مدت زمان بهبودی در این روش، بسیار پایین‌تر از روش‌های دیگر پیکرتراشی است. در عمل لیپوماتیک، درد، تورم و کبودی بسیار کم‌تر از لیپوساکشن است.

دوران نقاهت در این عمل بسیار کوتاه است و حتی پس از انجام لیپوماتیک، بیمار پس از گذشت چند ساعت، از بیمارستان مرخص می‌شود و استراحت و مراقبت‌های پس از عمل را، در منزل دنبال می‌کند. معمولاً انجام لیپوماتیک، نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

تفاوت عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن

عمل لیپوماتیک، تکنیک پیشرفته‌تری از روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن است. در عمل لیپوساکشن معمولا به روش‌های گوناگون، بافت‌های چربی تخریب می‌شد تا بیرون کشیده شود. برای مثال بافت چربی با کمک گرما سوزانده می‌شد و سپس از زیر پوست تخلیه می‌گشت. به همین دلیل دیگر از این چربی برای تزریق به دیگر نقاط بدن نمی‌شد استفاده کرد.

اما در عمل لیپوماتیک، بافت‌های چربی با حرکات نوسانی و فیزیکی کانولا، خورد و ریز می‌شوند و دوباره قابل استفاده هستند. همچنین در نمونه‌های جدیدتر دستگاه‌های لیپوماتیک، با کمک امواج اولتراسونیک، بافت‌های چربی بهتر خورد می‌شود و پوست و چربی باقی مانده در زیر آن نیز پس از عمل، یک دست و هموار خواهد بود. یک‌نواختی پوست پس از جراحی و نبود برآمدگی، نتایج عمل لیپوماتیک را نسبت به روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن، بسیار رضایت‌بخش‌تر خواهد کرد.

از دیگر مزیت‌های عمل لیپوماتیک می‌توان به این مورد اشاره کرد که لیفت اندام بدن و شکل دادن به پوست، پس از لیپوماتیک بسیار راحت‌تر خواهد بود. خطر آمبولی چربی نیز در این روش بسیار کم است و تقریبا گزارش نشده است. درد، ورم و ترشحات پس از عمل نیز بسیار کاهش می‌یابد. خستگی و کوفتگی عمل لیپوماتیک نیز بسیار کمتر از روش‌های قدیمی لیپوساکشن است. دوره نقاهت نیز بسیار کوتاه است و بین ۳ تا ۷ روز، طول می‌کشد.

بد نیست اشاره شود که در هر بار عمل لیپوماتیک می‌توان ۵ تا ۶ لیر چربی از بدن خارج کرد. برای کسانی که اضافه وزن زیادی دارند و حجم چربی در ناحیه شکم و پهلوهای آنان بسیار زیاد است؛ بهتر است در چند نوبت و به فاصله یک ماه تا ۶ هفته، این عمل انجام شود. درواقع نمی‌توان تمام چربی را برای این افراد در یک جلسه خارج کرد.

شیوه حرکت کانولا برای خورد کردن بافت های چربی

تغییر در سبک زندگی پس از عمل لیپوماتیک

تقریبا مانند معجزه است که با یک عمل سرپایی که بدون نیاز به بی‌هوشی و تنها با بی‌حسی موضعی نیز قابل انجام است؛ در چند ساعت می‌توان لاغر شد. اما این موضوع، بسیاری از افراد را ناخودآگاه به این اشتباه می‌اندازد که می‌توانند هرچقدر که دوست دارند، غذا بخورند. نباید فراموش کرد که عمل لیپوماتیک تنها چربی‌های فعلی بدن را حذف می‌کند. اگر پرهیز غذایی و انجام فعالیت‌های ورزشی مداوم انجام نشود، این چربی‌های اضافی دوباره برخواهند گشت.

درواقع با عمل لیپوماتیک، بافت‌های چربی اضافی که با کمک ورزش یا رژیم غذایی حذف نشدند و یا آب کردن آن‌ها بسیار دشوار بوده است، بیرون کشیده می‌شود. اما اگر در سبک زندگی و شیوه خورد و خوراک و میزان تحرک فرد تغییری ایجاد نشود، پس از چند سال بدن فرد به وضع قبلی خود بازمی‌گردد. برای از دست نرفتن نتیجه عمل لیپوماتیک، باید سبک زندگی سالم و استاندارد را رعایت کرد.

نکته مهم دیگر در مورد عمل لیپوماتیک این است که تنها می‌توان چربی‌های زیر پوست را بیرون کشید. با این حال هنوز چربی‌های احشایی سر جای خود باقی خواهند ماند. چربی احشایی، همان بافت‌های چربی است که دور اندام‌های داخلی بدن را پوشانده است. وجود مقدار کمی از این چربی بسیار مفید است و از اندام‌ها مراقبت می‌کند. اما در افرادی که دچار اضافه وزن هستند، چربی احشایی بیش از اندازه موجب ایجاد بیماری و مشکلات زیادی می‌شود.

عمل لیپوماتیک با بیرون کشیدن چربی زیر پوست، حس لاغری را به این افراد می‌دهد اما باید دقت شود که برای کم کردن میزان چربی احشایی و حفظ سلامتی، رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش، بسیار ضروری است.

سبک زندگی سالم پس از عمل لیپوماتیک

امروزه لیپوماتیک از به‌ روزترین و مؤثرترین روش‌های پیکرتراشی می‌باشد که در مقایسه با سایر روش های جراحی لاغری همچون لیپوساکشن، نتایج متفاوت و مؤثری به وجود می‌آورد و می‌تواند به‌ وسیله لرزش پروب دستگاه، اقدام به تخلیه چربی‌ها بکند.

ورزش و تغییر روش زندگی کمک زیادی به حفظ سایز بدن می‌کند. به علت عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست بسیار کم می‌باشد و به‌ این‌ علت این روش لاغری برای خانم‌هایی که زایمان انجام نداده‌اند مناسب‌تر است. لیپوماتیک توسط یک لوله‌ی فلزی به نام کانولا انجام می‌شود. با واردکردن کانولا به بافت زیر پوست می‌توان به چربی‌ها دسترسی پیدا کرد و آن‌ها را بیرون آورد. برای این کار باید جراح بدن بیمار را ازنظر میزان چربی و وزن بررسی کند و درصورتیکه فرد چاقی مفرط داشته باشد، باید لیپوماتیک تحت شرایط ویژه‌تری انجام شود.

در لیپوماتیک، امواج اینفراسونیک با نوسان ثابتی حول محور سلول‌های چربی، چربی‌ها را از محلی که به آن متصل هستند جدا می‌کنند و سپس این چربی‌ها توسط ساکشن از بدن خارج می‌شوند.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

تخریب سلول‌های چربی توسط دستگاه لیپوماتیک

معمولاً افراد این روش را به‌منظور کاهش وزن انجام نمی‌دهند بلکه بیشتر با هدف تغییر سایز، حجم و فرم بدن استفاده می‌دهند. انجام لیپوماتیک نسبتاً راحت می‌باشد و افراد از نتایج حاصل از آن رضایت دارند.همچنین برای افرادی که قبلاً روش‌های پیکرتراشی مثل ساکشن یا لیپولیز را انجام داده‌اند مناسب‌تر می‌باشد. دستگاهی که در این روش استفاده می‌شود از طرف سازمان دارویی مورد تائید می‌باشد و با روشی دقیق و بی‌خطر می‌تواند چربی‌های  موضعی را از بین ببرد.

نحوه انجام لیپوماتیک

در لیپوماتیک سلول‌های چربی به روش فیزیکی و توسط حرکات کانولا به‌صورت امولسیون درمی‌آیند و توسط خود دستگاه لیپوماتیک از بدن خارج می‌شوند. لیپوماتیک مشکلات ایمنی‌ای که در سایر روش های لاغری مثل لیپوساکشن به وجود می‌آمد را ندارد و سیستم ایمنی لیپوماتیک کار حفاظت از بافت‌های بدن را انجام می‌دهد.

چگونگی انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک، روشی برای برداشت غیرتهاجمی بافت چربی از بدن است. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاهی که عکس آن را در زیر می‌بینید با حرکات لرزشی لوله‌ای به‌نام کانولا، سلول‌ های چربی را به‌روش غیرلیزری و حرارتی خارج می‌کند. ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد می‌کند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگ‌ های خونی و ماهیچه‌ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.

هدف روش لیپوماتیک برخلاف روش لیپوساکشن، تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. درحالی‌ که در روش لیپوساکشن، هدف اصلی، کم‌کردن وزن است. در این روش، کلیه نواحی بدن که دارای توده چربی است، تراشیده و چربی انباشته برداشته می‌ شود (سوزانده نمی‌ شود).

ارتعاش در روش لیپوماتیک سبب می‌شود تا چربی‌ها نسوزد و بافت و سلول‌ های چربی بدون کمترین آسیب، از زیر پوست بیرون کشیده شود. با این روش، افراد می‌ توانند ضمن کاهش سایز شکم و پهلوها، با تزریق چربی به سینه، سایز آن را بزرگ و فرم بهتری به باسن خود بدهند.

