لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی | عوارض و مزایای آن

16,774

لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی، بسیار سریع‌تر و کم‌دردسرتر از رژیم‌های سخت غذایی و ورزش‌های سنگین و طولانی مدت است.

امروزه چاقی شکم و کمر، به یک عارضه همگانی و آزاردهنده تبدیل شده است. به همین دلیل همه به دنبال روشی موثر و نتیجه بخش هستند که در کمترین زمان به اندام دلخواه خود برسند.

 

در این مقاله خواهید دانست که پیش از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل و مراجعه به جلسه مشاوره با پزشک، چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.

 

در ادامه ویدیویی از دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می کنید که در حال انجام جراحی شکم و پهلوی خانمی پنجاه ساله بعد از چهار زایمان است:

جراحی شکم و پهلو ، برای کسانی هم که با کمک ورزش و رژیم غذایی، وزن خود را کاهش داده‌اند اما هنوز چربی در ناحیه شکم و پهلوها باقی مانده است ،مناسب است.

درواقع در یک جلسه جراحی، حجم زیادی از چربی‌های شکم، پهلو و حتی نواحی پشت، باسن و یا ران شما برداشته می‌شود.

جراحی شکم و پهلو ، ترکیبی از چند روش جراحی پلاستیک است که برای لاغری شکم، پهلوها و پشت کمر شما موثر است که بسته به وضعیت بدنی و شرایط شما ممکن است پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک، یک یا دو روش را به شما پیشنهاد دهد.

با کمک روش‌های جراحی مانند ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک، می‌توان در یک جلسه چربی‌های اضافه را از ناحیه شکم و پهلوها برداشت. همچنین پوست شل شده شکم را نیز کوتاه کرد و در نهایت یک شکم سفت و کوچک به همراه پهلوهای لاغر ایجاد کرد.

با این حال باید توجه داشته باشید که لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوساکشن و یا جراحی شکم، عوارض و مشکلات خودش را دارد.

باید پیش از عمل به نکات بسیاری توجه شود تا بهترین نتیجه را با کم‌ترین مشکل، درد و یا ناراحتی به دست آورد.در مقابل لیپوماتیک یکی از روش‌های نوین لیپوساکشن است که با کمترین درد و عارضه‌ای، چربی‌های زیر پوست شکم و کمر را بیرون می‌کشد.

دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی برای لیپوماتیک وجود دارد که بسته به شرایط بدنی شما و تشخیص جراح پلاستیک و زیبایی، می‌توان از آنها بهره برد.

لاغری شکم و پهلو با عمل

لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی

جراحی شکم و پهلو، روشی موثر برای لاغری است. درواقع پس از یک دوره ورزش و رژیم غذایی، ممکن است بخش‌های مختلف بدن لاغر شود اما چربی‌های شکم و پهلو هنوز باقی بماند.

همچنین ممکن است شکم دچار شل شدگی و افتادگی شود که این مورد نیز، ظاهر فرد را بسیار نامتناسب می‌کند.

بسیاری از کسانی که اضافه وزن دارند، به خوبی می‌دانند که از دست دادن یک کیلوگرم از چربی‌های اضافی با رژیم غذایی و ورزش، چه کار سخت و طاقت فرسایی است. با این حال پس از چند دوره پرهیز و انجام انواع فعالیت‌های بدنی و ورزشی، باز هم چربی‌های شکم و پهلو همچنان در جای خود باقی می‌مانند.در چنین شرایطی انجام جراحی شکم و پهلو، بهترین گزینه است.

با این حال باید از نتایج این عمل، انتظارات واقعی داشت و البته بعد از جراحی نیز در سبک زندگی تغییر ایجاد کرد.

در چنین شرایطی شاید لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی تنها و بهترین راه برای بسیاری از این افراد باشد.

عمل لاغری شکم و پهلو

در واقع با کمک روش‌های جراحی تهاجمی مانند ابدومینوپلاستی و یا کم‌تر تهاجی مانند لیپوساکشن، می‌توان در یک یا دو جلسه، چربی‌های اضافی شکم و پهلوها را برداشت.

روش ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، همان جراحی شکم است که در آن علاوه برداشتن چربی‌های اضافی شکم، پوست اضافی و افتاده شکم نیز برداشته می‌شود. از سوی دیگر، ماهیچه‌های شل شده و پاره شده شکم نیز دوباره به سوی هم کشیده و دوخته می‌شود.

با این کار ماهیچه‌های جداره شکم، ترمیم و سفت می‌شود.جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی، روشی است که با برداشتن پوست و چربی اضافی و سفت کردن ماهیچه‌های شکم، اندام شما را لاغر و متناسب می‌سازد.

در این روش با ایجاد برش‌هایی افقی و عمودی در اطراف و زیر ناف و همچنین ناحیه بالای شرمگاه، پوست آویزان شکم برداشته می‌شود. سپس بافت‌های چربی اضافی برداشته می‌شود.

پس از دوختن ماهیچه‌های شکم، بخش بالایی و پایینی پوست برش خورده به هم دوخته می‌شود. ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی اما بسیار موثر برای از بین بردن چربی و افتادگی شکم است. این روش برای کسانی که کاهش وزن بسیاری داشته اند و یا خانم‌هایی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، موثر است.

ابدومینوپلاستی شیوه‌های مختلفی دارد. در تامی تاک یا جراحی شکم، برش‌هایی در بخش‌های پایینی شکم به صورت افقی ایجاد می‌شود.

سپس پوست و لایه‌های چربی اضافی زیر آن برداشته می‌شود. معمولا در شکم‌هایی که اندازه بزرگی داشته باشند، ماهیچه‌های شکم دچار کشیدگی و یا پارگی می‌شوند. جراح با کشیدن ماهیچه‌های شکم و دوختن آن‌ها، عضلات شکم را سفت و خوش فرم می‌کند. این کار کمک می‌کند تا پس از عمل، شکل شکم شما طبیعی و متناسب باشد.

همچنین می‌توان دور سوراخ ناف را نیز برش داد و به جای اصلی خود برد. درواقع نافی که بعد از جراحی شکم مشاهده می‌شود، ناف واقعی خود فرد است.

برای شکم‌هایی که چربی اضافی و افتادگی کمتری دارند، می‌توان از روش مینی-ابدومینوپلاستی بهره برد که میزان برش کمتری دارد و عمل سبک‌تری است.

لیپوساکشن نیز همانطور که از اسمش پیدا است، روشی برای کشیدن چربی‌های اضافه بدن و لاغری شکم و پهلو است. در این روش، با ایجاد شکاف‌هایی در بدن، پروب‌های دستگاه لیپوساکشن وارد بدن می‌شود. سپس بافت‌های چربی خورد شده و بیرون کشیده می‌شود.

روش لیپوساکشن معمولا همراه با ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی‌های پهلو، پشت و حتی ران و باسن به کار می‌رود. در واقع لیپوساکشن هم می‌تواند یک روش مکمل برای ابدومینوپلاستی باشد و هم به عنوان یک روش جداگانه و مستقل برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی، به کار گرفته شود.

در ادامه ی مطلب، ویدیویی از قبل و بعد انجام جراحی شکم و پهلو توسط دکتر آرش نجف بیگی را مشاهده می کنید:

لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌ها برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی است. هنگام انجام جراحی شکم، برای خارج کردن چربی اضافی از نواحی بالایی شکم، پهلوها و پشت کمر، می‌توان از تکنیک‌های مختلف لیپوماتیک استفاده کرد. درواقع لیپوماتیک نوعی روش لیپوساکشن بدون درد و عوارض زیاد است. دستگاه لیپوماتیک، یک موتور بادی دارد که هوای فشرده تولید می‌کند. این هوای فشرده به کانولا منتقل می‌شود و حرکات مختلفی را در آن ایجاد می‌کند.  در روش لیپوماتیک از شکاف ایجاد شده در شکم و یا ایجاد چند شکاف کوچک در پهلوها، می‌توان به بافت‌های چربی زیر پوست دسترسی یافت. سپس با کمک لوله‌های بلند و باریکی که کانولا نام دارد، بافت‌های چربی را خورد کرد و سپس بیرون کشید.کانولا درواقع همان لوله استیل بلند و باریکی است که وارد بدن می‌شود تا چربی‌ها را خورد کند و بیرون بمکد. با کمک خورد کردن بافت‌های چربی و خارج کردن آن از زیر پوست، می‌توان پهلو‌ها را نیز لاغر کرد.

برای لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک، نخست شکاف‌های کوچکی در ناحیه شکم، پهلوها، پشت و یا اطراف ناف ایجاد می‌شود. سپس لوله کانولا وارد بدن می‌شود. لوله کانولا پس از ورود به زیر پوست، با حرکت در سه جهت افقی، عمودی و همچنین دوران و چرخش حول محور خود، بافت‌های چربی را به ذرات کوچک تبدیل می‌کند. سپس مانند یک جاروبرقی قدرتمند بافت چربی را بیرون می‌کشد.

روش لیپوماتیک دو ویژگی و مزیت مهم دارد. نخست اینکه اندازه برش‌های ایجاد شده در پوست، نسبت به روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن، بسیار کوچکتر است. همچنین درد و عوارض پس از عمل نیز در لیپوماتیک بسیار کاهش می‌یابد. ویژگی مهم دیگر لیپوماتیک این است که چربی خارج شده از بدن، قابلیت تزریق به دیگر نقاط بدن را دارد. در نتیجه برای فرم دادن به دیگر بخش‌های بدن مانند باسن و سینه‌ها می‌توان از چربی‌های خود فرد استفاده کرد.

باید گفت که در کنار عمل ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک نیز به کار گرفته می‌شود.ترکیبی از این دو روش، یک جراحی شکم و پهلوی کارآمد و نتیجه بخش خواهد بود.

لیپوماتیک علاوه بر اینکه به عنوان روش کمکی همراه با ابدومینوپلاستی انجام می‌شود، در شرایطی که افتادگی در شکم زیاد نباشد، به تنهایی نیز می‌تواند برای تخلیه چربی از نواحی شکم و پهلو به کار گرفته شود. عمل لیپوماتیک، با روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود که هر یک مزایای مخصوص به خود را دارند. پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می‌تواند بسته به نیاز و شرایط بدنی هر فرد، یکی از روش‌ها را پیشنهاد دهد.

لیپوماتیک: در جراحی شکم و پهلو با لیپوماتیک، از فشار و ضربه فیزیکی برای خورد کردن بافت‌های چربی استفاده می‌شود. سپس این چربی از زیر پوست بیرون مکیده می‌شود. در روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن از تکنیک‌هایی مانند لیپولیز، با کمک امواج لیزر دمای بافت چربی تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد بلا می‌رود و چربی‌های می‌سوزند. سپس از بدن تخلیه می‌شوند. به همین دلیل روش لیپوماتیک عوارض سوختگی ندارد. همپنین از چربی تخلیه شده می‌توان برای تزریق به دیگر نواحی بدن و فرم دادن به اندام‌های دیگر، استفاده کرد.

اولترازد: در این روش به جای استفاده از خورد کردن با ضربه و چرخش، امواج صوتی به کار می‌رود. با کمک فناوری اولتراسوند، سلول‌های چربی به ارتعاش در می‌آیند و دیواره آن‌ها پاره می‌شود. با آب شدن چربی، می‌توان آن را با فشار دست و ماساژ به بیرون از بدن هدایت کرد. به تشخیص جراح اگر حجم چربی زیاد نباشد، نیازی به مکش آن نیست. اما می‌توان با کمک ابزار مکش، زودتر و دقیق‌تر چربی را تخلیه کرد و شکل بدن و پوست را نیز یک‌دست کرد.

واترجت: در روش بادی جت یا واتر جت نیز مانند لیپوماتیک، چربی‌ها خورد می‌شوند اما با فشار آب. باریکه‌ای از آب پرفشار در اندازه چند میلی‌تر به بافت‌های چربی برخورد می‌کند و آن‌ها را درهم می‌شکند. سپس این مخلوط آب و چربی با کمک مکش، از بدن خارج می‌شود. این چربی را نیز نمی‌توان برای تزریق به دیگر نقاط بدن استفاده کرد.

لاغر کردن شکم با لیپوماتیک

دقت داشته باشید که رسیدن به یک نتیجه مطلوب از لیپوماتیک، به دقت و تجربه جراح نیز بستگی دارد. بهتر است برای انجام لاغری شکم و پهلو با جراحی، حتما به پزشک فوق تخصص جراحی چلاستیک و زیبایی مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است پزشک غیر متخصص، هنگام کار با دستگاه لیپوماتیک به اندام‌ها، رگ‌ها و عصب‌های شما آسیب وارد کند. همچنین جراحی در اتاق عمل استریل و پاکیزه نیز در کاهش خطر عفونت پس از عمل بسیار مهم است.

در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

.

لیپوماتیک روشی برای جراحی شکم و پهلو

خیلی ها هستند که از داشتن شکم بزرگ و بد فرم رنج می برند که این افراد برای رفع این مشکل به انجام جراحی شکم چاق شکم با روش لیپوماتیک روی می آورند که این جراحی شکم چاق، نسبت به سایر روش ها یک روش کاملا ایمن و بی ضرر است که بیمار با انجام این روش جراحی شکم چاق می تواند به یک شکم صاف و زیبا دست پیدا کند.

در این روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک نیاز به برش نیست و با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم را خارج می کنند که معمولا در این روش جراحی شکم چاق می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن هم تزریق کرد.

روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک، نیاز به برش ندارد و طرفداران زیادی دارد. از بین بردن چربی های شکم و پهلو بسیار سخت و دشوار است که با جراحی شکم چاق با روش لیپوماتیک می توان از شر این چربیهای اضافه خلاص شد.

لاغری شکم و پهلو با ترکیب چند روش

این روش جراحی شکم چاق را، جراح بر اساس شرایط کلی بدن و نیاز و درخواست بیمار پیشنهاد می کند؛ زیرا پزشک جراح با معاینه دقیق بیمار می تواند بهترین روش جراحی شکم چاق را برای زیبا سازی ناحیه های مختلف بدن که مشکل چربی و افتادگی پوست و شلی دارند به کار بگیرد.

از آنجایی که در برخی افراد استفاده از یک روش برای جراحی شکم چاق پاسخ نمی دهد، جراح از روش ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

لیپوساکشن یا لیپولیزر

در این روش جراحی برای جراحی شکم و پهلو، مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست تزریق و سپس مایع و چربی را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج می کنند. مقدار این مایع تزریقی بر اساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی دارد و حتی در بهترین شرایط هم نمیتوان بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج کرد.

پس در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو، ممکن است جراحی شکم چاق بیش از یک جلسه طول بکشد. این روش جراحی شکم چاق برای افرادی مناسب است که شکم آنها چاق است ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و یا در حد جزئی است و کیفیت پوست آنها خوب بوده و ترک پوست کمی دارند.

اینها اکثرا خانمهای جوانی هستند که حاملگی نداشته اند و یا آقایانی که از چاقی شکم و پهلو رنج میبرند. همچنین افرادی که تمایلی به جراحی شکم چاق در حد وسیع ندارند و اصلاح افتادگی شکم مد نظرشان نیست و فقط میخواهند چاقی شکم خود را برطرف کنند، از این روش جراحی شکم چاق استفاده می کنند.

 ترکیب دو روش لیپوساکشن و لیپولیزر

در افرادی که چاقی موضعی در بالای شکم و پهلوها دارند و هم قسمت پایین شکمشان افتاده است با ترکیب دو روش بالا می توان به نتایج مطلوبی دست یافت.

عوارض احتمالی ابدومینوپلاستی

 • جوشگاه نامطلوب
 • خونریزی ( هماتوم)
 • عفونت
 • تجمع مایع
 • اختلال در ترمیم زخم
 • از دست دادن پوست
 • لخته های خونی
 • بی حسی یا سایر تغییرات حس پوست
 • مخاطرات بی هوشی
 • تغییر رنگ پوست و یا تورم طولانی مدت
 • مرگ بافت چربی عمقی پوست ( نکروز چربی )
 • جداشدن زخم
 • ناقزینگی
 • محو و شلی پوست
 • درد، که ممکن است طولانی باشد.
 • ترومبوز ورید عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 • تورم طولانی مدت پاها
 • آسیب عصبی
 • احتمال نیاز به جراحی مجدد در ابدومینوپلاستی (کشیدن چربی شکم) وجود دارد
 • نتیجه کمتر از حد مطلوب از نظر زیبائی
بالا کشیدن شکم با جراحی شکم و پهلو

سیکس پک کردن شکم با جراحی

شاید شما هم تبلیغات مختلفی را با این مضمون دیده باشید که: با کمک جراحی شکم، در کنار لاغری شکم و پهلو با عمل، شکم شما نیز خوش فرم و سیکس پک خواهد شد. عمل زیبایی سیکس پک شاید برای آقایان این موضوع بسیار جذاب باشد در جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی می‌توان ماهیچه‌های شل یا پاره شده شکم را جمع کرد و به هم دوخت تا سفت و خوش فرم شود؛ اما ایجاد سیکس پک تنها با ورزش و عضله‌سازی امکان‌پذیر است.

البته برخی جراحان از روش‌های غیر استاندارد و غیر موثری استفاده می‌کنند. درواقع با ایجاد شکاف و شیار در لایه‌های چربی زیر پوست شکم، فرم شش تکه یا سیکس پک را به وجود می‌آورند. بدیهی است که این کار تاثیر موقتی دارد و پس از گذشت چند هفته یا چند ماه، بافت‌های چربی به حالت اول برمی‌گردد و فرم شکم دوباره نامتناسب خواهد شد.

همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

چه شرایطی برای انجام لیپوماتیک مهم است؟

لیپوماتیک روش چندان سنگینی برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی نیست اما به هر کسی توصیه نمی‌شود. نخست باید بدانید که فقط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صلاحیت علمی و تجربه کافی را دارد تا به شما بگوید که چه روش جراحی برای شما مناسب است. پس هیچ‌گاه با نظر افراد دیگر و یا جراح غیر متخصص، بدن خود را به تیغ جراحی نسپارید.

اما اگر برای مشاوره با جراح پلاستیک آمادگی دارید، بهتر است بدانید که چند ویژگی برای انجام لیپوماتیک ضروری است:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • بهره‌مندی از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌های خاص مانند دیابت یا بیماری‌های قلبی و عروقی
 • ۳ ماه از بارداری گذشته باشد و بلافاصله پس از لیپوماتیک بارداری انجام نشود. بارداری دوباره می‌تواند نتایج انجام مل لاغری شکم و پهلو را دستخوش تغییر کند. ممکن است پس از بارداری دوباره، پوست شکم دچار شل شدگی و افتادگی شود. بهتر است حتما با جراح خود در این مورد مشورت کنید.
 • وجود خاصیت الاستیک در پوست و توان عضلانی مناسب
 • عدم کاهش یا افزایش وزن پس از انجام لیپوماتیک:

درواقع شما باید با کمک ورزش و رژیم غذایی، وزن خود را تا جای ممکن کاهش داده باشید. لاغری شکم و پهلو با جراحی تنها باید چربی‌هایی را بیرون بکشد که به صورت طبیعی رفع نشده باشد. همچنین نباید بیشتر از ۳۰ % وزن طبیعی خود، اضافه وزن داشته باشید. پس از انجام لیپوماتیک نیز باید با پرهیز غذایی و انجام ورزش، وزن خود را ثابت نگه دارید. این کار نه تنها نتایج عمل را بهبود می‌بخشد، بلکه شما را به اندام ایده‌آل می‌رساند.

دستگاه لیپوماتیک؛ کانولا و حرکت‌های آن برای شکستن بافت چربی

چه کسانی برای جراحی شکم و پهلو مناسب‌اند؟

جراحی شکم و پهلو برای لاغری، مناسب افرادی است که بیش از ۳۰% اضافه وزن نداشته باشند. درواقع نخست باید با کمک ورزش و پرهیز غذایی، وزن خود را کاهش دهید. سپس برای خارج کردن چربی اضافی و باقی مانده در ناحیه شکم و پهلو، عمل جراحی برای شما انجام شود. پس از انجام جراحی شکم و پهلو، نباید وزن شما کاهش یابد و یا بیشتر شود. ثابت نگه داشتن وزن برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی و حفظ اندام ایده‌آل، بسیار ضروری است.

یکی دیگر از مواردی که شما را به یک گزینه مناسب برای عمل جراحی شکم و پهلو تبدیل می‌کندریال داشتن پوستی با خاصیت الاستیک و کشسانی مناسب است. درواقع اگر سن شما بیش از ۶۰ یا ۷۰ سال است، نتایج لیپوماتیک برای شما به خوبی یک فرد ۳۰ یا ۴۰ ساله نخواهد بود. همچنین بهتر است عمل شکم و پهلو برای لاغری، پس از آخرین بارداری انجام شود تا نتایج آن دستخوش تغییر نشود. چرا که پس از بارداری ممکن است افتادگی در پوست شکم ایجاد شود.

کسانی که دخانیات و الکل مصرف می‌کنند نیز گزیه مناسبی برای این عمل نیستند. برای رسیدن به نتایج ماندگار باید چند هفته پیش از عمل و چند ماه پس از آن، مصرف دخانیات به‌طور کامل قطع شود. دارا بودن سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌های زمینه‌ی و مصرف دارو نیز بسیار مهم است. پس پیش از عمل در این مورد با جراح خود مشورت کنید. مصرف برخی داروها پیش از عمل باید قطع یا کنترل شود.

نکاتی که پیش از لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی باید رعایت شود

عمل لیپوماتیک می‌تواند با بی‌هوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود. از سوی دیگر ابدومینوپلاستی نیز با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. از همین روی باید چند نکته را رعایت کنید:

 • از دو هفته پیش از جراحی، مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید.
 • یک هفته پیش از عمل مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین باید کنار گذاشته شود.
 • شب قبل از عمل حمام کنید.
 • صبح روز جراحی ناشتا باشید.
 • لباس گشاد و راحت بپوشید.
 • گن مخصوص بعد از عمل را همراه داشته باشید.
لاغر کردن شکم و پهلو با جراحی

مراقبت‌های پس از عمل لیپوماتیک

دوره بهبودی لیپوماتیک بین ۳ تا ۷ روز است.پس از جراحی شکم و پهلو، به توصیه‌های جراح پلاستیک خود به دقت عمل کنید تا با کمترین عوارض، هرچه زودتر به بهبودی برسید.

برای کاهش عوارض جراحی و بهبودی هرچه سریع‌تر نکات زیر را رعایت کنید:

 • کمی درد، ورم و کبودی کاملا طبیعی است. درد خفیف بین یک تا دو هفته رفع می‌شود که البته با مسکن قابل کنترل است. داروهای آنتی‌بیوتیک و مسکن را طبق تجویز پزشک خود مصرف کنید.ورم نیز حداکثر پس از ۶ هفته از بین می‌رود و نتیجه اولیه جراحی قابل مشاهده است.
 • گن مخصوص را طبق توصیه جراح خود همواره بپوشید. این گن، در جلوگیری از ایجاد تورم و همچنین فرم‌دهی به بدن، موثر است.
 • سه روز پس از عمل می‌توانید حمام کنید. البته جای بخیه‌ها را زیر فشار مستقیم آب نگیرید.ورود آب آلوده به درون زخم و جای بخیه، خطر ایجاد عفونت را افزایش می‌دهد.
 • مصرف آب فراوان، ماهی و میگو، میوه و سبزی، به ویژه آناناس، بسیار توصیه می‌شود. همچنین چربی و نمک را از برنامه غذایی خود کنار بگذارید. به ویژه در دو هفته تا یک ماه اول پس از عمل لیپوماتیک، تا جای ممکن از مصرف نمک پرهیز کنید.
 • پس از یک هفته می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرید و پس از چند هفته نیز، طبق نظر جراح خود به ورزش بپردازید.
 • تا دو هفته از انجام هرگونه فعالیت سنگین بدنی پرهیز کنید. البته معمولا توصیه می‌شود که در روز چند ساعت راه بروید. این تحرک داشتن به تخلیه مایعات و ترشحات بدن کمک می‌کند و در کاهش تورم موثر است

 

لاغری شکم و پهلو با عمل، برای کسانی که از ورزش‌های سنگین و رژیم‌های سخت غذایی نتیجه دلخواه نگرفته‌اند، یک راه حل موثر است. با کمک ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک، می‌توان چربی‌ها و پوست اضافه شکم و پهلو را در یک جلسه جراحی حذف کرد.

البته برای دیدن نتیجه نهایی جراحی لاغری شکم و پهلو،  باید دست کم دو ماه صبر کنید. پس از ان نیز برای رسیدن به اندام ایده آل و حفظ آن، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم را در پیش بگیرید. لیپوماتیک، یک جراحی زیبایی بسیار موثر و البته بدون درد و عوارض زیاد است. امروزه این روش علاوه بر متقاضیان زیادی که دارد، میان جراحان پلاستیک نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

جراحی شکم و پهلو چاق

جراحی شکم چاق اولین بار در اواخر قرن نوزدهم و اوائل قرن بیستم انجام شد و در این عمل جراحی شکم که معمولاً با جراحی فتق ناف صورت می گرفت قسمتی از پوست و چربی پایین شکم را بصورت قاچ هندوانه در می آوردند و پوست دو طرف را بهم می دوختند.

اما جراحی شکم چاق هم مانند سایر جراحی های زیبایی در اوائل قرن بیستم یعنی فاصله دو جنگ جهانی پیشرفت چندانی نکرد ولی بعد از آن و در دهه ۵۰ میلادی جراحان پی بردند که برداشتن پوست و چربی به صورتی که در بالا ذکر شد، نتایج چندان قابل توجهی ندارد و مانند لیفت صورت باید پوست و چربی را از نسوج زیر آن یعنی عضلات شکم جدا کرد و به این روش قادر بودند مقدار خیلی بیشتری از پوست و چربی را بردارند.

چون برای این روش جراحی شکم چاق، باید تمام پوست شکم را به طرف پایین آن می کشیدند و ناف هم همراه با پوست به طرف پایین جا به جا می شد، بنابراین تکنیک جدیدی به وجود آوردند که ناف از پوست اطراف خود جدا شده و بطرف پایین حرکت نکند و این ناف را از سوراخی که در پوست کشیده شده ایجاد میکردند، بیرون می آوردند.

جمع بندی

جراحی شکم و پهلو، روشی است که در یک جلسه، ۴ تا ۵ کیلو شما را لاغرتر می‌کند اما جایگزینی برای ورزش کردن یا داشتن رژیم‌های غذایی استاندارد نیست. درواقع چه پیش از انجام ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک و چه پس از این عمل‌ها، باید ورزش و سبک زندگی سالم را در پیش گرفت. کنترل وزن برای انجام این جراحی بسیار مهم است.

با این حال، در بسیاری مواقع چربی‌های مزاحم در ناحیه شکم و پهلو با ورزش از بین نمی‌رود و چاره کار تنها جراحی شکم و چهلو است. فراموش نشود که این چربی‌ها از زیر پوست بدن خارج می‌شود و بافت‌های چربی پیرامون اندام‌های داخلی بدن یا همان چربی‌های احشایی، تنها با کمک ورزش و رژیم غذایی مناسب، از بین می‌رود.

در جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم، علاوه بر برداشتن چربی و پوست شل شده شکم، می‌توان ماهیچه‌های شکمی را نیز سف و خوش فرم کرد. لیپوماتیک نیز نسبت به روش‌های قدیمی لیپوساکش، تکنیک جدیدتر و مناسب‌تری است؛ چرا که هم اندازه برش در آن کوچک‌تر است و هم درد و عوارض کمتری دارد. همچنین از چربی تخلیه شده با این روش می‌توان برای تزریق به دیگر نقاط بدن استفاده کرد. به همین دلایل است که جراحی شکم و پهلو برای لاغری، روش بسیار پرطرفدار و کارآمدی در پیکرتراشی به حساب می‌آید.

میزان درد با توجه به آستانه تحمل افراد متغییر است، در کل عمل جراحی شکم عمل دردناکی نیست و فقط یک هفته استراحت نیاز دارد.

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) با دو تکنیک انجام می‌شود. تکنیک خاصی هم برای افراد مجرد وجود دارد که بعد از انجام این عمل میتوانند بارداری داشته باشند.

استراحت و دوره نقاهت بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی نهایتاً یک هفته است.

بله حتما توصیه می شود بعد از جراحی شکم به مدت ۲ تا ۳ ماه گن پوشیده شود.

اگر می‌خواهید از بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی برای عمل لاغری شکم و پهلو خود آگاه شوید با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

.

ممکن است شما دوست داشته باشید
64 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلبتون
  چقدر بعد عمل مجبوریم استراحت کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوره نقاهت بعد از این عمل معمولا ۴ تا ۶ روز می باشد. البته بسته به وضعیت جسمانی فرد این دوران ممکن است متغییر باشد.
   از فردای روز عمل باید هر روز حداقل یک ساعت پیاده روی داشته باشید که بهبودی سریعتر حاصل شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. فرزانه می گوید

  برای خانومای بالای ۶۰ سال هم عمل‌انجام میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه از لحاظ پزشکی ممنوعیت خاصی نداشته باشید میتوانید این عمل را انجام دهید.
   و قبل از انجام عمل هم حتما باید تایید از پزشک متخصص قلب داشته باشید.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. ناشناس می گوید

  هزینه ی برداشتتن چربی های پهلو چقدر میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل جراحی لاغری فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

  2. محسن می گوید

   هزینه عمل چقدر میشه

   1. Doctor najafbeygi می گوید

    با سلام
    برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

    1. راضیه می گوید

     سلام من خانم ۲۷ ساله ام با شکمی بزرگ میخواستم ببینم هزینه عمل چنده

     1. Doctor najafbeygi می گوید

      برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 4. شهره می گوید

  لاغری شکم و پهلو کار خیلی سختیه. من سال هاست ورزش می کنم و هنوز نتونستم به اندام ایده الم برسم. می خوام بدونم دکتر نجف بیگی چربی های این نواحی رو بدون جراحی یا بیهوشی تخلیه می کنن؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بی حسی موضعی بیشتر برای نواحی که وسعت کمتر دارد استفاده می شود. و بیهوشی برای مواقعی که حجم و وسعت عمل زیاد است انتخاب می شود.
   برای تشخیص این مورد حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای گرفتن وقت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 5. اسما می گوید

  با سلام اقای دکتر میشه بگید که اگر عمل قلب داشتیم ، عمل لیپوماتیک برامون خطرناک نیست؟ من تقریبا ۵ سال پیش مادرم عمل قلب داشت الن ۵۰ سالشه میترسه که عمل لیپوماتیک براش خطرناک باشه.ممنون میشم جوابمو بدید.

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   قبل انجام عمل حتما باید از پزشک متخصص قلب تاییدیه برای انجام عمل لیپوماتیک دریافت کنید.

 6. ناشناس می گوید

  جراحی شکم و پهلو رو میتونیم همزمان با بقیه ی جراحی های زیبایی انجام بدیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای انجام همزمان چند عمل حتما باید به صورت حضوری مورد معاینه قرار بگیرید.
   برای یک جلسه مشاوره رایگان می توانید با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 7. مهدی می گوید

  جناب دکتر لاغری شکم و پهلو با جراحی های دیگه هم انجام میدن؟ یا فقط با لیپوماتیک؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   روش ها و دستگاه های مختلفی برای لاغری شکم پهلو وجود دارد که در مقاله فوق نیز به آنها اشاره شده است و استفاده از دستگاه لیپوماتیک یکی از آنهاست.

 8. Mohamad reza می گوید

  با سلام میخواستم بدونم که برای افراد زیر ۱۸سال هم عمل شکم و پهلو انجام می شود یا نه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما باید حتما به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود آیا امکان عمل دارید یا خیر.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 9. ناشناس می گوید

  سلام وقت بخیر من خواستم پوست شکمم که شل شده را بردارم وزنمم زیاد نیست به نظر شما چه کار کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اینکه مشخص شود چه روشی برای شما کارآمد است حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 10. نوری می گوید

  سلام من میخوام ازشرپهلوهام خلاص شم….هزینش چنده….فعلا نمیتونم حضوری بیام

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 11. لیلا می گوید

  سلام ببخشید خواستم ببینم برای جراحی و برداشتن چربی شکم میشه یه قیمت تقریبی بگید تا اگر تونستیم با شما تماس بگیریم و برای مشاوره مزاحمتون بشیم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 12. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید میشه بگید شما چه استانی هستید

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   کلینیک دکتر نجف بیگی واقع در استان تهران است.

 13. میرزایی می گوید

  باسلام آیاکوچک کردن پستان و برداشتن چربی پهلو و شکم همزمان میشه انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله میتوان این عمل ها را در یک جلسه انجام داد به شرطی که حجم چربی زیاد نباشد.

 14. فاطمه می گوید

  سلام چند درصد ممکنه که بازگشت داشته باشه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   در مناطقی که چربی خالی شده دیگر تجمع چربی نخواهید داشت ولی در صورت پرخوری نواحی دیگر دچار چاقی می شود.

 15. سینا می گوید

  سلا م ببخشید هزینه شکم وپهلو چقد است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 16. ناشناس می گوید

  سوال من اینه که آیا میشه در یک جلسه جراحی فرم دادن به سینه و زیبایی شکم و فرم دادن به ناحیه‌ی زیر مایو رو هم انجام داد

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه ناحیه های مورد عمل حجم زیادی نداشته باشن میتوان در یک روز تمام ناحیه ها را جراحی رد.
   برای تشخیص دقیق حتما باید به صورت حضوری معاینه می شوید.

 17. مرضیه سادات می گوید

  سلام ببخشید خاستم بدونم هزینه جراحی و میزان خطر اون چقدر است

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها و راهنمایی در مورد عمل با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 18. ناشناس می گوید

  سلام بعد از عمل شکم میتونم دوباره حامل بشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله – اگر مایل هستید مجدد باردار شوید باید قبل از جراحی با پزشک صحبت کنید چون تکنیک خاصی برای این نوع جراحی لازم است.

 19. ناشناس می گوید

  سلام وزن من ۹۸کیلوهست بعد از زایمان دوقلویی که داشتم شکمم بزرگ وافتاده موند. میتونم با این وزن باهرروشی که صلاح دونستید جراحی وپیکر تراشی بشم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چون واقعا دچار افسردگی شدم .سن من ۵۲ ساله

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما حتما باید به صورت حضوری معاینه شوید و بدن شما آنالیز شود تا مشخص شود آیا می توان برای شما جراحی پیکرتراشی انجام داد یا خیر.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 20. ناشناس می گوید

  سلام می تونم از طریق تلگرام سوالاتم رو بپرسم ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   می توانید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ در تماس باشید.

 21. علیرضا می گوید

  سلام جناب دکتر میشه بفرمایید عوارض عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چیه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود عوارضی نخواهد داشت.

 22. نوروزی می گوید

  سلام خسته نباشید من چند ساله که تصمیم به جراحی شکم و پهلو گرفتم ولی به خاطر آمبولی میترسم میشه بگید چند درصد احتمال امبولی هست ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود احتمال آن به صفر می رسد.

 23. ناشناس می گوید

  سلام من میخوام عمل شکم و پهلو انجام بدم ایا برای کسی که تیرویید کم کاری بالا دارد مشکلی پیش میاد
  ای می تونه عمل کنه یا نه

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید به شرطی که از متخصص غدد تاییدیه بگیرید که جراحی مشکلی برایتان بوجود نمی آورد.

 24. لیلا می گوید

  سلام خسته نباشید من اندام مناسبی دارم ولی شکم خیلی دارم من ۸۲ کیلو هستم و ن بالا میرم نه پایین میام و یه بچه دارم میتونم عمل داشته باشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   بله می توانید ولی اول باید به صورت حضوری معاینه شوید تا مشخص شود محل تجمع چربی در بدن شما کدام ناحیه است.

 25. نازی می گوید

  سلام من کنسل سینه داشتم میخوام بدونم من میتونم جراحی شکم داشته باشم متاسفانه هر روشی رو رفتم تا شکمم کوچیک بشه جواب نگرفتم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر در حال حاضر سرطان شما بهبود پیدا کرده با تایید متخصص می توانید جراحی انجام دهید.

 26. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشین آقای دکتر میخواستم هزینه ی عمل شکم پهلو رو بدونم ممنون میشم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   برای اطلاع از هزینه ها با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 27. Ali nazari می گوید

  باسلام وخسته نباشید خدمت اقای دکتر و همکاران گرامیشون خانوم من سی یک سال داره علاقه زیادی ب برداشتن چربی پهلو و شکم داره وزنشونم حدود۷۸کیلو هست بچه هم نداریم ایا واقعا این عمل برداشت چربی شکم پهلو ضرر نداره بعد مدتی عوارض نداره چون خودم واقعا مخالفم میترسم ببخشید ممنون میشم راهنمایی کنید جواب بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   اگر این جراحی توسط متخصص با تجربه انجام شود مشکلی برای فرد پیش نخواهد آمد.

 28. هانی می گوید

  سلام افتادگی شکم دارم میخاستم بدونم بهترین روش برام چی هست و‌اینکه بعد از جراحی چقدر باید استراحت کنم چون دوقولو دارم و کوچیکن زیاد نمیتونم استراحت کنم

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز اول باید مشخص شود چه روشی برای درمان افتادگی شما مناسب است.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

 29. فاطمه می گوید

  وزن من۱۵۵ و قدم ۱۶۰وسنم ۴۶ آیا جراحی برای من مناسبه هزینه اش چقدره ممنون میشم جواب سوالم بدین

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   خیر شما باید از روش های دیگر برای لاغری را امتحان کنید.

 30. رضا می گوید

  سلام اقای دکتر عزیز .من ۳۷سالمه و قطع نخاع هستم و ۱۳ساله ویلچرنشینم.ورزشکار هم هستم اما چربی دورشکم و پهلو اوردم.لطفا راهنمای کنید ایا میتونم بیام عمل کنم چربی شکم و پهلو بردارید و پوست شکمم هم بکشید .زیاد نیست چون حسی در قسمت سینه به پایین ندارم برای همین هرکاری میکنم اب نمشن

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوست عزیز شما نمی توانید جراحی کنید چون ممکن است سلامتی شما به خطر بیوفتند ولی می توانید از روش های غیر تهاجمی مانند دستگاه های لاغری برای از بین بردن چربی های موضعی شکم و پهلو استفاده کنید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ تماس بگیرید.

سوال خود را بپرسید. مشاوران ما آماده پاسخگویی به شما هستند

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید