لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی | عوارض و مزایای آن

205

لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی، بسیار سریع‌تر و کم‌دردسرتر از رژیم‌های سخت غذایی و ورزش‌های سنگین و طولانی مدت است. درواقع در یک جلسه جراحی، حجم زیادی از چربی‌های شکم، پهلو و حتی نواحی پشت، باسن و یا ران شما برداشته می‌شود.

روش‌های مختلفی برای لاغری شکم و پهلو با جراحی وجود دارد که بسته به وضعیت بدنی و شرایط شما ممکن است پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک، یک یا دو روش را به شما پیشنهاد دهد. دو تا از مهم‌ترین و اصلی‌ترین روش‌ها برای لاغری شکم و پهلو، لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی است.

با این حال باید توجه داشته باشید که لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوساکشن و یا جراحی شکم، عوارض و مشکلات خودش را دارد. باید پیش از عمل به نکات بسیاری توجه شود تا بهترین نتیجه را با کم‌ترین مشکل، درد و یا ناراحتی به دست آورد. در این مقاله خواهید دانست که پیش از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل و مراجعه به جلسه مشاوره با پزشک، چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.

 

 • لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی
 • لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک
 • سیکس پک کردن شکم با جراحی
 • چه شرایطی برای انجام لیپوماتیک مهم است؟
 • نکاتی که پیش از لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی باید رعایت شود
 • مراقبت‌های پس از عمل لیپوماتیک

لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی

بسیاری از کسانی که اضافه وزن دارند، به خوبی می‌دانند که از دست دادن یک کیلوگرم از چربی‌های اضافی با رژیم غذایی و ورزش، چه کار سخت و طاقت فرسایی است. با این حال پس از چند دوره پرهیز و انجام انواع فعالیت‌های بدنی و ورزشی، باز هم چربی‌های شکم و پهلو همچنان در جای خود باقی می‌مانند.

در چنین شرایطی شاید لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی تنها و بهترین راه برای بسیاری از این افراد باشد. در واقع با کمک روش‌های جراحی تهاجمی مانند ابدومینوپلاستی و یا کم‌تر تهاجی مانند لیپوساکشن، می‌توان در یک یا دو جلسه، چربی‌های اضافی شکم و پهلوها را برداشت.

روش ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، همان جراحی شکم است که در آن علاوه برداشتن چربی‌های اضافی شکم، پوست اضافی و افتاده شکم نیز برداشته می‌شود. از سوی دیگر، ماهیچه‌های شل شده و پاره شده شکم نیز دوباره به سوی هم کشیده و دوخته می‌شود. با این کار ماهیچه‌های جداره شکم، ترمیم و سفت می‌شود.

در این روش با ایجاد برش‌هایی افقی و عمودی در اطراف و زیر ناف و همچنین ناحیه بالای شرمگاه، پوست آویزان شکم برداشته می‌شود. سپس بافت‌های چربی اضافی برداشته می‌شود. پس از دوختن ماهیچه‌های شکم، بخش بالایی و پایینی پوست برش خورده به هم دوخته می‌شود. ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی اما بسیار موثر برای از بین بردن چربی و افتادگی شکم است. این روش برای کسانی که کاهش وزن بسیاری داشته اند و یا خانم‌هایی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، موثر است.

لیپوساکشن نیز همانطور که از اسمش پیدا است، روشی برای کشیدن چربی‌های اضافه بدن و لاغری شکم و پهلو است. در این روش، با ایجاد شکاف‌هایی در بدن، پروب‌های دستگاه لیپوساکشن وارد بدن می‌شود. سپس بافت‌های چربی خورد شده و بیرون کشیده می‌شود.

روش لیپوساکشن معمولا همراه با ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی‌های پهلو، پشت و حتی ران و باسن به کار می‌رود. در واقع لیپوساکشن هم می‌تواند یک روش مکمل برای ابدومینوپلاستی باشد و هم به عنوان یک روش جداگانه و مستقل برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی، به کار گرفته شود.

لاغری شکم و پهلو با عمل

لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌ها برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی است. درواقع لیپوماتیک نوعی روش لیپوساکشن بدون درد و عوارض زیاد است. دستگاه لیپوماتیک، یک موتور بادی دارد که هوای فشرده تولید می‌کند. این هوای فشرده به کانولا منتقل می‌شود و حرکات مختلفی را در آن ایجاد می‌کند. کانولا درواقع همان لوله استیل بلند و باریکی است که وارد بدن می‌شود تا چربی‌ها را خورد کند و بیرون بمکد.

برای لاغری شکم و پهلو با عمل لیپوماتیک، نخست شکاف‌های کوچکی در ناحیه شکم، پهلوها، پشت و یا اطراف ناف ایجاد می‌شود. سپس لوله کانولا وارد بدن می‌شود. لوله کانولا پس از ورود به زیر پوست، با حرکت در سه جهت افقی، عمودی و همچنین دوران و چرخش حول محور خود، بافت‌های چربی را به ذرات کوچک تبدیل می‌کند. سپس مانند یک جاروبرقی قدرتمند بافت چربی را بیرون می‌کشد.

روش لیپوماتیک دو ویژگی و مزیت مهم دارد. نخست اینکه اندازه برش‌های ایجاد شده در پوست، نسبت به روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن، بسیار کوچکتر است. همچنین درد و عوارض پس از عمل نیز در لیپوماتیک بسیار کاهش می‌یابد. ویژگی مهم دیگر لیپوماتیک این است که چربی خارج شده از بدن، قابلیت تزریق به دیگر نقاط بدن را دارد. در نتیجه برای فرم دادن به دیگر بخش‌های بدن مانند باسن و سینه‌ها می‌توان از چربی‌های خود فرد استفاده کرد.

عمل لاغری شکم و پهلو

دقت داشته باشید که رسیدن به یک نتیجه مطلوب از لیپوماتیک، به دقت و تجربه جراح نیز بستگی دارد. بهتر است برای انجام لاغری شکم و پهلو با جراحی، حتما به پزشک فوق تخصص جراحی چلاستیک و زیبایی مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است پزشک غیر متخصص، هنگام کار با دستگاه لیپوماتیک به اندام‌ها، رگ‌ها و عصب‌های شما آسیب وارد کند. همچنین جراحی در اتاق عمل استریل و پاکیزه نیز در کاهش خطر عفونت پس از عمل بسیار مهم است.

سیکس پک کردن شکم با جراحی

شاید شما هم تبلیغات مختلفی را با این مضمون دیده باشید که: با کمک جراحی شکم، در کنار لاغری شکم و پهلو با عمل، شکم شما نیز خوش فرم و سیکس پک خواهد شد. عمل زیبایی سیکس پک شاید برای آقایان این موضوع بسیار جذاب باشد در جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی می‌توان ماهیچه‌های شل یا پاره شده شکم را جمع کرد و به هم دوخت تا سفت و خوش فرم شود؛ اما ایجاد سیکس پک تنها با ورزش و عضله‌سازی امکان‌پذیر است.

البته برخی جراحان از روش‌های غیر استاندارد و غیر موثری استفاده می‌کنند. درواقع با ایجاد شکاف و شیار در لایه‌های چربی زیر پوست شکم، فرم شش تکه یا سیکس پک را به وجود می‌آورند. بدیهی است که این کار تاثیر موقتی دارد و پس از گذشت چند هفته یا چند ماه، بافت‌های چربی به حالت اول برمی‌گردد و فرم شکم دوباره نامتناسب خواهد شد.

همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

چه شرایطی برای انجام لیپوماتیک مهم است؟

لیپوماتیک روش چندان سنگینی برای لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی نیست اما به هر کسی توصیه نمی‌شود. نخست باید بدانید که فقط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک صلاحیت علمی و تجربه کافی را دارد تا به شما بگوید که چه روش جراحی برای شما مناسب است. پس هیچ‌گاه با نظر افراد دیگر و یا جراح غیر متخصص، بدن خود را به تیغ جراحی نسپارید.

اما اگر برای مشاوره با جراح پلاستیک آمادگی دارید، بهتر است بدانید که چند ویژگی برای انجام لیپوماتیک ضروری است:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • بهره‌مندی از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیماری‌های خاص مانند دیابت یا بیماری‌های قلبی و عروقی
 • ۳ ماه از بارداری گذشته باشد و بلافاصله پس از لیپوماتیک بارداری انجام نشود. بارداری دوباره می‌تواند نتایج انجام مل لاغری شکم و پهلو را دستخوش تغییر کند. ممکن است پس از بارداری دوباره، پوست شکم دچار شل شدگی و افتادگی شود. بهتر است حتما با جراح خود در این مورد مشورت کنید.
 • وجود خاصیت الاستیک در پوست و توان عضلانی مناسب
 • عدم کاهش یا افزایش وزن پس از انجام لیپوماتیک:

درواقع شما باید با کمک ورزش و رژیم غذایی، وزن خود را تا جای ممکن کاهش داده باشید. لاغری شکم و پهلو با جراحی تنها باید چربی‌هایی را بیرون بکشد که به صورت طبیعی رفع نشده باشد. همچنین نباید بیشتر از ۳۰ % وزن طبیعی خود، اضافه وزن داشته باشید. پس از انجام لیپوماتیک نیز باید با پرهیز غذایی و انجام ورزش، وزن خود را ثابت نگه دارید. این کار نه تنها نتایج عمل را بهبود می‌بخشد، بلکه شما را به اندام ایده‌آل می‌رساند.

دستگاه لیپوماتیک؛ کانولا و حرکت‌های آن برای شکستن بافت چربی

نکاتی که پیش از لاغری شکم و پهلو با عمل جراحی باید رعایت شود

عمل لیپوماتیک می‌تواند با بی‌هوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام شود. از سوی دیگر ابدومینوپلاستی نیز با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. از همین روی باید چند نکته را رعایت کنید:

 • از دو هفته پیش از جراحی، مصرف الکل و دخانیات را قطع کنید.
 • یک هفته پیش از عمل مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین باید کنار گذاشته شود.
 • شب قبل از عمل حمام کنید.
 • صبح روز جراحی ناشتا باشید.
 • لباس گشاد و راحت بپوشید.
 • گن مخصوص بعد از عمل را همراه داشته باشید.

مراقبت‌های پس از عمل لیپوماتیک

دوره بهبودی لیپوماتیک بین ۳ تا ۷ روز است. برای کاهش عوارض جراحی و بهبودی هرچه سریع‌تر نکات زیر را رعایت کنید:

 • کمی درد، ورم و کبودی کاملا طبیعی است. درد خفیف بین یک تا دو هفته رفع می‌شود که البته با مسکن قابل کنترل است. ورم نیز حداکثر پس از ۶ هفته از بین می‌رود و نتیجه اولیه جراحی قابل مشاهده است.
 • گن مخصوص را طبق توصیه جراح خود همواره بپوشید. این گن، در جلوگیری از ایجاد تورم و همچنین فرم‌دهی به بدن، موثر است.
 • سه روز پس از عمل می‌توانید حمام کنید. البته جای بخیه‌ها را زیر فشار مستقیم آب نگیرید.
 • مصرف آب فراوان، ماهی و میگو، میوه و سبزی، به ویژه آناناس، بسیار توصیه می‌شود. همچنین چربی و نمک را از برنامه غذایی خود کنار بگذارید. به ویژه در دو هفته تا یک ماه اول پس از عمل لیپوماتیک، تا جای ممکن از مصرف نمک پرهیز کنید.
 • پس از یک هفته می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را از سر گیرید و پس از چند هفته نیز، طبق نظر جراح خود به ورزش بپردازید.

 

لاغری شکم و پهلو با عمل، برای کسانی که از ورزش‌های سنگین و رژیم‌های سخت غذایی نتیجه دلخواه نگرفته‌اند، یک راه حل موثر است. با کمک ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک، می‌توان چربی‌ها و پوست اضافه شکم و پهلو را در یک جلسه جراحی حذف کرد.

البته برای دیدن نتیجه نهایی جراحی لاغری شکم و پهلو،  باید دست کم دو ماه صبر کنید. پس از ان نیز برای رسیدن به اندام ایده آل و حفظ آن، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم را در پیش بگیرید. لیپوماتیک، یک جراحی زیبایی بسیار موثر و البته بدون درد و عوارض زیاد است. امروزه این روش علاوه بر متقاضیان زیادی که دارد، میان جراحان پلاستیک نیز محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

اگر می‌خواهید از بهترین و مناسب‌ترین روش جراحی برای عمل لاغری شکم و پهلو خود آگاه شوید با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کلینیک جردن : ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ | کلینیک سعادت‌آباد : ۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلبتون
  چقدر بعد عمل مجبوریم استراحت کنیم؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   دوره نقاهت بعد از این عمل معمولا ۴ تا ۶ روز می باشد. البته بسته به وضعیت جسمانی فرد این دوران ممکن است متغییر باشد.
   از فردای روز عمل باید هر روز حداقل یک ساعت پیاده روی داشته باشید که بهبودی سریعتر حاصل شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 2. فرزانه می گوید

  برای خانومای بالای ۶۰ سال هم عمل‌انجام میشه ؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   چنانچه از لحاظ پزشکی ممنوعیت خاصی نداشته باشید میتوانید این عمل را انجام دهید.
   و قبل از انجام عمل هم حتما باید تایید از پزشک متخصص قلب داشته باشید.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

 3. ناشناس می گوید

  هزینه ی برداشتتن چربی های پهلو چقدر میشه؟

  1. Doctor najafbeygi می گوید

   با سلام
   هزینه عمل جراحی لاغری فقط از طریق معاینه حضوری مشخص می شود.
   برای مشاوره حضوری رایگان لطفا با شماره های ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶ و ۰۲۱۸۶۰۸۱۸۷۵ تماس بگیرید.

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید

سوال خود را از مشاوران ما بپرسید