در ادامه ، دکتر آرش نجف بیگی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی پاسخ می دهند که آیا محدودیتی در انجام پیکر تراشی وجود دارد یا خیر:

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک، یک کمپرسور دارد. کمپرسور، هوای فشرده را به لوله کانولا منتقل می‌ کند. این لوله با حالت ارتعاشی مداوم و سریع زیر پوست، لرزش‌های زیادی به‌صورت ۳D (سه بعدی) ‌ایجاد می‌ کند تا سلول‌ های چربی شکسته شوند. سوراخی که برای ورود لوله کانولا استفاده می‌ شود، سه میلی‌متر است تا از این طریق، امواج اینفراسونیک ایجاد و سلول‌ های چربی زیر پوست تخریب شوند. چربی شل‌شده به خارج بدن منتقل و کشیده می‌ شود. درواقع این دستگاه، به‌ صورت فیزیکی و نه به‌صورت سوزاندن چربی‌ها را برمی‌ دارد و میله فلزی کانولا، عمل تخریب را انجام می‌ دهد.

عمل لیپوماتیک را برای چه قسمت‌هایی از بدن می‌توان انجام داد؟

عمل لیپوماتیک، کاربرد بسیار زیادی، در نواحی مختلف بدن دارد. لیپوماتیک شکم و پهلو، از رایج‌ترین انواع لیپوماتیک است. از این تکنیک هیجان‌انگیز، برای کاهش سایز و چربی در ناحیه پشت کمر، بازو، فیله کمر، بغل باسن، باسن، ران، صورت و غبغب، می‌توان استفاده کرد.

 • لیپوماتیک پهلوها

لیپوماتیک پهلوها به عنوان یک روش مناسب برای لاغری موضعی شکم، پهلو، ران و اطراف ران ، ناحیه پشت، غبغب و بازو شناخته می شود ، لیپوماتیک در واقع یک دستگاه قدرتمند و هوشمند است می تواند با سرعت و بدون آسیب بافت های چربی را در زیر پوست بیرون بکشد ، قدرت لیپوماتیک باعث می شود که چربی های انباشته شده در بسیاری از نواحی بدن برداشته شود و از این رو فرد با اندامی زیبا و بدون چربی رو به رو خواهد بود .

 لاغری با لیپوماتیک شکم توسط دکتر آرش نجف بیگی با بهره گیری از پیشرفته ترین و دقیق ترین تجهیزات پزشکی انجام می شود.

این جراحی بسیار موفق بوده و با کمترین عوارض همراه خواهد بود لیپوماتیک پهلوها از روش های بدون درد و خونریزی می باشد.

انباشته شدن چربی در ناحیه پهلو و شکم زیبایی ظاهری و فرم بدن را دچار تغییر می کند .

تغییرات ایجاد شده در اثر چاقی مانع بسیاری از فعالیت های می شود و از جمله مهم ترین تاثیرات چاقی عدم اعتماد به نفس و حق انتخاب برای لباس می باشد .

هرچند که روش ها و رژیم های مختلفی برای زیبایی اندام و کاهش وزن و سایز ارائه شده است .

شما می توانید برای از بین بردن چربی های ناحیه پهلو و کفل ها از لیپوماتیک پهلوها کمک بگیرید ، معمولا آب کردن این ناحیه از بدن بسیار سخت و دشوار است و البته نیازمند ورزش های سنگین و طاقت فرسا، پیشنهاد ما برای شما استفاده از روش لیپوماتیک پهلو و شکم است .

مقاله لیپوماتیک صورت و کاربرد های آن را ازدست ندهید.

عکس عمل لیپوماتیک پهلو توسط دکتر آرش نجف بیگی
 • لیپوماتیک شکم

لاغری با عمل لیپوماتیک این روز ها به ایده آل ترین روش های پیکرتراشی تبدیل شده است.

چربی های نواحی متفاوتی از بدن را می توان با این روش ازبین برد اما به دلیل این که بیشتر چربی های اضافی در اندام افراد در قسمت شکم وجود دارد لیپوماتیک شکم طرفداران بسیاری دارد.

لیپوماتیک شکم (لیپوساکشن بدون درد) با یک موتور بادی انجام می شود که با هوای فشرده ای سه حرکت نوسان، چرخش و ارتعاش را برای لوله کانولا فراهم می کند. در نتیجه این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند.

در روش لیپوماتیک شکم از یک میله ی فلزی به نام کانولا استفاده می شود، این میله بعد از ورود به منافذ چربی، چربی ها را بیرون می کشد و باعث لیفت هم زمان پوست نیز می شود، قدرت لیفت در لیپوماتیک بسیار زیاد است و بعد از جراحی اثری از جای برش یا بخیه وجود نخواهد داشت.

جراحی لیپوماتیک و نیاز نبودن به بیهوشی در آن
 • این روش یکی از ایمن ترین راه ها برای لاغری است، دستگاه لیپوماتیک دارای حساسیت بالایی است و در کمترین زمان می تواند شما را به اندام ایده آلتان برساند .

  لیپوماتیک شکم برای لاغری شکم و پهلو، ران و ناحیه پشت، درمان چاقی صورت شامل از بین بردن غبغب و همچنین بازو ها استفاده می شود. و قیمت لیپوماتیک برای بخش های مختلف بدن متفاوت است .

عمل جراحی
 • لیپوماتیک غبغب

افرادی که اقدام به لیپوماتیک غبغب می کنند، وزن ایده آلی دارند و یا نزدیک به وزن مناسب خود قرار دارند و به هیچ وجه اضافه وزن ندارند.

کسانی که با رعایت رژیم غذایی و سبک زندگی سالم، باز هم نتوانسته اند چربی های موضعی خود را در ناحیه زیر چانه کاهش بدهند هم می توانند از مزایای بی شمار لیپوماتیک بهره مند بشوند.

فردی که نگران چربی و پوست اضافه در ناحیه زیر چانه اش است و در سلامت کامل قرار دارد، شاید کاندید خوبی برای لیپوماتیک غبغب باشد.

برای انجام لیپوماتیک غبغب، در ابتدا فرد باید دندان های خود را به روی هم فشار داده و زبانش را نیز به سقف دهان فشار دهد. با انجام این عمل عضله سفت می شود و پزشک قادر خواهد بود ناحیه ای که چربی ها انباشته شده است را مشخص کند.

 بعد از مشخص شدن محل تجمع چربی ها، بی حسی موضعی صورت گرفته و در ناحیه غبغب یک میله فلزی بسیار نازک به نام کانولا از طریق یک شکاف بسیار نازک و کوچک وارد چربی های انباشته شده در زیر چانه و اطراف گردن می شود و با خرد کردن چربی های این ناحیه به صورت کاملا فیزیکی از طریق مکش آن ها را بیرون می کشد.

 سپس ناحیه مورد نظر لیفت می شود و به خاطر اثر لیفت کنندگی بسیار قوی دستگاه ها اثرات رضایت بخش و بالایی بوجود می آورد .

از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد زیرا لیپوماتیک باعث می شود چهره شخص شاداب تر و جوان تر به نظر برسد.

 • لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو صرفا جهت تخلیه چربی به دلیل اضافه وزن نیست بلکه در مواردی لیپوماتیک برای کوچک کردن قسمتی از بدن می باشد تا شخص به تناسب اندام برسد. لیپوماتیک بازو یکی از مواردی است که تاثیر زیادی در اندام های بالا تنه جهت رسیدن به تناسب اندام دارد. برخی از نواحی بدن دارای بافت های سخت هستند، که یکی از این نواحی بازوها می باشند .

در برخی از موارد شخص با انجام تمرینات سخت و منظم ورزشی نمی تواند به تناسب اندام و کاهش چربی بازوهای خود برسد در چنین مواقعی نیاز است که شخص از روش لیپوماتیک استفاده کند.

در برخی از اشخاص به دلایلی مانند وراثت، بزرگ شدن بازوها به شکل عجیب رخ می دهد و این اشخاص دارای بازوهای پرچرب و بزرگ می شوند که این می تواند برای آن ها آزار دهنده باشد بنابراین با انجام تمرینات سخت بازو و یا گرفتن رژیم های سخت تلاش به از بین بردن چربی اضافی این نواحی می کنند ، در اغلب موارد به دلیل سر سخت بودن چربی این نواحی انجام فعالیت های فوق بی نتیجه بوده و از بین رفتن چربی بازوها به شکل اصولی انجام نمی شود در نتیجه شخص باید به دنبال راه کارهای دیگری برای آب کردن چربی این نواحی باشد.

لاغری با لیپوماتیک می تواند بازوهای شمارا زیبا و خوش فرم نماید و چربی های اضافی از آن را بیرون بکشد. لیپوماتیک با قدرت لیفت بالایی که دارد می تواند باعث سفت شدن و جمع کردن بازوهای شما بشود. پس از جراحی لیپوماتیک بازو نه تنها چربی ها از بین می رود بلکه بافت پوست جوان و تازه تر می شود و شخص احساس بهتری را در زمان پوشیدن لباس ها احساس می کند.

افرادی که دارای بازوهای بزرگ و افتاده هستند بهترین کاندیدای جراحی لیپوماتیک بازو هستند.دقت داشته باشید که انتخاب جراح برای کوچک کردن بازوها می تواند نقش به سزایی در نتیجه عمل داشته باشد، این جراحی بدون برش و بخیه است و با بی حسی موضعی و بدون بی هوشی انجام می شود، در نظر داشته باشید که در یک جلسه می توان میزان قابل توجهی از چربی های این ناحیه را بیرون کشیده و به بازوها فرم داد. درعمل لیپوماتیک بازو  چربی این ناحیه تخلیه و تا حد ممکن پوست کشیده می شود، در واقع هم چربی ها تخلیه شده و هم لیفت پوست بازو صورت می گیرد.

در ابتدا پزشک بازوهای شما را بررسی می کند تا بتواند نواحی استخراج چربی را بررسی کند این موضوع اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که چربی ها به درستی از بازوها خارج نشوند ناهمواری به وجود خواهد آمد و بعد از لیپوماتیک، بازو به صورت یک دست در اندام فوقانی دیده نخواهد شد.

بعد از آن باید از کانولای مخصوص و مناسب در قسمت بازوها استفاده کرد. سپس چربی ها به بیرون کشیده می شوند و در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد می تواند چربی های خارج شده از بازو را به قسمت پشت دست ها تزریق کند تا جوانسازی پوست دست انجام بگیرد. لیپوماتیک بازو تنها در یک جلسه قابل انجام است و افراد می توانند نتیجه را بلافاصله بعد از لیپوماتیک و در همان روز مشاهده کنند. تنها باید دقت داشته باشید که مراقبت های بعد از لیپوماتیک به درستی انجام بگیرد و گن های مخصوص را استفاده کنید تا روند بهبودی سریع تر رخ دهد.

عکس عمل لیپوماتیک بازو توسط دکتر آرش نجف بیگی
 • لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران یکی از رایج ترین انواع جراحی در سراسر جهان است که به علت اهمیتی که افراد به ظاهر و زیبایی بدن خود می دهند به یکی از محبوب ترین انواع جراحی زیبایی تبدیل شده است. در اکثر موارد که بیمار پس از رعایت رژیم غذایی شدید و انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین نمی تواند به نتیجه دلخواه برسد، به جستجوی روش های جراحی مختلف برمی آید.

به طور کلی پائین تنه بزرگتر از بالاتنه است. اکثر زنان در ناحیه دچار چاقی هستند. تعداد زیادی از زنان از ظاهر خود کاملا راضی هستند و تناسب اندام بسیار خوبی دارند، اما گروهی دیگر هیچ گونه رضایتی از وضعیت ران ها و کمر خود ندارند و پائین تنه آنها بسیار چاق تر از قسمت بالا تنه است، گویی ران های آنها به فرد دیگری تعلق دارد.

 ران های این گروه از افراد بسیار چاق و حجیم است. می­توان به کمک لیپوماتیک ران چربی های اضافی این ناحیه را از بین برد و ظاهری زیبا خلق دارد. قسمت های داخلی ران برخی از زنان به علت چاقی به ران مخالف سائیده می شود و باعث التهاب پوست این ناحیه می شود. لیپوماتیک می تواند به رفع این مشکل کمک کند، یا حداقل باعث بهبود آن شود. چاقی قسمت های داخلی ران می تواند مشکلات متعددی را در خصوص سائیدگی پوست این ناحیه ایجاد کند و حتی بر نحوه راه رفتن افراد تاثیر بگذارد.

قسمت های خارجی ران نسبت به قسمت­ های داخلی چربی بیشتری را جمع می کنند و رفع این چربی ها به طرز قابل توجهی باعث کاهش حجم ران و زیبا شدن ظاهر آن می شود. اغلب تغییراتی که در ظاهر ران ایجاد می شود، حیرت انگیز است. از بین بردن چربی های ران می تواند باعث تغییر ظاهر بدن شود، در نتیجه بیمار می تواند به راحتی از شلوارهای جین استفاده کند و ظاهری زیبا داشته باشد.

لاغری با لیپوماتیک از ایده آل ترین روش های پیکر تراشی

گام نخست برای انجام عمل لیپوماتیک

اگر طبق توضیحات ارائه شده، واجد شرایط انجام عمل لیپوماتیک هستید، لازم است به پزشک متخصص، معتمد و باتجربه مراجعه کنید. پس از مراجعه به پزشک و دریافت اطلاعات اولیه مانند مشاهده نمونه‌کار‌های انجام‌شده توسط او، برای جلسه مشاوره لیپوماتیک وقت می‌گیرید. در این جلسه، تمام انتظارات و خواسته‌های خود، از پزشکتان را مطرح می‌کنید و علت مراجعه به پزشک و تصمیم برای انجام عمل لیپوماتیک را توضیح می‌دهید. پزشک، با بررسی وضعیت ظاهری و فرم بدن شما، بهترین پیشنهاد، برای رسیدن به فرم بدن ایده‌آل را به‌ شما ارائه می‌دهد. دقت کنید که پیشنهاد پزشک، بسیار حائز اهمیت است؛ چرا‌ که او، با تجربه و علم نسبت به شرایط فعلی شما و نتیجه احتمالی عمل، توصیه‌هایی به شما می‌کند. در مواردی، ممکن است طبق نظر پزشک، فرد مناسبی برای انجام عمل لیپوماتیک نباشید.

در ادامه، توضیح مختصری درخصوص افرادی که کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل نیستند، خواهیم داشت.

انجام لیپوماتیک برای چه کسانی بی‌‌نتیجه است؟

انجام لیپوماتیک، برای افرادی‌که پوست‌ شلی دارند، مناسب نیست. این افراد پس از انجام لیپوماتیک، ممکن است کلاژن‌‌سازی مناسبی نداشته‌باشند و ناچار به انجام جراحی لیفت، به‌‌همراه لیپوماتیک شوند. تشخیص این موضوع، با پزشک متخصص شما است.بر اساس منابع معتبر عمل لیپوماتیک، برای افرادی که دارای سابقه بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت، مشکلات قلبی، ریوی و آلرژی هستند، مناسب نیست. این عمل برای افراد مبتلا به هموفیلی و همچنین افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، اصلاً توصیه نمی‌شود.

عوارض عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک هم مثل هر عمل دیگر، حتی اگر کم ترین ریسک را داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید از آن مطلع بود. لیپوماتیک حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد. سال‌به‌سال نیز دستگاه‌ ها و روش‌هایی که برای چربی‌ زدایی استفاده می‌ شود، تخصصی‌ می‌ شود، اما به هر حال، اساس کار لیپوماتیک، بر اساس VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل می‌ تواند باعث عوارضی همچون تکان‌ های دست به‌ مدت زیاد و خستگی پزشک شود. در حالی‌که در لیپوساکشن، ارتعاشی وجود ندارد. در نتیجه، یکی از عوارض و مشکلات لیپوماتیک بحث ارتعاش و طولانی شدن زمان عمل و خستگی پزشک است.

اگر ارتعاشات عمل لیپوماتیک کنترل نشود، می‌تواند ضرباتی به جراح و بیمار وارد کند. ازآنجایی‌که، اساس عمل لیپوماتیک، ضربه و ارتعاش است، خطر آمبولی چربی در این روش بیشتر از ساکشن است. اگرچه دراین‌باره، دیدگاه‌های متفاوتی مطرح است.

در ادامه این نوشتار به موارد مهمی در مورد این عمل جراحی اشاره شده است:

 • بهتر است عمل لیپوماتیک در نواحی بزرگ انجام شود. مثلا این عمل در بخش غبغب به‌ سختی انجام می‌ گیرد.
 • در این روش ممکن است کوفتگی بدن افراد مسن بیشتر باشد.
 • وایبرشن و ساکشن روی یک PROBE نصب شده و محل‌ های ورود آن بزرگ است، بنابراین جای زخم بیشتر خواهد بود.
 • برخلاف تصور عموم متقاضیان روش لیپوماتیک، این روش، باعث کلاژن‌ سازی پوست نمی‌ شود و حرکت سه‌ بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد. بنابراین هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبرولاست‌ ها وجود ندارد و افتادگی پوست محتمل خواهد بود.
 • نتایج لیپوماتیک برگشت‌ پذیر است. چرا که سلول‌ های چربی از بین نرفته و چربی‌ها اصطلاحا لیز نمی‌ شود.
 • حساسیت به لیدوکائین از جمله عوارض عمل لیپومایک در بعضی از بیمارانی است که به این ماده حساسیت دارند.
 • اگر از داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین استفاده می‌ کنید، خون‌ریزی و کبودی در ناحیه عمل، اجتناب‌ ناپذیر است. بهتر است ۱۴ روز قبل از عمل، مصرف را قطع کنید.
 • اگر محل عمل استریل نباشد، احتمال عفونت وجود دارد.

مزایای عمل لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های پیکرتراشی

در این روش  وقتی سلول‌های چربی تخریب می‌شوند بقایای آن‌ها در زیر پوست به‌ صورت گلوله‌ای باقی نمی‌ماند و یکنواختی لایه چربی در زیر پوست به‌صورت یکنواخت می‌باشد. بعد از انجام لیپوماتیک بیمار فقط به مدت دو هفته به بستن گن نیاز پیدا می‌کند در حالیکه در روش های دیگر پیکرتراشی مثل ساکشن به مدت ۶ ماه و در لیزر لیپولیز به مدت ۲ الی ۴ ماه بیمار باید از گن استفاده نماید. با این حال توصیه می‌شود برای دست یافتن به نتایج بهتر و جمع شدن بهتر پوست، بعد از عمل هم به مدت ۳۰ الی ۴۰ روز از گن استفاده شود.

اهمیت جلسه مشاوره قبل از لیپوماتیک عمل:

جراح مناسب بودن انجام لیپوماتیک عمل را پیش از موافقت برای انجام عمل بررسی می ‌کند، به این منظور کلیه جوانب را می‌ سنجد و پس از آن که اطمینان حاصل کرد که متقاضی عمل شرایط لازم را دارد، تاریخ جراحی را تعیین می ‌کند. پزشک در جلسه مشاوره قبل از عمل از بیمار می ‌خواهد که دلایل خود را برای انجام لیپوماتیک شرح دهد و بگوید که چه مشکلی باعث ناراحتی ‌اش شده است.

لیپوماتیک عمل برای چه کسانی مناسب است؟

کاندیدای مناسب لیپوماتیک غرب تهران فردی است که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار است و بیش از ۱۱ کیلوگرم با وزن ایده‌آل فاصله ندارد، اما از وجود چربی‌های اضافی مقاوم نسبت به رژیم و ورزش در بخش ‌هایی از بدن خود ناراحت است.

لیپوماتیک غرب تهران  برای افرادی مناسب است که بیش از ۱۸ سال دارند، نگرشی مثبت، اهدافی مشخص و انتظاری منطقی از نتیجه لیپوماتیک عمل دارند.

جمع شدن پوست

در این روش به دلیل اینکه صدمه کمتری به ترابکولاهای پوستی وارد می‌شود، جمع شدن پوست نسبت به روش‌های دیگر بهتر انجام می‌گیرد. ولی اگر افتادگی پوست اتفاق افتاد نیاز به جراحی دارد.

در لیپوماتیک نیازی به بیهوشی بیمار نمی‌باشد و فقط بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار دردی  را حس نمی‌کند ولی روش‌های دیگر ساکشن در صورتیکه با بی‌حسی موضعی انجام شود بیمار را دچار درد و ناراحتی می‌کند و باید برای کاهش درد از داروهای آرام‌بخش و بیهوشی خفیف استفاده کرد. بعد از این جراحی تورم بسیار کم می‌باشد و ترشح از محل ساکشن حداکثر ۳۶ ساعت طول می‌کشد در حالیکه در روش های دیگر این روش بسیار طولانی‌تر می‌باشد.همچنین امکان عفونت هم در این روش خیلی کمتر می‌باشد.

تا به امروز آمبولی چربی در این روش گزارش نشده است. بیمار می‌تواند بلافاصله پس از جراحی شکم مرخص شود و به سرکار خود برگردد و خستگی و کوفتگی ناشی از این روش نسبت به بقیه روش‌ها بسیار کمتر می‌باشد. در لیپوماتیک برش‌های کوچک‌تری برای برداشتن چربی و خارج کردن آنها ایجاد می‌شود  اما در برخی از روش‌های دیگر ممکن است حتی نیاز به خارج کردن ناف و تغییر محل ناف باشد.

بارداری پس از لیپوماتیک

توجه داشته باشید که لاغری با این روش هیچ‌گونه تأثیر منفی بر بارداری خانم‌ها در آینده نخواهد داشت و نباید خانم‌ها برای این موضوع نگران باشند.

افرادی که نباید لیپوماتیک انجام دهند

با تمام مزایایی که این روش لاغری در جراحی شکم دارد اما برای افرادی که پوست شکمشان شل و آویزان شده و همچنین افرادی که پوستشان فاقد خاصیت ارتجاعی است  مناسب نمی‌باشد.همچنین هزینه لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر لاغری مناسب می باشد.

ویدیویی که در ادامه مشاهده می کنید نمونه ای از قبل و بعد از عمل لیپوماتیک است که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است :

مراقبت‌های پیش و پس از جراحی لیپوماتیک

پیش از انجام جراحی، پزشک خود را از هرگونه بیماری و یا مصرف دارو مطلع کنید. دو هفته پیش از جراحی مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید. همچنین داروهای ضدانعقاد خون مانند آسپرین نباید مصرف شود. روز جراحی لباس راحت بپوشید و گن مخصوص خود را همراه داشته باشید.

پس از جراحی نیز به توصیه‌های جراح خود توجه کنید و داروهای تجویز شده را به موقع مصرف نمایید. دقت داشته باشید که:

 • درد، ورم و کبودی پس از جراحی طبیعی است و به زودی رفع خواهد شد. برای کنترل درد، مسکن‌هایی مانند استامینوفن تجویز می‌شود.
 • پوشیدن گن لاغری نیز به کاهش ورم کمک می‌کند. فشاری که گن به بدن وارد می‌کند می‌تواند به خارج شدن خونابه از جای عمل کمک کند. همچنین گن به فشرده شدن و شکل گرفتن پوست شما کمک می‌کند.
 • ماساژ دادن جای عمل طبق توصیه پزشک در چند نوبت، اجازه جمع شدن ترشحات در زیر پوست را نمی‌دهد.
 • ۳ تا ۷ روز از انجام فعالیت‌های زیاد خودداری کنید. پس از یک هفته استراحت به زندگی روزمره خود برگردید. البته خوابیدن همیشگی توصیه نمی‌شود و بهتر است روزانه چند ساعت راه بروید.
 • تا چند روز حمام نروید تا خطر ورود عفونت به جای زخم کاهش یابد. شنا و جکوزی نیز پس از چند هفته با نظر پزشک قابل انجام است.
 • آب زیاد، میوه و سبزی و وعده‌های غذایی سبک و مفید بخورید. آناناس به بهبود جای زخم بسیار کمک می‌کند. تا یک ماه، مصرف نمک را تا جای ممکن کنار بگذارید.
 • فراموش نکنید که وزن خود را کنترل کنید. درواقع عمل لیپوماتیک باید زمانی انجام شود که شما به یک وزن ثابت رسیده باشید. پس از لیپوماتیک نباید کاهش یا افزایش وزن داشته باشید.

در ادامه یکی دیگر از نمونه های عمل لیپوماتیک که توسط دکتر آرش نجف بیگی انجام شده است را مشاهده می کنید :

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک به حجم چربی‌ ای که باید از بدن برداشته شود و قسمتی از بدن که باید تحت لیپوماتیک قرار گیرد بستگی دارد. علاوه بر این، عوامل دیگری هم در تعیین هزینه لیپوماتیک دخالت دارند. مثلاً با پیچیده‌تر بودن عمل ،هزینه لیپوماتیک نیز بیشتر می‌شود. همچنین مدت‌ زمان بیهوشی نیز بر هزینه لیپوماتیک تأثیر می‌گذارد.

افراد برای اینکه از شر چربی‌های اضافه خلاص شوند و به اندام ایده آل برسند روش‌های مختلف جراحی لاغری و پیکرتراشی را امتحان می‌کنند که لیپوماتیک یکی از این روش‌های پیکر تراشی است که افراد به‌ منظور برداشتن چربی‌های اضافه بدن انجام می‌دهند. لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف بدن مثل شکم ،ران ،گردن ،باسن و …. استفاده می‌شود که هزینه لیپوماتیک هر یک از این قسمت ها با دیگری متفاوت می‌باشد.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه لیپوماتیک

اگر چه هزینه لیپوماتیک برای برخی افراد زیاد می‌باشد اما باید توجه کرد که هزینه لیپوماتیک نباید بر تصمیم‌ گیری شما برای انتخاب یک جراح خوب تأثیر بگذارد و به‌هیچ‌ عنوان نباید برای انجام عمل لیپوماتیک نزد جراحی بروید که هزینه لیپوماتیک کمتری می‌گیرد بلکه باید نزد کسی بروید که میدانید کارش را به بهترین شکل انجام  می دهد  و تجربه زیادی در این کار دارد هر چند که هزینه لیپوماتیک زیادی می‌گیرد. معمولاً پزشکی که در کارش شناخته‌شده و سرشناس است نسبت به کسی که کمتر شناخته‌شده هزینه لیپوماتیک بیشتری می‌گیرد.

تاثیر متخصص بیهوشی بر هزینه لیپوماتیک

علاوه بر انتخاب جراح خوب باید به نوع کلینیکی که برای عمل به آنجا می‌روید هم توجه کنید مثلاً ممکن است جراح در کارش بهترین باشد اما در کلینیکی کار کند که تجهیزات لازم را برای انجام یک عمل خوب در اختیار نداشته باشد. بنابراین خوب بودن کلینیک هم بر هزینه لیپوماتیک تأثیر می‌گذارد و باید بدانید هزینه لیپوماتیک از هزینه کلینیک جداست. بنابراین ممکن است یک عمل لیپوماتیک مشابه در دو کلینیک جداگانه هزینه لیپوماتیک متفاوتی داشته باشد.

انجام هم‌زمان لیپوماتیک با عمل‌های دیگر

گاهی ممکن است جراح ، همزمان با لیپوماتیک عمل‌ های دیگری مثل لیف نیز انجام دهد که انجام این کار هزینه لیپوماتیک را بالا می‌برد. برای انجام لیپوماتیک معمولاً بیمار را بی‌هوش نمی کنند بلکه بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند. این کار به دست متخصص بیهوشی انجام می‌شود و در هزینه لیپوماتیک، هزینه متخصص بیهوشی جداگانه محاسبه می‌شود و هر متخصص بیهوشی با توجه به مهارت و تجربه‌ای که دارد و مدت‌زمانی که بیهوشی  یا بی‌حسی طول می‌کشد و نوع دارویی که برای بیهوشی یا بی‌حسی استفاده می‌کند هزینه دریافت می‌کند.

همچنین ممکن است بیمار در حین بیهوشی دچار افت فشار خون شود و یا در بدن بیمار دارویی وجود داشته باشد که با داروهای بیهوشی تداخل پیدا کند و یا بیمار مبتلا به دیابت باشد و …که تمام این‌ها باید تحت نظر متخصص باشد و این موارد ممکن است بر بالا رفتن هزینه متخصص بیهوشی و در نهایت بر هزینه لیپوماتیک تأثیر بگذارد.

 هزینه عمل لیپوماتیک برای تمام قسمت‌های بدن یکسان نیست بلکه هزینه لیپوماتیک در قسمت فوقانی و تحتانی شکم گران‌تر و در قسمت داخلی ران‌ها  ارزان‌تر می‌باشد. بنابراین نمی‌توان برای یک فرد هزینه لیپوماتیک دقیقی را مشخص کرد چرا که هزینه لیپوماتیک بسیار متغیر است و حتی برای قسمت‌های مشابه در افراد مختلف متفاوت می‌باشد. برای برآورد کردن میزان دقیق هزینه‌ لیپوماتیک بهتر است قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید و قیمت لیپوماتیک را از وی سؤال کنید.

لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف بدن

هزینه لیپوماتیک فقط مربوط به زمان عمل نیست بلکه بعد از عمل نیز هزینه لیپوماتیک ادامه دارد. بعد از عمل ممکن است بیمار نیاز به دارو داشته باشد و حتماً باید بیمار بعد عمل از گن مخصوص استفاده کند تا پوستش شل و آویزان نشود. بنابراین می‌بینیم که عوامل متعددی در تعیین هزینه لیپوماتیک مؤثرند.

پس از انجام عمل جراحی لیپوماتیک، بیمار ممکن است نیاز به مراقبت یا مصرف دارو داشته باشد. هزینه‌ داروهای مورد استفاده در جراحی، ابزارهای مورد استفاده در جراحی و وسایل زمان ریکاوری همه در هزینه عمل لیپوماتیک مؤثر است. پس از انجام عمل لیپوماتیک باید از گن‌ها مخصوصی در دوران بهبودی استفاده شود. این عوامل بر قیمت‌های نهایی درمان تأثیر می‌گذراند. بیماران باید به یاد داشته باشند که مراقبت‌های پس از انجام عمل، هزینه‌های بیهوشی و …در بیشتر اوقات در هزینه‌های اولیه درمان محاسبه نمی‌شوند.

تا چه مدت بعد از عمل لیپوماتیک باید گن پوشید؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که موجب رسیدن به نتیجه دل‌خواه پس از لیپوماتیک می‌شود، دقت به مراقب‌های پس از عمل است. شما در صورتی نتیجه مطلوبی از ساکشن چربی بدون درد خواهید دید که برای مراقبت از آن، تلاش کرده باشید. پوشیدن گن‌های مخصوص لیپوماتیک نواحی مختلف بدن، یکی از مهم‌ترین عواملی است که در فرم‌دهی بدن، پس از انجام عمل لیپوماتیک موثر است. با این روش، می‌توانید نواحی آسیب دیده بافت بدن را، به بافت زیرین آن، بچسبانید و بافت یکسانی ایجاد کنید. با این‌کار، احتمال تجمع آب، در این نواحی کاهش یافته و نتیجه جذاب‌تری از عمل لیپوماتیک خواهید دید.

جمع بندی

عمل لیپوماتیک، روشی بسیار سریع و موثر در کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو است. با کمک این روش می‌توان در یک جلسه بیش از ۵ لیتر چربی اضافی را از بدن خارج کرد. با این حال باید توجه داشت که پس از عمل لیپوماتیک، تغییر در سبک زندگی و کنترل وزن بسیار مهم است تا اندام ایده‌آل شما تغییر نکند.

روش لیپوماتیک نسبت به روش‌های قدیمی لیپوساکشن، درد و عوارض بسیار کمتری دارد و عمل ساده‌تری است. به همین دلیل مل لیپوماتیک بسیار پرطرفدار است. همچنین از چربی خارج شده از بدن می‌توان برای تزریق به دیگر اندام‌ها و شکل دادن به بدن، استفاده کرد. درواقع عمل لیپوماتیک همراه با برخی جراحی‌های پلاستیک مکمل، به پیکرتراشی معروف است؛ چرا که می‌توان به اندام دلخواه و متناسبی دست یافت.

برای آگاهی بیشتر از عمل لیپوماتیک، قیمت و شیوه انجام آن، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

برای اطلاع بیشتر از عمل لیپوماتیک، روی کاتالوگ زیر را کلیک کنید

سوالات پرتکرار

در عمل لیپوماتیک سوراخ های کوچکی ایجاد می‌شود. سپس لوله مخصوصی به زیر پوست برده می‌شود تا چربی‌ها را بیرون بکشد. این برش‌ها، به طول ۲ تا ۵ میلی‌متر خواهند بود و درد و خونریزی بسیار کمی در پی دارند و خطر عفونت را بسیار کاهش می‌دهند.

خیر ! عمل لیپوماتیک به هیچ عنوان روی بارداری تاثیر بد ندارد و خانم ها بعد از عمل می توانند به راحتی و بی هیچ مشکلی باردار شوند.

برای همه ی قسمت های بدن مثل ران ها، ساق پا، شکم و پهلو، بازوها و حتی نواحی صورت می توانید از لیپوماتیک استفاده کنید.

بله. در صورت تمایل می توانید چربی های بیرون کشیده شده را به قسمت هایی مثل سینه یا باسن تزریق کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
160 نظرات
 1. سمانه می گوید

  سلام بعد از عمل تا چقدر مبشه وزن کم کرد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بستگی به حجم چربی که خارج میشود تغییر سایز و وزن متفاوت است.
   و تا هنگامی که به صورت حضوری توسط دکتر معاینه نشوید نمی توان قطعی نظر داد.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. زهرا جیتن می گوید

   سلام من مشکل اضافه وزن شدید دارم پارگی پرده دیافراگم دارم آیا میشه همزمان هم عمل بای پس هم عمل دیافراگم وهم لیپو ماتیک انجام بدم آیا این عمل ها برای بعد روی بارداری تاثیری داره

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز با توجه به اینکه عوامل متعددی باید برای شما چک شود برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس حاصل نمایید.

  3. رضا می گوید

   با سلام اگر در ناحیه شکم و ران پا توده‌ای چربی (لیپوم) به تعداد زیاد وجود داشته باشد با این روش برداشته میشود؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    بله برداشته می شود.

 2. نسیبه رسولی می گوید

  آیا میشه عمل لیپوماتیک رو بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام داد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه عمل های جراحی لیپوماتیک برای نواحی محدودی مانند غبغب انجام شود نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است. ولی در مواقعی که در نواحی وسیعی به مانند شکم، پهلو و ران باشد باید حتما با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام شود.

   1. تشکری می گوید

    ُسلام دکتر میخواستم بپرسم که شما در کدوم بیمارستان عمل لیپوماتیک را انجام میدین برای شکم و پهلو و پشت کمر را؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     آسیا، نیکان، عرفان نیایش و ….

    2. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     آسیا، نیکان، عرفان نیایش، پارسیان و ….

   2. رویا می گوید

    سلام خانم ۳۵ ساله ام که دیسک کمر دارم میتونم لیپوماتیک شکم و پهلو انجام بدم بدون اینکه برای دیسک کمرم مشکلی پیش بیاد؟؟؟
    ممنونم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله می توانید، جراحی لیپوماتیک تداخلی با دیسک کمر ندارد.

 3. ناشناس می گوید

  بعد از عمل لیپوماتیک پوست اضافه رو چیکار می کنین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام

   معمولا پوشیدن گن به مدت سه ماه بعد از عمل لیپوماتیک باعث جمع شدن پوست می شود.
   چنانچه افتادگی پوست شدید باشید همراه عمل لیپوماتیک پوست اضافه نیز برداشته می شود.

 4. ناشناس می گوید

  عمل لیپوماتیک به چه روشی از همه بهتره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش های مختلف پیکرتراشی با توجه به ناحیه مورد عمل و درخواست بیمار برای تزریق چربی به نواحی مختلف متفاوت می باشد.

 5. نرگس جلالی می گوید

  سوراخ هایی که روی بدن ایجاد میشه از بین میرن ؟ چه مدت طول می کشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   از بین رفتن جای سوراخ های ایجاد شده بسته به خصوصیات جسمانی هر فرد متغییر می باشد. ولی معمولا بعد از دو الی سه هفته از بین می رود.

 6. شمیم می گوید

  سلام و خسته نباشید. توی سوال های پرتکرار نوشتین میشه از چربی های بیرون کشیده استفاده کرد. سوالم اینه عمر این چربی ها چقدره؟ یعنی تا چه مدت بیرون از بدن میمونن؟ ایا باید به صورت همزمان چربی هارو تزریق کنیم؟ یا میشه با فصاله ی زمانی هم این کارو کرد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   این چربی ها بلافاصله بعد از خارج شدن از بدن باید مجدد به ناحیه مورد نظر تزریق شوند. اگر فاصله خارج شدن و تزریق بیشتر شود دیگر سلول ها زنده نمی مانند که بتوان مجدد آن را تزریق نمود.

  2. سارا راد می گوید

   سلام هزینش چقده ؟؟؟
   ممنونم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. احمدی می گوید

  همسرم وزن زیادی نداره ولی غبغب بزرگی داره که باعث شده اعتماد به نفسشو از دست بده. اگه از روش لیپوماتیک استفاده کنیم ایا حای جراحی روی صورتشون میمونه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر. تخلیه چربی های غبغب توسط سوراخ کوچکی از زیر ناحیه چانه انجام می شود.
   و دو هفته بعد از عمل سوراخ ایجاد شده کاملا از بین می رود.

  2. پورقیومی می گوید

   سلام من سه تا زایمان طبیعی داشتم شکم و پهلو دارم تقریبا ۳۰کیلو اضافه وزن دارم، رحم هم تخلیه کردم تقریبا ۶ ماه پیش، افتادگی شکم هم دارم، سن من هم ۳۸ سال تمام هست آیا این عمل برای من مناسب است

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    با توجه به اضافه وزن و زایمان های متعدد شما به احتمال زیاد جراحی ابدومینوپلاستی مناسبتر است. ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان به صورت دقیق اعلام کرد.

   2. کتی می گوید

    سلام آقای دکتر، من ۳۵ سال سن و ۵۵ کیلو وزن دارم، با ورزش طولانی طی چند سال عضلات شکمی رو نمایان کردم، در دوران کرونا به مدت چند ماه ورزش و رژیم غذایی متداولی که داشتم رو رها کردم که باعث شد یه لایه چربی روی عضلات شکمم جمع بشه به نظر شما این عمل برای من مناسبه، و قیمتش چنده؟ و اینکه میشه این چربی رو به ناحیه‌ی باسن و بغل ران تزریق کرد؟ آیا قیمتها به حجم چربی برداشته شده بستگی داره؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز با توجه به توضیحاتی که ارائه دادید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر . حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 8. ضحی می گوید

  برای سینه هم عمل لیپوماتیک انجام میدین؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   فقط برای بافت سینه آقایان از لیپوماتیک استفاده می شود. برای سینه خانم ها به دلیل وجود غدد شیری نمی توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد.

 9. زهرا می گوید

  لیپوماتیک شکم هم بدون بیهوشی انجام میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بی حسی موضعی بیشتر برای نواحی که وسعت کمتر دارد استفاده می شود. و بیهوشی برای مواقعی که حجم و وسعت عمل زیاد است انتخاب می شود.
   برای تشخیص این مورد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

 10. اعظم می گوید

  سلام خدمت دکتر عزیز در مورد انواع لیپوماتیک هم متن بگذارید تشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   ممنون از توجه شما
   بله حتما به زودی مقاله ای در مورد انواع لیپوماتیک انتشار خواهیم داد.

  2. مژگان می گوید

   سلام من شکم پهلو خیلی کمی بعداززایمان دارم ولی تمایل به تزریق چربی به سینه وباسنم دارم وخیلی لاغرم باید چیکارکنم

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسیترین گزینه است.

 11. حامد می گوید

  سلام من حدود ۴ ماه پیش عمل لیپوماتیک انجام دادم. تورم و ترشح مایع از برش ها ادامه داره طبیعیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر.تورم و ترشح بعد از ۴ ماه اصلا طبیعی نیست. ترشح و ورم معمولا بعد از ۲ هفته بهبود پیدا می کند. لطفا برای بررسی این موضوع لطفا با پزشک معالج خود مشورت کنید.

 12. حامد می گوید

  پسری هستم ۳۰ ساله که با وجد لاغری بودن دارای باسن تپل و گوشتی و گودی کمر هستم.برای کوچک کردن باسن این روش توصیه میشود؟حدودا چقدر هزینه دارد؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   مشکل شما جز موارد خاص است. حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 13. ابراهیم می گوید

  بنده ۲ سال گذشته عمل اسلیو معده انجام دادم و معده ام را برش دادم کوچک شود . ولی امروز بعد ۲ سال دوباره چاق شدم و معده ام باز شده !! ایا میتوانم از این جراحی برای ناحیه شکم و پهلو استفاده کنم یا خطرناکه ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   جراحی های پیکرتراشی معمولا برای لاغری انجام نمی شود. یعنی افراد چاق نمیتوانند از این روش برای لاغری استفاده کنند. این جراحی ها برای افرادی مناسب است که دچار اضافه وزن در برخی نواحی بدن هستند. و با استفاده از این روش ها می خواهند به بدنشان فرم دهند.

   1. ناشناس می گوید

    سلام من بالا تنه ی لاغری دارم برعکس باسنم چاقه واقعا قیافه رو به هم زده قدم هم بلنده چکار کنم

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز برای اینکه مشخص شود چه روشی برای تناسب اندام شما مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
     برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   2. پونه می گوید

    سلام میخواستم بدونم من ۳۰کیلو‌اضافه وزن پیدا کردم و بسیار ران پام بزرگ شده وسنم ۲۳سال ب نظر شما لیپوماتیک روش مناسبی ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق تشخیص داد که آیا می توان برای شما پیکرتراشی انجام داد یا خیر.

   3. معتمد می گوید

    سلام من ۳۰ کیلو اصاافه وزن دارم عمل لیپوماتیک چقدر وزن مرا کم میکنه؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     دوست عزیز عمل لیپوماتیک معمولا برای فرم دهی به بدن انجام می شود نه لاغری. زیرا میزان تخلیه چربی در این نوع جراحی ها نباید زیاد باشد چون به بدن فرد آسیب وارد می کند.

 14. صحیفه می گوید

  سلام خسته نباشید من میخواستم این عمل رو انجام بدم میخواستم ببینم چقدر هزینه میشود حدودی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تعیین هزینه حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید. برای یک جلسه مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 15. سارا می گوید

  سلام لیپوماتیک برای بازوهام نیاز بع بیهوشی داره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   با توجه به شرایط مراجعه کننده می توان از روش های بیهوشی، بی حسی موضعی و خواب برای لیپوماتیک بازو استفاده کرد.

 16. الهام می گوید

  سلام‌
  برای lipedema ساق پا هم ایا لیپوماتیک انجام میدید ؟ نتایج چطوره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص اینکه آیا لیپوماتیک برای شما قابل انجام است یا خیر حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 17. رعنا مختاری می گوید

  جراحی لیپوماتیک برای ساق پا هم انجام میشه ؟ اگر انجام میشه باید بیهوش بشیم یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله جراحی لاغری برای ساق هم قابل انجام است و ساق پا به دلیل اینکه اندام حساسی است و ممکن است بیمار حین عمل پاهایش را تکان دهد حتما باید با بیهوشی عمومی انجام شود.

 18. مریم می گوید

  سلام
  پدر من معلولیت پا دارن و شکمشون چند ساله که خیلی بزرگ شده و چون نمیتونن فعالیت ورزشی زیادی داشته باشن راهی نیس برا لاغر کردنش..سوالم اینه کاندیدای مناسبی برای این عمل هستن؟چون انجام فعالیت های روزمره هم بخاطر این سنگینی شکم سخت شده براشون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای کاهش وزن ایشان مناسب است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوند.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 19. س.ف می گوید

  سلام خسته نباشید. من bmi 36 دارم ولی چربی درتمام نقاط بدنم ذخیره شده نه یک ناحیه خاص. به همین دلیل تقریبا تمام ناحیه به جز سینه رو میخوام لیپوماتیک انجام بدم امکانش هست؟ تیرویید و تنبلی تخمدان هم دارم .و از روش های مختلف لاغری استفاده کردم و نتیجه نگرفتم حتی متخصص تغذیه هم میگه ژنتیکیه نمیتونم کاری کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید وچربی های بدن شما بوسیله دستگاه آنالیز شود.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 20. احمدزاده می گوید

  جناب دکتر عمل لیپوماتیک برای غبغب هم انجام میدن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله این عمل برای از بین برد غبغب هم انجام می شود.

 21. ناشناس می گوید

  سلام
  من مردی ۶۵ ساله هستم و با آنکه جثه لاغری دارم شکم من بطرز عجیبی جلو آمده است
  بخشی از این مساله بعلت انحنای ستون فقرات است ولی نه تمام آن
  من چه می توانم بکنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام خوبین خسته نباشید من صغری هستم از مازندران وزنم بالاست میخواستم عمل انجام دهم شکم پهلو ران بازو چقدر وای می ایسته

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 22. اتیه می گوید

  سلام اگه بدنمون ،مثل پشت و کمر تتو داشته باشد ،،ایا موقع لیپوماتیک به مشکل میخوریم یا نه

  کلا وجود تتو در بدن و جاهایی که میخاییم لیپو انجام بدیم ،؟؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   داشتن تتو در بدن برای انجام لیپوماتیک مشکلی به وجود نمی آورد.

   1. مهرناز می گوید

    سلام‌من‌ دوماهه عمل بینی انجام دادم ایا میتونم عمل لیپوماتیک انجام بدم ؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بهتر است تا ۶ ماه بعد از جراحی بینی جراحی دیگری انجام ندهید.

 23. ناشناس می گوید

  سلام
  أیا برأی جراحی بازوها از طریق جراحی لیپوماتیک از بیهوشی استفاده میکنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مقدار چربی که باید تخلیه زیاد نباشد می توان از بی حسی موضعی هم استفاده کرد.

 24. افسانه می گوید

  سلام من میخوام این عمل رو درقسمت شکم وپهلو وران انجام بدم.ایا همه در یک جلسه انجام میشه.یا برای ران ها جلسه جداگانه باید بیام

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود که آیا می توان در یک جلسه تمامی چربی ها را تخلیه کرد یا نه.
   اگر حجم چربی شما زیاد باشد تخلیه تمام چربی سلامتی شما را به خطر می اندازد.

 25. ازاده می گوید

  سلام قصدم انجام لیپو ماتیک شکم پهلو و پشت هست،و تزریق باسن،اما به شدت از بیحسی و خواب میترسم،میشه با بیهوشی عمومی انجام بشه؟ممنونم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در بیشتر مواقع برای مراجع کنندگان از بیهوشی عمومی استفاده می شود. مگر اینکه از لحاظ سلامتی بیهوشی عمومی مشکلی برای بیمار ایجاد شود.

 26. ناشناس می گوید

  ایا کسی که استرس داشته باشدوبعضی مواقع وتشنج داشته باشدودارو لوبل ودپاکین بخرد میتواند از این روش برای کاهش چربی دور شکم وپهلو استفاده کند عمل جراحی چشم چند سالی هست که انجام دادم وهیچ مشکلی پیش نیامد من ۳۰ سال دارم وشکم وپلو من خیلی بزرگ است وزن من ۷۰ کیلو است چه کار کنم اگر این مشکلم حل شود بیشتر استرس من از بین می رود

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای تشخیص این مورد که چه روشی برای شما بهترین نتیجه را می دهد باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید

 27. رحیمی می گوید

  با سلام این روش تا چه میزان خطر اسکار در زیر پوست و جای چربی تخلیه شده و یا روی پوست در پوستهای حساس دارد ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اسکار لیپوماتیک به قدری کوچک است که معمولا مشخص نمی شود. و بعد از عمل نیز پمادهای مخصوص داده می شود که اسکار را ترمیم کند.

 28. علی ناظمی می گوید

  با سلام‌ و عرض ادب
  متاسفانه تعداد بسیار زیادی غده چربی در پهلو و بازو دارم
  ۳۰ ساله و شاید ۱۰ کیلو اضافه وزن این روشو توصیه میکنید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید حما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب است.

 29. A,k می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من چربی در شکم و پهلو و پشت دارم که زیاد نیست ولی پوستم افتادگی و چروک دارد با لیپوماتیک پوست شکم جمع می شود ؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز برای اینک مشخص شود آیا با لیپوماتیک به تنهایی می توان پوست شما را جمع کرد یا خیر باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

   1. مریم می گوید

    سلام
    آیا برای انجام لیپوماتیک احتیاج به انجام آزمایشاتی هست؟واینکه دوران نقاحت تزریق چربی صورت چقدر است؟

    1. Doctor najafbeygi می گوید

     با سلام
     بله قبل از جراحی باید آزمایش انجام شود. و یک هفته بعد از تزریق چربی به صورت تقریبا ورم اولیه از بین می رود.

  2. مهتاب می گوید

   سلام آقای دکتر وقت بخیر ..ببخشید من دو تا زایمان داشتم چند بار هم با رژیم غذایی نتونستم به اندامی که می‌خوام برسم یه مقدار از ناحیه شکم وکمی از پهلوم ناراضی ام خواستم ببینم این عمل مناسب هست که انجام بدم یا خیر؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    اگر افتادگی پوست در ناحیه شکم نداشته باشید با لیپوماتیک می توانید به اندام دلخواه خود برسید.

 30. علی می گوید

  ایا با انجام لیپوماتیک عمل بینی همزمان انجام میدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان انجام داد.

 31. ریحانه می گوید

  سلام وقت بخیر میخواستم بدانم که حذف چربی یا لیپومانیک در ناحیه شکم و ران و پهلو برای افراد دیابت نوع یک امکان پذبر هست ضمنا من ۴۳ سال دارم و ۱۰ سال است که انسولین را فقط به شکمم تزریق کرده ام وکلا چه عملی برای کوچک‌کردن شکم من مفیدتر است و حدود ۷۸ کیلو وزن دارم
  ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر قند شما کنترل شده باشد معمولا لیپوماتیک مشکلی برای شما بوجود نمی آورد چون برش جراحی وجود ندارد.
   ولی حتما قبل از جراحی باید تاییدیه از پزشک متخصص داشته برای انجام عمل داشته باشید.

 32. هانیه می گوید

  با سلام .هزینه لیپوماتیک شکم حدودا چقدر میشه ؟شکمی که حدود ۲یا۳کیلو باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 33. احمد می گوید

  آقای دکتر من ۴۰ کیلو وزن کم کردم با رژیم غذایی و پوست شکمم آویزون شده
  می خواستم بدونم عمل لیفت انجام میدین شما

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله ، عمل جراحی کشیدن پوست نیز انجام می شود.

  2. ناشناس می گوید

   جچطوری چهل کیلو وزن کم کردی؟

 34. شتاو می گوید

  سلام خسته نباشین من روش های پیکرتراشی رو بلد نیستم میخواستم بدونم چه روشی باید انجام بدم زیر باسن پشت ران چربی دارم سمت راستم بیشتراز سمت چپه لطفا راهنمایی کنین🙏🙏🙏🙏🙏

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان تشخیص داد که چه روشی برای شما مناسب است.
   برای راهنمایی در مورد این عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 35. بهاره می گوید

  سلام خسته نباشید هزینه عمل لیپوماتیک چقدره؟
  بعداز عمل چندسایز کم میکنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 36. حدیثه می گوید

  سلام من باسنم هی کوچیک میشه ورزشم میکنم باز کوچیک میش برعکس شکم و پهلوم اگ بخوام چربی شکمو پهلومو ب باسنم تزریق کنم چقد هزینشه البته اینم بگم من شدیدا مشکل مالی دارم بیشتر نگران هزینشم شاید بگین ک واجب نیس اما ب کلی روحیه منو داغون کرده

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز می توان چربی شکم و پهلو را به باسن تزریق کرد.
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 37. مریم سلطانی می گوید

  سلام خانمی۳۲ هستم وزنم یک دفعه بالا رفته و شکمم خیلی بزرگ شده فقط قسط کشیدن پوست شکم دارم اول باید وزن کم کم بعد کشیدن شکم ممنون از دکتر عزیز

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا به کاهش وزن قبل از جراحی نیاز دارید یا خیر.

 38. تیارا می گوید

  سلام خسته نباشین ،من رانهایم کمی به نظرم بزرگ میاد من دختری ۱۶ ساله هستم با قد ۱۵۰ و وزن ۴۴کیلو به نظرتون مم اضافه وزن دارم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   شما در محدوده وزن طبیعی هستید. با توجه به سنتون بهتر است با ورزش به صورت موضعی به اندام دلخواه برسید.

 39. Sepide می گوید

  سلام …
  خسته نباشید
  من ۱۶ سالمه همه میگن اندامم تو پره و خوبه اما من راضی نیستم هم ران و بازو هم شکم و پهلو چربی داره
  چند وقت قبل هم موقع ورزش کردن دیسک کمرم پاره شده و دیگه نمیتونم ورزش کنم با رژیم غدایی هم نتونستم به اندام دلخواهم برسم
  چیکار باید کنم؟ عمل لیپوماتیک از چند سال به بالا انجام میگیره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام جراحی زیبایی باید اندامتان به رشد کافی رسیده باشد و معمولا ۱۸ سال را برای انجام این نوع عمل ها در نظر می گیرند.

 40. ناشناس می گوید

  ایابعدازعمل امکان برگشت چربی وجودداره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بعد از عمل در صورت پرخوری قسمت های دیگر بدن دچار چاقی می شود.

 41. سهیل راسخ می گوید

  با درود . من دیابت نوع ۲ دارم روزی ۳ عدد نصفه قرص متفوربین مصرف میکنم . میتونم عمل لیپوماتیک و انجام بدم تو ناحیه شکم و پهلو . ۴۱ ساله ام ۱۷۶ قد و ۹۰ کیلو وزن. سپاس

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر پزشک معالجتان تایید کنن که جراحی برای شما مشکل ساز نخواهد بود می توانید لیپوماتیک انجام دهید.

 42. ندا می گوید

  سلام من ندا۲۷ساله هستم شکم وپهلو وبازو دارم باید چه عملی انجام بدهم که به تناسب اندام برسم وهزینه عمل چقدر است ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما بهترین نتیجه را دارد.
   برای راهنمایی بیشتر و اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 43. n bzg می گوید

  با سلام و عرض ادب اقای دکتر بنده قصد دارم ۳ ماه بعد از زایمان طبیعی ام عمل لیپوماتیک برای ران و شکم پهلو انجام بدم خواستم بدونم اگر در دوران شیردهی به نوزادم باشم انجام این عمل برای شیر و بچه ضرری نداره ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز بهتر است در دوران شیردهی هیچ نوع جراحی انجام ندهید.

 44. سارا می گوید

  سلام این عمل برگشتم داره؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در در موضعی که جراحی شده مجدد تجمع چربی نخواهید داشت ولی در صورت پرخوری در قسمت های دیگر بدن دچار چاقی خواهید شد.

 45. همیلا می گوید

  سلام میشه در مورد هزینه عمل توضیح بدهید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 46. سیما می گوید

  سلام خسته نباشید آقای دکتر من از ایلام مزاحم وقتتون میشم وزنم ۱۰۸ کیلوه۴۳ کیلو اضافه وزن دارم، من شکم و پهلوی وسینه های خیلی بزرگی دارم واما بقیه بدنم درحد یه آدم ۷۰ کیلویی نشون میده شما میتونید به شکم وسینه هام تو یه عمل فرم بدید،وبقیه چربی های اضافه رو برا باسنم تزریق کنید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اضافه وزن شما خیلی زیاد است و ممکن است نتوان برای شما جراحی زیبایی انجام داد. ولی برای اطمینان از این موضوع حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.

  2. Vakili می گوید

   سلام خسته نباشین من ۳۴کیلواضافه وزن دارم میتونم عمل لیپوماتیک انجام بدم یاخیر؟؟

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    دوست عزیز تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد که آیا شما شرایط جراحی را دارید یا خیر.

 47. فاطمه می گوید

  سلام میشه لطفاً بگید، آیا شخصی که اسلیو معده انجام داد و بر اثر اون جراحی دچار شل شدن پوست در ناحیه بازو شکم سینه شد ،می‌تونه لیپوماتیک بشه یا از روش دیگه ی جراحی استفاده کنه؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز لیپوماتیک برای کسانی که افتادگی پوست دارند توصیه نمی شود ولی روش های دیگری برای برطرف شدن افتادگی وجود دارد.

 48. الی می گوید

  سلام
  آیاتزریق چربی به باسن و…
  همیشگیست
  یااین چربی ها بعد از مدتی ازبین میره

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر کاهش وزن نداشته باشید ۷۰% آن تا پایان عمر باقی می ماند.

 49. ناشناس می گوید

  چگونه از بین رفتن چربی تزریق شده در باسن جلوگیری کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   تا سه هفته بعد عمل از نشستن و خوابیدن بر روی باسن خودداری کنید. کاهش وزن نداشته باشد.

 50. زهرا می گوید

  سلام آقای دکتر. من چربی های صورتم خیلی زیاد نیست ولی میخوام کمتر بشه. لیپوماتیک صورت برای چربی های کم صورت هم مناسبه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود چه روشی برای شما مناسب ترین گزینه است. روش های دیگری غیر لیپوماتیک برای صورت انجام می شود.

 51. خدیجه ترکاشوند. می گوید

  سلام من نوبت لیپوماتیک دارم ولی مشاورشماگفتندبعداز۳ماه بایدعمل لیفت شکم هم انجام بدهم
  ولی در۲نوبت رفت وآمدبرام دشواره.میشه لطفاهردوعمل راباهم انجامشون بدهید؟باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما به دلیل وزن بالایتان نمی توانید در یک نوبت ۲ عمل جراحی را انجام دهید و سلامتی شما با انجام همزمان این ۲ جراحی به خطر بی افتد.

 52. نرگس می گوید

  سلام من۲۸ساله هستم سه بارزایمان کردم دوست دارم بالیپوماتیک اگه میشه سه سایزکم کنم دریک جلسه وکمی هم بازوهام کوچک بشه آیا امکانش هست

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا می توان این جراحی ها را در یک جلسه انجام داد یا خیر. زیرا اگر حجم جراحی ها زیاد شود ممکن است سلامتی شما به خطر بیوفتد.

 53. خانم ترکاشوند می گوید

  سلام ببخشیدآقای دکتربعدازلیپوماتیک ولیفت. شکم وپهلوفقط صاف وجمع میشه ولی حدودا۲۵کیلواضافه وزن من بایدباورزش کم بشه آیابعدازاین عمل من میتوانم بدلبخواه خودم ورزش وتحرک زیادداشته باشم؟ باتشکر.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله بعد از جراحی حتما باید ورزش کنید ولی ماه های اول باید ورزش سبک مانند پیاده روی انجام دهید.

 54. ناشناس می گوید

  سلام ایا همزمان با لیپوشکم میشه چربی زو به صورت تزریق کرد؟؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در اکثر مواقع انجام این کار امکان پذیر است. ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد.

 55. حسین می گوید

  آیا حتما برای عمل باید کاملا لخت بود؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بسته به ناحیه مورد جراحی قبل از ورود به اتاق عمل لباس مخصوص به بیمار داده می شود.

 56. ناشناس می گوید

  سلام من بیماری آسم دارم آیامی تونم عمل لیپوماتیک انجام بدم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر از متخصص ریه تایید بگیرید که جراحی برای سلامتی شما ضرر ندارد می توانید انجام دهید.

 57. میترا می گوید

  من ۲۹سالمه ۳فرزنددارم چربی کمی شکم وپهلودارم ولی نمیخام بیهوش باشع آیابی حسی میشه انجام بدید؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر مقدار چربی کم باشد می توان به صورت بی حسی موضعی انجام داد ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد آیا با بیحسی می توان شما را جراحی کرد یا خیر.

 58. السا و پارسا می گوید

  با سلام من حاملگی ۳قلویی داشتم بخاطر همین شکم و پهلو هام خیلی اندامم بد کرده پوست شکمم هم جمع نمیشه بخاطر همین بعد زایمان شکم و پهلو هام بیشتر شده آقای دکتر شما چه عملی رو پیشنهاد میکنید؟ممنون

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز به احتمال زیاد شما باید ابدومینوپلاستی انجام دهید ولی تا به صورت حضوری معاینه نشوید نمی توان دقیق اعلام کرد چه نوع جراحی مناسب شما است.

 59. تینا می گوید

  سلام
  میخواستم بدونم اگه همسرم عمل لیپو در ناحیه شکم و پلهو انجام بده میشه از اون چربی در بدن من چربی تزریق بشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر نمی توان چربی بدن شخص دیگری را به بدن شما تزریق کرد.

 60. سلیمی می گوید

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  بنده پاهای لاغری از قسمت زانو به پایین دارم با عمل لیپوماتیک امکان تزریق چربی شکم و پهلو به قسمت جلوو پشت ساق پا هست؟
  باتشکر

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان تزریق چربی به ساق پا انجام داد.

 61. mehrdad می گوید

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر، بنده اطراف آلت تناسلیم چربی گرفته میخواستم بدونم میشه چربی هارو دربیارم.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله این جراحی قابل انجام است. ولی حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا این جراحی برای شما قابل انجام است یا خیر.

 62. سهیلا می گوید

  سلام می خواستم بدونم همزمان با عمل لیپاماتیک امکان داره همون چربی در ناحیه باسن و سینه تزریق بشه با بیهوشی

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توان چربی تخلیه شده را به نواحی دیگر تزریق کرد فقط نوع دستگاه تخلیه چربی باید مناسب تزریق باشد.

 63. ف. می گوید

  سلام
  من دختر ۳۱ ساله و مجرد هستم. حدود۱۱ کیلو اضافه وزن (چربی) در ناحیه شکم دارم! خییییلی از عمل میترسم! یعنی از عوارض اون و اینکه آثار عمل روی شکمم باقی بمونه یا این دستگاه به ارگان های داخلی آسیب بزنه! خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید. چون در شرف ازدواجم و وقت ورزش ندارم و شکمم خیلی بزرگه (مث یه زن حامله) و تا حالا فقط با پوشیدن گن تا حدی مخفیش کردم! از طرفی میترسم آثارش بمونه…

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شوید هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد و آثار جراحی هم باقی نخواهد ماند.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید